La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  CD Leganés : Vallecano - 6. října 2018   20:45

CD Leganés
14' Carrillo (Santos)
1:0
(1:0)
CD Leganés
Cuéllar – Tarín, Bustinza (C) (29. Omeruo), Siovas, J. Silva – Vesga, R. Pérez – El Zhar, Santos (69. Nasjrí), Óscar Rodríguez – Carrillo (85. Gumbau).
Lunin – Juanfran, Omeruo, Ojeda, Gumbau, Nasjrí, Recio.
Medié – Barranco, Méndez
Estadio Municipal de Butarque
Vallecano
Alberto García (C) – Advíncula, A. Ba, Amat, Á. Moreno – Medrán, Comesaña, Trejo (73. Pozo) – G. Kakuta (49. Embarba), De Tomás, Bébé (49. Á. García).
Dimitrievski – Gálvez, Embarba, Á. García, Imbula, Pozo, Guerra.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 6:4. Fauly: 12:12.
Přestože to po valnou většinu utkání bylo Vallecano, které drželo míč na kopačkách, větší šance si vytvořit nedokázali a především na rozdíl od svého soupeře ani jednou nerozvlnili síť. Zápas rozhodl již ve 14. minutě jedinou brankou utkání Guido Carrillo.
90+3'
90+3'
Advíncula sice zastavil prchajícího Rodrígueze, v rohu hřiště na vlastní polovině toho už však asi mnoho Vallecano nevymyslí.
90+2'
Na nějaký konstantnější závěrečný tlak to ze strany oslabeného Vallecana nevypadá.
90+1'
Alexe Moreno se sám vyhnal mimo hrací plochu špatným prvním dotekem.
90'
Rozhodčí nastavuje tři minuty přesčas.
89'
Advínculův míč do vápna odvrátil Omeruo.
87'
Gumbau získal přímý volný kop, aby si o pár sekund později naskočil načechraný Rodríguezův centra a notně protáhl Alberta Garcíu.
85'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Gerard Gumbau.
84'
Advíncula vyzkoušel Cuéllarovu pozornost přízemní střelou ze slušné vzdálenosti.
82'
Medrán si nyní hodně zbytečně vylil frustraci zbytečným podkopnutím Vesgy a sudí Medié mu udělil druhou žlutou kartu, hostující fotbalista z Valencie tedy putuje předčasně do sprch.
82'
Z úctyhodné vzdálenosti vyslal Rodríguez jedovatou ránu, kterou byl García nucen vytáhnout.
81'
Ba obdržel žlutou kartu.
79'
Hlavní arbitr nyní pustil skrumáž v pokutovém území Vallecana, po níž se Carrillo neúspěšně dožadoval pokutového kopu. Ani střet hlavami Ba s argentinským útočníkem, po němž se skácel střelec první branky k zemi rozhodčího nezaujal.
78'
Nasjrího pokus propašovat balón do vápna přečetl Ba a zamezil postup meruny dále než na rohový kop.
77'
Embarbův tečovaný centr skončil v Cuéllarově náručí,
76'
Také Luís Advincula nebyl úplně nejjistější, podařilo se mu však získat autové vhazování.
76'
Ba pod nátlakem domácí letky zahrál míč do zámezí.
75'
El Zhar při napadání fauloval Álexe Morena ve vápně hostí.
73'
Sám Medrán si poté sám postavil míč a skvělou střelou orazítkoval břevno, od něhož šel balón za bránu!
73'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází José Angel Pozo.
72'
Medrán na svou osobu vybojoval standardní situaci z hodně nebezpečné pozice asi metr před hranicí šestnáctky.
70'
Vallecano zatím jednoznačně tlačí Leganés vlastní polovinu, gólové příležitost nebo dokonce branky z toho však zatím nepramení.
69'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Michael Santos, přichází Júsuf Nasjrí.
67'
Trejovu přihrávku nikdo z útočné dvojice Vallecana nezkrotil.
66'
Alex Moreno trochu uspěchaně napřáhl z velké vzdálenosti a od spoluhráčů si asi pochvalu nevyslouží.
65'
Na opačné polovině se Tarica nacházel v ofsajdu.
64'
García měl s důrazným pasem do běhu těžké pořízení a vzápětí jej od míče odstřihl Tarín.
64'
Siovas centr do vlastní šestnáctky odvrátil.
62'
Po přímém kopu Silvy byl zdvižen praporek asistenta rozhodčího.
60'
Rodríguezova střela střela z dálky se mezi ty na branku nezařadí.
59'
Alex Moreno se vydal na útočný výlet a akci také dokázal zakončit, ze slibné pozice ale Cuéllarovu klec minul.
57'
Alvaro Medrán strážce domácí branky hlavičkou doprostřed svatyně příliš neprověřil.
56'
Carrillo se po rohovém kopu Leganés vytáhl nejvýše a ačkoliv hlavičkoval úplně osamocen, tak si argentinský snajpr další gólovou radost nenadělil.
55'
Embarba hodně nešetrně dohrál Silvu a přestože bezprostředně po situaci byla ponechána výhoda, žluté kartě střídající hráč neušel.
54'
Santos nabral rychlost a řítil se na Bu, který však situaci ustál a zakončení zblokoval.
53'
Rayo zatím v druhém dějství nepouštějí Leganés do hry a jistě se ještě budou chtít porvat minimálně o vyrovnání.
52'
Cuéllar míč letící od rohového praporku vyboxoval.
51'
Domácí fotbalisté dobrým pohybem zamezují Vallecanu vytvářet větší územní posun.
49'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Adrián Embarba.
49'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Bébé, přichází Álvaro García.
49'
Silvův míč ovoce Leganés nesnesl.
48'
Jordi Amat Santose u postranní lajny zastavil nedovoleně.
47'
Kakuta sice nejdříve špatně přihrál a ztratil držení míče svého mužstva, fotbalista poté však z DR Kongo zabojoval a získal balón zpět.
