La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : CD Leganés - 30. března 2019   13:00

0:2
(0:0)
CD Leganés
51' Santos  (J. Silva) • 86' Juanfran  (Carrillo)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Oliveira (85. Antunes) – Foulquier (59. Ángel Rodríguez), Maksimović, Arambarri (71. Flamini), Portillo – J. Molina (C), Jaime Mata.
González – García, Rodríguez
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
CD Leganés
Cuéllar – Nyom (81. Juanfran), Bustinza (C), Tarín, Siovas, J. Silva – Vesga, R. Pérez, Óscar Rodríguez – Santos (63. Braithwaite), Carrillo (89. Merino).
Lunin – V. Kravec, Braithwaite, Merino, Juanfran, El Zhar, Recio.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 15:25.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a zápas devětadvacátého kola končí. Leganés si z Getafe odváží překvapivé vítězství 2:0.

Ani jeden z týmů se dlouho nemohl prosadit k jediné střele. Až těsně před koncem úvodní dvacetiminutovky přišla zčistajasna nabídla pokutového kopu pro Leganés. Nemanja Maksiković totiž zahrál nešikovně rukou v šestnáctce. Nařízenou penaltu však zahodil Guido Carrillo, který napálil pouze Davida Soriu na brankové čáře.

Po změně stran se ale prosadil po centru Silvy Michael Santos a Leganés se dostalo do vedení. Domácí se k odpovědi nemohli prosadit, ani jednu přesnou střelu nemusel Cuéllar řešit. Naopak deset minut před koncem přidal pojistku pro Leganés samostatným únikem Juanfran, který zakončil ke vzdálenější tyči.
90+3'
90+2'
Žlutou kartu vidí v samém závěru zápasu také velezkušený Mathieu Flamini za faulu ve střední části trávníku.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Po rozehrávce z volného přímého kopu ale hosté balon jen odevzdali dalším faulem. Tentokrát skončil na trávníku Djené Dakonam.
89'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Guido Carrillo, přichází Sabin Merino.
88'
Getafe se sice dostalo k balonu ve středu pole, ale poté se nikdo z domácích nenabídl Maksimovićovi do kombinace. Dakonam musel faulovat za žlutou kartu.
87'
Leganés dostává zápas s velkým přehledem na útočné polovině s balonem pod kontrolou. Rodríguez si několikrát vyměnil míč s Pérezem.
86'
Leganés právě vstřelili branku! O třech bodech je dnes rozhodnuto! JUANFRAN dostal míč na polovině trávníku, poté se prosmýkl unavenou obranou až do pokutového území a střelou ke vzdálenější tyči překonal Davida Soriu.
86'
Vitorino Antunes ihned po svém příchodu na trávník rozehrával volný přímý kop. Domácí hráči se ani přes veškerou snahu ke zakončení nedostali.
85'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mathias Oliveira, přichází Vitorino Antunes.
84'
Getafe se stále nemůže udržet u balonu na delší dobu. Braithwaite si pomohl nahrávkou na Péreze, následně se ale hosté provinili proti pravidlům.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Hosté si i nadále drží překvapivé vedení o jednu branku.
82'
Carrillo přihrával v pokutovém území na ještě lépe postaveného Braithwaita, míč ale střídajícímu útočníkovi v klíčovou chvíli odskočil od kopačky.
81'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Allan Nyom, přichází Juanfran.
80'
Po rozehrávce rohového kopu hlavičkoval nehlídaný Ángel Rodríguez. Střídající útočník Getafe se však netrefil ke vzdálenější tyči a rozehrávat tak bude od své branky Cuéllar.
78'
Iván Cuéllar si nechal Molinu přijít až příliš k sobě. Hostující brankář následně přihrál souboj s Molinou, ale hlavní rozhodčí bere celou situaci s nadhledem.
77'
Suárez podklouzl při snaze dostat míč do vápna, k balonu se tak téměř zadarmo dostal hostující celek. Ani Vesga si ale s balonem příliš nerozuměl.
