La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Huesca - 25. září 2018   22:00

Atlético
16' Griezmann (D. Costa) • 30' Partey (Á. Correa) • 33' Koke (Lemar)
3:0
(3:0)
Atlético
Oblak – Isaac, J. Giménez (39. Lucas Hernández), Godín (C), Luís – Á. Correa, Partey, Koke, Lemar – D. Costa (64. G. Martins), Griezmann (53. N. Kalinić).
Adán – N. Kalinić, Rodri, Lucas Hernández, G. Martins, Saúl Ñíguez, Vitolo.
González – García, Rodríguez
Estadio Wanda Metropolitano, Madrid
Huesca
Werner – Miramón, Etxeita, Semedo, Luisinho (69. Akapo) – Gallar, Musto, Melero (C), Ferreiro – S. Longo (56. Ávila), Hernández (46. Aguilera).
R. Santamaría – Akapo, Ávila, Aguilera, Gürler, Moisés Gómez, Pulido.

Atlético Madrid s velkým přehledem poráží Huescu 3:0, když o všem podstatném se rozhodlo už v prvním poločase a v tom druhém už se prakticky nic neudálo.

Svěřenci trenéra Simeoneho dnes byli maximálně efektivní, neboť skórovali z takřka všech šancí, co měli. První branku po souhře Correy s Costou vstřelil Antoine Griezmann, druhou přidal utěšenou střelou z dálky Thomas Partey a už ve 34. minutě skóre otevřel Koke, jehož nákop do pokutového území doskákal až do hostující branky. Atlético už ve druhém poločase jen šetřilo síly na souboj s Realem Madrid a protože hosté byli zcela bezmocní, tak zaslouženě vítězí 3:0.
90+3'
90+3'
Rohovému kopu Ferreira se Atlético ubránilo a domácí pak rozběhli ještě jeden rychlý brejk, po souhře s Kaliničem střelu Martinse zpoza pokutového území brankář Werner vytěsnil vedle své branky.

Jednalo se o první střelecký pokus na branku, rozhodčí ale neviděli zákrok brankáře Wernera a tak se kopalo od jeho branky a posléze rozhodčí González končí toto utkání.
90+2'
Po Ferreirově průniku Koke uklidil míč za domácí branku a Huesca bude v samém závěru zahrávat ještě jeden rohový kop.
90+1'
Rozhodčí González oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.

V úvodu té první ještě střílel od rohu pokutového území střídající Carlos Akapo, od rohu pokutového území ale výrazně přestřelil domácí branku.
89'
Utkání se nadále pouze dohrává, oba týmy za rozhodnutého stavu šetří síly na důležité víkendové zápasy, Atlético čeká derby s Realem, Huescu domácí souboj s Gironou, ve kterém by potřebovala zabrat.
87'
Correovu střelu hosté odrážejí až za postranní čáru, vhazuje Carlos Isaac.
86'
Ferreirův první centr odrazil debutující Isaac, ten druhý doletěl až za branku Jana Oblaka.
85'
Rozhodčí González rychle prodiskutoval situaci s kolegou u videa a posléze nechává pokračovat ve hře.
84'
Álex Gallar neprošel kolem bránícího Filipe Luise v pokutovém území Atlética, vehementně se ale dožadoval odpískání ruky, ovšem neúspěšně. Přeci jen ale ještě bude situaci řešit videorozhodčí.
82'
Lémar po levém křídle vysunul do zajímavé příležitosti Filipe Luise, ten těsně minul hostující branku, bylo mu ale pískáno těsné postavení mimo hru.
80'
Hosté se znovu podívali do pokutového území Atlética, jejich snahu ale tentokrát zakončil ofsajd Aguilery, vůbec první ofsajd celého zápasu.
77'
Tak až v 77. minutě se domácí provinili vůbec prvním faulem, na nedovolené zákroky je stav 1:12.
76'
Šance pro Huescu! Hosté dostali prostor ke kombinaci uvnitř pokutového území Atlética a Gallar v takřka stoprocentní pozici slabou střelou míč jen posunul k brankáři Oblakovi!

