La Liga - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Espanyol - 4. března 2018   12:00

Levante
55' Morales
1:1
(0:0)
Espanyol
90+1' Baptistão  (Jurado)
Levante
Olazábal – Pedro López (C) (58. Coke), Suárez Pier, Cabaco, Luna – Ivi, Lukić, Doukouré (81. Campaña), Morales – Pazzini, Sadiku (46. E. Boateng).
Koke – Martí, Coke, E. Boateng, Rochina, Campaña, Jason.
Alberola – Hernández, Baena
Estadio Ciudad de Valencia (Valencia)
17 143 diváků
Espanyol
Diego López (44. Pau López) – Navarro, David López, Ó. Duarte, Caricol – Darder (77. Jurado), V. Sánchez (C), Granero, Piatti (66. Melendo) – Baptistão, G. Moreno.
Pau López – Melendo, Naldo, Ca. Sánchez, Vilà, Roca, Jurado.

SESTŘIH LA LIGY: Levante - Espanyol 1:1

To je ode mě vše, na počtenou.
Levante gólem z nastavení ztratilo dobře rozehraný zápas a po remíze 1:1 s Espanyolem si v boji o záchranu příliš nepolepšilo. Naopak hosté jsou šťastní, protože návrat do Barcelony pro ně nebude mít hořkou příchuť.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 6:8. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:13.
90+4'
90+1'
Espanyol právě vstřelil branku!
To je šok! Levante přišlo v nastaveném čase o vítězství. Katalánci si vytvořili závěrečný tlak, který korunovali vyrovnávací trefou. Od levého rohu šestnáctky centrující Jurado našel v předbrankovém prostoru LÉA BAPTISTÃA, jenž přesně zakončil z voleje. Zatímco hosté se radují, většina domácích hráčů sklopila zrak.
90'
Hrát se bude ještě čtyři minuty.
88'
Levante zaujalo obranné postavení a trpělivě vyčkává, s čím dalším na něj soupeř vyrukuje.
86'
Předbrankovým prostorem proskotačila přihrávka, kterou vymylel Navarro (Espanyol Barcelona).
85'
Espanyolu se kvapem začíná krátit čas. Nervozita jeho hráčů má proto stoupající charakter.
83'
Po přechozím okamžiku se Barcelonští dožadovali odpískání rohu, ale sudí si žádné teče nevšiml.
82'
Šance na vyrovnání zůstala nevyužita. Z přímáku centrovaný míč propadl k Duartemu, který z důvodu překvapenosti domácí branku netrefil.
81'
Krátké ošetření nepomohlo, takže Cheick Doukouré (Levante UD) musí ven. Zraněného spoluhráče vystřídá José Campaña.
79'
Bolestivý střet absolvoval Doukouré (Levante UD) a raději se po něm nechal ošetřit.
77'
Sergi Darder opustil hřiště a pustil na něj José Manuela Jurada. Espanyol Barcelona tímto vyčerpal veškerá možná střídání.
76'
Tuto ránu si Coke (Levante UD) za rámeček určitě nedá. Dalekonosný pokus byl sice razantní, ale zároveň hodně nepřesný. Je vysoce pravděpodobné, že zakopnutý míč pořadatelé ani nenajdou.
74'
Domácí podnikli další výpravu na barcelonské území ve snaze vymyslet tam nějakou další kulišárnu.
72'
Dobrý zákrok. Pau López (Espanyol Barcelona) zneškodnil hlavičkový pokus, který po centru ze standardní situace vyslal u zadní tyče Cabaco.
71'
V žádném případě se Espanyolu nedá upřít snaha. Faktem ale zůstává, že recept na soupeřovu defenzivu hledá katalánský klub marně.
70'
Pokus o přenesení balonu nevyšel. Moreno (Espanyol Barcelona) za ním běžel úplně zbytečně.
68'
Příliš důrazně si na soupeřově polovině počínal Pazzini (Levante UD), a rozhodčí mu proto odpískal faul.
66'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: víc už toho nepředvede Pablo Piatti, oživit hru má příchod Oscara Melenda. Tak uvidíme.
63'
Toho chtěl po rohovém kopu docílit David López (Espanyol Barcelona), jenže střela z voleje mu nesedla.
61'
Espanyol má třicet minut na to, aby vyrovnal.
60'
Zaviněnou penaltu chtěl Navarro (Espanyol Barcelona) odčinit faulem na svou osobu, jeho pád v pokutovém území však zůstal bez odezvy.
58'
Střídání v týmu Levante UD: Pedro López přenechal svou pozici Cokemu.
55'
Levante právě vstřelilo branku!
K nařízené penaltě se postavil JOSÉ LUIS MORALES, a přestože brankář směr jeho přízemní střely vystihl, byl na ni krátký.
54'
Za svůj faul byl Marc Navarro (Espanyol Barcelona) navíc potrestán žlutou kartou.
54'
Pozor! Navarro při centru z přímého kopu stáhl soupeře k zemi. Penalta pro Levante! Ačkoliv se Navarro diví, verdkit sudího už nezmění.
53'
Barcelona pak také úspěšně čelila exekuci rohového kopu, po kterém vyrazila do odvráceného brejku.
52'
Domácí měli k dispozici standardku. Bohužel pro ně Ivi nedokázal obstřelit obrannou zeď.
49'
Až na další centr si vyšplhal Moreno (Espanyol Barcelona) a v obležení několika soupeřů poslal svůj hlavičkový pokus vedle levé tyčky.
48'
