La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Las Palmas - 19. dubna 2018   21:30

Real Betis
90+4' Firpo (Barragán)
1:0
(0:0)
Real Betis
D. Giménez – Mandi, Bartra, Amat – Barragán, Guardado, Ruiz, Firpo – Joaquín (C) (71. A. Sanabria), Boudebouz (81. J. Campbell) – León (66. Tello).
Pedro López – Camarasa, A. Sanabria, J. Campbell, Durmisi, Tello, Rubén Castro.
Sánchez – Aguilar, Callego
Estadio Benito Villamarín, Sevilla
45 151 diváků
Las Palmas
Lizoain – Míchel, David García (C), Navarro, Gálvez, D. Castellano – Gil (84. Ezekiel), Etebo, Aquilani (54. J. Castellano), Halilović (67. V. Gómez) – Calleri.
Chichizola – Simón, Aguirregaray, V. Gómez, Ezekiel, J. Castellano, Expósito.

SESTŘIH LA LIGY: Real Betis - Las Palmas 1:0.

To je ode mě pro dnešek vše, přeji příjemný zbytek večera, případně dobrou noc, u dalších on-line přenosů se těším na počtenou.
Betis tak díky výhře navýšil náskok na šestý Villareal zpět na čtyři body, náskok na sedmou konkurenční Sevillu je už sedmibodový! Las Palmas zůstává beznadějně předposlední a je odsouzeno k sestupu, pět kol před koncem ztrácí na 17. místo propastných třináct bodů.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 6:0. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 4:3. Fauly: 18:17.
Domácí se dočkali a slaví těsné vítězství 1:0! V utkání byli lepším celkem, ale dominanci na trávníku dlouho nemohli potvrdit branku. Vytvořili si množství šancí, ale nedokázali je využít. Ovšem jejich hra nebyla ideální a v mnoha ohledech drhla. Jednu šanci za druhou spaloval León, trefit se nemohli ani střídající Sanabria nebo Tello, v úniku selhal i vysunutý obránce Amat. Real Betis však spasil záložník Junior Firpo, který už v přesilové hře, jelikož druhou žlutou kartu za skluz obdržel Míchel, hlavou vybojoval domácím plný počet bodů. Las Palmas v Seville opravdu nic nepředvedlo, přijelo jen bránit a po zásluze odjíždí s prázdnou.
90+5'
90+4'
Real Betis právě vstřelil branku!
Tak v samotném závěru se nakonec domácí dočkali veledůležité trefy v boji o Evropskou ligu a budou brát tři body! Centr Barragána z pravé strany doputoval přímo na hlavu JÚNIORA FIRPA, který byl špatně bráněn, skákal osamocený a hlavou usměrnil míč přesně k pravé tyči!
90+2'
Campbell posunul míč na pravou stranu za obránce na Mandiho, jehož střílený centr prosvištěl bez teče pokutovým územím těsně vedle vzdálenější tyče! Gól dnes není Betisu souzen.
90+1'
Firpo už nestihl míč na hrací ploše, díky tomu může odkopávat Lizoain, opět šetří cenné vteřiny a koleduje si o žlutou kartu.
90+1'
Nastavuje se hned pět minut! Dostatek času pro Betis.
90'
Domácí přišli o míč nepřesnou přihrávkou, Gómez vyrazil dopředu a dokonce vybojoval rohový kop!
89'
Čas rychle běží a tlak Betisu se stupňuje, šance však stále nepřicházejí, což se nelíbí domácím fanouškům.
88'
Osajd při náběhu Sanabrii, Lizoain pochopitelně otálí s rozehrávkou.
87'
Las Palmas dohrává o deseti a bude už opravdu jen bránit, Ximo Navarro však nyní výborně zasáhl v obraně proti Amatovi. Následně si však něco vyříkával s rozhodčím a dostává zbytečnou žlutou kartu.
86'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Míchel (UD Las Palmas)! Tak to bude ještě zajímavé! Hostující Míchel obdržel druhou žlutou poté, co skluzem zajel do Guardada. Sám se ještě při zákroku zranil a po ošetření musí ze hřiště.
84'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Nacho Gil, přichází Imoh Ezekiel.
84'
Barragán se dopustil útočného faulu a hosté mohou šetřit čas.