Slovinský brankář si připisuje svůj první dnešní zápas, moc se na něj ale nakonec nenadřel.
75'
Filipe Luis se málem prokličkoval do pokutového území, jeho pohlednému průniku vystavil stopku až Etxeita, snad čtvrtý fotbalista v řadě, předchozí tři se nechali obelstít domácím zadákem.
74'
Možná nejzajímavější výzvou do závěru zápasu je, zda-li se domácím fotbalistům podaří dohrát utkání bez jediného nedovoleného zákroku. To by byl skutečný unikát.
72'
Nepovedená souhra Martinse s Lémarem u pokutového území Huescy, volného míče se zmocnil brankář Axel Werner.
71'
Domácí fanoušci se baví hlasitými chorály a za takového stavu jim nijak nevadí takřka mrtvé dění na hřišti.
69'
Luisinho byl ošetřován už v první minutě, nakonec jich odehrál takřka sedmdesát, než končí po zranění kolene a nahrazuje jej Carlos Akapo. Luisinho sotva dokulhal na lavičku Huescy.
68'
Damián Musto bez míče zezadu podkopl Filipa Luise a za žlutou kartu může být ještě rád.

Mimochodem na nedovolené zákroky je stav aktuálně 0:10! Atlético nadále ještě nefaulovalo.
67'
Semedo sice vybojoval míč ve prospěch Huescy, poté jej ale jen odkopl do prostoru nikoho a hosté tak budou muset nadále běhat bez míče.
66'
Domácí hrají s míčem na útočné polovině, snaží se najít okénko v kompaktní defenzivě soupeře.
64'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Gelson Martins.

Diego Costa si skutečně na svůj první gól v nové sezóně bude muset nadále počkat.
63'
U postranní čáry už je připraven Gelson Martins, trenér Simeone tak dá zřejmě odpočinout i svému druhému útočnému trumfu, Diegu Costovi.
62'
Velmi nepřesný střelecký pokus Thomase Parteye, na střely už Atlético vede 13:2.
60'
Až na sklonku úvodní hry si hosté připravili první výraznou příležitost! Luisinho perfektním přízemním centrem našel Ávilu za domácími zadáky, nový muž na hřišti ale zblízka přestřeluje branku Jana Oblaka!
58'
Miramon dokázal na pravém křídle projít kolem Hernándeze, následný sražený centr doletěl jen k nudícímu se Janu Oblakovi.
56'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Samuele Longo, přichází Luis Ezequiel Ávila.
55'
Thomas Lémar byl faulován, Atlético bude rozehrávat na útočné polovině.
53'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Nikola Kalinić.

Atlético čeká v sobotu derby s Realem na Santiago Bernabéu, trenér Simeone tak nechává oddychnout svému nejdůležitějšímu hráči.
52'
Diego Costa se nedokázal prosadit v souboji s Rubénem Semedem, bude se rozehrávat od hostující branky.
50'
Po Kokeho kolmici Griezmannovi míč odskočil od kopačky, držení balónu se ujali hosté.
48'
Druhé dějství začalo podobně jako skončilo to předchozí, tedy velmi poklidným tempem, bojuje se takřka výhradně ve středu hřiště, přeci jen i Atlético by v náročném programu rádo ušetřilo nějaké síly.
46'
Hosté během poločasové přestávky jednou vystřídali, Juana Hernándeze, zvaného Cucha, nahradil Aguilera.
46'
Po prvním poločase Atlético Madrid vede nad Huescou 3:0, když o střelecké zásahy domácích se postarali Griezmann, Thomas Partey a Koke.

