La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Real Sociedad - 4. května 2018   21:00

Sevilla
48' Banega
1:0
(0:0)
Sevilla
Soria – Layún, Mercado, Lenglet, Escudero – N'Zonzi, Roque (79. Geis) – Sarabia (88. F. Vázquez), Banega, Nolito (69. Correa) – Sandro Ramírez.
S. Rico – Ben Yedder, Correa, Geis, Muriel, Pareja, F. Vázquez.
Jaime – Bueno, Tresaco
Real Sociedad
Moyà – Odriozola Arzallus, D. Llorente, Navas, de la Bella – Illarramendi, Zurutuza – Januzaj (68. Juanmi), Canales, Oyarzabal (81. Bautista) – José.
Rulli – Zubeldia, H. Moreno, Juanmi, Rodrigues, Bautista, Gorosabel.

SESTŘIH LA LIGY: Sevilla - Real Sociedad 1:0

A je dobojováno! Sevilla získala tři body a nadále bojuje o účast v pohárové Evropě pro příští sezonu. San Sebastian naopak po dnešní porážce je už prakticky bez šance, aby se mohl těšit na Evropskou ligu.
90+5'
90+5'
Centr do vápna defenzíva Sevilly odvrátila a sudí ukončuje dnešní duel.
90+5'
Žlutou kartu dostává Gabriel Mercado (Sevilla FC).
90+4'
A ještě je tu potyčka před střídačkami na hřišti, uvidíme, jak rozhodčí vřavu vyřeší.
90+3'
Sevilla udržela nějakou dobu míč vepředu a hosté mají už jen minutku na to, aby ještě zkusili vyrovnat.
90+2'
Nebezpečný centr do vápna odvrátil do bezpečí Geis.
90+1'
San Sebastian vrhá všechny své síly směrem dopředu, příliš času mu ale už nezbývá.
90'
Čtyři minuty přidá rozhodčí nad rámec řádné hrací doby
89'
Layún pálil ze standardní situace vysoko nad branku gólmana Moyy.
88'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Franco Vázquez.
87'
Žlutou kartu dostává Pablo Sarabia (Sevilla FC).
86'
Soria nešel zrovna přesvědčivě ze své branky a mohl být rád, že Bautistova hlavička letěla několik metrů nad břevnem.
85'
Rozhodčí Jaime omylem zkazil rozehrávku Sevilly a dopředu se hnal soupeř. Zasahovat ve svém vápně nakonec musel společně se svými obránci gólman Soria.
83'
Canales to zkusil přímo z těžkého úhlu a jeho střelecký pokus jen těsně minul svatyni gólmana Soriy.
82'
Po faulu těsně před šestnáctkou se před hosty otevírá zajímavá možnost na ohrožení branky.
81'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Jon Bautista.
79'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Roque, přichází Johannes Geis.
78'
Pablo Sarabia se odhodlal ke střele a jeho pěkný pokus zpoza vápna pořádně protáhl gólmana Moyu, který vytlačil prsty míč nad své břevno!
76'
Banega zabojoval a vybojoval pro své barvy rohový kop.
75'
Domácí se po delší době osmělili a na nějakou chvíli se usadili na půlce svého protivníka.
73'
Nápor Realu Sociedad nadále trvá. Vše se nicméně stále odehrává daleko od svatyně Sevilly.
71'
Banega podrazil protivníka a od sudího obdržel žlutou kartu.
69'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Joaquín Correa.
68'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Juanmi.
66'
Soria si pohlídal vzdušný prostor a letící míč lehce lapil.
65'
Sražený pas skončil v zámezí. Následovat bude rohový kop pro San Sebastian.
63'
Sevilla se v posledních minutách pouze brání, ale zatím jí to nepřidělává vážnější problémy.
61'
Real Sociedad převzal iniciativu na hrací ploše, ovšem prozatím hosté kombinují pouze na své polovině.
59'
Zajímavá akce Realu Sociedad skončila nakonec neúspěšně, když José přišel ve vápně o balon.
57'
Další nepovedená akce hostujícího celku skončila pouze míčem v zámezí. Vykopávat bude od své branky gólman Soria.
55'
Žlutou kartu dostává David Zurutuza (Real Sociedad San Sebastian).
54'
San Sebastian se jen těžce dostává dopředu a zatím to nevypadá na to, že by mohl srovnat.
52'
Sandro Ramírez dostal balon do vápna a jeho technický obstřel špičkami svých prstů vytěsnil gólman Moyá alespoň na rohový kop!
51'
Illarramendi nabil balon do vápna svému spoluhráčovi, který z první vysoko přestřelil.
48'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí tým jde do vedení! ÉVER BANEGA poslal balon k levé tyči, a přestože si Moyá na balon lehce sáhl, směr střely už nedokázal dostatečně vytěsnit.
47'
Po faulu ve vápně San Sebastianu nařídil rozhodčí pokutový kop!
46'
První půle nenabídla příliš záživný fotbal. Více nebezpečnější byla sice Sevilla, ale jinak nebylo k vidění příliš vyložených příležitostí. Uvidíme, co nám přinese druhá část.
Druhý poločas začne přibližně v 22:02.
45'
45'
Po rohovém kopu se strhl ve vápně velký závar a Moyá musel být opět na pozoru. Společně se svojí obranou ale dokázal veškeré nebezpečí odvrátit.
44'
Moyá nyní musel být ve střehu, když vyrážel nepříjemnou teč z blízkosti alespoň na rohový kop!
43'
Pablo Sarabia se natlačil k dlouhému balonu a hlavičkoval několik metrů vedle branky.
41'
Hraje se nadále hodně opatrně, ani jedno z mužstev nechce udělat žádnou chybu.
39'
Oyarzabal pálil z vápna pouze do prostředka branky, kde si gólman Soria nadvakrát poradil s jeho pokusem.
37'
Gólman Moyá si své teritorium ohlídal a nedovolil, aby ho překvapil centrovaný balon.
36'
Domácí tým přitlačil na pilu a obléhá už nějakou dobu šestnáctku Realu.
34'
První ránu schytala zeď, druhá v podání Illarramendiho mířila zcela mimo prostor tří tyčí.
33'
Domácí tým navíc bude zahrávat standardní situaci ze slibné pozice.
32'
Layún stáhl před vápnem k zemi Oyarzabala a za svůj zákrok obdržel žlutou kartu.
31'
Po neúspěšné akci Realu Sociedad bude vykopávat od své branky gólman Soria.
29'
Obě mužstva pohledné kombinují, ovšem veškeré akce nemají dlouhého trvání.
27'
Další odpískaný ofsajd zastavil rozjetou akci Sevilly.
26'
Nolito neustál souboj a dožadoval se faulu, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
24'
Domácí tým nyní začal znovu více kousat a přišpendlil San Sebastian u jeho vápna.
22'
Boj o střed pole nadále pokračuje. Obě mužstva se jen těžce probíjí do šestnáctek.
20'
Kromě jedné zajímavé možnosti pro Sarabiu nám toho obě mužstva příliš nenabídla.
18'
Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se najít cestu, kudy by prošli přes defenzívu Sevilly.
16'
Rohový kop zahrával i San Sebastian, ale žádné nebezpečí z toho pro soupeře nevzniklo.
14'
Zajímavá akce Sevilly sice vyústila ve dvě střely, ale vše bylo zbytečné, jelikož Nolito byl přistižen v ofsajdu.
12'
Pablo Sarabia dostal parádní kolmý pas za obránce, ovšem v tváří tvář Moyovi zklamal, když ho nedokázal přehodit. Míč skončil pouze v rukavicích gólmana Realu Sociedad.
11'
Hosté se ubránili a dostali balon do bezpečí.
10'
Rychlá akce Sevilly vyústila v pas Sandra, jenž byl zblokován na rohový kop.
8'
Banegova nečekaná střela z velké dálky letěla vysoko nad břevno svatyně gólmana Moyy.
7'
San Sebastian byl na chvilku nastěhován na útočné polovině, ale příliš toho zde hostující fotbalisté nevymysleli.
5'
Dlouhý balon dopředu oslovil Januzaje, jenž byl ovšem sám a musel počkat až na své spoluhráče, čímž se ale vytratila možnost překvapení.
4'
Sevilla je mírně aktivnější a diktuje tempo hry.
3'
Zajímavý centr do vápna našel Ramíreze, jemuž se ale nepovedl zpracování a dostal se ze střelecké pozice.
2'
Obě mužstva se zatím oťukávají a hra se odehrává v poklidu ve středu hřiště.
1'

