La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : D. Alavés - 18. srpna 2018   22:15

Barcelona
64' Messi  • 83' Coutinho (Arthur) • 90+2' Messi (L. Suárez)
3:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – Semedo (46. Coutinho), Piqué, Umtiti, Alba – Roberto, Busquets (85. Arturo Vidal), Rakitić – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé (77. Arthur).
Cillessen – Coutinho, Arthur, Rafinha, Lenglet, Malcom, Arturo Vidal.
Sánchez – Cabanero, Gallego
Camp Nou (Barcelona)
52 356 diváků
D. Alavés
Pacheco – Aguirregabiria, Laguardia, Maripán, R. Duarte – D. Torres (68. Bastón) – Jony (68. Marín), Wakaso, García (C), I. Gómez – Sobrino (71. Burgui).
Sivera – Burgui, Navarro, Marín, Bastón, Twumasi, Perera.

Barcelona zvládla vstup do španělské ligy. V prvním poločase si vytvořila moře šancí, jenže nedokázala ani jednu proměnit. Pachecovi pomohla horní tyč při standardce Messiho. Ten nakonec vstřelil vítězný gól ve druhém dějství z volného přímého kopu, když hostům zcela selhala zeď. Následně už domácí měli vše pod kontrolou. Hosté se za celý zápas nedostali do větší šance a fyzicky náročný duel prohráli. S lehkostí hrající Barcelona přidala ještě trefu Coutinha z levé strany a Messiho z šestnáctky. Primera Divison pokračuje pro obhájce titulu v sobotu na hřišti nováčka z Valladolidu.

Děkujeme za pozornost, přejeme dobrou noc.
Fauly – 6:13
90+3'
90+2'
Barcelona právě vstřelila branku!
LIONEL MESSI si v levé polovině šestnáctky zpracoval pas Suáreze a levačkou do kratšího dolního rohu branky využil zaváhání Maripána a ještě jednoho bránícího hráče.
90+2'
Barcelona dohrává zápas na polovině hřiště s Arthurem či Coutinhem.
90+1'
Po zákroku Umtitiho jsou domácí blízko k udržení čistého konta.
90+1'
Dvě minuty se nastavují!
90'
Rakitič nahrál Messimu do vápna a zároveň do ofsajdu.
90'
Roberto neměl prostor k zakončení přes obránce z pravé strany.
89'
Rakitič upadl ve středovém kruhu, ale nikdo z hostů nebyl v jeho blízkosti.
89'
Messi otřel nahrávku po pravé straně o ruku protihráče.
88'
Hosté po rozehře nakrátko prakticky ihned ztratili míč.
88'
Manu García je faulovaný na pravé straně a o slovo se hlásí křeče hostujícího kapitána.
87'
Alba, Coutinho a Arthur podrželi míč na polovině hřiště, následovala krátká akce po levé straně.
86'
Coutinho se nedostal k zakončení na levé straně a míč chytil Pacheco do koše.
85'
Messi, Arthur a Suárez zcela přehráli akci, chtěli vykoupat obranu soupeře, Uruguayec nakonec chtěl zakončovat nůžkama z pravé části vápna, jenže byl v ofsajdu.
85'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergio Busquets, přichází Arturo Vidal.
83'
Arthur oslovil PHILLIPE COUTINHA na levé straně, ten si došel do velkého vápna, zbavil se Wakasa a křižnou pravačkou směrem ke vzdálenější tyči víceméně rozhoduje zápas.
82'
Messi přihrál křížem do levé části vápna, Coutinho tlačil míč pravačkou mezi nohy Pacheca, ten však zasáhl svojí levou končetinou.
82'
Gómez pokazil šajtli na levou stranu a jeho spoluhráč se zlobí.
81'
Coutinho centroval pravačkou na druhou tyč, kde zasáhl hlavou soupeř.
81'
Narážečka Alby s Coutinhem na levé straně skončila rohem pro domácí celek.
80'
Kombinace domácích hráčů na polovině hřiště deptá hosty, ti běhají bez míče.
79'
Coutinho si na levé straně nepřišel na Maripána.
79'
Gómez poslal standardku zprava na zadní tyč, kde si naskakovali hned tři spoluhráči, ale nikdo z nich nedosáhl na balón.
78'
Barcelona kontroluje hru a hosté se snad nedostali za celý zápas k pořádné střele na ter Stegena.
77'
Busquets zahrál fanouškům na nervy při rozehrávce na levé straně, následně však jim vše usnadnil Manu García faulem.
77'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Arthur.
