La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Las Palmas - 18. srpna 2017   22:15

Valencia
22' Zaza (Soler)
1:0
(1:0)
Valencia
Neto – Garay, Vidal, Vezo, Gayá – Medrán (72. Gil), Soler (88. Nemanja Maksimović), Parejo, Cancelo – Zaza, Rodrigo (80. S. Mina).
Doménech – Nemanja Maksimović, Orellana, S. Mina, Lato, Gil, Jiménez.
Gil Manzano
Estadio Mestalla
Las Palmas
Chichizola – D. Castellano, Navarro, Bigas, Simón (85. Míchel) – Lemos (79. J. Castellano) – Halilović, Vitolo, Viera, Tana (78. Araujo) – Calleri.
Lizoain – Araujo, Momo, J. Castellano, Míchel, Artiles, González.

Valencia - Las Palmas: Gólman hostů vyrazil Zazovu ránu

Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu aktivněji, dokázali se prosadit jako první. Po dobrém pasu Carlose Solera se prosadil Simone Zaza. Pak přišla další rána pro hosty, vyloučen Alen Halilović. Druhý poločas nabídl šance na obou stranách, ale gólmani byli bezchybní. Domácí celek vyhrál svůj úvodní zápas v lize, porazil Las Palmas 1.0.
90+3'
90+3'
Probíhá poslední minuta nastavení, domácí celek kontroluje hru. Ke střele se zkoušel probojovat Simone Zaza, ale neuspěl.
90+2'
José Gayá si počínal nedovoleně, a tak budou rozehrávat hosté. Domácí fanoušci slaví, o výhře svého týmu nepochybují.
90+2'
Nyní se souboje o míč odehrávají na polovině hrací plochy. Hosté se pokouší najít zbytek sil všechno vložit do snahy o vyrovnání.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty. Hned v té první se po domácím rohovém kopu do zakončení dostal Santiago Mina a málem se stal střelcem. Nechybělo mnoho.
90'
Simone Zaza se krásně uvolnil, přijal míč a vypálil. Míč netrefil ideálně, ale i tak to byla krásná rána, kterou brankář vyrazil na roh.
89'
Jonathan Calleri výborně vybojoval míč před brankou, ale nedokázal přesněji oslovit spoluhráče. Jedna z posledních šancí na vyrovnání.
89'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhém poločase. Uvidíme, kolik minut sudí nastaví nad rámec.
88'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Nemanja Maksimović.
88'
Domácí celek si na útočné polovině pomohl faulem, a tak budou rozehrávat hosté. Nejprve ale střídání.
87'
Konec poločasu se rychle blíží a domácí celek má k disku první výhry v soutěži blízko. Las Palmas se nemůže probojovat do střeleckých pozic.
86'
Dani Parejo a Simone Zaza si dávali přednost v zakončení.Výsledkem toho je odkop míče hostujícím hráčem mimo.
86'
Nacho Vidal vede jako mozek domácích další útočnou akci, ale se zakončením rozhodně nikam nepospíchá.
85'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází David Simón, přichází Míchel.
84'
O osobní souboje opravdu v tomto zápase nouze není. Nyní Santiago Mina se střetl s Davidem Simónem. Oba jsou otřesení, ale pokračují.
84'
Fotbalisté Valencie si nyní pomohli faulem, a tak budou hosté rozehrávat na polovině hrací plochy.
83'
Momentálně se hraje na polovině hrací plochy, ani jeden celek nechce chybovat. Domácí drží jednobrankové vedení. Hosté se pokouší o brejky, ale domácí tým hraje zodpovědně.
82'
Simone Zaza dobře vypálil, jeho rána ale byla tečovaná. A tak uvidíme rohový kop. Ten se ale Valencii nepovedl.
81'
Domácí celek pokračuje v aktivní hře, Dani Parejo hledal ještě spoluhráče, ale přihrávka byla zablokovaná.
80'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Santiago Mina.
