La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Real Sociedad - 5. října 2018   21:00

Bilbao
32' Muniain
1:3
(1:1)
Real Sociedad
30' Oyarzabal   • 47' Sangalli  (Zubeldia) • 74' Oyarzabal
Bilbao
Simón – de Marcos (69. Capa), Yeray, I. Martínez, Berchiche – Raúl García (69. Aduriz), Dani García, Beñat (84. San José) – Susaeta (C), I. Williams, Muniain.
Herrerín – Aduriz, Capa, Balenziaga, Nolaskoain, Unai López, San José.
Hernández – Sobrino, Naranjo
San Mamés Barria (Bilbao)
46 684 diváků
Moyà – Espinoza, A. Elustondo, Navas, Rodrigues – Illarramendi (C), Zubeldia – Oyarzabal (86. H. Moreno), Pardo (66. Zurutuza), Sangalli (77. Sandro Ramírez) – Bautista.
Rulli – Guevara, H. Moreno, Zurutuza, José, Sandro Ramírez, Roberto López.

To je od nás vše, na počtenou!
A jak se výsledek promítl do tabulky? Vzhledem k tomu, že ostatní utkání 8. kola začínají až v příštích dnech, zůstalo poražené Bilbao šestnácté. Vítězný Real Sociedad naopak poskočil na osmou příčku.
O tom, že se na stadionu San Mamés Barria odehrál souboj na ostří nože, svědčí obrovský počet žlutých karet. Diváci jich mohli napočítat hned 11 (6+5).
Vládcem baskického regionu se stává San Sebastian! K vítězství v prestižním derby proti Bilbau pomohly hostujícímu celku hned dva pokutové kopy. Právě druhý z nich, v 74. minutě, definitivně srazil Athletic na kolena. Domácí mužstvo sice ani za stavu 1:3 nesložilo zbraně, ale svému soupeři už se na dostřel nedostalo a musí tedy skousnout porážku.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 11:0. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:19.
90+4'
90+2'
V závěru derby si zbytečný faul neodpustil Jon Bautista (San Sebastian). Hlavní rozhodčí ho ohodnotil celkově jedenáctou žlutou kartou.
90+1'
V první ze čtyř nastavených minut vypálil z dálky Dani García (Bilbao). Rána letěla dlouho. A kdo ví, jestli někdy doletí...
90'
Nakonec byly hned dva, ale Williams a po něm ani Susaeta se svými exekucemi neslavili úspěch.
89'
Jednu z posledních možností na zkorigování stavu skóre má domácí tým díky rohovému kopu.
87'
Capa (Bilbao) z hranice pokutového území nebyl schopen obstřelit obranný val.
86'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Héctor Moreno.
84'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází Mikel San José.
83'
Asier Illarramendi (San Sebastian) si vykoledoval žlutou kartu za nesportovní chování.
81'
Aduriz (Bilbao) byl znovu v hledáčku kamer, tentokrát při hlavičkovém pokusu do středu kasy.
79'
Gól, který vsítil Aduriz (Bilbao), neplatí! Důvodem je ofsajd zakončujícího fotbalisty.
77'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Luca Sangalli, přichází Sandro Ramírez.
74'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Stejně jako v úvodním poločase si míč na penaltový puntík postavil MIKEL OYARZABAL. Tentokrát nemířil doprostřed pod břevno, ale překvapil Simóna přízemní střelou k pravé tyči. San Sebastian tak učinil další důležitý krok k vítězství v prestižním derby o Baskicko.
73'
Další komplikace pro domácí Bilbao! Vyběhnuvší Simón se provinil podražením a podruhé v dnešním utkání musí čelit penaltě.
72'
Fotbalistům Bilbaa se pomalu, ale jistě krátí čas. Do konce derby zbývá přibližně dvacet minut.
70'
Už po čtyřech minutách pobytu na hřišti obdržel žlutou kartu. Střídající David Zurutuza (San Sebastian) se provinil viditelným držením protihráče.
69'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Aritz Aduriz.
69'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Ander Capa.
67'
Žlutá karta. Raúl García (Bilbao) při výskoku nepřiměřeně a hlavně bolestivě atakoval brankáře.
66'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rubén Pardo, přichází David Zurutuza.
65'
Tohle se nepovedlo. Susaeta (Bilbao) při centru na přední tyč poslal balon mimo hřiště.
64'
Hned z dalšího tažení domácí vytěžili roh.
63'
A dostatečně přesně seštelovaná mířidla neměl ani z hranice vápna střílející Berchiche (Bilbao).
61'
Nic takového se však nestalo. Hlavičkující Martínez (Bilbao) byl tísněn natolik, že nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi. Moyà provede další odkop.
60'
O vyrovnání usilující Athletic Bilbao má šanci splnit si svůj cíl díky exekuci rohového kopu.
57'
Příliš dlouho otálel s výkopem, a proto si Miguel Ángel Moyà (San Sebastian) prohlédl žlutě zbarvený kartonek. Příště si zdržování jistě rozmyslí.
55'
San Sebastian se hravě ubránil.
54'
Susaeta (Bilbao) sám sobě pokazil individuální průnik, aspoň je z toho ale roh.
52'
Domácí nechtěli zůstat pozadu, a tak Beñat zaměstnal Moyu dalekonosným pokusem.
50'
Znovu zkoušel zazlobit centrem, tentokrát už však Zubeldia (San Sebastian) neuspěl.
47'
