La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Vallecano - 28. ledna 2019   21:00

0:1
(0:0)
Vallecano
47' De Tomás  (Advíncula)
D. Alavés
Pacheco – Martín, Laguardia, Maripán, R. Duarte – Burgui (75. Sobrino), García (C) (67. Jony), Brašanac, Wakaso – Calleri, Bastón (75. Guidetti).
Sivera – Sobrino, Guidetti, Navarro, D. Torres, Jony, Diéguez.
Melero López – Torre Cimiano, Martínez Serrato
Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz)
13 982 diváků
Vallecano
Dimitrievski – Velázquez, A. Ba, Amat – Advíncula, Comesaña, Imbula, Á. Moreno – Trejo (80. Bébé), Embarba (C) (66. Á. García) – De Tomás (87. Medrán).
Alberto García – Tito, Medrán, Bébé, Á. García, Pozo, Gálvez.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc.

Dnešní utkání sledovalo 13 982 diváků.
Dohrávku mezi Alavésem a Rayem Vallecanem máme za sebou. Alavés padl 0:1 a doma prohrál vůbec poprvé v sezóně. Prohrál tak už podruhé po sobě, navíc znovu bez vstřelené branky. Naopak hosté potvrdili dobrou formu a začínají se vzdalovat sestupovým příčkám. V prvním poločase jsme viděli jen dvě šance. Ve čtvrté minutě hostující Álex Moreno napálil jen brankáře Pecheca, na konci půle pak nastřelil Burgui tyčku. Vallecano mělo výborný vstup do druhého poločasu, po centru z pravé strany se hlavou prosadil Raúl De Tomás. A celý zápas vlastně rozhodl. Hosté se poté zatáhli a stačilo jim bránit se nájezdům Alavésu, které ale nebyly až na výjimky moc nebezpečné. Nejvíc šancí měl Jonathan Calleri, ale neměl štěstí v koncovce. Hosté si poté v nastaveném čase už svůj náskok zkušené pohlídali.
90+5'
90+5'
Hosté rozehráli na krátko a drží míč u rohového praporku.
90+5'
Bébé táhl protiútok Raya Vallecana. Mohl i přihrávat, ale rozhodl se střílet. Fernando Pacheco vyrazil míč nad břevno.
90+4'
Ještě jeden centr přeci jen letěl do vápna Raya, ale už to bylo jen ze zoufalství a znovu to nebylo přesné.
90+4'
Alavés se stále nedokáže dostat k míči. Tohle už pro něj nevypadá dobře.
90+3'
Hosté se nyní brání dobře, drží míč daleko od své branky, až u útočného rohového praporku.
90+2'
Jenže to se nesetkalo s úspěchem a také následný dlouhý míč Alavésu byl nepřesný a skončil v zámezí.
90+2'
Alavés zase velice rychle míč přesunul na útočnou polovinu. Má šanci z autu vhodit balón až do vápna.
90+1'
Bébé a poté ještě zbytečně odkopl míč a dostává žlutou kartu. Příští utkání s Leganés tak bude muset vynechat.
90+1'
Nastavuje se pět minut!
90+1'
Domácí kopali rohový kop, ale po menších zmatcích ve vápně dokázalo Rayo Vallecano míč odkopnout.
90'
Alavés se dál snaží dobývat branku soupeře. Ale stále platí, že nedokáže překonat soustředěnou obranu hostů.
89'
Hosté si mohou ale oddechnout, protože akci domácích zastavil ofsajd.
89'
Álvaro Medrán po chvilce na hřišti zezadu skluzem skosil Calleriho a okamžitě si z blízka prohlédl žlutou kartu.
88'
Z otočky poté zpoza vápna pohotově pálil Jonathan Calleri, ale tomu dnes není přáno. Mířil těsně vedle.
88'
Při centru z pravé strany sice byli domácí ve vápně rovnou ve čtyřech, ale nikomu z nich se nepovedlo dostat k hlavičce.
