La Liga - 15. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Girona - 10. prosince 2018   21:00

Bilbao
90+2' Aduriz
1:0
(0:0)
Bilbao
Herrerín – Capa, Yeray, Núñez, de Marcos – Beñat (75. San José), Dani García – I. Williams (62. Susaeta), Raúl García, I. Córdoba (82. Muniain) – Aduriz (C).
Simón – Ganea, Guruzeta, Iturraspe, Muniain, San José, Susaeta.
Prieto – Martínez, Rubio
Estadio San Mamés
Girona
Iraizoz – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Porro, Pons, Aleix Garcia (62. Douglas Luiz), Granell (C) – Portugués (72. Lozano), B. García – Stuani (89. Doumbia).
J. A. Suárez – Doumbia, V. Fernández, Alcalá, Lozano, Douglas Luiz, Montes.

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 17:15.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Bilbaa, které svého soupeře porazilo poměrem 1:0 Athletic měl v dnešním zápase více ze hry, avšak vyložené šance končily na výborně chytajícím Iraizozovi. I ve druhém poločase jsme sledovali celkem ofenzivní podívanou, nicméně Girona se většinu času pouze bránila, což na vítězství pochopitelně stačit nemohlo. Athletic se dlouhou dobu nemohl k vedoucí brance dostat, nakonec se mu to podařilo až v nastaveném čase, ve kterém zužitkoval penaltu zkušený Aduriz..
90+4'
90+3'
Do konce zápasu nezbývá už moc času, Girona má před sebou hodně složitý úkol, neboť několik desítek vteřin před koncem prohrává.
90+2'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Domácí to přeci jenom dokázali! K rozehrávce pokutového kopu se postavil ARITZ ADURIZ, který zvolil zakončení na jistotu doprostřed branky, zatímco se Iraizoz vydal k pravé konstrukci.
90+1'
Je tu pokutový kop pro Athletic!
90'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Athletic i nadále touží po vedoucí brance, počítat můžeme s nastaveným časem.
89'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristhian Stuani, přichází Seydou Doumbia.
88'
Yeray nyní musel jednat hodně rychle, neboť ho při odkopu napadal jeden z protihráčů. Míč nakonec skončil v zámezí, hosté tak budou vhazovat.
85'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes pět minut. Diváci netrpělivě čekají na první branku tohoto zápasu, poslední minuty ale nabízí spíše bojovnou podívanou.
84'
Juanpe pouze odkopával ke středovému kruhu, kde se míče zmocnil domácí García, který ale nedokázal nastartovat naběhnuvšího Susaetu.
83'
Aby toho nebylo málo, tak další žlutou kartu vyfasoval hostující obránce Juanpe, který ještě dohrál brankáře Herrerína.
82'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Iker Muniain.
81'
Je tu další žlutá karta, kterou vyfasoval domácí Capa, jenž zezadu poslal k zemi Granella. Na scénu přispěchal lékařský personál hostujícího celku.
80'
García velmi dobrým způsobem potáhl míč do šestnáctky, kde jeho centr ke vzdálenější tyči, dokázal odvrátit pozorný Espinosa. Další roh pro domácí.
79'
O pár vteřinek později se hra opět přerušila, tentokráte na zemi skončil Pons, který ihned rozehrál. U postranní čáry si obrannou povinnost splnil de Marcos.
78'
Žlutou kartu dostává Unai Núñez (Athletic Bilbao).
77'
Momentálně se na zemi ocitl hostující Lozano, který si tak dokráčel pro nedovolený zákrok. Ten kousek před půlící čárou vytasil domácí García.
76'
Athleticu není přáno! Na další centr se vyhoupl Aduriz, jehož hlavička nakonec orazítkovala vzdálenější konstrukci, posléze Iraizoz opět zachraňoval svůj celek.
75'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází Mikel San José.
74'
Na pořadu dne byl další rohový kop, pro který si v poklidu dokráčel brankář Iraizoz, který ho nekompromisním způsobem vyboxoval do bezpečí.
73'
Ve středu hrací plochy se skvěle zorientoval Pons, který dokráčel až před obranu soupeře. V tu chvíli vytasil domácí zadák Núñez čistý zákrok.
72'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Anthony Lozano.
69'
Série nedovolených zákroků pokračuje, García byl v souboji o míč příliš pozdě, což pocítil Luiz. Poslední minuty nabízí celou řadu ostrých zákroků.