83'
Nejde to a nejde. Betis sice stále kombinuje převážně na útočné polovině, ale do šancí se dostává jen velmi obtížně a když už nějakou příležitost má, nepromění ji. Las Palmas je blízko, ale zároveň hodně daleko překvapivému bodu.
81'
Z ničeho nic ze v šanci zjevil Jordi Amat! Dostal přihrávku za obranu a řítil se sám na Lizoaina, který ale dobře vyběhl a dostatečně mu zmenšil střelecký úhel, Amat si ho neúspěšně obhodil, dorážet se ještě snažil Sanabria, ale ten už byl pokrytý.
81'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Joel Campbell.
80'
Centr Boudebouze hosté odvrátili, ale jsou i nadále pod tlakem.
79'
Firpo přešel na levé straně přes Míchela, který ho zastavil jen za cenu rohového kopu.
78'
Davi Castellano dostal na levou stranu přihrávku do těsného ofsajdu, u míče opět Betis, ale nyní dlouho čeká na šanci.
77'
Žlutou kartu dostává Aïssa Mandi (Real Betis). Mandi si zpracovával vysoký míč v šestnáctce a vysokou nohou trefil Gálveze, zasloužená žlutá.
75'
Boudebouz našel nabíhajícího Sanabriu, ale z šance zase nic není. V obležení dvou protihráčů po lehkém kontaktu Sanabria upadl, ale rozhodčí jasně ukazuje, že za tohle pískat penaltu nebude.
74'
Příležitost rohového kopu domácí nevyužili a následně se dopustili útočného faulu, Betisu se čas rychle krátí.
73'
Ani nyní se domácí neradují! Firpo našel přihrávkou přes celé vápno Tella, který ale váhal se zakončením příliš dlouho a nakonec zasáhl bránící Dani Castellano.
72'
Barragán měl prostor na pravé straně, odcentroval do vápna na nabíhajícího Sanabriu, ale ještě před ním sebral míč ze vzduchu Lizoain.
71'
Sanabria hned ukázal své schopnosti, prosmýkl se po pravé straně a prostrčil míč za obránce na Tella, jehož střelu z úhlu však dokázal Lizoain lapit.
71'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Joaquín, přichází Antonio Sanabria.
70'
Tello v těsném ofsajdu a domácí jsou znovu připravení o míč.
69'
Calleri přešel na levé straně přes Guardada, jenž s jeho pomocí podklouzl, bylo to na hraně faulu, který nakonec sudí odpískal.
69'
Centr Joaquína hosté bez problémů odvrátili.
68'
Firpo dobře napadal Míchela a nakonec vybojoval dokonce faul na svou osobu, Míchel za svůj nešetrný zákrok navíc dostává žlutou kartu a přijde o příští zápas.
67'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Alen Halilović, přichází Vicente Gómez.
66'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sergio León, přichází Cristian Tello.
65'
Žlutou kartu dostává Sergio León (Real Betis).
65'
Boudebouz to tentokrát z pravé strany zkusil střelecky, těsně za hranicí vápna vypálil po zemi, slušný pokus dokázal v náruči zkrotit Lizoain, míč totiž mířil jen doprostřed.
64'
Real Betis stupňuje tlak, ale vedoucí gól nepřichází. Centr Boudebouze si srazil Navarro do ruky, ale míč už nemířil na branku a horní končetina obránce byla u těla.
62'
Joaquín dostal přihrávku na levou stranu, snažil se přejít přes Gálveze, ale ten ho čistě připravil o míč. Excelentní obranný zákrok.
61'
Centr z pravé strany mířil na Firpa, ale ještě před ním zasáhl hlavou bránící Míchel.
61'
Gálvez však nedostal přesnou přihrávku a musel fauloval, Betis rozehrává z poloviny.
60'
Las Palmas u míče a snaží se také něco vymyslet.
58'
Giménez si dokázal poradit s napadáním Calleriho, opět si pomohl kličkou a odkopl míč do bezpečí. Betis však následně se na půlící čáře dopustil faulu.
57'
Betis začíná mít hodně navrch a vytváří si jednu šanci za druhou, tentokrát však Barragán nestihl míč na hrací ploše a Lizoain odkopává od branky.
