La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Espanyol : Valencia - 26. srpna 2018   18:15

Espanyol
63' Granero  • 68' Iglesias (Baptistão)
2:0
(0:0)
Espanyol
Diego López – Javi López, David López, Hermoso, Vilà – Granero (80. V. Sánchez), Roca, Darder – Baptistão (76. Piatti), Iglesias, Sergio García (71. H. Pérez).
Roberto – Ó. Duarte, V. Sánchez, Melendo, H. Pérez, Piatti, Puado.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
RCDE Stadium (Barcelona)
Valencia
Neto – Piccini, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Wass (64. Čeryšev), Kondogbia, Parejo, Soler – Rodrigo (74. Batshuayi), S. Mina (67. Gameiro).
Doménech – Vezo, Gameiro, Lato, Čeryšev, Batshuayi, Torres.

Barcelonský Espanyol rozhodl o svém vítězství ve druhém poločase, kdy v rozmezí pěti minut dvakrát skóroval. Marná pak byla snaha Valencie dvougólovou ztrátu dorovnat, případně se svému soupeři dostat aspoň na dostřel.
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 6:10. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:11.
90+4'
90+3'
Už asi i trenér Marcelino (Valencia CF) si je vědom toho, že jeho tým dnes body nezíská.
90+2'
Útočný faul. Spáchal ho Iglesias (Espanyol Barcelona).
90'
Espanyol bude hájit náskok ještě čtyři minuty.
88'
Ještě to mohlo být drama! Postarat se o to měl v úmyslu Kondogbia (Valencia CF), jehož ránu jako z děla musel Diego López vytěsnit na roh.
87'
Barcelonští vyrazili kupředu a na útočné polovině ušetřili několik cenných desítek vteřin.
86'
To samé se dá konstatovat po nakrátko rozehraném rohu, který měl v režii Parejo (Valencia CF).
84'
A to navzdory tomu, že s blížícím se koncem zvyšuje svůj tlak. Espanyol však brání zodpovědně.
83'
Valencia je bezradná, vůbec si neví rady.
82'
Espanyol se během krátkého časového sledu ubránil hned dvěma rohovým kopům.
80'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Esteban Granero, přichází Víctor Sánchez.
78'
Při pokusu o vstřelení kontaktního gólu trefil Kondogbia (Valencia CF) pouze protihráče.
76'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Pablo Piatti.
75'
Důkladně připravená defenziva barcelonského Espanyolu odvrátila centr do bezpečí.
74'
Předtím ještě střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Rodrigo, přichází Michy Batshuayi.
73'
Hosté mohou snížit díky rohovému kopu.
71'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Sergio García, přichází Hernán Pérez.
68'
Espanyol právě vstřelil branku!
2:0! Baptistão se jako blesk z čistého nebe zjevil přímo před Netem, gólman se položil na zem a balon vyrazil před sebe, dostal se k němu ale BORJA IGLESIAS a ten už měl snadnou práci.
67'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Kévin Gameiro.
65'
Valencia se snaží vyrovnat.
64'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Daniel Wass, přichází Denis Čeryšev.
63'
Skvěle kopnutá standardka znamená vedoucí gól! Ruce nad hlavou má ESTEBAN GRANERO, který vymetl levou šibenici. Tuto trefu musel posvětit videorozhodčí, protože míč se od horní tyče odrazil do země a ven z brány. A gólman? Ten stál celý zkoprnělý, bez šance zakročit.
61'
Domácí znovu zaútočili. Darder nastřelil ruku protihráče, takže nás čeká přímý volný kop.
59'
Neto (Valencia CF) musel vyběhnout z brány, aby ukořisti míč před dotírajícím Iglesiasem.
57'
V tuto chvíli se hra přelévá ze strany na stranu.
55'
I po rohovém kopu musel Neto (Valencia CF) zasahovat, tentokrát proti pokusu hlavou.
54'
Na opačné straně dal o sobě vědět Baptistão (Espanyol Barcelona). Po vniknutí do pravé části pokutového území napřáhl k ostré střele, která Netem pořádně otřásla.
51'
To se povedlo jen částečně. Do zakončení se probil Kondogbia (Valencia CF), ale nedokázal prostřelit před sebou postavenou hradbu těl.
50'
Espanyol se připravuje bránit rohový kop.
48'
Faul mimo souboj o míč, tady musí přijít žlutá karta. Svému protihráči se omlouvá a svědomí zpytuje Mario Hermoso (Espanyol Barcelona).
47'
Barcelonští si při rozehrávce docela zahrávali, nakonec to pro ně naštěstí dopadlo dobře.
46'
Hlavní aktéři se vracejí na trávník.
Ani vteřinu navíc nepřidal Carlos Del Cerro nad rámec úvodního dějství, které tak skončilo bez gólů. Nejblíže ke skórování měl ve 32. minutě Espanyol, když orazítkoval břevno a následnou dorážku se štěstím zlikvidoval gólman soupeřova celku.
45'
44'
Valencia není schopna prokousat se středem hřiště.
42'
