La Liga - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Huesca - 9. února 2019   20:45

0:2
(0:2)
Huesca
35' Ávila  (Moisés Gómez) • 40' Ávila  (Gallego)
Girona
Bunú – Juanpe, Espinosa, Carnero García – Porro, Aleix Garcia (70. Ramalho), Pons, V. Fernández (46. Granell) – Portugués, B. García (46. Paik Seung-ho) – Stuani (C).
Iraizoz – Granell, Lozano, Douglas Luiz, Paik Seung-ho, Pachon, Ramalho.
Adrián Cordero Vega – Antonio Cerezo Parfenof, José Alcoba Rodríguez
Municipal de Montilivi, Girona
10 662 diváků
Huesca
R. Santamaría – Etxeita (C), Insua (39. Diéguez), Pulido – Miramón, Brezančić (64. Ferreiro), Rivera, Galán, Moisés Gómez – Gallego, Ávila (90+1. Gallar).
Jovanović – Aguilera, Akapo, Ferreiro, Gallar, Musto, Diéguez.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Je konec a také tady máme velké překvapení! Poslední mužstvo španělské ligy Huesca dokázala porazit Gironu na její půdě 2:0. Začátek utkání byl pozvolný a první vážnější šance jsme se dočkali v 15. minutě, kdy ale pokus Porry vyrazil Santamaría. Ve 35. minutě se Luis Ezequiel Ávila postaral o nádherný kousek, když vystřelil přesně k pravé tyči a poslal Huescu do vedení. Následně podržel hosty Santamaría a posléze se Girona radovala z vyrovnávací branky, ovšem ta nakonec nebyla uznána, díky faulu. A aby toho domácí neměli málo tak se ve 40. minutě podruhé trefil Luis Ezequiel Ávila. V 68. minutě byl vyloučen domácí Espinosa a Girona šla do deseti. V 75. minutě byl Juanpe ve velké šanci, ale orazítkoval pouze horní tyč. Následně si už Girona nic nevytvořila.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 5:0. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 9:18.
90+5'
90+4'
Opět jsou u míče hosté, kteří se snaží něco vymysle po levé straně.
90+3'
Po centru z levé strany se hostující hráč dostal do šance, ale ta proměněna nebyla.
90+2'
Domácí se provinili pouze faulem na polovině hostů a o vítězi je rozhodnuto.
90+1'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.
90+1'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Luis Ezequiel Ávila, přichází Álex Gallar.
90'
Hosté tahají čas, jelikož další hráč Huescy má prý zdravotní problém.
89'
Nyní se útočník Huescy dostal do dobré šance, ale nakonec se nachytal v ofsajdu.
88'
Útok hostujícího mužstva po levé straně nic velkého nepřinesl.
87'
Hra je přerušena, jelikož hostující hráč má zdravotní problém.
86'
Huesca si hlídá nákopy soupeře a nenechává se Gironu dostat do nějaké větší šance.
84'
Stuani se po volném kopu dostal do zakončení, ale to nic vážnějšího nepřineslo.
82'
Gironě chybí i trochu štěstí, jelikož se opět dostali do vápna soupeře, ale následná střela skončila vedle brány.
81'
Tentokrát už je to žlutá karta, kterou vyfasoval hostující hráč Galán.
80'
Domácí hráč dostal naloženo, ale rozhodčí žlutou kartu nevytáhl.
78'
Ne, ani tentokrát domácí mužstvo nezískalo pokutový kop a cítí se už dost ukřivděně.
77'
Cristhian Stuani upadl ve vápně soupeře po ataku hostujícího hráče, ale rozhodčí ani tentokrát nefoukl do píšťalky, ale opět se bude radit s videorozhodčím.
77'
Obrana Girony si poradila s nákopem Huescy a domácí tak mohou jít dopředu.
76'
Pro změnu se do velké příležitosti dostala Huesca, ale Bunú předvedl fantastický zákrok a drží naděje domácích!
75'
Juanpe se ocitl v obrovské šanci, ale jeho hlavička skončila pouze na horní tyči hostující svatyně!
74'
Cristhian Stuani se dostal do zakončení hlavou po skvělém centru, ale jeho pokus byl zblokován a následuje rohový kop.
