La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Getafe - 18. dubna 2018   19:30

Valencia
69' Rodrigo (Montoya)
1:2
(0:1)
Getafe
16' Rémy  (Damián Suárez) • 49' Rémy  (J. Molina)
Valencia
Doménech – Montoya, Garay, Murillo, Gayá – Pereira (61. Torres), Parejo (C), Nemanja Maksimović (61. Soler), Guedes – Vietto (61. Rodrigo), Zaza.
Neto – Vezo, Lato, Soler, Rodrigo, Torres, S. Mina.
Bengoetxea – Rodríguez, Fernández
Estadio de Mestalla
35 829 diváků
Getafe
Guaita – Damián Suárez, Bruno González, Dakonam, Cabrera – Portillo (76. Mora), Flamini, Fajr, Ndiaye (90+2. Antunes) – J. Molina (C), Rémy (63. Jiménez).
E. Martínez – Antunes, Jiménez, Šibasaki, Mora, Molinero, Pacheco.

SESTŘIH LA LIGY: Valencia - Getafe 1:2

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 10:14
Zápas je minulostí a na Mestalle se zrodilo poměrně velké překvapení, když domácí Valencia prohrála s Getafe 1:2. Domácím se vůbec nepovedl první poločas, v něm nebyli vůbec nebezpeční. Naopak hosté hráli dobrý fotbal a svou jednu velkou šanci využili. Po chybě obrany Valencie se prosadil Loïc Rémy. Ve druhém poločase ke zlepšení hry Valencie nedošlo a znovu to byl Loïc Rémy, kdo statickou defenzívu favorita vytrestal, zvýšil už na 2:0. Domácí reagovali hned trojnásobným střídáním. To se v 69. minutě vyplatilo, když se prosadil přesnou střelou z otočky Rodrigo. Valencia ještě pomýšlela na obrat, jenže její šance zmrazil její vlastní kapitán Dani Parejo, který se nechal zbytečně za oplácení vyloučit. A tak se na výhře Getafe 2:1 už nic nezměnilo.
90+5'
90+4'
Další dlouhý míč Valencie nemohl mířit na nikoho jiného než Zazu. Ten byl ale opět obránci Getafe dobře hlídán.
90+3'
Za zdržování hry dostal ještě žlutou kartu hostující Vitorino Antunes.
90+2'
Fajr obloučkem za obranu Molinu nenašel, Valencia tedy může znovu vyrazit na zteč,
90+2'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Vitorino Antunes.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Na Solerův centr nedosáhl naskakující Zaza. Chybělo mu ale jen pár centimetrů.
89'
Damián Suárez ještě dostává žlutou kartu za faul zezadu na Guedese.
88'
Valencie nyní hraje o deseti, ale i tak se snaží kombinační hrou překonat rozestavený blok Getafe.
87'
Za předchozí faul dostává žlutou kartu také hostující Jorge Molina.
86'
Dani Parejo dostává červenou kartu za oplácení předchozího faulu na vlastní osobu.
85'
Centr od rohového praporku ze vzduchu sebral Vicente Guaita.
84'
Leandro Cabrera předvedl dobrý obranný zákrok, ale Valencie bude dál hrozit, protože bud kopat roh.
83'
Parejo našel na pravé křídle rozběhnutého Torrese, se kterým často spolupracuje. Jeho ostrý centr do vápna hosté odvrátili.
82'
Rohový kop Valencie byl zahraný do nebezpečného prostoru, ale nikdo z hráčů v bílých dresech nedokázal balón poslat na branku.
81'
Jaume Doménech si vyběhl daleko z branky a do rozehrávky Valencie se zapojuje v podstatě jako další stoper.
80'
Jaume Doménech míč chytil a navíc se ještě předtím pískal faul hráči Getafe.
79'
V permanenci bude nejspíš brankář Valencie Jaume Doménech, protože hosté budou mít standardní situaci.
78'
Žlutou kartu dostává José Gayá (Valencia CF).
78'
Fayçal Fajr se nepříjemně srazil s Murillem a vůbec se mu nechtělo na nohy. Hosté začínají hrát na čas.
77'
