La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Celta Vigo - 14. ledna 2018   12:00

0:1
(0:1)
Celta Vigo
37' Sisto  (Aspas)
Levante
Olazábal – Coke, Postigo, Suárez Pier, Luna – Lerma, Doukouré (84. E. Bardi) – Ivi (79. Nano), Campaña (46. Jason), Morales (C) – E. Boateng.
Fernández – Cabaco, Pedro López, E. Bardi, Lukić, Nano, Jason.
A. Álvarez – J. Barranco, J. Méndez
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia).
17007 diváků
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, J. Castro – Wass (72. Radoja), Lobotka, P. Hernández – Aspas, Gómez (87. Sergi Gómez), Sisto (81. Jozabed).
S. Álvarez – Sergi Gómez, Mazáň, Radoja, Jozabed, Mor, Portela.

SESTŘIH LA LIGY: Levante - Celta Vigo 0:1

Děkuji za pozornost a přeji hezké prožití nedělního dne.
Druhá půle už branku nepřinesla, třebaže šancí v ní bylo daleko víc, než v té předchozí. Více jich měl domácí tým, avšak ani ty největší tutovky nedokázal proměnit v gól, Celta dnes může hodně děkovat střelecké nemohoucnosti soupeře, dnes rozhodně nebyla lepším mužstvem.
90+4'
90+4'
Žlutou kartu dostává Rubén Blanco (Real Club Celta de Vigo), který odkop od brány příliš oddaloval.
90+3'
Vrchol marnosti, jinak to ani nazvat nejde. Coke zůstal sám na pravé straně pokutového území, přihrávka z levé strany k němu dorazila, avšak hráč si míč dlouho zpracovával a nakonec střílel vysoko nad bránu. Tohle byla zřejmě poslední šance domácích na srovnání.
90+3'
Hosté drží míč daleko od své brány.
90+2'
Míč zůstal na chvíli volný na úrovni penalty před bránou Celty Vigo, jako první však k němu přiběhl Blanco.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Domácí tentokrát zastavil ve velké šanci ofsajd.
89'
Míč končí u Olazábala, který rychle rozehrává, jeho týmu se krátí čas.
88'
Žlutou kartu dostává Coke (Levante UD).
87'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Maximiliano Gómez, přichází Sergi Gómez.
87'
Žlutou kartu dostává Antonio Luna (Levante UD).
Žlutou kartu dostává Maximiliano Gómez (Real Club Celta de Vigo), prvně jmenovanému se nelíbilo, jak soupeř při střídání zdržuje, po výměně názorů hlavní arbitr oba kohouty zklidňuje a navrch přidává žlutou odměnu, resp. trest.
86'
Boateng v další tutovce neuspěl, když se k němu míč odrazil, hráč Levante zůstal osamocen na pravé straně, ale možná byl sám tak překvapen náhlou volností, že zamířil vedle vzdálenější tyče.
84'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Cheick Doukouré, přichází Enis Bardi.
83'
Nejprve Morales střílel do protihráče, poté se k dorážce dostal Nano, avšak jeho slabý pokus končí v gólmanově náruči.
82'
Po faulu budou domácí rozehrávat u hranice pokutového území soupeře, ovšem z ostrého úhlu.
81'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Pione Sisto, přichází Jozabed.
80'
Žlutou kartu dostává Cheick Doukouré (Levante UD).
79'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Ivi, přichází Nano.
79'
Boateng si vyskočil na vysoký míč, ale minul vzdálenější tyč.
78'
Žlutou kartu dostává Pablo Hernández (Real Club Celta de Vigo).
76'
Domácí si teď špatně přihráli v obraně a soupeř toho málem využil. Teď mělo Levante štěstí, druhý zásah by byl možná rozhodující.
74'
Rychlá akce hostů končí ofsajdem.
72'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Nemanja Radoja.
71'
Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet hráč Celty Vigo.
70'
Morales se málem dostal do další šance, ale tentokrát mu neposedný míč utekl od kopačky.
69'
Ivy rozehrál standardku z levé strany, zkoušel centr před bránu, avšak ten byl odvrácen do bezpečí.
67'
Parádní přihrávku obdržel Morales, který se vyhnul ofsajdové pasti, sám před brankářem mířil na vzdálenější tyč, jenže tu trestuhodně minul. Další zahozená šance, která může Levante hodně mrzet.
65'
Domácí se na chvíli dostali před svatyni soupeře, ovšem žádná šance z toho nebyla. Následně se rychle musí vracet zpět.
64'
Na hřišti přibylo faulů a často se přerušuje, hraje se daleko od obou branek.
61'
Domácí se dožadovali pokutového kopu, ale hra pokračuje.
59'
Olazábal chytil míč do rukou a rychle rozehrál.
59'
Rohový kop přichází na druhé straně.
57'