Atlético na trávníku zcela dominuje, hosté ještě neměli žádnou příležitost výrazněji ohrozit Jana Oblaka a v druhém poločase je čeká pořádná šichta, aby utekli debaklu.
45+3'
45+3'
Antoine Griezmann při následném volném kopu z třiceti metrů trefil jen hostující zeď.
45+2'
Rubén Semedo vidí žlutou kartu za velmi ostré podražení Isaaca.
45+1'
Rozhodčí Pablo González k úvodním pětačtyřiceti přidává tři nastavené minuty.
45'
Cucho se hezky prokličkoval útočnou polovinou, následný centr postrádal kvalitu a domácí se snadno ubránili.
43'
Po třetí brance Atlética tempo hry výrazně upadlo a oba týmy bojují s přechodem středové čáry.
41'
Rohovému kopu Atlética se hosté ubránili a už přenesli hru do středu hřiště.
39'
Svalové zranění trápí Giméneze, na jehož místo nastupuje francouzský mistr světa Lucas Hernández, to ale není klasický stoper, tak bude zajímavé rozložení sil v obraně Atlética, ale na druhou stranu vzhledem k vývoji zápasu to není stěžejní záležitost pro domácí celek.
37'
Hosté se zase po čase podívali na polovinu Atlética, Ferreirův centr ale přeletěl všechny fotbalisty před brankou Jana Oblaka.
35'
Atlético už je znovu nastěhované na útočné polovině, Huesca bude muset velmi bojovat, aby si neodvezla podobnou kanonádu jako z Barcelony (2:8).
33'
Atlético právě vstřelilo branku!
Domácí střílejí třetí branku a to poněkud kuriózně! Na Kokeho oblouček do pokutového území nedosáhl Correa, míč ale doskákal až do hostující branky. Rozhodčí ale zprvu branku neuznali kvůli domnělému ofsajdu, až kontrola u videa jednak ukázala, že Correa v ofsajdu vůbec nebyl a dokonce míč ani netečoval a střelcem branky tak je centrující KOKE!
32'
Domácí pozvolna kombinují ve středu pole, utkání mají zcela pod kontrolou.
30'
V závěru úvodní půlhodiny Atlético navyšuje svůj náskok! Ángel Correa na útočné polovině posunul míč THOMASI PARTEYOVI, jehož projektil z dobrých třiceti metrů doletěl přesně k tyči branky Axela Wernera!
28'
Ángel Correa střílel z velké dálky, ovšem pořádně nepřesně.
27'
Atlético se usadilo na polovině Huescy, ta brání velmi kompaktně.
25'
Právě Ferreiro poté centroval od praporku, Rubén Semedo ale před brankou zakončit nedokázal. Po dalším centru Semedo zkoušel vystřelit akrobatickým způsobem, nedokázal ale míč dobře trefit.
24'
Znovu v akci Ferreiro na levém křídle, v souboji s Isaacem vybojoval druhý rohový kop pro Huescu.
23'
Ferreira z levé strany místo centru volil přízemní přihrávku za pokutové území a nebyl to špatný nápad, Melero ale z pětadvaceti metrů nedokázal procedit svoji střelu skrz klubko těl před slovinským brankářem.
22'
Hosté se dokázali usadit na polovině Atlética Madrid, zatím jsou ale velmi vzdáleni ohrožení Jana Oblaka. Ten je zatím zcela bez práce.
20'
Další střelecký pokus na konto domácího týmu připisuje Thomas Partey, jeho technická střela zpoza pokutového území ale minula domácí branku.
18'
Costa se znovu probil do pokutového území, následně posunul míč do běhu Isaacovi, jenž při svém debutu mohl skórovat, neprostřelil ale bránící soupeře.
16'
Domácí se ujímají vedení! Diego Costa po výborné přihrávce Correy pronikl za záda hostujících obránců a neunáhlil se střelou z úhlu, vylepšil pozici pro ANTOINE GRIEZMANNA, jenž snadno skóruje do odkryté branky Huescy!
15'
Před pokutovým územím hostů se otevřel prostor pro Thomase Lémara, ten ale přízemní střelou branku netrefil.
14'
Rychlý přechod hostů na útočnou polovinu, Cucho pronikl po ose hřiště, následně na pravé křídlo vysunul Gallára, ten neuspěl v souboji jeden na jednoho proti výborně bránícímu Fiilipe Luisovi.
12'
Útočnou snahu hostů zastavil nedovolený prohřešek Damiana Musta, domácí rozehrávají od obranného kvarteta.
10'
Další roh Atlética, Lémar rozehrál nakrátko s Kokem, následně ale přes bránícího Ferreira odcentrovat nedokázal.
9'
Po centru Filipe Luise Correovi míč od kopačky sice odskočil, šťastně se k němu ale odrazil zpět, přesto Correa vystřelit nedokázal.
9'
Hosté od praporku rozehráli nakrátko a nakonec se jim nepodařilo dopravit míč před branku Atlética.
8'
Ferreiro při útočném výpadu po levé straně vybojoval rohový kop ve prospěch nováčka soutěže.
7'
Rohový kop Atlética, Diego Godín v hlavičkovém souboji kapitánů převálcoval Melera, v těžké pozici ale míč nasměrovat na branku nedokázal.
5'
Isaac potáhl míč podél pravé postranní čáry, poté ale nepřesně centroval.
4'
Luisinho už se vrátil zpět do boje a zdá se, že se bude moci nadále účastnit zápasu.
3'
Po takřka dvouminutovém prodlení už se může ve hře pokračovat.
2'
Luisinhův stav si žádá ošetření a je otázkou, zda-li levý obránce Huescy bude vůbec schopen pokračovat v zápase.