73'
Domácí se v oslabení nadále snaží něco vymyslet, ale pomalu to vypadá, že si připíšou už šestou prohru v řadě, zatímco Huesca druhou výhru v řadě.
72'
Girona se sice dostala dopředu po pravé straně, ale nakonec se nedostala ani k centru.
71'
Následný centr hostů ale letěl jen do zámezí a následuje odkop od domácí brány.
70'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Aleix Garcia, přichází Jonás Ramalho.
69'
Žlutou kartu dostává Aleix Garcia (Girona FC).
68'
Tohle už je obrovská komplikace pro domácí, jelikož Bernardo Espinosa dostává druhou žlutou kartu a Girona jde do oslabení!
66'
Ovšem vypadá to, že videorozhodčí ruku neviděl a následně je za protesty vyloučen na tribunu také domácí trenér!
65'
Tak tohle bude zajímavé, jelikož hostující hráč měl zahrát ve vápně rukou a hlavní rozhodčí se jde poradit s videorozhodčím!
64'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Rajko Brezančić, přichází David Ferreiro.
64'
Pokud si dnes Huesca odveze tři body tak může reálně uvažovat na záchranu, jelikož na poslední nesestupovou pozici, na které je momentálně právě Girona, bude ztrácet jen šest bodů.
63'
Domácí sice vyslali centr do vápna z pravé strany, ale ten skončil pouze bezpečně v rukou Roberta Santamaríi.
62'
Hlavní rozhodčí Adrián Cordero Vega z ničeho nic posílá jednoho člena z realizačního týmu Huescy na tribunu. Pravděpodobně se tam jednalo o odkopnutí míče.
61'
Domácí mužstvo sice získalo rohový kop, ale ten nic vážnějšího nenabídl. Posléze přišel ještě jeden centr Girony do vápna, ale ani tentokrát neskončil balón za zády Santamaría.
60'
Je před námi poslední půlhodinka a Huesca má stále skvělý dvougólový náskok.
59'
Girona si stále neví rady a opět se provinila proti poslednímu týmu španělské ligy faulem.
58'
Po chybné přihrávce se k míči dostala Huesca, ale ani ta po levé straně nic nevymyslela.
57'
Girona se nyní nemůže dostat do nějaké šance a zatím kombinuje převážně ve středu hrací plochy.
55'
Posléze se sice Girona hlásila k dalšímu rohu, jelikož měla být střela zpoza vápna ztečována, ale rozhodčí nařídil pouze odkop od brány Santamaría.
Dnešní utkání sleduje 10 662 diváků.
54'
Roh se bude opakovat, jelikož první centr skončil zblokován od hostujícího hráče mimo hrací plochu.
53'
Girona poslala dobrý centr do vápna, který byl ovšem odhlavičkován hostující obranou do zámezí a následuje tak rohový kop.
52'
Nyní se hostující hráč Luis Ezequiel Ávila provinil faulem na polovině soupeře.
51'
Luis Ezequiel Ávila je dnes při chuti, ale tentokrát hattrick zatím nezkompletoval, jelikož vypálil jen doprostřed brány, kde byl připraven Jasín Bunú.
50'
Cristhian Stuani se dostal do zakončení hlavou, ale to skončilo jen v rukou brankáře Santamaría.
49'
Po centru se snažil vyboxovat balón Jasín Bunú, ovšem ten byl zfaulován a tato standardka Huescy proměněna nebude.
48'
Bernardo Espinosa to přehnal se svoji dravostí a podkopl soupeře, za což posléze uviděl kartu žluté barvy.
47'
Girona se snaží prokombinovat, až dopředu k nějaké střele na hostující svatyni.
46'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Borja García, přichází Paik Seung-ho.
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Valery Fernández, přichází Álex Granell.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
Máme za sebou velice překvapivý průběh prvního poločasu, po kterém Huesca nečekaně vede 2:0. Začátek utkání byl pozvolný a první vážnější šance jsme se dočkali v 15. minutě, kdy ale pokus Porry vyrazil Santamaría. Ve 35. minutě se Luis Ezequiel Ávila postaral o nádherný kousek, když vystřelil přesně k pravé tyči a poslal Huescu do vedení. Následně podržel hosty Santamaría a posléze se Girona radovala z vyrovnávací branky, ovšem ta nakonec nebyla uznána, díky faulu. A aby toho domácí neměli málo tak se ve 40. minutě podruhé trefil Luis Ezequiel Ávila. Druhý poločas tak bude ještě hodně dramatický a napínavý.
