La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Levante - 7. května 2018   21:00

0:3
(0:0)
Levante
55' Morales  (Jason) • 59' E. Bardi   • 77' Coke  (Martí)
CD Leganés
Champagne – Zaldúa, Bustinza (C), Siovas, Rico – Gumbau, R. Pérez (56. Brašanac) – El Zhar (83. Mantovani), Eraso, N. Amrabat (64. Omar) – Beauvue.
Serantes – Brašanac, Guerrero, Carnero García, Omar, Mantovani, De Camargo.
Sánchez – Aguilar, Gallego
Estadio Municipal de Butarque
Levante
Olazábal – Coke, Postigo, Chema, Luna – Morales (C) (72. Martí), Campaña, Lerma, E. Bardi (80. Al-Muwallad) – Jason (68. Rochina), E. Boateng.
Koke – Cabaco, Pedro López, Lukić, Rochina, Martí, Al-Muwallad.

Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:4. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:11.
Je konec! Levante nakonec naprosto ovládlo druhý poločas, ve kterém svému soupeři nasázelo hned tři branky. Výrazně se nad tímto faktem podílel domácí Zaldúa, jenž obdržel červenou kartu. Od té doby hrálo na hřišti pouze jedno mužstvo, Leganés se na nic nebezpečného nezmohlo.
90+2'
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
89'
Rochina ještě udržel míč na hrací ploše, jenomže Boateng možná až příliš kombinoval. Levante je ale zpět u míče.
84'
Boateng dal přihrávce patřičný důraz, což zaskočilo bránící protihráče. Rogerovi ale uskočil míč od kopačky, jinak by byl ve velké šanci.
83'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Nabil El Zhar, přichází Martín Mantovani.
82'
Po jednom ze soubojů zůstal ležet na zemi Eraso, po pár vteřinách se postavil zpět na nohy. Jeho celek se ale opět brání.
81'
Máme před sebou závěrečnou desetiminutovku. Levante si s vysokou pravděpodobností pohlídá svůj náskok, navíc se samo bude pokoušet o čtvrtou branku.
80'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardi, přichází Fahad Al-Muwallad.
79'
Žlutou kartu dostává Omar (CD Leganés).
78'
Tohle byl asi poslední hřebíček do domácí rakve. Leganés v tuto chvíli prohrává už o tři branky, navíc dohrává v deseti lidech.
77'
Levante právě vstřelilo branku!
Je tu další branka v hostující síti! Roger si počkal na náběh COKEHO, který si pravačkou zpracoval balón a stejnou končetinou poté pohodlně zakončil podél Oiera.
75'
Statistika držení míče: 48% – 52%.
74'
Žlutou kartu dostává Diego Rico (CD Leganés).
73'
Kontaktní branku měl na kopačce El Zhar, který byl při zakončení zcela osamocený. I tak se mu nepodařilo poslat míč mezi tři tyče.
72'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Roger Martí.
71'
Máme před sebou závěrečnou dvacetiminutovku. Levante si v poklidu hlídá dvoubrankové vedení a navíc je aktivnější.
70'
Gumbau se s míčem daleko nedostal, následně to z velké vzdálenosti zkusil Eraso. Jednalo se spíše o propagační pokus.
69'
Morales se mohl dostat do další zajímavé šance, tentokráte se ale předvedl domácí obránce Bustinza, jenž zamezil zakončení.
68'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jason, přichází Rubén Rochina.
67'
Tohle bude pro domácí hráče skutečně složitý oříšek. Prohrávají o dvě branky a navíc dohrávají zápas v početní nevýhodě.
66'
Campaňa si vzal na starost další standardku, která byla rozehrána prachbídně. Míč doputoval pouze do náruče Champagneho.
65'
Nakonec to byl střelec první branky Morales, který se za pomoci lékařů postavil zpět na nohy. Domácí fandové to nesou hodně těžce.
64'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Nordin Amrabat, přichází Omar.
63'
Hlavní sudí nakonec udělil pouze jednu žlutou kartu. Momentálně se ale nehraje, neboť má jeden z hostujících hráčů zdravotní problémy.
62'
Na hrací ploše to začíná hodně slušně vřít. Vše odstartoval zákrok Bustinzy, po kterém se do sebe pustilo hned několik protihráčů.
61'
Žlutou kartu dostává Unai Bustinza (CD Leganés).
60'
Poslední minuty nám nabízí hodně zajímavé momenty. V krátkém časovém sledu se hosté dostali do dvoubrankového vedení.
59'
Bylo tomu skutečně tak! ENIS BARDHI to zkusil prudkou střelou na brankářovu stranu, Champagne míč vyrazil pouze za sebe.
59'
Navíc budou hosté zahrávat zajímavý přímý kop. S vysokou pravděpodobností se k exekuci postaví technik Bardhi.
58'
Tak pozor! Morales se mohl řítit sám na bránu, jeho úprk mu ale za cenu faulu překazil Zaldúa, který za svůj zákrok uviděl červenou kartu.
57'
Hodně překvapivý vývoj nám nabízí dnešní utkání. Leganés sice bylo výrazně aktivnější, nyní ale musí dotahovat jednobrankovou ztrátu.
56'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Rubén Pérez, přichází Darko Brašanac.
55'
Máme tady úvodní branku zápasu! Domácí obrana se hodně rozestoupila, čímž věnovala JOSÉ MORALESOVI spoustu času na zakončení. Champagne šel k zemi, hostující forvard ale zakončil pod břevno.
55'
Luna si zřejmě ještě mohl počkat na podporu svých kolegů, místo toho ale centroval. Pochopitelně bez úspěchu, Champagne má míč v náruči.
55'
Coke byl zahnán daleko ke svému pokutovém území, následně se ale rychle dostal ke středovému kruhu. Levante uklidňuje hru.
55'
Svižný protiútok v podání Levante nebyl špatný. Morales předal míč na levou stranu na Bardhiho, který ale trestuhodně přestřelil.
54'
Boateng se ocitl na pravém křídle, odkud chtěl poslat před brankáře ostrý centr. Na malém vápně se ale nacházel pouze protihráč.
53'
Centrovaná nabídka nadělala před hostující brankou velký nepořádek, nakonec velmi nebezpečně pálil z druhé vlny El Zhar.
52'
Rico si chtěl hodit míč kolem Cokeho, který ale fauloval. Na pořadu dne bude standardní situace kousek od levé autové čáry.