55'
Sergio León měl další šanci Realu Betis! Šel z pravé strany sám na Lizoaina, ale byl křižován a musel rychle vypálit, pokus mu nesedl a minul zadní tyč.
55'
Hosté měli k dispozici přímý kop z pravé strany, ale centr Haliloviće Betis odvrátil a může dopředu.
54'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Alberto Aquilani, přichází Javi Castellano.
53'
Bartra dokázal přihrát za obranu Leónovi, který by mohl jít sám na branku, ale čárový rozhodčí odpískal ofsajd. Opakované záběry ukázaly, že chybně, tady sudí poškodili Batis.
52'
Střely celkem – 10:1.
Střely na branku – 5:0.
52'
Hosté zvládli ubránit rohový kop.
51'
Velká šance pro domácí! Guardado táhl přečíslení a posunul míč do vápna na Leóna, jehož nejprve vychytal Lizoain, dorážku stejného hráče srazil Gálvez, ale míč se znovu dostal do šestnáctky a další pokus Leóna, tentokrát hlavou, vyrazil skvělý Lizoain!
50'
Dnešní utkání sleduje 45 151 diváků.
49'
Guardado dloubáčkem do vápna hledal Leóna, ten byl v souboji lehce stažen k zemi, sudí ale penaltu nepíská.
48'
Castellano se přiřítil do vápna ve veliké rychlosti, ale předkopl si míč až příliš a už ho nestihl na hrací ploše.
47'
Rovněž domácí aktivně napadali, ale Sergio León si počínal až příliš důrazně a fauloval Míchela.
46'
Hosté hned napadali rozehrávku Betisu, ale David García se dopustil útočného faulu.
46'
První půle rozhodně nenadchla a fanoušci Betisu zatím nemohou být spokojeni. Jejich tým sice více kombinuje a vytvořil si dvě zajímavé šance, ale ani jednu neproměnil, a tak je stav bezbrankový. Las Palmas nepřijel do Sevilly podle očekávání hrát útočný fotbal, hraje hodně defenzivně, krása hry tak docela trpí. Uvidíme, jestli se něco změní ve druhém poločase, který začne přibližně ve 22:32.
45+1'
45+1'
Guardado si všiml, že je Lizoain hodně z branky a chtěl ho překvapit, branku ale vůbec netrefil.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta, u míče Real Betis.
45'
Ale ani domácím se akce nepovedla, Mandi nevyslal přesný pas, ale Betis se alespoň dobře vrátil a čistým způsobem obral o míč Haliloviće.
45'
Halilović vystihl přihrávku Barragána, ale v obraně výborně zasáhl Bartra a Betis může dopředu.
44'
Po nepřesné rozehrávce domácích měl odkopával od branky Lizoain. Musel si smlsnout na pořádné dávce pískotu, jelikož dlouho otálel. Avšak hráči Betisu se nakonec nemusí zlobit, jelikož odkop se mu nepovedl a Real nyní kombinuje na útočné polovině.
42'
Firpo se po zisku míče snažil projít přes Aquilaniho, ten mu nastavil bodyček. To však fotbalová pravidla na rozdíl od hokeje nepovolují.
41'
Boudebouz se po zákroku na svou osobu dožadoval odpískání přímého kopu, marně, dopředu může Las Palmas.
40'
Halilović nedokázal přihrát Callerimu a Etebo následně srazil k zemi Joaquína, který se snažil rozvinout útočnou akci.
39'
Centr do šestnáctky lapil do rukavic Daniel Giménez.
39'
Centr Haliloviće odhlavičkoval na rohový kop Mandi.
38'
Mandi fauloval při napadání a Las Palmas tak rozehrává. Hosté zatím čekají na první šanci zápasu a nevypadá to, že by se zrovna hnali dopředu.
36'
David García se dopustil u postranní čáry hry rukou, Amat rozehrával z vlastní poloviny, ale domácí prohráli hlavičkový souboj a přišli o míč.
35'
Žlutou kartu dostává Nacho Gil (UD Las Palmas), faulovaný byl znovu Bartra, který obdržel další nepříjemný skluz.
34'
Halilović kličkoval přes Amata a nakonec přes něj odcentroval, Gimenéz vyrazil míč směřující na přední tyč, ale roh z toho není, balon zřejmě už předtím přelezl celým objemem brankovou čáru.
