La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Real Betis - 26. února 2018   21:00

0:2
(0:0)
Real Betis
55' Chema (vl.)  • 69' León  (Adán)
Levante
Olazábal – Coke, Chema, Postigo (79. Rochina), Luna – Jason (58. Ivi), Lerma, Doukouré, Morales (C) – Martí, Sadiku (65. Pazzini).
Koke – Campaña, Toňo, Ivi, Pazzini, Suárez Pier, Rochina.
De Burgos – Díaz, Núñez
Estadio Ciudad de Valencia, Valencia
16 545 diváků
Real Betis
Adán – Guerrero, Mandi, Bartra, Firpo – Joaquín (C) (77. Barragán), Javi García, Ruiz, Boudebouz (70. Camarasa) – León, Morón (65. Tello).
Pedro López – Barragán, Camarasa, Rubén Castro, Durmisi, R. Navarro, Tello.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek pondělního večera a u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:8.
A jak se dnešní výsledek vyvinul? Betis nejprve nepřetavoval převahu držení míče v šance, ve druhém poločase se mu to už však povedlo. Skóre otevřel v 55. minutě, když si po závaru před bránou vstřelil vlastní gól Chema. Domácí mohli srovnat, ale na brankové čáře zasáhl Mandi a hned poté Real Betis definitivně rozhodl, z rychlého brejku se prosadil León. Hosté zvládli závěr duelu naprosto zkušeně a zaslouženě vítězí 2:0, Levante si už nevypracovalo žádnou vážnější příležitost.
Duel je u konce a domácí fanoušci pískají, takhle si asi tento zápas nepředstavovali. Bílými kapesníky teď dávají kouči Munizovi symbolické sbohem, přejí si jeho odvolání. Levante totiž zůstává 17. s pouhým bodovým náskokem na sestupové pozice. Betis se posunul už na skvělé sedmé místo s tříbodovou ztrátou na poháry.
90+3'
90+3'
Guerrero si navedl míč na střed a vypálil, domácí jeho pokus srazili.
90+2'
Rochina nepěkným šlapákem poslal k zemi Camarasu, který však zákrok rychle rozchodil a pokračuje v závěru duelu.
90+1'
Hosté to zkusili střelecky, ale nepropálili postavenou zeď. Nastavují se tři minuty.
90'
Guerrero faulovaný při pokusu obejít Lunu, přímý kop pro hosty, avšak ve vápně jsou pouze dva hráči v bílém.
89'
Betis naprosto v klidu kontroluje závěr utkání. Domácí fanoušci pískají a přejí si odvolání trenéra Munize, jemuž symbolicky mávají bílými kapesníky.
88'
Ovšem hosté už nepotřebují vstřelit další branky, radši stáhli hru zpět na obrannou polovinu a šetří čas.
87'
Firpo zablokoval centr Moralese a do brejku opět míří Real Betis.
85'
Domácí však rychle přišli o míč, to však Betis nepotrestal a dlouhý nákop dopředu končí v rukavicích Olazábala.
84'
Vzápětí fauluje ve středu hřiště Javi García, míč pro Levante.
83'
Žlutou kartu dostává Cheick Doukouré (Levante UD), za skluz ve středu hřiště.
82'
Po ošetření Leóna se může pokračovat, střelec druhé branky však nevypadá zdravotně zcela fit.
80'
Žlutou kartu dostává Chema (Levante UD), za faul na Leóna ve středu hřiště, Chema ho tahal za dres.
80'
Chema málem chyboval v rozehrávce, León téměř dosáhl na jeho pas, ale domácí to zvládli.
80'
Dnešní utkání sleduje 16 545 diváků.
79'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Sergio Postigo, přichází Rubén Rochina.
78'
Chyby v rozehrávce domácích se snažil využit León, který tentokrát nesehrál rychlou akci dobře a střelou netrefil bránu.
77'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Antonio Barragán.
76'
Žlutou kartu dostává Roger Martí (Levante UD), za předchozí zákrok.
76'
Avšak píšťalka se ozývá znovu, na trávníku zůstává ležet po souboji s Martím Mandi, píská se faul domácích.
75'
Camarasa fauloval při napadání a Levante může dopředu.
73'
Přečíslení nesehráli ideálně, Tello dostal přihrávku až příliš dlouhou, ale ještě vracel míč na Joaquína, jemuž však míč ukopl včas obránce Levante.
73'
Hosté se ubránili a míří do dalšího brejku.
73'
Sražená střela Pazziniho končí na rohovém kopu.
71'
Ivi zakroutil míč přes zeď, ale bránu přestřelil.
71'
Po ruce Bartry je tu přímý kop pro Levante.
70'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Víctor Camarasa.