80'
Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu. Domácí celek stále hájí těsné jednobrankové vedení. Hosté se pokouší se zápasem něco udělat.
79'
Žlutou kartu dostává David Simón (UD Las Palmas). Příliš důrazně si hostující fotbalista počínal v souboji.
79'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Mauricio Lemos, přichází Javi Castellano.
78'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Tana, přichází Sergio Araujo.
77'
Simone Zaza se pohyboval před branku. Spoluhráč na něj posílal míč, ale Zaza jej nedokázal usměrnit do sítě.
77'
Carlos Soler a João Cancelo se pokoušeli něco vymyslet před brankou soupeře. Do výraznější střelecké pozice se domácí nedostali.
76'
Valencia pokračuje v aktivní hře, má početní výhodu na hrací plochy. Domácí celek hraje takticky a chce držet hru od své brány.
75'
Rodrigo centroval před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů tam nebyl. Rozehrávat tedy bude gólman.
74'
Hosté chybovali před vlastní brankou, Pedro Bigas špatně rozehrál, ale José Gayá nedokázal překonat dobře postaveného obránce. Mauricio Lemos zablokoval jeho pokus bez přípravy.
73'
Rozehrávka domácího brankáře se musí opakovat. Nejprve to zkoušel nakrátko, a tak dlouhým výkopem pomáhá spoluhráčům.
72'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Álvaro Medrán, přichází Nacho Gil.
72'
Volný kop rozehrává hostující celek z nějakých devatenácti metrů. Mauricio Lemos to vzal na sebe, ale branku vůbec neohrozil. Míč poslal vysoko nad bránu.
71'
Žlutou kartu dostává José Gayá (Valencia CF). Domácí fotbalista fauloval, za což uvidí žlutou kartu.
71'
Dnešní utkání sleduje 35 971 diváků.
70'
Výtečně to udělal domácí Dani Parejo. Zastavil střelecký pokus soupeře. A tak založil akci, ve které pokračoval Rodrigo. Ten ovšem v dobré pozici trefil jen před sebou stojícího hráče.
69'
Náhradníci se začínají rozcvičovat, pravděpodobně brzy uvidíme střídání. Nyní jsou u míče hosté a pokouší se najít cestičku mezi domácímu obránci.
68'
Po nepřesné domácí střele bude míč do hry uvádět hostující brankář. Mnoho šancí momentálně k vidění není.
67'
Žlutou kartu dostává Pedro Bigas (UD Las Palmas). Místo toho, aby si hostující celek dával pozor na podobné souboje, tak hráči Palmas zkouší, co jim projde.
66'
Carlos Soler vyhrál osobní souboj se soupeřem, a tak slibně vypadající akce domácích může pokračovat.
65'
Momentálně sledujeme urputný fotbal, více ze hry má sice domácí celek, ale nemůže se probojovat do výraznější střelecké pozice. Hostující brankář rozehrává od své branky.
64'
Jonathan Viera vedl akci hostujícího týmu. Jeho rána bez přípravy končí ve středu branky. Míč šel do prostoru, kde byl brankář připravený.
63'
Hosté mají míč pod kontrolou a pokouší se probojovat se na útočnou polovinu. Las Palmas hraje v deseti, a tak momentálně preferuje spíše defenzivní styl hry.
62'
Rohový kop nakrátko rozehraný. Následně se do zakončení dostal autor první branky, Simone Zaza, jenže jeho rána teď mířila úplně do jiného prostoru než je branka.
61'
José Gayá dobře vypálil, jeho pokus zablokoval obránce David Simón. Rohový kop pro domácí fotbalisty.
60'
Půlhodina hry nás dělí od konce zápasu, domácí celek stále drží jednobrankové vedení. Fanoušci Valencie neustále podporují své oblíbence, kteří hrají aktivně.
59'
João Cancelo výborně vypálil, jeho ránu skvěle zablokoval Dani Castellano. Cancelo se dostal ještě jednou do zakončení, tentokrát už trefil jen prostor, kde byl brankář.
