La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Villarreal - 26. září 2018   20:00

0:3
(0:0)
Villarreal
65' Fornals   • 80' Ra. Funes Mori  (Cazorla) • 89' Toko Ekambi  (Fornals)
Bilbao
Simón – de Marcos (81. Guruzeta), Núñez, I. Martínez, Berchiche – Etxebarria, Iturraspe (C) (67. Unai López) – Capa, Raúl García (70. I. Córdoba), Muniain – I. Williams.
Oleaga – Yeray, San José, I. Córdoba, Unai López, Balenziaga, Guruzeta.
Estadio San Mamés, Bilbao
39672 diváků
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Fornals, Trigueros, Ra. Funes Mori, Layún (64. Cazorla) – G. Moreno (88. Pedraza), Bacca (60. Toko Ekambi).
Andrés Fernández – N. Sansone, Pedraza, Toko Ekambi, Cazorla, Iturra, Raba.

Villarreal dokázal podruhé v letošní sezóně zvítězit, když dobyl San Manés. Athletic Club sice vstupovat do druhého poločasu za bezbrankového skóre, jenže po přestávce ho nalomil gól Pabla Fornalse téměř z poloviny hřiště, na který po rohovém kopu navázal Ramiro Funes Mori a tragédii ze strany Bilbaa dovršil minutu před koncem střídající Karl Toko Ekambi. Domácí poprvé v letošní sezóně prohráli. Konečné skóre na San Manés. Athletic Bilbao 0 Villarreal FC 3.
90+3'
90+1'
Karl Toko Ekambi mohl běžet sám na bránu, rozhodl se ale akci zpomalit a povodit si jednoho z hráčů Bilbaa, kolem něhož pronikl do šestnáctky a z její pravé strany přízemní střelou mířil ke vzdálenější levé tyči, jenže Unai Simón skvěle míč vyrazil a následná dorážka Ramira Funese Moriho zamířila těsně nad břevno!
90'
Nad rámec dnešního utkání byly nastaveny 3 minuty.
89'
Villarreal právě vstřelil branku!
Pablo Fornals nádhernou kolmou přihrávkou vysunul KARLA TOKA EKAMBIHO, který na levé straně šestnáctky vyhrál osobní souboj s jedním z protihráčů a po kličce vybíhajícímu brankáři zamířil do prázdné brány! Bilbao prohrává rozdílem třídy! Asistence: Pablo Fornals.
88'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Alfonso Pedraza.
87'
Villarreal se rozhodl ušetřit další cenné sekundy a připravil poslední střídání, se kterým se vůbec nespěchá.
86'
Bilbao už podle mého osobního názoru nemá sílu na to, aby dokázalo zápas zdramatizovat.
85'
Na San Manés je ticho a jediné, co je slyšet, jsou oslavné chorály fanoušků Villarrealu.
84'
Álvaro González se po ztrátě Iñakiho Williamse pokusil napodobit Pabla Fornalese, jenže jeho střela z půlící čáry neměla dostatečnou výšku a skončila v rukavicích Unaie Simóna.
81'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Gorka Guruzeta.
80'
RAMIRO FUNES MORI si po centru z rohového kopu sice pomohl v souboji s protihráčem rukama a díky nim se vyšplhal do vzduchu, poté ale zamířil hlavou pod horní tyč a gól zůstal i přes protesty domácích hráčů Bilbaa platný! Villarreal vede 2:0. Asistence: Santi Cazorla.
80'
Villarreal vzápětí vypálil zpoza šestnáctky a tečovaná přízemní střela těsně minula vzdálenější pravou tyč!
79'
Karl Toko Ekambi si dokázal na levé straně šestnáctky zasekávačkou do středu hřiště udělat prostor na střelu, jeho následný pokus byl ale zablokován.
77'
Po centru ze standardní situace se tak dlouho míč odrážel v šestnáctce, až se v blízkosti její hranice dostal ke střele Iñigo Córdoba, jeho pokus ale zamířil nad.
76'
Iñaki Williams byl na pravé straně hřiště během úniku stažen k zemi a Víctor Ruiz viděl žlutou kartu.
75'
Vypadalo to, že Bilbao bude moci na levé straně šestnáctky pokračovat v akci, nakonec byl ale odpískán ofsajd.
73'
Óscar de Marcos zatáhl u postranní čáry za ruční brzdu a po taktickém faulu zaslouženě viděl žlutou kartu.
72'
Fotbalisté Bilbaa na pravé straně hřiště rozehráli rohový kop, jenže ani tentokrát se do zakončení nedostali.
71'
Gerard Moreno se ocitl na pravé straně šestnáctky po kolmé přihrávce v obrovské šanci a zřejmě se snažil přízemní střelou zamířit mezi nohy brankáře Bilbaa, jenže Unai Simón míč fantasticky dokázal vyrazit pravou nohou!