Sevilla FC: Soria – Layún, Mercado, Lenglet, Escudero – N'Zonzi, Roque – Sarabia, Banega, Nolito – Sandro Ramírez.
Náhradníci: S. Rico – Ben Yedder, Correa, Geis, Muriel, Pareja, F. Vázquez.

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Odriozola Arzallus, D. Llorente, Navas, de la Bella – Illarramendi, Zurutuza – Januzaj, Canales, Oyarzabal – José.
Náhradníci: Rulli – Zubeldia, H. Moreno, Juanmi, Rodrigues, Bautista, Gorosabel.

Rozhodčí: Jaime – Bueno, Tresaco.
Real Sociedad má o dva body méně než domácí celek a rovněž ještě živí šanci na účast v pohárech. Dnešní duel je pro hostující tým nejspíše rozhodující, co se týká této otázka. Pokud prohraje, už jen těžce bude moci dosáhnout na kýžené postavení. V poslední době má ovšem San Sebastian slušnou formu, když z posledních pěti duelů vytěžil dvanáct bodů. Naposledy si Real poradil doma s Bilbaem poměrem 3:1.
Sevilla po solidním vstupu do sezony postupně polevila ve svých výkonech a nyní bude mít co dělat, aby se kvalifikovala do evropských pohárů. Na kýžené šesté místo ztrácí sice už propastných šest bodů, ale nejspíše by účast v Evropské lize měla zaručit i sedmá příčka, na níž sídlí Getafe s jednobodovým náskokem. Výhodou Sevilly je navíc to, že má odehráno o jeden zápas méně, ovšem naposledy nenavázala na dvě vítězství, když padla venku s Levante 1:2.
Vítejte u LaLigy! V rámci 36. kola nejvyšší španělské fotbalové soutěže se můžeme těšit na souboj dvou sousedů ze středu tabulky. Devátá Sevilla přivítá na svém stadionu desátý Real Sociedad.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.