La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Espanyol - 17. prosince 2017   18:30

Las Palmas
80' Rémy (Toledo) • 89' Calleri (Míchel)
2:2
(0:2)
Espanyol
19' G. Moreno  (Baptistão) • 41' G. Moreno  (Sergio García)
Las Palmas
Lizoain – Míchel, Lemos, Bigas, D. Castellano – V. Gómez (80. Toledo), J. Castellano, Viera (C) – Tana (69. Tannane), Calleri, Rémy.
Chichizola – Tannane, Hernán, Herrera, Toledo, Navarro, Aquilani.
Sánchez – Alonso, Gallego
Estadio de Gran Canaria
14 020 diváků
Espanyol
Pau López – Ó. Duarte, David López, Hermoso, Caricol – Darder, V. Sánchez (C), Granero (78. Jurado) – Sergio García (70. Roca), G. Moreno, Baptistão (62. Piatti).
Diego López – Naldo, Jurado, Melendo, Javi López, Piatti, Roca.

SESTŘIH LA LIGY: Las Palmas - Espanyol 2:2

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek víkendu, u dalších onlajnů se těším na počtenou.
Divoký závěr přisuzuje oběma týmům bod. Las Palmas tak zůstává na posledním místě, ale aspoň se dotáhlo na Málagu. Espanyol zůstává šestnáctý.
Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 6:2. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 6:25.
Neskutečný závěr utkání, ze kterého nakonec Las Palmas vyválčilo sladkohořký bod! Zdálo se, že si Espanyol v klidu dojde pro výhru, avšak z ničeho nic snížil po pěkné akci Toleda Rémy a rázem se obrázek hry změnil. Domácí tlačili a hlavou dokázal vyrovnat Calleri. Espanyol se nakonec musel strachovat i o remízu. Rémy nejprve trefil hlavou břevno, poté Viera vybojoval v závěru penaltu, kterou však neproměniů!
90+5'
90+5'
Naprosto špatně kopnutá penalta! Právě faulovaný Viera mohl otočit utkání, avšak nemířil dobře, do ideální výšky gólmana, Pau López vystihl stranu a míč vyrazil, udržel tak Espanyolu alespoň bod!
90+4'
Penalta pro Las Palmas! Jurado zbytečně podrazil Vieru, jasný pokutový kop pro domácí v závěru utkání!
90+4'
Tannane vypálil z veliké dálky, nemířil špatně, ale jeho pokus vyrazil López.
90+3'
Následná akce domácích neskončila úspěšně, pouze odkopem od brány.
90+3'
Moreno pálil z první nečekaně, avšak pouze těsně mimo!
90+2'
Moreno vyrazil dopředu, ale nepřešel přes obránce, avšak vybojoval alespoň aut.
90+1'
Dani Castellano faulovaný, dopředu znovu vyráží hráči ve žlutém.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Hlavička Rémyho skončila na břevně! Další velká šance domácích nekončí gólem, poté se však Las Palmas dopustilo útočného faulu.
90'
Toledo vybojoval pro domácí rohový kop.
90'
Lizoain sebral vysoký míč ze vzduchu a poté byl faulován Piattim. Las Palmas ještě zkusí dokonat obrat.
89'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
A pozor, domácí nakonec dotahují dvoubrankovou ztrátu v naprostém závěru! Na centr Míchela z pravé strany si naskočil JONATHAN CALLERI a míč dokázal uklidit do horního rohu, přestože byl obtěžován Duartem.
88'
Darder pokračuje ve hře, nic jiného mu nezbývá, neboť Espanyol už dostřídal.
86'
Darder zůstává ležet na trávníku v křečích a musí být ošetřen.
86'
Rémy centroval do vápna, hosté se ubránili a jsou u míče.
85'
Las Palmas u míče, Espanyol napadá poměrně vysoko.
84'
Na druhé straně se domácí ihned natlačili do vápna a Rémy po jednom ze soubojů v pokutovém území upadl, penalta se nepíská.