San Sebastian vstoupil do druhé půle stylově a hned si vzal vedení zpět! Zubeldia u půlící čáry vystihl přihrávku a mohl se rozběhnout po pravém křídle. Následně odcentroval na penaltový puntík, kam si naběhl LUCA SANGALLI a kopl míč mimo Simónův dosah. Sangalli tím korunuje svůj výkon, už v prvním dějství totiž dravým průnikem zařídil penaltu.
46'
Teď už se ale pojďme znovu věnovat dění na hřišti, protože to nejdůležitější se odehraje právě tam.
Kromě nich musím pochválit také fanoušky, kteří na tribunách vytvářejí obdivuhodnou kulisu. Jsem přesvědčen, že úvodní půle je vůbec nenudila.
Hrdinové jsou zatím dva. Penaltový kat Mikel Oyarzabal a domácí šutér Iker Muniain, který vyrovnával jen krátce po provedení exekuce rohového kopu.
Baskické derby má náboj, jaký by derby mělo mít. Není v něm nouze o góly, ale třeba ani o bojovnost. Právě na té by však domácí měli ubrat, protože během úvodního dějství posbírali hned pět žlutých karet.
45+2'
45+1'
Bilbao hledá skuliny v soupeřově defenzivě.
45'
Po světelné tabuli pokukující hráči už vědí, že k odchodu do kabin jim zbývají dvě minuty.
43'
Tam ukořistil balon Beñat (Bilbao), který posléze vyprodukoval příliš dlouhý pas.
41'
Znovu se hra posunula blíže středové čáře.
39'
Karetní mariáš si zahrál také Dani García (Bilbao). Osudným se mu stal zdraví ohrožující skluz.
38'
Do jednoho takového vlétl jako šílenec Igor Zubeldia (San Sebastian) a trestu se nemůže vůbec divit.
36'
Momentálně se hraje kolem středového kruhu, kde mezi hráči probíhají usilovné souboje o míč.
35'
Útočný faul. Spáchal ho Espinoza (San Sebastian).
32'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Zklamání z inkasované branky záhy vystřídala radost z vyrovnání! Ve správný čas na správném místě stál IKER MUNIAIN, který odražený míč dorážel do brány z bezprostřední blízkosti.
31'
Frustrovaný Iñaki Williams (Bilbao) si pustil pusu na špacír a to neměl dělat. Rozhodčí žlutou kartou ukázal, že ho žádné kritické výroky hráčů nezajímají.
30'
Penaltovým katem se stal MIKEL OYARZABAL. Nic nevymýšlel, prostě zavěsil míč pod břevno. Do boku skákající Simón zůstal bez šance.
30'
Žlutou kartu dostává Iñigo Martínez (Bilbao).
29'
Pozor! Rozhodčí si předchozí situaci ověřil na videozáznamu a ukázal na penaltový puntík!
27'
Po rozehrávce přímáku od lajny došlo uvnitř pokutového území ke kontaktu a následnému pádu Sangalliho, po němž se hosté marně dožadovali odpískání penalty.
26'
Markel Susaeta (Bilbao) podrazil soupeře a stal se druhým hráčem potrestaným žlutou kartou.
24'
Na druhém konci hřiště centrující Susaeta (Bilbao) našel pouze Moyovu náruč.
22'
Zahrozit zkusil také Bautista (San Sebastian). Se záměrem zakončit si naběhl na zadní tyč, ale obránce se celou dobu držel s ním a střelbu znemožnil.
20'
Trestňák ze střední distance šel rozehrát Pardo (San Sebastian). Měl na výběr centr, přihrávku, nebo střelu. Nakonec se rozhodl pro třetí možnost, a to neměl dělat. Mířil totiž hodně nepřesně.
19'
Hra se obrátila a Óscar de Marcos (Bilbao) musel zatáhnout za záchrannou brzdu.
18'
Ještě jeden kop z rohu hřiště. Susaeta (Bilbao) ale ani tentokrát nevyslal přesný pas.
17'
Pochopitelně následoval roh, jehož neúspěšným exekutorem se stal Susaeta (Bilbao).
16'
Rezultovalo to ve Williamsův centr, zkonsolidovaná obrana hostujícího týmu ho srazila mimo tyče.
14'
Odražený míč sebral Martínez (Bilbao), který si ho spolu se svými kolegy vyměňuje v útočné zóně.
13'
Defenziva San Sebastianu pak musela čelit druhému rohu a také tentokrát vše zvládla na výbornou.
12'
Při napadání rozehrávky uzmul míč Susaeta (Bilbao), jenž při následné ráně nastřelil jednoho z obránců.
11'
Kombinační souhrou ve vlastním území hosté raději uklidňují poněkud roztržitou hru.
9'
Ofsajd a v něm Raúl García (Bilbao).
8'
Beñat (Bilbao) se rozhodl pro rozehrávku nakrátko, tato volba se záhy ukázala jako špatná.
7'
Domácí zůstali na útočné polovině a mohou složit reparát. Roh rozehraje Beñat.
6'
Tomu už se hosté snadno ubránili.
5'
K exekuci nařízeného přímáku se u levého okraje vápna postavil Beñat (Bilbao). A nezamýšlel to vůbec zle! Jeho překvapivou technickou ránu vyškrábl Moyà na rohový kop.
4'
Jak vidno, tvrdou hru praktikuje také Espinoza. Domácí tým má k dispozici standardní situaci.
3'
Hlavní arbitr poprvé přerušil hru, útočným faulem ho k tomu donutil Bautista (San Sebastian).
1'
Od úvodního hvizdu panuje v San Mamés Barria bouřlivá atmosféra. Máme se na co těšit.
1'
Rozhodčí právě přivedl bojovníky na kolbiště. Třaskavá bitva o Baskicko co nevidět vypukne.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Raúl García, Dani García, Beñat – Susaeta (C), I. Williams, Muniain.
Náhradníci: Herrerín – Aduriz, Capa, Balenziaga, Nolaskoain, Unai López, San José.