87'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Raúl De Tomás, přichází Álvaro Medrán.
86'
Domácí se zase velice rychle dostali dopředu, ale tam nic kloudného nevymysleli. Stole Dimitrievski bude rozehrávat od své branky.
85'
Rozhodčí už zase uklidnil emoce a může se pokračovat ve hře.
84'
A dalším, kdo za strkanici dostal žlutou kartu byl hostující záložník Giannelli Imbula.
84'
Hodně daleko pak z branky vyběhl Fernando Pacheco a hlasitě protestoval a žduchal do protihráčů, za což si také vysloužil žlutou kartu.
83'
Mubarak Wakaso se už chtěl vydat do rychlého protiútoku, když ho zezadu sundal na trávník Santi Comesaña a dostává žlutou kartu.
83'
Jony se z levé strany nedostal k centru do vápna a ani nevybojoval rohový kop. Ale Alavés bude alespoň vhazovat.
82'
Vallecano má autové vhazování a vůbec s ním nikam nespěchá. To se samozřejmě nelíbí domácím fanouškům, kteří sborově pískají.
81'
Duartaho centr způsobil menší zmatky ve vápně Vallecana, ale znovu to nebylo natolik dokonalé, aby se někdo z domácích dostal do nebezpečného zakončení.
80'
K nějakému drobnému zranění došlo také u Calleriho. Ten už je ale v pořádku a pokračovat bude moci také Stole Dimitrievski. Můžeme pokračovat ve hře.
80'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Bébé.
79'
Brankář Stole Dimitrievski se narazil o Guidettiho a bude muset být ošetřen.
78'
Po další šance Alavésu to také gól není a navíc to vypadá na zranění brankáře Valladolidu Stoleho Dimitrievského.
78'
Tak teď byli domácí nejblíže gólu ve druhém poločase. Nemohl být v šanci nikdo jiný než Jonathan Calleri, ale skluzem jen těsně nedosáhl na skvělou přihrávku za obranu ze strany. Jinak už by před sebou měl prázdnou branku.
77'
Nic takového se neděje, hraje se dál.
77'
Na trávníku skončil ve vápně Vallecana nový muž na hřišti John Guidetti. Znovu se řeší s VAR, zda se náhodou nebude kopat pokutový kop.
76'
Alavés už má tímto vystřídáno a může se dál soustředit na dobývání branky Vallecana. Tlak už má dlouho, ale stále čeká na velkou šanci.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Burgui, přichází Rubén Sobrino.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Borja Bastón, přichází John Guidetti.
74'
Dopředu se totiž hnal rychlík Jonathan Calleri a obrana hostů měla opravdu co dělat, aby ho na poslední chvíli odstavila od míče.
73'
Hosté zaútočili do otevřené obrany Alavésu. Jenže se k centru z pravé strany nakonec neodhodlali a musí se tak velice rychle vracet.
72'
Ke střele zpoza vápna se dostal záložník Alavésu Mubarak Wakaso, ale z první míč netrefil vůbec dobře a ten letěl jen pánu bohu do oken.
71'
Jony poslal dlouhým autem míč až do vápna, poté došlo k prodloužení hlavou, ale k zakončení už nikoliv.
71'
Rubén Duarte už se chystal centrovat z levé strany, ale včas u něj byl Luis Advíncula a čistě mu skluzem vypíchl míč.
70'
Standardní situace domácím nevyšla, míč se stal kořistí brankáře Stoleho Dimitrievského, který míč sebral ze vzduchu.
69'
Álex Moreno zezadu fauloval Burguiho a je prvním hráčem Vallecana se žlutou kartou.
68'
Giannelli Imbula natáhl nohu a chtěl vypíchnout míč novému muži na trávníku Jonymu, místo toho ho ale fauloval.
67'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Manuel García, přichází Jony.
66'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Adrián Embarba, přichází Álvaro García.
