La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Bilbao - 10. prosince 2017   18:30

Levante
73' Laporte(vl.) (Ivi)
1:2
(0:1)
Bilbao
6' Aduriz   • 79' Postigo (vl.)
Levante
Olazábal – Moore (46. Ivi), Postigo, Chema, Toňo – El Hacen (36. E. Boateng), Campaña, Morales, E. Bardi – Jason – Ünal.
Fernández – E. Boateng, Pedro López, Ivi, Lukić, Luna, Suárez Pier.
Estrada – Alonso, Martín
Ciutat de València, Valencia
Bilbao
Arrizabalaga – Lekue, Núñez, Laporte, Balenziaga – M. Rico, Vesga – de Marcos (89. Merino), Raúl García, Susaeta (82. Saborit) – Aduriz (71. I. Williams).
Herrerín – Aketxe, Bóveda, I. Córdoba, Merino, Saborit, I. Williams.

CELÝ SESTŘIH: Levante - Athletic Bilbao 1:2

Ve druhém poločase jsme viděli dvě vlastní branky na obou stranách. Spíše remízové utkání nakonec končí vítězstvím hostům, kteří měli dnes spíše více štěstí, než by byli lepším týmem na hrací ploše. V závěru zápasu přesto využili k udržení výsledku své bohaté zkušenosti.
90+4'
90+4'
Po Campaňově centru doputoval míč pouze ke gólmanovi.
90+4'
Nejspíše to bude to poslední, co dnešní zápas přinese.
90+3'
Ještě ale bude Levante zahrávat volný přímý kop, z nějž by mohla vyústit ještě nějaká příležitost.
90+1'
Granotes už nevypadají na to, že by ještě mohli pomýšlet na vyrovnání. Hosté hrají závěr zápasu hodně zkušeně.
90'
Tři minuty přidá rozhodčí nad rámec řádné hrací doby.
89'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Sabin Merino.
88'
Hostující tým nadále dobře brání a hraje to, co potřebuje k zisku všech bodů.
86'
Levante drží sice balon, ale přesto zatím jen těžce hledá cestu k brance soupeře.
84'
Domácí tým to bude mít nyní už hodně těžké, pokud bude chtít s utkáním něco udělat, Bilbao zatím velmi dobře brání.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Enric Saborit.
81'
Bilbao se navíc hnalo do zajímavé akce, ale vše nakonec dokázal ve vápně zachránit gólman Oier se svým obráncem, který nedovolili Williamsovi, aby stihl zakončit.
81'
Žlutou kartu dostává José Campaña (Levante UD).
80'
Chema navíc za protesty uviděl žlutou kartu.
79'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Athletic se znovu ujímá vedení! Stejně jako před malou chvílí i nyní je tu další vlastenec, i když v tomto případě ještě výraznější než předtím. SERGIO POSTIGO byl sice osamocený, ale při snaze zastavit centrovaný balon si ho nešťastně srazil do vlastní branky.
76'
Hosté nerozehráli vůbec dobře a prakticky odevzdali míč svému soupeři.
76'
Žlutou kartu dostává Mikel Vesga (Athletic Bilbao).
75'
Po faulu Vesgy bude moci Levante zahrávat volný přímý kop ze slibné pozice.
74'
Dění na hřišti rázem dostalo větší grády a především domácí tým cítí, že by mohl dnes pomýšlet na tři body.
73'
Levante právě vstřelilo branku!
Granotes srovnávají stav zápasu! Střídající Ivi si pohrál na levé straně vápna s obráncem a následně parádně načasovaným centrem hledal nabíhajícího Ünala, jenž by nejspíše dostal míč do branky, ale ještě před ním to dokázal obránce Bilbaa AYMERIC LAPORTE.
71'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aritz Aduriz, přichází Iñaki Williams.
70'
Nyní už Rico uviděl za svůj faul žluté napomenutí.
69'
Slabý centr ze standardní situace nemohl gólmana Arrizabalaga překvapit.
68'
Obránci Bilbaa často faulují v posledních minutách a zatím tak zastavují akce svého protivníka.
66'
Levante nyní navýšilo své obrátky a začíná být aktivnějším týmem na hřiště. zatím ale domácím chybí nějaké vyloženější šance.
64'
Domácí nakonec hned nezakončovali, ale ke střele se dostal Chema, jehož pěkný dalekonosný projektil skončil na horní síti branky hostujícího celku.
63'
Po faulu bude Levante zahrávat zajímavou standardní situaci, z níž je možnost ohrozit přímo branku.
61'
Boateng se nyní řítil po levé straně do útoku, ale následně byl sražen k zemi. Sudí ale nechává pokračovat ve hře.
59'
Obránce Postigo se nerozpakoval a z vápna nekompromisně odpálil balon do bezpečí.
57'
Dění na hřišti je hodně rozkouskované, což samozřejmě více vyhovuje hostujícím fotbalistům.
55'
Hodně nedovolených zákroků je nyní vidět z obou stran, utkání se nám mírně přiostřuje.
53'
Hosté byli na správných pozicích a v poklidu odvrátili rohový kop.
52'
Moralesova akce po pravé straně skončila sice neúspěchem, ale zároveň budou hosté zahrávat rohový kop.
50'
Po rychlé akci Granotes se míč dostal na levou stranu k Boatengovi, jehož ani neznervózněl letoucí pytlík a střelou do prostředka branky vyzkoušel pozornost gólmana.