58'
Postupným útokem to nyní zkoušel hostující celek. Nechybělo mnoho a do střelecké pozice dozice se dostal Dani Castellano. Následně ale domácí celek bleskově přesunul hru.
57'
Valencie se usadila před brankou soupeře, ale Dani Castellano fauloval soupeře. Rozhodčí mu důrazně domlouvá, neboť podobné zákroky příště bez povšimnutí nebudou.
56'
Jonathan Calleri nedosáhl na míč, který prolétl po centru spoluhráče vedle jeho hlavy. Rozehrávat tak bude domácí gólman.
55'
Jonathan Viera a Vitolo se pokoušeli něco vymyslet před brankou soupeře. João Cancelo ale výborně zablokovat centr před branku. Domácí fanoušci si tak oddychli.
55'
Deset minut hry z druhého poločasu je pryč. Domácí celek, který má početní výhodu, pokračuje v aktivní hře a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.
54'
Fotbalisté v bílém nemohli zajímavě vypadající akci dohrát, neboť byl jeden z hráčů v postavení mimo hru.
53'
Domácí defenziva nyní poněkud riskovala, držela dlouhou dobu mít před vlastní brankou a nemohla rozehrát. Hosté se ale k balonu neprobojovali, a tak mohl být Neto v klidu.
52'
Do rozehrávky Las Palmas se zapojil také brankář, který zatím mnoho nepříjemných momentů ve druhém poločase řešit nemusel.
51'
Rohový kop mají nyní k dispozici fotbalisté hostujícího celku. Jeden z obránců ale dokázal míč odehrát do bezpečí.
50'
Proti prvnímu poločasu sledujeme v úvodu toho druhého klidnější hru. Ani jeden celek vyloženě nedominuje.
49'
João Cancelo výborně posílal míč před branku, ale jeho pokus trefil jen spoluhráče, od kterého se míč odrazil mimo hrací plochu. Brankář Las Palmas uvede míč do hry.
48'
Dani Parejo z nějakých dvaadvaceti metrů poslal míč do horní části branky. Jeho pokus se odrazil od břevna. Následovat bude výkop gólmana.
47'
Žlutou kartu dostává Ximo Navarro (UD Las Palmas). Domácí Álvaro Medrán se pokoušel probojovat do zakončení, ale faul těsně před vápnem faulovaný.
46'
V poklidném tempu začíná druhý poločas, ani jeden celek se nikam nežene. Sledujeme klidnější pasáž hry.
46'
Domácí fotbalisté vstoupili do zápasu aktivněji, dokázali se prosadit jako první. Po dobrém pasu Carlose Solera se prosadil Simone Zaza. Pak přišla další rána pro hosty, vyloučen Alen Halilović. Střelecky je domácí celek aktivnější, vede 9:2.
45+1'
45+1'
Jedna minuta je nastavena k prvních pětačtyřiceti. Dobře vyběhl domácí brankář a zneškodnil střelecký pokus hostujícího celku.
45'
Probíhá poslední minuta řádné hrací doby v prvním poločase, uvidíme, zda se bude nějaký čas nastavovat.
44'
Více ze hry mají nyní domácí fotbalisté, jejichž další akci vedl José Gayá. Našel João Cancela, který přenechal spoluhráči. Ten ale výrazně přestřelil.
43'
Blíží se závěr prvního poločasu. Další rohový kop mají k dispozici hosté. Přetažený centr ale dal vzniknout bleskové protiakci domácích. Dani Parejo vypálil dobře, jeho ránu kryje gólman.
42'
Jonathan Calleri se dostal na útočnou polovinu. Nikam se nežene, hraje takticky. Drží míč co nejdéle to bude možné. Las Palmas nechce soupeře pustit k balonu.