65'
K tomu může dojít teď, když byl faulovaný Adrián Embarba.
65'
Hosté už na svou pasivitu musejí reagovat a chystá se jejich první střídání.
64'
Míč směřoval na přední tyč. Hosté ho odvrátili jen kousek za vápno, kde číhal Wakaso, ale ten svou střelou minul branku.
63'
Mohlo být vyrovnáno, do zajímavé střelecké pozice se dostal z pravé strany Jonathan Calleri, zatím dnes nejaktivnější hráč Alavésu. Jeho rána byla ale sražená na rohový kop.
62'
Po vstřelené brance se Rayo Vallecano zaměřuje jen na bránění náskoku. Zatím mu to vychází.
61'
Jonathan Calleri centroval z levé strany před branku, ale Borja Bastón byl pokrytý a k míči se nedostal.
60'
Rozhodčí znovu uvedl míč do hry, s kombinací může pokračovat Alavés.
59'
Při hlavičkovém souboji se hlavami nepříjemně střetli Víctor Laguardia a Adrián Embarba a oba už jsou v péči doktorů.
58'
Guillermo Maripán dostává žlutou kartu za to, že bránil brankáři Raya ve výhozu míče.
57'
K hlavičce se na zadní tyči sice dostal Manuel García, ale jeho zakončení šlo přímo do rukou brankáře Dimitrievského.
57'
Střela Alavésu z pravé strany byla sražená do boční sítě a je z toho rohový kop.
56'
Znovu se bude kopat proti brance Raya Vallecana, tentokrát po faulu na Víctora Laguardii z velké dálky.
55'
Míč po centru Duarteho nakonec propadl až na zadní tyč, kde se pohyboval Darko Brašanac. Ale ten nedokázal míč dobře zpracovat.
54'
Domácí se po inkasované brance hodně tlačí dopředu. Nyní pronikal do vápna Jonathan Calleri a byl zastaven jen za cenu faulu.
53'
A po něm se nic zajímavého neudálo i proto, že Manuel García nechal ruku v obličeji jednoho z protihráčů.
52'
Penalta to není, pouze rohový kop.
52'
Zatím je vše nachystáno na rohový kop, ale porada sudího Melera Lópeze dál probíhá.
51'
Po centru z pravé strany skončil ve vápně na zemi Darko Brašanac. Rozhodčí si nechá poradit od VAR, zda to není penalta.
50'
Po nepřesnosti Alavésu může Rayo Vallecano vhazovat a samozřejmě nikam nespěchá. Snaží se trochu přibrzdit rozjetý Alavés.
49'
Alavés se okamžitě snaží odpovědět, ale zatím jeho akcím chybí klid. Rayo se i tentokrát v pohodě ubránilo.
48'
Domácí hned po rozehrávce poslali dlouhý nákop dopředu, ale okamžitě míč ztratili.
47'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Host= začali druhý poločas stejně dobře jako končili ten první a nyní svůj tlak gólově zúročují! Nejprve to vypadalo, že budou mít hosté smůlu, když se míč po střele Imbuly odrazil od tyče. Jenže pak přišel centr z pravé strany od Advínculy přesně na hlavou RAÚLA DE TOMÁSE, a ten prudkým zakončením nedal Pachecovi šanci. Asistence: Luis Advíncula.
46'
Po centru z pravé strany se k zakončení hlavou dostal Raúl De Tomás, ale prudký centr poslal nad branku.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
První poločas pondělní dohrávky máme za sebou, Deportivo Alavés hraje doma s Rayem Vallecanem zatím bez branek. Hrálo se hodně opatrně, šancí bylo k vidění minimum, každý tým měl vlastně jen jednu. Hned ve čtvrté minutě pálil z dobré pozice hostující Álex Moreno, ale Fernando Pacheco ho skvěle vychytal. Na konci poločasu pak měl velkou šanci Burgui, ale z blízka napálil tyčku.
