La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Valencia - 16. prosince 2017   18:30

Eibar
49' Inuj (Jordán) • 87' Jordán
2:1
(0:0)
Valencia
58' S. Mina  (Pereira)
Eibar
Dmitrović – Capa, Arbilla, P. Oliveira, Ángel – Alejo (90+2. Peña), Jordán, Dani García, Inuj – Charles (C) (72. Kike García), Enrich (84. Escalante).
Riesgo – Gálvez, Escalante, Bébé, Lombán, Kike García, Peña.
González – Yuste, García
Estadio Municipal de Ipurua (Eibar)
Valencia
Neto – Montoya, Gabriel, Vezo, Gayá (46. Lato) – Gil (73. Guedes), Kondogbia, Parejo (C), Pereira (81. Torres) – Rodrigo, S. Mina.
Doménech – Guedes, R. Ibáñez, Nemanja Maksimović, Vidal, Torres, Lato.

SESTŘIH LA LIGY: Eibar - Valencia 2:1

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 9:2. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 13:13.
Je tu konec! Dnešní utkání nakonec končí těsnou výhrou domácího Eibaru 2:1! Nutno dodat, že domácí celek byl v dnešním utkání výrazně aktivnější a zisk tří bodů je zřejmě zasloužený. Naopak Valencia zejména ve druhém poločase nepředvedla takřka nic.
90+3'
90+2'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Rubén Peña.
90+1'
Valencia měla ojedinělou šanci udeřit z rohového kopu, soupeř se ale dokázal ubránit. Míč je v tuto chvíli u středového kruhu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o dvě minuty.
87'
Eibar právě vstřelil branku!
Tak pozor, domácí jdou opět do vedení! Do pokutového území připlachtil nadýchaný centr, který usedl přesně na hlavu JOANA JORDÁNA. I tentokráte se Neto stačil pouze ohlédnout.
86'
Capa sice dokázal nasadit jesličky Parejovi, propadnuvší balón ale sebral za ním číhající Latorre, který okamžitě uklidnil rozháranou hru.
85'
Po delší době si hrací předmět prohlédl také brankář Dmitrovič, který ve druhém poločase nemá vůbec žádnou práci. I tak ale inkasoval z ojedinělé šance hostů.
84'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergi Enrich, přichází Gonzalo Escalante.
83'
Kulatý nesmysl propadl k Minovi, který okamžitě roztáhl hru na pravou stranu na střídající Torrese. Ten si při své první individuální akci neporadil s Ángelem.
82'
Žlutou kartu dostává Toni Lato (Valencia CF).
82'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky. Na světelné tabuli stále svítí nerozhodný stav, což se oba celky jistě ještě pokusí změnit.
81'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Ferrán Torres.
80'
Žlutou kartu dostává Andreas Pereira (Valencia CF).
80'
Odpovědnost na sebe vzal Ángel, jehož bochánek se stáčel směrem k brance. Opět byl ve vzduchu úspěšnější hostující tým, který využil své výškové převahy.
79'
Až nyní je pískáno, nebude ale z toho penalta. Zhruba tři metry od šestnáctky si Vezo pomohl v souboji s Kikem a domácí mají další šanci na vedoucí branku.
78'
Jordánův centr zhruba ze vzdálenosti čtyřiceti metrů nakonec dopadl pouze na hlavu soupeře. Posléze byl v šestnáctce poslán k zemi Alejo, pokračuje se ale ve hře.
77'
Dnes velmi aktivní Alejo se neprobil kolem Pereiry, nicméně pro svůj celek vybojoval alespoň autové vhazování. To bude provedeno z pravé strany.
76'
Žlutou kartu dostává Dani Parejo (Valencia CF).
76'
Druhá polovina druhého dějství zatím nenabízí žádné závratnější okamžiky, přičemž oba celky stále narážejí na pozornou obranu.
75'
Poprvé se do hry zapojil domácí forvard Kike, který ale neuspěl v hlavičkovém souboji proti Montoyovi. O několik vteřinek později ale fauloval Latorre.
74'
Velmi pohotově to zkoušel z přímého kopu Ángel. Domácí zadák to zkoušel obstřelem ke vzdálenější tyči, balón ale skončil těsně nad břevnem.
73'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Nacho Gil, přichází Gonçalo Guedes.
72'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Charles, přichází Kike García.
71'
Žlutou kartu dostává Geoffrey Kondogbia (Valencia CF).
69'
Alejo si to namířil kolem postranní čáry a také kolem Kondogbii. Ten nakonec podle výroku sudího si vypomohl drobným faulem.
68'
Parejo zkoušel využít své geniality v podobě přesných kolmic za obranu. Tentokráte sice dokázal najít Minu, ten byl ale velmi dobře dostoupen Arbillou.
67'
Vezo dlouho nevěděl, kudy vlastně vést útočný manévr. Jako adresáta si po chvilkovém váhání vybral vedle stojícího Montoyu, který to zřejmě zkusí dlouhým balónem.
66'
Velmi důležitým zákrokem se prezentoval Capa, který včas zasáhl proti centru na Pereiru. V opačném případě by hostující mladík měl na levé straně spoustu prostoru.
65'
Žlutou kartu dostává Dani García (SD Eibar).
64'
Posléze měla být hra přenesena směrem k pravé postranní čáře, kde Alejovi chybělo k zachycení míče pár čísel. Hosté se ale znovu snadno zbavili kulatého nesmyslu.