77'
Při centru Gómeze do pravé části vápna šel k zemi jeden z hostů vlastní vinou. Zřejmě jej berou křeče.
76'
Po faulu Rakitiče kope hostující mužstvo standardní situaci z levé strany.
75'
Messi si narazil míč s Robertem na pravé straně, ale následně se postavil do ofsajdu.
75'
Wakasův kříž na levou stranu sebrala domácí obrana.
75'
Messi ukázal lehkost na pravé straně a domácí mají míč posléze na polovině hřiště.
74'
Protože Marín fauloval na pravé straně tak je připravena standardní situace pro domácí celek.
73'
Naprosto fatální chyba v rozehře hostů. Míče se ujal rychlý Suárez na levé straně, ale tvrdou střelu zlikvidoval Pacheco.
72'
Rakitič netrefil míč čistě na pravé straně z první a je tak po útoku domácích.
72'
Solidní práce Umtitiho tělem na pravé straně znamená, že vykopávat bude ter Stegen.
71'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Burgui.
70'
Sobrino leží na hrací ploše a nevypadá to, že dnešní zápas dohraje.
70'
Centr Messiho zprava nedoplul na zadní tyč k Dembelému, ale domácí mají i tak aut blízko šestnáctky protivníka.
70'
Sobrino kulhá na pravou nohu a otázkou je, jak dlouho ještě bude schopný pokračovat na Camp Nou.
69'
Dembelého sólo po levé straně zastavila hostující obrana ve skluzu pravou nohou na poslední chvíli na hranici vápna.
68'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jony, přichází Adrián Marín.
68'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Daniel Torres, přichází Borja Bastón.
68'
Roberto postrčil (asi) Duarteho na pravé straně a hosté začnou svůj útok rozehrávkou u vlastního vápna.
67'
Barcelona je rázem zcela v pohodě a navíc je jisté, že Deportivo musí otevřít obranu.
66'
Messi si pohrál v pravé části vápna s obranou soupeře a zakončení levačkou otřel o zadní tyč.
64'
LIONEL MESSI zahrál standardní situaci zprava levačkou. Čtyři hráči hostů vyskočili ve zdi a míč pod nimi proletěl po zemi okolo levé natažené ruky Pacheca do sítě. Hostující brankář už nestihl reagovat na zakončení Messiho do protipohybu a Barcelona vede 1:0.
63'
Tak to klobouk dolů! Messi se pustil snad do tří hráčů a výsledkem toho je faul Duarteho nataženou nohou, takže standardka pro Argentince z pravé strany u soupeřova vápna.
62'
Barcelona má drtivou převahu na držení míče, ale skóre se zatím nezměnilo.
62'
Naprosto nepochopitelně nechala hostující obrana projít míč na pravou stranu, kde byl Roberto. Ten ovšem posléze ve spolupráci s Messim nevystřelil.
61'
Dembelé kombinoval s Albou a Coutinhem na levé straně, následně byl ubráněný Suárez na hranici vápna.
60'
Rakitič poslal míč pro Messiho na pravou stranu, ovšem do těsného ofsajdu.
60'
Dembelého centr zleva zablokoval zřejmě Wakaso pravou nohou zhruba na středu vápna.
59'
Suárez byl až příliš rychlý na levé straně.
59'
Hosté byli včas u nahrávky Dembelého na levé straně, ale klid ještě nemají u své šestnáctky.
59'
15:2 na střely, na góly ovšem stále 0:0.
58'
Messi zakončoval zprava levačkou křižnou střelou do prostoru vedle vzdálenější tyče.
57'
Vynikající Maripán nohou v pravé části vápna proti Suárezovi, domácí rozehrají roh po levé ruce Pacheca.
57'
Třikrát dnes vystřelil Messi, stejně tak Dembele.
57'
Postavenému autobusu hostů zatím nevypršela doba určená pro parkování.
56'
Messi na sebe natáhl dva hráče a následně po přihrávce od Coutinha srazila hostující obrana střelu Alby zleva na roh.
56'
Coutinho trefil zleva pravačkou pouze Wakasa.
55'
Tenhle zápas je čistě o tom, kdy dá Barcelona první branku.
55'
Vypadalo to, že Suárez střílel zleva mezi nohama Garcíi do rukou Pacheca.
54'
Dembelé byl v levé části vápna pokrytý, následně po centru Alby ustál hostující celek situaci ve vlastní šestnáctce.
54'
Rozběhnutého Jonyho si kličkou na levou stranu vychutnal odvážný ter Stegen.
53'
Nahrávku Alby zleva pouštěl Suárez mezi nohama do země Nikoho.
