La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Levante - 16. září 2018   16:15

Espanyol
52' Sergio García (Iglesias)
1:0
(0:0)
Espanyol
Diego López – Javi López, David López, Hermoso, Vilà – Granero, Roca, Darder (77. V. Sánchez) – Baptistão, Iglesias (84. H. Pérez), Sergio García (72. Piatti).
Roberto – V. Sánchez, Naldo, Melendo, H. Pérez, Piatti, Rosales.
Undiano Mallenco – Alonso, Prieto
RCDE Stadium, Barcelona
18 627 diváků
Levante
Olazábal – Pedro López, Suárez Pier, Chema (63. Postigo), Luna – Morales, Campaña, E. Bardhi, Jason (83. Rochina) – Martí, E. Boateng (65. B. Mayoral).
Aitor Fernández – B. Mayoral, Toňo, Prcić, Postigo, Rochina, N. Vukčević.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek víkendu a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou.
Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 11:8. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 16:12.
Je dobojováno. Domácí tým udržel své hubené vedení a může si po tomto zápase připsat tři body na své konto. To znamená, že Espanyol bude po tomto kole nejhůř pátý. O jedinou branku tohoto utkání se v 52. minutě postaral Sergio García.
90+5'
90+4'
Žlutou kartu dostává Dídac Vilà (Espanyol Barcelona).
90+4'
Nepříznivý stav nezměnil ani hostující Rochina, který se hloupě dopustil útočného faulu. Tohle byla zřejmě poslední možnost Levante k vyrovnání.
90+3'
V nastavení se už nic vážného neděje, Levante pomalu rezignovalo a Espanyol tahá čas jak může.
90+1'
Rozhodčí nastavil ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Pablo Piatti opět fauloval, za jeho prohřešek sice kartu neobdržel, ale rozhodčí mu jasně domluvil.
88'
Espanyol se už nikde hnát nebude, domácí tým se pokusí o kontrolu hry ve střední části hřiště a bude čekat na závěrečný hvizd.
87'
Jenže rohový kop byl skvěle ubráněn domácí obranou, která míč odkopla do zámezí.
86'
Antonio Luna byl blízko vyrovnání, ale Diego López v brance domácích dokázal své brankářské kvality. Levante bude rozehrávat další rohový kop.
85'
Oba trenéři už vyčerpali svá střídání. Konec utkání je už za dveřmi a Espanyol zase blízko k zisku tří bodů.
84'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Hernán Pérez.
83'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Jason, přichází Rubén Rochina.
81'
Dostáváme se do posledních desíti minut základní hrací doby tohoto zápasu.
80'
Espanyol postupuje na hostující polovinu velmi rozvážně, Levante musí své napadání dost vysunout.
79'
José Luis Morales má na začátku sezóny opravdu dobrou formu, ale co se týče branek, tak mu zatím není přáno.
78'
Po přestávce se opět hraje, Víctor Sánchez napřáhnul zpoza šestnáctky ke střele, kterou Oier chytil.
77'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Darder, přichází Víctor Sánchez.
76'
Rozhodčí opět nařídil povinnou přestávku na občerstvení.
75'
Borja Mayoral donutil svého bývalého spoluhráče v brance domácích ke skvělému zákroku.
74'
Pablo Piatti se při snaze dostat se k míči fauloval, rozhodčí to viděl a jeho faul odpískal.
73'
Borja Iglesias mohl zvýšit vedení svého týmu už na dvě branky, ale domácí útočník poslal míč pouze do míst, kde byl připraven hostující brankář.
72'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergio García, přichází Pablo Piatti.
71'
Míč z rohového kopu pouze proletěl nad vápnem a skončil na druhé straně v autu.
70'
Dídac Vilà na poslední chvíli odehrál míč do zámezí před dotírajícím útočníkem. Levante bude rozehrávat rohový kop.
69'
Léo Baptistão se tlačil do zakončení, ale to nakonec nevyšlo podle představ. Oier Olazábal má další zákrok.
68'
Granero si vysloužil potlesk přítomných diváků. Tento veterán si jako mladík pohrál se dvěmi obránci.
67'
Borja Mayoral se hned uvedl první akcí v tomto utkání, ale svou hlavičku nenamířil mezi tři tyče.
66'
Dnešní utkání sleduje 18 627 diváků.
65'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Emmanuel Boateng, přichází Borja Mayoral.
64'
Domácí tým nepouští svého soupeře vůbec k míči a právě trenér Levante musí reagovat dalším střídáním.
63'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Chema, přichází Sergio Postigo.
62'
K exekuci přímého kopu se postavil Granero, který zeď svou střelou překonal, ale na vynikajícího brankáře už ne.
61'
Žlutou kartu dostává Chema (Levante UD).
60'
Sergio García mohl přidat svou druhou branku v utkání, ale jeho střele chyběly potřebné parametry.
59'
Hráči Levante ani vůbec nenapadají a drží se vzadu u svého pokutového území.
58'
Espanyol s rozehrávkou opět nikde nespěchá a s přehledem kombinuje na vlastní polovině.
56'
Enis Bardhi se prezentoval krásnou diagonálou, která skončila přesně na kopačce spoluhráče.
55'
Roger Martí vypálil z otočky, ale nepřesně. Domácí brankář zůstal na místě, protože nemusel zasahovat.
54'
Levante tedy musí otáčet nepříznivý vývoj utkání. Zatím je ale není v ofenzivní části hry vůbec nebezpečný.
52'
Espanyol právě vstřelil branku!
Hostující tým sice rozehrával rohový kop, ale ten pouze vedl k rychlému protiútoku, který pohotovou střelou zakončil SERGIO GARCÍA. Nádherná střela zapadla pod horní tyčku branky, brankář Levante byl bez šance – 1:0. Asistence: Borja Iglesias.
51'
Domácí brankář se proletěl, ale zasahovat nakonec nemusel. Levante zůstává u míče.
50'
Levante bude mít k dispozici po faulu Davida Lópeze standardní situace z celkem zajímavé pozice.
49'
José Luis Morales se prokličkoval až do zakončení, ale domácí brankář byl na místě a míč chytnul.