63'
Ángelovi se ještě podařilo odkopnout balón před postranní čárou. Jeho nabídka se ale stala snadnou kořistí Montoyi, který ale nevyvezl míč.
62'
Píšťalka rozhodčího opět v akci. Rodrigo se pokoušel o driblink s míčem směrem k vápnu, načež mu pod dolní končetiny zajel Jordán.
61'
Arbilla raději zkusil dalekonosným nákopem nalézt jednoho ze svých útočných kolegů. Jeho přihrávka ale měla úplně jiné parametry a skončila v zámezí.
60'
Netopýři se dokázali poblíž svého pokutového území prokombinovat z nezáviděníhodné situace, přičemž rozehrávku napadal početná skupinka v opačných dresech.
59'
Za necelých patnáct minut druhého poločasu jsme už viděli dvě branky. To nezaujatého fanouška určitě musí bavit!
58'
Valencia právě vstřelila branku!
Zničehonic je srovnáno! Pereira obdržel na pravé straně přihrávku do mírného ofsajdu, nicméně pomezní praporek nezvedl. Hostující záložník tak poslal do malého vápna nezištnou nabídku přímo před odkrytou branku, kde neměl SANTIAGO MINA problém se zakončením.
58'
Nutno dodat, že úvodní minuty druhého dějství jednoznačně patří Eibaru. Hosté zkrátka nejsou schopni vést kloudnější kombinace.
57'
Právě pravý záložník Eibaru se skácel k zemi uvnitř pokutového území a jednalo se přínejmenší o podezřelý zákrok. Hlavní sudí ale pokutový kop pískat nebude.
56'
Charles dokázal na hranici ofsajdu sklepnout balón směrem do střed hrací plochy. Poté postupoval kupředu Alejo, jehož záměr v podobě stříleného centru skončil až za brankou.
55'
Další nabídka směřovala na Charlese, pro kterého ale byla příliš dlouhá. Dráhy letu míče zkontroloval Montoya, který následně bude vhazovat.
54'
Akce ale ještě pokračovala a k odraženému předmětu se dostal García. Velmi ukvapená rána směřovala snad do dvanácté řady tribuny.
53'
Logicky tak následoval rohový kop, pro Eibar dnes již pátý. Jordánova exekuce mířila k malému vápnu, kde hrozící nebezpeční odvrátil Vezo.
52'
Po odkopu tohoto srbského brankáře se ve vzduchu prosadil Gabriel, který nedal Charlesovi žádnou šanci. Posléze ale Latorre neuspěl u brankové čáry.
51'
Alejo raději trochu pozdržel čas a rozehrávku autového vhazování věnoval svému kolegovi Capovi. Jeho aut si vybral Garcíu, jenž přihrál až na Dmitroviče.
50'
Na první branku dnešního střetnutí jsme tak čekali něco málo přes pětačtyřicet minut. Hosté ještě do této chvíle musí litovat obrovské šance z konce úvodního dějství.
49'
Hodně zbytečná branka, která jde určitě za hostující obranou! V pokutovém území se utvořil menší zmatek, po kterém se k míči dostal TAKAŠI INUI. Prudká rána mířila přesně k tyči, Neto se za jeho zakončením pouze ohlédl.
49'
O několik vteřinek později se na zemi ocitl Kondogbia, nicméně hlavní sudí ukazuje, že se bude pokračovat ve hře. Charles zřejmě hrál v ramci pravidel.
48'
Pereirovi se nepoddařilo procedit balón na naběhnuvšího Latorreho a posléze se první jmenovaný dopustil nedovoleného zákroku.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si vzali na starost pro změnu hostující hráči. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází José Gayá, přichází Toni Lato.
46'
Máme za sebou první poločas, který ale nenabídl žádnou přesnou trefu. Naopak jsme sledovali velice vyrovnanou pasáž, ve které přeci jenom měli mírně navrch hráči Eibaru. Oba celky si vytvořily několik šancí, nicméně ty nebyly využity.
45+1'
45+1'
Ou! V nastaveném čase se k hlavičce na zadní tyči dostal Rodrigo, který ale nedokázal trefit odkrytou část branky. Velká šance na vedoucí branku!
43'
Prudký centr z volného kopu směřoval před Dmitroviče, který neměl vůbec dobrý výhled. Dotírající Vezo se ale ke štěstí pro domácí nacházel v ofsajdu.
42'
Poslední minutky nenabízejí zrovna pohledný fotbal, což vycítili také příznivci na stadionu. Ti nepřesnou pasáž doprovázejí pískotem.
41'
Neto si dával s výkopem od své svatyně hodně načas, načež přeci jenom našel u půlící čáry Gila. Hostující zadák byl dezorientován a o míč příšel.
40'
Pereira opět ukázal svůj potenticál, když se dokázal dostat za záda Oliveiry. Posléze zkoušel najít některého ze spoluhráčů, což se nevyvedlo dle představ.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli sudí také něco nastaví.
38'
Mina sklepl balón na Rodriga, který si počkal na náběh prvního jmenovaného. Ten z menšího úhlu vůbec netrefil branku.
38'
Je pískáno. Alejo to udělal u pravé autové čáry moc hezky, zasekávačkou se zbavil Gila, který mu v cestě nechal nohu. Standardka z pravé strany.
37'
Už delší časový úsek čekáme na nějaký větší tlak ze strany Valencie. Hostující celek se zatím spíše brání, což mu ale zatím vychází dokonale.
36'
