La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Real - 26. srpna 2018   22:15

17' B. García
1:4
(1:1)
Real
39' Ramos   • 52' Benzema   • 59' Bale  (Isco) • 80' Benzema  (Bale)
Girona
Bunú – Porro (78. Aday), Espinosa, Juanpe, Muniesa – Pons (71. Aleix Garcia), Timor, Granell (C) – Portugués, Lozano (58. Stuani), B. García.
Iraizoz – Alcalá, Aday, Aleix Garcia, Paik Seung-ho, Roberts, Stuani.
Martínez – Barbero, Noval
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
13889 diváků
Real
Navas – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos (C), Marcelo (60. Varane) – Kroos, Casemiro – Bale (86. L. Vázquez), Isco (77. Modrić), Asensio – Benzema.
Courtois – Mayoral, Varane, M. Llorente, D. Ceballos, Modrić, L. Vázquez.

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:11.
Je konec! Real Madrid sice v dnešním utkání prohrával, avšak ve druhém poločase předvedl o poznání lepší výkon, který stačil na plný bodový zisk. Bílému baletu hodně napomohla špatně hrající obrana soupeře, která hned dvakrát zavinila pokutový kop. Celek z Madridu se tak dostal do vedení, které posléze ještě dvakrát pečetil. Girona dnes nepředvedla vůbec špatný výkon, směrem dopředu to bylo dobré, avšak obrana neměla svůj den.
90+4'
90+3'
Zdá se, že žádnou další branku už neuvidíme. Bílý balet dohrává tento zápas s míčem na kopačkách, fanoušci domácího celku začínají opouštět stadion.
90+2'
Ještě jeden zákrok pro Navase. Zhruba z dvaceti metrů to zkoušel Granell, jehož štiplavou ránu dokázal kostarický brankář zneškodnit.
90+1'
García neměl na levém křídle potřebnou podporu spoluhráčů, následně tak vrátil míč pod sebe, kde číhal připravený Granell.
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Girona je v tuto chvíli v držení míče, hosté se snaží už neinkasovat.
88'
Žlutou kartu dostává Lucas Vázquez (Real Madrid CF).
87'
Gironě byla poskytnuta výhoda, nakonec jí utnul Varane, který vystihl kolmici za jeho záda. V opačném případě by se do velké šance dral Portu.
86'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Lucas Vázquez.
86'
Žlutou kartu dostává Karim Benzema (Real Madrid CF).
85'
Hodně nevýrazný Stuani si neporadil s přesilou protihráčů, na opačné straně se málem do další šance řítil aktivní Benzema.
84'
Taktickým faulem si pomohl Varane, který kousek od středového kruhu povalil na zem Granella. Domácí se ještě snaží zkorigovat nepříznivé skóre.
83'
Asensio si navedl míč na pravačku, načež nadýchaným bochánkem hledal spoluhráče. Nejvýše ve vzduchu byl pozorný Juanpe.
82'
Nutno dodat, že Realu dnes vychází opravdu všechno. Domácí mají velké problémy při bránění křídelních prostor, což se nejednou vymstilo.
81'
Do kombinace se zapojil také technicky vyspělý Modrić, který se ale neprezentoval přesnou přihrávkou. Domácí se ale rázem zbavili míče.
80'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Je tu další zbytečná inkasovaná branka z pohledu domácího celku! Přihrávka od Balea směřovala snad přes trojici protihráčů, aby skončila na kopačce KARIMA BENZEMY. Tento Francouz si i tentokráte věděl se zakončením rady. Tuto branku ještě muselo potvrdit video, Benzema si ale ofsajdové postavení pohlídal.
80'
Bílý balet se ujal dalšího rohu, po kterém se do zakončení dostal sváteční střelec Varane. Jeho kostrbatá rána nevyplašila brankáře.
79'
Velká šance domácích! Zpětná přihrávka našla v pokutovém území zcela osamoceného Borju, který ale pouze vyprášil rukavice kostarického brankáře.
78'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pedro Porro, přichází Aday.
77'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Isco, přichází Luka Modrić.
76'
Centr v podání Portua se příliš nezdařil, tečovaný balón se navíc odrazil přímo do náruče Navase. Kostarický brankář nikam nespěchá.
75'
Už delší dobu čekáme na něco nebezpečnějšího. Girona to opět zkusila po pravém křídle, kde si tentokráte nedovoleným zákrokem pomohl Isco.
74'
Benzema obdržel přihrávku na levou stranu, kde se k němu ale stačil vrátit Granell. Následně si faulem pomohl středopolař Kroos.
71'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Pere Pons, přichází Aleix Garcia.
69'
Asensio tancoval s míčem na pravé straně, jeho přihrávka směřovala zpět na Casemira, který se rozhodl uklidnit rozháraný úsek utkání.
