La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Real Betis - 2. dubna 2018   21:00

0:1
(0:0)
Real Betis
89' León  (Barragán)
Getafe
Guaita – Damián Suárez, Bruno González, Cabrera, Antunes – Portillo (82. Pacheco), Fajr, Flamini (81. Šibasaki), Ndiaye – J. Molina (C), Á. Rodríguez (74. Duro).
E. Martínez – Šibasaki, Mora, Molinero, Olivera, Pacheco, Duro.
Real Betis
Adán (C) – Barragán, Amat, Bartra, Mandi, Firpo – Ruiz, Javi García (78. Joaquín), Guardado – Boudebouz (68. León), Morón (83. J. Campbell).
D. Giménez – León, Camarasa, Durmisi, J. Campbell, Joaquín, Tello.

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:2. Rohy: 4:0. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 21:9.
Druhý poločas nabídl strhující podívanou. Nejdříve Getafe mohlo udeřit z pokutového kopu, avšak zakončující Portillo na Adána nevyzrálo. Netrvalo dlouho a další velkou šanci měl Antunes, který pro změnu orazítkoval tyč. Jak umí být fotbal nespravedlivý, to ukázala situace z konce zápasu. Ojedinělou útočnou akci totiž přesnou ránou zakončil hostující León. V závěru utkání si domácí vytvořili velký tlak, díky kterému dopravili míč do sítě. Branka ale nebyla uznána, hlavní sudí totiž neviděl balón celým objemem za brankovou čárou.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu dostává Júnior Firpo (Real Betis).
90+1'
Neuvěřitelné, Getafe totiž opět dopravilo míč do sítě, jenomže znovu branka neplatí. Balón zřejmě nebyl celým objemem za brankovou čárou, což ale opakované záběry nepotvrdily.
90'
Getafe nemá na případné vyrovnání už moc času. Domácí hráči se ale okamžitě dostali s míčem na útočnou polovinu.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Real Betis právě vstřelil branku!
To jsou věci, hosté jdou z ojedinělé šance do vedení! Barragán sympaticky pronikl po pravém křídle, odkud zpětnou přihrávkou našel SERGIA LEÓNA. Bývalý forvard Osasuny zakončil špičkou kopačky ke vzdálenější tyči.
88'
Utkání se nám pomalu a jistě chýlí k nastavenému času. Stále čekáme na nějakou přesnou trefu, poslední minuty jsou ale hodně nepřesné.
85'
Šibasaki roztáhl hru na levé křídlo, odkud zkoušel Antunes po delší době odcentrovat. I tentokráte našel pouze rukavice Adána.
84'
Další jisté počínání v obraně předvedl Bartra, který nedaroval Molinovi téměř žádný prostor. Míč mu navíc odkopl do zámezí.
83'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Morón, přichází Joel Campbell.
83'
Joaquín si příliš nevěřil na průnik kolem dvojice protihráčů a místo toho zpomalil akci. Betis se pokouší najít skulinku v obraně soupeře.
82'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Francisco Portillo, přichází Daniel Pacheco.
81'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mathieu Flamini, přichází Gaku Šibasaki.
81'
Utkání se nám dostalo do závěrečné desetiminutovky. Betis už delší dobu nic nepředvedl, naopak přežil hned několik kritických momentů.
80'
Druhý rohový kop dnešního zápasu měli na svědomí domácí hráči. Centrovaný balón se ale snesl daleko od všech zúčastněných.
79'
Poprvé se s kulatým nesmyslem seznámil střídající Duro, který operoval zády k brance. Nakonec si jako adresáta vybral lépe postaveného Flaminiho.
78'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Javi García, přichází Joaquín.
77'
Razantní odkop z kopačky Mandiho se snesl přímo na kopačku Gonzáleze, který po kontaktu s míčem spolupracoval se znuděným Guaitou.
76'
Až nyní se jim to podařilo, neboť se celkem lacinou ztrátou míče prezentoval Fajr. Getafe ale rychle ukořistilo balón zpět.
75'
V tuto chvíli sledujeme pouze jednu polovinu hrací plochy, neboť se hosté nejsou schopni dostat blíže ke středovému kruhu.
74'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Hugo Duro.
