La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : D. Alavés - 18. ledna 2019   21:00

Getafe
33' Jaime Mata  • 46' J. Molina (Cristóforo) • 55' J. Molina (Jaime Mata) • 88' Jaime Mata (Cristóforo)
4:0
(1:0)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Cabrera – Portillo (86. Sáiz), Maksimović, Cristóforo, Antunes (81. Duro) – J. Molina (C) (75. Ángel Rodríguez), Jaime Mata.
Chichizola – Ángel Rodríguez, Sáiz, R. Ibáñez, Miquel, Alejo, Duro.
Munuera Montero, Prieto López, Baena Espejo
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
8 748 diváků
D. Alavés
Pacheco – Martín, Navarro, Maripán, R. Duarte – Sobrino (73. Twumasi), Pina, García (C) (65. Wakaso), Burgui – Bastón, Calleri (73. Guidetti).
Sivera – Vigaray, Guidetti, Brašanac, Wakaso, Twumasi, Diéguez.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a dobrou noc.

Fauly: 14:14
Utkání končí, překvapivě vysokým skóre 4:0 vítězí domácí Getafe nad Alavésem. Deportivo prohrálo naprosto zaslouženě, protože za celý zápas ani jednou nevystřelilo na branku Getafe. To se dostalo do vedení v prvním poločase, kdy nařízenou penaltu proměnil Jaime Mata. Ve druhém poločase se pak ke slovu dostal zkušený Jorge Molina, který dvěma góly zápas rozhodl. Nejprve se náramně trefil z dálky a poté ještě naopak z velké blízky po standardce. Skóre utkání pak ještě uzavřel šikovně ze standardní situace Jaime Mata, který si rovněž připsal svůj druhý gól v zápase. Getafe je v tabulce stále šesté, ale už na Alavés ztrácí jen jeden bod.
90+3'
90+2'
Alavés se ještě stále snaží něco vymyslet, ale pořád platí, že nemá ani jednu střelu na branku.
90+1'
Jen dvě minuty se nastavují nad rámec hrací doby v Getafe na předměstí Madridu.
90'
Burgui to zkoušel individuálně po levé straně, ale neprosadil se. Getafe je dnes vzadu pevné jako zeď.
89'
Leganés po rozehrávce dlouho míč neudržel, vhazovat budou domácí.
88'
Getafe právě vstřelilo branku!
Máme tu druhého dvoubrankového hrdinu tohoto utkání! JAIME MATA nejprve vybojoval standardní situaci u pravé postranní čáry a teď ji také zakončil gólem. Naběhl si na přední tyč a šikovným zakončením z první překonal Pacheca, který znovu neměl šanci gólu zabránit. Asistence: Sebastián Cristóforo.
87'
Jaime Mata se sice neprodral přes svého strážce Maripána, ale ten jej podle názoru sudího fauloval.
87'
86'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Francisco Portillo, přichází Samuel Sáiz.
85'
Znovu se Alavés ani nepropracoval do pokutového území Getafe. Pak ale míč zase rychle získal zpět a má další možnost.
84'
Jaime Mata našel centrem z pravé strany nabíhajícího Rodrígueze, ale ten z voleje přestřelil branku Alavése a jen se mohl chytit za hlavu.
83'
Nyní si Getafe nekomplikovalo život a míč raději pod tlakem odkoplo razantně z šestnáctky.
82'
Domácí mají i dál zápas plně pod kontrolou, snad ani sami nečekali, že je čeká tak snadný zápas v boji o páté místo tabulky.
81'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Vitorino Antunes, přichází Hugo Duro.
80'
Ani z něj se pak domácí fotbalisté nedokázali prosadit.
80'
Byla z toho nebezpečná střela Antunese z pravé strany, ale Pacheco dokázal balón vyrazit na rohový kop.
79'
Už se vše chystá k rozehrávce standardní situace Getafe.
78'
Je tu další žlutá karta. Tentokrát ji vidí Mubarak Wakaso, který zajel hodně nebezpečně do Francisca Portilla.
77'
Rubén Duarte předvedl faul skluzem na Damiána Suáreze a po zásluze vidí žlutou kartu.
