La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Girona - 20. září 2017   20:00

0:0
(0:0)
CD Leganés
Cuéllar – Zaldúa, Mantovani (C), Siovas, Rico – Brašanac (58. Omar), R. Pérez – Eraso, Gabriel, Szymanowski (67. N. Amrabat) – Beauvue (83. Morán).
Champagne – dos Santos, N. Amrabat, Omar, Tito, Morán, Naranjo.
Mario Melero Lopez
Estadio Municipal de Butarque
Girona
Iraizoz – Juanpe, Alcalá, Muniesa (60. Espinosa) – Maffeo, Pons, Granell (C) (72. Douglas Luiz), Mojica – Kayode (83. Portugués), B. García, Stuani.
Bono – Aday, Espinosa, Ramalho, Portugués, Olunga, Douglas Luiz.

SESTŘIH La Ligy: Leganés - Girona 0:0

Ode mne je to pro dnešek vše, a tak vám přeji příjemný zbytek středečního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou! Loučí se s vámi Daniel Kinc.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 1:0. Střely mimo: 7:7. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 19:20.
Utkání je u konce! Poté, co v první půli zazdili své šance Szymanoski se Stuanim, tak se diváci branky nedočkali ani ve druhém poločase a duel končí dělbou bodů po výsledku 0:0.

