La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Sevilla - 29. září 2018   18:30

Eibar
90+9' Jordán (Hervías)
1:3
(0:0)
Sevilla
47' André Silva  (Navas) • 59' Banega   • 90+4' Banega  (Muriel)
Eibar
Dmitrović – Peña, Ramis (C) (83. Arbilla), Bigas, Ángel Valdés – Orellana, Diop, S. Álvarez (69. Jordán), Hervías – Enrich, Kike García (69. Charles).
Riesgo – P. Oliveira, De Blasis, Charles, Cucurella, Arbilla, Jordán.
Estrada – Aguilar, Martín
Estadio Municipal de Ipurúa (Eibar)
Sevilla
Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), Sarabia (73. Roque), Banega, F. Vázquez, Arana – Ben Yedder (83. Promes), André Silva (90+2. Muriel).
Soriano – Roque, Nolito, Muriel, Promes, Gnagnon, Berrocal.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 7:0. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:5.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sevilly, která svého soupeře porazila poměrem 3-1. Hosté sice neměli navrch, avšak směrem dopředu byli mnohem efektivnější. Určitě pomohla také branka z úvodu druhého poločasu, o kterou se postaral Silva. Posléze v pokutovém území zahrál rukou domácí Ángel, z následného pokutového kopu se Banega nemýlil. Eibar si posléze vytvořil opravdu drtivý nápor, ke kontaktní brance nakonec vůbec nedošlo. Naopak se v nastaveném čase opět prosadil hostující Banega, za domácí pak korigoval výsledek Jordán.
90+9'
90+9'
Eibar právě vstřelil branku!
Tak nakonec to pro českého brankáře čisté konto nebude! JOAN JORDÁN si za šestnáctkou navedl míč na pravačku a poté to zkusil k bližší tyči. Tomáš Vaclík zřejmě střelu moc neviděl, nakonec se k pravé konstrukci přesunul, míč ale vyrazil pouze do sítě.
90+8'
Jeden z posledních centrů vyprodukoval Peňa, který zakroutil míč směrem od branky. I tak se kulatý nesmysl stočil daleko za brankovou čáru.
90+7'
Žlutou kartu dostává Guilherme Arana (Sevilla FC).
90+6'
Na zemi zůstal ležet Arana, kterému pořádně naložil napadající Charles. Vaclík se zmocní rozehrávky, která dost možná poletí na hlavu Promese.
90+4'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tak ještě jedna branka hostujícího celku! ÉVER BANEGA měl kolem sebe hodně místa, nakonec se rozhodl vypálit přímo na bránu, což slavilo úspěch. Dmitrović zřejmě střelu vůbec neviděl, nakonec nestačil ani zareagovat.
90+4'
Tentokráte si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Diop, který u středového kruhu poslal k zemi Muriela. Rozehrávku si vyzkoušel Banega.
90+3'
Banega si počkal na náběh Promese, který se ale zjevil v ofsajdovém postavení. Navíc ho hodně důrazně dohrál domácí zadák Arbilla.
90+2'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází André Silva, přichází Luis Muriel.
90+1'
Nyní se málem ke kontaktní brance dostal Jordán, který ale z malého vápna nevyprodukoval nic nebezpečného. Vaclík v poklidu zasáhl.
90'
Druhý poločas bude nastaven o devět minut.
89'
Žlutou kartu dostává Franco Vázquez (Sevilla FC).
89'
Hosté to zkusili rozehrávkou nakrátko, následně to Navas zkusil pasem na Banegu, včas ale vystoupil Peňa, který odvracel pouze za postranní čáru.
88'
Velice pohotovou střelou to zkoušel střídající Promes, jehož sražená rána div neskončila za Dmitrovićem. Nakonec z toho bude pouze roh pro Sevillu.
87'
Poslední minuty nám nenabízejí nic moc zajímavého, domácí se nemohou dostat na dostřel Vaclíka. V tuto chvíli je u balónu domácí Diop.
83'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Iván Ramis, přichází Anaitz Arbilla.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Quincy Promes.
83'
K oné rozehrávce se postavil Jordán, který svůj centr směřoval na Orellanu, jehož prodloužení míče skončilo až za brankovou čárou.
82'
U postranní čáry si nedovoleným zákrokem pomohl Banega, který hodně ostře poslal k zemi Diopa. Domácí mají k dispozici další standardku.
81'
Sevilla je v posledních minutách hodně pasivní, zatím svého soupeř nepustila. Domácím se krátí čas, Vaclík i nadále hájí čisté konto.
80'
Žlutou kartu dostává Éver Banega (Sevilla FC).
80'
Posléze Enrich přiťukl lépe postavenému Orellanovi, který to zkoušel z dobré pozice. Jeho nepříjemná rána nakonec prosvištěla do ochranné sítě za bránou.