Boateng byl blízko vyrovnaní, když po přihrávce z leva zůstal osamocen před brankářem, avšak jeho následný střelecký pokus dokázal Blanco vyrazit. Takové šance by se měly proměňovat.
55'
Boateng tečoval hlavou míč mimo tři tyče.
55'
Nebezpečnou přihrávku před bránu odvrátili hosté na rohový kop, kterému budou čelit.
52'
Hostující brankář byl připraven a přihrávku z pravé strany rychle ukryl do náruče, takže se soupeř nemohl dostat do zakončení.
51'
Ivi se dostal do dobré šance, v pokutovém území však nezasáhl míč vůbec dobře a poslal jej slabým pokusem pouze do brankářovy náruče.
50'
Jason střílel velmi dobře z pravé strany, ovšem jen do míst, kde stál připravený Blanco.
47'
Lerma střílel z dálky příliš slabě a navíc nepřesně, Blanca nemohl vážněji ohrozit.
46'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází José Campaña, přichází Jason.
46'
Rozhodčí ukončil první půli aniž by nastavil nějaký čas navíc, čímž na sebe vrhl menší křivdu hostujících hráčů, neboť se zrovna ocitli před pokutovým územím domácích. Přesto mohou odcházet do kabin spokojenější, vedou díky gólu Sista, třebaže toho směrem dopředu moc nepředvedli. Domácí se zaskvěli jen šancí v úvodu, ale to také bylo vše. Bude druhá půle lepší?
45+1'
45'
Sisto proti dvěma obráncům neměl příliš mnoho šancí na úspěch, o míč přichází.
44'
Aspas si nepohlídal své postavení, kvůli ofsajdu přichází jeho celek nejen o míč, ale zároveň o slušnou šanci.
43'
Držení míče: 31 % – 69 %.
41'
Morales by nejspíš rád hrál ještě za brankovou čárou, ale to mu pochopitelně nebylo umožněno, míč musí odevzdat soupeři.
40'
Doukouré se po akci na jeden dotek už dostával před gólmana, ovšem v poslední chvíli mu míč skluzem odebral jeden z protihráčů.
37'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
I přes celkem nezáživnou hru jdou hosté do vedení. Tentokrát zasluhují pochvalu za pěknou kombinaci, na jejíž konci si PIONE SISTO zpracoval míč a sám před brankářem zamířil ke vzdálenější tyči, kam vyběhnutý Olazábal nedosáhl.
36'
Tři hostující hráči si dávali přednost při střele, nakonec nezakončil ani jeden.
35'
Domácí se teď hodně zlobí poté, co jim rozhodčí odpískal nedovolený zákrok v pokutovém území soupeře. Do dobré šance se dostávali Boateng s Moralesem.
34'
Další z mnoha útoku Celty Vigo, který ukončuje nepřesný pas a míč v zámezí.
31'
Wass to takto jistě nechtěl, hostující hráč si zpracoval balón, ale pak jej poslal do zámezí namísto před bránu.
29'
Rohový kop byl odvrácen, následně se hosté ještě dvakrát pokoušeli poslat míč před bránu, ale ani jeden pokus nebyl pro Olazábala nebezpečný.
28'
Po dlouhé době se hosté dostali k soupeřově bráně a je z toho roh.
27'
Blanco musel hodně rychle z brány, riskantní malou domů nakonec zvládl a míč odkopl do bezpečí.
25'
Ivi zkoušel z rohového kopu zakroutit míč do brány, ale záměr se mu nezdařil, míč končí za hostující svatyní.
24'
Morales se snažil dostat před obránce do zakončení, ale jeho protihráč míč odkopl do bezpečí.
21'
Žlutou kartu dostává José Luis Morales (Levante UD).
21'
Hra se v posledních minutách odehrává u středové čáry, daleko od obou branek. Domácí se několikrát provinili faulem a nyní budou už potrestáni kartou.
18'
Hosté si dlouho přihrávali mezi sebou na své polovině a nakonec celou akci ukončili odkopnutím míče k Olazábalovi. Takto to asi nepůjde.
15'
Málem se hostům povedl rychlý brejk, ale po špatné přihrávce končí míč za postranní čárou.
14'
Více než zřetelný ofsajd, Wass stál evidentně za domácí obranou příliš brzy.
12'
Coke vykopl míč z rukavic Blanca, což pozornosti hlavního sudího neušlo.
11'
Morales se hnal za míčem, u toho byl však jako první Blanco, který jej odvrátil do zámezí a následuje třetí roh Levante.
10'
Centr před bránu byl odvrácen do bezpečí, vzápětí končí míč v autu a hráči Celty Vigo zůstávají u míče.
9'
Dobrá možnost pro hostující tým, který rozehraje přímý kop.
6'
Olazábal musel poprvé zasáhnout, když bez větších problémů lapil střelu z dálky do náruče.
3'
Z dalšího rohu už domácí nezahrozili, hosté míč odkopávají.
2'
První velká šance zápasu, Boateng hlavičkoval po rohovém kopu do pravého horního rohu brány, ovšem Blanco se stačil natáhnout a míč vyrazit do zámezí.
1'