84'
Moreno našel nabíhajícího Piattiho, který zakončil únik přesně, ale rozhodčí nakonec zvedl praporek do vzduchu, i když mu to dlouho trvalo, přestože to byla jasná ofsajdová situace.
82'
Utkání je rázem dramatičtější a domácí ještě zkusí dorovnat. Nyní však Piatti vybojoval pro Espanyol autové vhazování, hosté šetří čas.
80'
Domácí ještě dramatizují utkání! Toledo přišel na trávník a hned vykouzlil krásnou akci. Přešel obránce a ve vápně našel osamoceného hráče ve žlutém, jímž byl LOÏC RÉMY, který z první uklidil míč mimo dosah Paua Lópeze!
80'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Vicente Gómez, přichází Hernán Toledo.
79'
Gómez už nestihl míč na hrací ploše, takže z další akce domácích je jen odkop od branky.
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Esteban Granero, přichází José Manuel Jurado.
78'
Žlutou kartu dostává Esteban Granero (Espanyol Barcelona).
78'
Rychlý brejk z toho sice není, ale hosté dlouho drží balon a to jim naprosto vyhovuje.
77'
Espanyol se ubránil a míří dopředu.
76'
Centr odvrácen jen na rohový kop.
75'
Roca fauloval pronikajícího Tannaneho, přímý kop pro domácí z pravé strany.
75'
Calleri si našel odražený míč, snažil se ještě probojovat do lepší střelecké pozice, ale skvěle a hlavně čistě zasáhl Sánchez.
74'
Přihrávka na Granera byla příliš vysoká, u míče opět Las Palmas.
73'
Rohový kop Espanyol odvrátil, ale dále čelí tlaku.
72'
Po pěkné kombinaci Las Palmas pálil z hranice vápna Rémy, jeho tečovaná přízemní střela skončila kousek vedle pravé tyče.
71'
Rémy se snažil proniknout do vápna, ještě si vyměnil míč s Tannanem, avšak následná přihrávka už byla zablokována.
70'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergio García, přichází Marc Roca.
69'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Tana, přichází Oussama Tannane.
68'
Calleri dostal přihrávku do běhu a prostřelil Paua Lópeze, opakované záběry ukázaly těsný ofsajd, který rozhodčí odhalili a branka tak nemůže být uznána.
68'
García dostal přihrávku a za hranicí vápna ihned vypálil, skákavou střelu zkrotil v rukavicích Lizoain.
67'
Piatti dostal přihrávku do strany, navedl si míč ke střele a vypálil, jeho pokus se zastavil o Míchela.
66'
Calleriho centr sražen, avšak rohový kop z toho není, domácí fanoušci zuří.
65'
Dani Castellano schytal nepříjemný skluz od Morena, kupodivu rozhodčí nechává žlutou kartu v kapse.
64'
K Rémymu propadl míč po dlouhé přihrávce a řítil se sám na bránu, na poslední chvíli zasáhl Sánchez, který ho rozhodil a domácí útočník už nedokázal zakončit.
64'
Tana faulovaný při průniku, domácí rozehráli přímý kop nakrátko.
63'
Las Palmas kombinuje na útočné polovině, ale zatím se nemůže dostat blíže k šestnáctce.
62'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Pablo Piatti.
62'
Lemos odhlavičkoval do vzduchu a pro balon si došel Lizoain.
61'
Dnešní utkání sleduje 14 020 diváků.
61'
Vysoký centr málem přelétl Lizoaina, který ho nakonec vytěsnil na další rohový kop.
60'
Moreno našel krásnou přihrávkou za obranu Baptistãa, který už však neměl dostatek sil na únik, ještě si zasekl míč a jeho nevýrazná střela skončila mimo bránu. Avšak byla tečovaná, takže je z toho roh pro Espanyol.
59'
Hosté u míče a ve druhé půli zatím v klidu kontrolují vydřený náskok.
58'
Žlutou kartu dostává Javi Castellano (UD Las Palmas), za podražení Morena.