76'
Leganés se usadilo před šestnáctkou soupeře. Nyom měl spoustu času na přesnou přihrávku do pokutového území, ale míč přetáhl jen daleko za brankovou čáru.
75'
Oliveira se snažil o dlouhý centr do pokutového území Leganés. Domácí hráči ale byli daleko od šestnáctky soupeře a tak balon sebral do rukavic Cuéllar.
74'
Guido Carrillo nebyl daleko od druhé žluté karty ve velmi krátkém čase. Ve hlavičkovém souboji totiž sestřelil Suáreze.
73'
Mathias Oliveira zastavil Péreze jen za cenu žluté karty. Hosté by se jinak hnali do nebezpečného protiútoku do otevřené obrany.
72'
Getafe se čím dál více tlačí do útoku. O dlouhý aut až do vápna se postaral Oliveira. V šestnáctce se ale zorientoval jako první Pérez, který balon odkopl do bezpečí.
71'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Mauro Arambarri, přichází Mathieu Flamini.
70'
Žluté karty přibývají. Nyní jednu dostává Guido Carrillo, který nebezpečně přišlápl ležícího Arambarriho.
69'
Leganés pokračovalo rohový kopem. Právě před malou chvílí potrestaný Braithwaite hlavičkoval zcela sám, ale míč mezi tři tyče nenasměroval.
68'
Za vzájemné postrčení dostávají žlutou kartu od hlavního rozhodčího Braithwaite s Damiánem Suárezem.
67'
Jako poslední obránce musel Getafe zachraňovat odkopem Leandro Cabrera. Od střeleckého pokusu nebyl daleko Carrillo.
66'
Střídající Braithwaite se zničehonic zjevil u balonu v pokutovém území. Už už to vypadalo, že by mohl zakončovat, ale s velkým zpožděním byl odpískán ofsajd.
65'
Getafe rozehrávalo ze středového kruhu po faulu na Maksimoviće. Domácí celek se ale sám vyhnal za postranní lajnu a do útoku tak budou moci jít hosté.
64'
Leganés se mohlo dostat do nebezpečného protiútoku, ale Rodríguez ztratil balon ještě daleko před vápnem. Na druhé straně následně pálil jen mimo tři tyče Mata.
63'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Michael Santos, přichází Martin Braithwaite.
63'
Carrillo přišlápl kopačku Portillovi. Hlavní rozhodčí si toho ale nevšiml a tak mohli hosté pokračovat v útoku. Nakonec je ale pískán další nečistý zákrok Santose.
61'
Ángel Rodríguez se uvedl na trávníku nebezpečnou ránou zpoza pokutového území. Míč ale poslal jen těsně vedle levou tyč hostující branky.
60'
I po hodině hry hosté překvapivě vedou nad Getafe o jednu branku. O tu se postaral těsně po změně stran po centru Silvy Michael Santos.
59'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Dimitri Foulquier, přichází Ángel Rodríguez.
58'
Až nyní se Getafe prokombinovalo před vápno soupeře. Oliveira měl čas na přesný centr, ten také z levé strany přišel, ale Mata s Molinou se ke hlavičce nedostali.
57'
Na trávníku se začíná pořádně přitvrzovat. Hlavní rozhodčí nyní musel uklidňovat Suáreze se Silvou. Nakonec je pískán faul domácího obránce.
56'
Po Suárezovi se dostal k míči na pravém kraji trávníku Foulquier. Domácí se ale nemohou dostat ani na útočnou polovinu, nyní získal míč Mikel Vesga.
55'
Domácí fotbalisté se stále nemohou dostat do tempa. Silva nebyl daleko od žluté karty po faulu na Portilla, ale hlavní rozhodčí nechal domácí rychle rozehrát.
54'
Balon do pokutového území cpal Damián Suárez. Molina se dral po hlavičce, ale míč ho přeletěl o dobré dva metry. Od své branky bude rozehrávat Cuéllar.
53'
Getafe se snaží o okamžitou odpověď. Nyom si pomohl na levém kraji faulem a hosté se budou muset bránit volnému přímému kopu.
51'
Leganés právě vstřelili branku! Leganés dostává balon do sítě! Po rozehrávce na levém kraji centroval do pokutového území Jonathan Silva, následně přiťukl míč hlavou k bližší tyči MICHAEL SANTOS. Soria už nestačil balon vyrazit.

