La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : D. Alavés - 27. dubna 2019   13:00

Bilbao
41' Beñat
1:1
(1:1)
D. Alavés
45' Bastón
Bilbao
Herrerín – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Berchiche – San José, Beñat – Susaeta (C) (61. I. Córdoba), Raúl García (75. Kodro), Muniain – I. Williams (89. Aduriz).
Simón – I. Córdoba, Aduriz, Kodro, Unai López, Lekue, Vivian Moreno.
Jesús Gil – Ángel Nevado, Javier Martínez
40 402 diváků
D. Alavés
Pacheco – Vigaray, Laguardia, Navarro, R. Duarte – Martín (88. Brašanac), García (C), Pina, Jony (82. Inuj) – Bastón (75. Wakaso), Calleri.
Sivera – Twumasi, Inuj, Brašanac, Guidetti, Marín, Wakaso.

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Držení míče: 62 % : 38 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:17.
Je dobojováno! O osudu dnešního utkání rozhodl první poločase, především jeho závěr, kdy jsme viděli po brance na obou stranách. Druhá půle byla hodně opatrná a větší počet šancí nám nenabídla. Bod je spravedlivý pro oba, zatímco Bilbao prodloužilo domácí neporazitelnost v lize, tak Alavés v domácí soutěži natáhl šňůru bez vítězství!
90+4'
90+4'
Domácí celek bude rozehrávat z vlastní poloviny. Čtvrtá nastavená minuta spěje ke svému konci, víc už se nejspíše nestane.
90+3'
Aduriz fauloval Garcíu, hosté rychle rozehrávali, o malou chvíli vybojovali rohový kop na pravé straně hřiště. Jedna z posledních příležitostí na skórování!
90+2'
Balón na levé straně zastihl Berchiche, ovšem z těžké pozice už nedokázal zakončit přesně. Odkopávat bude Pacheco.
90+1'
Sudí Jesús Gil přidal čtyři minuty nad rámec prvního poločasu. Střídající Aduriz si v té první při zpracování pomohl rukou.
90'
Hodně zbytečný faul Wakasa u postranní lajny. Domácí celek bude rozehrávat standardní situaci poblíž rohového praporku.
89'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Aritz Aduriz.
88'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Darko Brašanac.
87'
Bilbao šlo na druhé straně do přečíslení. Celou akci ale zpomalil Kodro, který chtěl dělat kličku. Hostující defenziva však jeho úmysl přečetla.
86'
Hosté se v závěru tohoto utkání mohli dostat do vedení! Martín poslal výborný přízemní centr z pravé strany a k balónu se těsně před malým vápnem dostal nikým nehlídaný Wakaso. Jeho dva střelecké pokusy zablokovala defenziva soupeře. Pochvalu si zaslouží především San José, který se vrhl proti střele hostujícího fotbalisty!
84'
Nadějná situace pro Bilbao! Williams se skvěle uvolnil u koncové lajny, poté přihrával před branku. Tam ale nenašel žádného ze svých spoluhráčů.
83'
Obránce Duarte dostal dobrou přihrávku proti noze. Jeho zakončení z nějakých osmnácti metrů ale přesné nebylo!
82'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jony, přichází Takaši Inuj.
81'
Alavés po delší době nastěhovaný na útočné polovině, čárový rozhodčí signalizoval faul u postranní lajny, standardka pro hosty!
79'
Zpoza velkého vápna zakončoval Kodro. Jeho pokus byl zblokovaný, Bilbao bude rozehrávat svůj už osmý rohový kop v zápase!
78'
Po hlavičce se natahoval Williams. Tomu chyběl kousíček, aby na míč dosáhl. Brankář Pacheco bude odkopávat od branky.
77'
Už se zase pokračuje. Alavés rozehrával rohový kop, ovšem pro balón vyběhl Herrerín, který ihned hledal své spoluhráče.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Borja Bastón, přichází Mubarak Wakaso.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Kenan Kodro.
74'
Nějakou chvíli se hrát nebude, na trávníku totiž dochází k ošetření dvou hostujících fotbalistů, navíc se bude střídat.
73'
Hodně zajímavá situace, po které ve vápně Alávesu zůstali ležet hned tři hráči! Po centru z pravé strany se natahoval Williams, jenže ten byl uhlídaný Laguardiou. Pro balón vyběhl brankář Pacheco, který se nepříjemně srazil s Navarrem!