58'
Gómez dostal dobrý míč do vápna, na poslední chvíli zasáhl Sánchez, který odvrátil balon do zámezí.
57'
Po centru z pravé strany napálil přetažený míč Míchel, bránu o dost netrefil.
57'
Hosté vyráželi do dalšího brejku, ale přihrávka Morena neprošla přes Lemose.
56'
Sánchez poté odcentroval z pravé strany hodně nepřesně.
55'
Hosté vyrazili do brejku ve třech proti třem, García ho ovšem pozdržel.
54'
Po faulu Carcíi Las Palmas zůstává u balonu.
53'
Moreno fauloval v souboji o míč, dopředu jdou znovu domácí.
53'
Centr do vápna našel hlavu Lemose, který však v tísni hlavičkuje nad bránu.
52'
Tana faulován kousek před vápnem, zajímavý přímý kop pro Las Palmas.
52'
Centr Viery z pravé strany odvrátil Duarte.
51'
Viera přešel přes dva obránce, ten další už však byl nad jeho síly.
51'
García neprošel do pokutového území, o míč přišel.
50'
Sražená dlouhá přihrávka hostů do autového vhazování, u míče tedy Espanyol.
49'
Domácí krajní bek, dvojče záložníka Javiho Castellana, se nakonec zvedá a nejspíše bude v duelu pokračovat.
48'
Dani Castellano musí být ošetřován.
47'
Dani Castellano se i za cenu vlastního zdraví probil do vápna, avšak podle rozhodčích hrál v ofsajdu. Opakované záběr ukázaly opak.
46'
U míče Espanyol, který se hned vydává dopředu.
46'
Ještě se řeší nějaký problém se síti na brance Espanyolu.
Hráči obou celků jsou zpět na hrací ploše.
První půle je u konce, domácí hráči jsou vyprovázeni do šaten pískotem, jelikož Las Palmas okupuje v tabulce poslední příčku a nevypadá, že by to po dnešku mělo být jinak. Espanyol hraje trpělivý fotbal a počkalo si na své příležitosti. Nejprve po pěkné akci udeřil do prázdné brány Moreno, jehož našel Baptistão. Ve 41. minutě se trefil ten samý hráč rovněž do prázdné brány, po pěkné individuální akci ho našel Sergio García. Espanyol předvádí kvalitní výkon a na půdě Las Palmas kráčí pro tři body.
Jestli se povede domácím utkání zdramatizovat, to uvidíme ve druhém poločase, který začne přibližně v 19:32.
45+1'
45+1'
Las Palmas již v nastavení u míče a snaží se ještě něco vymyslet.
44'
Moreno útočil na hattrick, když dostal ideální přihrávku z pravé strany do vápna, šel proti míči, ale levačkou o kousek minul vzdálenější tyč!
44'
U balonu teď už Espanyol.
43'
Las Palmas kombinuje, ale jejich akce jsou velmi kostrbaté a většinou končí hned v zárodku.
41'
Espanyol právě vstřelil branku!
Nyní už však hosté dávají druhou branku! García dostal přihrávku na penaltu, obešel Daniho Castellana a ještě našel volného GERARDA MORENA, který dává druhý jednoduchý gól večera. Po zápase bude muset Moreno svým spoluhráčům pořádně poděkovat a alespoň je na něco pozvat.
40'
Moreno se probíjel dopředu, ale skvěle se vrátil Javi Castellano a čistě ho o míč připravil.
39'
Žlutou kartu dostává Tana (UD Las Palmas), za stažení pronikajícího Baptistãa.
39'
David López odvrátil centr z rohového kopu znovu jen na další roh.
38'
Hosté si poradili s centrem do vápna i s následným stříleným centrem Tany z pravé strany.
37'
Rémy zůstává ležet na trávníku a musí být ošetřován.
37'
Žlutou kartu dostává Víctor Sánchez (Espanyol Barcelona), za stažení unikajícího Rémyho.
36'
Na druhé straně centroval Caricol, Lizoain v klidu sebral míč ze vzduchu.