79'
Jeden z domácích se nyní probíjel do malého vápna, kde ale skončil na zemi. Hlavní sudí ale další pokutový kop neodpískal.
78'
Jordán si všiml volného Peni, který to opět zkoušel centrem do šestnáctky. Vaclík vyboxoval míč před sebe, Diop ale z první zamířil nad branku.
77'
Zdálo se, že si vracející Arana pomohl nedovoleným zákrokem, hlavní sudí ale nechal pokračovat ve hře. Posléze odpískal až zákrok od Enricha.
76'
Diop roztáhl hru na pravou stranu, kde si centrovaný pokus vyzkoušel Peňa, jenomže i on trefil pouze protihráče, od kterého se míč odrazil k Vaclíkovi.
75'
Hervíasovi se nadvakrát podařilo poslat míč do malého vápna, tam ale Charles na vysokou nabídku nedosáhl. Naopak zakročil hostující Kjaer.
74'
Stále ten samý obrázek. Eibar to většinu času zkouší po křídlech, kde se ale nacházejí velmi dobře hrající obránci soupeře, kteří jsou hodně důslední.
73'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Roque.
72'
Střídající Jordán se okamžitě po svém příchodu na hrací plochu účastnil akce svého celku, jeho přihrávka na Charlese nebyla zrovna povedená.
71'
Ángelovi se autové vhazování příliš nevydařilo, posléze se jeho celek natlačil k opačné šestnáctce, odkud Kjaer odkopl míč do bezpečí.
70'
Nakonec si další zakončení přichystal domácí obránce Ángel, který to zkoušel přímo ze vzduchu. Pohotová rána ale mířila vysoko nad branku.
69'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Charles.
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Sergio Álvarez, přichází Joan Jordán.
68'
Eibar vhazoval od pravé autové čáry, následný centr se nesetkal s úspěchem. Sevilla se opět ubránila, nyní může vyrazit směrem kupředu.
64'
Nakonec byl jeden fanoušek odnesen na nosítkách přímo do sanitky, za malý moment by se mělo pokračovat ve hře.
63'
Na hrací plochu museli přispěchat také lékaři, kteří ošetřují některé z fanoušků. Nakonec se to bez zranění neobešlo, což se ale dalo očekávat.
62'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes třicet minut, Eibar to bude mít nyní hodně složité. Do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času.
61'
Stále se nehraje, fanoušci se postupně vracejí do svého sektoru. Doufejme, že se tento nepříjemný okamžik obešel bez vážnějšího poranění.
60'
Málo vídaný moment. Banegova družina se přiběhla radovat k hostujícímu sektoru, který nevydržel tíhu fanoušků. Ti zbourali plot a jeden po druhém popadali na hrací plochu. V současné době se nehraje.
59'
Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! K exekuci pokutového kopu se postavil ÉVER BANEGA, který zamířil na jistotu doprostřed branky, zatímco se domácí brankář vydal k pravé konstrukci.
59'
Je tu pokutový kop pro Sevillu!
58'
Eibar se výroku sudího diví, Enrich si ale skutečně v souboji s Vázquezem pomohl faulem. To se pochopitelně nelíbilo ani domácímu trenérovi, kterého uklidňuje hlavní sudí.
57'
Sevilla se pokusila založit rychlý protiútok, který skončil tak rychle, jak začal. Banegova kolmice totiž směřovala hodně daleko od Silvy.
56'
Žlutou kartu dostává Fabián Orellana (SD Eibar).
56'
Nyní se do vzduchu dokázal vyškrábat domácí Enrich, který z dobré pozice přestřelil branku. Slibná šance domácích, Vaclík je stále bez zákroku.
55'
Avšak i ten byl nepovedený, tentokráte na přední tyči zasahoval Carrico, který zasáhl na jistotu tak, že míč poslal za postranní čáru.
54'
Orellana obdržel přihrávku na pravou stranu, odkud trefil pouze prvního protihráče. Jeho mužstvo bude ještě zahrávat rohový kop.
53'
Jenomže Vaclík se neprezentoval zrovna přesným odkopem, naopak našel opačného strážce tyčí, který si rovněž vyzkouší výkop od své branky.
52'
Nyní se k míči dostalo také domácí mužstvo, které přeneslo těžiště hry na levou stranu, odkud Ángel centrovat pouze do náruče brankáře.
51'
Sevilla rozjela kombinaci u vlastní šestnáctky, nakonec musel Vaclík odkopávat míč do bezpečnějšího prostoru, Ben Yedder se ve vzduchu ale neprosadil.
50'
Střeleckým pokusem to zkoušel domácí Diop, který ani tentokráte nezamířil mezi tři tyče. Výkopu od branky se ujme sám brankář Vaclík.