71'
Rozběhla se závěrečná dvacetiminutovka druhého poločasu, Raúl García pálil z ostrého úhlu vysoko nad branku!
70'
Penalta to nebude, domácí budou rozehrávat z vlastní poloviny, protože šel Calleri do souboje jen za cenu šlapáku.
69'
Bilbao se dnes už asi potřetí dožadovalo penalty. Ani teď se nepíská, po přerušení hry však pravděpodobně dojde k přezkoumání celé situace na videu!
68'
Tempo hry nám v posledních trochu minutách opadlo, hraje se především ve středu hřiště a na větší příležitosti čekáme.
67'
Duarte šel do skluzu a trefil Munaina. To zavánělo minimálně žlutou kartou, sudí Jesús Gil však hostujícího fotbalista netrestá.
66'
Po centru z pravé strany zakončoval Williams hlavou. Domácí fotbalista byl v záklonu, balón po jeho hlavičce mířil vysoko nad!
65'
Na zemi zůstal ležet Pina, za kterým přiběhl rozhodčí Jesús Gil, aby zkontroloval, jak to s hostujícím fotbalistou vypadá. Ten by měl být v pořádku.
63'
Od Duarteho šel balón do zámezí, hra je přerušena pro zranění domácího hráče, Bilbao pak bude rozehrávat rohový kop.
62'
Hostující García to přehnal se zákrokem ve středu hřiště. Na zemi zůstal ležet domácí Raúl García, ovšem faul se nepískal.
61'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Markel Susaeta, přichází Iñigo Córdoba.
60'
Muniai míč sklepl na Núñeze, který nechtěl propadnout a zakončoval zpoza velkého vápna. Jeho střela ale vystrašila především diváky za brankou Pacheca!
59'
Williams si balón navedl na střed, vzápětí neúspěšně centroval. Bilbao pokračovalo v útočné akci, vybojovalo další roh!
57'
Nepřesnosti na obou stranách , domácí fotbalisté se poté marně dožadovali odpískání faulu, ovšem Jesús Gil kroutí hlavou.
56'
Do sprintérského souboje se dostali Berchiche s Jonym. Hodně zbytečným útočným faulem si pomohl hostující fotbalista.
55'
Další centr z pravé strany! Na přední tyči byl připravený hostující obránce Laguardia, který míč odklidil do zámezí!
53'
Dlouhý pas za obranu dostal Williams. Ten nedokázal zpracovat balón podle představ. Čárový rozhodčí však počkal, až akce skončí, poté odmával ofsajd!
52'
Bilbao má v těchto chvílích navrch, před Pacheca lítá jeden centrovaný balón za druhým, míč v tuto chvíli pouze proletěl vápnem.
51'
V pokutovém území šel směrem k zemi Muniain. K jemnému kontaktu tam došlo, ovšem tohle by byla hodně přísná penalta!
50'
Nedovolený zákrok se píská až po zákroku Beñata uprostřed hřiště. Šlo spíše o taktický faul, aby se jeho spoluhráči stihli vrátit.
49'
Domácí příznivci se marně dožadovali odpískání nedovoleného zákroku poblíž rohového praporku, hra pokračuje.
48'
V hlavičkovém souboji došlo ke srážce dvou fotbalistů. Hůře to dopadlo pro Raúla Garcíu, který se bolestivě drží za hlavu.
47'
Hosté hned v úvodu druhého poločasu vybojovali rohový kop. Střelecký pokus zpoza velkého vápna ale trefil pouze jednoho z hráčů v modrobílém dresu!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:02.
Dlouho to na žádnou změnu ve skóre nevypadalo, ovšem domácí celek šel po střele z přímého kopu do vedení, když šibenici vymetl Beñat. Odpovědět na sebe nenechala dlouho čekat, trefu Bastóna z nastaveného času potvrdilo video, před odchodem do kabin tak platí vyrovnané skóre!
45+3'
45+3'
Hlavní sudí Jesús Gil teď k radosti hostujících fotbalistů ukazuje, že gól platí. Víc už se v prvním poločase nejspíše nestane. Žlutou kartu za nesportovní chování dostal San José.