41'
Ezequiel Garay se dokázal dobře vrátit a zastavil nebezpečně vypadající akci domácích. Následně hrají hosté, kteří si pravděpodobně dali za cíl dohrát první poločas co nejdál od vlastní brány.
40'
Žlutou kartu dostává Dani Parejo (Valencia CF). Domácí kapitán si v souboji počínal příliš agresivně, za což vidí žlutou kartu. Hodně zbytečný faul, protože v souboji měl převahu.
39'
Dani Castellano si vzal příliš velké sousto. Elegantně se pokoušel překonat dva hráče soupeře, ale o míč přišel. Následně fotbalisté ve žlutém ale o balon přišli.
38'
Po výrazně nepřesném pasu domácího hráče se směr hry otáčí. Vhazují hosté, kteří se pokouší i bez vyloučeného Alena Haliloviće hrát ofenzivně.
38'
José Gayá vhazuje na útočné polovině, akce domácích může pokračovat. Ale nebylo komu dát míč, a tak se balon vrací někam k polovině hrací plochy.
37'
Další rohový kop pro domácí. Tentokrát si obrana Las Palmas dokázala s přetaženým centrem poradit na výbornou. Gólman Leandro Chichizola zasahovat nemusel.
36'
Carlos Soler vedl domácí akci, pokračoval v ní Simone Zaza. Jeho pokus o centr odvrátil jen za cenu rohového kopu Ximo Navarro.
35'
José Gayá byl ošetřen lékaři a po krátké pauze může zápas pokračovat. Domácí celek má nyní výhodu. Jednak vede o gól, ale také má početní převahu, neboť Alen Halilović zamířil do sprch.
33'
Červenou kartu dostává Alen Halilović (UD Las Palmas). Naprosto zaslouženě červená karta pro hostujícího hráče, který příliš důrazně vstoupil do souboje.
33'
Tým UD Las Palmas se probojoval na útočnou polovinu, ale velmi dobře míč vybojoval domácí obránce José Gayá, který rychle otočil směr hry.
32'
Osobních soubojů začíná přibývat. Sledujeme fotbal plný osobních střetů na hranici pravidel. Sudí musí hru bedlivě sledovat.
31'
Ximo Navarro zakončil poněkud uspěchanou a ukvapenou akci svého celku. Domácí brankář na míč viděl, nikdo jej netečoval. Snadná práce pro Neta.
31'
Půlhodina hry je minulostí. Aktivněji hrající domácí fotbalisté vedou o jednu branku. Prosadil se Simone Zaza, který těžil z výborné přihrávky spoluhráče.
30'
Dani Parejo se řádně rozběhl, míč přesně nacentroval do předbrankového prostoru. Zde se nejvýše vyskočil Simone Zaza. Tentokrát ovšem zakončoval hlavou a minul branku.
29'
Po delší době se znovu hlasitě ozývají domácí fanoušci, kteří opět neúnavně podporují své oblíbence v cestě za druhou brankou v zápase. João Cancelo mohl centrovat. Rozhodl se pro něco mezi ránou a centrem. Míč se od obránce odrazil mimo. Rohový kop.
28'
Útočného faulu se dopustil hostující celek, Dani Castellano si počínal v předbrankovém souboji hodně nešťastně, a tak míč do hry uvede domácí gólman.
27'
Fotbalisté v bílém se zmocnili míče, a tak mohli postupovat před bránu soupeře. Nejprve nebyl centr Dania Parejoa přesná, a pak pálil Simone Zaza, autor první branky, výrazně mimo.
26'
Celek Las Palmas se nyní stabilněji probojoval na útočnou polovinu, kde se pokoušel něco vymyslet. Domácí João Cancelo dobře přečetl snahu hostů a vybojoval míč.
25'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše na polovině hrací plochy, kde se odehrává mnoho soubojů o míč. Nyní se do popředí dostává taktické pojetí hry.
24'
Hostující celek se pokouší co nejrychleji o vyrovnání. Domácí mužstvo tak musí být pozorné a nesmí zapomínat na defenzivní hru.