53'
Dembelé byl hodně naivní na levé straně, ale Barcelona pokračuje v tlaku.
53'
Dnešní utkání sleduje 52 356 diváků.
52'
Odražený míč narval Manu García zleva na hranici vápna křížem do někoho ve vápně.
51'
Roberto se jako poslední dotkl balónu a hosté vhazují zleva při své návštěvě na polovině domácích.
51'
Messiho nepustil Duarte k balónu na pravé straně, rozehrávat bude Pacecho od vlastní pokladnice.
50'
Dlouhá kombinace Barcelony, ale zatím bez střely.
50'
Nic nového proti prvnímu poločasu, Deportivo je pod tlakem.
48'
Dembele s Messim dostali míč do levé poloviny vápna a Alba mířil sám na Pacheca, který jej na přední tyči vychytal.
48'
Také narážečka Alby s Dembelém na levé straně neskončila vůbec slavně.
47'
Dembelé přihrál přes dva hráče Messimu na levou stranu a Barcelona je vzápětí na polovině hostů.
47'
Suárez se natahoval po zpětné nahrávce marně na pravé straně, míč drží Pacheco.
46'
Barcelona zahájila svojí rozehrávku druhý poločas.
46'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Philippe Coutinho.
46'
První poločas nabídl velkou převahu Barcelony, která mohla vést klidně 3:0 a nikdo by se nemohl ničemu divit. Hosté se do větší šance nedostali a konec úvodního dějství je pro ně určitým způsobem vysvobozením, protože v posledních minutách šlapali vodu. Například Messi nastřelil při standardní situaci horní tyč a Piqué nedokázal dorazit míč z malého vápna do prázdné branky. Dembele běžel sám na Pacheca, ale překonat jej nedokázal. Zmiňme také lob Suáreze ve vápně. Zkrátka, nespočet šancí zejména od zhruba 25. minuty...
45+1'
45'
Pacecho vykopl míč na levous tranu a balón prodloužil Manu García, vzápětí však sudí postřehl útočný faul na Umtitiho u domácího vápna.
44'
Alba přihrál zleva pod sebe Dembelému a ten z velkého vápna zahodil vyloženou šanci vedle delší tyče.
44'
Messiho zradil na levé straně první dotek s míčem.
43'
Messi chtěl nahrát do levé poloviny šestnáctky Albovi, ale obrana hostů byla připravena.
42'
Umtiti šel do souboje se Sobrinem na polovině hřiště k naštvání hostů si podle rozhodčího počínal čistě.
42'
Žlutou kartu dostává Guillermo Maripán (Deportivo Alavés).
41'
Hostům hoří pod zadkem a v posledních minutách šlapou vodu. Suárez byl na levé straně sám před Pachecem, pravačkou jej přeloboval a hosté poté poslali míč hlavou alespoň na roh.
40'
Při brejku dva na dva končí centr zprava přes Piquého mimo hrací plochu.
39'
Dembele se po levé straně řítil sám na Pacheca, ale ten jeho tvrdou střelu na zadní tyč vyrazil rukama a nikdo z domácích hráčů už nedorážel.
38'
Asi pět hráčů hostů bylo ve zdi! Messi cpal míč levačkou k bližší tyči, ale balón se otřel o břevno. Vzápětí dopadl před čáru. Piqué hlavičkoval po odrazu o zem z výskoku na malém vápně nad branku Pacheca! Obrovské štěstí pro Deportivo!
37'
Messi šel po kombinaci se Suárezem k zemi na pravé straně, protože si Manu García pomohl nedovoleně tělem a Pacheco už staví zeď.
36'
Messimu dělal společnost zřejmě Wakaso na pravé straně, po následném centru se vyšplhal Rakitič do vzduchu a hlavou z výskoku minul levou tyč ze svého pohledu.
35'
Po pasu od Messiho poslal Alba míč zleva na hraně vápna do ohně a div, že si bránící fotbalista ve skluzu nevstřelil vlastní branku.
34'
Velká chyba hostů v první fázi útoku, ale proti nahrávce Dembeleho na levou stranu k Suárezovi vytasil bránící fotbalista nataženou pravou nohu.
34'
García kombinoval s Pachecem. Posléze si seběhl Duarte na levou stranu.
33'
Alba daroval míč hostům na levé straně, Barcelona ihned napadá rozehrávku soupeře.
32'
Deportivo zcela zapsalo v obraně. Dembelé chtěl centrovat zleva k Suárezovi před prázdnou branku, ale na přední tyči se natáhl pro míč Pacheco a zachránil hosty od inkasovaného gólu.