Aktivní Zaza znovu nabíhal do vápna na přihrávku. Ta byla ale o trochu delší, než by potřeboval, míč sebral Vicente Guaita.
76'
Fayçal Fajr rozehrával rohový kop svého mužstva. Ve vzduchu vládl brankář Valencie Jaume Doménech, který míč vyboxoval.
76'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Francisco Portillo, přichází Sergio Mora.
75'
Vicente Guaita přečetl úmysl Rodriga a jeho centr z pravého křídla bezpečně chytil.
74'
Ferrána Torrese fauloval Leandro Cabrera a dostává žlutou kartu.
73'
Z pravé strany centroval Ferrán Torres. Zaza byl před prázdnou brankou, ale dostal míč trochu za sebe, takže ho do brány nemohl usměrnit.
71'
Jeison Murillo se snažil zakončovat nůžkami, ale bylo to nebezpečné pro ostatní, takže to rozhodčí odpískal jako faul.
70'
Guedése nepříjemně fauloval Djené Dakonam a okamžitě za to vidí žlutou kartu.
70'
Žlutou kartu dostává Álvaro Jiménez (Getafe CF).
69'
Valencia právě vstřelila branku!
Pozor, je sníženo! Valencie je zpět ve hře o ligové body. Tak trochu z ničeho nic se prosadil nejlepší střelec domácích RODRIGO. Viděl, že má prostor, tak se s míčem otočil, práskl do něj a trefil se nechytatelně k tyči. Asistence: Martín Montoya.
68'
Už to mohlo být 3:0, blízko gólu byl Francisco Portillo. Na zadní tyči zůstal osamocen, ale jeho rána z voleje byla zablokovaná.
67'
Fajr skončil na zemi po souboji s Franciscoem Portillem. Rozhodčí situaci vyřešil domluvou.
66'
Znovu to domáci zkoušeli centrem z pravé strany. Ale vzdušné souboje většinou dnes ovládají hostující fotbalisté nebo jejich brankář.
65'
K hlavičce se na zadní tyči dostal Simone Zaza, ale v souboji s obráncem Getafe nezakončil vůbec ideálně. Snadná práce pro Guaitu.
64'
Vicente Guaita dnes působí velmi jistě, nyní v pohodě likvidoval centr z pravé strany.
63'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Álvaro Jiménez.
62'
První žlutou kartu utkání vidí za stažení Murilla rukama na zem Loïc Rémy.
61'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Carlos Soler.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Luciano Vietto, přichází Rodrigo.
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Andreas Pereira, přichází Ferrán Torres.
60'
Nyní domácí nebyli až tak daleko snížení. Hlavičkoval José Gayá, avšak těsně nad břevno.
59'
Po centru z pravé strany drží míč ve své moci brankář Getafe Vicente Guaita.
58'
Zaza se rozběhl do pokutového území, ale pak si uvědomil, že proti přesile nebude mít šanci a míč zasekl a celou akci zpomalil.
56'
Garay viděl rozběhnutého Guedese na pravém křídle a poslal mu dlouhý a vysoký míč do běhu. Ještě před ním ale míč sebral Djené Dakonam.
55'
Míč směřoval tradičně na přední tyč na Zazu, ten ale opět míč na branku neusměrnil. Po chvíli letěl do vápna Getafe ještě jeden centr, ale ten ze vzduchu stáhl Vicente Guaita.
54'
Martín Montoya je jeden z mála aktivních hráčů Valencie. Nyní svou akcí po pravém křídle vybojoval rohový kop.
53'
Tentokrát Molina nedostane prostor a čas na vyniknutí, protože stál v ofsajdu.
52'
Dnešní utkání sleduje 35 829 diváků.
51'
Tentokrát dostal ve vápně Valencie prostor ke střele Jorge Molina. Z pravé strany ale tento útočník Getafe minul.
50'
Valencia se pokusila rychle odpovědět, ale její akci hosté zastavili už v zárodku.
49'
Getafe právě vstřelilo branku!