73'
Další velké štěstí Betisu! Antunes si vzal na starost rozehrávku přímého kopu, který poslal do tyče, od které se odrazil mimo branku.
72'
Žlutou kartu dostává Marc Bartra (Real Betis).
69'
Hosté se snaží uklidnit hru a k vidění je dlouhá kombinace v oblasti středového kruhu. Míč má momentálně na kopačce Bartra.
68'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Sergio León.
67'
Firpo se ve spolupráci s Morónem dostal na hranici šestnáctky, kde ale neměl potřebnou podporu. Zpětnou nabídku zachytila obrana soupeře.
66'
Betis Sevilla přežil kritický moment dnešního zápasu, avšak v roli zachránce se ocitl Adán. Pokračuje se za bezbrankového stavu.
65'
Neskutečný Adán! Bývalý brankář Realu Madrid nejprve zneškodnil Portillův pokutový kop, následně se vytáhl i proti dorážce.
64'
Je tu pokutový kop pro Getafe!
64'
Guardado se řítil do přečíslení, které ale nevyřešil zrovna dobře. Do akce se zapojil také Bartra, jenž se marně dožadoval odpískání pokutového kopu.
63'
Boudebouz měl s míčem o něco více prostoru, což se snažil okamžitě zužitkovat. Kroucená rána nakonec zaplula do rukavic Guaity.
62'
Zároveň se nám utkání dostalo za hodinu hry. Stále čekáme na úvodní branku, nicméně ve druhém poločase sledujeme o něco ofenzivnější partii.
61'
Nakopávaný balón se nakonec s pořádnou dávkou štěstí dostal až k Ángelovi, který byl kousek za hranicí šestnáctky odzbrojen.
60'
Betis se opět takřka z ničeho dostal do slibné příležitosti, kterou z menšího úhlu zakončoval Morón. Guaita vytasil rutinní zákrok.
59'
Při snaze o zakončení si domácí Ángel pomohl faulem v hlavičkovém souboji s Mandim. V tomto případě se mohlo i žlutit.
58'
Do akce se zapojil také zkušený středopolař Flamini, který ale ve spolupráci s Portillem neuspěl. Místo toho bude soupeř vhazovat.
57'
Přenesení hry našlo prostor, ve kterém se nacházel Damián, který z první sklepl přihrávku na Fajra. Domácí se snaží zrychlit kombinace.
56'
Amath nasadil jesličky jednomu z protihráčů a následně se bleskově přesunul do vápna. Molina to ale vzal na sebe a navíc vůbec nevystřelil.
55'
Na druhé straně musel na poslední chvíli jednat Adán, který obdržel přihrávku "do špeku". Napadající Ángel se nakonec k míči nedostal.
54'
Firpo možná trochu podcenil přihrávku na jeho osobu, u které byl nakonec dříve Damián. Domácí zadák nakonec vybojoval odkop od branky.
53'
Ihned po zisku míče se Molina chtěl řítit za míčem po levém křídle, i tentokráte je máván ofsajd. Zkušený forvard byl zhruba metr za obranou.
52'
Barragán vhazoval kousek za polovinou hrací plochy a jako adresáta si vybral Ruize. Ten následně otočil hru na levou stranu.
51'
Je pískán další ofsajd. Tentokráte se v něm objevil hostující Boudebouz, který se sám diví výroku pomezního rozhodčího.
50'
Guardado si to neohroženým způsobem namířil mezi početnější val protihráčů, nicméně ještě před ním vypálil. Rána nártem skončila těsně vedle.
49'
Firpo elegantně převzal neposedný balón a ihned poté poslal do šestnáctky polovysoký centr. Morónovi chyběl zhruba krok k zasažení míče.
48'
Ángel operoval s míčem v blízkosti rohového praporku, kde se mu nakonec v souboji s Mandim nepodařilo vybojovat rohový kop.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nenabídlo zrovna strhující podívanou. Většinu času jsme totiž sledovali kombinace na polovině hřiště a zajímavých šancí tak moc nepřibývalo. Na konci poločasu se Getafe konečně dočkalo vstřelené branky, která ale nebyla uznána kvůli těsnému ofsajdu. Doufejme, že alespoň druhý poločas nám nabídne o poznání záživnější fotbal.
45'
45'
Žlutou kartu dostává Amath Ndiaye (Getafe CF).