48'
Akce obou mužstev zatím končí před šestnáctkou, když zatím vázne předfinální fáze.
46'
I začátek druhé půle je zatím ve velkém tempu. Obě mužstva se s vlekou vervou pustila do hry.
46'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Shaquell Moore, přichází Ivi.
46'
První poločas nabídl poměrně vyrovnanou podívanou. Šťastnější jsou ale zatím hosté, kteří zužitkovali nařízený pokutový kop a dostali se proto do vedení. Levante mělo jednu vyloženou šanci, ale tu nevyužilo, jinak jsme více příležitostí neviděli.
Druhý poločas začne přibližně v 19:31.
45+2'
45+1'
Ještě nejspíše jeden balon přiletí do hostující šestnáctky.
45+1'
Jednu minutu nastaví rozhodčí v prvním poločase.
45'
Athletic teď přidal a trochu uklidnil hru, v níž v posledních minutách dominovali domácí fotbalisté.
43'
Nyní se po dlouhé době mírně ozvali i hostí, když Garcíův centr z levé strany doputoval do rukavic gólmana Oiera.
42'
Obrovská šance Granotes! Poté, co se vrátil míč zpátky do vápna, hlavičkoval z blízkosti Boateng, gólman Arrizabalaga ale předvedl parádní zákrok a podržel svůj tým!
41'
Bardhi nastřelil pouze defenzivní zeď, od níž se balon odrazil do zámezí.
40'
García navrch obdržel ještě žlutou kartu za svůj zákrok.
39'
Boateng byl podržen před vápnem a před Levante se otevírá hodně zajímavá možnost v podobě standardní situace.
38'
Levante přitlačilo na pilu a nyní už nějakou dobu obléhá hostující obranou hráz.
37'
Nejspíše nějaký zdravotní problém donutil domácího trenéra ještě ke střídání během prvního poločasu.
36'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Moctar Sidi El Hacen, přichází Emmanuel Boateng.
34'
Granotes se s blížícím se koncem poločasu častěji pouští dopředu, ovšem zatím se ještě nedostali do žádné vyloženější šance.
33'
Bardhi si potáhl míč na střed a poté svoji levačkou vypálil několik metrů vedle branky. Na tribuně to jen zahučelo.
31'
Hraje se poměrně nahoru, dolů v posledních minutách, nicméně většina akcí končí neúspěšně ještě před šestnáctkou obou mužstev.
29'
Teď už domácí odcentroval, ale pas do vápna nepřidělal defenzíva hostů žádné problémy.
28'
Rychlou akci Levante po pravé straně dokázal nakonec čistě zastavit Balenziaga.
27'
Bilbao drží míč na svých kopačkách, ale zatím spíše kombinuje na své polovině. Levante ale aktivně napadá rozehrávku soupeře a poměrně mu ztěžuje přesun směrem dopředu.
25'
Po pěkné akci Susaety pálil znovu De Marcos, jemuž znovu nestačil prostor branky, když jeho pokus letěl vysoko nad.
23'
Pas do vápna způsobil poměrně velký závar ve vápně Bilbaa. Míč se odrážel zde tak dlouho, až ho nakonec Chema poslal slabě těsně vedle pravé tyče.
22'
Po faulu na levé straně v podání Balenziagy bude domácí tým zahrávat standardní situaci ze zajímavé pozice.
20'
De Marcos si zasekl míč směrem na střed a poté zpoza vápna vypálil nebezpečně několik metrů nad branku.
19'
I nyní byl pas do vápna lehkou kořistí pro připravenou domácí defenzívu.
18'
De Marcosův centr byl zblokován do zámezí a následovat bude další kop od rohového praporku.
17'
Athletic vybojoval rohový kop, ale defenzíva Levnate si s centrovaným balonem bez problémů poradila.
15'
Nyní se hra poměrně uklidnila. Obě mužstva bojují především o každý centimetr hřiště ve středu pole.
13'
Hostující tým se bez problémů uklidnil, ale balon mají na svých kopačkách nadále hráči Levante.
12'
Moralesův střílený centr hledal Campaňu, ale toho na poslední chvíli předskočil obránce hostů. Granotes budou zahrát přesto alespoň rohový kop.
10'
Nyní se směrem dopředu, snad poprvé v utkání, pustilo i Levante, vše ale skončilo pouze ztrátou balonu v okolí vápna.
9'
Rohový kop Bilbaa přinesl jen nepřesné zakončení hlavou, které prolétlo daleko mimo prostoru tří tyčí.
8'
Hosté jsou po vstřelené brance nadále aktivní a mačkají soupeře u jeho vápna.
6'
Athletic jde do vedení! ARITZ ADURIZ poslal balon přesně k pravé tyči, takže i když gólman Oier trefil směrem jeho střely, neměl žádnou šanci zasáhnout.
5'
Toňo stáhl k zemi útočníka Bilbaa, za což ještě vidí žluté napomenutí.
5'
Po faulu ve vápně Levnate bude zahrávat Bilbao pokutový kop!
4'
Bilbao drží zatím otěže zápasu od začátku na svých kopačkách a diktují tempo hry.
2'
I domácí tým nyní kombinuje, ale vše je zatím ve fázi oťukávání.
1'
Bilbao začalo aktivně a hned se nastěhovalo na útočnou polovinu hřiště.
1'