48'
Rohový kop byl sice rozehrán celkem v pořádku, ale někdo z domácích hráčů si ve vápně pomohl faulem.
47'
Druhý poločas začal s mírným zpožděním, ale co je hlavní, tak se už hraje. Espanyol hned v úvodu rozehrává rohový kop.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:17.
Pan Undiano Mallenco ukončil první poločas, který moc fotbalové krásy nenabídnul. Oba týmy jdou na poločasovou přestávku za bezbrankového stavu. Oba trenéři budou mít dozajista co říct, tak doufejme v lepší podívanou, která by mohla přijít s druhým poločasem.
45+3'
45+2'
V nastaveném čase se zřejmě nic zásadního nestane. Ani jeden tým nechce udělat chybu, která by vedla ke gólu do šatny.
45+1'
První poločas se prodlouží ještě o dvě minuty nad rámec základní hrací doby.
45'
Běží nám poslední minuta základní hrací doby. Za malý moment nám rozhodčí prozradi počet nastavených minut.
44'
Jason střela prolétla kousek vedle tyče domácí branky. Diego López se položil na zem, aby tento projektil pohlídal.
43'
Sergi Darder byl ve velmi komplikované situaci, ale vše nakonec zvládnul. Espanyol pokračuje v systematickém útoku.
42'
José Luis Morales je na útočení sám, nemá podporu od svých spoluhráčů. Tohle je další jeho ztráta.
41'
Už se zdálo, že nám brankový účet otevře vlastní gól, ale hostující brankář prokázal skvělou hbitost a míč ještě dokázal chytit.
40'
Léo Baptistão se unáhlil se svou střelou a tu poslal hodně mimo hostující branky. Další zbytečný střelecký pokus z domácí dílny.
39'
Hostující obranu opět nemusela nic nebezpečného řešit, Oierovi se ale nepovedla rozehrávka další útočné akce.
38'
Oier Olazábal nechtěl nic riskovat, proto míč vyboxoval nad svou branku. Espanyol má k dispozici další roh.
37'
První poločas se nám blíží ke svému konci. Dočkáme se nějaké branky nebo si budeme muset počkat na druhou půli.
35'
Enis Bardhi se blýsknul povedenou inviduální akcí, kterou zakončil mimo branku. Domácí brankář bude opět odkopávat od své branky.
34'
Domácí tým je v posledních minutách dost aktivní, ale svou aktivitu nedokázal přetavit v nějaké branky.
33'
Hráči se vrátili na hrací plochu, kde mají před sebou ještě nějakou porci minut před koncem prvního poločasu.
31'
Rozhodčí přerušil hru, na řadě je občerstvovací přestávka.
30'
Do zakončení se dostal Léo Baptistão, ale ten nakonec branku vůbec netrefil. Oier Olazábal bude odkopávat od své branky.
29'
Borja Iglesias se prezentoval vynikající střelou, která hostujícího brankáře vystrašila. Oier Olazábal ale všechno nakonec zvládnul
29'
Espanyol opět postupuje směrem k brance Levante, které brání v desíti hráčích.
28'
Akce Levante skončila útočným faulem Emmanuela Boatenga. Ten se při snaze trefit míč, tak trefil protihráče.
27'
Další hraniční zákrok ve vápně Levante, ale ani ten nestačil na odpískání pokutového kopu.
26'
José Luis Morales se ukousnul velké sousto. Jeho předkopnutí míče už nestihnul a musí se vracet na svou pozici.
25'
V posledních minutách zápas ztratil rychlejší tempo. V tuto chvíli sledujeme nic neříkající fotbal z obou stran.
24'
Espanyol by rád pokutový kop, ale rozhodčí byl jiného názoru. Faul na jednoho z domácích útočníků neodpískal.
23'
Marc Roca se odhodlal ke střele, která nakonec vystrašila hostujícího brankáře. Domácí střela prolétla těsně vedle horní tyčky.
22'
Pomalu se dostáváme do druhé části prvního poločasu. V Barceloně hrajeme stále bez branek.
21'
Hosté se snaží o postupnou kombinaci, jenže si musí dávat pozor na vysunuté napadání domácího týmu.
20'
Rozehrávka nakrátko byla skvěle pokryta. Hosté se ubránili pouze za cenu odkopu.
19'
Z následující akce Espanyolu vytěžili domáci hráči další rohový kop ve svůj prospěch.
18'
To byla tedy dost nepovedená rozehrávka přímého kopu. Hostující exekutor poslal míč vysoko nad branku.
17'
Sergi Darder se diví, ale podle opakovaných záběru se o faul jednalo. Levante má k dispozici standardní situaci.
16'
Obrana Levante dnes nemá zatím chvilku klidu. Jeden útok za druhým se valí na jejich branky.
15'
Hostující Morales je opět nejlepším hráčem svého týmu na hřišti. Tento hráč je snad všude. Jak v obraně, tak i v útoku.
14'
Borja Iglesias protáhnul hostujícího brankáře, který si připsal vynikající zákrok.
13'
Javi López skvěle přečetl kombinaci soupeře a míč na malou chvíli ziskal pro sebe.
12'
Oier Olazábal nikde s odkopem nespěchá, protože nemá komu by mohl na hrací ploše přihrát.
11'
Celá domácí akce skončila hvizdem rozhodčího, který ve vápně viděl nedovolený útočný faul.
10'
Tak jako hosté, tak i domácí tým se dokázal prvnímu rohového kopu ubránit. Dídac Vilà odkopnul míč do autu.
9'
José Luis Morales pláchnul opět všem a vybojoval pro svůj tým výhodu rohového kopu.
8'
Dnešní utkání za tím rozhodně nemůže nudit. Sledujeme fotbal nahoru, dolů.
7'
Granero roztáhnul do pravé strany, ale jeho spoluhráč nedokázal následně odcentrovat. Hosté se zatím skvěle brání.
6'
Rohový kop byl rozehrál opravdu velmi špatně, obrana Levante si s tím dokázala poradit a míč odkopla do bezpečí.
5'
Domácí tým dostává svého soupeře pod menší tlak. Navíc budou rozehrávat první rohový kop v utkání.
4'
První menší šanci si připsali i domácí hráči, jmenovitě Mario Hermoso, který si vylámal zuby na brankáři Levante.
3'
José Luis Morales si udělal prostor pro centr, ale ten pouze proletěl pokutovým územím do zámezí.
2'
Utkání před malou chvílí začalo, výkopu se ujali hosté, kteří na nic nečekají a ihned se vrhají do útoku.
1'