Eibar rozehrál už o poznání nebezpečnější centr, který opět na malém vápně odvrátili stojící věže soupeře. Následně se neujal ani ostrý centr před Neta.
35'
Nepřesnost také na druhé straně. Tentokráte měla být přihrávka směřována na rychlonohého Angéla, který sám pochopil, že balón již nezastihne.
34'
Charles doslova vletěl do stojícího soupeře a logicky byl odpískán nedovolený zákrok. Netopýři to zkusili vzduchem, což nepřineslo nic nebezpečného.
33'
Montoya přeci jenom dokázal šťouchnout do balónu, což zaskočilo jeho kolegu Pereiru. Ten totiž reagoval na poslední chvíli a navíc míč nedokázal zastihnout na hrací ploše.
32'
Tak přeci jenom začíná mít Eibar výraznou územní převahu, přičemž se soupeř soustředí pouze na rychlé kontry. Uvidíme, jestli to přinese kýženy úspěch.
31'
Do pokutového území hostujícího mužstva létá jeden centr za druhým. Ten další z kopačky Aleja skončil pouze na hrudi stopera Veza.
30'
Netopýři se opět velmi snadno dostali k hracímu předmětu a následně se pokusili o bleskurychlý kontr. Včasný skluz ale vytasil García, jenž ukořistil na Minovi balón.
29'
Na opačné straně první ostrý zákrok pro Dmitroviče. Z velké dálky to totiž zkusil Parejo a jeho táhlá rána zaplula do ruky srbského brankáře.
28'
Gaya musel spěchat za nakopávaným balónem a situaci vyřešil na jedničku. Nejen, že byl u míče jako první, posléze se rychlostí dostal za záda Aleja.
27'
Logicky tak následoval další rohový kop, pro Eibar v dnešním zápase již druhý. Enrichova hlavička v záklonu neměla sebemenší šanci na úspěch.
26'
Charles vrátil balón od brankové čářě k té postranní. Následoval ostrý centr na penaltový puntík, kde naštěstí pro hosty Vezo odvrátil číhající nebezpečí.
25'
Domácí zcela zbytečně přišli i balón a hostující Rodrigo tak mohl pelášit vstříč obraně. Jeho putování ale skončilo hned na prvním hráči.
24'
Stále sledujeme relativně vyrovnanou pasáž utkání, která se přelévá z jedné strany na druhou. Do hry se ale vměstnává příliš mnoho nepřesností.
19'
Netrvalo dlouho a hra se opět rozkouskovala. Inui si chtěl hrudí zpracovat balón, nicméně do této myšlenky se připletla také horní končetina.
18'
Ángel zkoušel z první vyslat prudký balón na Charlesem, před kterým včas zasáhl Gabriel. Míč šel jako poslední od brazilského forvarda a soupeř tak bude vhazovat.
17'
Srbský strážce tyčí v domácí brance vykopl balón přesně na Garcíu, který ale následně akci uspěchal. Jeho vysoká nabídka skončila až za brankovou čárou.
16'
Valencia si vynutila rohový kop, který byl zahrán, jako všechny předchozí. Nejvýše do vzduchu totiž vyskočil domácí hráč, konkrétněji to byl Arbilla.
15'
Na opačné straně taktéž kloudná kombinace. Gil si výborně počkal na seběhnutí Gayi, jenomže ten centroval pouze do náruče Dmitroviče.
14'
Tohle už byla šance! Inui pracoval s balónem u levé postranní čáry, odkud naservíroval přízemní centr na Enricha. Jeho kolega z první otřel balón o boční síť.
13'
Ángelův centr z první přidělal obraně soupeře nečekané problémy. Prudkou nabídku nakonec špičkou kopačky zastavil pozorný Gabriel.
12'
Zatím velmi nenápadný Rodrigo nejdříve neuspěl v osobním souboji, to ale nemuselo vůbec vadit. Nicméně španělský forvard si poté sebíhal pro balón z ofsajdu.
11'
Domací celek ale nedokázal vytěžit nic nebezpečného a hra se přesunula až před brankáře Dmitroviče. Ten místo odkopu rozehrál po zemi do strany.
10'
Kousek za polovinou hřiště se ocitl na zeleném pažitu Alejo, kterému v hlavičkovém souboji solidně naložil Gil. Jasný faul, standardka pro Eibar.
9'
Právě Parejo si vyměnil balón ve středu hrací plochy s Minou a okamžitě chtěl kolmicí vysunout Gila. Přihrávka mu ale vůbec nesedla a doletěla pouze k soupeři.
8'
K rozehrávce se postavil tradiční exekutor podobných záležitostí Parejo, jenž se rohový kop pokoušel rozehrát signálem. Myšlenka sice dobrá, realizace ale o dost pokulhávala.
7'
Kondogbia přenesl těžiště hry na pravou stranu na číhajícího Pereiru, který ale nedokázal poslat balón do malého vápna. Následovat bude rohový kop.
6'
Netopýři velmi dobře vysunuli pressing, který přinesl kýžený úspěch. Rozehrávající Oliveira musel s rozehrávkou spěchat a jeho přihrávka skončila pouze v zámezí.
5'
Hostující Gabriel se snažil krýt dráhu letu míče před dotírajícím Inuim. Brazilský zadák ale podklouzl, což zaskočilo i hráče Eibaru.
4'
První velmi pohotové zakončení zápasu. Enrich dokázal uspět v hlavičkovém souboji proti Vezovi a po jeho sklepnutí pálil Charles vysoko nad.
3'
Také Valencie se poprvé seznámila s kulatým nesmyslem a hned z toho byl pokus o rychlý kontr. Na pravé straně pohybující se Gil byl přistižen v ofsajdu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

