La Liga - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : CD Leganés - 15. ledna 2018   21:00

Real Betis
20' Tello  • 40' Joaquín (Adán) • 83' Rubén Castro
3:2
(2:1)
CD Leganés
44' Gumbau  (Omar) • 71' Eraso
Real Betis
Adán – Guerrero (90+1. Tosca), Javi García, Amat, Durmisi – Ruiz, Guardado, Boudebouz (65. Camarasa) – Joaquín (C), León (75. Rubén Castro), Tello.
D. Giménez – Camarasa, Nahuel, Tosca, Rubén Castro, Narváez, Firpo.
Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos
Estadio Benito Villamarín, Sevilla
CD Leganés
Cuéllar – Zaldúa, Bustinza (C), dos Santos (24. Mantovani), Carnero García – Brašanac (62. Gabriel), Gumbau – Omar (85. Beauvue), Eraso, N. Amrabat – Guerrero.
Champagne – Mantovani, Gabriel, Beauvue, Rico, Naranjo, R. Pérez.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 5:2. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:15.
Je dobojováno a po dramatickém průběhu si tři body připisuje domácí Real Betis. Hosté se ale nedali zadarmo, ve druhé půli přidali na tempu, natlačili se před Adána a dočkali se i srovnání. V 71. minutě vysunul Amrabat Javiho Erasa a ten nadvakrát překonal vyběhnutého gólmana. I v následujících minutách předváděli hráči v modrém dobrý fotbal a šli po případném obratu. Jenže nakonec odjíždí s prázdnou, neboť v 83. minutě se k penaltě za Amrabatovu ruku postavil Rubén Castro a proměněním rozhodl o výhře v poměru 3:2. Real Betis tak potvrdil výhru z derby a posunul se na sedmé místo v tabulce. Leganés je po dnešním utkání stále na 13. místě.
90+4'
90+3'
Míč končí mimo hrací plochu, Adán s rozehrávkou od vlastní branky moc nepospíchá.
90+2'
Přímý kop pro Leganés, ve vápně domácích je docela živo.
90+1'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Francis Guerrero, přichází Alin Dorinel Tosca.
90+1'
Žlutou kartou za nedovolený zákrok byl potrestán domácí Riza Durmisi.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Další žlutá karta pro hosty, za faul zezadu si ji prohlédl Gerard Gumbau.
88'
Guardado byl ve vlastním vápně faulován, Real Betis bude v poklidu a beze spěchu rozehrávat.
87'
Hosté rozehráli přímý kop, na centr si na malém vápně naběhl Bustinza, zblízka ovšem Adána hlavičkou nepřekonal.
86'
Adán posílá míč dlouhým nákopem co nejdál od své branky.
85'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Omar, přichází Claudio Beauvue.
84'
No a teď je to zase na hostech, aby zabrali. Pokud tedy nechtějí odjet s prázdnou.
83'
Real Betis právě vstřelil branku!
Míč si na penaltu postavil RUBÉN CASTRO a i když nevyslal kdovíjak umístěnou střelu a gólman Cuéllar vystihl směr, tak míč skončil v síti. Domácí vedou 3:2.
83'
Iván Cuéllar se snažil rozhodit domácího střelce tím, že mu okolo penaltového puntíku udupal trávník, jediné, čeho ale dosáhl, byla žlutá karta pro svou osobu.
82'
Žlutou kartu za protesty navíc dostává Javi Eraso.
82'
Penalta pro Betis! V pokutovém území zahrál Amrabat rukou a rozhodčí neváhal ani okamžik!
81'
Domácí tým pokračuje v obléhání pokutového území.
80'
Moc nescházelo a Betis opět vedl. Na centr zprava si naběhl Rubén Castro, zblízka ale hlavou Cuéllara nepřekonal. Gólman hostů vytáhl parádní reflex.
79'
Amrabat si u středové čáry udělal prostor a ještě chvíli pokračoval směrem k brance. Individuální snaha ale skončila kus před vápnem.
77'
Kousek za pokutovým územím se o technické zakončení pokusil domácí Ruiz, kroucená střela skončila přesně u Cuéllara.
75'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio León, přichází Rubén Castro.
74'
Durmisi se snažil přenést hru na pravé křídlo, přihrávku však poslal pouze do autu...
73'
Z hlediště se už navíc ozývá nespokojený pískot.
72'
Rázem tak mají domácí o čem přemýšlet, remíza by pro ně byla po průběhu zápasu ztrátou, Leganés je navíc při chuti a v dalším útoku.
71'
Leganés právě vstřelili branku! No vida a už je srovnáno! Amrabat skvěle prostrčil přihrávku za obranu Betisu, JAVI ERASO ji převzal na ofsajdové linii, první zakončení mu sice Adán vyrazil rukou, dorážka už pak ale skončila v síti – 2:2.
69'
Sergio León se snažil zakončit z levé strany, na poslední chvíli mu ale pod nohy skočil Mantovani a pokus srazil.
69'
Amrabat se sice snažil ze všech sil, ale proti dvojici obránců svými kličkami mnoho nesvedl.
67'
Leganés na útočném výletě, trochu se ovšem hosté zasekli u pomezní ćáry. Od té se nemohou odpoutat.
65'
Na řadu přišel zmíněný přímý kop, León po jeho rozehrání nemířil přesně a navíc zboural jednoho z protivníků.
65'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Víctor Camarasa.
64'
Začíná se nám trochu přitvrzovat, ostrý zákrok nyní předvedl hostující Bustinza. Je tu tak další standardka pro Betis.
62'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Gabriel.
62'
Durmisimu sice nevyšly kličky, sraženým centrem ale vybojoval alespoň autové vhazování.
61'
Kousek od malého vápna přišla obranná hlavička Leganésu, míč se však velice rychle vrátil k domácím hráčům.
61'
Betis se chystá k rozehrání přímého kopu. Uvidíme centr z pravé strany.
59'
Cuéllar pokryl i Tellův centr z levého křídla. Prohlédl si pak situaci a svižně rozehrál.
58'
Pěkná přihrávka za obranu mířila na Leóna, ten se snažil obejít Cuéllara, jenže gólman hostů se vrhl na zem pod nohy útočníka a míč skryl v náruči.
57'
Další ostřejší zákrok, nyní ze strany hostujícího Amrabata. Faul na Ruize byl však potrestán pouze přímým kopem.
