La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Barcelona - 23. dubna 2019   21:30

0:2
(0:0)
Barcelona
57' Aleñá  (Roberto) • 61' L. Suárez
D. Alavés
Pacheco (C) – Vigaray, Navarro, Laguardia, Ely (73. Twumasi), R. Duarte – Rolán (46. Brašanac), Wakaso, Pina, Jony (82. Guidetti) – Bastón.
Sivera – García, Twumasi, Martín, Guidetti, Brašanac, Marín.
Cordero – Escuela, Cerezo
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
Barcelona
ter Stegen – N. Semedo (71. Alba), Piqué, Umtiti, Roberto – Arturo Vidal, Busquets (C), Aleñá (88. Arthur) – O. Dembèlé (62. Messi), L. Suárez, Coutinho.
Cillessen – Arthur, Messi, Vermaelen, Lenglet, Alba, Malcom.

Držení míče: 22 % : 78 %.
Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 18:9.
Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a zápas čtyřiatřicátého kola končí. Barcelona si z trávníku Alavés odváží tři body za vítězství 2:0.

Barcelona vstoupila do zápasu v pozvolném tempu. Ihned v osmé minutě však rozehrával mizerně jen do kroku Suáreze domácí Tomás Pina. Útočník Katalánců spěchal na branku, ale střelou bez razance Pacheca nepřekonal. Následnou dorážku Countinha si již pohlídala obrana. Do závěru první půle již další nebezpečný střelecký pokus k vidění nebyl.

