La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : Espanyol - 30. března 2019   16:15

Barcelona
71' V. Sánchez(vl.)  • 89' Messi (Malcom)
2:0
(0:0)
Barcelona
ter Stegen – N. Semedo (59. Roberto), Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur (59. Malcom) – Messi (C), L. Suárez, Coutinho (82. Arturo Vidal).
Pena – Arturo Vidal, Umtiti, Aleñá, K-P. Boateng, Roberto, Malcom.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Camp Nou (Barcelona)
92 795 diváků
Espanyol
Diego López – Rosales, López, Naldo, Hermoso, Pedrosa – Melendo (65. Sergio García), V. Sánchez (C) (79. A. Semedo), Roca, Granero – Iglesias (64. Lej).
Roberto – A. Semedo, Lej, Javi López, Sergio García, Vilà, H. Pérez.

To už je z mé strany vše. U dalších přenosů se těším na počtenou!
Statistiky zápasu:
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:0. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:14.
Fotbalisté Barcelony poráží v derby Espanyol 2:0. Hosté dobře bránili a odolávali náporu soupeře až do 71. minuty, kdy si vybral velkou porci smůly Víctor Sánchez. Ten nejprve fauloval Lionela Messiho a po následném trestném kopu domácího kapitána hlavičkoval míč za záda vlastního gólmana. Závěr zápasu si pak vedoucí tým tabulky už pohlídal. V 89. minutě ještě zpečetil po rychlém brejku a přihrávce Malcoma skóre Lionel Messi.
90+5'
90+5'
Granero nastřelil jen domácí zeď. Utkání končí!
90+4'
Ivan Rakitić zahrál před vlastní šestnáctkou rukou. Ještě příležitost pro hosty na vstřelení alespoň čestného gólu.
90+3'
Žlutou kartu dostává Roberto Rosales (Espanyol Barcelona).
90+2'
Brankář Diego López rozehrával po domácím ofsajdu. Nebyl spokojen s tím, že Suárez si stoupnul poměrně blízko od něho. Sudí domácího útočníka posunul a teď už se může v klidu hrát.
90+1'
Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!
89'
Barcelona právě vstřelila branku!
Hosté otevřeli hru a to Barca trestá! Rakitić poslal míč na levé křídlo, kde byl Malcom, který s ním doběhl do pokutového území. Tam našel přesnou přihrávkou LIONELA MESSIHO a ten přízemní střelou potvrzuje výhru domácího favorita – 2:0.
87'
Žlutou kartu dostává Adria Giner Pedrosa (Espanyol Barcelona).
87'
Teď hostům málem pomohl ter Stegen! Ten totiž při odkopu nastřelil napadajícího Wu Leje a měl velké štěstí, že se míč od čínského hráče neodrazil tak prudce, aby doputoval až mezi barcelonské tyče!
86'
Na obrazu hry se nic nemění. Hosté se velmi těžko dostávají k míči, vedoucí tým tabulky hru kontroluje.
84'
Domácí se snaží kontrolovat míč na polovině Espanyolu a soupeře tak k ničemu velkému nepouštět.
82'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Arturo Vidal.
82'
Hodně zajímavou příležitost mohli mít hosté! Esteban Granero posílal před bránu krásný míč, který těsně před protihráčem ve skluzu zastavil Lenglet. Jinak by z toho byla střela z malého vápna.
81'
Držení míče – 68 % : 32 %
79'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Víctor Sánchez, přichází Alfa Semedo.
78'
Teď se o to pokusili. Sergio García dostal přihrávku za obranu a ještě se snažil předložit míč do šance Wu Lejovi. Právě Garcíovi byl ale odmáván ofsajd.
77'
Hosté budou muset ukázat něco směrem dopředu. Jinak si z Camp Nou body neodvezou.
75'
K dalšímu zakončení se dostal Lionel Messi. Tentokrát mu střela nesedla, míč končí vysoko nad.
73'
Žlutou kartu za protesty dostává hostující Esteban Granero.