SD Eibar: Dmitrović – Capa, Arbilla, P. Oliveira, Ángel – Alejo, Jordán, Dani García, Inuj – Charles (C), Enrich.
Náhradníci: Riesgo – Gálvez, Escalante, Bébé, Lombán, Kike García, Peña.

Valencia CF: Neto – Montoya, Gabriel, Vezo, Gayá – Gil, Kondogbia, Parejo (C), Pereira – Rodrigo, S. Mina.
Náhradníci: Doménech – Guedes, R. Ibáñez, Nemanja Maksimović, Vidal, Torres, Lato.

Rozhodčí: González – Yuste, García.
Valencia CF

Na opačné straně stojí znovuzrozená Valencia, která pod novým trenérem předvádí náramný fotbal, což se pochopitelně promítlo na postavení v tabulce. Valencia se zatím nachází na druhém místě a po dlouhých letech atakuje první pozici. Nicméně na vedoucí Barcelonu ztrácí pět bodů. Netopýři zároveň v minulém kole ukončili dvouzápasovou šňůru bez výhry, neboť na svém stánku těsně udolali nevyzpytatelnou Celtu Vigo. Valencie se v letošní sezóně opírá o velmi produktivní útočnou vazbu. Ta v domácí soutěži nasázela již pětatřicet branke, což je druhé nejlepší počínání.
SD Eibar

Fotbalisté Eibaru nezačali letošní ročník španělské nejvyšší soutěže vůbec dobře. Tento skromný celek se ale v posledních zápasech herně zvedl, přičemž se vyhoupl na třináctou příčku. Ideální forma je důkladně znázorněna na posledních čtyřech zápasech, ve které Eibar neucítil hořkost porážky. Naopak se domácí tým dnešního utkání radoval z vítězství hned ve třech případech, přičemž inkasoval pouze dvě branky. Nejlepším střelecem tohoto týmu je zkušený Brazilec Charles.Ten s pěti brankami vévodí statistikám svého celku.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi SD Eibar a Valencia CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.