68'
Za volným míčem se jako první dostal Yeray, který ale neodkopl do bezpečí. To nemuselo moc vadit, García totiž narazil pouze na Adurize.
67'
Nakonec si faulem pomohl napadající Córdoba, který přišlápl rozehrávajícího Espinosu. Hlavní sudí neváhal ani chvíli, volný kop pro hosty.
66'
Jeden z domácích se ocitl na zemi, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Girona sice vyvezla balón, rychle o něj ale také přišla.
65'
Hostující brankář nakonec rozehrál po zemi, následně si nedovoleným zákrokem pomohl Beňat. Rozehrávka narychlo přinesla nepovedený centr.
64'
Aby toho nebylo málo, tak další centr vyprodukoval domácí García, který našel pouze hlavu protihráče. Odraženého míče se chopil Iraizoz.
63'
Susaeta se ihned po svém příchodu na hrací plochu dostal k centrovanému míči, který ale nepřistál na hlavě Adurize, nýbrž pouze u Espinosy.
62'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Aleix Garcia, přichází Douglas Luiz.
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Markel Susaeta.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, stále čekáme na první branku tohoto zápasu. I ve druhém poločase se aktivněji jeví domácí hráči.
60'
Girona se usadila s míčem v oblasti středového kruhu. Míč putuje z kopačky na kopačku, v současné době ho má na kopačce Ramalho.
59'
Do operativní pozice se dostal zkušený Beňat, který kolmicí hledal rychlonohého Williamse, který se nakonec k míči vůbec nedostal.
58'
Při předchozím souboji si Williams přivodil drobné poranění ruky, na nic vážného to ale nevypadá. Oba celky ještě stále nesáhly k žádnému střídání.
57'
Autového vhazování se opět ujal obránce Capa, který si raději vybral vedle stojícího Yeraye, jenž pro změnu oslovil znuděného brankáře Herrerína.
56'
Žlutou kartu dostává Beñat (Athletic Bilbao).
55'
V úvodu druhého poločasu sledujeme hodně ofenzivní podívanou, nyní to směrem dopředu zkouší Athletic, který se snaží zaútočit po pravém křídle.
54'
Nakonec si zkušený brankář Iraizoz připsal další zákrok, tentokráte se jednalo o přízemní navštívenku, která pořádně protáhla bývalého brankáře domácích.
53'
Girona si vybojovala standardku ze zajímavé pozice, střela přímo na bránu nakonec našla rukavice brankáře Herrerína, který sevřel míč do své náruče.
52'
Další rohový kop nám nepřinesl nic nebezpečného, Iraizoz nemusel ani v tomto případě zasahovat. Hosté se tak konečně dostali k hracímu předmětu.
51'
Athletic měl k dispozici rohový kop z levé strany, o který se postaral záložník Beňat. Na přední tyči ale zasáhl Ramalho, který poslal míč zpět za brankovou čáru.
50'
Bilbao se po delší době nastěhovalo k opačné šestnáctce, načež se ke střeleckému pokusu natlačil García, který ale těsně minul zadní tyč.
49'
Následně to střelou na bránu soupeře zkoušel křídelník Córdoba, jenomže jeho zakončení dokázal vyrazit připravený Herrerín. Domácí zůstávají u míče.
48'
U postranní čáry dobře zasáhl obránce Capa, kterému se podařilo vybojovat autové vhazování z pravé strany, o které se postaral tentýž hráč.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. V samotném úvodu utkání byl jednoznačně aktivnější Athletic, který si připsal několik zajímavých šancí, avšak ani jedna neskončila v síti. Girona mohla udeřit z ojedinělého protiútoku, radost nakonec překazilo video, které odhalilo hraní rukou. Koncovka prvního poločasu opět patřila domácím, avšak ani tentokráte míč neskončil v místě určení.
45+2'
45+2'
Až v tuto chvíli se hostujícímu celku podařilo uklidnit hru. Pons se snaží vyvézt míč na druhou stranu, střed hrací plochy je ale přehuštěný.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Girona je v posledních vteřinách hodně pasivní, hosté by se nejraději viděli v šatně. Nyní to útočným výpadem po levém křídle zkouší Córdoba.