77'
Ángel Rodríguez se hned po svém vystřídání zapojil do útoku Getafe, ale nakonec v těžké pozici míč nezpracoval.
76'
Po sérii hlavičkových soubojů nakonec rozhodčí odpískal faul domácího Maty.
75'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Ángel Rodríguez.
74'
Djené Dakonam ve vlastím vápně nepříjemně podklouzl a málem dovolil hostům velkou šanci. Ale těm se dnes nedaří nic.
73'
Bruno González trpí, poté co ho tvrdě nakopl Jonathan Calleri. Ten to neudělal schválně, chtěl totiž pravačkou střílet. Bruno už odkulhal za postranní čáru.
73'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází John Guidetti.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Patrick Twumasi.
72'
Ve vápně domácích leží hráč Getafe Bruno González, který inkasoval nějaký zákrok a asi bude muset být ošetřen.
71'
Jaime Mata se neprosadil, na pravém křídle nevymyslel vůbec nic a nechal se celkem jednoduše připravit o míč.
70'
Zápas v těchto minutách trochu postrádá tempo, dost tomu nahrává také to, že je už v podstatě rozhodnutý.
69'
Nemanja Maksimović si vynutil faul na svou osobu a Getafe bude rozehrávat z vlastní poloviny hřiště.
68'
Nemanja Maksimović dnes moc vidět není, ale nyní hlavičkoval z hranice vápna. Jenže mířil příliš vysoko.
67'
Míč se ze šestnáctky odrazil přesně před Damiána Suáreze, ale jeho tvrdá rána byla zároveň nepřesná.
66'
Mubarak Wakaso se na hřišti uvedl faulem, a to znamená přímý kop pro domácí Getafe.
65'
Dnešní utkání sleduje 8 748 diváků.
65'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Manuel García, přichází Mubarak Wakaso.
65'
Leandro Cabrera odvedl dobrou práci v obraně a alespoň přibrzdil postup Alavésu po pravém křídle.
63'
Jaime Mata sice šel ochotně k zemi, ale faulován nebyl. Takže vhazovat bude Alavés.
63'
Guillermo Maripán dostává žlutou kartu.
62'
Žlutou kartu dostává Tomás Pina a příští zápas tak musí vynechat.
62'
Rohový kop znovu hosté rozehráli na přední tyč, ale nic z toho nebylo. Z odraženého míče pak ještě pálil Burgui, ale jeho střela byla zablokovaná.
61'
Alavés se ještě pokusí zdramatizovat utkání, vybojoval si rohový kop z pravé strany.
60'
Rubén Duarte ze standardní situace poslal míč do vápna Getafe, ale znovu nemusel Soria zasahovat. Pořád čeká na svůj první zákrok v zápase.
59'
Jorge Molina byl v ofsajdu, takže na další branku si musí počkat. Určitě už myslí na hattrick.
58'
Alavés prohrává 0:3 a i dál se musí bránit tlaku domácího Getafe. To, zdá se, nehodlá polevit.
57'
Alavés už si vybíjí frustraci fauly, takže Getafe bude znovu rozehrávat ze středu hrací plochy.
56'
Molina už vstřelil druhý gól v dnešním zápase a celkově v sezóně osmý.
55'
Domácí se znovu prosazují a už vedou nad Alavésem 3:0! Po autovém vhazování propadl míč v šestnáctce až k JORGE MOLINOVI, a ten se z blízka nemýlil, tvrdou ranou pod břevno nedal Pachecovi šanci. Asistence. Jaime Mata.
54'
Domácí se znovu posunuli i zásluhou autových vhazování směrem vpřed, už jsou na dostřel šestnáctky.
53'
Rohový kop hosté zahráli na přední tyč a nebylo to povedené.
53'
Djené Dakonam navíc v pádu zahrál míč ve vápně rukou. To ale rozhodčí nepíská.
52'
Deportivo Alavés si vybojovalo svůj první rohový kop v zápase.
51'
Alavés ani tentokrát nedokázal ohrozit branku Davida Sorii, který nyní provede výkop od své branky.
50'
Getafe má k dispozici autové vhazování na polovině hřiště po nepřesnosti Alavésu.
49'
Tentokrát se ale Alavés poměrně v pohodě dokázal ubránit. Domácí jsou ovšem znovu u míče a mohou to zkoušet znovu.
