La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Villarreal - 17. prosince 2017   16:15

0:1
(0:1)
Villarreal
34' Fornals  (Bacca)
Celta Vigo
Blanco – Wass, Cabral (C), Sergi Gómez, J. Castro – Jozabed (73. Radoja), Lobotka, P. Hernández – Portela (46. Mor), Gómez, Sisto (73. Guidetti).
S. Álvarez – Fontàs, Radoja, Guidetti, Hjulsager, Mor, Roncaglia.
Estrada Fernández – Barbero Sevilla, Martín García
Municipal de Balaídos (Vigo)
18 215 diváků
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Hernández, Castillejo (68. Čeryšev), Trigueros, Fornals – R. Soriano (77. Guerra), Bacca (87. Mario González).

Fauly: 11:19
Dramatické utkání mezi Celtou Vigo a Villarrealem je u konce. Nakonec ho rozhodl jediný gól hostů z prvního poločasu. Ve 34. minutě se prosadil Pablo Fornals a pak se už hosté mohli soustředit na obranu a případné protiútoky. Z jednoho z nich málem rozhodl zápas definitivně Bacca. Domácí byli dvakrát velmi blízko vyrovnání. Nejprve střílel Mor a Asejno vyrazil míč na tyčku. Potom ještě v poslední minutě nastavění mohl srovnal Sergi Gómez, ale netrefil odkrytou bránu. Villarreal se z výhry raduje po třech prohrách v řadě, Celta prohrála podruhé po sobě.
90+4'
90+4'
Wass vrátil míč hlavou před bránu. Asenjo ho posunul jen k Sergimu Gómezovi, ten ale nabídnutou příležitost na vyrovnání nevyužil. Netrefil poloprázdnou bránu.
90+4'
Celta získala míč a znovu se přiblížila vápnu Villarrealu.
90+3'
Villarreal si vybojoval autové vhazování v blízkosti pokutového území Celty. S rozehrávkou rozhodně nespěchá.
90+2'
Z pravé strany střílel z těžkého úhlu švédský útočník John Guidetti. S jeho pokusem ale neměl Asenjo žádný problém.
90+2'
Centr ve vápně sklepl Guidetti, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele nedostal.
90+1'
Mario González dostal míč na pravém křídle do běhu. Viděl ale, že obráncům Celty neuteče, tak si to raději namířil k rohovému praporku.
90+1'
Nastavovat se budou čtyři minuty
90'
Sergi Gómez předvedl lacinou ztrátu míče uprostřed hřiště a celý týmy Celty se teď kvůli němu musí vracet.
89'
Asenjo předvedl vynikající čtení hry. Vyběhl daleko ze své brány a sebral míč z hlavy Maximiliana Gómeze.
88'
Po Wassově přihrávce z pravé strany se ke střele z hranice velkého vápna dostal Pablo Hernández, ale těžký kop mu nevyšel. Míč zamířil vedle.
88'
Maximiliano Gómez byl v hlavičkovém souboji o míč ve středu hřiště faulován. Celta rozehrála standardní situaci na krátko.
87'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Mario González.
86'
Na zemi leží Pablo Fornals a ukazuje, že možná bude muset střídat.
85'
Z levé strany míč centroval Mor, ale vzrušení bylo zbytečné, protože se mával a posléze i pískal ofsajd.
84'
Hosté alespoň přibrzdili akci Celty po levém křídle. Domácí budou vhazovat.
83'
Celta téměř nepouští v posledních minutách Villarreal na vlastní polovinu, ale sama si nedokáže vytvořit opravdu tutovou šanci na skórování.
82'
Dnešní utkání sleduje 18 215 diváků.
81'
K míči se znovu postavil Daniel Wass. Tentokrát ale rozehrál nakrátko na Jonnyho. Tahle varianta však nevyšla, míč se ani nedostal do vápna Villarrealu. Jonny navíc za odkopnutí míče dostal žlutou kartu.