46'
Poločas začali s míčem u nohou hosté, kteří zatím ale nezaznamenávají příliš velký postup vpřed.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21.47.
Ačkoliv statistika držení míče mluví v prospěch Vallecana, zatím jednoznačně nebezpečnějším týmem je ten domácí, jehož průbojný útočný trojzubec několikrát rozebral obranu hostí, síť ale rozvlnilo zatím pouze Carrillovo zakončení ve 14. minutě.
45+2'
45+2'
Santos se výborně uvolnil na pravé straně a přihrál na malém vápně číhajícímu Rodríguezovi, kterému však střela z otočky příliš nesedla a byla odkopnuta jedním z hráčů.
45+1'
Ani nyní si v době, kdy sudí nastavil dvě minuty, Cuéllar napoprvé neporadil s míčem vyslaným Medránem a pomoci museli znovu kolegové z obranných řad.
44'
Žlutou kartu dostává Álvaro Medrán.
44'
Rodríguez se dostal do křížku s Medránem a oba si vysloužili žluté napomenutí.
44'
Silva se po lehkém kontaktu s nohou jednoho z obranců skutálel k zemi a trošku vtipně se snažil o pokutový kop.
43'
Rodríguez vyhledal ve vápně čekajícího Carrillo, jehož hlavička ale přesná nebyla.
42'
Jednalo se právě o hosta z Realu Madrid, který standardku rozehrál, balón však nepřekonal prvního hráče na první tyči.
41'
Rodriguéz se spokojí se ziskem rohového kopu na druhé straně.
39'
Medranův centr byl nejdříve ztečován a poté přinutil nejspíše nedovoleně blokovaného Cuéllara vyboxovat balón na roh.
38'
Omeruo to s razancí v souboji s Trejem přehnal a daroval Rayu přímý volný kop.
37'
Omeriův daleký nákop za defenzívu hostů pochopení s nikým ze spoluhráčů nenašel.
36'
Razance Kakutova centra byla až příliš velká a žádného z adresátů nenašla.
34'
Santos se v době přihrávky z Carillovi kopačky už nacházel za obrannou linií, praporek tedy dole zůstat nemohl.
32'
Bebé u centru podklouzl a podle toho také pas vypadal. García provede výkop.
30'
Jednalo se právě o ligového debutanta, který zastavil akci hostů zakopnutím do zámezí.
29'
Dále už to nešlo a Bustinza je vinou zranění nucen uvolnit místo nigerijskému stoperovi Omeruovi. Kapitánskou pásku převzal Pérez.
29'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Unai Bustinza, přichází Kenneth Omeruo.
27'
Óscar Rodríguez vykutil na Advinculu hezkou "zidanovku", na níž Advíncula zareagoval pouze faulem.
26'
Zatím to je vcelku jednoznačně domácí ekipa, která diktuje tempo hry. Tentokráte to byl El Zhar, kdo centroval, Rodríguez ale nedoskočil.
24'
Přestože na odchovance River Plate dotíralo několik protivníku, odchovanec River Plate dokázal vyprodukovat nebezpečnou střelu k levé tyči, po níž se García musel natáhnout a vytěsnit míč.
23'
Silva chtěl poslat míč do šestnáctky, svůj pokus ale nevyměřil a vápno překopl.
22'
Centr obránce Leganés nijak neohrozil.
21'
Kakutův tanec na balónem v blízkosti pravé lajny nakonec vyústil pouze v rohový kop.
19'
El Zhar poslal famozní průnikovou přihrávku na Santose, uruguayský záložník však skákající kopačák mezi tři tyče nevměstnal.
18'
Silva si již šteloval míč na střelu z úhlu, Ba mu ale na poslední chvíli plány překazil.
15'
Cuellár hodně nejistě neumravnil vzdušný balón a měl štěstí, že prostory za něj vyčistili kolegové z defenzivních řad.
14'
Leganés právě vstřelili branku!
A je to domácí Leganés, které otevírá skóre! Na pravé straně se uvolnil Santos a vzápětí vyslal přízemní pas do pokutového území, který si našel nikým nehlídaný GUIDO CARRILLO, jenž potrestal ledabylou obranu hostí zakončením na vzdálenější tyč.
13'
Muž s páskou na paži ještě musí podstoupit ošetření za pomezní čarou.
12'
Rayo se nejdříve dokázalo s odřenýma ušima dostat přes presink domácích, následně však jejich kontr zastavil duhcapřítomný odchovanec Athletica Bilbao, Bustinza.
11'
Advinculova přihrávka za obranu na Medrána našla adresáta jen v brankáři Cuéllarovi.
9'
Bebé neměl šanci dosáhnout na skákající míč mířící k postranní čáře a ještě k tomu po opuštění trávníku nepříjemně podklouzl.
8'
V postavení mimo hru se nacházel jeden Nabil El Zhar.
8'
Z přímého volného kopu však nic nebylo.
7'
Rodriguéz už už pronikal po levé lajně, když ho s faulem poslal k zemi Luís Advincula.
5'
Dlouhý pas do šestnáctky Vallecana skončil vedle Garcíovi branky a kapitán hostí bude vykopávat.
5'
Rodrguezova střelu ztečovala zeď na rohový kop.
4'
Comesaña zastavil El Zhara nedovoleně a Leganés rozehraje standardní situaci ze slušné pozice.
3'
Ani Bebého míč do šestnáctky neuspěl a vzápětí byl máván ofsajd Álvaru Medránovi, hostovi z Valencie.
2'
El Zharův centr přetáhl a Rodríguez jej už vrátil pouze do Alberta Garcíi.
1'
Utkání vykopli v modro-bílé kombinaci hrající domácí, Vallecano pak obléklo černé dresy s červeným pruhem.
1'
Od výkopu madridského derby už nás dělí jen pár minutek, obě jedenáctky už jsou nastoupeny v tunelu.

