La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Real - 9. února 2019   16:15

Atlético
26' Griezmann (Á. Correa)
1:3
(1:2)
Real
18' Casemiro   • 44' Ramos   • 75' Bale  (Modrić)
Atlético
Oblak – Arias, J. Giménez, Godín (C), Lucas Hernández – Á. Correa (67. Rodri), Saúl Ñíguez, Partey, Lemar (60. Vitolo) – Morata (73. N. Kalinić), Griezmann.
Adán – Luís, Juanfran, Rodri, Vitolo, N. Kalinić, Mollejo.
Estrada – Aguilar, Martín
Estadio Wanda Metropolitano (Madrid)
Real
Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Reguilón – Kroos (85. D. Ceballos), Casemiro, Modrić – L. Vázquez, Benzema (90. Díaz), Vinícius Júnior (57. Bale).
Navas – Nacho Fernández, Díaz, Bale, Marcelo, Asensio, D. Ceballos.

Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 21:16.
Tři nastavené minuty ve druhém poločase jsou pryč a Real vítězí na půdě svého odvěkého rivala z Madridu 3:1!

Atlético vstoupilo do zápasu v obrovském tempu a v první desetiminutovce pořádně přitlačilo soupeře. Real ale přečkal nápor Atlética a poté sám udeřil. Po rohovém kopu Toniho Kroose dokázal vyhrát hlavičkový souboj hned proti třem protihráčům Sergio Ramos a Casemiro pohotovým zakončením poprvé překonal Jana Oblaka. Vedení Bílého baletu ale netrvalo dlouho. Ángel Correa totiž geniálním pasem vysunul do samostatného úniku Antoinea Griezmanna, který střelou mezi nohy brankáře srovnal krok. Těsně přes přestávkou ale Giménez fauloval na hranici vápna Viníciuse a sudí nařídil pokutový kop. Ten s klidem proměnil tvrdou ránou Sergio Ramos.