71'
VÍCTOR SÁNCHEZ nejprve zastavil Messiho faulem a po následné standardce si ještě dává vlastní gól! Messi vyslal z přímého kopu technickou střelu přes zeď, kterou by Diego López asi měl, ale Sánchez balón těsně před ním zasáhl hlavou a nekompromisně ho poslal do sítě.
71'
Rozhodčí ještě posouvá o krok dozadu hráče ve zdi...
69'
Víctor Sánchez zastavil průnik Lionela Messiho! Bylo to těsně před pokutovým územím, takže domácí budou zahrávat přímý kop z hodně zajímavé vzdálenosti! Navíc žlutá karta pro kapitána Espanyolu.
68'
Domácí se snaží, ale gól stále ne a ne přijít! Nezměnil to ani Coutinho, který napálil odražený míč nad bránu!
67'
Ze střední vzdálenosti napřáhl Ivan Rakitić. Jeho projektil těsně minul pravou tyč!
65'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Oscar Melendo, přichází Sergio García.
64'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Wu Lej.
62'
Velká šance Barcelony! Philippe Coutinho našel krásnou přihrávkou střídajícího Malcoma, který střílel nahoru a na vzdálenější tyč. Skvěle však zasáhl Diego López, který míč vytáhl na roh!
61'
Hodina hry za námi. Domácí kouč Valverde sáhl k dvojitému střídání, kterým by chtěl ještě více oživit ofenzivu.
59'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Sergi Roberto.
59'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Arthur, přichází Malcom.
58'
Nélson Semedo se pustil do souboje s Pedrosou, který ho v šestnáctce lehce přistrčil. Sudí ale ukazuje, že se pokutový kop kopat nebude.
57'
Uvidíme, jak dlouho ještě hosté dokáží odolávat? Mohou to zvládnout celý zápas? Jejich obrana zatím funguje velmi dobře.
55'
Lionel Messi skóroval, ale gólu podle pomezního předcházel ofsajd Coutinha! Ten se míče nedotkl, balón Messimu pouštěl, podle sudího však jeho počínání ovlivnilo bránící hráče Espanyolu.
53'
Nélson Semedo si tělem odstrčil bránícího Pedrosu a dostal se tak k míči. Už to vypadalo, že s ním bude moci postupovat dopředu, ovšem se zpožděním se ozval hvizd rozhodčího, podle kterého Semedo nakonec fauloval. To vyvolalo nesouhlasný pískot publika.
53'
Messi zatáhl míč po pravé straně a poslal před bránu dobrý centr. Suárez na něj nedosáhl a před Albou míč odvracel Rosales.
51'
Kličky v šestnáctce nevyšly Luisovi Suárezovi. Blaugranas se stále marně snaží prorazit hostující defenzivu.
51'
Kolmice Rakitiće měla oslovit Jordiho Albu. Ten ale míč před brankovou čarou nedostihl.
49'
Vzorovou spolupráci předvedli oba krajní obránci Barci. Semedův centr přelétl nabíhajícího Suáreze, ale zadní tyč dobře zavřel Jordi Alba. Jeho střela však nebyla přesná a bližší tyč minula.
48'
Suárez se snažil prostrčit míč na rozběhnutého Messiho. Pokud by to vyšlo, měl by Argentinec velkou příležitost.
48'
Domácí se už napevno chopili míče a zase rozjíždějí svou Tiki Taku.
46'
Jordi Alba neudržel míč na hřišti. Vhazuje hostující tým.
46'
První poločas barcelonského derby gól nepřinesl. Aktivnější jsou podle očekávání domácí, kteří si vytvořili i pár zajímavých příležitostí. Nejprve tečoval Messiho možná gólové zakončení vedle brány obránce. Poté byl argentinský kouzelník na začátku akce, kterou zakončoval ranou vedle vzdálenější tyče Rakitić. Po půlhodině hry pak hlavičkoval po standardní situaci Piqué, ovšem Diego López předvedl výborný zákrok. Fotbalisté Espanyolu zatím mohou být vcelku spokojeni.
45+2'
45+2'
Rozhodčí už nechává týmy hrát přes čas avizovaného nastavení. Míč má Barca.