Žlutou kartu dostává Jorge Molina (Getafe CF).
45'
První vážnější zákrok Guaity. K sympatické navštívence se nadechl Boudebouz, který svojí ránu nasměroval doprostřed branky.
43'
Na druhé straně se Betis dostal k hodně kostrbaté akci, která skončila ještě před pokutovým územím. Navíc Firpo fauloval.
42'
Už, už se domácí hráči radovali ze vstřelené branky, jejich radost jim ale překazil praporek pomezního. Zakončující Ángel se totiž nacházel v ofsajdu.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Flamini se nakonec dle výroku sudího neopřel do míče rukou a soupeř mohl pokračovat v kombinaci. Amat ale vrátil míč na Bartru.
37'
Obrázek hry se příliš nemění. Stále sledujeme hodně nezáživnou podívanou, která nám nenabízí moc zajímavých situací.
36'
Molina si přehodil míč na levou nohu a následně poslal na zadní tyč nadýchaný centr. Naběhnuvší Amath ale nezamířil mezi tři tyče.
35'
Žlutou kartu dostává Francisco Portillo (Getafe CF).
34'
Poslední minuty patří spíše hostujícím hráčům, kteří výrazně zrychlili a také zpřesnili hru. Getafe je ale v obraně stále důsledné.
33'
Betis to opět zkoušel po pravém křídle, odkud Guardado hledal na malém vápně Moróna. Druhý jmenovaný v pádu mířil vysoko nad.
32'
I v tomto případě musel rozhodčí použít píšťalku. Na zemi totiž skončil Firpo, který byl doslova zahozen mimo hřiště.
31'
To nebylo vůbec špatné. Antunes si vyměnil míč se spoluhráčem a poté krouceným centrem našel Ángela. Domácí kanonýr lehkým líznutím míče minul bránu.
30'
Tady se zřejmě mělo žlutit. Amat si zcela evidentně pomáhal v souboji s Ángelem rukou, nicméně hlavní sudí nevytáhl žlutou výstrahu.
29'
Následně si hostující hráči pohrávali s míčem na pravém křídle, kde se v těsném ofsajdu ocitl Ruiz. Getafe okamžitě rozehrálo.
28'
Betis měl k dispozici standardní situaci z blízkosti autové čáry. K míči se postavil Boudebouz, jehož centr byla doslova tragický.
27'
Amat zkoušel poslat nadýchaný centr ke středovému kruhu, kde ale číhal Flamini. Bývalý hráč Arsenalu odvrátil vzdušnou nabídku do zámezí.
26'
Žlutou kartu dostává Bruno González (Getafe CF).
26'
Nejdříve Fajr přečetl úmysl soupeře a skluzem ukořistil balón před Boudebouzem. Na druhé straně musel v souboji s Amathem jednat Mandi.
25'
Stále čekáme na něco kloudnějšího ze strany Betisu. Neustále se jedná o kombinace daleko od Guaity. Nyní to hosté zkouší po levé straně.
24'
Molina zkoušel v hlavičkovém souboji předskočit Bartru, který si ale dal před protihráče tělo. Domácí forvard upadl hodně ostře na zem.
23'
Flamini si vybral na levé straně hodně aktivního Antunese, který ani ve dvou případech nenašel nikoho v modrém kompletu.
22'
Na zeleném pažitu skončil po nedovoleném zákroku Ángel. Naopak se faulem provinil García, který musel soupeře zastavit nadvakrát.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím ukazuje fotbal plný nepřesností. Domácí jsou ale o poznání nebezpečnější.
20'
Další z řady centrovaných balónů putoval z kopačky Antunese, který našel pouze prostor, ve kterém se nacházel pozorný Adán.
19'
Amath oslovil o něco lépe postaveného Flaminiho, který měl na centr hodně času. To mu naopak uškodilo, neboť míč směřoval daleko od spoluhráčů.
18'
Ruiz se pokoušel z první nastartovat do úniku Barragána, který ale zareagoval příliš pozdě. Antunes zvolil odkop na druhou stranu.
17'
Na hrací ploše to začíná vřít. Ángel neodhadl dráhu letu míče a místo kulatého nesmyslu trefil dolní končetinu rozehrávajícího Mandiho.