Valencia opět nechala ve vlastním vápnu hostujícím útočníkům až příliš mnoho prostoru. Domácí obránci působili, jako by se jich bránění vůbec netýkalo, nechali Molinu najít nabíhajícího LOÏCA RÉMYHO z druhé vlny. A ten poslal míč po zemi přesně k tyči. Asistence: Jorge Molina.
48'
José Gayá se v souboji jeden na jednoho s Suárezem neprosadil a navíc se skácel po nějakém drobném kontaktu na trávník.
46'
Loïc Rémy si všiml, že brankář Jaume Doménech je docela dost vytažený ze své branky a chtěl ho překvapit střelou z velké dálky. Ta ale nebyla přesná.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 20:32.
První poločas je minulostí, domácí Valencia poněkud překvapivě prohrává s Getafe 0:1. Od domácích fotbalistů je to dnes zatím opravdu na jejich poměry velmi podprůměrný výkon, brankáře Guaitu vlastně vůbec ničím neohrozili. Hosté si také moc velkých šancí nevytvořili, ale jednu dokázali proměnit. V 16. minutě zmrazil přesným zakončením domácí fandy Loïc Rémy. Nejaktivnějším hráčem Valencie byl Zaza, ale jednou hlavičkoval vedle, jindy zase zbytečně upadl ve vápně, místo toho, aby se snažil dostat ke střele.
45+1'
45'
Ten centr byl ale docela dost přetažený, takže se nikdo z domácích hráčů nedostal do pořádného zakončení.
45'
Valencia bude mít možná poslední šanci v prvním poločase na vyrovnání. Má totiž rohový kop z levé strany.
44'
Také brankář Jaume Doménech vystavuje na obdiv svou kopací techniku a aktivně se zapojuje do rozehrávky Valencie.
43'
Valencii se sice nepodařilo míč získat, ale Getafe vytlačila z vlastní poloviny hřiště.
42'
Hosté ke konci poločasu opět zatápí domácí obraně. José Gayá sice jejich akci zastavil, ale Getafe bude vhazovat v blízkosti vápna soupeře.
41'
Getafe vrátilo při rozehrávce míč až na brankáře Guaitu. Ten míč posléze poslal na útočnou polovinu.
40'
K hlavičce se po centru ze standardní situace dostal Simone Zaza, ale branku netrefil, což si vehementně vyčítá.
39'
Tentokrát se píská po faulu na Montoyu. Domácí budou mít standardní situaci z velmi nebezpečné vzdálenosti.
38'
Další centr Fajra od rohového praporku odvrátil do autu Zaza.
38'
Centr letěl na bližší tyč a Valencia se s obtížemi ubránila.
37'
Hosté mohou navýšit vedení, mají totiž rohový kop.
36'
Dani Parejo si počínal v jednom ze soubojů nahraně povolených mezí, ale znovu se ukázalo, že rozhodčí jen tak něco dnes nezapíská.
35'
Po faulu na Pareju Valencia rychle rozehrála. Následně z levé strany centroval Andreas Pereira, ale na Zazu míč nedoletěl.
33'
Guaya se z leve strany do vápna neprobil. Vhazovat budou domácí.
32'
Valencia má sice mnohem častěji míč ve své moci, ale chybí jí větší nápaditost ve finální fázi.
31'
Portillo už to s tvrdostí uprostřed hrací plochy přehnal, rozehrávat bude Valencia.
30'
Zaza se v pokutovém území zřítil k zemi, ale rozhodčí správně penaltu neodpískal. Zaza spadl bez jakéhokoliv kontaktu.
28'
Ve vápně upadl jeden z hostujících hráčů a dožadoval se penalty. Ta se ale nepíská. Rozhodčí dnes píská hodně benevolentně.
27'
Damián Suárez si naběhl do pokutového území a od brankové čáry centroval. Míč byl sražen na rohový kop.
26'
Valencia si vybojovala rohový kop z pravé strany. Míč našel přesně hlavu Nemanju Maksimoviće. Ten ale nemířil přesně.
25'
Zaza šel hodně ochotně na zem a to rozhodčí nehodlá pískat. Naopak domlouvá italskému útočníkovi Valencie.