80'
Třetí žlutá karta pro hráče hostů. Tentokrát si ji vysloužil za faul na Mora Manu Trigueros.
79'
Wass centroval do nebezpečného a nepřehledného prostoru před brankou Villarrealu. Žlutá ponorka se ale znovu dokázala ubránit.
78'
Maximiliano Gómez se snažil proniknout středem pole. Jeho postup dopředu ho nedovoleně zastavil Denis Čeryšev.
77'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Roberto Soriano, přichází Ramiro Guerra.
76'
Lobotka z dobré pozice ještě nestřílel a našel ve vápně Mora. Ten se pak ocitl na trávníku, ale i tentokrát to penalta není.
75'
Domácí ještě měli standardní situaci, ale i tu dokázali hosté přežít bez úhony.
74'
Nyní se předvedl Stanislav Lobotka v lepším světle. Zastavil ve středu hřiště akci hostů a domácí se pak dostali do velké šance. Mor trefil z pravé strany tyčku!
73'
Lobotkův centr neměl dostatečnou kvalitu, odhlavičkoval ho první bránící hráč Villarrealu.
73'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází John Guidetti.
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jozabed, přichází Nemanja Radoja.
72'
Díky dobrému napadání se dostali domácí v blízkosti vápna soupeře k míči. Ale Emre Mor nedokázal tuto situaci využít ke střele na bránu.
71'
A další nepřesnost pokazila nadějnou akci Celty. Wass si nabíhal na pravém křídle, ale dostal přihrávku za sebe a míč skončil v autu.
70'
Villarreal svým autovým vhazováním v podstatě vrátil míč domácím. Ti ale také odpověděli nepřesností. těch je v posledních minutách hodně.
68'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Castillejo, přichází Denis Čeryšev.
67'
Wass upadl v pokutovém území, ale rozhodčí se rozhodl nechat pokračovat ve hře.
67'
Domácí rohový kop ubránili a hned spěchali do útoku po pravém křídle. Ten dokázali hosté uhasit.
66'
Baccu neuhlídal Gustavo Cabral, a tak se útočník hostů dostal k nebezpečnému zakončení po zemi. Blanco skvělým zákrokem míč vytěsnil na rohový kop.
65'
Pione Sisto vypálil pravačkou, ale jeho střela byla nepřesná, skončila nad brankou Asenja.
64'
Brankář Asenjo už instruuje své spoluhráče, jak se mají rozestavit do zdi.
63'
Emre Mor postupoval přímočaře středem hřiště. Nakonec si vysloužil faul na svou osobu, kterého se dopustil Jaume Costa. Obránce hostů dostává žlutou kartu.
62'
Celta zvyšuje rychlost svých přihrávek a hned jsou její akce nebezpečnější. Stále se domácím ale nepovedlo ve druhém poločase výrazněji prověřit Asenja.
61'
Na chvíli to vypadalo, že by mohl obraně Villarrealu po levém křídle uniknout Pablo Hernández, ale nakonec ho dokázal uhlídat Mario Gaspar.
60'
Maxiho zezadu přistrčil rukama Álvaro González. Jasný faul, viditelný i z horních řad stadionu Municipal de Balaídos.
60'
Hosté podnikli průnik podél pravé postranní čáry, ale finální přihrávka na Baccu už jim nevyšla.
58'
Teď proběhlo mírně vzrušení před brankou Villarrealu. Do vápna centroval Mor a Asenjo měl co dělat, aby se dostal k míči a mohl ho vyboxovat.
57'
Druhý poločas zatím probíhá v trochu ospalém tempu. Většina hry se odehrává uprostřed hřiště.
56'
Wasse čistě obral o míč Manu Trigueros, ale poslal míč jen do autu, takže v držení balónu zůstanou domácí. Budou vhazovat.
55'
Z levé strany centroval do pokutového území Celty Jaume Costa. Pro Blanca to ale nebyl žádný problém. Míč si uzmul pro sebe.
54'
Pione Sisto se snažil uvolnit přes dva hráče Villarrealu. Vysloužil si potlesk od fanoušků a byl faulován.