CD Leganés: Cuéllar – Tarín, Bustinza (C), Siovas, J. Silva – Vesga, R. Pérez – El Zhar, Santos, Óscar Rodríguez – Carrillo.
Náhradníci: Lunin – Juanfran, Omeruo, Ojeda, Gumbau, Nasjrí, Recio.

Rayo Vallecano: Alberto García (C) – Advíncula, A. Ba, Amat, Á. Moreno – Medrán, Comesaña, Trejo – G. Kakuta, De Tomás, Bébé.
Náhradníci: Dimitrievski – Gálvez, Embarba, Á. García, Imbula, Pozo, Guerra.

Rozhodčí: Medié – Barranco, Méndez.
Vzájemné zápasy:

Naposledy se oba celky utkaly v leté při přátelském utkání na půdě Leganés, kde domácí fotbalisté slavili vítězství po výsledku 2:0.
Rayo Vallecano:

Ani nováček soutěže z hlavního města Španělska neprožívá zrovna vysněný návrat do Primera División. Do ligy vstoupili porážkou 1:4 se Sevillou a bod neukořistili ani na Wandě Metropolitano, kde jako domácí ekipa nastupuje Atlético Madrid. Po odloženém utkání s Athleticem Bilbao, kdy Vallecano muselo na příkaz španělské asociace vylepšit bezpečnostní opatřen vlastního stánkuí, se jedenáct vyvolených kormidelníka Michela konečně chytlo. Na venkovním stadionu zdolali Huescu útle 0:1, tvrdý direkt ale přišel ze strany Deportiva Álaves, které obralo královský celek o všechny body. Na tabuli po závěrečném hvizdu svítilo skóre 1:5. Poslední dva remízové zápasy umístily Rayo Vallecano na aktuální 18. příčku.

CD Leganés:

Přestože se loni dokázalo domácí mužstvo udržet s náskokem slušných 14 bodů na sestupové pozice, v nedávno vypuklém ročníku to zas tak dobře nevypadá. Především úvodních pět duelů svěřencům nově jmenovaného kouče Mauricia Pellegrina nevyšlo, když i vinou nepříznivého losu, který jim přiděli kvalitnější týmy, získali pouhý jeden bod. "Los Pepineros" prolomili nepříjemnou sérii až zázračnou výhrou 2:1 proti špatně hrající Barceloně, zápas s Betisem, v němž prohráli 0:1, však všechny v klubu vrátil do reality. V tento moment drží Leganés průbežné poslední a sice 20. místo.

Szymanowski (tříslo)
Dobrý den a vítejte u přenosu zápasu osmého kola La Ligy mezi CD Leganés a Rayem Vallecanem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.