Změnit to měl v úmyslu Granero (Espanyol Barcelona), ale jeho pas ke svému adresátovi nedolétl.
47'
Druhá polovina utkání začala z obou stran opatrně.
46'
Během poločasové pauzy proběhlo v týmu Levante UD střídání: na hřiště se nevrátil Armando Sadiku, ale pobíhá po něm Emmanuel Boateng.
46'
Fotbalisté se vrátili na hrací plochu. Snad se po změně stran konečně prosadí.
V prvním poločase měl více ze hry Espanyol. Barcelonský klub si však za celých pětačtyřicet a pět nastavených minut nedokázal vypracovat jedinou větší šanci. V tomto ohledu ho domácí předčili, ale nebezpečně střílející Pazzini Diega Lópeze nepřekonal. Toho kvůli zranění musel těsně před odchodem do kabin nahradit jeho jmenovec Pau López.
45+5'
45+5'
Tečku za úvodním poločasem napsal Sadiku (Levante UD) a jeho hlavička letící doprostřed brány. Náhradník Pau López si poprvé osahal míč.
45+4'
Na opačné straně se útočného faulu dopustil Ivi (Levante UD).
45+3'
Další ofenzivní tažení zakončoval střelou do obětavého obránce Piatti (Espanyol Barcelona).
45+1'
Hned po ohlášení nastavené doby hry se do ofsajdu chytil Moreno (Espanyol Barcelona).
45'
Z důvodu zdlouhavého ošetřování hráčů se rozhodčí rozhodl nastavit pět minut.
44'
Výměna brankářů v týmu Espanyol Barcelona: zraněný Diego López pustil mezi tři tyče Paua Lópeze.
42'
Zatímco prvně jmenovaný už stojí na svých nohou, pro gólmana Espanyolu musela být povolána nosítka. Vypadá to na roztržené ucho.
40'
Hru přerušila tvrdá srážka hráče s brankářem. Na zemi se v bolestech svíjí Sadiku (Levante UD) a Diego López (Espanyol Barcelona).
38'
Hosté nechtěli zůstat pozadu. Uvnitř pokutového území zakončoval z voleje Baptistão, jeho pokus ovšem neměl dostatečnou razanci.
37'
Domácí se vrátili na útočnou půlku. Ze střední distance napřáhl ke střele Lukić a o metr minul levou tyč.
36'
Dlouhý nákop Luny převyšoval Pazziniho schopnosti. Hru naváže odkop hostujícího brankáře.
34'
Nakonec ho získali hosté, nicméně po přenesení hry doleva o něj rychle přišli.
33'
Momentálně se hraje v blízkosti středového kruhu, tam se odehrávají usilovné bitvy o balon.
31'
Pochopitelně následoval přímý kop. Prodloužený centr směřoval na zadní tyč a ve skluzu střílející Morales (Levante UD) poslal míč kolem ní.
30'
Za podražení Moralese je žlutou kartou napomenut Sergi Darder (Espanyol Barcelona).
27'
Z něj už Levante nezahrozilo.
26'
Domácí se konečně osmělili a hned z toho vzniklo nebezpečí. Po přihrávce na pravou část pokutového území vtěsnal Pazzini míč pod břevno, ale zakročující Diego López ho dokázal vyrazit na roh. Důležitý zákrok.
24'
Útočný faul. Spáchal ho Moreno (Espanyol Barcelona).
23'
Hra se přesunula doprostřed hřiště. Dalekonosná rána, kterou vyprodukoval Navarro (Espanyol Barcelona), neměla s přesností nic společného.
20'
Levante uklidňuje hru kombinací na svém území.
19'
Barcelonští pokračují v ofenzivní aktivitě. Po přímém kopu se v palebné pozici objevil Granero, ale svým pokusem z hranice šestnáctky vysoko přestřelil.
17'
Zpoza vápna teď vypálil Moreno (Espanyol Barcelona), do trajektorie střely se postavil obránce.
15'
Hosté šlápli na plyn a svou akci znovu dotáhli do zdárného konce. Akorát mohou litovat toho, že hlavou zakončující Moreno nezamířil mezi tři tyče.
14'
Poprvé jsme také byli svědky zakončení. Centrovaný balon si našel Baptistão (Espanyol Barcelona) a odhlavičkoval ho doprostřed branky.
13'
První karetní trest. Gerard Moreno (Espanyol Barcelona) zachytil za dres unikajícího Moralese.
11'
Deset minut za námi. Týmy si zatím šetří střelecký arzenál. Snad to nebude trvat dlouho.
9'
Po zisku míče se Morales (Levante UD) marně snažil obehrát svého strážce. Následuje odkop.
8'
Po výhozu vlastního brankáře mají hosté problémy projít zahuštěným středem hrací plochy.
7'
Hned z další akce Pedro López (Levante UD) odcentroval míč do náruče Diega Lópeze.
5'
Sadiku (Levante UD) se pustil do vzdušného souboje a pomohl si v něm nepovolenými prostředky.
4'
Do vápna zleva centrující Caricol (Espanyol Barcelona) nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
3'
Hned po ztrátě míče se Ivi provinil útočným faulem. Vůbec poprvé mohou zaútočit hosté.
2'
Hlavičkovaná v okolí středového kruhu. Vítěz Ivi (Levante UD) s míčem daleko nedošel.
1'
Zahajovací výkop byl v režii Espanyolu Barcelona.
1'
Javier Alberola společně se svými kolegy právě přivedl fotbalisty obou týmů na travnatou plochu.