Celou situaci ještě překontrolovalo video, které ale zkoumaný ofsajd nepotvrdilo.
50'
Molina si pomohl k získání míče nad Rodríguezem lehkým faulem. Hosté se mohli poprvé ve druhém poločase přesunout na útočnou polovinu trávníku.
49'
Maksimović přetlačil u středového kruhu Péreze, následně se Getafe usadilo před vápnem soupeře, ale postrčení Maty hlavní rozhodčí neodpískal.
48'
Carrillo se snažil přihrávkou na pravou stranu uvolnit Santose, míč mu ale nesedl na kopačku úplně ideálně a toho využil k zisku Portillo.
47'
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového fotbalisté Getafe. Domácí hráči ale o balon okamžitě přišli.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:01.
Jedna nastavená minuty je minulostí a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
David Soria pomohl svým obráncům. Pro vysoký pas z poloviny trávníku si přišel až k hranici pokutového území a míč stáhl do náruče.
44'
Oliveira si vyšlápl ve středu pole na Santose. Leganés ubránilo soupeře a ještě před poločasovým hvizdem se může vydat do útoku.
43'
Nakonec to nebylo se Soriou tak vážné. Po krátké prodlevě se opět pokračuje ve hře.
43'
Po centru do pokutového území skončil na trávníku David Soria. S brankářem domácího celku to nevypadá vůbec dobře, Soria bude muset být ošetřen.
42'
Jaime Molina zahrál u středové čáry vysokou nohou. Leganés se po delší době mohlo přesunout až na útočnou polovinu trávníku.
41'
Také Guido Carrillo to s napadáním přehnal. Dakonam musel skousnout nepříjemný pád na trávník po faulu útočníka Leganés.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Molina se agresivně dral za balonem, ale byl až příliš netrpělivý a pomohl si faulem na rozehrávajícího Tarína.
38'
Getafe rozehrávalo teprve druhý rohový kop v zápase. Před Cuéllarem bylo pořádně horko, Suárez centroval do pokutového území, ale Cuéllar si pomohl vyboxováním balonu.
37'
Siovas minul obranný odkop a zavařil svým spoluhráčům v obraně. Getafe se snadno dostalo k balonu, ale Bustinza nakonec odvrátil nebezpečí na rohový kop.
36'
David Soria opět v permanenci. Prudkou přihrávku z levého kraje si ale pětadvacetiletý brankář Getafe u své tyč s klidem pohlídal.
35'
Leganés se po dlouhém vhazování málem dostalo do šance. Rodríguez ještě prodloužil míč do běhu, ale těsně před Carrillem odvrátil nebezpečí skluzem Dakonam.
34'
David Soria musel být ve středu. Domácí brankář vyběhl až před vlastní vápno, aby odkopl balon do bezpečí před unikajícím Santosem.
33'
Siovas si pomohl v souboji s Molinou lehkým přišlápnutím kopačky. Domácí se přesunuli až před vápno soupeře, ale ani Molinův centr nevyšel podle představ.
32'
Cabrera připravil o míč Santose, následně se domácí dostali až před pokutové území Leganés, ale přihrávka Moliny na Matu už nebyla přesná.
31'
Ani více než půlhodina hry úvodní branku nepřineslo. Santosův náběh sice domácí obranu vystrašil, ale lehká rána nakonec odskákala jen mimo tři tyče.
30'
Santos byl v pokutovém území nečistě zadržen Suárezem, hostující hráči i fanoušci se dožadovali odpískané penalty, ale je odmáván ještě předcházející ofsajd.
28'
Getafe se nadechuje k náporu. Foulquierovu přihrávku dokázal zpracovat Mata, ale jeho následná rána postrádala potřebnou přesnost.
27'
Dimitri Foulquier si navedl míč více k ose trávníku, poté vypálil směrem na branku hostů, ale do cesty se mu na poslední chvíli postavil bránící Rodrigo Tarín.
26'
Akce Getafe pokračovala rozehrávkou od rohového praporku. Vůbec první roh v zápase ale skončil mizerným centrem jen do rukavic Cuéllara.
25'
Dakonam zaváhal při obranném odkopu a k balonu se tak dostal téměř zadarmo Rodríguez. Ani akce hostujícího celku ale ke střele nevedla.
24'
Na levé straně vybojoval míč pro hosty Michael Santos. Uruguayský útočník Leganés je dnes při chuti, jeho aktivní náběh ale zastavil čistě Cabrera.