32'
Piqué a Wakaso si zahráli hlavou na půli, následně mají míč k dispozici domácí fotbalisté.
31'
Suárez našel Dembelého v levé polovině vápna, ale ten z druhé vlny trefil míč vedle delšího dolního rohu branky.
31'
Hlavní rozhodčí domlouvá Sobrinovi po faulu na Busquetse ve středovém kruhu hostující poloviny.
30'
Piqué, Umtiti a Rakitič se potkali na polovině hřiště, následně byl míč na pravé straně u Roberta.
30'
Messi zkusil centr na zadní tyč, ale tam se nesetkal s balónem nikdo ze spoluhráčů.
29'
Alba připravil Barceloně volný přímý kop z levé strany.
28'
Gómez prohrál jeden na jednoho na levé straně proti Semedovi a domácí chystají svůj kontr.
28'
Gómez centroval pravačkou na bližší tyč, kde jeden z domácích hráčů pomohl hlavou ter Stegenovi.
27'
Jony byl na levé straně faulovaný Robertem a hosté si můžou na pár sekund oddychnout.
27'
Série krátkých domácích nahrávek u soupeřova vápna, ale domácí se nedostali ke střele přes hluboký blok hostů.
26'
Po chybě Semeda na pravé straně odolalo Deportivo kombinaci Barcelony.
25'
Souhra Demebelého se Suárezem na levé straně přináší aut u vápna hostů.
25'
Semedo byl na pravé straně zastavený důrazným Garciou.
24'
Dembele vedl akci s Rakitičem a Albou po levé straně. Balónu se dotkl také Suárez.
23'
Messi nenašel společnou řeč s Albou na levé straně.
23'
Rakitič ztratil míč na levé straně, ale domácí mají z poloviny hřiště další šanci.
22'
Barcelona skvěle presovala na pravé straně a Deportivo se bude zase bránit po autovém vhazování.
22'
Sobrino chvíli ležel na trávníku, ale už se zvedl. Hlavní rozhodčí ani nepřerušil hru.
21'
Rakitič vrátil míč Albovi na levou stranu do vápna, ale bránící hráč neumožnil zakončení na Pacheca.
20'
Po faulu na Messiho rozehraje Barcelona standardní situaci z pravé strany.
20'
Piqué rozehrával s Umtitim, následně byl oslovený také Alba na levé straně, ten vše pokazil přihrávkou na Dembeleho.
19'
Na střely vede Barcelona poměrem 4:1.
19'
Messi a Dembele rozehráli roh nakrátko. Suárez vzápětí střílel z levé části vápna křížem mimo branku.
18'
Roberto chytil dobrou rychlost na pravé straně a Barcelona bude po zásahu Laguardii ve skluzu kopat roh.
18'
Po faulu na Busquetse na středu nehrozí ještě Pachecovi větší nebezpečí.
17'
Sobrino si naběhl na osu vápna při centru Jonyho zleva, Alba byl nedůsledný v bránění, ale hlava hostujícího útočníka minula pravou tyč ter Stegena.
16'
Messi vybojoval míč zpět, ale zakončení zleva mířilo do kratšího dolního rohu branky, kam stihl přesunout Pacheco své ruce.
16'
Semedo vnikl na pravou stranu a hranu vápna, jenže dobře jej stínoval Jony.
15'
Jony centruje pouze do rukavic ter Stegena v malém vápně.
14'
Gómez to nemyslel vůbec zle nástřelem zprava na střed vápna na Sobrina, ale před něj se postavil Piqué a odehrál balón na roh po levici ter Stegena.
14'
Pacheco poslal míč na levou stranu, kde budou také hosté vhazovat z vlastní poloviny.
13'
Albova přihrávka po levé straně na Dembelého patřila k těm nepřesným.
12'
Dlouhý míč Messiho do levé poloviny vápna překvapil hostující hráče, ale Uruguayec ve službách Barcelony na balón nedosáhl před Pachecem.
12'
Umtiti zablokoval centr zprava a domácí se ženou na branku hostů.
11'
Messi přesunul hru na levou stranu k Albovi, ten měl k dispozici Dembelého. Tomu také předal balón, ale následně jsme viděli zablokovaný křižný centr domácích.
10'
Torres (DAL) zajel nataženou nohou zprava do Busquetse a po žluté kartě bude hrát valnou část zápasu pod hrozbou vyloučení.
10'
Při rychlém brejku po pravé straně odmítl Sobrino souboj s Umtitimu, tomu navíc pomohl Roberto.
9'
Messi zrychlil hru z jedničky na levé straně, ale tenhle úmysl přečetla obrana hostů.