45+2'
45+2'
Domácí poslali míč do vápna z levé strany, ale ten nic vážnějšího nepřinesl.
45+1'
Hra je opět přerušena, jelikož byl zfaulován hostující hráč.
45+1'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
45'
Cristian Portugués si chtěl vymodlit penaltu, ale na to mu rozhodčí neskočil.
44'
Opět si hostující hráči poradili s nákopem Girony.
43'
Ovšem posléze se domácí hráč ocitl jen v ofsajdovém postavení a akce Girony je u svého konce.
42'
Girona má nyní k dispozici volný kop z levé strany a může tak snížit stav tohoto utkání.
40'
Huesca právě vstřelila branku! Tak tohle je něco! Hosté přežili dva infarktové momenty a nyní jdou do dvoubrankového vedení! Hostující hráč parádně zpracoval centr z pravé strany a míč tak posunul na LUISE EZEQUIELA ÁVILU, který se z hranice malého vápna nemýlil a vypálil razantně do pravé šibenice. Asistence: Enric Gallego.
39'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Pablo Insua, přichází Adrián Diéguez.
38'
Na hrací ploše se dějí velké věci, jelikož Girona po rohovém kopu dává gól, ale ten neplatí, protože se domácí hráč provinil faulem!
36'
Domácí byli velice blízko k rychlé odpovědi, ale obrovskou šanci neproměnili, jelikož Roberto Santamaría předvedl dva naprosto neuvěřitelné zákroky!
35'
Huesca právě vstřelila branku! Tak tohle je nečekané a velký šok, protože Huesca jde z ničeho nic do vedení! LUIS EZEQUIEL ÁVILA dostal míč na nějakých jednadvacet metrů od domácí brány, následně si ho zpracoval a posléze vypálil excelentní přízemní střelu přesně k pravé tyči! Asistence: Gómez Moisés.
34'
Enric Gallego je zatím na hostující straně nejaktivnějším střelcem, ale jeho nynější pokus neměl moc razance a navíc letěl pouze doprostřed svatyně.
33'
Roberto Santamaría pro jistotu odkopl míč jen do zámezí a zažehnal tak menší nebezpečí z domácí strany.
32'
Centry se domácí do šance pravděpodobně nedostanou, jelikož obránci Heuscy jsou ve vzduchu jistí a opět odhlavičkovali balón.
31'
Nyní se pro změnu dostali do dobré šance domácí, ale zakončení uvnitř vápna bylo zblokováno a následuje rohový kop.
30'
Už to vypadalo, že se po půl hodině hry dostanou hosté do velké šance, když se Enric Gallego dostal po parádní přihrávce do úniku, ale obránce Girony ho doběhl a znemožnil mu vystřelit!
29'
Ale to by musel centr z pravé strany být přesnější a neletět jen na hlavu hostujícího obránce.
28'
Domácí mužstvo nyní získalo rohový kop z pravé strany a může tak otevřít brankový účet tohoto utkání.
26'
Javier Galán si poradil v souboji s Pedro Porrem a hostující gólman Roberto Santamaría tak má odkop od své svatyně.
25'
Stále je to Girona, která je lepším týmem, ale následný nákop domácích byl hodně nepřesný.
24'
Tak tohle bylo hodně na hraně, jelikož Roberto Santamaría šel k zemi v pokutovém území po souboji s obráncem Huescy, ale hra pokračuje.
22'
Cristhian Stuani se sice dostal do šestnáctky, ale tam se ocitl v těžké střelecké pozici a Roberto Santamaría tak opět lehce chytil balón.
21'
Pere Pons se parádně uvolnil a posléze to zkusil z dvaceti metrů levačkou, ovšem jeho pokus letěl pouze doprostřed brány a Roberto Santamaría tak s ním neměl moc práce.
20'
Girona získala autové vhazování blízko rohového praporku na polovině soupeře.