55'
Centr nevypadal marně, rozhodčí si však ve vzdušném souboji uvnitř pokutového území našel nedovolený zákrok hostů a rozehrávat bude gólman Adán.
55'
Samozřejmě bude následovat přímý kop z levé strany.
54'
Žlutou kartou za skluz byl potrestán domácí Ryad Boudebouz.
53'
Tello se pokusil přenést hru na střed, úmysl s přihrávkou mu však obrana hostů vystihla.
52'
Dalekonosný pokus hostů měl sice myšlenku, ale byl hodně nepřesný. Adán nemusel zasahovat.
51'
Tempo je zatím rozhodně pomalejší než před přestávkou, převážně se hraje kole středového kruhu.
49'
Tohle moc povedené nebylo, Cuéllar pouze pozoroval, jak hlavička z vápna končí nad jeho břevnem.
49'
Rohový kop pro domácí tým.
48'
Na druhé straně musel zasahovat gólman Cuéllar, nicméně proti střele po zemi to měl celkem snadné.
47'
Adán rozehrává od vlastní branky, dlouhým výhozem založil akci Betisu.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Máme za sebou první půli, která přinesla docela pohledný zápas. Domácí od prvních minut předváděli územní převahu, dostávali se před vápno Leganésu, ale na gól se čekalo až do 20. minuty. Tehdy vystihl León přihrávku dozadu, Cuéllar jeho střelu pouze vyrazil ke Cristianu Tellovi a ten už mířil do odkryté branky. Převaha Realu Betis i nadále pokračovala a když se ve 40. minutě po brejku prosadil Joaquín, vypadalo to, že domácí budou v klidu kráčet k výhře. Jenže ve 44. minutě snížil pěknou ranou o tyč Gerard Gumbau a dal utkání nový náboj!
45+1'
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
44'
Leganés právě vstřelili branku! Už se ale prosadili i hosté a to opravdu povedenou střelou. Kousek za pokutovým územím napřáhl GERARD GUMBAU a jeho utěšený pokus se od tyče odrazil za brankovou čáru. Adán se natahoval marně.
42'
Betis vládne na obou koncích hrací plochy. I u vlastní šestnáctky zvládli hráči kritičtější situaci a nepustili soupeře na dostřel, ani k případnému rohu.
40'
A už je to o dvě branky! Po dlouhém nákopu se mezi dva obránce dostal JOAQUÍN a i když měl na levé straně zcela volného spoluhráče, rozhodl se zakončit. A prudkou ranou se mu podařilo Cuéllara prostřelit – 2:0!
38'
Po rozehrání už hosté Adána neohrozili, Betis může jít dopředu.
37'
Adán zachránil svému týmu vedení, když zasáhl proti střele z bezprostřední blízkosti. Hosté se už málem radovali z vyrovnání, jenže zákrok v pádu znamená pouze roh!
36'
Na druhé straně se odehrál příliš prudký a vysoký centr, Cuéllar situaci pouze kontroloval pohledem.
35'
Amrabat se dopustil útočného faulu, rozhodčí k němu měl ráznou řeč, kartu ale nechal v kapse.
34'
Hosté zkusili akci pravou stranou, vše ovšem skončilo nepovedeným centrem.
32'
Neuspěl ani León, na pravé straně nedokázal přesprintovat posledního hráče.
31'
Obrana Leganés má svá okénka, domácí však nedokáží tyto šance využít.
29'
Joaquín číhal na přihrávku za obranu hostů, míč skutečně dostal, nicméně akce skončila, přijal ji totiž v ofsajdovém postavení.
27'
Tellův centr pouze prolétl vápnem Leganés a míč skončil mimo hrací plochu.
26'
I nadále pokračuje fotbal na jednu branku, domácí gólman Adán má prakticky volný večer.
24'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Mauro dos Santos, přichází Martín Mantovani.
24'
Hosté se na malou chvíli dostali k míči, jejich akce však neměla dlouhého trvání.
22'
Domácí pokračují v dobrém výkonu a Tello vyslal další povedenou střelu. Nyní ale Cuéllar situaci vyřešil do zdárného konce.
20'
Domácí jdou do vedení! León vystihl přihrávku dozadu, dostal se do brejku a zprava i zakončoval na zadní tyč. Gólman Cuéllar jeho pokus vyrazil pouze ke CRISTIANU TELLOVI a ten trefil odkrytou část branky!
19'
Centr F. Guerrera se na malé vápno nedostal, odvrátila jej pozorně pracující obrana Leganés.
17'
Kombinaci na hranici šestnáctky domácí přehnali, místo zakončení tak pouze prakticky odevzdali míč.
15'
Na druhé straně přijal křížnou přihrávku Amrabat, zleva pálil na vzdálenější tyč, Adánovu branku ale minul o poměrně velký kus.
14'
Převaha domácích pokračuje, nyní kousek za pokutovým územím vystřelil León, Cuéllar si u své levé tyče připsal úspěšný zákrok.
13'
Luiz vysunoval za obranu Joaquína, kapitán domácích ale na tuto prudkou přihrávku neměl šanci pořádně zareagovat.
12'
F. Gueerero přehnal svůj důraz a v osobním souboji fauloval Amrabata. Leganés může jít do protiakce.
10'
Nevyšlo to ani Leónovi, od vlastní branky bude rozehrávat Cuéllar.
9'
Stále pokračuje obléhání prostor před pokutovým územím Leganés, zatím ovšem bez kloudnějšího zakončení.
8'
Leganés se poprvé dostalo za půlku a dokonce i k centru z pravé strany. Vysoká přihrávka však pouze prolétla vápnem a dopředu už jdou zase domácí.
7'
Máme za sebou první střelu, z dálky pálil po zemi domácí Ruiz, jenže přesně do míst, kde byl připravený Cuéllar.
6'
Domácí F. Guerrero neprošel pravým křídlem, při zpracovávání prudké přihrávky vzduchem podklouzl.
5'
Rozhodčí uklidňuje dva kohouty, střetli se dva hráči se jménem Guerrero. Zatím se to obešlo bez karet.
4'
Zatím je to jen o jednom týmu, Betis kombinuje, hosté se brání.
3'
Guerrero a Ruiz se snažili o akci pravou stranou, přes obranu Leganés se ale nedostali.
2'
Domácí se pustili do utkání pěkně zhurta, Guardado odcentroval po rychlém průniku z levé strany, jeho spoluhráči však byli pokrytí.
1'