22'
Valencia právě vstřelila branku!
K velké radosti domácího publika se ve dvaadvacáté minutě dostává Valencia do vedení. Krásně to udělal Carlos Soler, který odvedl pořádná kus práce, přenesl hru na osu hřiště a přenechal míč zcela volnému spoluhráči. SIMONE ZAZA měl čas a klid na zakončení, které mířilo přesně k tyčce. Gólman neměl nárok. Asistence: Carlos Soler.
21'
Domácí celek má více ze hry, hraje aktivně, pokouší se vstřelit první gól, ale musí myslet také na obranu. David Simón bleskově přenesl hru před domácí branku a Neto měl plné ruce práce.
20'
Akce pokračovala dál a před branku se probojoval Simone Zaza. On však napálil míč výrazně nepřesně, gólman hostujícího celku zasahovat nemusel.
20'
Valencii se dostala do dobré střelecké pozice. Výborně si vyběhl brankář Leandro Chichizola, který soupeři zmenšil střeleckou pozici, a tak nemohl Nacho Vidal lépe zakončit.
19'
Fotbalisté ve žlutém mají míč pod kontrolou, postupně se dostávají přes půlící čáru. Následně o něj ale přišli, a tak hrají domácí.
18'
Hostující celek měl k dispozici autové vhazování na útočné polovině, ale územní převahu UD využít nedokázal, a tak se směr hry otáčí. Akci vedou domácí.
17'
Álvaro Medrán si naložil příliš velké sousto, proti třem obráncům se prosadit nedokázal, a tak balon vybojoval celek Las Palmas. Fanoušci Valencie musí být s aktivní hrou svých oblíbenců spokojení.
16'
Valencia má míč pod kontrolou, hraje aktivní a hledá možnosti, kudy vést útočné akce. Hostující celek se musí bránit domácím.
15'
Po obrovské chybě hostující obrany se málem do šance dostal domácí Simone Zaza. Ten si všiml vhodně odraženého míče. Balon se pokoušel doběhnout, ale do cesty se mu připletl gólman. Podle opakovaného záběru se zdálo, že pokud by sudí odpískal pokutový kop, nemohl by se nikdo divit.
14'
Rodrigo to vzal na sebe a po rychlé akci spoluhráčů vypálil z ostrého úhlu. Míč byl snadnou kořistí pro brankář Las Palmas, který následně rychle rozehrával na spoluhráče.
13'
Míč pod kontrolou má hostující Ximo Navarro. Navarro to zkoušel individuálně, ale nedokázal si poradit proti přesile.
12'
Ximo Navarro a Simone Zaza podstoupili před hostující brankou souboj. Faul je pískán domácímu hráči, což se fanouškům pochopitelně nelíbí. Rozehrávat bude Leandro Chichizola.
11'
Bleskově se do útoku dostal domácí celek, ale jeden z hráčů trefil v zajímavé pozici jen soupeře, který se do střely položil, a tak pomohl svému brankáři.
11'
Hostující celek to nyní znovu zkoušel složitou kombinací, mnoho přihrávek a ve finále Pedro Bigas přišel o míč, neboť špatně centroval.
10'
Deset minut je minulostí. Sledujeme klidný fotbal, ani jeden celek vyloženě nedominuje. První střelecký pokus měli hosté, jenže Jonathan Calleri vyslal míč vysoko nad bránu.
9'
Žlutou kartu dostává Simone Zaza (Valencia CF). Hodně zbytečný nedovolený zákrok na polovině hrací plochy znamená žlutou kartu.
9'
Hostující celek se dostal do první střelecké pozice. Jonathan Calleri hrudí zpracoval míč a následně jej vyslal na branku. Jeho pokus ovšem mířil vysoko nad, a tak Neto zkontroloval míč letící nad. První střelecký pokus zápasu.