19'
Útočník hostujícího mužstva se nachytal v ofsajdovém postavení a akce Huescy je u konce.
18'
Huesca nyní získala autové vhazování na polovině Girony, ovšem následně se nikde nedostala.
17'
Ovšem následný centr ze standardní situace nepřinesl nic vážnějšího, jelikož byl míč letěl pouze na hlavu hostujícího hráče.
16'
Pedro Porro byl zfaulován a Girona tak získala volný kop z pravé strany.
15'
Tentokrát se už domácí hráč Pedro Porro dostal ke střele z dvaceti metrů, která letěla k levé tyči, ale Roberto Santamaría předvedl jistý zákrok. Následuje už třetí rohový kop Girony.
14'
Domácí se dostali na nějakých pět metrů od vápna, ale tam posléze zasáhl obránce Huescy.
12'
Girona je o něco aktivnějším a v útoku nebezpečnějším týmem, ale stále si nedokáže vytvořit nějakou pozici pro střelu na branku.
11'
Domácí si chtěli vymodlit faul, když šel k zemi Valery Fernández, ovšem rozhodčí Adrián Cordero Vega do píšťalky nefoukl a Roberto Santamaría tak má odkop od své svatyně.
10'
Roh Girony ovšem nic nepřinesl a obrana hostujícího mužstva odkopla balón do bezpečí.
9'
Velice dobrý centr si zpracoval uvnitř vápna Cristian Portugués, ale následně jeho zakončení zblokoval Jorge Pulido. Následuje tak rohový kop.
8'
Roberto Santamaría musel jít rychle z brány, aby byl u balónu dřív, než domácí borec.
7'
Ovšem centr z kopačky Moisése Gómeze letěl pouze do zámezí vedle svatyně Girony. Jasín Bunú tak má odkop od své brány.
6'
Začátek zápasu je pozvolný a zatím jsme se nedočkali nějaké střely. Nyní to ale může napravit Huesca, která získala volný kop.
4'
Domácí mužstvo sevřelo hosty, ale stále se nemůže dostat do šestnáctky soupeře.
3'
Borja García si nezpracoval balón na levé straně a Huesca tak získala autové vhazování.
2'
Girona drží míč na polovině hrací plochy a posléze se k němu dostal na pravé straně Cristian Portugués, jehož centr byl zblokován.
1'
Huesca se snažila projít dopředu po levé straně, ale zastavila jí nepřesná přihrávka.
1'

Girona FC: Bunú – Juanpe, Espinosa, Carnero García – Porro, Aleix Garcia, Pons, V. Fernández – Portugués, B. García – Stuani (C).
Náhradníci: Iraizoz – Granell, Lozano, Douglas Luiz, Paik Seung-ho, Pachon, Ramalho.

SD Huesca: R. Santamaría – Etxeita (C), Insua, Pulido – Miramón, Brezančić, Rivera, Galán, Moisés Gómez – Gallego, Ávila.
Náhradníci: Jovanović – Aguilera, Akapo, Ferreiro, Gallar, Musto, Diéguez.

Rozhodčí: Adrián Cordero Vega – Antonio Cerezo Parfenof, José Alcoba Rodríguez.
Girona je momentálně na sedmnáctém místě s dvaceti čtyřmi body a skóre 23:31. Formu má ovšem velice špatnou, jelikož naposled vyhrála v lize v listopadu minulého roku na půdě Espanyolu 3:1. Nyní si připsala už pět proher v řadě, přičemž v posledním zápase prohrála na půdě Eibaru 0:3.
Huesca je na tom nejhůř z celé ligy, jelikož je momentálně na posledním dvacátém místě s patnácti body a skóre 21:39. V posledním zápase ovšem na domácí půdě rozdrtila Valladolid 4:0.
Ve 23. kole španělské LaLigy se proti sobě utkají týmy Girona FC a SD Huesca. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září minulého roku na půdě Huescy, kde se zrodila remíza 1:1. Dnes se bude hrát na Municipal de Montilivi v Gironě. Tento stadion nabídne kapacitu pro 14 450 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Adrián Cordero Vega a jeho asistenti Antonio Cerezo Parfenof a José Alcoba Rodríguez. Úvodní výkop je naplánován na 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.