16'
Netrvalo dlouho a podobným zákrokem se prezentoval Firpo. Tentokráte se hlavní sudí neodvážil odpískat, Molina se ale chytá za obličej.
15'
Barragán si chtěl hodit balón kolem Antunese, nicméně druhý jmenovaný zasáhl bývalého hráče Valencie do oblasti hlavy a krku.
14'
Betis si opět zavařil u vlastní šestnáctky, kde hodně zariskoval při kombinaci na malém prostoru. Hostující hráči to nakonec zvládli.
13'
García si počkal na náběh Guardada, který ale vystartoval příliš pozdě a k balónu se tak nedostal včas. Naopak si obranné povinnosti splnil Cabrera.
12'
Mandi byl vyrušen při rozehrávce a před napadající smečkou protihráčů raději zvolil zpětnou přihrávku až na kopačku Adána.
11'
O malý moment později se do zakončení tlačil aktivní Ángel. Tentokráte si balón zpracoval hrudí a posléze vypálil vedle branky.
10'
Nakonec celá akce skončila nepřesnou přihrávkou Guardada, který balón poslal ven ze hřiště. Guaita se ujme rozehrávky.
9'
Betis nyní uklidnil hru a k vidění je kolotoč přihrávek daleko od branky soupeře. Míč se stěhuje z kopačky na kopačku.
8'
Ruiz možná prováhal ideální moment k přihrávce a místo toho se individuálně probíjel do velkého vápna. Tam číhal početný blok protihráčů.
7'
Rychlonohý Antunes se pokoušel prodrat se kolem bránícího Amata, který ale stihl zakročit. Navíc bude Betis vhazovat.
6'
Getafe podniklo velice nebezpečný kontr, který nevyřešil vůbec ideálním způsobem Ángel. Domácí kanonýr místo přihrávky na volného Molinu našel pouze rukavice Adána.
5'
Guaita se dostal k odkopu od své svatyně, načež na jeho odkop nestačil Molina reagovat. Míč se následně svezl až k Adánovi.
4'
Na druhé straně si Ruiz po přeběhnutí středového kruhu neporozuměl s míčem, což využil soupeř k rychlému protiútoku.
3'
Antunes operoval na levém křídle, odkud posílal do pokutového území centrovaný balón. Ten se sice neujal, domácí ale zůstávají u míče.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Bruno González, Cabrera, Antunes – Portillo, Fajr, Flamini, Ndiaye – J. Molina, Á. Rodríguez.
Náhradníci: E. Martínez – Šibasaki, Mora, Molinero, Olivera, Pacheco, Duro.

Real Betis: Adán – Barragán, Amat, Bartra, Mandi, Firpo – Ruiz, Javi García, Guardado – Boudebouz, Morón.
Náhradníci: D. Giménez – León, Camarasa, Durmisi, J. Campbell, Joaquín, Tello..
Real Betis

Sevillský Betis by chtěl v letošní sezóně usednout na pozice zaručující pohárovou Evropu, tento cíl se zatím nedaří plnit. Betisu totiž patří osmá pozice, avšak manko na šestou Sevillu je pouze tříbodové. Hostující celek dnešního utkání má za sebou celkem povedené zápasy, neboť v lize z posledních pěti zápasů prohrál pouze v jediném. Betis se sice opírá o velmi produktivní útočnou vazbou, o něco horší je to s defenzívou. Ta si totiž drží necelý průměr dvou inkasovaných branek na zápas, což není úplně dobrou vizitkou.
Getafe CF

Nováček soutěže Getafe se v letošním ročníku řadí mezi příjemné překvapení. Tento celek se totiž zatím nachází na dvanácté pozici a na první sestupovou pozici má náskok sedmnácti bodů. Getafe stále může usilovat o pohárovou Evropu, přičemž šestá pozice je vzdálená pouze sedmi body. Domácí tým dnešního utkání podává v posledních zápasech hodně kolísavé výkony, z posledních pěti vyhrál dvakrát. Zejména se jedná o kvalitný výkony na domácím trávníku, kde se Getafe řadí mezi šest nejlepších celků v celé soutěži. Nejlepším střelcem je španělský forvard Ángel, jenž má na kontě deset branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Getafe CF a Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.