Po změně stran mohli domácí vyrovnat, když Álvaro Morata neskutečným lobem překonal Courtoise, ale zakončení předcházel těsný ofsajd. Patnáct minut před koncem nechala obrana Atlético zcela volného Luku Modriće, který vykouzlil parádní přihrávku na Garetha Balea a ten prudkou ránou ke vzdálenější tyči udal skóre zápasu. Následně byl ještě po druhé žluté kartě vyloučen Thomas Partey a Atlético už se na zdramatizování konce utkání nezmohlo.
90+3'
90+3'
Reguilón přihrával k ose trávníku Modrićovi, který měl okolo sebe hned tři soupeře, ale ještě dokázal předat balon Varanemu. Francouzský stoper si několikrát poslal míč s Ramosem.
90+2'
Fotbalisté Realu kontrolují samotný závěr madridského derby. Před Vitola se dostal tělem Ramos a ten se jen tak odstavit od balonu nenechá. Hosté pokračují v držení balonu ve středu pole.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Mariano Díaz.
89'
Po nebezpečné malé domů odehrával Oblak míč na rohový kop. Bale ještě ale zastavil balon pře brankovou lajnou, poté se snažil z velkého úhlu zaskočit domácího brankáře, ale v nadějné pozici minul.
88'
Rodri vyzval k průniku do vápna Ňigueze, který z prvního doteku kroutil míč ke vzdálenější tyči, ale Courtois zasahovat nemusel. To na druhé straně našel nadýchaným centrem Benzema Balea, který ale hlavičkoval těsně vedle rohu branky.
87'
Nikola Kalinić se snaží i v deseti napadat rozehrávku Realu. Ramos si několikrát vyměnil míč s Varanem, poté už ale přišel dlouhý pas na Balea. Welšský útočník byl pokryt hned dvojicí soupeřů.
86'
U Carvajala byl velmi rychle Vitolo, který získal míč pro domácí celek. Carvajal musel zabrat do obrany, ale při snaze vrátit se do souboje fauloval.
85'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Dani Ceballos.
84'
Modriće zastavil čistě u středové čáry Vitolo. Následně ale už nedokázal Vitolo přidat přesnou přihrávku na Griezmanna, který čekal na balon na hranici pokutového území. Skvěle proti balonu vystoupil Varane.
83'
Zhruba deset minut i s nastavením do konce druhého poločasu. Real kontroluje vývoj zápasu, Atlético už bude pomýšlet na zdramatizování po vyloučení Parteyho marně.
81'
Atlético bude dohrávat v deseti! Thomas Partey dojel zcela zbytečně na útočné polovině do Toniho Kroose a musí po druhé žluté kartě opustit hrací plochu.
80'
Vitolo povalil Vázqueze u středové čáry. Real mohl pokračovat v držení balonu rozehrávkou z klidové pozice. Přes Modriće si zkoušel vytvořit prostor Casemiro, ale nepřesnou přihrávkou nahrál jen domácím.
79'
Po Kroosovi se zjevil u balonu také Reguilón, na levém kraji měl čas si zahrál také Luka Modrić. Atlético ztrácí víru v obrat, domácí se zatahují na vlastní polovinu trávníku.
78'
Real hraje v naprostém klidu. Parádní kombinaci Kroose s Modrićem podpořil také Benzema. Real se snažil přejít do vápna středem, ale na ose trávníku byl postavený Godín s Giménezem.
77'
Atlético se snaží ještě zdramatizovat závěr zápasu. Griezmann rozehrával rohový kop do středu vápna, Rodri hlavičkoval zcela sám, ale míč poslal vysoko nad branku Realu.
75'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Real přidává čtvrt hodinu před koncem zápasu třetí zásah! Luka Modrić měl spoustu času vykouzlit parádní přihrávku do běhu GARETHA BALEA, který si ještě potáhl míč do pokutového území a křížnou střelou ke vzdálenější tyči překonal Jana Oblaka.
75'
Kroos si narazil na pravé straně s Casemirem, právě střelec první branky následně centroval do pokutového území, kdy byl sice z hráčů Realu pouze Karim Benzema, ale i tak se protlačil k hlavičce.
74'
Žlutou kartu inkasuje také Saúl Ňiguez. Střední záložník Atlética zajel skluzem do rozehrávajícího Kroose.
74'
Chorvatský útočník se ihned po svém příchodu na trávník zapojil do hry. Kalinić zpracoval přihrávku Rodriho, ale nepohlídal si ofsajdové postavení a musí balon odevzdat.
73'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Nikola Kalinić.
72'
Luka Modrić měl na zádech přilepené hned dva soupeře a tak raději přihrával zpět k Varanemu. Od francouzského stopera putoval balon po pravé straně, kde byl faulován Vitolo.
71'
Benzema se stáhl pro balon až mezi vlastní záložníky. Už to vypadalo, že by se mohl dostat k zisku Partey, ale balon mu utekl v klíčovou chvíli od kopačky a toho už využil Modrić.
70'