Hostující trenér Leo Franco, bývalá brankářská legenda Atlética, které se před zápasem dostalo bouřlivého přivítání, už nechal rozcvičovat Akapa, fotbalistu z Rovníkové Guinei.
1'
Už po několika sekundách se na trávníku svíjí hostující obránce Luisinho, který utrpěl bolestivý šrám po hlavičkovém souboji.
1'
Fotbalisté už nastoupili před takřka zaplněný stadión Wanda Metropolitano, dějiště letošního finále Ligy mistrů a utkání bude během několika momentů zahájeno.

Atlético Madrid: Oblak – Isaac, J. Giménez, Godín (C), Luís – Á. Correa, Partey, Koke, Lemar – D. Costa, Griezmann.
Náhradníci: Adán – N. Kalinić, Rodri, Lucas Hernández, G. Martins, Saúl Ñíguez, Vitolo.

SD Huesca: Werner – Miramón, Etxeita, Semedo, Luisinho – Gallar, Musto, Melero (C), Ferreiro – S. Longo, Hernández.
Náhradníci: R. Santamaría – Akapo, Ávila, Aguilera, Gürler, Moisés Gómez, Pulido..
Hezký večer při sledování přenosu utkání šestého kola španělské Primera Division mezi Atléticem Madrid a nováčkem z Huescy.

Atlético obhajuje loňské druhé místo, v úvodu sezóny ale nepředvádí ideální výkony. Sezónu přitom rozhodně nezahájilo špatně, remíza 1:1 na horké půdě ve Valencii určitě není výraznou ztrátou a poté tým Diega Simeoneho porazil 1:0 Vallecano, následovala ale prohra 0:2 ve Vigu a domácí remíza 1:1 s Eibarem, na vítěznou vlnu se tak Atlético vrátilo až o víkendu v Getafe, kde vyhrálo 2:0 a předtím si úspěšně střihlo i úvodní zápas Ligy mistrů na hřišti Monaka, odkud odvezlo tři body po výhře 2:1.

Nováček z Huescy naopak do svého premiérového ročníku mezi španělskou elitou vstoupil výborně, když v prvním kole zvítězil 2:1 v Eibaru a následně přivezl také bod z Bilbaa za remízu 2:2, poté ale Huesca narazila na Barcelonu, které na jejím slavném stadiónu Camp Nou podlehla vysoko 2:8. Po úvodních třech venkovních zápasech si poté mohla Huesca zahrát i domácí zápasy, ovšem Vallecanu i San Sebastianu podlehla shodně 0:1.

Byť Huesca na Atlético ztrácí dvanáct přiček v ligové tabulce, tak během pěti kol dokázala vstřelit o jednu branku více (6) než tým Diega Simeoneho a nejvýrazněji k tomu přispěl Alex Gallar, autor již tří branek.

Vzhledem k okolnostem není divu, že se jedná o první vzájemný souboj v historii obou klubů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.