La Liga - 34. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Huesca : Eibar - 23. dubna 2019   19:30

Huesca
55' Gallego (Cucho) • 58' Ávila (Ferreiro)
2:0
(0:0)
Huesca
R. Santamaría – Miramón, Etxeita (C), Mantovani, Galán – Ávila (87. Melero), Musto, Y. Herrera, Cucho (75. Añor) – Ferreiro, Gallego.
Jovanović – Diéguez, Añor, Gallar, Moisés Gómez, Melero, Rivera.
D. Jimenez
6157 diváků
Eibar
Dmitrović – De Blasis, P. Oliveira, S. Álvarez, Cucurella – Escalante (C), Papakouli Diop (43. Sanchez), León, Milla (70. Enrich) – Kike García (40. Cardona), Charles.
Riesgo – Calavera, Cardona, Enrich, Lázaro, Sanchez, Orellana.

Já se pro dnešek loučím a přeji hezký zbytek večera.
Máme za sebou utkání 34.kola LaLigy, ve kterém dokázala domácí Huesca porazit hostující Eibar 2:0. Domácí obě branky vstřelili v rozmezí tří minut těsně před uplynutím úvodní hodiny hry. Nejprve se krásnou patičkou prosadil Enric Gallego a následoval jej krásným volejem Luis Ezequiel Ávila .
Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 5:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 7:3. Fauly: 16:16.
90+3'
90+2'
Tlak hostů nepřichází a vypadá to, že domácí získají důležité body v boji o záchranu.
90+1'
Rozhodčí bude nastavovat tři minuty.
89'
Gonzalo Escalante pálí z dvaceti metrů jen do středu branky a Roberto Santamaría se jeho střele pouze usmívá.
87'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Luis Ezequiel Ávila, přichází Gonzalo Melero.
86'
Ostrým skluzem zajel do soupeře Herrera a vidí žlutou kartu.
85'
Do velké šance se dostal Marc Cardona, Santamaria míč reflexivně zachytil. Vzružení však bylo zbytečné, je máván ofsajd.
84'
Na straně druhé se do brejku dostával Enric Gallego, chtěl Dmitroviće přehodit, lob se mu však nepovedl a hostující brankář lehce míč zachytil.
83'
Cardona se chtěl probít do vápna na levé straně, stopku mu však vystavili dva obránci.
81'
Na druhé straně fauluje Pedro León a hosté se tak u míče dlouho neohřáli.
80'
Domácí se snaží prosadit, jenomže je máván ofsajd.
79'
Cucurella lehce posunul míč za obranu Cardonovi, ten však střelou z úhlu trefil prostor, kde stál Varas.
78'
Sergi Enrich byl v souboji s obráncem důraznější a je mu pískán útočný faul.
77'
Naopak domácí jsou opět v útoku jenomže střela z levého křídla končí vysoko nad.
76'
Hosté jsou momentálně bezzubí a nejsou schopni se ani dostat na polovinu Huescy.
75'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Cucho, přichází Juanpi Añor.
74'
Ávila se sice snažil dostihnout dlouhý míč od Santamarii, ale nepovedlo se a vhazovat může Marc Cucurella .
72'
Domácí se nechtějí upřít pouze na defenzivu a získali rohový kop, který však v šanci nevyužili.
70'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Pere Milla, přichází Sergi Enrich.
70'
Domácí však ještě jednou zaútočili. Luis Ezequiel Ávila se opět položil do voleje, tentokrát však trefil pouze záda Álvareze a vidí žlutou kartu.
69'
Domácí zahrávali přímý kop, který se dostal za obranu hostů, ti jej na poslední chvíli odvátili.
68'
Marko Dmitrović sice váhal, jestli na dlouhý míč vyběhnout. Nakonec se rozhodl jít z branky a udělal dobře.
67'
A po něm pálí z voleje Charles, tak úspěšný jako Ávila však nebyl.
67'
Xabier Etxeita v těžké situaci našel odkopem jen protihráče. Míč však hosté dlouho neudrželi, přesto budou po zákroku jednoho z hráčů v bílém rozehrávat rohový kop.