Ve druhé půli nejprve mohl zahrozil Gabriel, který ale branku křižnou ránu netrefil. Poté měl dvě možnosti obránce Girony Juanpe, ale nejprve jej skvěle vychytal domácí brankář a následně jeho radost po další pohledné hlavičce stálo v cestě břevno. To domácí radost zhatil ofsajd, v němž se krátce před svou brankou z 82. minuty nacházel Amrabat. Ani jeden z celků se tak branky nedočkali, a utkání končí bez gólu.
90+3'
90+3'
V asi úplně poslední šanci duelu Amrabat skvěle odcentroval na zadní tyč, jeho pas vracel Gabriel někam na penaltu, ale osamocený Pérez jej z otočky netrefil.
90+2'
Johan Mojica dostal poměrně dost času na levé straně, aby si míč připravil k centru, ovšem ani tak nepochodil. Míč sice dobře načechral do šestnáctky, ale přesně do rukavic Ivána Cuéllara.
90+1'
Nastavují se tři minuty!
90'
Žlutou kartu dostává Joseba Zaldúa (CD Leganés).
90'
V poslední minutě řádně hrací doby se ke střele z dálky dostal Douglas, míč si připravil na pravačku, ale technický obstřel míč zhruba dva metry nad.
89'
Gabrielovi se nepovedla ani další akce a chvíli nato možná trochu z frustrace zajel hodně ostře špičkou kopačky do soupeře. Rozhodčí nakonec kartu nevytasil, ale nikdo by se nedivil, pokud by tak učinil.
88'
Nordin Amrabat mohl napravit své předchozí gólové zaváhání, dostal krásný pas do ulice od Gabriela, ale opět jej v akci vpřed zastavil praporek čárového – ofsajd.
87'
Na druhé straně vyslal jeden z domácích fotbalistů hodně nebezpečný centr, ale ve vápně Girony byl nejdravější obránce Pedro Alcalá a také míč nekompromisně hlavou odvrátil.
86'
Nakonec se pokusil Stuani hlavou sklepnout míč pro Douglase, což se mu povedlo, ale střídající Brazilec si na hranici vápna pomohl jasným faulem.
85'
Hosté jsou nyní usazeni na polovině hřiště na míči, ale cesta k zakončení se jim nedaří zatím najít.
83'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Claudio Beauvue, přichází Erik Morán.
83'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Olarenwaju Kayode, přichází Cristian Portugués.
82'
Tribuny nyní vybuchly nadšením, neboť domácí skórovali. Amrabat dostal po protečování spoluhráče přesný pas za obranu a neomylně skóroval, nicméně jeho radost zastavil praporek pomezního rozhodčího – ofsajd!
81'
Na opačné straně se v ofsajdu octl Olarenwaju Kayode, dopředu se opět žene domácí celek.
80'
Závěrečnou desetiminutovku načal svou aktivitou Amrabat, který se protáhl po levé straně, udržel míč proti dvěma soupeřům, ale v konečném součtu byl jeho centr hodně nepřesný.
79'
Jenže Borja García rozhodně neposlal míč do míst, kam chtěl, a nakonec se jeho spoluhráči k hlavičce nedostali.
78'
Žlutou kartu dostává Rubén Pérez (CD Leganés).
78'
Ruben Pérez zastavil další akci Girony jen za cenu faulu, hosté mají k dispozici zajímavou standardní situaci.
77'
Rozběhla se nám poslední čtvrthodina a už je takřka jasné, že o vítězi rozhodně nejspíš jedna jediná trefa. Lepším týmem však momentálně není ani jeden celek.
76'
Brankář Gorka Iraizoz míč nekompromisně vyboxoval, jenže obratem vracel míč do šestnáctky centrem střídající Nordin Amrabat, ten však taktéž našel jen rukavice gólmana Girony, který tentokrát míč pokryl.
75'
Domácí Leganés vybojovalo další rohový kop, již šestý v tomto zápase.
74'
Olarenwaju Kayode musel nyní na polovině soupeře co by forvard hasit útok soupeře, ten bude kousek za půlicí čarou rozehrávat přímý kop.
73'
A po něm obrovská šance! Hosté se vydali do vápna v hojném počtu, na míč si nakonec naskočil Juanpe, ale jeho hlavička mimo dosah brankáře orazítkovala jen břevno!
73'
Hosté dobře zapresovali, brankář Cuéllar míč ve svých rukou těsně neudržel a je z toho rohový kop pro Gironu.
72'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Álex Granell, přichází Douglas Luiz.
70'
Dvacet minut před koncem si po delší době řekl o slovo také Omar, na hranici vápna si zpracoval míč a z druhého doteku rychle pálil, leč také jen nad branku.