Po změně strany stačilo prvnímu celku LaLigy zabrat na pět minut. Nejprve zakončil akci Sergiho Roberta se Suárezem Carles Aleňa. Následně po centr dostali míč do branky Piqué s Umtitim, gól však neplatil pro ofsajd, ale ještě před tím zahrál rukou Pina. Nařízenou penaltu proměnil Luis Suárez a o zápasu bylo rozhodnuto.
90+4'
90+4'
Tomás Pina zajel skluzem do Coutinha a ještě před koncem zápasu si vysloužil od hlavního rozhodčího žlutou kartu.
90+4'
Mezi střelce se mohl zapsat také Lionel Messi. Táhlou ránu na vzdálenější tyč ale Argentinec přetáhl jen nad branku domácího celku.
90+3'
Hráči Alavés se ještě pokusili napadat rozehrávající obránce Barcelony. Piqué sice posunul míč Umtitimu, který ještě prodloužil na Vidala. Chilský záložník už o balon přišel.
90+2'
Philippe Coutinho mohl ještě po přihrávce Lionela Messiho zvýšit náskok Barcelony. Z úhlu však napálil míč pravačkou jen do boční sítě.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90'
Hned ve čtyřech postupovaly hostující hvězdy do otevřené obrany. Suárez ale přehrál celou situaci, dlouho nepřihrával a když už se rozhodl, tak mu do balonu skončil Laguardia.
89'
Po autovém vhazování na levém kraji se dostal k balonu Philippe Coutinho. Barcelona se i v samém závěru zápasu nezbavuje míče a skvěle kombinuje.
88'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Carles Aleñá, přichází Arthur.
87'
Gerard Piqué musel také do nebezpečného skluzu na hranici vápna. Před unikajícím Bastónem, ale dokázal trefit balon a čistě odzbrojil domácího útočníka.
86'
Barcelona se drží stále na balonu. Na pravé straně spolupracoval s Jordi Albou Arturo Vidal Do hry se zapojil také Ter Stegen, který ale míč jen posouval k Piquému.
85'
Luis Suárez si postrčil míč kolem Navarra, následně se Barcelona usadila v těsné blízkosti pokutového území soupeře. Obrana Alavés už se stačila zformovat.
83'
Posledních zhruba deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Barcelona si i nadále s přehledem hlídá dvoubrankový náskok.
82'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jony, přichází John Guidetti.
81'
Domácí fotbalisté nepříjemně napadali rozehrávku Barcelony. Alba si musel pomoci přihrávkou k Ter Stegenovi, který si ale nechtěl zadělat na problémy a raději odkopl do bezpečí.
80'
Alavés se snaží závěr zápasu ještě lehce zdramatizovat. Jony přízemním centrem hledal Bastóna, ale ten je v dnešním duelu jako neviditelný.
79'
Zdravotní problémy má domácí brankář Fernando Pacheco. Po krátkém pobytu na trávníku se ale zvedá a zápas může bez větší prodlevy pokračovat.
78'
Únik Suáreze byl pořádně nebezpečný. Střelec druhé dnešní druhé branky ještě našel obloučkem na zadní tyč Vidala, který ale hlavičkoval ze záklonu nad branku. Za předcházející faul inkasoval žlutou kartu Coutinho.
77'
Jony hraje už od prvního poločase pod žlutou kartou, ale nyní si neodpustil tvrdý úder do obličeje Roberta. Hlavní rozhodčí ale druhou kartu neuděluje.
76'
Duarte výborně vystoupil proti Suárezovi. Barcelona se ještě dostala k odraženému balonu, ale centr Coutinha skončil jen v moci Xima Navarra.
75'
Barcelonští fotbalisté uklidňují hru v další zdlouhavé kombinaci. Carles Aleňa přihrával do středu Busquetsovi, který ještě našel na pravém kraji Vidala.
74'
Jony hraje povedené utkání. Nyní získal pro domácí autové vhazování, po kterém mohl zakončovat Laguardia, ale míč napálil z nadějné pozice vysoko nad.
73'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rodrigo Ely, přichází Patrick Twumasi.
72'
Barcelona pokračovala v tlaku od rohového praporku. Po rozehrávce na krátko centroval do pokutového území Sergi Roberto, pas krajního obránce byl ale jen přetažený.
71'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Nélson Semedo, přichází Jordi Alba.
70'