69'
Real Betis právě vstřelil branku!
Nedáš – dostaneš! Domácí velkou šanci nevyužili a po dalším rohovém kopu naopak inkasují, když za výkopem Adána vyrazil SERGIO LEÓN, dostal se za obránce a výbornou ranou propálil Olazábala na přední tyč! Hostující brankář připisuje asistenci a Betis je blízko ke třem bodům!
68'
A byla z toho veliká šance! Hlavičku Martího vykopl Mandi jen těsně nad břevno! Další roh pro Levante.
68'
Levante vybojovalo rohový kop, šance na srovnání.
67'
Martí se snažil obejít kolem Bartry, ale upadl, penalta se však správně nepíská, Guerrero ve skluzu zasáhl míč.
66'
Firpo chyboval v rozehrávce, ale Ivi o míč vzápětí rovněž přišel.
65'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Armando Sadiku, přichází Giampaolo Pazzini.
65'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Morón, přichází Cristian Tello.
65'
Coke podrazil Boudebouze a hosté mohou v klidu kombinovat a šetřit čas.
64'
Levante se však nedokáže udržet déle na míči a bude to mít s vybojováním nějakého bodového zisku velmi těžké.
63'
Guerrerův centr do šestnáctky likviduje připravený Olazábal.
62'
Lerma fauloval Joaquína při napadání a dokonce dostává žlutou kartu, jelikož na hostujícího kapitána se doslova pověsil, navíc už to byl jeho třetí nedovolený zákrok a sudí také sčítal.
60'
Levante už teď nemá na co čekat. Vrhá se do útoku, nyní hlavičkoval Martí z větší vzdálenosti nad bránu Betisu.
58'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jason, přichází Ivi.
55'
A z něj se už hosté radují! S prvním závarem si ještě Olazábal poradil a zlikvidoval skvělým zákrokem střelu Mandiho, ale míč se snesl zpět do malého vápna, kde ho ve zmatku hlavou do vlastní sítě dopravil obránce CHEMA! Ten se snažil situaci zachránit, ale to se mu vůbec nepovedlo.
55'
Avšak byla ještě tečovaná, pátý roh pro hosty.
55'
Ruizova střela zpoza vápna končí těsně mimo.
55'
Tomu se domácí ubránili.
54'
Veliká šance Betisu, první v zápase! León kříznou přihrávkou za obránce vybídl k zakončení Joaquína, ten však nestřílel ideálně a Olazábal vyráží, obránci poté odklidili míč na roh.
53'
Morales bojoval na útočné polovině alespoň o rohový kop, ale nakonec se bude odkopávat od branky Adána.
51'
Morón se snažil protlačit přes Lunu, ale zasáhl ho rukou do obličeje a dostává žlutou kartu.
51'
Sadiku se snažil jít do brejku, dostal přihrávku za obranu, avšak mával se těsný ofsajd.
49'
Ruiz dostal přihrávku na hranici vápna, ale střela mu vůbec nesedla a Levante se ubránilo.
49'
Coke odvrací na další roh.
48'
Centr Guerrera srazil Coke ve skluzu jen těsně mimo vlastní bránu! Rohový kop pro Real.
47'
V úvodu druhé půle opět drží míč na kopačkách Betis. Levante to nepřehání s napadáním, ale území před vápnem brání velmi poctivě.
46'
První pětačtyřicetiminutovka nabídla zejména zdlouhavé kombinace Betisu, který se snažil prosadit zejména po zemi, ale přes pozornou obranu domácích se neprosadil a vlastně čeká na první pořádnou šanci. Levante drželo míč sice pouze 32 % času, avšak dokázalo zahrozit nejprve po chybě Adána, který ale hrubku v rozehrávce napravil dvěma dobrými zákroky, a poté po dobré akci Moralese, po které střílel Martí těsně mimo. Uvidíme, co přinese druhá půle, která začne přibližně v 22:03.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta, v útoku Betis.
44'
Guerrero by byl nyní možná radši, kdyby Jasona nechal střílet. Dostal totiž tvrdý zásah do citlivých míst a všichni muži s ním nyní soucítí. Po krátkém ošetření odchází mimo trávník, avšak do duelu jistě za okamžik naskočí.
44'
Po dalším centru se do míče opřel Jason, ale jeho pokus byl sražený Guerrerem.
43'
V posledních minutách se hra vyrovnala, Levante se už dokáže vyrovnat i v držení míče a je i nebezpečnější. Adán musel v rukavicích ukrýt centr z pravé strany.
42'
Další Moralesův centr do šestnáctky hledal na zadní tyči Martího, ten však na míč těsně nedosáhl.