32'
Žlutou kartu dostává Jonathan Calleri (UD Las Palmas), za ostrý skluz při napadání Bartry.
31'
Druhá šance Betisu! Bartra posunul míč na Leóna, jenž se rychle zorientoval a hned zakončoval technicky kolem Lizoaina, ale ten dokázal natáhnout ruku a vytěsnil míč mimo!
30'
Napadající Gil poslal k zemi Ruize, Betis rozehrává z vlastní poloviny.
30'
Etebo znovu pozorný v obraně, když obral o míč pronikajícího Boudebouze.
29'
Barragán měl hodně prostoru na pravé straně, ale šance z toho nakonec nebyla. Přišel přetažený centr, po kterém chtěl León zakončit nůžkami, možná by se mu to povedlo, ale nohama trefil jen vracejícího Eteba, píská se útočný faul.
28'
Sergio León využil prostoru kolem sebe a kousek za pokutovým územím vypálil, zamířil přesně doprostřed branky a Lizoain zasahuje.
27'
Znovu to byl Boudebouz, který táhl akci Betisu, našel rozběhnutého Barragána, ale ten si nezpracoval míč ideálně a utekl mu až za brankovou čáru.
27'
Centr na přední tyč Las Palmas odvrátilo.
26'
Ještě jeden roh, tentokrát z druhé strany.
26'
Po sraženém centru z levé strany mají domácí rohový kop.
25'
První větší šance zápasu! Boudebouz se šikovně prokličkoval mezi obránce a vyslal přihrávku před branku, kam si naběhl Firpo, ale v tísni nedokázal vypálit přesně, vysoko přestřelil.
23'
Barraganův centr se změnil v středu, nepovedený pokus o míč do šestnáctky totiž málem skončil v brance, nakonec se snesl na horní síť a Lizoain nemusel zasahovat.
22'
Hosté rozehráli pěknou akci po pravé straně, po které Gil přihrával před prázdnou branku Aquilanimu, ale čárový sudí správně odhalil těsný ofsajd při pasu na Gila.
21'
Hosté útočí a centr z pravé strany zablokoval Amat, první rohový kop zápasu k dispozici pro Las Palmas.
20'
Junior zastavil sprintujícího Michela na hraně faulu, sudí nezapískal, Giménez odkopává od branky.
18'
Las Palmas dokázalo dostat míč do šestnáctky na Calleriho, ten ale nebyl v dobré pozici na hlavičku a pouze odehrál míč nad sebe, poté ho zvládl vyboxovat Giménez.
17'
Joaquín táhl útočnou akci Realu, ale nabíhajícímu Leónovi nepřihrál přesně. Veliká škoda pro domácí.
16'
Betis se protlačil do vápna a Bartra dloubáčkem chtěl posunout míč na Leóna, včas zasáhl Etebo a domácí následně faulovali.
15'
Boudebouz dobře zasáhl v obraně a Ruiz díky tomu mohl hledal nabíhajícího Firpa, který byl však poctivě bráněn.
14'
Bartra v hlavičkovém souboji poslal k zemi Calleriho, předtím hosté dlouho kombinovali na vlastní polovině, což šanci určitě nepřinese.
13'
Po přihrávce do křídla na Barragána čarový sudí špatně odmával ofsajd.
12'
Real Betis kombinuje na útočné polovině, ale zatím se nemůže dostat blíže k šestnáctce. Hosté brání pozorně, avšak příliš nenapadají.
11'
Domácí pokračují v kombinaci a Joaquín byl při pokusu o průnik stažen Davidem Garcíou k zemi.
10'
Mandi faulován na půlící čáře, Betis se pokouší znovu ohrozit hostující branku.
8'
Ruiz si připsal první střelu na branku, když měl hodně prostoru na pravé straně a levačkou mířil na přední tyč, Lizoain byl ale rychle na zemi a bez větších potíží zkrotil míč v rukavicích.
7'
Sergio León se prosmýkl kolem obránce a namířil si to do pokutového území, o míč byl však připraven čistým skluzem.
6'
Joaquín posunul míč na Leóna, ale ten se k němu nestihl dostat. Ve skluzu jen zabránit odkopu od branky, hosté vhazují aut.