48'
Sebastián Cristóforo byl faulován, takže Getafe může vyvíjet další aktivitu směrem vpřed.
47'
Hosté reagovali nákopem, ten ovšem skončil jen v moci brankáře Sorii.
46'
Domácí mají parádní vstup do druhého poločasu a zvyšují stav na 2:0! Z velké dálky se do míče opřel zkušený sedmatřicetiletý JORGE MOLINA a nedal Pachecovi žádnou šanci, jeho střela byla skvěle umístěná. Asistence: Sebastián Cristóforo.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
První poločas je za námi, Getafe na domácím hřišti vede zaslouženě 1:0. Domácí byli celý první poločas lepším týmem, hosty ani nepustilo k zakončení mezi tři tyče. Sami si naopak pár příležitostí vypracovali a do vedení se nakonec dostali díky penaltě po faulu Maripána. Pokutový kop proměnil Jaime Mata. Ten měl vzápětí ještě jednu dobrou šanci, ale tu už mu dokázal vychytat brankář Fernando Pacheco.
45+2'
45+1'
Getafe se pokusí přímo z autového vhazování dostat míč do vápna.
45+1'
Nastavuje se pouze jedna minuta.
45'
Už se po menší slovní roztržce zase hraje fotbal, u míče domácí Getafe.
44'
Manuel García inkasoval od Dakonama úder do obličeje a hodně se zlobí. Je až s podivem, že nedostal obránce Getafe žlutou kartu.
43'
Tentokrát se dostal Jonathan Calleri až do vápna, ale proti přesile hráčů v modrém se ke střele nedostal. Poté ještě pálil z dálky Rubén Duarte, jenže nepřesně.
42'
Getafe se zatím dnes brání výborně. Všechny akce Alavésu zastavuje ještě v podstatě v zárodku a Soria ještě nemusel zasahovat.
41'
Domácí chtěli překvapit Pacheca centrem do prostoru branky, ale ten si pro míč v pohodě došel, i když byl docela vyběhnutý.
40'
Ximo Navarro fauloval zezadu Jorgeho Molinnu a dostává první žlutou kartu v tomto utkání.
39'
Akce Alavésu vedené po pravém křídle se znovu nedostala až na dostřel branky Getafe. To bude nyní vhazovat.
38'
Jenže centr od rohového praporku skončil jen v jistých rukou brankáře Pacheca.
37'
Domácí jsou pořádně nabuzeni prvním gólem a už se zase hnali dopředu a vybojovali si rohový kop.
36'
Po dlouhém nákopu se dostali hosté do náznaku šance, ale David Soria nakonec ani nemusel zasahovat.
35'
Alavés se znovu probíjel dopředu, ale jeho akce skočila faulem ve středu pole.
34'
Jaime Mata hned znovu otestoval brankáře Pacecha, tentokrát ho střelu z pravé strany nepřekonal.
33'
JAIME MATA penaltu sebevědomě proměňuje a domácí se tak dostávají do vedení! Španěl zvolil střelu po levé ruce brankáře. Pacecho si sice na míč sáhl, ale vyrazit ji nedokázal.
33'
Penaltu bude zahrávat Jaime Mata.
32'
Na zemi skončil Sebastián Cristóforo a ten, kdo fauloval byl Guillermo Maripán.
32'
Píská se penalta proti brance Alavésu!
31'
Jenže ve vápně se faulem provinil Jorge Molina, takže z útočné snahy domácích fotbalistů nakonec není nic.
30'
Domácí se pomocí dvou autů přesunuli až na útočnou polovinu a Leandro Cabrera nyní bude míč házet až do šestnáctky.
29'
Faulů přibývá, znovu se provinil Djené Dakonam a sudímu už pomalu dochází trpělivost.
28'
Po dalším faulu ve středu pole skončil na zemi Manuel García a k míči se tak opět dostanou hostující fotbalisté.
27'
Po centru Deportiva z levé strany situaci musel řešit David Soria, který vyběhl, aby míč vyboxoval.
26'
Tentokrát fauloval Djené Dakonam, poté co mu jesličky nasadil Burgui.
25'
Tomás Pina skončil ve středu pole po souboji s Franciscem Portillem na trávníku a rozhodčí znovu volí místo karty ještě domluvu.
