La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Huesca - 22. února 2019   21:00

Espanyol
20' Granero
1:1
(1:0)
Huesca
47' Etxeita  (Pulido)
Espanyol
Diego López – Rosales, David López (C), Hermoso, Vilà (64. Pedrosa) – Darder, Roca (78. Semedo), Granero (64. Ferreyra) – Melendo, Iglesias, Lej.
Roberto – Semedo, V. Gómez, Ferreyra, H. Pérez, Puado, Pedrosa.
Hernández Hernández
RCDE Stadion
Huesca
R. Santamaría – Diéguez, Etxeita (C), Pulido – Galán, Moisés Gómez, Rivera (68. Y. Herrera), Añor (82. Cucho), Akapo – Ávila (71. Ferreiro), Gallego.
Jovanović – Aguilera, Ferreiro, Cucho, Gallar, Y. Herrera, Musto.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 7:7. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 5:4. Fauly: 9:16.
Utkání nakonec dost překvapivě končí remízou. Huesca předvedla velmi dobrý druhý poločas a zaslouženě tak bere bod. Espanyol měl sice větší držení míče než soupeř, ale to mu nestačilo na plný bodový zisk. Oba týmy tak berou po jednom bodu.
90+7'
90+6'
Utkání se asi dohraje v útoku hostů, kteří se ale asi už do zakončení nedostanou.
90+5'
Huesca si také v nastaveném času zaútočí, ale vymysleli jen centr, který Espanyol v klidu pokryl.
90+4'
Domácí jsou v nastaveném čase aktivnějí, ale kromě předchozí hlavičky nevymysleli nic nebezpečného. Pouze nepřesnou střelu mimo tři tyče.
90+2'
Další faul hostujícího týmu znamená další šanci pro Espanyol.
90+1'
Domácí získali při útočení přímý kop, ze kterého přišel centr, který byl hlavičkován směrem na branku. Míč však letěl přesně na Santamaríu, který si připisuje snadný zákrok.
90+1'
Nastavovat se bude šest minut.
90'
Espanyol musí být v obraně pozorný, protože Huesca celkem aktivně útočí.
89'
Hosté ještě na závěr utkání občas ohrozí branku soupeře, ale ne moc nebezpečně.
88'
Domácí nakonec nic nevymysleli kvůli útočnému faulu, což znamená rozehru pro brankáře Huescy.
87'
Huesca nyní fauluje na polovině hřiště a bude muset být v obraně ostražitá.
86'
Ten hosté bez problémů pokryli a následně míč dostávají až na druhou polovinu hrací plochy.
85'
Espanyol už chce orpavdu hodně skórovat, ale stále se mu to nedaří. Domácí z útoku alespoň vytěžili rohový kop.
84'
Huesca by také chtěla zvítězit a občas Lópeze ohrozí. Ten nyní nemusel zasahovat, protože střela skončila mimo tři tyče.
83'
Espanyolu už pomalu začíná docházet čas. Domácí tým teď navíc hraje na své polovině a zoufale hledá cestu dopředu.
82'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Juanpi Añor, přichází Cucho.
81'
Domácí opět neúspěšně útočí, což znamená další odkop pro Santamaríu.
80'
Žlutou kartu dostává Alfa Semedo (Espanyol Barcelona).
79'
Espanyol chtěl následnou ofenzivu proměnit v branku centrem do vápna. Ten sice skončil na hlavičce domácího hráče, ale ten míč poslal vysoko nad branku.
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Alfa Semedo.
78'
Huesca byla v útoku velmi důrazná, kvůli čemuž se dopustila zbytečného útočného faulu.
77'
Espanyol se nakonec do nebezpečného zakončení dostal. Z hranice šestnáctky střílel volejem střídající Ferreyra, ale ten těsně minul branku.
76'
Žlutou kartu dostává Javier Galán (SD Huesca).
76'
Domácí sice mají míč rychle zpět, ale nedaří se jim úspěšně rozehrát. Hosté totiž aktivně napadají a vždy při kontaktu s míčem ho pošlou co nejdál od své branky.
75'
Espanyol je v útoku stále marný. Poslední pokus o vstřelení branky skončil jen autovým vhazování Huescy.
74'
Domácí se až teď dostávají ze své poloviny a okamžitě spěchají do útoku. Obrana Huescy však funguje výborně a soupeře o míč ihned obírá.
73'
Následný roh Espanyol bez problémů ubránil, protože se proti hostům píská ofsajd.
72'
Huesca mohla jít dokonce do vedení. Domácí obránci totiž přihrávku před branku sotva zblokovali.
71'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Luis Ezequiel Ávila, přichází David Ferreiro.
69'
Žlutou kartu dostává Juanpi Añor (SD Huesca).
69'
Huesca se při útočném snažení dopouští pouze útočného faulu, což znamená zisk míče pro domácí.
68'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Christian Rivera, přichází Yangel Herrera.
67'
Hostující brankář sice rozehrál zase nepřesně, ale jeho obrana ho podržela a získala pro něj další odkop.
66'
Po krátkém přerušení hry kvůli ošetření se může ve hře pokračovat. Odkopávat bude Santamaría.
64'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Dídac Vilà, přichází Adria Giner Pedrosa.
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Esteban Granero, přichází Facundo Ferreyra.
63'
Lej se po přihrávce do běhu prokličkoval celou obranou, ale míč poslal pouze do brankové konstrukce.
63'
Domácí stále drží míč, ale pořád jsou moc daleko od soupeřící šestnáctky.
62'
