La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Girona - 20. dubna 2019   13:00

Celta Vigo
34' Aspas (Boufal) • 69' Boufal (Aspas)
2:1
(1:0)
Girona
53' Portugués  (Alcalá)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), Cabral, N. Araujo, Olaza – Lobotka, Yokuşlu – Boudebouz (88. Jozabed), Boufal (80. Hjulsager) – Aspas (90. Costas), Gómez.
S. Álvarez – Beltrán, Costas, Hjulsager, M. Jensen, Jozabed, Sisto.
Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Abraham Álvarez
Abanca-Balaídos (Vigo)
Girona
Bunú – Porro, Alcalá, Espinosa, Carnero García (85. Soni) – Pons, Douglas Luiz – Portugués, Aleix Garcia (46. B. García), Roberts (46. Juanpe) – Stuani (C).
Iraizoz – Doumbia, B. García, Granell, Muniesa, Juanpe, Soni.

S konstatováním, že Sofiane Boufal byl rozdílovým hráčem zápasu, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního odpoledne.
V samotném závěru mohla Girona vyrovnat, ale branku netrefila. Hostující celek byl sice horším týmem na zeleném pažitu, ovšem své šance si vytvořil. Jediný pokus mezi tři tyče směřoval Cristian Portugués, jenž hned zaznamenal vyrovnávací gól. Jenže Celta de Vigo se nevzdala a vzala si vedení zpátky, když se nádhernou střelou zapsal mezi střelce Sofiane Boufal. Situace v tabulce je taková, že domácí celek přeskočil o bod soupeře a je na čtrnáctém místě La Ligy, Girona je jen o místečko horší.
90+7'
90+6'
Z hranice vápna se do míče opřel po sklepnutí Bernarda Espinosy Pere Pons. Jeho pokus mířil jen těsně nad břevno, to by bylo vyrovnání za vteřinu dvanáct.
90+4'
Na pravé straně se rozeběhl Pedro Porro, jenž přízemním pasem našel na penaltovém puntíku spoluhráče. Ovšem Cristhian Stuani trefil jen soupeře, jenž ho atakoval.
90+3'
Polovina nastavení už je pryč. Hostující celek hraje daleko od soupeřovy branky. Ovšem nyní přichází další útok Girony.
90+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se bude hrát šest minut nad rámec normální hrací doby.
90'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází David Costas.
90'
Na levé straně obral soupeře o míč Kévin Soni, který následně odcentroval. Ovšem před brankou se nenacházel žádný hráč v červenobílém dresu.
88'
Maxi Gómez si seběhl k pravé postranní čáře, odkud poslal centr před branku, kde se nacházel osamocený spoluhráče. Jeho hlavička postrádala razanci a mířila jen doprostřed branky, kde byl připravený Jasín Bunú.
88'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Jozabed.
87'
Čas velmi rychle utíká a Girona je stále ve ztrátě jedné branky. Hostující hráči už volí jen pasy do šestnáctky, ale domácí obrana si s nimi zatím ví rady.
85'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Kévin Soni.
84'
Centr mířil na zadní tyč, kam si nabíhal Cristhian Stuani. Ovšem domácí brankář celou situaci přečetl a včasným výběhem příležitost překazil.
83'
Po pravé straně postupoval dopředu Hugo Mallo, který byl atakován soupeřem. Přesto se domácí krajní obránce dostal k centru, ale na první tyči ho odvrátil hostující bek.
81'
Douglas Luiz srazil k zemi Iaga Aspase, který šel k zemi hodně ochotně. Hlavní rozhodčí si k sobě volá oba hráče, aby jim domluvil. Bude se pokračovat bez žlutého napomenutí.
80'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Andrew Hjulsager.
79'
U postranní čáry zůstal ležet Sofiane Boufal, jenž byl trefen soupeřovou dlaní do obličeje. Jednalo se o nešťastný zákrok a navíc je jasné, že pro domácího hráče utkání končí.
78'
Hra se v posledních minutách přelévá ze strany na stranu. Centr od pravé postranní čáry vyslal Pedro Porro, jehož snažení odklidil na rohový kop jeden ze stoperů.