69'
Střídající Amrabat se chvíli po svém příchodu na hřiště tlačil do šance, ale byl až příliš aktivně, a sám se zbytečně vystavil v ofsajd.
68'
Rubén Pérez dobře vybojoval míč ve středu hřiště, dokázal jej pod tlakem udržet, ale celou akci nakonec příliš uspěchal. Jeho prudká rána mířil vysoko nad.
67'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Alexander Szymanowski, přichází Nordin Amrabat.
66'
Hra se ve druhém poločase točí ze strany na stranu, ani jeden z celků nemá herně navrch, ale oba se snaží hrát co možná nejaktivněji.
65'
Na útočný výlet se vydal hostující obránce Johan Mojica, z velké dálky se opřel do střely, ale mířidla neměl seřízena přesně – míč skončil nad brankou.
64'
Juanpe hasil brejk soupeře na polovině hřiště jen za cenu faulu, a zaslouženě je druhým hráčem zápasu oceněným žlutou kartou.
63'
Leganés ale míč vybojovalo zpět, Eraso rozdal míč doleva na Rica, jenž se z velké dálky odhodlal ke střele, nicméně ji nasměroval přesně do rukavic Iraizoze.
62'
Pro míč si došel gólman Gorka Iraizoz, jenž míč nekompromisně vyboxoval a v pokračující akci byl domácím odmáván ofsajd.
61'
Šanci zahrozit ze standardní situace mají také domácí fotbalisté, a to z levé strany.
60'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Marc Muniesa, přichází Bernardo Espinosa.
60'
Pro samotný rohový kop už si brankář Iván Cuéllar došel mnohem pohodlněji a centrovaný balón zaplul přesně do jeho rukavic.
59'
Další velká šance Girony! Na přímý kop z pravé strany si ve vápně naskočil nikým nehlídaný Juanpe, jenž míč lehce lízl hlavou, ale i tak měl brankář Cuéllar co dělat, aby jej vytáhl konečky prstů na roh!
58'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Omar.
57'
Gabriel se na hranici vápna doslova na pětníku zbavil dvou soupeřů, ale v konečném součtu si ukousl příliš velké sousto, a Mojica jej vykoupal při defenzivní činnosti skvělou kličkou.
55'
Míč z rychlé rozehrávky směřoval na levou strany k Mojicovi, jenž si jej dobře zpracoval, poté ale o něj naprosto zbytečně přišel, a tak soupeře alespoň fauloval.
54'
Po faulu na Kayodeho dostali hosté výhodu, ale ta byla brzy po ztrátě míče ukončena. Přímý kop pro Gironu.
53'
Nakonec z toho byl secvičený signál, na jehož konci stál se svou střelou Borja García, ale tomu se mířidla seřídit nepodařily. Míč skončil nad brankou.
52'
To na druhé straně se faulem provinil jeden z domácích u levé lajny, hosté budou zahrávat přímý kop.
51'
První náznak šance druhé půle a v ní domácí! Alexander Szymanowski v brejku dostal sice příliš dlouhou přihrávku, ale v akci pokračoval. Míč nabídl na hranici vápna Gabrielovi, jehož prudký pokus směřující na zadní tyč branku zhruba o metr minul!
50'
Ti se vydali po autu dopředu středem, Eraso se málem po prudké kolmici řítil sám na branku, ale do přihrávky na poslední chvíli skočil jeden z obránců a skluzem ji zablokoval.
49'
Claudio Beauvue už se po pravé straně protáhl, jeho prudký pas do šestnáctky hledal hlavu Szymanowskiho, ale ten byl ustrážen. Aut pro domácí.
48'
To Gabriel kupředu po pravé straně prošel, Pedro Alcalá do něj nemilosrdně zajel, nicméně prvně trefil míč. Oba se poté dostali do křížku, a rozhodčí nakonec přisoudil balón hostům.
47'
Stuani si dobře sběhl v první akci Girony ve druhé půli pro dlouhý míč, ale soupeře jej dopředu nepustil a raději fauloval.
46'
Domácí fotbalisté uvedli míč do hry, čímž načali druhý poločas, ale velmi rychle o něj po nepřesné dlouhé přihrávce přišli.
46'
První poločas je za námi a branku jsme zatím neviděl, Velké šance měl Alexander Szymanowski, ovšem nejprve na začátku utkání trefil břevno, a na konci minul těsně vzdálenější tyč. Na druhé straně byl nejaktivnější Stuani, jenž nejprve hlavou přestřelil branku a o patnáct minut později v sólu proti brankáři taktéž selhal.