35'
Centr odvrácen, odražený míč poté sebral Pau López.
34'
Žlutou kartu dostává Gerard Moreno (Espanyol Barcelona), za ostrý faul na Gómeze. Standardka pro Las Palmas.
34'
Další centr Daniho Castellana rovněž odvrácen.
34'
Znovu Rémy, tentokrát se prokličkoval až k centru, který však hosté odvrátili.
33'
Rémy hledal ve vápně Cellara, hosté si ho pohlídali a zmocnili se míče.
32'
Po odvážném průniku Javi Castellana Calleri o míč přišel, domácí tak musejí začínat znovu z vlastní poloviny.
31'
Míchelův centr z pravé strany hosté odvrátili na roh.
30'
Granero při napadání ostře fauloval Míchela, zatím se to však obejde bez žluté karty.
30'
Tanova přihrávka na pravou stranu nebyla špatná, ale Calleri ji nakonec nedokázal zpracovat.
29'
Mario Hermoso fauloval u postranní čáry, u balonu Las Palmas.
29'
Kombinace hostů na pravé straně nebyla úspěšná, Aarón Caricol nedostal přesnou přihrávku.
27'
Centr z levé strany nenašel nabíhajícího Calleriho, Pau López poté dlouho váhal s rozehrávkou.
26'
Vierův centr odvrácen, u míče však stále domácí.
25'
Tanova střela sražena o kousek mimo, rohový kop pro Las Palmas.
25'
Míchel se probojoval až k centru, který však byl sražený do autu a domácí poté o balon přišli.
24'
Hermoso fauloval ve středu hřiště, domácí to mohou opět zkusit kombinačně.
23'
Garcíova střela sražena Lemosem. Domácím fanouškům se však vůbec nelíbí dosavadní projev jejich týmu.
22'
Dopředu zamířilo Las Palmas, střela Rémyho skončila jen veprostřed a hostující gólman v klidu zasahuje.
21'
Faul ve středu hřiště, u míče hosté.
20'
Žlutou kartu dostává Mauricio Lemos (UD Las Palmas).
19'
Domácí naprosto propadli v obraně, Sánchez pěknou přihrávkou vysunul dopředu na hraně ofsajdu Baptistãa, který ještě našel lépe postaveného GERARDA MORENA, jenž uklidil míč do odkryté brány.
19'
Centr z levé strany skončil jen v rukavicích Paua Lópeze.
18'
Dani Castellano byl při odvážném průniku zastaven Sánchezem za cenu faulu, standardka pro domácí.
17'
Viera faulovaný u postranní čáry, u míče tedy Las Palmas.
17'
Sánchezův vysoký centr sebral ze vzduchu Lizoain.
16'
Espanyol se však zatím brání dobře a tentokrát domácí ke střele nepustil.
15'
Z něj se hosté ubránili, avšak u Las Palmas je znovu u míče.
14'
První šance utkání, Calleri dostal přihrávku na pravou stranu a jeho následná střela mířila pod břevno, Pau López se po míči natáhl a vytěsnil ho na roh!
14'
Lizoain dostal nedobrou přihrávku a musel rychle odkopnout před napadajícím protihráčem, zvládl to, ale jen odevzdal míč.
13'
Calleri dostal vysokou přihrávku, ale těžký míč si nezpracoval a včas vyběhl Pau López.
12'
Lemos zasáhl na poslední chvíli před Baptistãem, který si zabíhal za obranu. Domácí u míče.
11'
García hledal přihrávkou mezi obránce Baptistãa, domácí nakonec zasáhli včas.
10'
Sánchez poté fauloval Lemose a Lizoain bude odkopávat z vlastní poloviny.
9'
Sánchezův centr z pravé strany nebyl přesný.
8'
Gómez držel míč u postranní dlouho, dotíral na něj Caricol, který nakonec fauloval.
7'
Míchel v kombinaci s Gómezem na pravé straně neuspěl, domácí však rychle zastavili rozvíjející se brejk Espanyolu.