8'
Akce Valencie pokračovala po krkolomné kombinaci dál. Po dobrém centru před branku situaci uklidnil obránce Mauricio Lemos. Ten míč odhlavičkoval vysoko nad halvy všech hráčů, a tak míč získal gólman.
7'
Nyní se hraje spíše na polovině hrací plochy. Míč pod kontrolou mají domácí fotbalisté, kteří za velké podpory z hlediště postupují před branku. Simone Zaza nedokázal přesněji zpracovat.
6'
Álvaro Medrán hledal Simonea Zazu, který ale na míč nedosáhl. Vracející se útočník Jonathan Calleri hlavou usměrnil balon do prostoru, kde byl pozorný brankář Leandro Chichizola.
6'
Alen Halilović a Jonathan Calleri vedli útočnou akci hostujícího celku. Následně se do kombinace zapojil také Tana. Ten ovšem nedokázal přesně přihrát a akce hráčů ve žlutém končí.
5'
Marně se domácí celek dostával do výhodnější pozice pro zakončení. Hostující defenziva hraje soustředěně a nedává Valencii prostor pro kombinační hru.
4'
Tým Las Palmas se probojoval na útočnou polovinu. Postupným přechodem do předbrankového prostoru se pokouší rozpohybovat domácí obranu. Tana hledal spoluhráče, ale jeho pas nebyl přesný. Rozehrávat bude gólman od své branky.
3'
Simone Zaza se zkoušel probojovat k míči na útočné polovině, ale hostující Ximo Navarro si pomohl na hranici pravidel. Sudí nechává hru pokračovat. Domácím fanouškům se to pochopitelně nelíbí.
2'
Álvaro Medrán a Dani Castellano byli v souboji na polovině hrací plochy. Domácí hráč, kterému byl písknut faul, následně hodil naprosto zbytečně míč do soupeře. Sudí jej důrazně uklidňuje.
1'
Jako první má míč hostující brankář, který se k němu dostal po nepovedené první útočné akci Valencie.
1'

Valencia CF: Neto – Garay, Vidal, Vezo, Gayá – Medrán, Soler, Parejo, Cancelo – Zaza, Rodrigo.
Náhradníci: Doménech – Nemanja Maksimović, Orellana, S. Mina, Lato, Gil, Jiménez.

UD Las Palmas: Chichizola – D. Castellano, Navarro, Bigas, Simón – Lemos – Halilović, Vitolo, Viera, Tana – Calleri.
Náhradníci: Lizoain – Araujo, Momo, J. Castellano, Míchel, Artiles, González.

Rozhodčí: Gil Manzano.
Hrát se bude na krásném stadionu Estadio Mestalla. Ten je mimo jiné pověstný svými strmými tribunami, které vytvářejí jen těžko napodobitelnou fotbalovou atmosféru. Pojme až 55 tisíc návštěvníků.
Diváci se při zápasech těchto týmů vůbec nenudí. Pokud se podíváme na poslední tři vzájemné zápasy, tak padlo celkem třináct branek a třikrát se z výhry radoval celek Las Palmas (3:1, 4:2 a 2:1)
Valencia CF také odehrála sedm přípravných zápasů. Pět z nich vyhrála a dvakrát odešla jako poražená. Zvítězila nad Laussaune 5:0, Sportingem 3:0, Cincinnati 2:0, Bournemouthem 1:0 a Brémami 2:1. Tým nestačil na New York Cosmos 0:2 a na Atlantu 1:2.
Mužstvo UD Las Palmas odehrálo sedm přípravných zápasů. Pět utkání tým vyhrál. Poradil si s Besiktasem 4:1, Linense 2:1, Tenerife 2:0, Cadizem 1:0 a v zatím posledním zápase vyhrál nad Malagou 2:0. Mužstvo remizovalo s Maritimoem 1:1 a Tenerife 2:2.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky španělské Primera Division. V tomto zápase proti sobě nastoupí Valencia CF a UD Las Palmas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:15.