Tvrdých soubojů ve druhém poločase přibývá. Ramos si skvěle pokryl míč tělem, následně do něj vletěl Morata, který také vidí žlutou kartu.
69'
Fotbalisté Atlética se seběhli po pádu Moraty u hlavního rozhodčího. Morata byl lehce postrčen Varanem, následně na něj ještě spadl Ramos. Po kontrole na videu se ale bude pouze rozehrávat od branky Realu.
68'
Hned několik tvrdých soubojů teď hlavní rozhodčí pustil. Modrićovo postrčení ve středu pole ale trestá žlutou kartou.
67'
Partey naprosto zazdil rozehrávku volného přímého kopu. Pomalou přihrávkou na pravou stranu dal šanci sebrat balon pro sebe Carvajalovi. Bale ale následně neuspěl v souboji s Hernándezem.
67'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Ángel Correa, přichází Rodri.
66'
Hlavní rozhodčí s tresty rozhodně nešetří. Nyní vidí žlutou kartu také Sergio Reguilón, který poslal k zemi na třiceti metrech od branky Parteyho.
65'
Zdá se, že Reguilón bude v pořádku a hra může pokračovat. Courtois zavařil Vázquezovi pomalou přihrávkou, Vázquez si pokryl míč před Vitolem a ten ho fauloval.
64'
Potrestán žlutou kartou je také Thomas Partey. Unikajícího Reguilóna sestřelil nevybíravým zákrokem u postranní lajny.
63'
Atlético ještě pokračovalo v tlaku rohovým kopem, ale hosté se s klidem ubránili. Benzema dlouho čekal na přihrávku, ale Modrić mu ne a ne předat balon a poté už byl Francouz v ofsajdu.
62'
Courtois drží Real ve vedení! Po prodlouženém centr se zjevil u balonu na zadní tyči Correa, ale dělovkou k tyči belgického gólmana nepřekonal.
61'
I po více než hodině hry vede Real Madrid na trávníku Atlética o jednu branku. Ve druhém poločase jsou ale o něco aktivnější domácí fotbalisté.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Vitolo.
59'
Toni Kroos se postavil k rozehrávce volného přímého kopu. Elitní hlavičkáři Realu v čele s Ramosem nebo Varanem byli ve vápně, ale míč skončil jen u Godína.
58'
Reguilóna nedokázal zastavit na levé straně Balea. Následně Carvajala tvrdě sestřelil Hernández a je z toho žlutá karta.
57'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Gareth Bale.
55'
Álvaro Morata dostal parádní přihrávku do běhu za obranu, Ramos marně naháněl domácího útočníka. Courtois trochu netakticky vystartoval proti Moratovi, který ho parádně přehodil. Ramos se ještě hnal za neskutečným lobem, ale smeč míče už nezměnil. Celá situace se ještě řešila na videu a nakonec je pískán milimetrový ofsajd. Atlético si bude muset na vyrovnání ještě počkat.
54'
Nadějná souhra domácího celku. Partey nabídl míč do vápna Moratovi, ten ještě přiťukával do běhu Griezmannovi, který ale nezakončil z prvního doteku přesně mezi tři tyče. Courtois kontroloval situaci u brankové konstrukce.
53'
Ramos byl v nezáviděníhodné pozici, ale dokázal si náběhem Griezmanna poradit čistě. Zezadu sebral skluzem míč útočníkovi Atlética, následně se ale faulem provinil na středu hřiště Casemiro.
52'
Vinícius Júnior byl rychlejší než Arias, ale odcentrovat se mu nepodařilo. Real rozehrával rohový kop, balon se z klubka hráčů odrazil přesně proti noze Vázquezovi, ale ten nezakončil přesně.
51'
Hernández zastavil Viníciuse jen za cenu dalšího faulu. Morata se vrátil pomoci svým spoluhráčům do obrany, ale míč pouze tečoval znovu na autové vhazování.
50'
Druhý poločas zatím zaostává v tempo za úvodním dějstvím. Godín navíc pokazil lehkou přihrávku na několik metrů a Real tak může vhazovat zpoza postranní čáry.
49'
Tvrdostí se předvedl také Vázquez, když fauloval u postranní lajny Hernándeze. Atlético rozehrálo dlouhým lobem na hranici vápna, ale to je prostor Ramose s Varanem.
48'
Griezmann vyzval přihrávkou do vápna Moratu, následně si šestadvacetiletý útočník přisunul míč na levačkou, ale kolem skluzu Ramose pálil jen vysoko nad branku.
47'
Álvaro Morata vstoupil do druhé půle pořádně agresivně. Rozehrávajícího Carvajala přibrousil a je pískán faul. Čerstvá akvizice domácího celku nebyla daleko od žlutého trestu.
46'
Druhou polovinu dnešního utkání rozehrál ze středu trávníku Antoine Griezmann. Atlético se ihned usadilo na útočné polovině, ale před Moratou dokázal zasáhnout Carvajal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:20.
Dvě nastavené minuty v prvním poločase jsou minulostí. Do šaten mohou odcházejí spokojeněji fotbalisté Realu, kteří vedou na trávníku svého městského rivala 2:1.