Huesca napadala až moc důrazně a píská se proti ní faul. Domácí budou moct v klidu rozehrát ze své poloviny.
61'
Hostující gólman nerozehrál moc přesně a míč je zpět v držení domácích, kteří hledají cestu ke gólu.
60'
Espanyol se úspěšně ubránil a vzápětí získal rohový kop, který musel zastavovat pozorný Santamaría.
58'
Domácím se nepovedl další útok a musí se rychle vracet do obrany, protože Huesca startuje protiakci.
57'
Na polovině hřiště nyní fauluje Espanyol a míč se vrátí do držení hostů.
56'
Huesca se následně přesunula na útočnou polovinu, kde po krátké kombinaci ztrácí míč kvůli útočnému faulu.
54'
Hosté roh bez větších problémů pokryli a získali odkop pro svého gólmana.
53'
Espanyol se rychle vrátil do útoku, kde získal rohový kop.
52'
Huesca až teď získává míč pod svou kontrolou a jelikož si potřebuje odpočinout od obrany, tak balón odkopá co nejdál od své branky.
51'
Espanyol je zpět do míče a dopředu to zkouší opět nákopem, což zase nevychází. Domácí tým získává pouze autové vhazování.
50'
Domácí nákop dopředu končí až u Santamaríy, který míč posílá ke svému spoluhráči.
49'
Espaynol chce své vedení zpět a proto velmi aktivně útočí. Huesca se však skvěle brání a soupeře nepouští ani do své šestnáctky.
47'
Huesca právě vstřelila branku! Hosté dost překvapivě vyrovnávají a ještě mohou útočit na body! Pulido skvěle prodloužil přihrávku před branku, kde naběhnutý XABIER ETXEITA poslal míč volejem k levé tyči. Asistence: Jorge Pulido.
46'
Druhý poločas začíná s míčem na kopačkách Huesca, která se okamžitě hrne do útoku. Prozatím vybojovala přímý kop.
46'
První poločas jasně ovládl Espanyol, který se po zásluze dostal do vedení. Při pohledu na statistiku držení míče můžeme vidět toto číslo: 72% : 28%, což jen vypovídá o tom, jak je to jednoznačné utkání. Huesca se jistě ještě s výsledkem pokusí udělat, ale bude to mít nesmírně těžké.
Druhý poločas začne přibližně v 22:03.
45+1'
45+1'
Huesca zvládla situace odbránit bez větších potíží a nic dalšího se v prvním poločase už nestane.
45'
Wu Lei opět ukázal své rychlé nohy, k střele se sice nedostal, vybojoval alespoň roh.
44'
Hosté se dožadovali penalty po zákroku Hermosa. Rozhodčí ale pokutový kop neodpískal.
42'
Iglesiasovu střelu tečovali hráči Huescy a domácí mají k dispozici rohový kop.
42'
Melendo si troufl hned na několik protihráčů, jeho pokus byl ale příliš ambiciózní a míč si přezval těsně za půlkou hřiště soupeř.
39'
Wu Lei s řítil do velké šance, do zakončení se ale nedostal, protože s k němu dostal jeden z obránců soupeře včas. Následná střela Melenda byla ztečována Leiem mimo branku a odkopává Santamaria.
36'
Hermoso si postavil míč k přímému kopu těsně za hranicí velkého vápna, jeho střelu ale vyrazil jeden z bránicích hráčů ve zdi.
31'
Žlutou kartu dostává Esteban Granero (Espanyol Barcelona).
28'
Žlutou kartu dostává Luis Ezequiel Ávila (SD Huesca).
25'
Žlutou kartu dostává Xabier Etxeita (SD Huesca).
20'
Espanyol právě vstřelil branku!
Neuvěřitelný přímý kop v podání ESTEBANA GRANERA. Ten z velké dálky přestřelil zeď a následně míč skončil u levé tyčky, takže se tam Santamaría nestihl přesunout.
17'
Domácí se snaží dostat do šance pomocí centru. Ten však Huesca zatím nedovoluje.
16'
Espanyol po chvíli opět získal míč a okamžitě je zpět u vápna hostujícího celku.
15'
Po následném rohu přišla ještě jedna nadějná domácí střela, která těsně minula levou tyčku.
14'
Naběhnutí nakonec přišlo. Do zakončení se tak dostal Iglesias, ale ten trefil pouze hostujícího obránce.
13'
Espayol stále drží balón na své polovině a poctivě vyčkává na naběhnutí útočníků.
12'
Hosté se nakonec rozhodli k nákopu, který skončil pouze u soupeře, který tak dostává míč do držení.
11'
Huesca nyní uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Přitom se pomalu posouvá směrem dopředu.
10'
Espanyol pokračuje v tlaku, ale stále se nemůže dostat do výrazné šance. Všechny střely totiž končí mimo branku.
9'
Domácí se postupně prokombinovali až do pokutového území, kde přišli pouze nepřesné zakončení.
8'
Espaynol nyní drží míč na své polovině a pomocí přesné kombinace pomalu směřuje dopředu.
7'
Hosté nakonec vybojovali roh, ze kterého sice přišel přesný centr, ale vzešla z něj jen nepřesná střela, která končí vysoko nad brankou.
6'
Huesca se osvobozuje díky nákopu, který dokonce doběhla a donutila soupeře k faulu.
5'
Domácí na svého soupeře zatlačili a nyní se něco snaží vymyslet na útočné polovině.
4'
Huesca nakonec míč díky své důraznosti získala. Vybojovala autové vhazování a bude moct zaútočit.
3'
Espanyol má nyní míč v držení a zatím nikam nespěchá. Jde mu hlavně o to, aby míč neztratil.
2'
Hosté podnikali první útok utkání, ze kterého vzešla pouze nepřesná střela mimo branku.
1'

