La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Vallecano - 27. října 2018   13:00

Girona
34' Portugués  • 45' Portugués (B. García)
2:1
(2:0)
Vallecano
61' Gálvez
Girona
Bunú – Ramalho, Juanpe (50. Alcalá), Espinosa – Porro, Douglas Luiz, Pons, Aday (9. Planas) – Portugués (58. Roberts), B. García – Lozano.
J. A. Suárez – Alcalá, Roberts, Muniesa, Planas, Doumbia, Aleix Garcia.
José Munuera – Alfonso Baena, José Alcoba
Estadi Municipal de Montilivi, Girona
6 618 diváků
Vallecano
Alberto García – Advíncula, Gálvez (82. Alegría), Amat, Á. Moreno – Trejo, Comesaña, Imbula – G. Kakuta (50. Pozo), De Tomás (66. Á. García), Embarba.
Dimitrievski – Bébé, Alegría, Á. García, A. Ba, Pozo, Akieme.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 8:9. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:16.
Utkání je u konce a na domácím stadionu může propuknout radost z výhry. Vallecano sice po přestávce přidalo, dokázalo se několikrát dostat na dostřel, stačilo to však pouze na snížení. V 61. minutě se po De Tomásově vyražené hlavičce dostal k míči Alejandro Gálvez a zblízka doklepl míč do sítě. Hostům pak nepomohla ani kratičká přesilovka po Lozanově vyloučení a duel tak skončil výsledkem 2:1 pro Gironu.
90+3'
90+2'
Po rychlém brejku přišel sražený centr, za pokutovým územím si zpracoval Douglas Luiz a technickou ranou minul jen o decimetry.
90+1'
Dlouhý nákop hostům nevyšel, dopředu už pospíchají hráči Girony.
90'
Rozhodčí přidá tři minuty.
89'
Lozano míří pomalým krokem ke střídačce, promeškaný čas bude zajisté rozhodčím nastaven.
88'
Je tu potíž pro domácí, neboť budou dohrávat v deseti lidech. Anthony Lozano trefil ve skluzu Comesañův kotník a rozhodčí tasil rovnou červenou kartu!
87'
Hostům nevyšel ani rohový kop. Imbula se po rozehrání snažil o kličku a případnou střelu, nepodařilo se mu ale ani jedno.
86'
A nyní dokonce až k Albertu Garcíovi, na kterém je nyní přesunutí hry dál od své branky.
85'
Přímý kop Vallecana skončil ve vápně nepřesným centrem, jednoduchá hlavička dostala hru zase k půlce.
84'
Zleva centroval Trejo, spoluhráče však nenašel. Domácí se pro tuto chvíli ubránili.
83'
Bunú má míč u sebe, s rozehrávkou nikam nepospíchá.
82'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Alejandro Gálvez, přichází Alex Alegría.
82'
Po druhém centru pálil z dálky Imbula, ale pouze pozdravil diváky za Bunúovou brankou.
81'
Rayo opět usazeno v pokutovém území domácích, na řadu přišly dokonce dva rohové kopy.
80'
Zase se nám na trávníku začíná více bojovat, přibývá těsných osobních soubojů.
78'
Nepřesný centr hostů, Rayo ale začíná trochu přidávat na tempu.
76'
Přímý kop Girony skončil u gólmana Alberta Garcíi, který vysoký pas zvládl vyboxovat.
75'
Domácí se dostali do rychlého protiútoku, na přihrávku z pravého křídla si naběhl Planas, ve vápně měl fůru prostoru i času na zakončení, poslal však pouze pozdrav do nebes.
74'
Hostující Imbula předvedl hokejový bodyček na Ponse, za tento zákrok se ale žlutá karta neudělovala.
73'
Další žlutá, nyní ale na straně hostů. Za zastavení rodící se akce byl potrestán Álex Moreno.
72'
Žlutou kartu za stažení protihráče dostal domácí Douglas Luiz.
71'
Chviličku jsme nehráli, neboť v souboji o míč utrpěl šrám domácí gólman, Bunú je již ale na nohou a my můžeme pokračovat.
69'
Utkání sleduje 6 618 diváků.
68'
Vallecano cítí, že vyrovnání není nemožné a snaží se o přitvrzení a přitlačení soupeře k vápnu.
66'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Raúl De Tomás, přichází Álvaro García.
65'
Další nápor domácích. Borja García se dostal k odraženému míči a po krátké kličkované centroval na malé vápno. Lozana ale nenašel.
64'