49'
Na druhé straně si Orellana přehodil míč na levačku a poté zkoušel odcentrovat do pokutového území, kde jeho nabídku odklidil Gómez.
48'
Hned v úvodu to Kjaer zkoušel nakopávaným míčem k opačné šestnáctce, kde si pro neposedný balón v poklidu dokráčel brankář Dmitrović.
47'
Je tu první branka dnešního zápasu! Nejprve Silva šikovně roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel volný Navas. Jeho přihrávka směřovala právě na ANDRÉHO SILVU, který hodně kostrbatým způsobem dopravil míč za Dmitroviće.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám žádnou branku nenabídl. Rozhodně zajímavější byla úvodní dvacetiminutovka, která nabídla mnohem více brankových příležitostí. Byl to zejména Sevilla, která sice nebyla herně aktivnější, avšak si vytvořila hned dvě obrovské příležitosti, které pokaždé dokázal vyrazit brankář Dmitrović. Eibar měl v prvním poločase více ze hry, avšak do větších šancí se moc nedostával.
45'
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu, zdá se, že žádnou branku neuvidíme. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
42'
Jenomže ta nepřinesla nic nebezpečného, ba naopak. Soupeř se zmocnil míče, následný centr Orellany skončil pouze u Vaclíka.
41'
Orellana si zcela očividně pomohl v souboji s Vázquezem faulem, čehož si všiml také hlavní sudí, který okamžitě nařídil standardní situaci.
40'
Hervías ještě udržel míč na hrací ploše a poté ho posílal před branku, kde ale zasáhl pozorný Gómez. Domácí vrací míč až k Dmitrovićovi.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Dalekonosná kolmice našla rychlonohého Navase, který se nakonec musel vracet k míči. Na hranici šestnáctky si ale neporozuměl s Vázquezem.
37'
Domácí celek si posléze vybojoval další rohový kop, který opět obstaral Hervías. Centr domácího technika zamířil na přední tyč, kde číhal Ben Yedder.
36'
Orellana se probíjel po pravé straně, záhy ho ale zastavil Gómez, který si připisuje další nedovolený zákrok. Eibar má k dispozici další volný kop.
35'
Diop si to neohroženě namířil k opačné šestnáctce, odkud zkusil štěstí pravačkou. Jeho rána skončila zhruba dva metry nad břevnem.
34'
Otřesně rozehraný rohový kop. Odpovědnost na sebe vzal Banega, který při rozehrávce podklouzl, míč se tak od jeho kopačky dostal zpět za čáru.
33'
Sarabia v další šanci. Tento maličký technik si za pokutovým územím počkal na odražený míč, následný volej dokázal Dmitrović zneškodnit.
32'
Ángel raději přihrál dozadu na Bigase, který ještě oslovil brankáře Dmitroviće. Srbský strážce tyčí neposlal ke středu hrací plochy zrovna přesný odkop.
31'
Sarabia si nakonec v souboji s Hervíase nepomohl faulem, domácí alespoň rozehráli rohový kop, který tentokráte přistál na hlavě Vázqueze.
30'
Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet hostující Kjaer, který se zdá být v pořádku. Menší komplikace s obuví má levý obránce Arana.
29'
Eibar si přichystal další standardní situaci, tentokráte zhruba ze třiceti metrů. Na centrovaný míč si naskočil Diop, následně padající balón zachytil Vaclík.
24'
Další faul, při kterém se klidně mohlo žlutit. Diop totiž nešetrně dohrál Vázqueze, nakonec se vše obešlo bez žluté výstrahy pro domácího záložníka.
23'
Tím dalším, kdo si pomohl nedovoleným zákrokem byl hostující Silva, jenž ve vzduchu fauloval Bigase. Domácí celek okamžitě rozehrál volný kop.
22'
Bigas přeposlal míč na Hervíase, který zkoušel cpát míč před branku soupeře, kde ale vzorně zasáhl Kjaer. Nakonec se jako poslední dotkl balónu Enrich.
21'
Už se zdálo, že se do vyložené šance dostane Ben Yedder, nakonec se jako první dostal k míči Dmitrović, který okamžitě odkopl balón na druhou stranu.
20'
Sevilla se na delší dobu usadila na útočné polovině, Banegovo přenesení hry na Aranu zachytil Peňa, který odvrátil míč za postranní čáru.
19'
Navas to udělal u postranní čáry hodně zkušeně, nakonec se sám postaral o autové vhazování, po kterém si nedovoleným zákrokem pomohl Bigas.
18'
Na útočný výlet se vydal Navas, který se ale daleko s míčem nedostal. Patřičně důrazně si počínal Ángel, jenž raději spolupracoval s brankářem.