Real Betis: Adán – Guerrero, Javi García, Amat, Durmisi – Ruiz, Guardado, Boudebouz – Joaquín (C), León, Tello.
Náhradníci: D. Giménez – Camarasa, Nahuel, Tosca, Rubén Castro, Narváez.

CD Leganés: Cuéllar – Zaldúa, Bustinza (C), dos Santos, Carnero García – Brašanac, Gumbau – Omar, Eraso, N. Amrabat – Guerrero.
Náhradníci: Champagne – Mantovani, Gabriel, Beauvue, Rico, Naranjo, R. Pérez.

Rozhodčí: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Benito Villamarín začne ve 21 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Ignacio Iglesias, kterému budou na pomezí pomáhat Alfonso Costoya a Enrique Ramos.
CD Leganés

Hosté jsou na tom bodově naprosto stejně, i oni mají 24 bodů a patří jim o skóre 12. místo. Leganés má od začátku roku 2018 našlapaný program, v lize mužstvo vyhrálo nad Villarrealem po gólu Amrabata a Realem Sociedad po trefě Gabriela 1:0, avšak v poháru proti Villarrealu padlo po porážce 2:1. Dnes bude Leganés hrát čtvrté utkání v jedenácti dnech a budeme tak moci sledovat, jak se to podepíše na hráčích.

Real Betis

Domácí tým je momentálně na 13. místě tabulky se ziskem 24 bodů. V posledním kole dokázal Real Betis zapomenout na předvánoční domácí porážku proti Bilbau a přivezl si body z městského derby. V gólové přestřelce se za hosty trefili Ruiz, Feddal, Durmisi, León a Tello a duel tak skončil po výsledku 3:5. Dnes budou chtít hráči potvrdit střeleckou formu a doma si připsat další body do tabulky.

Las Palmas – Real Betis 1:0
Real Betis – Atlético Madrid 0:1
Málaga – Real Betis 0:2
Real Betis – Athletic Club 0:2
Sevilla – Real Betis 3:5
Dobrý večer u španělské Primera Division. Společně se podíváme na utkání 19. kola mezi týmy Real Betis a CD Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.