Technickou střelu zpoza hranice šestnáctky vymyslel Borja García, jenže branku Vallecana přestřelil o opravdu velký kus.
63'
Girona se ale nechce smířit s tím, že se náskok smrskl na jedinou branku a tlačí se tak do útoku.
61'
Vallecano právě vstřelilo branku!
A po rohu přichází snížení! Centr od rohového praporku byl prodloužen na volného De Tomáse, jehož hlavičku gólman Bunú vyrazil před sebe a číhající ALEJANDRO GÁLVEZ měl zblízka jednoduchou práci. Rozhodčí si ještě nechal u videa zkontrolovat, zda brance nepředcházel ofsajd, ale po chvíli ukázal, že gól platí.
61'
Girona předvedla trochu chaosu u vlastní šestnáctky a je tu roh pro hosty.
60'
Žlutou kartu za skluz na Luize dostal hostující Óscar Trejo.
58'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Patrick Roberts.
58'
No a pro hrdinu dnešního utkání zápas končí, Portugués jde za potlesku diváků dolů z hřiště.
57'
No vypadá to, že na obou stranách máme zraněné hráče. Domácí Portugués se chytil za pravý zadní stehenní sval, hostující Imbula má stále problémy s kolenem po předcházejícím faulu.
55'
Přímák si vzal na starost Raúl De Tomás, zvolil tvrdé zakončení, pálil ovšem nad Bunúovu branku.
54'
Vallecano ale bude mít k dispozici teď už doopravdy vynikající přímý kop. Kousek za vápnem a v dobrém úhlu. To vše po faulu na Imbulu.
54'
Standardky však zatím nejsou silnou stránkou ani na jedné straně, už se zase hraje u půlící čáry.
53'
Už se hraje u vápna Girony, hosté si vybojovali rohový kop.
52'
Trochu divoká rozehra hostů na vlastní polovině, malá domů na Alberta Garcíu ale vše vyřešila.
51'
Hostující Pozo se ihned zapojil do útočení, při své akci pravou stranou však byl vytlačen do zámezí.
50'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Juanpe, přichází Pedro Alcalá.
50'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází José Angel Pozo.
49'
Ne, tohle prostě nevyšlo. Ani prvotní centr, ani pokus postupnou rozehru. Rayo se ubránilo.
48'
Na levé straně byl v souboji faulován domácí Borja García a Girona bude rozehrávat přímý kop.
47'
Hned v úvodu druhé půle přilétl před Bunúa centr, zakončení ale skončilo mimo. Girona už jde do postupného protiútoku.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:01.
Máme za sebou první půli, která v dešti nepřinesla vůbec špatný fotbal. Oba týmy se snažily o zakončení, hráči se nebáli ani střel z dálky. Ale zatímco domácí gólman vše pochytal, ten hostující byl hned dvakrát překonán. První branka padla ve 34. minutě a ta druhá ve 45. minutě. Obě trefy zaznamenal Cristian Portugués, poprvé z penalty a podruhé střelou z vápna k zadní tyči. Girona tak má zápas skvěle rozehraný a je 45 minut hry od tří bodů.
45+1'
45'
Bude se nastavovat jedna minuta.
45'
Girona právě vstřelila branku!
Máme tu gól do šatny! Už to vypadalo, že Girona svou akci levou stranou nedokáže přetavit v zakončení, jenže po chybném odkopu hostů se k míči dostal B. García, lehce přiklepl na CRISTIANA PORTUGUÉSE a ten svou ránu umístil ke vzdálenější tyči mimo dosah gólmana.
44'
Další výpad hostů, spojený tentokrát s centrem z pravé strany. Nízký pas odkopl připravený Ramalho.
43'
Vallecano ale není odevzdané a po rohovém kopu přišla Embarbova střela zpoza šestnáctky. Bunú si musel dávat velký pozor, neboť míč na mokrém trávníku nepříjemně poskočil.
41'
Alberto García si nyní nemůže stěžovat na nedostatek práce, musel teď vyběhnout ze své branky a jít do těsného souboje. U míče byl včas a svým pohybem srazil zakončení po zemi.
40'
Hostující Álex Moreno kulhá a drží se za pravou nohu. Zatím se to snaží rozběhat.
38'
A i po rohu měl brankář Vallecana štěstí, neboť prudká hlavička olízla břevno. Girona je nyní ve velkém laufu.
37'