51'
El Zhar měl o něco více prostoru na zakončení, což mu naopak spíše uškodilo. Táhlou ránu poslal hodně vedle branky.
50'
Siovas si pohlídal padající balón, který posléze poslal do náruče brankáře Champagneho. Ten okamžitě vyhodil míč do strany.
49'
Zaldúa se chtěl prosmýknout kolem Bardhiho, který mu ale v cestě nechal nohu. Jednoznačný faul, po kterém bude Leganés rozehrávat.
48'
Hned v úvodu se do operativní pozice dostal Campaňa, který si ale nákop dopředu rozmyslel a místo toho ještě kombinoval.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nenabídlo žádnou přesnou trefu. Sledovali jsme vyrovnaná poločas, jenž se odehrával spíše mezi oběma šestnáctkama. Více ze hry měli ale domácí hráči. Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Siovas sice podklouzl, Morales se ale nedostal ke kloudné práci s míčem a akce skončila. Champagne je tak stále bez složitějšího zákroku.
41'
Na pořadu dne byl rohový kop pro hostující mužstvo. Bardhi hledal své kolegy na přední tyči, Boateng ale na centr nedoskočil.
40'
Žlutou kartu dostává Nordin Amrabat (CD Leganés).
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Boateng se sice vzorně vrátil na vlastní obrannou polovinu, tam se ale prezentoval agresivním způsobem. Je pískáno ve prospěch domácích.
37'
Momentálně nesledujeme zrovna pohledný úsek utkání. Levante trochu vyrovnalo hru a svého soupeře nepouští k ničemu vážnějšímu.
35'
Žlutou kartu dostává Jason (Levante UD).
33'
Nakonec to nevypadá na nic vážného, neboť se hostující zadák hlásí zpět do hry. Stále ale čeká na pokyn jednoho z arbitrů.
32'
Už se nehraje dobrou minutu. Při předchozím zákroku totiž skončil na zemi Postigo, který za pomoci lékařů odkulhal ven ze hřiště.
31'
Domácí tak dlouho obléhali šestnáctku soupeře, až přišel centr z levé strany. El Zhar ve skluzu zakončil vysoko nad branku.
29'
Ani tentokráte to nevyšlo. Opět u toho byl Jason, který si naváděl míč do palebné pozice, včas mu ale přijel pod nohy Siovas.
28'
Boateng přiťukl lépe postavenému Jasonovi, který ale nadějnou akci uspěchal. Jeho přihrávka byla nepovedená a skončila úplně mimo.
27'
Coke se nakonec nevydal podél pravé autové čáry, nýbrž ještě kombinoval s Postigou. Levante to zřejmě zkusí pozvolnou rozehrávkou.
26'
Už poměrně delší dobu čekáme na něco kloudného ze strany Levante. O aktivitu se stará spíše domácí celek, jenž byl blízko úvodní brance.
25'
Beauvue se řítil za zdánlivě ztraceným míčem, u kterého byl ale první pozorný Oier. Hostující brankář zahrál balón do autu.
24'
První velká šance zápasu! Míč se dostal až k volnému Amrabatovi, který ale nechal vyniknout výborného Oiera.
23'
Opět bylo před Oierem rušno. Beauvue se dostal do nezvyklé pozice, odkud odcentroval na bližší tyč. Tam musel situaci zažehnat Postigo.
22'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut. Zatím sledujeme spíše bojovné utkání, které nenabídlo žádnou vyloženou šanci.
21'
Eraso si počkal na přihrávku od Amrabata a ze slušné pozice se pokusil ohrozit branku. Do dráhy letu míče se postavil Postigo – roh.
20'
Parádní nabídku posílal před branku Morales, který se snažil nabídnou zakončení Boatengovi. Tomu ale scházel zhruba krok.
19'
Žlutou kartu dostává Rubén Pérez (CD Leganés).
18'
Poblíž Madridu začíná hodně slušně pršet. Domácí příznivci prchli do bezpečnějšího prostoru a momentálně jsou k vidění prořídlé tribuny.
17'
Rychlý protiútok vedl podél pravé autové čáry Zaldúa, kterému se ale nepovedlo odcentrovat. Oier tak bude moci vykopávat.
16'
Levante se po delší době podívalo k soupeřově šestnáctce, Coke se ale ani nedotkl míče a skončil na zemi. Vše se obešlo bez faulu.
15'
Nedovolených zákroků přibývá. Tentokráte se chtěl přes polovinu dostat Amrabat, zezadu ho ale poslal k zemi Luna.
14'
Domácí celek měl k dispozici standardku z velké vzdálenosti. Pérezova nabídka nakonec přinesla pouze útočný faul Siovase.
13'
Amrabat se dostal do pokutového území, kde po souboji s Cokem ulehl k zemi. Hlavní sudí se ale neodvážil odpískat penaltu.
12'
Levante postupně přešlo z pravé části hrací plochy na levou. Velmi dobře ale vystoupil Zaldúa, jenž alespoň poslal míč do zámezí.
11'
Náramné přenesení hry našlo na levé straně Rica, který okamžitě cpal míč před bránu. Balón ale doputoval do náruče Oiera.
10'
Oier se tak dostal k výkopu od své svatyně, který poslal na druhou stranu hrací plochy. Jason se ale vůbec nezapojil do souboje.
9'
Eraso poslal míč zpět na Amrabata, který při snaze zakončit podklouzl. Navíc svojí střelou trefil pouze spoluhráče Beauvuea.
8'
Rázem se do zajímavé pozice dostával El Zhar, ke kterému se ale vzorně vrátili protihráči. Posléze byl spáchán faul na Cokeho.
7'
Coke se podíval vpřed a okamžitě vyslal polovysoký centr na Boatenga. Druhý jmenovaný zalepil balón a přihrál na Moralese.
6'
Leganés to opět zkusilo po křídle, tentokráte po tom pravém. Přízemní nabídka z kopačky Bustinzy nakonec skončila na noze Chemy.
5'
Další nakopávaný míč tentokráte mířil na Amrabata, který si v tísni dokázal pokrýt kulatý nesmysl. Centr ale minul prostor, ve kterém se nacházel Beauvue.
4'
Rico vyslal z levé strany centrovanou nabídku, kterou na malém vápně odklidil Postigo. Následovat bude rohový kop pro Leganés.
3'
Ihned se k míči dostali také domácí hráči, kteří okamžitě roztočili kolotoč krátkých přihrávek. U balónu je v tuto chvíli zadák Bustinza.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