45+1'
45'
Zničeho nic ale mohlo být naopak zle pro hosty! Ti vinou liknavosti nabídli soupeři velkou šanci, Burgui napálil z blízka levou tyč branky Vallecana!
44'
Závěr prvního poločasu opravdu patří Rayu Vallecanu. Alavés se pouze brání a asi už se těší na konec půle.
43'
Ten ale vůbec nezaměstnal brankáře Fernanda Pachecu. Centry se zatím hostům vůbec nedaří.
43'
Alavés je ale i dál pod tlakem. Adrián Embarba centroval tentokrát zprava a je z toho pro hosty alespoň rohový kop.
42'
Prozatím však nemá Rayo Vallecanu štěstí v předfinální fázi. Znovu došlo na centr z levé strany, a ten byl i v tomto případě špatný.
41'
Znovu se Rayo tlačí dopředu, Alavés je zatažený celý za míčem a jen se brání.
40'
Nakonec ovšem vše vyústilo jen v nepřesný centr do vápna, na který nikdo v bílo-červeném nedosáhl.
39'
Rayo zatím rozhodně nepůsobí jako tým ze sestupových vod. Je na něm naopak vidět, že se mu daří a teď se snaží hledat kombinací skuliny v obraně Alavésu.
38'
Rayo poměrně rychle zase přišlo o balón, ale Wakaso byl v těžké pozici a už nedokázal z pravé strany odcentrovat. Domácí ale dál drží míč.
37'
Zápasu zatím nepřispívá časté kouskování hry kvůli faulům. Po dalším z nich rozehrávají hosté.
36'
Rayo kopalo rohový kop, ale míč jen proletěl vápnem a nikomu se nepodařilo hlavou ani kopačkou zakončit.
35'
Guillermo Maripán si nerozuměl se svými spoluhráči, jeho oblouček směrem k pravé postranní čáře skončil jen v autu.
34'
Burgui posílal míč z první do vápna na Bastóna, ale ten byl dobře pokrytý. Domácí pak ještě chvíli pokračovali v kombinaci, než předvedli nepřesnou přihrávku.
33'
A následnou akci Raya Vallecana pak zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
32'
Tu rozehrával Álex Moreno, ale udělal to nejhůře, jak mohl. Trefil jediného hráče ve zdi Alavésu.
31'
Manuel García přišlápl špičku kopačky Óscara Treja a hosté mají první zajímavou standardní situaci.
30'
Znovu dokázalo Rayo Vallecano zahrozit brance Alavésu, ale zatím nemá štěstí v zakončení. Adrián Embarba levačkou pálil vedle.
29'
Giannelli Imbula zakončoval ze zajímavé pozice, ale Fernando Pacheco zůstal bez práce, protože míči se postavil do cesty jeden z jeho obránců.
28'
Jordi Amat udělal při rozehrávce chybu a přišel o míč, ale Borja Bastón toho nevyužil a místo centru do vápna se míč poté vrátil až na půlku Alavésu.
27'
Ve vápně Alavésu byl jediný hráč Raya Vallecana Raúl De Tomás a nebyla šance, aby na něj centr z pravé strany dolétl.
26'
Po nějakém postrčení skončil ve vápně na zemi Abdoulaye Ba. Už je ale zase na nohou a bude moci pokračovat ve hře.
25'
Rubén Duarte poslal ze standardní situace z pravé strany míč před branku, ale ve vzduchu kralovali hosté, takže zase žádná práce pro Pacheca.
24'
Rozhodčí byl zase v akci a pískal faul, tentokrát se provinil Óscar Trejo, který si počínal nedovoleně tělem.
23'
Martín posílal trochu na slepo z pravé strany střílenou přihrávku před branku. Nejblíže k ní měl Borja Bastón, ale i pro něj byla nakonec nepřesná.
22'
Martín si hezky zalepil dlouhý vzdušný pas na pravé křídlo, ale už se mu nepovedlo nasadit jesličky svému strážci, takže se nedokázal uvolnit.