Tohle už ale bylo nebezpečné. Porro přesunul hru na levou stranu na Borju Garcíu a ten z dálky mířil k tyči. Alberto García měl co dělat, aby jeho ránu vyškrábl na roh!
36'
Domácí se opět hnali do útoku, nyní to ale skončilo daleko od branky. Na vině byla nepřesná přihrávka do běhu.
34'
Míč si na penaltový puntík postavil CRISTIAN PORTUGUÉS, počkal si na gólmanův pohyb a zakončil na opačnou stranu. Girona vede 1:0.
33'
Alejandro Gálvez navíc za svůj zákrok dostal žlutou kartu.
32'
Penalta pro Gironu! Gálvez ve vápně sáhl po Lozanovi a rozhodčí neváhal ani okamžik!
30'
Už je po akci, hosté situaci přečkali a García rozehrává z vlastní šestnáctky.
29'
Ten byl ukončen Portuguésovým zblokovaným centrem, je tu roh pro Gironu.
29'
Hostující Moreno se snažil o centr z levé strany, jeho sražená přihrávka však odstartovala rychlý kontr Girony.
28'
A opět trochu klidu na trávníku, nyní doplněného o několik nepřesných rozehrávek.
26'
Udeřit ale mohlo na druhé straně, neboť za obranu si naběhl De Tomás a po nepřesné obranné hlavičce jednoho z domácích plejerů se dostal k voleji. V plné rychlosti ovšem překopl Bunúovu branku.
25'
Girona opět přebírá aktivitu, chce to ale ještě přidat na přesnosti. Nyní přihrávka vzduchem skončil v zámezí.
23'
Opět to byl signál s přihrávkou za obranu, nyní na Espinosu. Ten ovšem zblízka hlavičkoval nad branku.
23'
Faul na Porra, Girona má k dispozici přímý kop z docela zajímavé vzdálenosti.
21'
Po přihrávce zleva a lehkém přiklepnutí se po míči natahoval domácí Pons, jeho zakončení k zadní tyči ovšem skončilo těsně mimo!
19'
Centr sice odvrátil De Tomás, domácí se ale ještě na chvíli vrátili k šestnáctce. Na střelu však nedošlo.
19'
Girona si vybojovala další rohový kop.
18'
Zleva přilétl míč do pokutového území Vallecana, nebylo to ale nic, s čím by si García neporadil.
16'
Po několika akčních minutách se nám hra poněkud zklidnila a my teď sledujeme spíše vyčkávanou.
14'
Z velké dálky to zkusil domácí Douglas Luiz a nemyslel to vůbec zle. Jeho táhlý pokus ale prolétl o asi dva metry vedle Garcíovy branky.
12'
Z rohu ovšem vznikl rychlý kontr Vallecana a zprava čekal na své spoluhráče Embarba. Nakonec vyhodnotil situaci tak, že nejlepší bude vystřelit a z ostrého úhlu vyzkoušel Bunúovu připravenost. Ten uspěl a opět si připsal vydařený zákrok.
12'
Girona zůstává na útočné polovině, je tu rohový kop pro domácí tým.
11'
Nakonec to byl signál s obloučkem za obranu, Juanpe ovšem zakončoval v ofsajdovém postavení.
10'
Nyní už jsou u míče domácí a vybojovali si přímý kop. Je to sice dálka, ale na mokrém trávníku je možné všechno.
9'
Už je i po rohovém kopu. Samotný centr nebezpečný ani tak nebyl, poté se ale ke střele dostal Advíncula a protáhl Bunúa.
9'
Střídání v týmu Girona FC: ze hřiště odchází Aday, přichází Carles Planas.
9'
Trochu se nám to celé natahuje, Aday už ale v doprovodu týmových lékařů opouští hrací plochu.
8'
Před jeho rozehráním se ale bude zřejmě střídat, neboť domácí Aday má zdravotní problémy a signál směrem k lavičce byl jasný.
7'
Rayo opět v útoku a po Imbulově sražené střele je tu rohový kop.
6'
Tohle už bylo od De Tomáse daleko lepší. Z levé strany vyslal střelu, která padala přesně u gólmana, což mohlo na mokrém trávníku nadělat velké problémy. Bunú si ale poradil a připsal si první zákrok.
5'
O protiakci se nyní pokusil Raúl De Tomás, jenže jeho centr byl sražen hned prvním bránícím hráčem.
4'
Girona je v úvodních minutách aktivnější, snaží se o průnik všemi možnými způsoby.
3'
Lozano opět v akci, nyní po centru z pravé strany. Naskočil si na povedenou přihrávku, zakončení však šlo mimo.
2'
Domácí odvrátili centr z levé strany a sami se vydali do rychlého protiútoku. Lozano však nedokázal přejít přes Advínculu, který zasáhl čistým skluzem.
1'