41'
Centr Moralese však hosté bez problémů odvracejí, postaral se o to Boudebouz.
41'
Firpo fauloval domácího hráče u postranní čáry, zajímavá standardka pro Levante.
39'
Domácí se dopustili faulu ve středu hřiště, avšak Betis toho zatím nedokáže využít a pouze kombinuje kolem půlící čáry.
38'
Žlutou kartu dostává Armando Sadiku (Levante UD), za šlapák na Mandiho.
37'
Na druhé straně pálil Lerma, ale ani druhý pokus v zápase mu vůbec nesedl a jeho rána nezamířila mezi tři tyče.
36'
Střela Ruize ze střední vzdálenosti pořádně provětrala Olazábala, který se musel rychle natáhnout, ale nakonec celkem bez problémů zasahuje.
34'
Jason si nabíhal do vápna na přihrávku z pravé strany, ale ještě před ním zasáhl Adán.
32'
Střela Leóna sražena a Morales byl poté faulován Mandim, který za stažení domácího kapitána dokonce dostává žlutou kartu.
31'
Opět je to Betis, který kombinuje, avšak zatím si nedokáže vytvořit žádnou šanci. Naopak Levante už dvakrát zahrozilo.
29'
Velmi pěkná individuální akce Moralese, který táhl balon po levé straně, natáhl na sebe dva obránce a poté přihrával před bránu, kde lehce tečoval nabíhající Martí, míč pouze o centimetry minul vzdálenější tyč!
28'
Právě Luna odvrátil nebezpečný míč do bezpečí.
27'
V souboji Guerrery s Lunou se nakonec míč odrazil mimo hru od obránce Levante, rohový kop pro hosty.
26'
Po další dlouhé kombinaci hostů se nakonec k zakončení dostal Boudebouz, slabou střelou Olazábala nemohl vyděsit. Poté se ještě omlouval lépe postavenému Firpovi, že mu neposunul míč do křídla.
24'
Domácí se dopustili faulu při napadání a Real může opět v klidu kombinovat.
23'
Levante chvíli kombinovalo, ale k ničemu dobrému to nevedlo. Naopak zahrozili hosté, když León využil chybné hlavičce Doukorého a zamířil dopředu, avšak rychlou akci příliš zbrzdil a jeho následná střela byla sražená k Olazábalovi.
22'
Postigo odvrátil centr z pravé strany, ale míč pouze vrátil zpět pod kontrolu hostům.
21'
Morales fauloval pronikajícího Guerrero, přímý kop pro Betis.
20'
Firpo dostal přihrávku do křídla, ale výborně ho vyskluzoval Jason, aut pro hosty.
19'
Boudebouz se snažil obtočit kolem obránce, ale byl dobře ubráněn, ovšem hosté se rychle dostali zpět k míči.
18'
Betis opět u míče, zatím kontroluje hru tři čtvrtiny času, ovšem čeká na první šanci, zatímco Adán si už musel připsat dva velmi kvalitní zákroky.
16'
Firpo výtečně přihrával do šestnáctky na Leóna, ale ještě před ním sklepl míč pro Olazábala Postigo.
16'
Střela Moralese byla sražená, pálit se snažil ještě Lerma, ale rána mu vůbec nesedla a míč pouze doskákal k Adánovi.
15'
Domácí se zmocnili míče a zamířili dopředu, vybojovali pouze autové vhazování.
13'
Levante zatím brání poctivě a nepouští hosty blíže k šestnáctce, Betis neví kudy.
12'
Avšak rozehrávka Bartry nebyla přesná a končí v zámezí.
11'
Nyní už se vrátil zatím klasický obrázek hry, Betis kombinuje kolem půlící čáry.
9'
Adán trochu zazmatkoval v obraně a následně z toho byla veliká šance pro domácí! Sadiku nejprve vypálil ze střední vzdálenosti, Adán vyrazil jeho pokus pouze přes sebe a ještě dorážel Morales, hostující gólman předvedl další výborný zákrok.
8'
Na střílený centr Boudebouze si naběhl Mandi, který v krkolomné pozici z voleje z otočky bránu přestřelil.
7'
Sadiku fauloval Boudebouze, přímý kop pro Betis.
6'
Bartra byl faulovaný u půlící čáry, Betis pokračuje v kombinaci.
5'
Hosté jsou nyní aktivnější a kombinují těsně před pokutovým územím, zatím bez střelby.
4'
Další protiútok Betisu skončil pouze odkopem od branky, v obraně dobře zasáhl Jason.
2'
Rychlá akce hostů neskončila úspěchem, Joaquín sice dobře našel na křídle Leóna, ten mu však nevrátil míč přesně.
1'
Martí se hned snažil dostat do šance, na míč do šestnáctky těsně nedosáhl.
1'
Levante bude hrát v červenomodrých dresech, Betis v bílých.
Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše.