CD Leganés: Champagne – Zaldúa, Bustinza (C), Siovas, Rico – Gumbau, R. Pérez – El Zhar, Eraso, N. Amrabat – Beauvue.
Náhradníci: Serantes – Brašanac, Guerrero, Carnero García, Omar, Mantovani.

Levante UD: Olazábal – Coke, Postigo, Chema, Luna – Morales (C), Campaña, Lerma, E. Bardi – Jason, E. Boateng.
Náhradníci: Koke – Cabaco, Pedro López, Lukić, Rochina, Martí.

Rozhodčí: Sánchez – Aguilar, Gallego.
Levante UD

Hodně podobně je na tom Levante, které se nachází pouze jednu příčku nad sestupovým pásmem. Levante se ale v posledních zápasech herně zvedlo, posledních pět utkání přineslo hned čtyři vítězství. V posledních dvou kolech navíc Levante přemohlo dvojici ambiciózních celků, kterými byly Sevilla a Athletic Bilbao. Hostující tým dnešního utkání se prezentuje o něco lepší ofenzívou, než jeho dnešní soupeř. O poznání je to horší v defenzívě, která obdržela rovných padesát branek.
CD Leganés

Fotbalisté Leganés se v letošním ročníku zachránili v nejvyšší soutěži, neboť je o trojici sestupujících už jasno. Leganés se sice nachází ve spodní polovině tabulky, konkrétně na šestnácté pozici, manko na první sestupovou příčku je ale jedenáctibodové. Domácí tým dnešního zápasu podává hodně kolísavé výkony, poslední vítězství je navíc staré téměř měsíc. Leganés se opírá o jednu z nejméně produktivních útoků, o něco lépe je na tom defenzíva, která má ale průměr více než jedné inkasované branky na zápas.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi CD Leganés a Levante UD.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.