45+3'
45+2'
Lemar byl v souboji s Carvajalem pozdě a musel soupeře podrazit. K rozehrávce se postavil ve druhé minutě nastavení Kroos, ale ve vápně hlavičkoval pouze Arias.
45+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45+1'
Atlético se také dožadovalo pokutového kopu. Correa si pokryl míč přes Reguilónem, následně se skácel k zemi, ale po minimálním kontaktu nemohl rozhodčí ukázat na penaltový bod.
45'
Real pokračuje i těsně před koncem první půle v útoku. Benzema spolupracoval s Vázquezem, ale až do vápna španělsko-francouzská souhra nevedla.
44'
Míč si postavil na značku pokutového kopu SERGIO RAMOS! Kapitán Realu Madrid zastavil před kopem svůj rozběh, ale Jan Oblak zůstal na brankové čáře. Ramos následně rychle zakončil k levé tyči a posílá svůj tým těsně před pauzou zpět do vedení.
43'
Pokutový kop pro Real! Vinícius byl podražen Giménezem, který navíc dostává také žlutou kartu.

Hlavní rozhodčí se ještě poradil s kolegy u videa. Zákrok byl uvnitř vápna a je to penalta.
42'
Vůbec první klidnější část prvního poločasu. Partey přihrával Ariasovi na pravou stranu, ale přes Casemira s Modrićem se mu nepodařilo přejít.
41'
Mizerný pokus o vysunutí Moraty předvedl Correa. Balon skončil snad deset metrů od svého adresáta. Atlético se ale po nákopu Thibauta Courtoise rychle vrací k míči.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Ariasův průnik na pravé straně zastavil Reguilón, Real okamžitě obrátil hru do útoku, ale Vinícius uspěchal přihrávku na obsazeného Benzemu.
39'
Real i nadále kombinuje na útočné polovině. Kroos měl přes sebou nadějný prostor ke střele z první, ale německému záložníkovi sjel balon z kopačky a s lehkým zakončením si Oblak poradil bez potíží.
38'
Od Carajala putoval balon ke Kroosovi. Před vápnem si už dělal prostor Benzema, ale k francouzskému útočníkovi tentokrát balon neprošel přes Giméneze.
37'
I s přibývajícím časem pokračuje madridské derby v obrovském tempu. Po Ramosově přihrávce spěchal za balonem Vázquez, na pravé straně se mu ale postavil do cesty Lucas Hernández.
36'
Po několika nepřesnostech u středového kruhu se zjevil u balonu Toni Kroos. Neměl komu nahrávat do útoku a tak se raději otočil a vyzval ke kombinaci Varana.
35'
Unikajícího Reguilóna zastavil nedovoleně Correa. Kroos se ihned postavil k rozehrávce z místa přestupku, ale to už se stačila obrana Atlética opět zformovat do ideálního postavení.
34'
Partey centroval od rohového praporku až za zadní tyč, kde číhal na šanci Antoine Griezmann. Útočník Atlética se ale nedokázal srovnat k zakončení z prvního doteku a tak se od Griezmanna odrazil balon mimo tři tyče.
33'
Correa získal míč těsně před vápnem Realu. Griezmannova přihrávka na krátkou vzdálenosti našla Moratu, který pro Atlético vydřel v souboji s Ramosem alespoň rohový kop.
32'
Godínův nákop na levou stranu sice našel Hernándeze, ale mistr světa z loňského roku následně fauloval Carvajala. Do napadání se zapojil také Morata a i ten se provinil faulem.
31'
Spolupráce Thomasů v dresu Atlética nevyšla podle představ. Partey totiž nedokázal přesně najít u postranní lajně Lemara. Zisk balonu chtěl využít Vinícius, ale jeho pád v šestnáctce na penaltu nemohl stačit.
30'
Po půlhodině hry je stav srovnán. Po faulu ve středu pole posílal míč do nebezpečné pozice před vápno Realu Godín. Nakonec zakončoval z prvního doteku Ángel Correa, ale dělovka vylétla jen do hlediště.
29'
Reguilón vhazoval zpoza postranní lajny. Ve středu pole byl sražen k zemi Modrić Correou, následně ale Real uspěchal rozehrávku a fauloval musel také Kroos Griezmanna.
28'
Carvajal ihned po rozehrání cpal míč do pokutového území na Benzemu. I po vyrovnávací brance pokračuje madridské derby v obrovském tempu.
26'
Atlético právě vstřelilo branku!
Atlético se raduje ze srovnání stavu! Correa vyhrál souboj s Viníciusem, následně vyslal do samostatného úniku ANTOINA GRIEZMANNA, který poslal míč mezi nohama belgického brankáře ve službách Realu Madrid přesně do sítě.