21'
Hosté to zkoušeli z levé strany autem přímo do šestnáctky, ale tento pokus jím nevyšel, domácí obránci míč v pohodě odvrátili do bezpečí.
20'
Jenomže nic z toho není, protože domácí ve vápně faulovali.
19'
Prudký centr do vápna směřoval na zadní tyč. Hlavičkoval Víctor Laguardia a bude z toho ještě rohový kop.
19'
Luis Advíncula zezadu nepříjemně došlápl na nohu Mubaraka Wakasa. Další standardní situace pro domácí.
18'
Domácí standardka ale ani tentokrát přímo neohrozila branku Raya Vallecana. Brankář Stole Dimitrievski zůstává i nadále bez práce.
17'
Byli však u balónu jen chvilku a pak šel dopředu Alavés, jmenovitě Mubarak Wakaso. Toho jednoznačně fauloval Emiliano Velázquez a Alavés má tak další standardku.
16'
Alavés vyzval k rozehrávce svého brankáře Pacheca, ale po jeho nákopu získali míč hosté.
15'
Álex Moreno měl na levé strany dostatek času odcentrovat. Zvolil míč na zadní tyč, kam si nabíhal Imbula, ale ten pálil vedle branky Alavésu.
14'
Na polovině hřiště byl faulovaný hostující záložník Abdoulaye Ba. Rayo hned rozehrálo a pokračuje ve své kombinaci.
13'
Nyní to vypadalo, že Amat fauloval právě Calleriho, ale je to právě naopak. Rozhodčí odpískal faul útočníka domácího mužstva.
12'
Aktivní Jonathan Calleri si dokázal zpracovat ve vápně míč a přes Jordiho Amata i vystřelit. Znovu však nebyl přesný a Stole Dimitrievski tak nemusel zasahovat.
11'
Poprvé sledujeme trochu rozvážnější pasáž hry, Alavés s postupem na útočnou polovinu nespěchá.
10'
Po hlavičce se dostal ke střele hlavičkou Jonathan Calleri, ale ani tentokrát nedokázal míč vměstnat mezi tři tyče.
9'
Hostující obrana dokázala centr odvrátit alespoň do zámezí. Alavés tedy zůstává u míče.
8'
Akce Alavésu skončila jen nepřesnou hlavičkou Jonathana Calleriho. Bylo to ale tečované, takže domácí budou kopat roh.
7'
Při napadání byl Burgui příliš aktivní a fauloval Giannelliho Imbulu. Rayo tak opět může předvést útočný výpad.
6'
Álex Moreno se tentokrát přes dvojici protihráčů snažil prosadit do vápna individuálně, ale se svou snahou neuspěl.
5'
Následoval ještě rohový kop Vallecana, ale ten už tak nebezpečný nebyl.
4'
A byla z toho velká šance hostů! Po krásné přihrávce za obranu se dostal do skvělé příležitosti Álex Moreno, ale napálil míč jen do Pacheca.
4'
Rayo se i této standardní situaci ubránilo a má šanci se poprvé podívat dopředu.
3'
Faulovaný byl u pravé postranní čáry Burgui, takže Alavés má výhodu standardní situace.
2'
Z levé strany odcentroval šikovný záložník Alavésu Wakaso. Bylo to do nebezpečného prostoru, ale nikdo z domácích se do zakončení nedostal.
2'
Domácí roh rozehráli na krátko a nikam se nedostali. Také akce Raya skončila bez úspěchu, do rozehrávky se zapojuje brankář Alavésu Fernando Pacheco.
1'
Domácí začali aktivně a už v první minutě si vybojovali rohový kop z pravé strany.
1'
Domácí Deportivo Alavés nastupuje ve svých tradičních domácích bílo-modro pruhovaných dresech. Rayo Vallecano bude hrát v bílo-červené variantě.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu. Nebude to trvat dlouho a dohrávka 21. kola La Ligy začne.