77'
Je jasné, že se bude utkání dlouho nastavovat, ale základní hrací doby se blíží do poslední desetiminutovky. Vraťme se na zelený pažit, kde Iago Aspas vyslal střelu vysoko nad bránu.
76'
Žlutou kartu dostává Douglas Luiz (Girona FC), který skluzem trefil soupeře. Hostující hráč se ani nesnažil nohy stáhnout, takže je správně dalším potrestaným.
74'
Jenže předchozí pokus byl zřejmě tečován, protože se rozehrává rohový kop. Celta de Vigo kroutila míč do bližší šibenice, ovšem Jasín Bunú byl znovu pohotový.
73'
Po další inkasované brance je na tahu Girona, která pokazila přihrávku a musela se rychle vrátit. Průnik zastavil až v šestnáctce Ryad Boudebouz, který si míč zasekl a poté zakončil jen nad břevno.
70'
Žlutou kartu dostává Sofiane Boufal (Real Club Celta de Vigo), který po vstřelené brance skočil na tribunu mezi fanoušky. Domácí hráč tak do příštího zápasu kvůli kartám nenastoupí.
69'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Po krásné kombinaci přichází ještě hezčí gól! SOFIANE BOUFAL udělal na levé straně pár rychlých kroků, díky kterým se ocitl na hranici vápna a pak to přišlo! Domácí záložník vyslal technický pokus k zadní tyči, o kterou se míč otřel a zamířil za brankovou čáru. Asistence: Iago Aspas.
68'
Další centr mířil před branku, tentokrát se o něj postarala Girona. Ovšem Rubén Blanco z branky vyběhl a sebral míč ze vzduchu.
67'
Na hranici vápna si narazil míč se spoluhráčem Cristian Portugués. Ovšem obrana opět zafungovala na jedničku a ke střele z nebezpečné pozice hostujícího útočníka nepustila.
66'
Z levé strany odcentroval Lucas Olaza, jehož snažení posunul asi o dva metry dál bránící hráč. Ovšem Iago Aspas se nevzdal a vystřelil z otočky doprostřed braky, kde byl připravený Jasín Bunú.
65'
Iago Aspas sice na útočné polovině přišel o balon a pustil soupeře do protiútoku. Domácí útočník může poděkovat spoluhráči, který akci Girony rychle zastavil.
63'
Zpoza vápna přišlo zakončení hráče v červenobílém dresu, ovšem střela přišla ze záklonu a míč tak zamířil jen nad břevno domácí brány.
62'
Celta de Vigo opět kombinuje na útočné polovině, ale další centr pokryl Jasín Bunú. Domácí tým posílá centry na malé vápno, kam brankář každého týmu v klidu vyběhne.
60'
Od půlící čáry vyslal pas do šestnáctky soupeře Douglas Luiz. Ovšem míč z jeho kopačky našel jen soupeřova brankáře. Hra velmi rychle otočila a k hlavičce se po centru zprava dostal Maxi Gómez. Jeho hlavička zamířila do míst, kde stále připravený Jasín Bunú.
59'
Domácí mužstvo kombinuje na vlastní polovině, dokonce přišla přihrávka až k brankáři. Celta po chvilce přešla přes půlící čáru, ale tam balon rychle ztratila.
57'
Zdá se, že hráči ve světlemodrých dresech nezachytili úvod druhého poločasu, ovšem teď už by se to mohlo změnit k lepšímu. Ovšem centr z pravé strany skončil v náruči gólmana.
56'
Stanislav Lobotka vybojoval pro své mužstvo rohový kop z pravé strany. Centr od praporku zamířil na první tyč, odkud byl odvrácen do bezpečné vzdálenosti.
54'
Trochu krutý trest pro domácí celek, který z ojedinělé šance inkasuje. Celta de Vigo je tak znovu na tahu, protože dnes by potřebovala nutně zvítězit.
53'
Girona právě vstřelila branku!