70'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Iñigo Córdoba.
69'
Jeden z hráčů Bilbaa po rohovém kopu upadl uprostřed šestnáctky, faul se ale nepískal a hra pokračovala dále.
67'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ander Iturraspe, přichází Unai López.
65'
Estadio San Mamés ztichlo jako kostel během svatebního obřadu poté, co PABLO FORNALS téměř od půlící čáry napřáhl k parádní střele, která se z velké výšky snesla přes hlavu brankáře Unaie Simóna pod horní tyč! Neskutečný gól!
65'
Santi Cazorla se dostal na hřiště a uvidíme, zda právě bývalý hráč Arsenalu dokáže prolomit bezbrankový stav. Bilbao zatím ke střídání nesáhlo.
64'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Miguel Layún, přichází Santi Cazorla.
63'
Iñaki Williams sice na pravé straně šestnáctky dokázal obejít vybíhajícího brankáře Sergia Asenja, jenže poté se ocitl ze střeleckého úhlu a skončil s míčem v zámezí.
62'
Yuri Berchiche se na levé straně pokutového území ocitl na brankové čáře, ještě ale stačil míč poslat ostře pod sebe a Sergio Asenjo ho po rychlém pádu na zem vyrazil. K dorážce se nikdo nedostal.
61'
Iñaki Williams to udělal velice pohotově, když si na hranici šestnáctky zpracoval míč po zpětném přízemním centru z pravého křídla a z otočky pohotově vypálil nad.
60'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Karl Toko Ekambi.
59'
Bilbao na pravém křídle vybojovalo standardní situaci a rychle rozehrálo nakrátko. Villarreal se před standardní situací na straně domácího týmu neodvážil vystřídat.
58'
Avizované střídání na stranu Villarrealu už je připraveno a hosté za okamžik sáhnout k první změně.
57'
Gerard Moreno to na pravé straně šestnáctky přehnal se zasekávačkami a jeho pokus z úhlu byl zablokován.
56'
Následný centr z rohového kopu a poté standardní situace žádné nebezpečí nepřinesl a Villarreal se ubránil.
55'
Bilbao rozehrálo rohový kop a vzápětí si ho zopakuje, protože hlavičku Iñakiho Williamse na přední tyči fantasticky vyrazil pěstí na další rohový kop Sergio Asenjo!
54'
Yuri Berchiche na levé straně zatáhl míč do šestnáctky a z úhlu mířil prudkou střelou k přední levé tyči, jenže pouze vyklepal rukavice Sergia Asenja!
53'
Jeden z hráčů Bilbaa dokázal na pravé straně šestnáctky sklepnout vysoký míč v těžké pozici pod sebe, jenže Iker Muniain toho uprostřed pokutového území nevyužil, jelikož míč minul a Villarreal se opět úspěšně ubránil.
52'
Beñat Etxebarria se tradičně postavil k rozehrání standardní situace a jeho diagonální centr našel pouze náruč brankáře.
51'
Yuri Berchiche a Iker Muniain byli v rychlém sledu faulováni na levém křídle a rozhodčí si nakonec vybral faul na prvního hráče, takže standardní situace bude o něco dále.
50'
Bilbao po přestávce hrozí především centry z pravé strany hřiště, jenže hráči Villarrealu je zatím zvládají odvracet.
49'
Na lavičce Villarrealu se zvedl jeden z náhradníků a začal se rozcvičovat, že by hosté krátce po přestávce udělali první změnu? Zatím to tak nevypadá. Uvidíme, ale časem.
48'
Do šestnáctky Villarrealu přilétly z pravé strany v rychlém sledu dva střílené přízemní centry, z nichž první byl odvrácen do hry, zatímco druhý na rohový kop, a Iñigo Martínez po následném centru hlavičkoval nad.
47'
Óscar de Marcos dobře odcentroval od levé postranní čáry, jenže Iñaki Williams jeho krásný centr uprostřed pokutového území podběhl a do zakončení se těsně nedostal.
46'
Bilbao rozehrálo druhých pětačtyřicet minut, do kterých oba týmy vstupují za bezbrankového skóre, přestože oba měly příležitosti k tomu, aby se dokázaly gólově prosadit.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:03.
Villarreal si během prvního poločasu na rozdíl od domácího týmu vytvořil několik slibných šancí, z nichž největší měl na svědomí Pablo Fornals, jehož pokus parádně vytáhl mimo Unai Simón. Skóre po prvním poločase střetnutí. Athletic Bilbao 0 Villarreal CF 0.
45+3'
45+2'
Iñaki Williams chtěl ze středu hřiště roztáhnout hru doprava, jenže jeho přihrávka mířila do ofsajdu. Blíží se závěr poločasu, během kterého zatím žádný gól nepadl.