53'
Manu Trigueros už se chystal střílet z hranice pokutového území, ale dobrou práci v obraně předvedl Lobotka.
52'
Wass dokázal vystihnout pas na Fornalse a jsou to tak znovu domácí, kteří mohou rozvíjet akci směrem vpřed.
51'
Domácí jsou i na začátku druhého poločasu častěji na míči. ale k zákroku zatím ještě Asenja nedonutili.
49'
Podruhé dnes zkoušel zakončoval Wass podél zdi. Znovu byl blízko, ale ani teď netrefil branku.
48'
Hůř to nakonec odnesl hostující hráč Jaume Costa. Teď už je ale i obránce Villarrealu na nohou.
47'
Emre Mor byl poslán nedovoleným způsobem na tem Costou. Zajímavá standardka pro domácí.
46'
První akce Villarrealu branku Blanca neohrozila. Domácí budou rozehrávat od vlastní brány.
46'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez Portela, přichází Emre Mor.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:15.
První poločas skončil. Celta Vigo sice měla viditelnou převahu na míči, ale je to ona, která po prvních pětačtyřiceti minutích prohrává. Jako první se do šance dostal domácí Jozabed, ale jeho zakončení z voleje dokázal Asenjo vyrazit. Pak musel poprvé do akce také Blanco, který dokázal vyrazit střelu Triguerose. O dvě minuty už ani Blanoco Celtu nezachránil, hlavou ho překonal Fornals. Vyrovnat mohl v závěru ještě Maxi Gómez, ale z blízka Asenja nepropálil.
45+1'
45'
Po sérii nepříliš přesvědčivých odkopů hráčů Celty se k míči dostali hosté.
44'
První poločas se blíží ke konci. Villarreal se soustředí hlavně na to aby už v jeho závěru neinkasoval vyrovnávací gól.
43'
Z levé strany směřoval míč do šestnáctky Jonny Castro. Jeho úmysly přesně přečetl Asenjo a míč shrábl ze vzduchu.
42'
Volej Méndeze zpoza vápna letěl vysoko nad břevno Asenjovy brány.
41'
Po centru z pravé strany míč propadl na zadní tyč, kde byl Maximiliano Gómez. Ten ale nedokázal propálit z blízka brankáře Asenja.
40'
Mario Gaspar měl dostatek času, na to aby poslal dobrý centr do pokutového území Celty, nedá se ale říci, že by se mu to povedlo.
39'
Castrovu přihrávku uprostřed pole vystihli hosté, tak mohli postupovat v před. Jejich akce po pravé strany ale k ničemu nevedla.
38'
Další Sistova přihrávka do vápna, tentokrát z levé strany. Míč ale uzmul Rodrigo Hernández a odkopl z vlastního vápna.
37'
Sisto se snažil kolmou přihrávkou naservírovat míč pro své spoluhráče ve vápně, ale tento záměr mu obránci Villarrealu pokazili.
36'
Rubén dostal zpětnou přihrávku na svou slabou nohu a proto byl jeho následný odkop nepřesný.
35'
Villarreal z první velké šance hned udeřil a nyní se může soustředit znovu na svou trpělivou hru.
34'
Villarreal právě vstřelil branku!
Máme tu první gól zápasu! Na levé straně se krásně kolem Wasse uvolnil Bacca, odcentroval a PABLO FORNALS by na hranici malého vápna úplně sám. Umístěnou hlavičkou k tyči nedal Blancovi šanci a poslal Villarreal do vedení 1:0. Asistence: Carlos Bacca.
33'
Po faulu Villarrealu v podání Rodriga Hernándeze se k míči vrací domácí.
32'
Skvělý zákrok musel předvést Rubén Blanco! Jonny Castro podklouzl, tak se dostali k míči hosté a nebezpečně z hranice vápna zakončoval Manu Trigueros.
31'
Od pravé postranní čáry z první odcentroval do vápna Mario Gaspar. Míč si ale našel brankář Rubén Blanco a sebral ho ze vzduchu.