24'
Standardku ale Valencia nerozehrála dobře, míč letěl přímo do rukavic brankáře Guaity.
23'
Domácí se dokázal ubránit a pak se hned vydali dopředu. Djené Dakonam zezadu fauloval Gayu.
22'
Getafe bude vhazovat z levé strany. Vypadá to na dlouhý aut až do pokutového území.
21'
Vietto chtěl proniknout do vápna z levé strany. Ale nenechal ho projít Djené Dakonam, který dnes zatím v obraně předvádí skvělou práci.
20'
Amath Ndiaye byl adresátem dlouhého míče za obranu. Balón se mu nepodařilo zpracovat a tak budou mít domácí odkop od brány.
19'
Vietto byl v těsném ofsajdu, což neuniklo asistentům rozhodčího.
18'
Domácí odpovídají tak, že drží míč, ale zatím v uctivé vzdálenosti od branky Getafe.
17'
Pro Rémyho je to první gól za Getafe.
16'
Valencia ztratila míč uprostřed hrací plochy a to se jí vůbec nevyplatilo. K míči se dostal útočník Getafe LOÏC RÉMY a přesnou střelou nedal Doménechovi žádnou šanci. Asistence: Damián Suárez.
15'
Píská se ofsajdové postavení Getafe, byl v něm útočník hostů Jorge Molina.
14'
Centr letěl na zadní tyč, odkud jej Molina vracel před branku. Ale tam už nikoho ze svých spoluhráčů nezastihl.
13'
Na trávníku se přiostřuje. Tentokrát si Andreas Pereira vyšlápl na hostujícího Fayçala Fajra. Getafe má standardní situaci z podobné pozice jako před chvílí.
12'
Domácí zvládli ubránit standardní situaci Getafe a ani se u toho nějak moc nezapotili.
11'
Na zemi skončil po poměrně ostrém zákroku Montoyi Djené Dakonam. Je trochu s podivem, že za to není žlutá karta.
10'
Valencia pomalu začíná ovládat tempo hry, ale stále se nikam nežene. Občas se vydá po křídle dopředu, jinak ale v poklidu kombinuje na vlastní polovině.
9'
Z pravé strany už dnes podruhé pěkně centroval obránce Montoya. Nadvakrát se nakonec dostal k hlavičce Zaza, ale Vicente Guaita měl snadnou práci.
8'
Po útočném faulu skončila akce Getafe a na tahu jsou znovu hráči Valencie. Ale ti s rozehrávkou nikam nespěchají.
7'
Zaza dostal přihrávku do běhu na levém křídle, ale k centru se nakonec vůbec nedostal, čistě byl odzbrojen.
6'
Také domácí gólman Jaume Doménech si sáhl na míč, když zkrotil jednoduchý centr z levé strany.
6'
Hosté se dokázali standardní situaci ubránit. I po dalším centru končí míč bezpečně v rukavicích brankáře Getafe Guaity.
5'
Vzápětí domácí centrovali z levé strany. Míč skončil v zámezí a bude to rohový kop pro Valencii.
5'
První útočný výpad Valencie měl na svědomí Martín Montoya. Jeho pěkný centr z pravé strany ale nikoho nenašel.
4'
Valencia je zatím vepředu nulová. Nyní mohla postupovat dopředu, ale ve středu pole Gonçalo Guedes pokazil přihrávku.
3'
Portillo to v souboji o míč přehnal, šel proti Maksimovičovi nohama napřed a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
2'
Na zemi zůstal po souboji se Zazou ležet hostující Djené Dakonam. Měl by ale být v pořádku.
1'
Z pravé strany letěl do vápna Valencie zajímavý centr, ale obránci domácího mužstva byli ve vzduchu výš a celou situaci vyřešili.
1'
Probíhá minuta ticha za uctění nedávno zesnulého Ramóna Romeru, bývalého šéfa Valencie.
Ještě před utkáním si Rodrigo z Valencie přebírá cenu pro nejlepšího hráče měsíce března.
Domácí Valencia bude hrát bíločerných dresech, hostující Getafe bude celé v modrém.
Hráči obou mužstev už vcházejí na hrací plochu.