Levante UD: Olazábal – Pedro López (C), Suárez Pier, Cabaco, Luna – Ivi, Lukić, Doukouré, Morales – Pazzini, Sadiku.
Náhradníci: Koke – Martí, Coke, E. Boateng, Rochina, Campaña, Jason.

Espanyol Barcelona: Diego López – Navarro, David López, Ó. Duarte, Caricol – Darder, V. Sánchez (C), Granero, Piatti – Baptistão, G. Moreno.
Náhradníci: Pau López – Melendo, Naldo, Ca. Sánchez, Vilà, Roca, Jurado.

Rozhodčí: Alberola – Hernández, Baena.
Do začátku duelu zbývá něco málo přes třicet minut, čekání si můžete zkrátit třeba prohlédnutím sestav.
Vážení sportovní přátelé, ještě jedno vás vítám u sledování on-line reportáže z utkání 27. kola LaLigy mezi Levante a barcelonským Espanyolem.

Espanyol Barcelona

Třináctý Espanyol si v minulém kole vyšlápl na Real Madrid, který v domácím prostředí porazil gólem ze třetí nastavené minuty. Předtím Katalánci čtyřikrát v řadě remizovali, takže nečekaný úspěch nad úřadujícím mistrem je pro ně vítanou vzpruhou. Přestože zápasy venku nejsou žádná sláva, přijedou Barcelonští do Levante v roli mírných favoritů.
Levante UD

O záchranu hrající Levante se navzdory čtyřem porážkám v řadě stále drží nad sestupovou propastí. Tři týdny starý tříbodový náskok ovšem v minulém kole zcela vymizel, takže trápící se tým Juana Munize, který v posledních třech duelech ani jednou neskóroval, musí co nejdříve najít střeleckou potenci. Nebude to však vůbec snadné.
Všem fotbalovým labužníkům přeji příjemnou chuť nedělního oběda, k němuž přidávám dezert v podobě zápasu Levante – Espanyol Barcelona. Servírovat začnu v pravé poledne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.