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López, David López, Hermoso, Vilà – Granero, Roca, Darder – Baptistão, Iglesias, Sergio García.
Náhradníci: Roberto – V. Sánchez, Naldo, Melendo, H. Pérez, Piatti, Rosales.

Levante UD: Olazábal – Pedro López, Suárez Pier, Chema, Luna – Morales, Campaña, E. Bardhi, Jason – Martí, E. Boateng.
Náhradníci: Aitor Fernández – B. Mayoral, Toňo, Prcić, Postigo, Rochina, N. Vukčević.

Rozhodčí: Undiano Mallenco – Alonso, Prieto.

LEVANTE UD

Levante má úplně stejnou bilanci jako jejich dnešní soupeř, ale body sbíral či nesbíral v jiném pořadí. Tento tým vstoupil do sezóny excelentně, když Betis porazil vysoko 3:0. Poté přišlo menší zaváhání na domácí půdě proti Celtě, která si odvezla všechny tři body a v tom dalším domácím utkání si Levante rozdělilo body s Valencií za remízu 2:2. Hosté po příchodu trenéra Lópeze začali více střílet, nacož si domácí Espanyol musí dát pozor. Levante dokázalo v posledních čtrnácti zápasech nastřílet 28 branek.

ESPANYOL BARCELONA

Domácí tým začal letošní sezónu remízou 1:1 na horké půdě Celty Vigo, poté přišla výhra 2:1 nad Valencií. Před reprezentační pauzou ale Espanyol prohrál 1:2 s Alavésem. Před tímto zápasem jsou tedy na průběžném devátém místě se ziskem čtyř bodů. Tento tým bude letos spoléhat právě na domácí zápasy, minulou sezónu získal více než 60% bodů právě na vlastním hřišti. Levante nečeká nic lehkého.

Poslední zápasy
2. 9. 2018 • Alavés – Espanyol 2:1
26. 8. 2018 • Espanyol – Valencia 2:0
18. 8. 2018 • Celta Vigo – Espanyol 1:1
11. 8. 2018 • Mönchengladbach – Espanyol 1:3
8. 8. 2018 • Gimnastic – Espanyol 0:2
Hezký den, španělská La Liga má na programu své další zápasy čtvrtého hracího kola. My se v tomto on-line textovém přenose podíváme na zápas mezi Espanyolem a Levante. Tímto utkáním Vás provede Jan Mládek, přeji příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.