68'
Carvajal se nyní hodně snadným způsobem dostal až do vápna, kde ještě hledal lépe postavené spoluhráče. Kolem brankáře ale nebyl nikdo v bílém.
67'
Je tu další žlutá karta, tentokráte jí vyfasoval hostující Carvajal, který přišlápl Muniesu. Girona si tak vyzkouší exekuci volného kopu.
66'
Ze vzdálenosti třiadvaceti metrů to skutečně zkoušel Bale, který se rozhodl vypálit pod zdí. Nakonec se jeho rána otřela o nohu Juanpeho.
65'
Žlutou kartu dostává Marc Muniesa (Girona FC).
64'
Girona si pořádně zahrává, nyní bude čelit velice nebezpečnému přímému kopu. U balónu se okamžitě hlásí ostrostřelec Bale.
63'
Žlutou kartu dostává Bernardo Espinosa (Girona FC).
63'
Benzema si na hranici pokutového území neporozuměl s Balem, což hrálo do karet soupeři. Portuovi ale uskočil míč daleko od nohy.
62'
Balón se dostal proti noze Ponsovi, který to pochopitelně zkouše přímo na bránu. Jeho projektil ale zamířil vysoko na tribunu.
61'
S domácím celkem to nevypadá vůbec dobře, vstup do druhého poločasu se jim vůbec nepovedl. Girona musí dotahovat dvoubrankové manko.
60'
Na opačné straně si Asensio zasekl míč na pravou nohu, následný centr od Carvajala skončil pouze na zádech obětavého Juanpeho.
60'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marcelo, přichází Raphaël Varane.
59'
Hosté trestají další chybu soupeře! Domácí nezvládli bránění útočného nájezdu Realu, který nakonec zakončoval GARETH BALE. Welšský křídelník se rychlostně dostal přes Muniesu, aby posléze obstřelil vyběhnuvšího brankáře.
59'
Mohlo být pro Real zle! Portu si totiž hodil míč kolem Carvajala, jenomže včas z branky vyběhl Navas, který dokázal uhasit nebezpečnou akci.
58'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Anthony Lozano, přichází Cristhian Stuani.
58'
Rohový kop se příliš nepovedl, posléze se ale do zakončení dostal Lozano, který ale zamířil pouze do rukavic Navase.
57'
Girona se usadila s balónem na útočné polovině, následně musel Marcelo zasahovat na zadní tyči. Domácí si vyzkouší čtvrtý rohový kop.
56'
Pons si potáhl míč blíže k šestnáctce, načež zkoušel dloubáčkem oslovit rychlonohého Portua. Přihrávka ale byla o něco delší.
55'
Autového vhazování se ujal Porro, který zkusil oslovit zcela osamoceného Timora. Domácí se ale nemůžou dostat přes přehuštěný střed.
54'
To je pro Gironu hodně špatná zpráva, soupeř se totiž dostal do vedení. Domácí se ale porážejí zbytečnými chybami ve vlastní šestnáctce.
53'
Hodně důležitou práci měl na svědomí Juanpe, který musel pokrýt náběh rychlonohého Balea. Domácí zadák otřel míč o welšského křídelníka, odkop od branky Girony.
52'
Hosté otáčejí stavu zápasu! K míči se tentokráte postavil KARIM BENZEMA, který zvolil o poznání rychlejší rozběh. Francouzský forvard zamířil k pravé tyči, zatímco se Bunú vydal opačné.
52'
To je neuvěřitelné, je tu další pokutový kop pro Real!
52'
Bunú musel zasahovat. Vůbec poprvé se ke střele dostal Bale, který ale pálil přímo doprostřed branky. Bílý balet opět svírá svého soupeře.
51'
Rázem měl Borja hodně času na ideální práci s míčem, jako adresáta si ale vybral Muniesu, který nepředvedl jisté zpracování.
50'
Těžiště hry se přesunulo na pravou stranu, kde pracoval s míčem Carvajal. Tento obránce si ale vybral lépe postaveného Casemira.
49'
Girona se rovněž dožadovala odpískání pokutového kopu, jenomže se stížností neuspěla. Hlavní sudí nechává pokračovat ve hře.
48'
Bunú si okamžitě připsal úvodní práci s míčem, posléze hrací předmět poslal na druhu stranu. V souboji jeden na jednoho zvítězil Carvajal.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl opravdu zajímavou podívanou. Girona vstoupila do zápasu hodně aktivně, navíc se dočkala úvodní branky tohoto utkání. Bílý balet dlouho hledal ten správný herní rytmus, který našel až ke konci poločasu. Pokutový kop si vymodlil Asensio, po jehož pádu srovnal krok Ramos. Do druhého poločasu je vše otevřené, Girona hraje s favoritem více než vyrovnaný zápas.