9'
Rakitič, Alba, Busquets a Messi chtěli rozpohybovat domácí obranu z levé strany, ale hostující defenziva byla pevná.
8'
Rakitič s Umtitim neměli prostor na levé straně a museli hrát přes ter Stegena se Semedem.
7'
Gómez se chopil míč na pravé straně s Wakasem. Následně si zahrál také Jony při pobytu na barcelonské polovině.
6'
Messiho křižná nahrávka skončila na levé straně šestnáctky, ale Rakitič náběhem z druhé vlny střílel prvním dotekem do boční sítě.
6'
Piqué si vyměnil míč s ter Stegenem a domácí se poté z poloviny hřiště přesouvali do soupeřova vápna.
5'
Roberto zkusil lobem najít Suáreze v levé části šestnáctky, ale Pacheco pouze pouštěl balón za svou svatyni.
5'
Jonyho centr mířil zleva mezi nohama Piquého po zemi na zadní tyč do rukavic ležícího ter Stegena.
5'
Centr Dembeleho měl zleva najít na druhé straně vápna Roberta, ale nestalo se.
4'
Umtiti a Alba se chystali útočit po levé straně. Vzápětí Piqué chtěl zrychlit hru.
3'
Messi si zpracoval dlouhý kříž v pravé polovině vápna a slabší pravačkou vypálil vedle vzdálenějšího dolního rohu branky.
3'
Vynikající a rychlý Alba na levé straně po ztrátě balónu, toho si hosté moc dlouho nevyužili.
3'
Messi si narazil míč se Semedem a další hráči poté natáhli kombinaci na půli.
2'
Roberto získal míč presinkem z pravé strany a Piqué je na balonu u středového kruhu.
1'
Rakitič kombinoval s Piquém a Umtitim na polovině hřiště, následně se nabízel Semedo s Messim na pravé straně.
1'
Laguardia nakopl míč na pravou stranu, ale balón proletěl až do vápna k ter Stegenovi. Ten rozehrál na Piquého.
1'
Deportivo mělo výkop zápasu a v prvním poločase bude útočit z pravé strany.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Umtiti, Alba – Roberto, Busquets, Rakitić – Messi (C), L. Suárez, O. Dembèlé.
Náhradníci: Cillessen – Coutinho, Arthur, Rafinha, Lenglet, Malcom, Arturo Vidal.

Deportivo Alavés: Pacheco – Aguirregabiria, Laguardia, Maripán, R. Duarte – D. Torres – Jony, Wakaso, García (C), I. Gómez – Sobrino.
Náhradníci: Sivera – Burgui, Navarro, Marín, Bastón, Twumasi, Perera.

Rozhodčí: Sánchez – Cabanero, Gallego.
Delegace
Hlavní rozhodčí = José Sánchez
První asistent = Raúl Cabanero
Druhý asistent = José Gallego
Čtvrtý sudí = Juan Campos
V domácím dresu by měl nastoupit v základní sestavě Gerard Piqué. Stoper Barcelony se svým způsobem podílel na (podle mnohých) pohřbení slavné tenisové týmové soutěže Davis Cup. Jeho firma Kosmos do ní totiž napumpuje v následujících pětadvaceti letech hned tři miliony dolarů.
Barcelona je největším favoritem na zisk titulu poté, co Real Madrid ztratil Cristiana Ronalda. Po odchodu Andrése Iniesty do Japonska byl jeho někdejší hvězdný spoluhráč Lionel Messi jmenovaný kapitánem Barcelony. Pásku na své levé ruce měl také na světovém šampionátu v Rusku. Tam sice Argentina s vypětím všech sil postoupila ze základní skupiny. Avšak osmifinále a prohra 3:4 s pozdějším mistrem z Francie pro ní byla konečnou.
Ernesto Valverde, kouč domácích, neočekává vůbec jednoduché utkání. Na tiskové konferenci před zápasem připomněl fakt, že Alavés je posledním týmem, který dokázal na Camp Nou v lize vyhrát. Zároveň podotkl, že celek z Baskicka hraje vždy na stadionu Barcelony velmi dobře.

Kouč Barcelony dodal na dresu týmu, jenž trénuje bývalý obránce domácích Abelardo: "Vypadají prakticky stejně jako v poslední sezoně, jsou kompaktní.

Kouče Valverdeho ještě potěšila nominace jeho svěřenců Coutinha a Arthura do brazilské reprezentace pro zářijové přátelské zápasy s USA a Salvadorem. Jasně sdělil, že je to dobrá reklama pro klub.