Sergi Roberto přihrával na pravou stranu Semedovi. Barcelona se poté uchýlila jen k posouvání balonu kolem pokutového území, ani Messi se neprosadil kolem Elyho.
69'
Po dlouhé době letěl míč také do pokutového území Barcelony. Jony zkusil vystřelit z hranice šestnáctky, ale našel jen skvěle postaveného Vidala.
68'
Kombinace Barcelony se ustálila. Messi si narazil s Coutinhem, následně se dostal do hry i Aleňa, ale to už je pískán faul Vidala.
67'
Rubén Duarte si ještě celou situaci vysvětloval s Piquém, který se vydal na útočný výlet. Celou situaci musel uklidňovat až hlavní rozhodčí.
66'
Vidal přihrával na pravou stranu Robertovi. Barcelona se udržela u balonu v blízkosti pokutového území, ale Suárez zcela zbytečně přistrčil Duarteho.
65'
Lionel Messi byl strážen hned dvojicí soupeřů. Po ztrátě argentinského útočníka musel zasáhnout za dres unikajícího Pinu Sergio Busquets. Obešlo se to bez žluté karty.
64'
Barcelona se po dvou rychlých gólech lehce zatáhla. Paradoxně po příchodu Lionela Messiho do hry se Alavés dostalo po dlouhé době na útočnou polovinu.
62'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Lionel Messi.
61'
Barcelona právě vstřelila branku!
Barcelona vede po hodině hry již o dva góly. Míč si na značku pokutového kopu postavil LUIS SUÁREZ. Uruguayský útočník sice zamířil do míst, kam si to namířil i Pacheco, ale domácí brankář nedokázal míč vyrazit.
60'
Hlavní rozhodčí se ještě byl na celou situaci podívat na videu. Gól Barcelony sice neplatí pro ofsajd, ale ještě před tím zahrál v pokutovém území Tomás Pina rukou a je z toho penalta.
59'
Z místa přestupku centroval do pokutového území Ousmane Dembélé. Barcelona se radovala z branky, když Piqué s Umtitim dotlačili balon až za čáru kolem bezmocného Pacheca.
58'
Unikajícího Suáreze musel tentokrát zastavit jen faulem za žlutou kartu Ximo Navarro.
57'
Barcelona se dostává do vedení! Katalánci nebyli tak aktivní směrem dopředu jako v prvním poločase, ale proměňují ihned první šanci. Parádní přihrávku Roberta pustil mezi nohama Luis Suárez na CARLESE ALEŇU, který z blízkosti prostřelil Pacheca.
56'
Za postranní lajnou se kromě Jordiho Alby rozcvičuje také Lionel Messi. Co nevidět, by se tak mohla sestava Barcelony lehce změnit.
55'
Sergi Roberto pospíchal za dlouhou přihrávkou Vidala. Balon však na hrací ploše nestačil zastihnout a vhazovat tak mohli zhruba ze středu trávníku domácí.
54'
Ousmane Dembélé centroval do pokutového území. V něm se balon několikrát odrazil, až skončil u Mubaraka Wakasa. Následně se ghanský záložník skácel k zemi a hra musí být přerušena.
52'
Rubén Duarte se dostal zničehonic ke střele. U své první tyče byl ale Ter Stegen neomylný. Ve druhém poločase se domácí nebojí útočit.
51'
Po odvrácení rohového kopu mířili do nebezpečného brejku domácí fotbalisté. Jony ještě mohl přihrávat, ale zkusil vypálit z úhlu, ale byl nepřesný.
50'
Balon si postavil na místo přestupku Luis Suárez. Uruguayský útočník pálil nebezpečně prudce, ale jen do horní části obranné zdi. Laguardia odrazil balon na rohový kop.
49'
Vidala podkopl u středového kruhu Wakaso, ale hra pokračovala. Alavés příliš daleko s balonem nedoputovalo, naopak Dembélé byl sražen těsně před vápnem domácích.
48'
Suárezovu patičku nedokázal zpracovat Coutinho. Po dlouhém odkopu Elyho se Barcelona opět dostala k balonu ještě na útočné polovině trávníku.
47'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou ze středového kruhu Luis Suárez. Barcelona se usadila na balonu a podobně jako v úvodu druhé půle nikam nespěchá.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Diego Rolán, přichází Darko Brašanac.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:32.
Jedna nastavená minuta uplynula a první poločas končí. Hráči odcházejí do šaten za stavu 0:0.