45+1'
Při centru se jeden z hostujících fotbalistů nacházel v ofsajdu. Rozhodčí u videa teď posuzují, zda byl aktivní ve hře či nikoliv!
45'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Hosté rozehrávali standardní situaci, proti míči vyběhl Herrerín, který je vyboxoval před sebe. Balón poté mířil zpět do velkého vápna, kde po několika odrazech zakončoval BORJA BASTÓN, srovnáno!
44'
Žlutou kartu dostává Carlos Vigaray (Deportivo Alavés).
43'
Vigaray byl v souboji pozdě, místo balónu zasáhl hrdinu předchozích momentů a vypadá to, že přijde i žluté napomínání.
42'
Na tahu jsou v tuto chvíli hosté. Bastón fauloval na útočné polovině, ovšem vzhledem k tomu, že je u míče Herrerín, tak rozhodčí ponechával výhodu.
41'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Tak to byla paráda, tato trefa bude podle všeho brankou celého kola! Domácí dostali příležitost v podobě přímého kopu z nějakých šestadvaceti metrů. Míč si vzal na starost BEÑAT, který jej poslal přesně do šibenice, Pacheco byl bez šance!
39'
I z této standardky bylo nebezpečí pro Pacheca! Martínez míč prodloužil na zadní tyč, kde se znovu ocitl Raúl García. Jeho hlavička z bezprostřední blízkosti mířila vysoko nad!
38'
Domácí tým v závěru prvního poločasu přidal na aktivitě směrem dopředu, Bilbao vybojovalo další rohový kop!
37'
Z pravé strany centroval de Marcos, ten ale trefil pouze hlavu Duarteho, od které se míč dostal do zámezí, rohový kop pro Bilbao.
36'
Do konce prvního poločasu zbývá deset minut, Duarte nedoběhl přihrávku na levé straně, balón nakonec skončil v zámezí.
34'
Právě Raúl García šel do předchozího hlavičkového souboje loktem. Na zemi zůstal ležet Laguardia, poté vznikla potyčka mezi oběma tábory!
34'
Žlutou kartu dostává Raúl García (Athletic Bilbao).
33'
Domácí fotbalisté rozehrávali standardní situaci a dostali se do zatím své největší šance v zápase! O akrobatické zakončení se postaral Raúl García, míč po jeho nůžkách z devíti metrů skončil těsně nad brankou!
32'
Žlutou kartu dostává Víctor Laguardia (Deportivo Alavés).
31'
Třicet minut utkání, které nám zatím příliš fotbalové krásy nenabízí, je za námi. Blíže ke vstřelení branky byli hostující fotbalisté.
30'
Po odraženém balónu se k dalšímu centru dostal San José. Hostující zadáci byli pozorní a odehráli do zámezí na druhý roh během krátké chvíle!
29'
Bilbao je směrem dopředu zatím hodně špatné, možná se to změní teď, domácí vybojovali svůj první rohový kop v zápase!
28'
San José šel do skluzu u postranní lajny, balón stihl odehrát před čarou, na Williamse se nakonec míč nedostal, rozehrává Pacheco.
26'
Dva souboje, které byly posouzeny jako nedovolené, během krátké chvíle, u míče jsou hostující fotbalisté, kteří kombinují.
25'
Další tvrdý zákrok! Vigaray místo balónu trefil pouze nohy domácího fotbalisty, fanoušci Bilbaa hlasitě pískají!
24'
Jesús Gil celou situaci ještě konzultoval s rozhodčím u videa, penalta se nakonec pískat nebude, Deportivo bude pouze vhazovat.
23'
Po centru z levé strany teď v pokutovém území upadl Bastón. Ihned po přerušení hry se na hlavního rozhodčího vydali tři hráči Alavésu!
22'
Dlouhý balón za hostující obranu směřoval na Williamse. Ten se dostal do potyčky s obráncem Navarrem, hra pokračuje.
20'
Na hranici šestnáctky zůstal úplně volný Muniain, kterému střela z voleje vůbec nesedla, hosté se poté dokázali osvobodit.
19'
Hra se kouskuje útočnými fauly, na zemi zůstává ležet obránce Martínez, který byl pravděpodobně zasažen loktem
18'
San José zastavil slibně se rozvíjející akci soupeře po levé straně. Domácí fotbalista může děkovat rozhodčímu, že nepřišla karta.