17'
Žlutou kartu dostává Iván Ramis (SD Eibar).
16'
Z hodně velké vzdálenosti zkusil své štěstí Hervías, který ale nemířil vůbec dobře. Vaclík nemusel zasahovat, naopak bude rozehrávat.
15'
Banega to nyní udělal hodně zkušeně, neboť si počkal na kontakt od Diopa, který logicky fauloval. Rozehrávky se ujal sám argentinský středopolař.
14'
Hosté si rovněž vyzkoušeli rozehrávku rohového kopu, nic závažnějšího jsme ale neviděli. Eibar okamžitě přešel s míčem na útočnou polovinu.
13'
Sevilla se mohla dostat do vedení! Sarabia si naběhl na Silvovu skvostnou kolmici, posléze ale trefil pouze brankáře, od kterého se míč odrazil těsně vedle brány.
12'
Arana se pokoušel prodrat po levém křídle, kde nakonec narazil na domácího Peňu, který ihned otočil hru na opačnou stranu.
11'
Konečně se Sevilla dostala k opačné šestnáctce, jenomže Silva měl k míči hodně daleko. První práce pro domácí brankáře Dmitroviće.
10'
Po něm se za pokutovým územím dostal k míči Orellana, který to zkoušel technicky. Jeho pohotová rána nakonec skončila těsně vedle šibenice.
9'
Další z řady centrů směřoval na Kikeho, před kterým musel odvracet Carrico. Domácí si vyzkouší další rohový kop z levé strany.
8'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop Eibaru. K rozehrávce se postavil Hervías, jehož nabídka mířila na Bigase, který ale hlavičkoval vedle.
7'
Kike chtěl procedit míč na volného Diopa, jenomže do dráhy letu míče se postavil Banega, který navíc vybojoval autové vhazování zprava.
6'
Peňa si nyní neporozuměl s Enrichem, který se na poslední chvíli hnul opačným směrem. Neposedný balón se tak dostal pouze ke Kjaerovi.
5'
Álvarez se nacházel s míčem ve středu hrací plochy, kde o něj hodně rychle přišel. Stejně si počínal také Sarabia, kterému uskočil balón od kopačky.
4'
Poprvé si s míčem zahrál také brankář Vaclík, který raději rozehrál do strany na Kjaera, který mu posléze balón vrátil zpět na kopačku.
3'
Hned v úvodu to Eibar zkoušel po pravém křídle, kde se ale nedostal přes Gómeze. Následné přenesení hry nedokázal kloudně zpracovat Hervías.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

SD Eibar: Dmitrović – Peña, Ramis, Bigas, Ángel Valdés – Orellana, Diop, S. Álvarez, Hervías – Enrich, Kike García.
Náhradníci: Riesgo – P. Oliveira, De Blasis, Charles, Cucurella, Arbilla, Jordán.

Sevilla FC: Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas, Sarabia, Banega, F. Vázquez, Arana – Ben Yedder, André Silva.
Náhradníci: Soriano – Roque, Nolito, Muriel, Promes, Gnagnon, Berrocal.

Rozhodčí: Estrada – Aguilar, Martín.
Sevilla FC

Na opačné straně se nachází Sevilla, který si za cíl dala umístění na pohárových pozicích. K tomu by měl napomoct i nový trenér Machín, jenž přišel z Girony. Sevilla se v současné době nachází na páté pozici, doposud totiž nasbírala deset bodů. Domácí tým dnešního utkání se v posledních zápasech výrazně zvedl, nejprve vysokým vítězstvím zdolal Levante (6:2), posléze si v ostře sledovaném zápase pohrál také s Realem Madrid, který si z Andalusie odvezl porážku 0:3. Sevillu ale dlouhodobě trápí kolísává forma, v současné době se ale snad blýská na lepší časy. Útočná vazba Sevilly je třetí nejefektivnější v soutěži, lépe je na tom už jen Real Madrid a Barcelona.
SD Eibar

Fotbalisté Eibaru by se i v letošním ročníku chtěli umístit v horní polovině tabulky, podobně tomu bylo také v uplynulé sezóně, ve které se umístilo na sympatické deváté pozici, která ale nezaručovala žádnou účast v evropských pohárech. Eibar se po šesti odehraných zápasech nachází na třinácté pozici, doposud totiž nasbíral pouze sedm bodů. Eibar se z vítězství radoval pouze ve dvou případech, bylo tomu tak proti Leganés a San Sebastianu. Domácí tým dnešního utkání pocítil hořkost porážky hned třikrát, poslední prohra je stará pouze několik dní, Eibar totiž podlehl Espanyolu, přičemž jedinou branku tohoto zápasu vstřelil barcelonský Hermoso.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi SD Eibar a Sevilla FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.