La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Barcelona - 26. srpna 2017   18:15

0:2
(0:0)
Barcelona
55' Messi  (Alba) • 66' Messi  (Alcácer)
D. Alavés
Pacheco – Vigaray, Ely, Alexis, Pedraza – Pina, García (C) – Wakaso (78. Zidane), Ó. Romero, I. Gómez (67. Burgui) – Sobrino (78. Santos).
Sivera – R. Duarte, Maripán, Santos, Burgui, D. Torres, Zidane.
Grande
Estadio Mendizorrotza, Alavés
19356 diváků
Barcelona
ter Stegen – Aleix Vidal (57. Alcácer), Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) (88. Paulinho) – Roberto, Messi, Deulofeu (71. Denis Suárez).
Cillessen – Semedo, Denis Suárez, Mascherano, Alcácer, Digne, Paulinho.

SESTŘIH La Ligy: Deportivo Alavés - Barcelona 0:2. Messi dal dva góly, ale zahodil penaltu

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký sobotní večer.
Barcelona podala na hřišti Deportiva Alavés zodpovědný výkon a po dvou brankách Messiho vyhrála 2:0. Katalánský celek má tedy na svém kontě po dvou kolech plný počet bodů, naopak Deportivo je stále bez bodu.
90+4'
90+3'
Barcelona dohrává zápas na útočné polovině. Do pološance se dostal Piqué, střela ale byla sražena do zámezí.
90+1'
Ve druhém poločase budou nastaveny tři minuty.
90'
Rakitić se snažil pustit do šance Paulinha, přihrávka ale k nové posile Barcelony neprošla.
89'
Deportivo se pokouší vstřelit alespoň čestnou branku, obrana Barcelony je ale pevná jako skála.
88'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Paulinho.
86'
Centrovaný míč z pravé strany propadl ve vápně až na Alcácera, jehož střela byla sražena na rohový kop.
85'
Barcelona nechce tento zápas zdramatizovat a kombinuje na útočné polovině. Fotbalisté Deportiva vypadají frustrovaně.
84'
Messi z volného kopu našel ve vápně hlavu Rakitiće, který ale nedokázal vystřelit a ani přihrát.
82'
Roberto se chtěl na pravém křídle prosadit sám, nicméně v souboji s obráncem upadl. Rozhodčí nechává hru pokračovat.
81'
Hosté kombinují kolem půlící čáry a v poklidu si připravují útočnou akci. Nikam ale nespěchají.
80'
Deportivo se marně pokouší překonat obranu soupeře, Barcelona má tento duel naprosto pod kontrolou.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Christian Santos.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mubarak Wakaso, přichází Enzo Zidane.
77'
Na straně Deportiva se připravuje dvojité střídání.
75'
O chvíli později se Messi dostal k další střele, která tentokrát však byla sražena a Pacheco neměl problém míč zachytit.
74'
Messi se málem radoval z hattricku. Argentinský fotbalista dostal před vápnem hodně prostoru, vystřelil technicky a nasměroval míč do břevna!
72'
Závar před brankou ter Stegena k ničemu nevedl, když se domácím nepodařilo dostat ke střele. Domácí však výrazně přidali a jsou v posledních chvílích lepším týmem. Barcelona hraje pouze to, co potřebuje.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Gerard Deulofeu, přichází Denis Suárez.
69'
Romero se z přímého kopu opřel do míče a prověřil ter Stegena. Německý brankář ale překvapení nedopustil a míč zachytil.
68'
Deportivo bude muset nyní hru výrazně otevřít, chceli se pokusit o nějaký zvrat. To ale zároveň bude i šance pro Barcelonu.
67'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Burgui.
66'
Barcelona právě vstřelila branku!
Obrovská chyba v obraně Deportiva a Barcelona se dostává do dvoubrankového vedení. Alexis namazal Alcácerovi, který šikovně posunul míč do vápna na LIONELA MESSIHO a ten si věděl rady.
65'
Levý obránce Barcelony je doopravdy ošetřován a míří za postranní lajnu. V zápase ale nejspíše bude pokračovat.
64'
Alba si naběhl do vápna na centr z levé strany a vypálil rovnou z voleje. Míč branku ale přeletěl a španělský obránce se pravděpodobně u zakončení zranil.
62'
Fotbalisté Barcelony hrají po vstřelené brance uvolněněji a snaží se ještě více držet míč na svých kopačkách. Domácí se nemohou dostat k míči.
59'
Na druhém konci hřiště se k míči propracoval Romero, jenž se pokusil odcentrovat do vápna. Tento záměr mu vyšel, ale míč odhlavičkoval do bezpečí Umtiti.
58'
Barcelona nadále kontroluje hru a kombinuje na útočné polovině. Pokud se jí podaří přidat druhou branku, bude o osudu utkání rozhodnuto.
57'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Paco Alcácer.
55'
Katalánský celek se dostává do vedení. LIONEL MESSI si našel ve vápně přihrávku z levé strany, otočil se a pohotově vypálil. Jeho střela trefila jednoho z obránců, od kterého poté zamířila do branky. Pro Messiho to je 350. gól ve španělské lize.
55'
Deulofeu se pokusil o individuální akcí, která se s úspěchem nepotkala. Hostující fotbalista byl ubráněn.
53'
Messi se ujal přímého kopu a zaměstnal Pacheca. Brankář Deportiva to ale měl snadné, jelikož míč letěl přímo na něj.
52'
Iniesta šikovným obloučkem hledal ve vápně Vidala, jeden z obránců ale odhlavičkoval míč na rohový kop.
51'
Barcelona znovu rozbalila na útočné polovině kolotoč a kombinuje před pokutovým územím.
49'
Hosté rozehráli rohový kop nakrátko, až se míč postupně dostal k Messimu. Ten to zkusil technickou střelou zpoza vápna, branku ale netrefil.