Espanyol Barcelona: Diego López – Rosales, David López (C), Hermoso, Vilà – Darder, Roca, Granero – Melendo, Iglesias, Lej.
Náhradníci: Roberto – Semedo, V. Gómez, Ferreyra, H. Pérez, Puado, Pedrosa.

SD Huesca: R. Santamaría – Diéguez, Etxeita (C), Pulido – Galán, Moisés Gómez, Rivera, Añor, Akapo – Ávila, Gallego.
Náhradníci: Jovanović – Aguilera, Ferreiro, Cucho, Gallar, Y. Herrera, Musto.

Rozhodčí: Hernández Hernández.
Espanyol Barcelona
Espanyol je jasným favoritem. V tabulce je totiž na čtvrtnáctém místě a zatím jistě uniká sestupu. Na osmnácté sestupové místo, kde je momentálně Villarreal má totiž náskok šesti bodů, což není úplně málo. Dnešním domácím se navíc v poslední době celkem daří. Tři utkání v řadě neprohráli a získali tak pět bodů za jednu výhru a dvě remízy. Uvidíme, jestli Espanyol svou pozitivní sérii prodlouží.

Poslední tři utkání
Valencia vs. Espanyol – 0:0
Espanyol vs. Vallecano – 2:1
Villarreal vs. Espanyol – 2:2
SD Huesca
Huesca je na tom v porovnání s jeho dnešním soupeřem naprosto bídně a dnes je outsiderem. Dnešní hosté jsou totiž na posledním místě ligy a na předposlení Vallecano už ztrácejí propastných pět bodů. Huesca navíc v minulém utkání s Bilbaem ztratila svou vítěznou dvojzápasovou sérii. Dnešní hosté se určitě dnes o vítězství pokusí, ale vzhledem k tomu, že jsou poslední, tak se od nich body moc neočekávají.

Huesca vs. Bilbao – 0:1
Girona vs. Huesca – 0:2
Huesca vs. Valladolid – 4:0
Zdravím všechny fanoušky španělského fotbalu. Dnešním dnes začíná 25. kola LaLigy. V prvním utkání se střetně Espanyol s Huescou. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.