17'
Sotva centrovaný balón doletěl do vápna, pískal rozhodčí útočný faul. Hosté se rychle vrací, rozehrávat bude Herrerín.
16'
Deportivo má zatím navrch! Hosté vybojovali další rohový kop na pravé straně, hlavní sudí Jesús Gil teď uklidňuje hráče v pokutovém území.
15'
Kličkovaná kapitána Susaety u postranní lajny. Domácí fotbalista se dostal do zámezí, čehož si všiml čárový rozhodčí.
14'
Hodně ostrý zákrok ve středu hřiště, kterým se prezentoval Vigaray. Odnesl to Muniain, ten zůstal ležet na trávníku.
13'
Na pravé straně dostal hodně prostoru Williams. Domácí útočník přišel o balón, následně si pomohl taktickým faulem.
12'
Berchiche míč uhlídal před Martínem. Hostující fotbalista pak zbytečně dohrával soupeře, když už byl balón v zámezí.
11'
Úvodní desetiminutovka hry je za námi, hosté jsou zatím bezesporu aktivnějším a hlavně nebezpečnějším týmem.
10'
Nepřesností v domácí rozehrávce je zatím opravdu hodně. Brankář Herrerín teď musel volil dlouhý nákop směrem dopředu.
9'
Raúl García šel do souboje šlapákem, hlavní rozhodčí přerušuje hru a píská útočný faul, domácí fotbalista se hodně diví.
8'
Domácí po autovém vhazování ztratili balón, Bastón posunul na Jonyho, který se ocitl těsně před Herrerínem. Zakončení hostujícího hráče skončilo na tyči!
7'
Obranou soupeře se individuálně probíjel Raúl García. Ten poté z obtížné pozice minul branku, Pacheco zasahovat nemusel.
5'
První vážnější útočná akce domácích, do skluzu musel obránce Navarro, který na poslední chvíli odehrál do zámezí.
4'
Před Herrerína směřoval zajímavý centr! Po něm se marně natahoval Bastón, domácí gólman byl u míče jako první!
3'
Alavés do zápasu vstoupil aktivněji, v tuto chvíli zahrozil po pravé straně hřiště, soupeř se ubránil jen za cenu rohového kopu.
2'
Hosté propadli a museli se rychle vracet. Celou akci domácích zastavil taktický faul, Bilbao bude rozehrávat z vlastní poloviny.
1'

Athletic Bilbao: Herrerín – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Berchiche – San José, Beñat – Susaeta (C), Raúl García, Muniain – I. Williams.
Náhradníci: Simón – I. Córdoba, Aduriz, Kodro, Unai López, Lekue, Vivian Moreno.

Deportivo Alavés: Pacheco – Vigaray, Laguardia, Navarro, R. Duarte – Martín, García (C), Pina, Jony – Bastón, Calleri.
Náhradníci: Sivera – Twumasi, Inuj, Brašanac, Guidetti, Marín, Wakaso.

Rozhodčí: Jesús Gil – Ángel Nevado, Javier Martínez.
První vzájemný zápas této sezóny skončil bezbrankovou remízou. Jak dopadne ten druhý? Sledujte náš online přenos a určitě se to dozvíte!
Athletic Bilbao se může pyšnit jednou obdivuhodnou statistikou. Tento klub v rámci La Ligy naposledy na vlastním trávníku prohrál na začátku října loňského roku. Nestačil na Real Sociedad. Hostující celek Alavés prohrál na venkovním hřišti už dvakrát v řadě, po Seville podlehl i Espanyolu.
Půjde o střetnutí dvou tabulkových sousedů. Domácí celek se nachází na sedmé příčce, má 49 bodů. Hosté jsou osmí, mají o tři body méně. Do konce soutěže zbývají čtyři kola a dá se očekávat, že boj právě o sedmou pozici, která zajišťuje předkolo Evropské ligy, bude hodně zajímavý. Hodně může napovědět už dnešní duel!
Zdravím všechny příznivce fotbalu. Španělská La Liga má na programu pětatřicáté kolo. Sobotní program odstartuje utkání, ve kterém Bilbao narazí na Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.