48'
Deulofeu chtěl prodloužit akci přihrávkou na Iniestu, míč ale jeden z beků srazil na rohový kop.
47'
Sobriano se pokusil z levé strany najít rozběhnutého Garcíi, jenž míč ve vápně jen těsně minul. To mohl být pro Barcelonu šok.
46'
Barcelona rozehrávkou zahájila druhý poločas, ve kterém bude mít hodně práce, aby dotáhla zápas do vítězného konce.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:20.
První poločas nabídl jasnou převahu Barcelony, která měla i obrovskou šanci jít do vedení. Messi ale nevyužil nabídnutého pokutového kopu, když jeho střelu dokázal zneškodnit Pacheco. Jednu větší šanci měl na druhé straně i Sobrino, kde rovněž dokázal zasáhnout brankář.
Dnešní utkání sleduje 19356 diváků.
45+2'
45+2'
Trenér Deportiva byl u postranní lajny hodně divoký po jednom neodpískaném zákroku na jeho svěřence a hlavní rozhodčí mu důrazně domlouvá.
45+1'
V prvním poločase budou nastaveny dvě minuty.
45'
Piqué se tlačil ke hlavičce hodně důrazně, až si pomohl faulem. Rozhodčí mu nakonec udělil i žlutou kartu.
44'
Hosté měli k dispozici další rohový kop, ale ani tentokrát si Pacheco nemusel dělat starosti.
43'
Katalánský celek v závěru poločasu stupňuje tlak, Deportivo ale nadále soustředěně brání.
41'
Dalším potrestaným hráčem je Roberto, který ve skluzu zajel do Piny.
40'
Barcelona se po rohovém kopu k zakončení nedostala. Na stadionu panuje v této chvíli nadšená atmosféra.
39'
Messi si nevzal téměř žádný rozběh a následně pokutový kop neproměnil. Pacheco dokázal vystihnout směr střely a vytáhl míč na rohový kop.
38'
Obránce Deportiva navíc dostává žlutou kartu. Ely si bude muset dávat nyní pozor.
38'
Ely po volném kopu fauloval ve vápně Piquého a rozhodčí odpískal pokutový kop!
37'
Fotbalista Barcelony je ošetřován. Následně přijde na řadu volný kop.
36'
Wakaso si v souboji s Robertem pomohl nedovoleným způsobem a je dalším žlutým hříšníkem.
35'
Postupem času začíná přibývat šancí. Dočkáme se v prvním poločase nějakého gólu?
34'
K rozehrávce přímého kopu se postavil Gómez, míč ale poslal do připravené zdi. Z této šance se dalo vytěžit více!
32'
Umtiti v přerušené hře povalil na zem Sobrina a vykoledoval si žlutou kartu.
31'
Sobrino dostal výtečný pas do běhu a dokázal se dostat do brejku. Tváří v tvář ale ter Stegena neprostřelil. Brankář Barcelony podržel svůj tým parádním zákrokem.
30'
Roberto se pokusil najít centrem před malé vápno Messiho, hvězda Barcelony ale na míč nedoskočila.
28'
Deportivo se občas pokouší o nějaký rychlý protiútok, nicméně ve většině případů se nedostane ani na soupeřovu polovinu.
27'
Barceloně se na útočné polovině nedaří finální fáze. Katalánský klub má jasnou převahu, ale zatím si nevytvořil žádnou gólovou šanci.
25'
Výbornou práci odvedl nyní Messi, který se prokličkoval k malému vápnu. Při poslední snaze o uvolnění si ale míč příliš předkopl a nestihl ho doběhnout na hrací ploše.
23'
Domácí obrana se bez problémů poprala s dalším rohovým kopem, míč je mimo pokutové území.
22'
Deulofeu si naběhl s míčem u nohy do vápna a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
21'
Obraz hry se v úvodních minutách vůbec nemění. Barcelona obléhá pokutové území, domácí ale pozorně brání a zatím mohou být spokojeni.
19'
Hosté se po rohovém kopu ke střele na branku nedostali, ale zůstávají u míče.
18'
Iniesta si naběhl do vápna a chtěl uvolnit Messiho. Přihrávka ale byla odkopnuta na rohový kop.
17'
Roberto si na pravém křídle neporadil s centrem a poslal míč do prvního bránícího hráče.
16'
Iniesta si narazil míč s Messim a natlačil se do zakončení. Technická střela skončila v rukavicích Pacheca.
15'
Domácí se nemohou udržet u míče a jsou neustále pod tlakem. Barcelona je zatím herně jasně lepší.
13'
Roberto si naběhl do vápna a chtěl najít Messiho. Tento záměr mu dokonce vyšel, ale argentinská hvězda o míč přišla.
12'
Deportivo zahrozilo z rychlého protiútoku a málem se dočkalo branky. Sobrino ale ve velké příležitost branku netrefil, navíc mu byl odpískán ofsajd.
11'
Rakitić z pravé strany přihrával na malé vápno, Pacheco se ale dostal k míči jako první a může uklidnit hru.
10'
Po rohovém kopu vznikla před brankou Deportiva nepřehledná situace, která však skončila pro odmácí tým dobře.
9'
Messi si před vápnem navedl míč na levou nohu a zkusil to technicky. Pacheco byl včas na zemi a míč zastavil.
8'
Hosté mají podle očekávání herní převahu, do vážnější šance se zatím nedostali.
7'
Alba chtěl dostat hru na Roberta, jeho prudká přihrávka ale byla zablokována.
6'
Deportivo hraje hodně zataženě a nechává Barcelonu tvořit hru. Tento přístup by se domácím nemusel vyplatit.
4'
Deulofeu se po centru z pravé strany dostal k hlavičce, té ale chyběla razance a Pacheco v poklidu zasáhl.
3'
Barcelona se ubránila úvodnímu tlaku soupeře a nyní již kombinuje na útočné polovině.
2'
Pina byl v pokutovém území hodně důrazný a fauloval. Rozhodčí útok Alavésu přerušil.
1'
Alba si hned v úvodu zápasu pomohl při bránění faulem a domácí budou zahrávat volný kop ze zajímavé pozice.
1'