Levante UD: Olazábal – Coke, Chema, Postigo, Luna – Jason, Lerma, Doukouré, Morales (C) – Martí, Sadiku.
Náhradníci: Koke – Campaña, Toňo, Ivi, Pazzini, Suárez Pier, Rochina.

Real Betis: Adán – Guerrero, Mandi, Bartra, Firpo – Joaquín (C), Javi García, Ruiz, Boudebouz – León, Morón.
Náhradníci: Pedro López – Barragán, Camarasa, Rubén Castro, Durmisi, R. Navarro, Tello.

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez.
Ve vzájemných duelech se více daří Betisu. Ještě před pádem Levante do druhé ligy zvítězil třikrát v řadě, a to 3:1 a dvakrát 1:0. Po návratu týmu z Valencie do La Ligy se tyto dva celky potkaly pouze jednou, a to letos v rámci 6. kola, kdy se Betis rozstřílel ve druhé půli a zvítězil 4:0. Dokáže zvítězit i nyní, nebo Levante zvládne zápas před vlastními fanoušky a připíše si důležité body v boji o záchranu?
Levante UD
Celek z Valencie čeká opět tvrdá práce, aby se udržel v nejvyšší španělské soutěže, do které se po roce znovu probojoval. Levante aktuálně hájí poslední nesestupovou 17. příčku s pouhým bodovým náskokem na Las Palmas a dvoubodovým na La Coruňu. Levante se nedaří vyhrávat, společné s Málagou zvítězilo pouze třikrát, což je nejméně v celé soutěži. Hned jedenáctkrát ale uhrálo remízu, což je zase nejvíce v La Lize, desetkrát okusilo hořkost porážky.

Z posledních sedmi duelů uhrálo Levante pouhé dva body za remízy proti La Coruně a překvapivě i proti Realu Madrid. Poslední dva zápasy ale v roli outsidera nezvládlo, prohrálo 1:3 v derby s Valencií a 0:3 na půdě Realu Sociedad. Nejlepšími střelci týmu jsou se čtyřmi brankami záložníci Makedonec Enis Bardi, dále José Morales a útočník Ivi.

Real Betis
Tým ze Sevilly zažívá relativně povedenou sezónu, se 33 body se drží dostatečně daleko od sestupu a aktuálně drží jedenáctou příčku. V sezóně zvítězil hned desetkrát, třikrát remizoval a jedenáctkrát prohrál. Skóre však nemá dobré – 41:50, zejména třetí nejhorší obrana v lize není lichotivá.

Betis v posledních zápasech střídá výhry a porážky. Schytal debakl 0:5 od vedoucí Barcelony a poté nestačil na Celtu Vigo, kde prohrál 2:3, ale následně překvapil Villareal, který porazil 2:1 a udolal 1:0 i La Coruňu. Naposledy podlehl v přestřelce Realu Madrid, Betis sice vedl 2:1, ale nakonec podlehl vysoko 3:5. Realu Betis chybí klíčový Antonio Sanabria, který v úvodu sezóny nastřílel sedm branek, ale poté se zranil. Roli střelce po něm převzal Sergio León, jenž už se trefil osmkrát.
Přeji krásný pondělní večer, vítejte u dohrávky 25. kola španělské La Ligy, ve které Levante UD vyzve Real Betis. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.