45+1'
Rozhodčí Del Cerro ještě konzultoval u videa situaci v hostující šestnáctce. Penaltu ale nakonec nařizovat nebude!
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
43'
V ofsajdu se teď nacházel také hostující Borja Iglesias.
41'
Míč se dostal v pokutovém území k volnému Lionelovi Messimu, který střílel vedle vzdálenější tyče. Smutný být ale nemusí, máván byl totiž ofsajd.
41'
Nepovedeným centrem z pravé strany se prezentoval hostující Rosales. Ter Stegen bude rozehrávat od své brány.
40'
Hostující hráči stále drží bezgólový stav. Jistě by se nezlobili, kdyby takto první poločas i skončil.
39'
Následoval rohový kop. S centrem do pokutového území si domácí obrana poradila.
38'
Zajímavě vypadající akce Espanyolu! Pedrosa našel na levé straně rozběhnutého Víctora Sáncheze. Ten se uvolnil a posílal před bránu nebezpečný balón, který odklidil před Iglesiasem do zámezí Piqué.
36'
Messi trefil pouze hlavu ve zdi stojícího Marca Roci.
35'
Lionel Messi se odhodlal k individuálnímu průniku, který zastavil faulem až Esteban Granero. Uvidíme přímý kop ze zajímavé vzdálenosti!
32'
Následný Messiho roh už Barce nic velkého nepřinesl.
31'
A domácí mohli jít do vedení! Messiho centr lízl hlavou Gerard Piqué a vytáhnout se musel brankář Diego López, který balón přizvedl nad břevno!
30'
Semeda teď fauloval Marc Roca. Uvidíme standardní situaci domácí Barcelony.
29'
Kolmá přihrávka Rakitiće hledala Nélsona Semeda. Jeho náběh si pohlídal hostující obránce Hermoso.
28'
Teď už zase sledujeme postupný útok Blaugranas. To je, a ještě bude, častý obrázek.
27'
Centr ze standardní situace našel pouze hruď Luise Suáreze, který balón odehrál do bezpečí.
26'
Esteban Granero padl na trávník po zákroku Busquetse. Hosté budou rozehrávat z pravé strany hřiště.
24'
Protiútok hostí zastavil praporek pomezního rozhodčího. Adria Pedrosa přebíral míč v ofsajdové pozici.
24'
Diego López váhal s výkopem, za což si vysloužil pískot domácích fanoušků. Žlutou kartu mu sudí zatím neudělil.
23'
Jordi Alba ze své levé strany našel Luise Suáreze. Ten se dostal i k zakončení, ale trefil jen boční síť.
22'
Coutinho zahrával rohový kop. Hosté se bez větších problémů ubránili.
20'
Domácí se ubránili a založili rychlý protiútok. Messi si na půlce zpracoval míč na prsa a dalším dotekem ho poslal do běhu Suárezovi. Ten přenesl hru na Ivana Rakitiće, který střílel z hranice šestnáctky tak metr vedle vzdálenější tyče!
19'
S míčem se pomazlili i hosté, kteří ho drželi na levé straně hřiště. Nakonec Granero našel pěknou přihrávkou Borju Iglesiase, který ještě balón sklepával Robertovi Rosalesovi. Jeho střela byla sražena na roh.
17'
Domácí zůstávají trpěliví. Jak ale víme, každým okamžikem může přijít nějaká překvapivá přihrávka nebo povedená individuální akce.
16'
Přihrávka Coutinha byla sražena do zámezí. Domácí tak zahrávali rohový kop. Vyřešili to nakrátko a zatím drží míč.
14'
Domácí podle očekávání drží většinu času míč na svých kopačkách. Hraje se na polovině Espanyolu.
12'
Viděli jsme ojedinělý útok hostujícího týmu. Na přihrávku si do šestnáctky nabíhal Iglesias, pozorný Sergio Busquets ho ale obral o balón.
10'
Rohový kop rozehrával právě Messi. Espanyol se ubránil.