Deportivo Alavés: Pacheco – Vigaray, Ely, Alexis, Pedraza – Pina, García (C) – Wakaso, Ó. Romero, I. Gómez – Sobrino.
Náhradníci: Sivera – R. Duarte, Maripán, Santos, Burgui, D. Torres, Zidane.

FC Barcelona: ter Stegen – Aleix Vidal, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Iniesta (C) – Roberto, Messi, Deulofeu.
Náhradníci: Cillessen – Semedo, Denis Suárez, Mascherano, Alcácer, Digne, Paulinho.

Rozhodčí: Grande.
FC Barcelona

Barcelona vstup do nové sezóny zvládla bez potíží, v poklidu porazila Real Betis 2:0 a zajistila si tři body.

Katalánský celek včera dotáhl do zdárného konce přestup Ousmana Dembelého, který by se měl stát náhradou za Neymara. Do dnešního utkání ale však ještě nezasáhne. Všechnu tíhu tedy bude mít na svých bedrech Lionel Messi, který musí zastoupit Neymara a i zraněného Suáreze. Zvládne to?
Deportivo Alavés

Na fotbalisty Alavésu čeká hodně tvrdý oříšek, protože na jejich stadion přijede hvězdná Barcelona, která zde v minulém utkání vyhrála vysoko 6:0. Domácí se nenachází po úvodním kole v dobré pozici, když neuspěli na hřišti Leganés a prohráli 0:1. Dokáže se Alavés postavit na nohy a uhrát příznivý výsledek?
Přeji krásný večer a vítám Vás u sledování našeho textového přenosu ze španělské La Ligy, kde nás dnes čekají další zápasy druhého kola. V prvním sobotním zápase se představí fotbalisté Alavésu a Barcelony. Dočkáme se překvapení?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.