Girona FC: Bunú – Ramalho, Juanpe, Espinosa – Porro, Douglas Luiz, Pons, Aday – Portugués, B. García – Lozano.
Náhradníci: J. A. Suárez – Alcalá, Roberts, Muniesa, Planas, Doumbia, Aleix Garcia.

Rayo Vallecano: Alberto García – Advíncula, Gálvez, Amat, Á. Moreno – Trejo, Comesaña, Imbula – G. Kakuta, De Tomás, Embarba.
Náhradníci: Dimitrievski – Bébé, Alegría, Á. García, A. Ba, Pozo, Akieme.

Rozhodčí: José Munuera – Alfonso Baena, José Alcoba.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
vzájemná utkání

Vzájemné zápasy obou soupeřů sahají do sezóny 2016/2017 ve druhé španělské lize. V této sezóně pokaždé vyhrálo Vallecano, nejprve 1:0 a poté 3:1. Domácí Girona tak má svému soupeři rozhodně co vracet.
Rayo Vallecano

Letošní nováček z týmu Rayo Vallecano suverénně vyhrál předchozí ročník druhé španělské ligy a postoupil tak přímo do nejvyšší soutěže. Dnes tak svede v Primera Division první souboj mezi španělskou elitou. Hosté jsou na devatenáctém místě se šesti body. Připsali si jednu výhru, tři remízy a pět proher. Dnes by rádi v katalánsko-madridském derby na půdě svého soupeře bodovali. Uvidíme, jak se jim v Gironě povede.
Girona FC

Girona je druhým rokem v nejvyšší španělské lize a dnes na svém stadionu přivítá svého bývalého soupeře ze druhé ligy, a sice Rayo Vallecano, jenž postoupil mezi elitu letos. Fotbalisté Girony se nacházejí na průběžném patnáctém místě tabulky s deseti body. Na svém kontě mají dvě výhry, čtyři remízy a tři prohry. Dnes by tak rádi doma před svými diváky připsali body, pokusí se o to, aby bodový zisk byl stoprocentní.
Hezké sobotní brzké odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu španělská Primera Division a její desáté kolo. My v jeho rámci budeme sledovat prostřednictvím tohoto textového online přenosu duel mezi týmy Girona FC a Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.