La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Real Sociedad - 4. května 2019   18:30

0:1
(0:1)
Real Sociedad
25' José  (Sangalli)
D. Alavés
Pacheco – Vigaray (46. Wakaso), Laguardia, Navarro, R. Duarte – Martín (84. Twumasi), Pina, García (C), Jony – Bastón (66. Guidetti), Calleri.
Sivera – Brašanac, Inuj, Guidetti, Marín, Twumasi, Wakaso.
Alberola – Hernández, Cerdán
Estadio de Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz
Rulli – Zaldúa, A. Elustondo (76. Juanmi), H. Moreno, Muñoz – Sangalli (46. Zubeldia), Merino – Barrenetxea Muguruza (59. Rodrigues), Pardo, Oyarzabal (C) – José.
Moyà – Juanmi, Bautista, Sandro Ramírez, Navas, Rodrigues, Zubeldia.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 13:6. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 7:20.
Je dobojováno. Hodně vyrovnaný zápas rozhodla nakonec jedna jediná branka. Tu vstřelil s velkou dávkou štěstí hostující hráči a San Sebastian tedy porazil Alavés 1:0. Domácí dnes nebyli horším celkem, ale v zakončení se jim příliš nedařilo a to rozhodlo.
90+4'
90+2'
Žlutou kartu dostává Igor Zubeldia (Real Sociedad San Sebastian).
90+2'
Jeden z hráčů dokázal zakončit, ale branku o pořádný kus minul a vypadá to, že všechny body získají hosté.
90+1'
Rohový kop pro domácí. Do vápna hostů jde i brankář Fernando Pacheco.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Domácí hráč upadl ve vápně San Sebastianu, ale rozhodčí zůstal zcela klidný a pokutový kop neodpískal.
86'
Domácí se stále tlačí dopředu, jsou nyní mnohem aktivnější, ale vyrovnávací branka zatím nepřichází. San Sebastian velmi dobře brání.
84'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Martín, přichází Patrick Twumasi.
82'
Žlutou kartu dostává Mikel Merino (Real Sociedad San Sebastian).
81'
Z následného rohu nic nebylo a dopředu už pospíchají domácí.
80'
Na druhé straně se do míče opřel Rubén Pardo a byl to hodně povedený pokus, ale Fernando Pacheco skvělým zákrokem míč vyrazil na roh!
79'
Jony se skvěle prodral do vápna, dostal se do zakončení, ale míč skončil jen na boční síti, takže stav utkání se ani tentokrát nemění!
78'
Domácí tentokrát zastavil ofsajd. Hráči Deportiva se hodně zlobí, ale k ničemu jim to není.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Juanmi.
76'
Žlutou kartu dostává Rubén Pardo (Real Sociedad San Sebastian).
74'
Po hezkém signálu putoval míč na hranici velkého vápna, kde byl Wakaso, ale ten ho napálil vysoko nad branku!
73'
Rohový kop pro Deportivo.
71'
Ale po další střele už musel Rulli zasahovat, ale s vydařeným pokusem si skvěle poradil a míč vyrazil!
70'
Za míčem se nyní dral Mubarak Wakaso, ale nakonec ho na hrací ploše nezachytil a od své branky bude rozehrávat Gerónimo Rulli.
68'
Hosté stále kontrolují své vedení a zatím to zvládají na jedničku. Pro San Sebastian by to byly důležité tři body.
66'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Borja Bastón, přichází John Guidetti.
64'
Po další akci zakončoval Martín, ale jeho hlavička přesná nebyla a domácí tedy stále prohrávají o jednu branku.
62'
Domácím nelze upřít snahu, ale zatím se jim ve druhém poločase nedaří dostat do zakončení.
60'
No, Alavés už má na vyrovnání pouze 30 minut. Je ale jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se tak na co těšit.
59'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Ander Barrenetxea Muguruza, přichází Kévin Rodrigues.
58'
Hosty tentokrát zastavil ofsajd, takže ani z této akce nic nebylo. Na tahu jsou domácí, kterým se velmi rychle krátí čas.
56'
Na hranici velkého vápna se k míči dostal Jony, který obstřelil vše, co mu stálo v cestě, ale branku zhruba o metr minul.
55'
Rohový kop pro domácí.
54'
O něco aktivnější jsou stále hostující hráči, kterým se směrem dopředu daří o trochu více.
52'
Také druhý poločas se hraje v hodně svižném tempu a oba celky se stále tlačí dopředu. Sledujeme velmi pohledný zápas.
50'
Domácí hráč vnikl do vápna, po souboji upadl, ale rozhodčí zůstal zcela klidný a pokutový kop neodpískal.
48'
Hosté dobře kombinovali, nakonec z toho byl centr z pravé strany, ale po něm míč skončil v zámezí.
47'
Žlutou kartu dostává Mubarak Wakaso (Deportivo Alavés).
46'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Luca Sangalli, přichází Igor Zubeldia.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Carlos Vigaray, přichází Mubarak Wakaso.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:31 hodin.
První poločas je za námi. Byla to slušná jízda a rozhodně jsme se nenudili. Viděli jsme jednu branku, vlastní, kterou si vstřelil domácí hráč a San Sebastian tak vede na hřišti Alavésu 1:0. Druhý poločas tak bude ještě hodně zajímavý a myslím si, že se máme na co těšit.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Tak nakonec z toho rohový kop nebyl, protože rozhodčí ještě dříve odpískal útočný faul.
43'
Rohový kop pro San Sebastian.
42'
Hostující hráč se dostával za obranu soupeře, ale nakonec neustál souboj a skončil na zemi.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá zhruba pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě dočkáme nějaké branky.