Hosté si zkusili i defenzivní činnost, když se ubránili dvěma exekucím rohových kopů.
41'
Vyhráli je hosté, bohužel pro ně však zahnali Rodriga až k rohovému praporku.
40'
Hra se přesunula ke středovému kruhu a právě tam se nyní odehrává množství urputných bitev.
38'
Obrat o balon se domácí nenechali a sami pak zaveleli k útoku, ten měl krátkého trvání.
36'
Vysunutý Rodrigo (Valencia CF) se snaží napadnout rozehrávku soupeřova výběru.
35'
Ofsajd a v něm Mina (Valencia CF).
32'
Po půlhodině visel gól doslova na vlásku a to hned dvakrát! Neto (Valencia CF) měl napoprvé pořádné štěstí, když pokus hlavou zazvonil o břevno, a následně vytáhl senzační zákrok proti zblízka dorážejícímu Iglesiasovi.
30'
První žlutá karta. Mouctar Diakhaby (Valencia CF) byl potrestán za úmysné hraní míče rukou.
29'
Úspěšnější byl až další útok. Vilà (Espanyol Barcelona) se dostal k hlavičkovému zakončení, které srazil obránce mimo tři tyče. Roh už tolik úspěšný nebyl.
27'
Po rychlém výhozu se Javi López (Espanyol Barcelona) marně snažil najít Baptistãa.
26'
O chvíli později si zahrál Diego López (Espanyol Barcelona), když si k sobě stáhl další dlouhý centr.
25'
Hosté se propracovali až k rohovému kopu. Parejův pas prolétl nad hlavama všech hráčů.
23'
Uprostřed hřiště došlo k souboji, ve kterém si Roca (Espanyol Barcelona) počínal nedovoleně.
21'
A obléhala by ho i nadále, kdyby Piccini (Valencia CF) zbůhdarma nekopl balon někam do diváků.
20'
Valencia usilovně obléhá pokutové území.
18'
Zajímavá příležitost. Z pravé strany přilétl míč do vápna. Na bránu ho poslal Mina (Valencia CF), ale jeho pokus stihl zblokoval padající obránce.
17'
A se svým individuálním průnikem podél pravé lajny neuspěl ani Baptistão. Hrát mohou hosté.
16'
Po chvíli se posunula dopředu, avšak Darder (Espanyol Barcelona) neustál osobní souboj.
14'
Domácí ekipa uklidňuje hru.
13'
Hosté vypálili také ze svého dalšího tažení. K pokutovému území dokráčel Mina, který gólmana Espanyolu zaměstnal střelou do středu brány.
12'
Viděli jsme první zakončení. Ve vápně si na centrovaný míč vyšplhal Rodrigo (Valencia CF) a odhlavičkoval ho do rukavic pozorného Diega Lópeze.
10'
Konkrétně Parejo. Proti jeho centru vystoupil z obranné řady Javi López (Espanyol Barcelona).
9'
Rohový kop si poprvé vyzkouší také Valencia.
8'
Centr, který zleva vyprodukoval Vilà, srazil obránce na roh. Z něj domácí tým nic nevytěžil.
6'
Napodruhé už sice ano, jenomže Sergio García (Espanyol Barcelona) se zapomněl v ofsajdu.
5'
Roca (Espanyol Barcelona) chtěl nastartovat Sergia Garcíu, přihrávka však na něj neprošla.
3'
Rychle ho dokázali získat zpět a nakonec i vystřelili. Před šestnáctkou napřáhl Mina (Valencia CF), který trefil prvního bránícího hráče soupeřova výběru.
2'
Prakticky hned po překročení půlící čáry valencijští fotbalisté přišli o míč a musejí chvátat dozadu.
1'
Úvodního výkopu se ujali hosté z Valencie.
1'
A dočkali se. Na trávník je v doprovodu asistentů přivedl hlavní sudí Carlos Del Cerro.
Fotbalisté nacházejí se v tunelu netrpělivě čekají na pokyn rozhodčího k nástupu na hrací plochu.
Třicet minut před začátkem duelu probíhá na hřišti RCDE Stadium rozcvička.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López, David López, Hermoso, Vilà – Granero, Roca, Darder – Baptistão, Iglesias, Sergio García.
Náhradníci: Roberto – Ó. Duarte, V. Sánchez, Melendo, H. Pérez, Piatti, Puado.

Valencia CF: Neto – Piccini, Gabriel, Diakhaby, Gayá – Wass, Kondogbia, Parejo, Soler – Rodrigo, S. Mina.
Náhradníci: Doménech – Vezo, Gameiro, Lato, Čeryšev, Batshuayi, Torres.

Valencia CF

Valencia ve šlágru kola vyzvala Atlético Madrid a také v tomto souboji se body dělily. Do kabin šel spokojenější úřadující vicemistr, ale Valencia deset minut po změně stran vyrovnala a nakonec slavila cennou remízu.

Valencia – Atlético Madrid 1:1 (0:1)
Branky: 56. Rodrigo – 26. Correa.
Espanyol Barcelona

Byť všech svých šest přípraných utkání vyhrál, do nové sezony Espanyol vstoupil remízou na hřišti Celty Vigo. Za nerozhodný výsledek si katalánský klub může do jisté míry sám, zavinil si ho totiž vlastňákem.

Celta Vigo – Espanyol Barcelona 1:1 (0:1)
Branky: 52. D. López (vl.) – 45. Hermoso.
Krásný nedělní podvečer přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům, které tímto vítám u sledování textové online reportáže z utkání 2. kola LaLigy mezi barcelonským Espanyolem a Valencií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.