Levante UD: Olazábal – Coke, Postigo, Suárez Pier, Luna – Lerma, Doukouré – Ivi, Campaña, Morales (C) – E. Boateng.
Náhradníci: Fernández – Cabaco, Pedro López, E. Bardi, Lukić, Nano, Jason.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, J. Castro – Wass, Lobotka, P. Hernández – Aspas, Gómez, Sisto.
Náhradníci: S. Álvarez – Sergi Gómez, Mazáň, Radoja, Jozabed, Mor, Portela.

Rozhodčí: A. Álvarez – J. Barranco, J. Méndez.
Posledních pět vzájemných zápasů

Celta Vigo – Levante 4:3
Levante – Celta Vigo 1:2
Levante – Celta Vigo 0:1
Celta Vigo – Levante 3:0
Celta Vigo

Hosté jsou hned za svým protivníkem, ztrácí na něj čtyři body, ovšem osmnácté Alaves, které je už na sestupové pozici, je pozadu o pouhé tři body. Celtě se na venkovních hřištích poměrně jde, z devíti střetnutí brala deset bodů díky třem výhrám a jedné remíze, vstřelila devatenáct branek, v počtu vstřelených gólů na hřištích soupeřů je Celta spolu s Barcelonou nejlepší, a patnáct inkasovala. Naposledy v lize zvítězila na stadionu La Coruni 3:1. S jedenácti přesnými zásahy vede tabulku střelců Španěl Iago Aspas, kterému patří druhé místo celé ligy za suverénním Messim.
Levante

Domácí jsou na patnácté pozici, ovšem na soupeře nad sebou příliš bodů neztrácí. Před svým publikem se jim ale příliš nedaří, z deseti utkání brali pouze deset bodů za dvě výhry a čtyři remízy, vstřelili deset branek a o pět víc inkasovali. Budeme-li počítat i Pohár, čeká Levante na domácí výhru už osm zápasů. Nejlepšími střelci klubu jsou čtyřgoloví Enis Bardhi z Makedonie a Španěl Jose Morales.
Dobrý den, čtyřmi duely dnes bude pokračovat 19. kolo nejvyšší španělské fotbalové ligy, jako první přijde na řadu souboj dvou sousedů v tabulce, Levante a Celty Vigo. Mírným favoritem je druhý zmíněný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.