30'
Lobotka ukončil snahy svého týmu útočným faulem.
29'
Celta si přihrává míč z kopačky na kopačku na útočné polovině a hledá si cestu do pokutového území Villarrealu.
28'
Z pravé strany letěl míč směrem na Maxiho, Ten se sice k zakončení nedostal, ale domácí zůstali u míče. Pak letěl do vápna ještě jeden centr z pravé strany, ten dokázal odvrátit Víctor Ruiz.
27'
Nyní se sice dostali hosté ke střele, ale znovu jen z dálky. A míč navíc letěl vedle.
26'
Máme za sebou už víc než čtvrtinu tohoto zápasu. Zatím měl jen jednu velkou šanci Jozabed. Villarreal směrem dopředu ještě nepředvedl nic.
25'
Pione Sisto se ocitl v těsném ofsajdu, proto pak nemohl zakončovat, když se ocitl s míčem za obranou Villarrealu.
25'
Obránce Celty Cabral si pod tlakem poradil. Byl posledním hráčem Celty a nemohl si dovolit chybovat.
24'
Na zemi leží hostující obránce Álvaro González. Schytal to v jednom ze soubojů s Gómezem do zátylku.
23'
Ambiciózní pokus Celty Vigo z dálky byl nepřesný, Sergio Asenjo může provést odkop od své brány.
22'
Daniel Wass byl zezadu faulován Sorianem. Ten může být rád, že se vyhl žluté kartě.
21'
První zákrok si musel připsat Rubén Blanco, proti střele z velké dálky se moc nenadřel.
20'
Akce Celty Vigo skončila velmi rychle, domácí míč ztratili uprostřed hřiště, vhazovat budou hosté.
19'
Hosté to zkusili dlouhým pasem na nabíhajícího Carlose Baccu, ale ještě před ním byl u toho balónu obránce Celty.
18'
Centr od rohového praporku dokázali hosté s menšími problémy ubránit.
17'
Jozabed (Celta de Vigo) si zpracoval míč ve vápně, pěkně se s ním otočil a z voleje vypálil. Sergio Asenjo předvedl parádní zákrok. Dorážka Celty byla sražena na rohový kop.
16'
Bacca se dostal k hlavičce, ale trefil jen přesně prostor, kde zrovna stál Blanco. Navíc byl v době zakončení v ofsajdu.
15'
Centr z levé strany dokázal ubránit domácí záložník Sisto. Pak ale fauloval Pablo Hernández a šanci zahrát nebezpečnou standardní situaci teď mají pro změnu hosté.
14'
Tak Daniel Wass to nakonec přeci jen zkusil na přímo, ale jeho střela kolem zdi skončila těsně vedle.
14'
Klidně může přijít ze standardní situace i střela, ale pravděpodobnější je přeci je, že Wass pošle do vápna centr.
13'
Z přímého kopu letěl míč do vápna Villarrealu. Ten dokázal míč odkopnout, ale za malou chvíli fauloval Rodrigo Hernández Maximiliana Gómeze. Tato standardka je ještě o něco blíž brance Asenja.
12'
Jozabed se s míčem u nohy rozběhl po pravém křídle a zezadu ho nemilosrdně srazil k zemi Pablo Fornals. Dostává za to žlutou kartu.
11'
A teď už je zase vše při starém. Domácí hráči si přihrávají na své polovině a hledají způsob, jak překonat připravenou obranu hostů.
10'
Villarreal kopal první rohový op zápasu a hned z toho byla zajímavá šance. Ve vápně vyplaval volný Bacca, který z voleje zakončoval. Trefil ale jen dobře postaveného Maxiho.
9'
Akce Villarrealu začala u brankáře Asenja a netrvala nijak dlouho. Po jeho nákopu na polovinu soupeře hosté ztratili míč.
8'
Tentokrát už se domácí přes střed hřiště úspěšně dostali, ale jejich akce pak ztroskotala na nepřesné přihrávce útočníka Maxiho Gómeze.