9'
Jordi Alba našel Lionela Messiho, který byl pravděpodobně v ofsajdu. Praporek pomezního ale zůstal dole a tak mohl Argentinec pokračovat. Byl v ostrém úhlu a tak si balón zasekl více do středu. Zřejmě gólovou střelu vychýlil na rohový kop obránce!
6'
Adria Giner Pedrosa skončil na zemi po souboji s Gerardem Piquém, ale zřejmě se jednalo o čistý zákrok stopera Barcelony. Na druhé straně se v situaci 1 na 1 proti poslednímu bránícímu hráči se ocitl Luis Suárez. Moc nescházelo a protihráče vymotal. V tom případě by šel sám na brankáře!
5'
Messi našel na pravé straně Semeda, který posílal přízemní přihrávku do šestnáctky, kam si nabíhal Luis Suárez. Mario Hermoso mu ale balón sebral.
4'
Jordi Alba si nerozuměl s Philippem Coutinhem. Brazilskému spoluhráči vracel míč nepřesně.
3'
Akce hostí byla zastavena kvůli ofsajdu Estebana Granera. Rozehrává domácí Barca.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić, Busquets, Arthur – Messi (C), L. Suárez, Coutinho.
Náhradníci: Pena – Arturo Vidal, Umtiti, Aleñá, K-P. Boateng, Roberto, Malcom.

Espanyol Barcelona: Diego López – Rosales, López, Naldo, Hermoso, Pedrosa – Melendo, V. Sánchez (C), Roca, Granero – Iglesias.
Náhradníci: Roberto – Semedo, Lej, Javi López, Sergio García, Vilà, H. Pérez.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
První vzájemný zápas v této sezóně skončil výhrou favorizované FCB v poměru 4:0. V loňském ročníku Barca na Camp Nou rozstřílela Espanyol 5:0, na hřišti soupeře ale jen remizovala 1:1.
FC Barcelona (1. místo, 20 – 6 – 2, skóre 73:27, 66 bodů)
Fotbalisté Barcelony mají v lize už desetibodový náskok na druhé Atlético Madrid. Navíc jsou stále ve hře i v Lize mistrů a domácím poháru. Sezónu tak mají rozjetou skvěle. Blaugranas se mohou tradičně spolehnout na argentinského kouzelníka Lionela Messiho, který v lize nastřílel už 29 gólů. Barca drží sérii šesti vyhraných zápasů celkově a pětkrát v řadě pak vyhrála v lize.

Posledních 5 zápasů Barcelony:
Real Madrid – Barcelona 0:3 (Copa del Rey)
Real Madrid – Barcelona 0:1
Barcelona – Vallecano 3:1
Barcelona – Lyon 5:1
Betis – Barcelona 1:4
Espanyol Barcelona (13. místo, 9 – 7 – 12, skóre 32:41, 34 bodů)
Espanyolu patří v tabulce třinácté místo, což momentálně znamená poměrně bezpečnou vzdálenost od sestupového pásma. V poslední době sbíral barcelonský celek body poměrně pravidelně. Naposledy sice doma podlehl 0:1 Seville, ale předtím neprohrál šestkrát v řadě, byť si za toto období připsal jen dvě výhry. Trest za červenou kartu nepustí v sobotu do hry Sergiho Dardera. Hrát by neměli ani zranění David López, Pablo Piatti a Facundo Ferreyra.

Posledních 5 zápasů Espanyolu:
Valencia – Espanyol 0:0
Espanyol – Huesca 1:1
Espanyol – Valladolid 3:1
Bilbao – Espanyol 1:1
Espanyol – Sevilla 0:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Španělská La Liga v sobotu nabídne derby mezi FC Barcelonou a Espanyolem. Souboj barcelonských celků bývá o to vyhrocenější i proto, že zatímco fanoušci barcelonského FC se hrdě hlásí ke Katalánsku, tak příznivci Espanyolu se spíše identifikují jako Španělé a podporují centrální vládu v Madridu. Na hřišti budou jasným favoritem domácí, kteří směřují k dalšímu mistrovskému titulu. Espanyolu v tabulce patří třinácté místo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.