Real Sociedad San Sebastian: Moyà – Espinoza, A. Elustondo, Navas, Rodrigues – Illarramendi (C), Zubeldia – Oyarzabal, Pardo, Sangalli – Bautista.
Náhradníci: Rulli – Guevara, H. Moreno, Zurutuza, José, Sandro Ramírez, Roberto López.

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo.
Půl hodiny před začátkem baskického derby probíhá na stadionu San Mamés Barria rozcvička.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textové on-line reportáže z utkání 8. kola LaLigy mezi Bilbaem a San Sebastianem.

Real Sociedad San Sebastian

Jednou je dole, jednou nahoře. Nekonzistentní forma udržuje Real Sociedad mezi horším průměrem ligy. Skutečnému stavu věci napovídá bilance 2-2-3 při skóre 9:10. Z venkovních hřišť však San Sebastian vozí body vcelku pravidelně, a ačkoliv vstoupí do bitvy na ostří nože jako mírný outsider, tak si bodové konto hodlá rozšířit i tentokrát.
Athletic Bilbao

Vyhrál úvodní kolo nad Leganésem, obral o body vedoucí duo Barcelona – Real Madrid, k tomu si připsal další dvě remízy a jen s Villarrealem absolutně vyhořel. Tento výčet znamená, že Athletic brouzdá tabulkou s bilancí 1-4-1 a skóre 8:10. Slabou stránkou týmu je koncentrace, většinou se totiž dostane do vedení, které následně neudrží. Na tom klub z Bilbaa během týdenní přípravy určitě zapracoval a v páteční večer to svým fanouškům předvede.
Bránu 8. kola španělské nejvyšší soutěže neotevře jen tak ledajaký souboj, ale rovnou válka o Baskicko mezi Bilbaem a San Sebastianem. Páteční derby nesmiřitelných rivalů, které od sebe dělí sto kilometrů a v tabulce jeden bod, vypukne ve 21 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.