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Laguardia, Maripán, R. Duarte – Burgui, García (C), Brašanac, Wakaso – Calleri, Bastón.
Náhradníci: Sivera – Sobrino, Guidetti, Navarro, D. Torres, Jony, Diéguez.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Velázquez, A. Ba, Amat – Advíncula, Comesaña, Imbula, Á. Moreno – Trejo, Embarba (C) – De Tomás.
Náhradníci: Alberto García – Tito, Medrán, Bébé, Á. García, Pozo, Gálvez.

Rozhodčí: Melero López – Torre Cimiano, Martínez Serrato.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezóně zvítězil v rámci pátého kola Alavés na hřišti Vallecana vysoko 5:1. Pět posledních vzájemných utkání neskončilo remízou. Alavés s Vallecanem prohrál jen dvakrát z posledních sedmi utkání. Doma Alavés ale Vallecano porazil jsen jednou z posledních čtyř zápasů.
Rayo Vallecano

Rayo Vallecano patří v této sezóně mezi nejslabší týmy španělské ligy a zatím to vypadá, že se bude muset až do konce ligy strachovat o udržení v nejvyšší soutěži. Aktuálně se nachází na osmnácté, tedy první sestupové pozici, s dvaceti body. Formu má ale Rayo výbornou, už čtyři utkání v řadě neprohrálo, naposledy po třech výhrách po sobě remizovalo doma 2:2 s Realem Sociedad. Venku zatím Rayo odehrálo devět utkání s bilancí dvou výher, jedné remízy a šesti porážek. Naposledy po sérii pěti ligových venkovních proher v řadě vyhrálo 1:0 na hřišti Valladolidu.

Nelepším střelcem Raya je s osmi góly španělský útočník Raúl de Tomás. Nejlepším asistentem je se čtyřmi gólovými nahrávkami argentinský záložník Óscar Trejo. Trenérem mužstva je třiačtyřicetiletý Španěl Míchel a kapitánem španělský útočník Adrián Embarba. Do utkání s Alavésem pravděpodobně kvůli zranění nezasáhne záložník Gorka Elustondo.
Deportivo Alavés

Alavés je asi největším překvapením sezóny. Tým, u kterého se spíše předpokládalo, že bude bojovat o udržení nebo při nejlepším skončí ve středu tabulky, bojuje o poháry. V tuto chvíli je Alavés na pátém místě s dvaatřiceti body a drží tak postup do skupiny Evropské ligy. Na Ligu mistrů ztrácí čtyři body, ale oproti Seville má zápas k dobru. Na nepostupové příčky do Evropy má náskok tří bodů a také zápas na sedmou Valencii k dobru. Naposledy ovšem Alavés tvrdě narazil, když podlehl na hřišti Getafe 0:4 a prohrál po předchozích čtyřech zápasech bez porážky. Doma zatím Alavés v lize odehrál devět zápasů s bilancí pěti výher, čtyř proher a bez jediné porážky. Tím se může chlubit už jen Atlético Madrid. Z posledních sedmi soutěžních utkání doma Alavés čtyři vyhrál a tři remizoval. Naposledy porazil Valencii 2:1.

Nejlepšími střelci Alavésu jsou se čtyřmi brankami útočníci Španěl Rubén Sobrino, Argentinec Jonathan Calleri a Španěl Borja Bastón. Nejlepším asistentem je s šesti gólovými nahrávkami španělský útočník Jony. Trenérem mužstva je osmačtyřicetiletý Španěl Abelardo, kapitánem je španělský záložník Manu García. Do zápasu s Vallecanem pravděpodobně kvůli zranění nenastoupí obránci Rodrigo Ely (koleno) a Adrián Marín (sval) a útočník Jony (kotník).
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu 21. kola La Ligy mezi týmy Deportivo Alavés a Rayo Vallecano. Zápas se odehraje na Estadio Mendizorrotza ve Vitoriae-Gasteize.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.