45+1'
Gerard Moreno se v závěru poločasu po centru z pravého křídla pokusil na přední tyči o nůžky, které střihly mimo.
45'
Nad rámec prvního poločasu byly nastaveny 3 minuty.
43'
Domácí se v rychlém sledu dostali k centru na pravém a poté levém křídle, přičemž první přízemní pas prolétl bez teče pokutové území, zatímco byl zablokován.
42'
Óscar de Marcos chtěl dlouhou kolmou přihrávkou podél pravé postranní čáry vysunout Andera Capu, jenže míč těsně před ním zamířil do zámezí a Villarreal mohl vhazovat.
41'
Villarreal se ihned po rozehrání rohového kopu a následného centru dostal na přední tyči k hlavičce, která ke škodě hostujícího týmu zamířila vysoko nad bránu Athletica.
40'
Gerard Moreno na pravé straně šestnáctky zpracoval výborně vysoký diagonální pas a po pěkné otočce přiťukl míč na značku pokutového kopu Pablovi Fornalsovi, který bez přípravy mířil přízemní střelou ke vzdálenější levé tyči, jenže Unai Simón vytáhl skvělý zákrok a míč vytáhl na rohový kop!
39'
Iker Muniain si na vzdálenější pravé tyči nabíhal na pěkný přetažený centr z levého křídla, jenže míč o vlásek podběhl a nakonec se k hlavičce a vůbec zakončení nedostal.
38'
Villarreal měl výhodu rohového kopu, ani tentokrát se ovšem po jeho rozehrání do žádné slibné šance nedostal.
37'
Iñaki Carlos Bacca si na levé straně hřiště naběhl na krásnou kolmou přihrávku mezi dvěma protihráči a uvnitř pokutového území se dostal ke střele, která byla zablokována.
34'
Nakonec se zřejmě střídat nebude, protože Álvaro González se vrátil zpět na nohy a pokusí se to rozběhat.
33'
Álvaro González podstoupil v blízkosti vlastní šestnáctky ostrý souboj a zůstává ležet na hřišti. Vypadá to, že během pádu nepříjemně dopadl na pravou ruku. Bude se střídat.
32'
Iñaki Williams uprostřed šestnáctky nebezpečně vypálil z otočky pravačkou a Sergio Asenjo jeho přízemní střelu vyrazil! Vzrušení ale bylo kvůli pozdě odpískanému ofsajdu zbytečné.
29'
Iñaki Williams si na přední tyči naběhl na krásný přízemní centr z levého křídla a akorát mu vyšel krok tak, že se mu míč od pravé nohy odrazil po zemi těsně vedle brány!
28'
Villarreal začíná přebírat otěže zápasu a Athletic musí být aktivnější, pokud nechce poprvé v letošní sezóně prohrát.
27'
Ramiro Funes Mori si na přední tyči naskočil na krásný centr z rohového praporku a pěknou hlavičkou těsně minul vzdálenější pravou tyč brány domácího Bilbaa!
25'
Žlutá ponorka skvěle vyplňuje volné prostory a z pravého křídla si to namířil do její šestnáctky Ander Capa, jeden z hostujících hráčů ho ale rychle čistým zákrokem o míč připravil.
24'
Ramiro Funes Mori zůstal ležet na půlící čáře poté, co ho tvrdě dohrál Raúl García, který se vzápětí protihráči sportovně omluvil.
22'
Domácí předvedli na levém křídle pěknou kombinační akci a u rohového praporku se dostali ke zpětnému centru do šestnáctky, který byl příliš nízký a hráči Villarrealu odvrácen.
21'
Athletic rozehrál rohový kop nakrátko, protože jinak si nedovedu představit a vysvětlit, jak se Villarreal dostal tak rychle k míči. Hosté se prezentovali dobrým napadáním.
20'
Beñat Etxebarria rozehrál na pravé straně hřiště standardní situaci a jeden z hráčů Villarrealu málem zahrál na přední tyči rukou! Hra ale pokračovala a domácí budou zahrávat rohový kop.
18'
Bilbao tak dlouho otáčelo hru z levé strany doprava a naopak, až si na poslední centr počíhal Sergio Asenjo.
17'
Ramiro Funes Mori neváhal a ze střední vzdálenosti napřáhl po odraženém míči k pohotové střele, která přibližně dva metry nad zemí minula levou tyč brány domácího Bilbaa.
16'
Iñaki Williams si nabíhal v blízkosti hranice šestnáctky na pěknou průnikovou kolmou přihrávku a byl sražen k zemi. Píšťalka hlavního rozhodčího ovšem zůstala němá.