23'
Santos se už už chystal jít do samostatného úniku, ale v době přihrávky se nacházel až za posledním obráncem Getafe a po odpískaném ofsajdu musí míč odevzdat.
22'
Leganés pokračuje i po neproměněné penaltě v útočném snažení. David Soria si ale s klidem pohlídal nepřesný centr z pravé strany.
20'
Leganés se ale do vedení nedostává. Míč si postavil na značku pokutového kopu Guido Carrillo. Sedmadvacetiletý Argentinec pálil do středu branky, kde ale zůstal také brankář Getafe David Soria.
19'
Pokutový kop pro Leganés! Nemanja Maksimović zastavil prudkou ránu Rodrígueze nešikovně rukou.
18'
Fotbalisté Leganés si stále pomáhají v soubojích fauly. Nyní to odnesl Dimitro Foulquier, který skončil na trávníku po zákroku Rodrígueze.
17'
Kapitán Getafe Jorge Molina si šel do pokutového území pro faul, po nezaviněném pádu ale může hra pokračovat. Matova rána z otočky se do branky nevešla.
16'
Getafe se i nadále drží na útočné polovině trávníku. Silva sice vlétl do souboje s Foulquierem po hlavě, ale míč nezasáhl. Domácí mohou pokračovat v útoku.
15'
Po dlouhém autu Getafe se domácí dostali až do pokutového území soupeře. Nyom se ale skvěle vrátil a odebral Matovi balon ve střelecké pozici.
14'
Carillo sice skvěle zpracoval míč, ale pomohl si lehkým dotekem ruky. Leganés s rozehrávkou nespěchalo, ale poté opět fauloval Michael Santos.
13'
Michael Santos si pomohl při snaze vybojovat míč nečistým způsobem. Tvrdým šlapákem poslal k zemi odkopávajícího Djeného Dakonama. Útočník Leganés nebyl daleko od žlutého trestu.
12'
Domácí hráči bojovali o míč na levém kraji. Oliveira ani Portillo ale míč nezískali a tak se museli stáhnout více do obrany. Rodríguez však nabídnuté šance nevyužil.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Jonathan Silva narazil u postranní lajny na Portilla, který ho zastavil tentokrát už čistě.
9'
Iván Cuéllar rozehrával od vlastní branky jen do kombinace k Nyomovi. Hosté se rychle přesunuli přes celý trávník až k Santosovi, ale ten v klíčovém souboji nepřetlačil Cabreru.
8'
Portillo si pomohl v souboji s Vesgou lehkým faulem. Hlavní rozhodčí byl celé situaci velmi blízko a rychle odpískal proti domácího brance.
7'
David Soria s klidem sebral balon do náruče. Vysoký pas z levé strany měl najít Carrilla, ale zkušený Argentinec se k hlavičce přes domácího brankáře neprosadil.
6'
Rodríguez se snažil projít po levém kraji. Suárez se ale o rychlého soupeře postaral. Hosté ještě pokračovali autovým vhazováním, ale to už byla domácí obrana zformována.
5'
Mikel Vesga cpal míč do pokutového území, lehký oblouček přistál na hlavě Michaela Santose, který ale hlavičkoval nedůrazně a jen do prostoru, kde byl Soria.
4'
Také Getafe se dostalo ke slovu. Arambarri přihrával podél postranní lajny na Portilla, ale hostující obrana se včas stáhla k vlastnímu pokutovém území.
3'
Leganés vstoupili do zápasu o něco aktivněji. Siovasova přihrávka skrz záložní řadu soupeře ale nevyšla podle představ. Míče se ujal Maksimović.
2'
Také na druhé straně se dotknul míče brankář. Přetaženou přihrávku na Matu si pohlídal na hranici pokutového území Iván Cuéllar.
1'
Do prvního poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hostující fotbalisté. Míč se okamžitě přesunul až před branku Getafe, ale pomalou přihrávku stačil sebral do rukavic Soria.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas devětadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže LaLigy může za několik málo okamžiků začít.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Oliveira – Foulquier, Maksimović, Arambarri, Portillo – J. Molina, Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola – Antunes, Bruno González, Duro, Flamini, Cristóforo, Ángel Rodríguez.