24'
To se hostům ovšem nepovedlo. Soria se nyní zapojuje do rozehrávky Getafe a chystá se na dlouhý nákop.
23'
Hra se nyní nastěhovala na polovinu Getafe, Alavés se zkouší prosadit po svém levém křídle.
22'
Getafe už zakládá nový útok. Nakonec to zkusilo dlouhým nákopem až na Portilla, ale ten poté jen fauloval.
21'
Míč sice letěl do nebezpečnému prostoru, ale hosté se nakonec ubránili. Poté se vydali i do brejku, ale ten skončil velice brzy.
21'
Domácí se dostali až k nebezpečnému centru z pravé strany, po kterém následuje rohový kop.
20'
Znovu se akce Alavésu nedostala až do fáze, aby ohrozila Soriovu branku. Ten nyní rozjíždí akci Getafe.
19'
Martín z hloubi pole nacentroval míč před branku Getafe, ale brankář David Soria i celá obrana domácích mohla zůstat v klidu, protože to bylo hodně nepřesné.
18'
Tomás Pina se dostal až k rohovému praporku, ale proti přesile dvou hráčů Getafe si neporadil a přišel o míč.
17'
Standardní situace Getafe vůbec neohrozilo branku Deportiva Alavés. To se naopak docela jednoduše dostalo k míči.
16'
Píská se nedovolený zákrok na Sebastiána Cristófora. Sudí domluvil docela výrazně Tomási Pinovi, příště už to asi bude za žlutou.
15'
Domácí už zase mají hru pod kontrolou a hledají cestu na soupeřovu polovinu.
14'
Alavés následně unikal do rychlého protiútoku, ale nakonec z toho byla jen střela Bastóna z dálky, která byla nepřesná.
14'
Aktivní Vitorino Antunes znovu po levém křídle zatáhl míč dopředu, ale tentokrát vybojoval pro Getafe jen aut.
13'
Getafe si nevybojovalo další rohový kop, protože v šestnáctce nedovoleně pracoval rukama Jaime Mata.
12'
Sebastián Cristóforo byl nepříjemně zasažen do obličeje při hlavičkovém souboji Bastónem. Ale už se zvedá na nohy.
11'
Nyní má šanci se dopředu podívat také Alavés, má výhodu autového vhazování u středové čáry.
10'
Jorge Molina se dopustil nedovoleného zákroku, byl v souboji s Maripánem pozdě.
9'
Už do druhé zajímavé šance se dostal krátce po sobě Vitorino Antunes! Tentokrát rovnou pálil, ale jeho střelu po zemi vyrazil Fernando Pacheco.
8'
Vitorino Antunes se pokusil o kličku brankáři, ale dostal se už trochu z úhlu. Tak ještě nacentroval míč před branku, ale spoluhráče už nenašel.
7'
Alavés už je ale zpět u míče, má autové vhazování z vlastní poloviny hřiště.
6'
Mává i píská se ofsajd Alavésu, hrát tedy znovu bude moci Getafe.
5'
Jaime Mata už neudržel míč na hrací ploše, takže akce Getafe podél levé postranní čáry skončila.
4'
Damián Suárez zkusil štěstí přímou střelu, ale bylo to hodně daleko a navíc byla jeho rána nepřesná.
3'
Ale Getafe dostává další šanci na ohrožení branky soupeře, bude kopat standardní situaci.
3'
Rohový kop Getafe ovšem vůbec nedostal obranu Alavésu do úzkých.
2'
Domácí se také dostali k první střele zápasu. Měl ji na svědomí po otočce v pokutovém území Jorge Molina. Jeho rána byla sražena na rohový kop.
1'
Getafe drželo většinu první minuty utkání míč na svých kopačkách, ale zatím daleko od branky Aalvésu.
1'
Domácí Getafe nastupuje v modro-bílých dresech, hostující Alavés ve své venkovní zeleno-bílí kombinaci.
Obě mužstva už jsou nastoupena na hrací ploše, zápas brzy začne.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Bruno González, Cabrera – Portillo, Maksimović, Cristóforo, Antunes – J. Molina (C), Jaime Mata.