6'
García měl na levé straně hodně prostoru, dostal se k centru, který vyboxoval připravená Lizoain.
6'
Rémy faulován napadajícím Sánchezem, míč zůstává domácím.
5'
Granero však zasáhl dobře proti pronikajícího Tanovi a míč odkopl daleko do bezpečí.
4'
Domácí se trpělivou kombinací dostali na útočnou polovinu a kombinují.
3'
Caricol už nestihl míč na hrací ploše, autové vhazování pro Las Palmas.
2'
Baptistão se přes domácí obranu neprotlačil.
1'
Domácí se dopustili faulu u postranní čáry, poprvé si tak zahraje Espanyol.
1'
Las Palmas se ujalo rozehrávky a kombinuje.
1'
Domácí dnes budou hrát ve žlutých dresech, hosté v modrobílých.
Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na hrací ploše.

UD Las Palmas: Lizoain – Míchel, Lemos, Bigas, D. Castellano – V. Gómez, J. Castellano, Viera (C) – Tana, Calleri, Rémy.
Náhradníci: Chichizola – Tannane, Hernán, Herrera, Toledo, Navarro, Aquilani.

Espanyol Barcelona: Pau López – Ó. Duarte, David López, Hermoso, Caricol – Darder, V. Sánchez (C), Granero – Sergio García, G. Moreno, Baptistão.
Náhradníci: Diego López – Naldo, Jurado, Melendo, Javi López, Piatti, Roca.

Rozhodčí: Sánchez – Alonso, Gallego.
Uvidíme, co nabídne souboj dvou týmů s nejhorší ofenzivou. Loňské dva vzájemné zápasy byly naprosto rozdílné. Na půdě Las Palmas skončil duel bezbrankovou remízu, na hřišti Barcelony byl k vidění přestřelka, domácí zvítězili 4:3. Jak dopadne toto utkání dvou celků ze spodku tabulky letos? Odpoutá se Las Palmas z poslední příčky, nebo Espanyol po posledních nepovedených utkáních zabere a odveze si z Kanárů tři body?
UD Las Palmas
Tým z Kanárských ostrovů měl po čtyřech kolech na kontě slušných šest bodů, poté však osm zápasů v řadě prohrál! Následovala první remíza, bod bral za 2:2 proti Realu Sociedad. Před dvěma týdny poté Las Palmas uhrálo teprve třetí vítězství v sezóně, doma porazilo Real Betis 1:0. Naposledy však nezvládlo venkovní duel v Alavés, kdy prohrálo 0:2.
Las Palmas se zadařilo alespoň v domácím poháru, kdy po výsledcích 4:1 a 2:3 vyřadilo La Coruñu.
V tabulce je Las Palmas na posledním místě, na nesestupovou příčku právě La Coruñi ztrácí pět bodů. Má záporné skóre 11:34 a vůbec nejhorší obranu v lize a právě s Espanyolem i nejhorší ofenzivu. Čtyři branky tohoto týmu nastřílel francouzský útočník Loic Remy, kterého však trápí svalové zranění a nad jeho startem visí otazník.

Espanyol Barcelona
Katalánský celek se letos poměrně trápí a na kontě má jen čtyři výhry a čtyři remízy, v tabulce je na 16. místě. Espanyol si připsal cenné výhry třeba proti Betisu, Celtě Vigo. Posledních pět duelů se mu však nepovedlo. Dokázal porazit pouze doma Getafe, jinak Espanyol podlehl 0:1 Alavés, 0:2 Valencii, 1:3 Eibaru a 0:1 Gironě.
Espanyol Barcelona má záporné skóre 11:19. Téměř polovinu branek nastřílel španělský záložník Gerard Moreno.
V domácím poháru Espanyol postoupil do osmifinále přes druholigové Tenerife, a to po výsledcích 0:0 a 3:2.
Přeji krásný nedělní podvečer, vítejte u duelu 16. kola španělské La Ligy, ve kterém poslední UD Las Palmas vyzve Espanyol Barcelona. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.