CD Leganés: Cuéllar – Nyom, Bustinza, Tarín, Siovas, J. Silva – Vesga, R. Pérez, Óscar Rodríguez – Santos, Carrillo.
Náhradníci: Lunin – V. Kravec, Braithwaite, Merino, Juanfran, El Zhar, Recio.

CD Leganés

Leganés sice v loňském ročníku nejvyšší španělské soutěže skončilo na sedmnáctém místě, pouhou jednu příčku nad sestupem, ale s velkým bodovým náskokem na týmy pod sebou. I přes nevyvedený závěr sezony si udrželo příslušnost v LaLize s luxusním náskokem čtrnácti bodů před La Coruňou nebo Las Palmas.

V přípravě na nový ročník Leganés dokázalo držet krok i s týmy se zvučnějším jménem. S řeckým Olympiakosem uhráli Španělé bezbrankovou remízu, následně v domácím prostředí přehráli 5:2 Zaragozu a 2:0 také Vallecano.

Po osmadvaceti odehraných kolech se Leganés nachází na čtrnácté pozici, ale ve vyrovnaném středu tabulky ztrácí na sedmou Valencii pouhým sedm bodů. Těsně před reprezentační přestávkou se Leganés utkalo s Atléticem Madrid a Gironou, ale ani jeden zápas nedokázalo dovést k jedinému bodu. S madridským celkem rozhodla jediná trefa Saúla, proti Gironě padlo Leganés 0:2.
Getafe CF

Getafe v minulé sezoně Primera Division bojovalo o příčky zaručující postup do evropských pohárů až do posledních kol. I díky skvělému závěru se Getafe vyhouplo na konečné osmé místo se ztrátou pouhých třech bodů na Sevillu, která se nakonec probojovala do Evropské ligy.

V přípravných zápasech na novou sezonu Getafe ani jednou neprohrálo. Po vítězných soubojích s týmy z nižších španělských soutěží se Getafe dokázalo vytáhnout také na portugalskou Boavistu. Nerozhodný výsledek vznikl z duelů proti Gijonu i Gironě.

I letos patří má Getafe postup do evropských pohárů na dosah. Po osmadvaceti odehraných zápasech je dokonce na fantastické čtvrté pozici za nedostižným triem Barcelonou, Atléticem a Realem. Především v únoru a březnu se Getafe dařilo nad míru. V sedmi duelech nepoznalo porážku, navíc hned čtyřikrát své soupeře porazilo, ve třech případech shodně 2:1. Těsně před reprezentační pauzou si však odvezlo Getafe bezbrankovou remízu z Valencie.
Krásné sobotní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž LaLiga pokračuje po reprezentační přestávce devětadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Getafe, které před domácím publikem přivítá Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.