Uvidíme, co nám nabídne druhý poločas. Buďte u něj s námi.
Druhý poločas začne přibližně v 21:01.
45+1'
45+1'
Z ní ale nic nebylo a první půle míří ke svému konci.
45'
Hosté mají poslední šanci na ohrožení branky. Gabril zajel na středu obranné poloviny do Stuani a Girona má k dispozici zajímavou standardní situaci.
44'
Domácí toho chtěli využít, bleskově rozehráli a po levé straně se dopředu hnal Alexander Szymanowski, jenže praporek rozhodčí nedal jeho akci zelenou – ofsajd.
43'
A právě Stuani byl hlavní postavou i další akce hostů, jenže těžký míč opět nezpracoval a poté trochu frustrovaně fauloval soupeře.
42'
Dopředu vyrazili opět také fotbalisté Girony, ale jejich nejaktivnější hráč Stuani prudkou přihrávku nezpracoval.
41'
Jenže ten se vůbec nepovedl a Alexander Szymanowski se zmocnil míč na polovině hřiště, odstavil si při svém sólu dva soupeře, v akci 4 na 2 vzal odpovědnost na sebe, ale branku obstřelem těsně minul! Velká škoda pro domácí!
39'
Ten se sice nepovedl, ovšem po zblokovaném centru bude hostující celek zahrávat rohový kop.
38'
Hosté opět získali míč a mohli projít dopředu, nicméně jejich akci zastavil faul a Girona bude zahrávat volný přímý kop.
37'
Defenzíva Girony již působí mnohem lépe a domácí mají, ačkoliv jsou na míči aktivnější, s jejím napadáním velké starosti.
36'
Jakmile se však naskytne možnost, tak Girona vždy razí dopředu. Olarenwaju Kayode se chtěl prodrat kolem dvojnásobné přesily s míčem na pravé straně, ovšem dotírajícího Siovase fauloval.
35'
Do konce prvního poločasu zbývá deset minut. Oba celky už měly šanci otevřít skóre, ale zatím jsme se gólu nedočkali. V kombinaci sledujeme opět celek z města nedaleko Madridu.
33'
Toho chtěli využít domácí, ale poté co Cuellár rychle rozehrál, tak nenašli cestu přes svého soupeře po levé straně hřiště.
32'
Tutovka Girony! Olarenwaju Kayode skvěle na hranici vápna přiklepl prudký přízemní balón naprosto přesně do běhu Stuanimu, který šel tísněn obráncem sám na branku, ovšem v obrovské šanci ji v pádu placírkou minul!
31'
Stuani mohl své zaváhání napravit, ale v další akci dlouhý míč nezpracoval, a na druhé straně se v útoku Claudio Beauvue už trochu typicky provinil faulem.
30'
Rozhodčí poprvé v zápase tasí ze své kapsy žlutou kartu. Stuani v osobním vzdušném souboji zasáhl Siovase loktem do obličeje, a je tak prvním hříšníkem celého duelu.
29'
Opět se z něj borci v modro-bílém šance nedočkali, Darko Brašanac na hranici vápna místo míče trefil nártem jen soupeře, a tak Girona bude opět u míče.
28'
Pérez dal míč doleva Ricovi, který moc dobře viděl Claudia Beauvuea v pohybu vpřed, ale jeden z beků raději akci zastavil skluzem. Následuje roh pro domácí.
27'
Oba celky v posledních minutách nepředvádějí příliš pohledný fotbal, oba hodně ztrácejí míč a ani jednomu se nedaří vyrazit směrem dopředu, a založit tak kloudnou akci.
25'
Girona se s přibývajícími minutami vyrovnává svém soupeři a nyní je to opět ona, kdo kombinuje aktivně kolem středu hřiště.
24'
A tak obratem s další akci přispěchali také domácí, ovšem Claudio Beauvue si na pravé straně u autové čáry pomohl dalším ostrým útočným faulem, a Leganés tak o míč přijde.
23'
O chvíli později už si Stuani svůj náběh na dlouhý balón dokázal pohlídat, nicméně Iván Cuéllar skvěle četl hru, vyrazil včas proti míči a nekompromisně jej odklidil na tribunu.
22'
Na protějším pólu hřiště se o slovo přihlásil opě t Cristhian Stuani, jenže ani si nepohlídal svůj náběh a také jemu byl odpískán poměrně jasný ofsajd.
21'
Po jeho rozehrání se k zakončení, tentokrát hlavou, dostal opět Claudio Beauvue, jenž tlačil míč na zadní tyč, ale nebylo mu to nic platné. Našel jen rukavice připraveného Iraizoze.
20'
Další zajímavá akce domácích! Darko Brašanac vysunul za obranu Szymanowského, jenž přiklepl balón pro Claudio Beauvuea, ale jeho pokus o technický obstřel byl zblokován na rohový kop.
18'
A právě Rubén Pérez si poté sběhl pro přihrávku až na střed hřiště, jenže si neuvědomil, že vybíhá z ofsajdu, a to neuniklo pozornosti pomezního sudího,
17'
Nakonec se za dlouhým centrem po pravé lajně hnal Rubén Pérez, ale obránce soupeře jej skvěle pozičně odstavil od balónu a nepustil kupředu.
16'
Domácí tým pokračuje v nastoleném trendu a opět hledá v aktivní kombinaci okénko v obraně soupeře.
15'
Tentokrát už centr mířil na bližší tyč, kde se k hlavičce probojovával Claudio Beauvue, ale při svém náběhu si pomohl útočným faulem.
14'
Rohový kop rozehrával Alexander Szymanowski, jeho centr propadl na malé vápno a fotbalisté Girony ve zmatcích jej odehráli raději na další roh.
13'
Diego Rico si skvělým pohybem po levé lajně řekl o přihrávku do uličky, obránce na ni reagoval na poslední chvíli a míč nakonec dokázal odvrátit na roh.
12'
Po delší době se kupředu vydala také Girona, Álex Granell ustál souboj o skákavý míč a z dálky se do něj opřel, nicméně branku přestřelil.
11'
Leganés pevně kontroluje míč na svých kopačkách a soupeře k němu až na výjimky téměř nepouští. Zahrozit mohlo tentokrát středem, ale Gabriel balón nezpracoval.
10'
Na opačné straně se v šanci mohl octnout Olarenwaju Kayode, jenže byl až příliš agresivní a rozhodčí mu odpískal útočný faul.
9'
Domácí jsou v úvodu aktivnější a nejvíce hrozí z křídelních akcí. Na další dobrý centr si naběhl Claudio Beauvue, ale v těžké pozici mířil jen vedle branky Girony.
7'
Rohový kop se domácím příliš nepovedl, obrana míč odhlavičkovala a při rychlém brejku se Eraso provinil faulem.
6'
Hra se opět přelila na druhou stranu. Javier Eraso dostal průnikový pas za obranu, z levé strany šel sám na branku, ale obránce jej stihl zakřižovat a jeho pokus srazil na roh.
5'
Velká šance také na druhé straně! Na přesný centr z pravé strany si naběhl na zadní tyči nikým nehlídaný Cristhian Stuani, ovšem jeho hlavička ve velmi dobré pozici skončila nad břevnem!
4'
Javi Eraso kroutil míč centrem na zadní tyč, ale tam nikoho v modro-bílém nenašel a hosté se tak dokázali ubránit.
3'
Gabriel byl ve středu hřiště faulován soupeře při snaze o kličku, domácí budou zahrávat volný přímý kop.
2'
Domácí ve svém úvodním nástupu pokračují a opět jsou usazeni na polovině svého soupeře.
1'
Úvod jako hrom! Hosté sice uvedli míč do hry, ale velmi rychle o něj přišli. Po půlminutě hry přišel centr do vápna Girony, která odvrátila míč jen k Szymanowskému a ten z otočky trefil břevno!
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše. Domácí nastupují v modro-bílé kombinace, hosté se oděli do pruhovaných červeno-bílých barev.