45+1'
45+1'
V závěru prvního poločasu se skácel na trávník Diego Rolán. Krajní záložník se drží za zadní stehenní sval a vypadá to, že bude muset střídat.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Gerard Piqué rozbíhal dlouhým pasem z vlastní poloviny Roberta. Balon byl ale na krajního obránce Barcelony příliš rychlý a vhazovat mohli domácí.
44'
Minutu před pauzou se ocitl u balonu Nélson Semedo. Barcelona útočila z pravé strany, po přenesení hry byl v kombinaci také Coutinho, ale domácí už byli zformováni před vápnem.
43'
Jonyho parádní centr před třicet metrů našel Rodrigo Elyho, který hlavičkoval jen těsně nad břevno barcelonské branky. Ter Stegen měl situaci pod kontrolou.
42'
Další faul Arturo Vidala. Tentokrát to odnesl loktem v obličeji Rubén Duarte. Barcelona se musela zatáhnout až do vlastního pokutového území.
41'
Rozehrávajícího Wakasa přišlápl zezadu Arturo Vidal. Alavés rozehrávalo z klidové pozice, ale poté jen do prostoru, který hlídal Piqué s Umtitim.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Barcelona lehce polevila v útočném snažení, ale i tak kontroluje hru ve střední části trávníku. Dlouhou přihrávku si poté stáhl pro sebe Pacheco.
38'
Marc-André Ter Stegen musel být v pozoru. Po dlouhém autu do pokutového území propadl balon k přední tyči, kde ale s přehledem německý brankář byl včas.
37'
Jony opět v centru dění. Po souboji s Piquém došlápl barcelonskému stoperovi do oblasti obličeje. Píská se ale předcházející faul na Jonyho.
36'
S blížícím se koncem prvního poločasu se dostává Alavés více a více do hry. Umtiti musel rozehrávat až s Ter Stegenem, který poté odkopl balon k Suárezovi.
34'
Jonyho přidržel za dres Vidal, hlavní rozhodčí ale faul neodpískal a poté si musel od záložníka domácího celku vyslechnout. Pro Jonyho to je žlutá karta.
34'
Balonu se po dlouhé době dotkl také Ter Stegen. Přihrávkou hlavou však s přehledem ukryl v náručí. Barcelona poté mohla útočit podél pravé postranní lajny.
33'
Po Coutinhově kličce se proti pravidlům provinil Wakaso. Barcelona okamžitě překvapivě rozehrála do vápna, kde byl ale Luis Suárez v ofsajdu.
32'
Alavés nemá co nabídnout. Diego Rolán sice získal odražený balon, ale poté neměl s kým spolupracovat a tak opět jen k odkopl k hostujícím hráčům.
31'
Suárezovu střelu musel vyrážet na rohový kop až Fernando Pacheco. Dembélé centroval zpět do šestnáctky, ale Vidal ani Piqué hlavičkou neuspěli.
30'
Barcelona má obrovskou územní převahu, ale v první půlhodině nedokázala udeřit. Nyní navíc fauloval ještě na útočné polovině trávníku Samuel Umtiti.
29'
Aleňovi se nabízel k přihrávce Coutinho. Brazilský útočník byl po zpracování velmi rychle poslán k zemi Navarrem a to neuniklo ani hlavnímu rozhodčímu.
28'
Fernando Pacheco rozehrával od vlastní branky. Ve střední části trávníku prohrál hlavičkový souboj Pina s Vidalem, poté se ale balon opět odrazil ke hráčům domácího celku.
27'
Převaha Barcelony se stupňuje. Coutinho nyní spolupracoval se Suárezem, ale obrana domácího celku se i nadále rychle přesouvá ze strany na stranu.
26'
Coutinhova nahrávka našla na pravé straně Dembélého. S útočníkem Barcelony stačil držet krok Duarte. Nakonec se Barcelona odvážila ke střele, ale Aleňa branku z nadějné pozice přestřelil.
25'
Také Philippe Coutinho se připomněl na trávníku. Po narážečce se Suárezem zkusil ohrozit Pacheca, ale šestadvacetiletý gólman ve službách Alavés neměl s ránou do středu žádný problém.
24'
Umtitiho přejel po odehrání Rolán, následně se domácí záložník rozčiloval na rozhodčího, ale ten po právu přisuzuje balon hráčům Barcelony.
23'
Barcelona sice opět kombinuje, ale v dostatečné vzdálenosti od branky soupeře. Vigaray pomohl s bránícím Suáreze Navarrovi. Poté se ale domácí hráči zmohli jen na odkop.
22'
Alavés se prokombinovalo na útočné území, ale pouze několik metrů za půlící lajnu. Ihned poté utekl balon Wakasovi, který musel následně faulovat Aleňu.
20'
Úvodních dvacet minut jednoznačně patří prvnímu celku LaLigy. Suárezův pas byl sice zastaven rukou, ale hlavní rozhodčí nechal zápas pokračovat bez přerušení.
19'
Carles Aleňa vyzval ke spolupráci Roberta, ten z prvního doteku cpal balon do pokutového území, ale prudký pas zblokoval hned první bránící hráč Alavés.
18'
Busquetse fauloval na pětatřiceti metrech od branky Wakaso. Barcelona ale tradičně rozehrával pouze do kombinace a pokračuje v obléhání vápna domácího týmu.
17'
Opět Jony v akci. Tentokrát jeho centru z volného přímého kopu sebral do rukavic Ter Stegen. Alavés se začíná pomalu dostávat do tempa po ubráněné první desetiminutovce.
16'
Jony nasadil jesle Semedovi, poté ale dlouhou přihrávku na rozběhnutého Bastóna lehce přetáhl. Vhazovat mohli opět jen fotbalisté hostujícího celku.
15'
Carlos Vigaray musel v rychlostním souboji s Robertem do skluzu. Ihned po autovém vhazování se Barcelona opět usadili na útočné polovině trávníku.
14'
Suárez o krok nedosáhl na přihrávku Vidala na hranici vápna. Domácí se ale opět uchýlili jen k dalekému odkopu, který sebral pro Barcelonu Sergio Busquets.
13'
Po delší odmlce se dostali k balonu také domácí hráči. Jony si narazil na pravém kraji s Bastónem, ale ihned poté byl odpískán ofsajd právě útočníka Alavés.
12'
Nélson Semedo přidržel rozehrávajícího Duarteho. To neuniklo ani pomeznímu rozhodčímu, který přisoudil balon domácím fotbalistům.
11'
Tlak Katalánců se postupně zvyšuje. Z pravé strany přilétl do pokutového území nebezpečný pas Semeda, jediný hráč Barcelony ve vápně Luis Suárez byl ale opět pokrytý.
10'
Po zblokovaném centru Dembélého rozehrávali hosté rohový kop. V šestnáctce se ale jako první dostal k balonu Mubarak Wakaso. Po dlouhém odkopu však sebral hrací předmět Vidal.
9'
Barcelona byla opět v nebezpečném úniku. Aleňa přihrával pod sebe na Suáreze, který byl ale těsně před malým vápnem na poslední chvíli obsazen.
8'
Alavés zaváhalo v rozehrávce a Barcelona šla ihned do brankové příležitosti. Suárezův náběh nedokázal pokrýt Navarro, ale lehkou ránu do středu branky si Pacheco pohlídal. Akce ještě pokračovala, ale Coutinho našel jen obránce před sebou.
7'
Aleňa přiťukával míč Robertovi, na levém kraji se ale hosté dále než několik metrů za polovinu nedostali. Naopak musel zabrat do obrany Vidal.
6'
Deportivo se zatahuje stále více a více k vlastní brance. Busquets nyní ale ztratil balon v souboji s Pinou, následně musel dnešní kapitán Barcelony vytáhnout jen odkop za postranní čáru.
5'
Ousmane Dembélé zkoušel individuálně projít z pravé strany až do vápna. Ve skluzu ho ještě nestavil Duarte, ale nakonec francouzskému útočníkovi utekl balon k Elymu.
4'
Barcelona kombinuje ve středu pole, hosté nikam nespěchají. Sergi Roberto neměl prostor na levé straně a tak raději poslal míč zpět ke svým stoperům.
3'
Domácí hráči sice vytáhli napadání až do blízkosti vápna soupeře. Jony byl ale až příliš agresivní při snaze získat míč a je tak pískán faul na Vidala.
2'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu domácí fotbalisté. Po dlouhém nákopu ale skončil míč jen za koncovou lajnou a vykopávat tak bude Ter Stegen.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtyřiatřicátého kola nejvyšší španělské soutěže LaLigy může za několik málo okamžiků začít.