43'
Ramalho prodlužoval za sebe, kde číhal pohotový Beňat, jehož ránu ze vzduchu dokázal Herrerín vyrazit před sebe, Williams ale nestačil zamířit přesně.
42'
Capa si nakonec rozmyslel úprk po pravém křídle, místo toho se s míčem vrátil, načež rozjel kombinaci ve středu hrací plochy.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Ou! Beňat rozehrál další rohový kop, který se kroutil směrem do branky. Ve vzduchu ho nedokázal nikdo trefit, míč ale skončil kousek vedle zadní tyče. Domácí byli blizoučko gólu přímo od rohového kopu!
38'
Diváci sledovali rozehrávku dalšího rohu, který byl rozehrán cvičeným signálem. I tentokráte zakročil Ramalho, domácí budou ještě vhazovat.
37'
Porro si to namířil k opačné šestnáctce, odkud pravačkou hledal Stuaniho, který ale na míč nedoskočil. Poté vypálil kousek vedle brány Portugués.
36'
Celkem nevýrazný Córdoba si potáhl míč na levou nohu, načež vyprodukoval polovysoký centr, se kterým si hostující Espinosa poradil na jedničku.
35'
Náramně přesný skluz předvedl domácí zadák Yeray, který navíc obral jednoho z protihráčů o balón. Potleskem to ocenily tribuny mírně zaplněného stadionu.
34'
Capovi nevyšlo zpracování neposedného míče dle představ, čehož využil napadající Granell. Girona si ale vyvezení hracího předmětu zkomplikovala.
33'
Už to vypadalo, že se k volnému míči dostane Aduriz, nakonec se jednalo o odraz k noze protihráče. Athletic ale rychle získal balón zpět na kopačky.
32'
Naopak jsme sledovali další rychlý kontr Girony, který středem hrací plochy táhl Pons, jenž oslovil Porra, ke kterému nekompromisně přispěchal Núñez.
31'
Dalekonosný pas se snesl přímo na nohu de Marcose, který měl drobné problémy s přechodem kolem Ponse. Následný centr ale nepřinesl nic závratného.
30'
Tím dalším, kdo si pomohl nedovoleným zákrokem, byl domácí García. Girona tentokráte rozehrála nakrátko, do kombinace se zapojil také Iraizoz.
29'
Herrerín musel prokázat svojí připravenost, velice pohotovou střelou to totiž zkoušel hostující García, který ale mířil pouze do rukavic brankáře.
24'
Domácí se zmohli na odkop do zámezí, soupeř tak bude opět vhazovat. U míč se nachází Granell, který dost možná zvolí přihrávku na obrannou polovinu.
23'
Navíc jsme sledovali standardní situaci z velké vzdálenosti. Centr se snášel k zadní tyči, kde se k hlavičce dostal Portu, jenž ale nezakončoval kloudně.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na první branku tak stále čekáme. Do té doby byli aktivnější domácí, nicméně Girona čeká na rychlé kontry.
21'
Tak pozor! Hosté se sice radovali z úvodní branky, avšak radost nakonec překazilo video. Hlavní sudí totiž branku nejprve uznal, poté se na celou situaci šel podívat znovu, přičemž zahlédl hraní rukou v podání Stuaniho.
20'
Hostující brankář si i posléze okusil práci s míčem, jeho přihrávka směřovala na Garcíu, který měl obrovské problémy s napadáním hráčů soupeře.
19'
Na opačné straně hrací plochy se daleko nedostal Porro, který narazil na obětavého de Marcose. Po delší době si s míčem zahrál také brankář Iraizoz.
18'
Naopak jsme sledovali další centrovanou nabídku, kterou tentokráte vyprudkoval Capa, jehož centr skončil pouze na hlavě pozorného Ponse.
17'
Přenesení hry mělo u postranní čáry najít Córdobu, jenomže míč skončil daleko v zámezí. Girona se opět nedostala ani ke středovému kruhu.
16'
Hlavní sudí ještě cosi debatoval s videorozhodčím, po krátkém přerušení se opět pokračuje ve hře. Domácí rozjíždějí kombinaci ze své poloviny hřiště.
15'
Girona si pořádně koleduje! V pokutovém území se dostal do zakončení Aduriz, jenomže jeho ránu dokázal Iraizoz opět vyrazit do strany.
14'
Beňat to i tentokráte zkoušel centrem do pokutového území, tentokráte se ale nejvýše do vzduchu natlačil jeden z protihráčů, který ale neodkopl zrovna přesvědčivě.