5'
Betis se snaží probít do útoku přes střed hřiště, ale má to velmi těžké. Naopak nyní opět Giménez čelil velkému tlaku, když na něj dorážel Calleri, ale domácí brankář to zvládl a stihl míč odkopnout do bezpečí.
3'
Po souboji ve středu hřiště zůstal na hrací ploše ležet domácí Guardado, musí být ošetřován.
2'
Giménez čelil napadání Calleriho, ale nasadil mu riskantní kličku, která vyšla.
1'
Aquilani si nabíhal za obránce, ale v době přihrávky stál v ofsajdové pozici.
1'
Real Betis bude hrát klasicky v zelenobílých dresech, Las Palmas ve žlutých.
Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše.

Real Betis: D. Giménez – Mandi, Bartra, Amat – Barragán, Guardado, Ruiz, Firpo – Joaquín (C), Boudebouz – León.
Náhradníci: Pedro López – Camarasa, A. Sanabria, J. Campbell, Durmisi, Tello, Rubén Castro.

UD Las Palmas: Lizoain – Míchel, David García (C), Navarro, Gálvez, D. Castellano – Gil, Etebo, Aquilani, Halilović – Calleri.
Náhradníci: Chichizola – Simón, Aguirregaray, V. Gómez, Ezekiel, J. Castellano, Expósito.

Rozhodčí: Sánchez – Aguilar, Callego.
V posledních pěti vzájemných zápasech vždy zvítězil domácí tým. Loni nejprve Betis 2:0, poté Las Palmas 4:1. Letos v prosinci na stadionu největšího týmu kanárských ostrov zvítězili překvapivě domácí 1:0. Nyní jsou jasným favoritem znovu domácí, tedy Real Betis. Dokáže Las Palmas překvapit a vybojuje si poslední naději na udržení v soutěži, nebo Betis zapíše šesté vítězství v řadě a udělá další krok k postupu do Evropské ligy?
Real Betis
Příjemné starosti může řešit tento tým ze Sevilly. Šest kol před koncem totiž ze všech sil bojuje o účast v evropských pohárech, aktuálně totiž okupuje pátou pozici zaručující přímý postup do skupiny Evropské ligy! To by byl pro Betis jistě nadstandard. S 53 obdrženými góly má z horních týmů tabulky vůbec nejhorší obranu, vlastně má třetí nejhorší defenzivu z celé ligy! Realu Betis se ale daří v útoku, trefil se rovněž třiapadesátkrát, více branek nastřílely jen čtyři týmy. A to tomuto týmu dlouho chyběl paraguayský sniper Antonio Sanabria, který hned v úvodu sezóny nastřílel sedm branek, ale poté se na dlouhou dobu zranil. V minulém zápase už ale nastoupil jako střídající hráč. Jeho roli útočníka číslo jedna převzal Sergio León, který zaznamenal jedenáct branek. V minulém duelu proti Gironě však rozhodl svým gólem Loren Morón. Úctyhodných pět utkání v řadě už bral Betis plný počet bodů a díky této šňůře se dostal na pátou příčku před Villareal.

UD Las Palmas
Celek z Kanarských ostrovů naopak řeší záchranářské starosti. Šest kol do konce a ztráta na nesestupovou 17. pozici je desetibodová, to už je téměř bezvýchodná situace. Las Palmas je totiž na předposledním místě a na kontě má jen 21 bodů. Není se co divit, druhý nejhorší útok i obrana nejsou zárukou udržení se v lize, skóre tohoto týmu je děsivé – 22:64. Téměř třetinu branek vsítil argentinský útočník Jonathan Calleri, trefil se sedmkrát. Las Palmas čeká na výhru od pátého února, z posledních šesti duelů vybojovalo pouhý bod a zdá se, že po třech letech v La Lize spadne zpět do druhé nejvyšší španělské soutěže.
Las Palmas – Real Sociedad 0:1
Levante – Las Palmas 2:1
Las Palmas – Real Madrid 0:3
La Coruňa – Las Palmas 1:1
Las Palmas – Villarreal 0:2
Přeji krásný čtvrteční podvečer, vítejte u duelu 33. vloženého kola španělské La Ligy, ve kterém Real Betis vyzve UD Las Palmas. Utkáním vás provede Matěj Vybíral, příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.