Hlavní rozhodčí posoudil celou situaci tak, že branka platí! Tudíž Cristhian Stuani míč nezasáhl. CRISTIAN PORTUGUÉS převzal balon na hranici šestnáctky, odkud ho uklidil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Pedro Alcalá.
52'
Až nyní se jde hlavní rozhodčí podívat na celou situaci sám. Vyhání od sebe hostující hráče a za malou chvilku snad už rozhodne.
51'
Dlouhou dobu se prohlíží video, pokud Cristhian Stuani míč zasáhl, branka nebude platit. Pokud ne, vše bylo v pořádku a stav zápasu bude srovnaný.
49'
Brankovou situaci zkoumá ještě video, zda se nejednalo o ofsajd. Bude srovnáno nebo zůstane stav zápasu stále stejný!
47'
Borja García před malou chvíli přišel na zelený pažit a nyní byl faulován Okayem Yokuşluou (Celta de Vigo). Souboj se udál ve středovém kruhu.
46'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Aleix Garcia, přichází Borja García.
46'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Patrick Roberts, přichází Juanpe.
46'
Úvodní poločas patřil Celtě de Vigo, která dominovala v držení balonu i vytváření šancí. O jediný zásah se postaral s nutnou dávkou štěstí Iago Aspas, jenž z jasné pozice trefil tyč, od které zamířil balon za brankovou čáru. Naopak Girona čekala na protiútoky a pár nadějných příležitostí bylo. Ovšem ani jeden míč na domácí branku neletěl přesně.
45+1'
45+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí který na tabuli ukazuje, že se bude hrát šedesát vteřin nad rámec normální hrací doby.
45'
Standardní situaci rozehrál Ryad Boudebouz, který kroutil míč na zadní tyč, kde jej podběhl jeho spoluhráč. Míč sice mířil na branku, ovšem Jasín Bunú byl na místě.
44'
Real Club Celta de Vigo opět kombinuje na útočné polovině, kde byl faulován Ryad Boudebouz. Domácí mužstvo tak bude rozehrávat další standardní situaci.
42'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se blíží ke svému konci, Celta de Vigo je opět v útoku. Sofiane Boufal se pokusil obloučkem dostat míč před branku, ale našel jen hlavu bránícího hráče.
40'
Okay Yokuşlu sice u postranní čáry uklouzl ale Maxi Gómez ho nepřehodil a míč zamířil jen za postranní čáru. Pokud by toho domácí útočník využil, mohl jít se spoluhráči do přečíslení.
39'
Domácí mužstvo aktuálně uklidňuje hru a chce poločas dohrát s vedením v zádech. Až po chvilce přišel průnik zleva, který byl zakončen přihrávkou před branku. Jenže Maxi Gómez trefil jen nohu soupeře, jenž ho atakoval.
38'
Aktuálně se hráči ve světlemodrých dresech zbavili sestupové příčky a dokonce přeskočili dnešního soupeře. Vraťme se na zelený pažit, kde je v kombinaci Girona.
36'
Celta de Vigo je opět na útočné polovině, kde se snaží najít další cestičku před hostující branku. Domácí mužstvo opět vyprodukovalo střelu, která letěla vedle pravé tyče.
34'
Domácí mužstvo se rychle vykombinoval z vlastní poloviny až do šestnáctky soupeře, kam po levé straně vnikl Sofiane Boufal. Záložník Celty pak přihrál před branku, kde se nacházel IAGO ASPAS, jehož zakončení se odrazilo od tyče za brankovou čáru. Asistence: Sofiane Boufal.
32'
Po delší době sledujeme kombinaci hostujícího mužstva. Pedro Porro vyslal centr z pravé strany, který mířil na hranici malého vápna, kde se nacházel dobře postavený obránce.
31'
Cristhian Stuani se snažil proniknout do pokutového území z levé strany, ale jeho snažení bylo zastavené. Hra se tak opět otáčí a na tahu jsou hráči ve světlemodrých dresech.
30'
Zatím můžeme říct, že Celta de Vigo je lepším celkem, ale stav zápasu je bezbrankový. Nyní se o pas do šestnáctky pokusil Raúl García, ale balon doputoval jen nad branku.