Levante UD: Olazábal – Moore, Postigo, Chema, Toňo – El Hacen, Campaña, Morales, E. Bardi – Jason – Ünal.
Náhradníci: Fernández – E. Boateng, Pedro López, Ivi, Lukić, Luna, Suárez Pier.

Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Lekue, Núñez, Laporte, Balenziaga – M. Rico, Vesga – de Marcos, Raúl García, Susaeta – Aduriz.
Náhradníci: Herrerín – Aketxe, Bóveda, I. Córdoba, Merino, Saborit, I. Williams.

Rozhodčí: Estrada – Alonso, Martín.
Athletic Bilbao
Bilbao na tom není o moc lépe, než Levante, v tabulce je pod ním a má o dva body méně. Také Bilbao nasbíralo poslední dobou hodně remíz, z nichž například remízy s Realem Madrid (0:0) a Villarrealem (1:1) lze považovat za cenné. Remíza z posledního venkovního ligového souboje na hřišti La Coruni je ale ztrátou. Bilbao bylo lepším týmem, nad domácími dvakrát vedlo, ale pokaždé o vedení přišlo a zápas tak skončil výsledkem 2:2. Také Bilbao tak bude v tomto ligovém duelu bojovat o svou čtvrtou letošní výhru v lize.
Levante UD
Levante se díky svým výsledkům stalo remízovým králem španělské ligy, aktuálně má na svém kontě hned polovinu remízových zápasů z celkového počtu čtrnácti odehraných (následuje Atlético Madrid se šesti). Bilancí pouhých čtyři porážek se tak Levante může rovnat například Seville, která bojuje o příčky nejvyšší a která má téměř dvakrát více bodů. Také poslední dva soutěžní duely dovedlo Levante do remízového konce, bude to proti Bilbau konečně vítězství, které by bylo teprve čtvrté z patnácti zápasů?
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 15. kola španělské LaLigy, v němž LEVANTE UD přivítá na svém stadionu ATHLETIC BILBAO. Utkání se odehraje na stadionu Ciutat de València ve Valencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.