45'
44'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta prvního poločasu. Girona začíná chybovat, což by se mohlo opět vymstít.
42'
Girona rozjela v blízkosti pokutového území krátkou kombinaci. García přiťukl aktivnímu Lozanovi, který si ale hodil míč daleko od kopačky. Domácí se ještě zhostí rohového kopu zprava.
41'
To je pro domácí určitě nemilá zpráva, faul v pokutovém území byl naprosto zbytečný. Real se tak krátce před koncem poločasu dostává ke své první brance.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Je vyrovnáno! K oné rozehrávce pokutového kopu se postavil SERGIO RAMOS, který to zkusil hodně pomalým rozběhem. Hostující kapitán nakonec zamířil dloubáčkem doprostřed branky.
39'
Je tu pokutový kop pro Real! Vše začalo stoprocentní šancí Isca, který zblízka napálil brankáře. Následně s dorážkou neuspěl ani Benzema, jenomže se na zemi ocitl Asensio, který si vymodlil penaltu.
38'
Až nyní se domácí dostanou na útočnou polovinu, drobným faulem si totiž pomohl vracející se Bale, který zavadil o rychlonohého Portua.
37'
Girona je už delší dobu pouze na vlastní polovině, kde se snaží narušit kombinace soupeře. Real ale výrazně zpřesnil útočné výpady.
36'
Ramos se ještě zdržel v pokutovém území a hned z toho mohl být pro domácí malér. Hlavička kapitána Realu ale směřovala nad branku.
35'
Real měl k dispozici standardku z velice ostrého úhlu. K míči se postavil Kroos, jehož střílený centr nebyl vůbec povedený.
34'
Až nyní se hosté dostali ke souvislejší práci s míčem. Asensio zkoušel najít nevýrazného Benzemu, který se přes dvojici protihráčů neprotlačil.
33'
Žlutou kartu dostává Pedro Porro (Girona FC).
29'
Už delší dobu čekáme na něco kloudnějšího ze strany Realu Madrid. Ve hře madridského celku chybí lehkost, zatím jsou akce hodně čitelné.
28'
Bílý balet má nečekané problémy! Další kritický moment musel před brankovou čárou hasit Carvajal, který zastavil přihrávku na Garcíu.
27'
Girona rozebrala napadající protihráče, následně se do kombinace zapojil také Bunú, který zvolil odkop ke středovému kruhu.
26'
Isco si vybral vedle stojícího Kroose, který kroutil míč směrem od branky. Vysoký centr dokázal odvrátit pozorný Espinosa.
25'
Celek z hlavního města Španělska to zkusil typickou souhrou na pravé straně, do které se vrhl Juanpe. Real si vyzkouší rohový kop zprava.
24'
Posléze to Portu zkusil rychlostně prodi Nahcovi, kterého dokázal obalamutit. Domácí forvard se ale dostal s míčem ven z hrací plochy.
23'
Nacho si všiml naběhnuvšího Asensia, na kterého okamžitě směřoval kolmici. Klenot Realu si ale nepovedeně zpracoval neposedný míč.
22'
Jenomže Girona zatápí prostřednictvím rychlých protiútoků. Po jednom z nich, se domácí dočkali dalšího rohu, který musel Navas krotit do náruče.
21'
Bílý balet začíná svírat svého soupeře. Tentokráte se o vzdušnou nabídku přihlásil Kroos, který ale nenašel volného Benzemu.
20'
Bale se dostal s míčem do trochu volnějšího prostoru, odkud přenesl hru na levou stranu. Centr v podání Nacha ale skončil pouze u Juanpeho.
19'
Muniesa rozehrál standardku narychlo, jenomže Portu si nepohlídal ofsajdové postavení. Opakovaný záběr ale žádný ofsajd nepotvrdil.
18'
Tak to je opravdu nečekaný vstup do zápasu v podání domácích. Nyní je na tahu Real, který má na případné otočení stavu spoustu času.
17'
Girona právě vstřelila branku!
Tak pozor, domácí se totiž dostávají do vedení! Lozano to udělal na pravé straně fantasticky, míč si potáhl do vápna, kde z úhlu zkoušel propálit Navase. Do dráhy letu balónu se ale položil Nacho, od kterého se odrazil k volnému BORJU GARCÍOVI, který si zasekl míč na pravačku a poté nekompromisně vypálil pod břevno.
17'
Gironě byla poskytnuta výhoda, díky které se domácí hráči dostali k hranici šestnáctky. Tam ale na jedničku zapracoval Nacho.
16'
První velká šance zápasu! Domácí nezachytili náběh Asensia, který ještě hledal naběhnuvšího Isca. Ten ale nedokázal zamířit přesně.