Náhradníci: Chichizola – Ángel Rodríguez, Sáiz, R. Ibáñez, Miquel, Alejo, Duro.

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Navarro, Maripán, R. Duarte – Sobrino, Pina, García (C), Burgui – Bastón, Calleri.
Náhradníci: Sivera – Vigaray, Guidetti, Brašanac, Wakaso, Twumasi, Diéguez.

Rozhodčí: Munuera Montero, Prieto López, Baena Espejo.
Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném utkání sezóny se na hřišti Alavésu urodila remíza 1:1. Alavés s Getafem prohrál jen jednou z posledních šesti vzájemných utkání. Getafe nad Alavésem doma zvítězilo jen jednou ze čtyř vzájemných duelů.
Deportivo Alavés

Alavés je podobně jako Getafe velkým překvapením této sezóny. Sice už se nenachází na pozicích pro Ligu mistrů, ale stále okupuje místa pro Evropskou ligu. Největším úspěchem Alavésu v Evropě je finále Poháru UEFA v sezóně 2000/01, kdy podlehl Liverpoolu. V této sezóně se zatím Alavés nachází na pátém místě s dvaatřiceti body. Na nepostupové příčky do Evropské ligy má náskok šesti bodů a na místa zaručující Ligu mistrů ztrácí bod jen jeden. Alavés už čtyři ligové zápasy v řadě neprohrál, naposledy ale jen remizoval 1:1 na hřišti Girony. Venku Alavés odehrálo zatím deset utkání s bilancí čtyř výher, jedné remízy a pěti proher. Z posledních šesti soutěžních venkovních utkání ovšem vyhrál jen jednou a hned čtyřikrát byl poražen.

Nejlepším ligovým střelcem Alavésu jsou s čtyřmi brankami argentinský útočník Jonathan Calleri a španělský útočník Borja Baston. Nejlepším asistentem je s pěti gólovými přihrávkami španělský záložník Jony. Trenérem mužstva je osmačtyřicetiletý Španěl Abelardo. Do utkání s Getafem pravděpodobně kvůli zranění nezasáhnou obránce Rodrigo Ely (koleno) a útočník Jony (kotník).
Getafe CF

Getafe dlouhodobě patří mezi menší španělské kluby, ale už je to tradičním týmem nejvyšší soutěže a letos dokonce bojuje o pohárová umístění. Do Evropy se naposledy Getafe probojovalo v sezóně 2009/10. Z předkola poté postoupilo do základní skupiny, kde následně nepostoupilo v konkurenci Odense, Young Boys a Stuttgartu. V této sezóny má k podobnému úspěchu nakročeno. V tuto chvíli se s osmadvaceti body nachází na šesté příčce ligové tabulky, tedy poslední, která zaručuje předkolo Evropské ligy. Náskok na sedmý Betis má dva body, a pátý Alavés ztrácí čtyři body a pět na příčky pro Ligu mistrů. Getafe má dobrou formu, prohrálo jen jednou z posledních deseti utkání. Naposledy remizovalo 1:1 na hřišti Valladolidu, což znamenalo postup z osmifinále domácího poháru. V lize naposledy Getafe vyhrálo 2:1 na půdě Villarrealu. Venku zatím Getafe odehrálo devět zápasů s bilancí čtyř výher, remízy a čtyř porážek. Z posledních pěti soutěžních zápasů na domácím hřišti Getafe čtyři vyhrálo naposledy v poháru 1:0 nad Valladolidem, v lize naposledy prohrálo doma 1:2 s Barcelonou.

Nejlepším ligovým střelcem Getafe je s šesti brankami španělský útočník Jorge Molina s šesti brankami, celkově je v lize na 17. místě. Nejlepším asistentem je se třemi gólovými přihrávkami španělský útočník Jaime Mata. Trenérem mužstva je čtyřiapadesátiletý Španěl Pepe Bordalas. Do utkání s Alavésem pravděpodobně kvůli zranění nezasáhnou záložník Markel Bergara (zlomená ruka) a útočník Amath Ndiaye (natržené vazy v koleni),
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 20. kola Primera Division mezi týmy Getafe CF a Deportivo Alavés. Zápas se odehraje na stadionu Coliseum Alfonso Perez v Getafe.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.