15'
Villarreal na ose hřiště zrychlil hru dlouhou kolmou přihrávkou ze středového kruhu až do šestnáctky, jenže nejblíže k míči měl vybíhající brankář Unai Simón, který přečetl hru.
14'
Manu Trigueros byl zřejmě hráčem, který zkusil vypálit zpoza šestnáctky a zamířil vysoko nad bránu Unaie Simóna.
13'
Iñaki Williams si zpracoval míč na ose hřiště a z otočky se snažil hru přenést doprava, jenže jeho dlouhá diagonální přihrávka zamířila do území nikoho a Villarreal vhazoval.
12'
Bilbao má sice velkou územní převahu, jenže na dostřel brány Villarrealu se dostává horko těžko. Hosté dobře brání.
11'
Iñaki Williams se ocitl na pravé straně šestnáctky ve slibné střelecké pozici, jenže promeškal ideální moment pro zakončení a jeho následná střela pravačkou byla zablokována.
10'
Athletic velice dobře kombinuje, jenže zatím pouze ve středu hrací plochy. Hosté čekají, s čím domácí přijdou.
9'
Beñat Etxebarria společně se svými spoluhráči na ose hřiště vyrazil do nadějného protiútoku, jenže domácí to přehnali s narážečkami a nakonec byli o míč připraveni.
7'
Sergio Asenjo se postavil zpět na nohy a utkání může pokračovat. Zatím marně čekáme na nějakou slibnou příležitost, ať už na jedné, nebo druhé straně. Snad se to brzo změní.
6'
Brankář Villarrealu je ošetřován a z hlediště se ozývá mírný pískot. Sergio Asenjo ale určitě nesimuluje, protože se nepříjemně srazil hlavou s jedním ze svých spoluhráčů.
5'
Beñat Etxebarria rozehrál na pravé straně hřiště v blízkosti středového kruhu standardní situaci a do šestnáctky poslal vysoký centr, proti kterému vyběhl z brány Sergio Asenjo, a vyboxoval ho před nepříjemným střetem do bezpečí.
4'
Iñaki Williams si naběhl na pravé straně šestnáctky na kolmou přihrávku a po zvednutí hlavy poslal do ohně jemný oblouček, který Sergio Asenjo bez problému stáhl ze vzduchu.
3'
Athletic v úvodu zápasu dělá hrubé chyby v obraně, za zbytečné ztráty ovšem zatím potrestáno nebylo ani v podobě nějaké slibné brankové příležitosti ze strany Villarrealu.
2'
Nechybělo mnoho a jeden z hostů se řítil sám na bránu, Bilbao ale diagonální přihrávku Villarrealu přečetlo.
1'
Villarreal se ihned po výkopu zápasu vrhl směrem vpřed, k ničemu kloudnému se ale nedostal a domácí brankář Unai Simón v klidu odkopával od své brány.
1'
Do začátku zápasu zbývá necelých pět minut. Kdo dnes vyhraje? A udrží Bilbao svou neporazitelnost?
Hráči obou týmů vyráží na rozcvičení. Utkání mezi Athleticem Bilbao a Villarrealem začne za 35 minut. Domácím bude chybět kvůli trestu za červenou kartu Markel Susaeta, zatímco Villarrealu kvůli poraněnému kolenu Santiago Caseres. Mírným favoritem je Bilbao.

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Núñez, I. Martínez, Berchiche – Etxebarria, Iturraspe (C) – Capa, Raúl García, Muniain – I. Williams.
Náhradníci: Oleaga – Yeray, San José, I. Córdoba, Unai López, Balenziaga, Guruzeta.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, J. Costa – Fornals, Trigueros, Ra. Funes Mori, Layún – G. Moreno, Bacca.
Náhradníci: Andrés Fernández – N. Sansone, Pedraza, Toko Ekambi, Cazorla, Iturra, Raba.

Rozhodčí: Carlos Del Cerro. Asistenti: Juan Yuste, Abraham Álvarez. Čtvrtý rozhodčí: Miguel Ortiz.
Španělská LA Liga ve středu večer nabídne čtyři utkání 6. kola, v jednom z nichž Athletic Bilbao vyzve na Estadio San Mamés fotbalisty Villarreallu. Domácí Bilbao se nachází ve spodních patrech tabulky, stejně jako jeho nadcházející soupeř, přestože letos v lize ještě neprohrálo. Athletic po úvodní výhře nad Leganes třikrát v řadě remizoval, když si rozdělil body shodně po remíze 2:2 s Huescou a Betisem Sevillou a mezitím i s Realem Madrid, který dokázal doma obrat o body po remíze 1:1. Villarreal v letošní sezóně La Ligy odehrál o jeden zápas více, na rozdíl od svého soupeře ovšem kromě jedné výhry zaznamenal dvě remízy a porážky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.