29'
Domácí mužstvo se pokusilo o přenesení hry, jelikož se na pravé straně ocitl osamocený Ryad Boudebouz. Jenže míč byl příliš dlouhý a doputoval za postranní čáru.
27'
Neskutečné, co Celta de Vigo zahodila! Iago Aspas vyslal do šestnáctky centr z pravé strany, kterým našel na malém vápně osamoceného Maxi Gómeze. Jeho hlavička mířila ke vzdálenější tyči, ale branku jen těsně minula.
26'
Jeden z domácích hráčů si váže tkaničku, a tak hlavní rozhodčí vhazování pozdržel. Hugo Mallo a jeho výbava je již v pořádku, můžeme pokračovat.
25'
Utkání se hraje za slunečného počasí, které je v současné chvíli mnohem větším povzbuzením, než samotný fotbal. hraje se povětšinu času od vápna k vápnu.
23'
Obraz hry je stále stejný, Celta de Vigo kombinuje na útočné polovině, naopak Girona čeká na rychlé protiútoky.
21'
Centr na zadní tyč si zpracoval Iago Aspas, jenž se podle pomezního rozhodčího nacházel v ofsajdu. Dle opakovaných záběrů se ale ukázalo, že domácí hráč v nepovoleném postavení nebyl.
20'
Centr z volného kopu mířil na levou stranu šestnáctky, kde hráč ve světlemodrém dresu hlavičkový souboj prohrál. Následně se Girona hnala do protiútoku, jenže Patrick Roberts vystřelil nepřesně.
19'
Skluzem zajel do Maxiho Gómeze Pedro Alcalá, který přispěchal do souboje příliš pozdě. Ani tentokrát se žlutit nebude, ovšem domácí mužstvo bude rozehrávat standardní situaci.
18'
O přenesení hry na levou stranu se pokusil Douglas Luiz. Jenže míč z kopačky hostujícího záložníka byl příliš dlouhý a opustil hrací plochu.
17'
Ani po druhém rohovém kopu střelu neevidujeme. Cetla totiž rozehrála na krátko a pokusila se o pas do vápna ze středu hrací plochy. Jenže ani tato volba se nejevila jako správná.
16'
Celta Vigo se opět vydala do útoku a o průnikovou přihrávku se postaral Stanislav Lobotka. Míč byl ovšem tečován a zamířil na rohový kop. Centr od praporku byl odvrácen, a tak uvidíme další roh.
15'
Tentokrát Maxi Gómez svému celku moc nepomohl, jelikož jeho přihrávka zpátky našla jen soupeře. Girona se hnala do protiakce, ale po nepřesné přihrávce zamířil míč mimo hrací plochy.
13'
Z rohového kopu zakončení sice vidět nebylo, jenže po chvilce se kličkou uvolnil v šestnáctce Maxi Gómez. Jeho střílená přihrávka mířila z ostrého úhlu před branku, ale hostující gólman byl znovu na místě.
12'
Zpoza vápna se do míče opřel Iago Aspas, jehož pokus mířil do pravého spodního rohu branky. Jasín Bunú sice zasáhl, ale celé snažení musela dokonat obrana před ním.
10'
U postranní čáry si faulem pomohl Bernardo Espinosa, který trefil soupeře do hlavy. Maxi Gómez se hodně zlobí na hostujícího obránce, ale žlutá karta se pro tentokrát vytahovat nebude.
9'
Centr z levé strany vyslal do vápna Raúl García, jenž před brankou našel nabíhajícího kapitána. Ovšem Cristhian Stuani byl u míče příliš pozdě, a tak jeho hlavička zamířila jen nad břevno.
8'
Tentokrát kombinace hráčů ve světlemodrých dresech dlouho netrvala, přihrávka dopředu byla totiž nepřesná.
7'
Hra se velmi rychle obrátila před domácí branku, kde přihrávku do šestnáctky nezvládl Aleix Garcia. Girona se k balonu rychle vrátila, ale Patrick Roberts individuálně do vápna přes soupeře neprošel.