Deportivo Alavés: Pacheco – Vigaray, Navarro, Laguardia, Ely, R. Duarte – Rolán, Wakaso, Pina, Jony – Bastón.
Náhradníci: Sivera – García, Twumasi, Martín, Guidetti, Brašanac, Marín.

FC Barcelona: ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Umtiti, Roberto – Arturo Vidal, Busquets, Aleñá – O. Dembèlé, L. Suárez, Coutinho.
Náhradníci: Cillessen – Arthur, Messi, Vermaelen, Lenglet, Alba, Malcom.

Deportivo Alavés

Alavés zakončilo loňský ročník nejvyšší španělské soutěže konečným čtrnáctým místem, ale s pořádným náskokem na sestupové příčky. Závěr sezony ale nebyl od Alavés vůbec špatný, v posledním měsíci dokázalo porazit zvučnější týmy v čele s Malagou nebo Bilbaem.

V přípravě na aktuální sezonu odehrálo Alavés hned osm zápasů pouze se španělskými protivníky. Po těsných vítězstvích nad Oviedem a Realem Sociedad však v generálce Alavés podlehlo 1:2 Huesce, když oba týmy dohrávaly téměř celý druhý poločas v deseti.

Nepříliš povedená předešlá sezona je ale dávno zapomenuta. Nyní patří Alavés po třiatřiceti odehraných kolech parádní osmá pozice. Ještě pět zápasy zpět ale Alavés nahánělo i suverénní trojici. Následovaly ale nevýrazné výsledky, když Alavés padlo 0:4 s Atléticem, 0:2 se Sevillou a před týdnem padlo 1:2 také s Espanyolem. O víkendu navíc Alavés ztratilo dva body se zachraňujícím se Valladolidem, když remizovalo 2:2.
FC Barcelona

Barcelonští fotbalisté mají v domácí soutěži na dosah obhajobu titulu, historicky se mohou stát již po šestadvacáté mistry Španělska. Pět kol před koncem LaLigy mají svěřenci pětapadesátiletého trenéra Valverdeho devítibodový náskok na pronásledovatele z Atlética Madrid.

Klíčový v honbě za titulem byl právě vzájemný souboj z před dvou týdnů, kdy po vyloučení Diega Costy dohrávali madridští hráči více než hodinu hry v deseti. Nápor Barcelony se postupně zvyšoval, až vygradoval dvěma slepenými góly v samém závěru, na zásah Luise Suáreze zareagoval o minutu později také Lionel Messi.

Mezi duely s Manchesterem absolvovala Barcelona zápas s poslední Huescou. Ernesto Valverde dal svým největším hvězdám volno, ani na lavičce nebyli Messi, Suárez, Piqué nebo Rakitić. S deseti změnami v sestavě oproti zápasu s United lídr LaLigy uhrál pouze bezbrankovou remízu, vůbec poprvé za první tým Katalánců nastoupili mladíci Wagué a Puig. O víkendu už poté hrála proti Realu Sociedad plná sestava, která však zvítězila "pouze" 2:1.

V Lize mistrů zvládli hráči španělského velkoklubu odvetu semifinále proti Manchesteru United 3:0 a zajistili si tak už postup mezi nejlepší čtyřku. V boji o finále se poté střetnou s Liverpoolem.
Krásný úterní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěže LaLiga pokračuje vloženým čtyřiatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Alavés, které před domácím publikem přivítá Barcelonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.