15'
Realu má nebývale velké problémy s napadáním soupeře. Bílý balet nyní musel odkopnout míč na druhou stranu, Porro ho ale odevzdal zpět.
14'
Girona zkusila zaútočit po pravém křídle, kde Lozano čekal na náběh spoluhráčů. Jeho přihrávka ale směřovala daleko od Portua.
13'
Marcelo se snažil vyhnout napadajícímu Porro, což se mu nakonec nepodařilo. Domácí obránce si ale pomohl faulem.
12'
Další práci pro Navase měl na starosti Porro, který zkoušel centrem najít Lozana. Bývalý hráč rezervního týmu Barcelony fauloval.
11'
Timor si počkal na náběh Muniesy, který chtěl odcentrovat přes rychlonohého Carvala. Posledně jmenovaný zakročil za cenu rohu.
10'
Hosté se radovali ze vstřelené branky, radost ale rychle nahradil vztek. Výrok pomezního potvrdilo také video, pokračuje se za bezbrankového stavu.
9'
Girona se zmocnila rozehrávky úvodního rohového kopu tohoto zápasu. K míči se postavil Granell, který našel pouze jednoho z protihráčů.
8'
Bale si tentokráte pohrával s míčem na levé straně, odkud posílal před branku velice prudký centr. Bunú si pro něj v poklidu seběhl.
7'
Ramos se dostal do hodně obtížné pozice, neboť operoval s míčem u vlastní brankové čáry. Jeho odkop našel pouze nohu Juanpeho.
6'
Girona začíná hodně agresivně, další nedovolený zákrok vytáhl kapitán Granell, který po odehrání míče zajel do Isca.
5'
Asensio řádil s míčem na levé straně hrací plochy, posléze byl poslán k zemi Kroos. Provinil se napadající forvard Lozano.
4'
Ve středu hrací plochy uspěl v hlavičkovém souboji Timor, jeho odklizení míče směřovalo pouze do prostoru, ve kterém se nacházel Nacho.
3'
Poprvé se dostal k míči také brankář Navas, který rozehrál na jistotu do strany. U balónu se potkala kompletní obrana Realu.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Girona FC: Bunú – Porro, Espinosa, Juanpe, Muniesa – Aleix Garcia, Timor, Granell (C) – Portugués, Lozano, B. García.
Náhradníci: Iraizoz – Pons, Alcalá, Stuani, Aday, Roberts.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Nacho Fernández, Ramos (C), Marcelo – Kroos, Casemiro – Bale, Isco, Asensio – Benzema.
Náhradníci: Courtois – Mayoral, Varane, M. Llorente, D. Ceballos, Modrić, L. Vázquez.

Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval.
Real Madrid CF

Fotbalisté Realu Madrid to budou mít v letošní sezóně složité, neboť přišli o svojí největší hvězdu, a sice Cristiana Ronalda, který si to namířil do Juventusu. Bílý balet bude chtít sesunout z trůnu Barcelonu, která se po jednoleté odmlce podívala zpět na mistrovský trůn. Hostující tým dnešního utkání má za sebou souboj o Superpohár UEFA, ve kterém ale podlehl městskému rivalovi Atléticu Madrid 4:2. Nový kouč Realu Julen Lopetegui nevstoupil do nového angažmá zrovna slavně, avšak o poznání lepší to bylo na startu letošního ročníku LaLigy. Bílý balet se na vlastním stadionu utkal s Getafe, přičemž toho utkání nabídlo pouze dvě branky. O obě se postarali hráči madridského celku, kteří si navíc připsali čisté konto. V dnešním utkání ale nečeká Real Madrid nic lehkého, Girona totiž patří mezi velice nevyzpytatelné celky.
Girona FC

Fotbalisté Girony se v minulém ročníku museli popasovat s rolí nováčka soutěže, což se jim podařilo na jedničku. Girona nakonec obsadila desátou pozici, tedy přesný střed tabulky. Domácí tým dnešního utkání mohl při troše štěstí sahat po pohárové účasti, avšak špatná forma z posledních zápasů tomu zabránila. Girona se zařadila mezi celky s nejlepší ofenzívou, na druhé straně se dobrým způsobem nejevila obrana, která dohromady inkasovala devětapadesát branek. Nejlepším střelcem celku byl uruguayský forvard Christian Stuani, který v lize nasázel úctyhodných jednadvacet branek. Girona si přes léto naplánovala hned sedm přípravných zápasů, přičemž prohrála pouze v jediném. Bylo tomu tak proti druholigovému Reusu, který zvítězil těsně 2:1. Girona vstoupila do letošního ročníku remízovým výsledkem proti nováčkovi soutěže Realu Valladolid.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu druhé kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Girona FC a Real Madrid CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:15.