Celá situace se ještě řešila s videorozhodčím. Po delším přezkoumání je ale gól uznán!
25'
Kroos rozehrál jen do kombinace ke Carvajalovi. Casemiro se po ztrátě musel vracet do obrany, ale dokázal si poradit s Lemarem i Griezmannem. Právě Griezmann se následně ohnal po Casemirovi a dostává žlutou kartu.
24'
Vázquez je při chuti. Tentokrát byl právě útočník Realu povalen k zemi Parteym a hosté budou mít k dispozici rozehrávku z pětatřiceti metrů od Oblakovy branky.
22'
Arias si vedl sebevědomě na pravém kraji, poradil si s Modrićem i Reguilónem, ale přesný centr už náporu domácího celku chyběl. Naopak do protiútok se hnal Vinícius. Mladý útočník ještě hledal zpětnou přihrávkou Vázqueze, před kterým ale odklidil míč Giménez. Vázquez za dojetí do soupeře dostává žlutou kartu.
21'
Vinícius okamžitě po zisku balonu startoval na levém kraji. Parádním centrem do pokutového území našel Vázqueze, který ale ve skluzu zakončoval jen vysoko nad branku domácího celku.
20'
Po dvaceti minutách vede Real Madrid na trávníku městského rivala o jednu branku. Atlético se ale snaží o rychlou odpověď. Hernández si pomohl přihrávkou na Lemara, ale tomu už se volný prostor na levé straně uzavřel.
19'
Real pokračuje v útočné snaze. Casemiro si ale dal míč až příliš daleko od kopačky, následně musel faulovat Ňigueze. Hlavní rozhodčí důrazně napomíná střelce zatím jediného gólu.
18'
Real se dostává do vedení! Lemar zaváhal při odvrácení balonu a daroval hostům další rohový kop. Po Kroosově centru se stáhli hned tři obránci Atlética k Ramosovi, ten ale dokázal souboj s velkou přesilou vyhrát. Balon propadl ke zcela volnému CASEMIROVI a brazilský záložník pohotovým zakončením překonal Jana Oblaka.
17'
K rozehrávce od rohového praporku se postavil Toni Kroos. Německý reprezentant poslal míč do středu vápna, kde se ale neprosadil k hlavičce Benzema, Ramos ani Varane.
16'
Benzema si narazil s Reguilónem, následně byl u balonu také Carvajal, který dokázal získat pro Real rohový kop. Prudký centr Carvajala totiž srazil za koncovou lajnou Godín.
15'
Vinícius si to chtěl namířit z levé straně do pokutového území, ale do cesty se osmnáctiletému útočníkovi Realu postavil Ángel Correa, který byl faulován a rozehrávat tak bude z hranice vápna Jan Oblak.
14'
Po několika soubojích ve středu pole rozehrával Griezmann na levou stranu, kde ale Hernández skončil na trávníku po čistém souboji s Carvajalem.
13'
Až nyní se daří Realu stabilizovat hru. Modrić si několikrát vyměnil míč s Kroosem, následně Carvajal našel v pokutovém území chorvatského záložníka, ale ten zakončoval netradičně hlavou mimo branku.
12'
Thomas Partey následně spolupracoval s Griezmannem, právě ghanský záložník proklouzl do vápna, ale s Varanem a Carvajalem na zádech nemohl zamířit přesně mezi tři tyče.
11'
Varane musel velmi rychle odevzdat balon Vázquezovi, který dokázal pokrýt hrací předmět před napadajícím Parteym a ten ho následně fauloval u středové čáry.
10'
Úvodní desetiminutovka nabídla pořádně vysoké tempo zápasu. Real se nemůže dostat s balonem pod kontrolou z vlastní poloviny. Až nyní to vzal na sebe Modrić, ale po lehkém kontaktu se ocitl na trávníku.
9'
Morata s Griezmannem i nadále velmi intenzivně napadají na útočné polovině. Právě čerstvá posila Atlética Álvaro Morata získal míč u pravé postranní lajny.
8'
Sergio Reguilón odchází s lékaři za postranní lajnu, ale vypadá to, že bude v pořádku a bude pokračovat v zápase. Courtois mezitím napálil míč daleko na útočnou polovinu, ale po vysokém odskoku se dostal k balonu jen Oblak.
7'
S krajním obránce Realu to nevypadá nejlépe. Dvaadvacetiletý fotbalistů musí být ošetřen na hrací ploše.
6'
Hned dvakrát za sebou vhazoval právě Carvajal. Atlético je stále natlačeno na útočné polovině a napadá téměř u pokutového území soupeře. Rozehrávajícího Ruguilóna sestřelil Arias.
5'
Real neměl klid na rozehrávku. Od Courtoise putoval balon k pravé straně, kde byl ale pod tlakem Daniel Carvajal, od Hernándeze se ale balon odrazil jen do zámezí.
4'
Benzemu odklidil v souboji zcela mimo hrací plochu Giménez. Giménezův zákrok zvedl ze sedadel domácí fanoušky, kteří oslavují jako při vstřelené brance.
3'
Thomas Partey roztáhl hru k Lemarovi. Také Griezmann se poprvé zapojil do hry, ale jeho pokus z úhlu skončil pouze v boční síti. Rozehrávat tak může od své branky Courtois.
2'
Také Atlético vstoupilo do utkání ve velkém tempu. Zpoza postranní lajny vhazoval míč do hry Santiago Arias, následně měl místo na levém kraji Lemar, ale přes Varaneho se ke střele neprotlačil.
1'
Úvodní rozehrávku ze středového kruhu obstaral útočník Realu Madrid Karim Benzema. Hosté se okamžitě přesouvali s míčem po pravé straně do útoku, ale Carvajalova přihrávka skončila jen u Lemara.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Šlágr třiadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže LaLigy tak může za několik málo okamžiků začít.