CD Leganés: Cuéllar – Zaldúa, Mantovani (C), Siovas, Rico – Brašanac, R. Pérez – Eraso, Gabriel, Szymanowski – Beauvue.
Náhradníci: Champagne – dos Santos, N. Amrabat, Omar, Tito, Morán, Naranjo.

Girona FC: Iraizoz – Juanpe, Alcalá, Muniesa – Maffeo, Pons, Granell (C), Mojica – Kayode, B. García, Stuani.
Náhradníci: Bono – Aday, Espinosa, Ramalho, Portugués, Olunga, Douglas Luiz.

Rozhodčí: Mario Melero Lopez.
Girona FC

Ligový nováček ze severovýchodu země zatím nepředvádí vůbec špatné výkony, nicméně v tabulce mu patří až 15. místo. Hosté mají na svém kontě 4 body za jednu výhru, jednu remízu a dvě porážky, a to vše při skóre 3:5.

Poslední ligový duel zavítala do Girony favorizovaná Sevilla, která si nakonec po tuhém boji a výhře 1:0 odvezla všechny tři body, a připravila domácím druhou porážku v řadě.
CD Legánes

Celek z města nedaleko od Madridu zažívá poklidný start do sezóny a po čtyřech duelech se nachází v klidném středu tabulky. Konkrétně na desátém místě se ziskem 6 bodů za dvě výhry a stejný počet remíz. To vše při skóre 3:3.

V posledním ligovém duelu prohráli domácí na půdě Eibaru 0:1 a po startu do sezóny, kdy si připsali dvě výhry ze dvou duelů, nyní drží nelichotivou řadu dvou porážek.
Vítám všechny fanynky a fanoušky evropského fotbalu! Dnes se v rámci dalšího kola španělské LaLigy se před svými příznivci představí CD Leganés, jehož soupeřem bude Girona FC. Utkáním vás provede Daniel Kinc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.