7'
Villarreal se snaží napadat hodně vysoko, nyní domácí fotbalisty donutil dokonce až ke zpětné přihrávce na brankáře.
6'
Na levé křídlo dostal dobrý pas do běhu Jonny Castro. A tak mohl letět do vápna Villarrealu první nebezpečný centr. S ním si ale hosté dokázali poradit a odvrátili ho.
5'
Hlavně Villarreal je zatím zatažený na své polovině a čeká, a čím přijdou domácí. A když už se Carlos Bacca rozběhl, přihrávka na něj byla nepřesná.
4'
Úvod zápasu se zatím odehrává v klidném tempu a většinu času v blízkosti středového kruhu.
3'
Blanco rozehrával od své branky, ale odkop se mu moc nepovedl, míč skončil v zámezí.
2'
Maximiliano Gómez se snažil samostatně proniknout obranou Villarrealu, ale proti přesile neměl nárok se prosadit.
1'
Celta Vigo volí na začátku utkání poklidnou rozehrávku, do které zapojuje i svého brankáře Blanca.
1'
Domácí Celta hraje ve světle modrých dresech, hosté z Villarrealu jsou tradičně ve žlutém.
1'
Hráči obou mužstev už jsou nastoupeni na trávníku, vše se chystá k úvodnímu výkopu.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Wass, Cabral (C), Sergi Gómez, J. Castro – Jozabed, Lobotka, P. Hernández – Portela, Gómez, Sisto.
Náhradníci: S. Álvarez – Fontàs, Radoja, Guidetti, Hjulsager, Mor, Roncaglia.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Hernández, Castillejo, Trigueros, Fornals – R. Soriano, Bacca.
Náhradníci: Barbosa – Čeryšev, Antonio Rukavina, Guerra, Mario González, Francisco Torres, Moya Martínez.

Rozhodčí: Estrada Fernández – Barbero Sevilla, Martín García.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se v obou vzájemných zápasech radoval z vítězství Villarreal, který od Celty dokonce ani nedostal gól. Doma vyhrál drtivě 5:0, venku pak 1:0. Z posledních šesti vzájemných duelů jen jeden vyhrála Celta. Na domácím stadionu Celta neporazila Villarreal šest soutěžních zápasů v řadě, naposledy se jí to povedlo v roce 2006.
Villarreal CF

Villarreal v této sezoně patří k týmům, jejichž ambice jsou evropské poháry pro příští sezonu. Zatím se Villarreal drží na šesté příčce, jeho ztráta na týmy před ním je už celkem značná. Pátá Sevilla má se zápasem navíc o osm bodů více, čtvrtý Real Madrid o deset. Villarreal si tak musí hlídat hlavně záda. Eibar má po sobotní výhře stejný počet bodů, Getafe, Real Sociaded, Leganés a Girona ztrácí jen bod. Villarrealu se navíc vůbec nedaří, tři poslední zápasy prohrál. Nejprve nestačil na Sevillu a pak ani na Leganés a naposledy na Barcelonu. Té podlehl doma 0:2.
Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo se po patnácti odehraných kolech v rozehraném šestnáctém nachází na dvanáctém místě, patří jí tedy klidný střed tabulky. Na příčky před sebou to však Celta nemá vůbec daleko, na šestou pohárovou příčku má manko jen tří bodů. Na něm je právě Villareal, proti kterému dnes hraje. Náskok na příčky ohrožené sestupem měla Celta před tímto kolem šestibodový. V posledním zápase Vigo nestačilo na Valencii, které podlehlo 1:2. Před tím však dokázala Celta remizovat 2:2 na hřišti Barcelony a porazit 1:0 Leganés.
Zdravím a vítám všechny fotbalové příznivce u sledování on-line přenosu utkání španělské La Ligy mezi týmy Real Club Celta de Vigo a Villarreal CF. Zápase se bude hrát na Estadio Balaídos ve Vigu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.