Atlético Madrid: Oblak – Arias, J. Giménez, Godín (C), Lucas Hernández – Á. Correa, Saúl Ñíguez, Partey, Lemar – Morata, Griezmann.
Náhradníci: Adán – Luís, Juanfran, Rodri, Vitolo, N. Kalinić, Mollejo.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Reguilón – Kroos, Casemiro, Modrić – L. Vázquez, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Navas – Nacho Fernández, Díaz, Bale, Marcelo, Asensio, D. Ceballos.

Real Madrid CF

Ve španělské nejvyšší soutěži Real obhajuje až třetí pozici. V loňské sezoně totiž s velkým odstupem nestačil na nedostižnou Barcelonu a o tři body zůstal také za svým madridským rivalem Atléticem. To v Lize mistrů si výběr Zinédina Zidana připsal třetí triumf v řadě, když ve finálovém duelu přehrál po gólu Karima Benzemy a dvou trefách Garetha Balea Liverpool 3:1.

Po sezoně se madridský tým rozloučil s Cristianem Ronaldem, který zamířil do Juventusu. Na lavičce skončil také Zinédine Zidane.

Odchod dvou úhlavních postav Real poznamenal v nové sezoně. Po dvaadvaceti odehraných kolech ztrácí "bílý balet" na vedoucí Barcelonu osm bodů. V posledních zápasech se ale mohutné dotahuje, když vyhrál v posledních čtyřech ligových kolech. Před týdnem si madridský cele poradil velmi snadno s Alavés 3:0, když se o branky podělili Benzema, Vinícius a Mariano.
Atlético Madrid

Atlético patří k absolutní evropské špičce a to potvrdilo i v loňské sezoně. Svěřenci Diega Simeoneho skončili v domácí ligové soutěži na druhém místě za suverénní Barcelonou, překonali tak i městského rivala Real. Po třetím místě v základní skupině Ligy mistrů bylo Atlético nuceno jít do playoff "pouze" v Evropské lize. Tam ale tým okolo Antoina Griezmanna došel až na vrchol, když ve finálovém utkání jasně přejel 3:0 francouzské Marseille.

V přípravě se madridský celek zúčastnil International Champions Cupu. Proti Arsenalu rozhodovaly ve prospěch španělského celku až pokutový kopy. Následně Atlético muselo skousnout porážku 2:3 od PSG a na závěr miniturnaje se neprosadilo proti Interu a zápas prohrálo 0:1.

Novou sezonu Atlético odstartovalo ziskem trofeje. V evropském superpoháru přehrálo 4:2 po prodloužení Real Madrid, když se hned dvakrát prosadil Diego Costa. V LaLize drzí Atlético po dvaadvaceti odehraných zápasech druhou pozici s šestibodovou ztrátou na vedoucí Barcelonu. Před týdnem se poprvé po svém příchodu představil za Atlético Álvaro Morata, ale madridský tým poprvé od začátku září prohrál, když nestačil na Real Betis 0:1.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž LaLiga pokračuje již třiadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání odvěkých rivalů z Madridu. Atlético přivítá před domácím publikem Real.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.