39'
Dopředu se vydali i hosté, ale Ander Barrenetxea Muguruza si pomohl faulem.
37'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo, takže domácí celek i nadále prohrává o jednu branku.
36'
Rohový kop pro domácí celek. Dočkáme se vyrovnávací branky?
35'
Domácí reklamovali ruku jednoho z hostujících hráčů, ale rozhodčí zůstal klidný a pokutový kop neodpískal.
33'
Po krásné přihrávce před branku byl blízko vyrovnání Borja Bastón, ale na poslední chvíli míč ukopl Héctor Moreno!
32'
Hostující hráč zastavil rozvíjející se akci soupeře a může být rád, že za svůj zákrok nevyfasoval žlutou kartu.
30'
Nyní si to ale hosté až příliš poklidnou rozehrávkou pořádně zkomplikovali, nakonec to ale zvládli.
29'
Hosté už nyní nikam příliš nepospíchají a po zisku míče se snaží zklidnit hru, což je za současného stavu zcela pochopitelné.
27'
No, teď je řada na domácích fotbalistech. Uvidíme, zda Alavés nějak zareaguje a směrem dopředu něco vymyslí.
25'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
A je tu první branka! Hosté získali míč uprostřed hrací plochy a šli dopředu. Nakonec z toho byla střela z hranice velkého vápna, kterou se prezentoval WILLIAN JOSÉ a míč se štěstím skončil za brankářem.
24'
Ale tohle byl hodně povedený střílený centr. K míči se natahoval Borja Bastón, ale nakonec mu pár decimetrů chybělo a zakročil Rulli.
23'
Na druhé straně měl práci Gerónimo Rulli, ale s centrovaným míčem si poradil na jedničku.
22'
Po centru do vápna se k míči nakonec s velkou dávkou štěstí dostal Rubén Pardo, ale v pádu ho poslal nad branku!
21'
Hráči San Sebastianu se prokombinovali až do vápna soupeře, ale tam nic nevymysleli.
19'
Jony hezky obešel jednoho protihráče, ale následně už byl zastaven a ani z této akce nic nebylo.
18'
Domácí nyní skvěle napadali a hostující brankář to nemohl vyřešit jinak, než že míč poslal do zámezí.
17'
Další hodně tvrdý souboj, po kterém zůstala na trávníku dvojice hráčů. Bude se ošetřovat.
15'
Nyní z toho byl centr z pravé strany, ale ve vápně hostů kraloval pozorný Héctor Moreno.
14'
Hosté nyní dobře kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se nedostali. Domácí se okamžitě vydali dopředu, ale byla z toho jen nepřesná přihrávka.
12'
Oba celky se stále tlačí dopředu a myslím si, že se diváci rozhodně nenudí. Do zakončení se hráči sice příliš nedostávají, ale hraje se v hodně svižném tempu.
10'
Domácí to nyní vyzkoušeli dlouhým nákopem, ale ten byl až příliš dlouhý míč a míč skončil v zámezí. Od své branky bude rozehrávat Gerónimo Rulli.
9'
Po tvrdém souboji zůstal ležet na trávníku domácí Jony, ale vypadá to, že bude moci pokračovat.
8'
Jenže ani z jednoho rohu nic nebylo. Po centru do malého vápna se do zakončení dralo několik hráčů, ale nakonec byl odpískán útočný faul.
7'
Hosté se okamžitě vydali dopředu a jak to dopadlo? Samozřejmě vybojovali další rohový kop.
6'
Po rohu se k odraženému míči dostal Tomás Pina, ale napálil ho několik metrů nad branku hostujícího celku.
5'
Tak zatím je to ze strany na stranu. Po rychlé akci je tu třetí rohový kop, tentokrát pro domácí.
4'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Celé snažení nakonec zastavil ofsajd, takže u míče už jsou znovu domácí fotbalisté.
3'
A je tu další rohový kop, tentokrát ale pro hráče San Sebastianu.
2'
Po rohu se nakonec jeden z hráčů natlačil do zakončení, ale měl to hodně složité a branku trefit nedokázal. Rozehrávat tak bude zkušený Gerónimo Rulli.
1'
Domácí se hned vydali dopředu a nakonec vybojovali první rohový kop v tomto duelu.
1'
Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Deportivo Alavés: Pacheco – Vigaray, Laguardia, Navarro, R. Duarte – Martín, Pina, García (C), Jony – Bastón, Calleri.
Náhradníci: Sivera – Brašanac, Inuj, Guidetti, Marín, Twumasi, Wakaso.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, H. Moreno, Muñoz – Sangalli, Merino – Barrenetxea Muguruza, Pardo, Oyarzabal (C) – José.
Náhradníci: Moyà – Juanmi, Bautista, Sandro Ramírez, Navas, Rodrigues, Zubeldia.

Alavés – San Sebastian 0:2
Deportivo Alavés nezažívá vůbec špatnou sezonu. Domácí celek má zatím 47 bodů a nachází se na osmé pozici, takže ještě stále bojuje o evropské poháry. Na sedmé Bilbao totiž ztrácí pouze 3 body a právě sedmá pozice zaručuje předkolo Evropské ligy. Z posledních pěti utkání ale domácí ani jednou nevyhráli, takže ve formě příliš nejsou. Dnes ale musí prostě zabrat.

Real Sociedad San Sebastian je na tom dost podobně, protože má 44 bodů a nachází se na 10. pozici. Také hosté hrají teoreticky ještě o Evropskou ligu, ale šance už je minimální, každopádně hosté dnes neberou nic jiného, než všechny tři body. Jenže ani hosté nejsou v nejlepší formě, protože z posledních pěti utkání vyhráli pouze jednou.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. LaLiga má na programu 36. kolo a my budeme sledovat duel mezi Deportivem Alavés a San Sebastianem. Mírným favoritem je domácí celek, ale tento duel může dopadnout opravdu jakkoliv.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.