13'
Jenomže přišel další nedovolený zákrok, který tentokráte vytasil hostující Espinosa. Bilbao bude zahrávat volný kop z velké vzdálenosti.
12'
Domácí vhazovali od levé postranní čáry, de Marcos si jako adresáta míče vybral vedle stojícího Beňata, který okamžitě vyslal přihrávku na obrannou polovinu.
11'
Aby toho nebylo málo, tak si ofsajdové postavení nepohlídal domácí García, pomezní byl velice pozorný. Ofsajd potvrdil také opakovaný záběr.
10'
Posléze se do vzduchu dokázal natlačit Aduriz, který hlavičkou k tyči pořádně protáhl brankáře. Bilbao bude zahrávat druhý rohový kop.
9'
Espinosa nakonec oslovil vedle stojícího Juanpeho, který zkoušel založit akci po pravém křídle, kudy se ale kolega Porro daleko nedostal.
8'
Obrovská šance Athleticu! Domácí mohli využít zaváhání soupeře, Córdoba nezištnou přihrávkou našel Williamse, jehož přízemní ránu dokázal Iraizoz zneškodnit.
7'
Do pokutového území se prodíral aktivní Williams, avšak včas ho dokázal zastavit Ramalho. Krátce poté se málem k zakončení dostal Aduriz.
6'
Také Girona si konečně našla prostor k delší kombinaci, krátce poté si nedovoleným zákrokem pomohl Beňat, který poslal k zemi Garcíu.
5'
Jeho vzdušná nabídka plachtila do malého vápna, kde ale dokázal zakročit hostující Espinosa. Odraženého míče se ale chopil volný Córdoba.
4'
Po pravém křídle to zkoušel Williams, který vybojoval alespoň rohový kop z pravé strany. K míči se staví technicky dobře vybavený Beňat.
3'
Poprvé se dostal k míči domácí brankář Herrerín, který v poklidu stáhl míč ze vzduchu, načež se rozhodl poslat balón na druhou stranu hrací plochy.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Athletic Bilbao: Herrerín – Capa, Yeray, Núñez, de Marcos – Beñat, Dani García – I. Williams, Raúl García, I. Córdoba – Aduriz (C).
Náhradníci: Simón – Ganea, Guruzeta, Iturraspe, Muniain, San José, Susaeta.

Girona FC: Iraizoz – Ramalho, Espinosa, Juanpe – Porro, Pons, Aleix Garcia, Granell (C) – Portugués, B. García – Stuani.
Náhradníci: J. A. Suárez – Doumbia, V. Fernández, Alcalá, Lozano, Douglas Luiz, Montes.

Rozhodčí: Prieto – Martínez, Rubio.
Girona FC

Na opačné straně stojí nevyzpytatelný soupeř, kterým je Girona. Tento celek má tak trochu jiné starosti, neboť se z osmého místa dívá na vedoucí Barcelonu pouze s desetibodovým mankem. Girona má totiž na svém kontě jednadvacet bodů, na pohárovou Evropu jí schází pouze jeden jediný bod. Hostující tým dnešního zápasu drží šestizápasovou sérii bez porážky, ta poslední přišla začátkem října, tehdy Girona na vlastním stadionu nestačil na Eibar, kterému podlehla poměrem 2:3. Girona se v tabulce venkovních celků řadí mezi nejlepší čtyři celky, lépe je na tom už jen Sevilla, Real Sociedad a vedoucí Barcelona.
Athletic Bilbao

Fotbalisté Bilbaa letos nepodávají zrovna povedený výkony, tento ambiciózní celek se totiž po čtrnácti kolech nachází až na osmnácté pozici, což logicky znamená sestupové pásmo. Athletic v letošním ročníku zvítězil pouze jedinkrát, podobně je na tom také nováček soutěže Huesca. Bilbao v minulém kole absolutně nestačilo na domácí Levante, které zvítězilo celkem v poklidu poměrem 3:0. Athletic se v tabulce domácích celků rovněž řadí do spodní poloviny tabulky, konkrétněji na šestnáctou pozici, nicméně poslední dva domácí zápasy skončily nerozhodným výsledkem. Poslední domácí porážka přišla v souboji proti Realu Sociedad.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Athletic Bilbao a Girona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.