6'
Domácí celek je opět u balonu a kombinuje na útočné polovině. Celta hledá další cestu k šestnáctce soupeře. Iago Aspas přihrál na levou stranu hranice šestnáctky, odkud se technickým pokusem na zadní tyč prezentoval Sofiane Boufal. Jeho pokus ale zlikvidoval Jasín Bunú.
5'
Dlouhý pas mířil na Maxiho Gómeze, který sklepl míč pod sebe. Jeho spoluhráč se mu balon pokoušel vrátit, ale přihrávka byla nepřesná.
4'
Stejný hráč jako před malou chvilku zakončoval, tak nyní táhl útok po levé straně. Ovšem souboj u půlící prohrál, ale hostující mužstvo bude alespoň vhazovat.
3'
Real Club Celta de Vigo nastoupila ve světlemodrých dresech, naopak Girona FC zvolila červenobílou sadu. Vraťme se na zelený pažit, kde nepřesně zakončil Cristian Portugués.
2'
Centr z levé strany mířil někam k penaltovému puntíku, kde souboj podstoupil Maxi Gómez. Ovšem hlavičkový souboj vyhrál bránící hráč.
1'
Utkání třiatřicátého kola španělské nejvyšší soutěže hlavní sudí pan Carlos Del Cerro právě zahájil. Celta se jako první ujala balonu a začíná kombinací na vlastní polovině hrací plochy.
1'

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Cabral, N. Araujo, Olaza – Lobotka, Yokuşlu – Boudebouz, Boufal – Aspas, Gómez.
Náhradníci: S. Álvarez – Beltrán, Costas, Hjulsager, M. Jensen, Jozabed, Sisto.

Girona FC: Bunú – Porro, Alcalá, Espinosa, Carnero García – Pons, Douglas Luiz – Portugués, Aleix Garcia, Roberts – Stuani (C).
Náhradníci: Iraizoz – Doumbia, B. García, Granell, Muniesa, Juanpe, Soni.

Rozhodčí: Carlos Del Cerro – Juan Yuste, Abraham Álvarez.
Ještě jednou vítám všechny fotbalové nadšence nebo sázkaře u dnešního střetnutí, které startuje zhruba za dvacet minut. Oba celky bojují o záchranu a trochu hůře je na tom domácí Celta Vigo, která se momentálně nachází na sestupových příčkách. Ovšem Girona má o pouhé dva body více, a tak nás čeká boj o každý kousek zeleného pažitu.
Vzájemná utkání

První duel v probíhající sezóně vyšel lépe Gironě, která na svém hřišti zvítězila 3:2.
Girona FC

Hosté z Girony jsou na tom o něco lépe. V tabulce se nacházejí na čtrnácté pozici se čtyřiatřiceti body, což není zase takový rozdíl mezi Gironou a Celtou de Vigo. Také hosté se tedy musí ještě hodně snažit, aby se vyhnuli pásmu sestupu. Ani Gironě se v posledním kole nedařilo, když doma padla 0:1 s Villarrealem. Dnes tak budou hosté chtít na hřišti svého soupeře získat důležité body, nejlépe však všechny tři. Oba týmy tak svedou těžkou bitvu.
Real Club Celta de Vigo

Hráči dnes domácího týmu Celta de Vigo jsou v tabulce španělské LaLigy na sedmnáctém místě s dvaatřiceti body. Jsou tak ohrožení sestupovým pásmem, neboť na pozice sestupu do druhé ligy mají náskok pouhého jednoho bodu. Aby se zachránili, musí v posledních šesti zápasech sezóny bodovat. Jinak se může stát, že si v příštím ročníku LaLigu nezahrají. Naposledy se domácím nedařilo na hřišti Atletica Madrid, kde prohráli 0:2 z jejich pohledu. Dnes se tak pokusí tuto prohru odčinit.
Hezké sobotní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu španělská LaLiga a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání třiatřicátého kola mezi týmy Real Club Celta de Vigo a Girona FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.