Valencia CF: Doménech – Montoya, Garay, Murillo, Gayá – Pereira, Parejo (C), Nemanja Maksimović, Guedes – Vietto, Zaza.
Náhradníci: Neto – Vezo, Lato, Soler, Rodrigo, Torres, S. Mina.

Getafe CF: Guaita – Damián Suárez, Bruno González, Dakonam, Cabrera – Portillo, Flamini, Fajr, Ndiaye – J. Molina (C), Rémy.
Náhradníci: E. Martínez – Antunes, Jiménez, Šibasaki, Mora, Molinero, Pacheco.

Rozhodčí: Bengoetxea – Rodríguez, Fernández.

Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou týmů v sezóně skončilo překvapivou výhrou Getafe 1:0. O to, aby zůstaly všechny tři body doma se postaral jediným gólem utkání v 66. minutě Markel Bergara. A to i přesto, že už od 25. minuty hrálo Getafe bez vyloučeného Maura Arambarriho. Celkem v tomto utkání bylo uděleno úctyhodných dvanáct žlutých karet, z toho osm Getafe.

Getafe z Valencií poslední tři utkání neprohrálo, doma ale Valencie Getafe porazila osmkrát z posledních deseti střetnutí.
Getafe CF

Getafe se nachází šest kol před koncem La Ligy na bezpečném desátém místě. Dalo by se hovořit o středu tabulky, protože na sestupové příčky má tento klub z Madridu náskok šestnácti bodů. Ale klid v Getafe úplně nepanuje, protože má stále ještě o co hrát. Na šestý Villarreal totiž ztrácí šest bodů a to do konce soutěže určitě není nesmazatelná ztráta. Jenže je potřeba, aby Getafe až do konce pravidelně bodovalo, nejlépe sbíralo jen výhry. To se však nedaří, z posledních šesti kol Getafe jen dvakrát vyhrálo a čtyřikrát prohrálo. Naposledy ale doma porazilo 1:0 Espanyol, takže v klubu panuje vítězná nálada. Venku Getafe nepodává nejlepší výkony, ve venkovní tabulce je na 15. místě a vyhrálo jen jeden z posledních čtrnácti venkovních utkání. Naposledy prohrálo na hřišti Alavésu 0:2.
Valencia CF

Valencia je velmi ambiciózním klubem, který každoročně pomýšlí na účast v evropských pohárech. Je už jasné, že letos se mu to povede, s velkou pravděpodobností si zajistí účast v Lize mistrů pro příští sezónu. Aktuálně Valencie sídlí na čtvrtém postupovém místě s náskokem třinácti bodů na pátý Betis. Ve hře je přitom už jen osmnáct bodů, takže by Valencii musel potkat velký kolaps, aby čtvrté místo neudržela. Navíc může tento andaluský klub pomýšlet i na třetí místo, na Real Madrid totiž ztrácí jen dva body. Naposledy Valencia prohrála na hřišti Barcelony 1:2 a přerušila tím sérii pěti výher po sobě. Až do tohoto utkání navíc Valencia neprohrála devětkrát v řadě. Na domácím hřišti Valencia vyhrála pět utkání po době a před vlastními fanoušky prohrála v lize jen dvakrát z šestnácti zápasů.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 33. kola La Ligy mezi týmy Valencia CF a Getafe CF. Zápas se odehraje na stadionu Mestalla ve Valencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.