65'
Dlouhý míč za obránce propadl až k Santamariovi a ten může v poklidu rozehrát.
63'
Do brejku se teď vydal Enric Gallego, ale je zastaven praporkem pomezního.
62'
Domácí se po dvou trefách trochu zatáhli a nechávají hrát hosty. Daří se jim je držet na polovině hřiště a nemusejí tak čelit žádným šancím Eibaru.
60'
Hosté sice do druhého poločasu vstoupili lépe, jenomže domácí dvěmi góly v průběhu tří minut strhli vedení na svou stranu a s hráči Eibaru tato situace notně zatřásla!
58'
Huesca právě vstřelila branku!
Tak to je neskutečné! Domácí rozehráli signál z rohu na volej LUISE EZEQUIELA ÁVILY, který se trefuje nádhernou střelou do šibenice! Asistence: David Ferreiro
57'
A domácí jsou jako na koni. Cucho získal míč na středu hřiště a vypálil, obránci však jeho pokus srazili na rohový kop.
56'
Sudí ještě branku zkoumali na videu. K žádnému prohřešku však nedošlo a branka je uznána.
55'
Domácí se po rychlé rozehrávce dostali k útoku na pravém křídle. Cucho poslal do vápna střílený centr a ENRIC GALLEGO míč efektní patičkou poslal do branky! Asistence: Cucho
52'
Standartní situace Eibaru štěstí nepřinesla a musejí rozehrávat opět na své polovině.
50'
Centrem to zkoušejí i domácí, je však máván ofsajd.
50'
Rozhodčí teď pustil několik trvrdších zákroků na obou stranách, čehož využili hosté k centru do vápna, který opět obránci odvrátili.
48'
A další útok Eibaru končí faulem.
47'
Hosté se na druhé straně prezentují nepřesným centrem.
46'
Ávila se po dlouhém míč zjevil sám za obranou, vyběhl proti němu Dmitrović ale ani ten nebyl v zákroku úspěšný. Domácí křídelník však míč z úhlu do branky netrefil.
46'
Hráči již jsou na hrací ploše a za pár okamžiků začne druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně v 20:35.
Máme za sebou solidní první poločas mezi týmy Huescy a Eibaru. Viděli jsme zajímavou podívanou, oba týmy chtějí hrát aktivní fotbal a tempo hry je na slušné úrovni. Se šancemi je to již horší a jedinou velkou měli domácí, když kapitán Xabier Etxeita trefil hlavou břevno.
45+4'
45+4'
Domácí odvrátili centr jen na hranici pokutového území k Escalantemu. Ten svůj volej napálil jen nad branku.
45+3'
Cardona byl v ofsajdovém postavení a za dlouhým míčem se ani nevydal.
45+2'
Cucho si osamocený naskočil na dobrý centr, neodhadl ale jeho výšku a hrudníkem míč poslal za branku.
45+1'
Hosté přeci jen podrželi delší čas míč před brankou domácích, ale jejich centr jsou dnes neúčelné.
45+1'
Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.
44'
Domácí díky dvěma zraněním hostujících hráčů hráli několik minut přesilovku a dostali se do tempa. Eibar již jen čeká na hvizd rozhodčího a odpočinek v kabinách.
43'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Papakouli Diop, přichází Miguel Mari Sanchez.
43'
Domácí poslali do vápna střílený centr, který před Dmitrovićem nedokázal zasáhnout Enric Gallego . Hostující brankář následně odehrává míč do autu aby mohli vystřídat.
41'
Hostující obránci střílený centr odvrátili na potřetí a s velkým štěstím.
40'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Marc Cardona.
40'
Hosté mají problém. Garcia bude střídán a na hřišti navíc zůstává sedět i zraněný Diop.
38'
Hostující útočník je celý od krve a s odchodem ze hřiště mu musejí pomáhat lékaři. Uvidíme, jestli se ještě Garcia na hřiště vrátí.
37'
Po rohovém kopu inkasoval kopačku do hlavy od Mantovaniho Kike Garcia, který zůstává ležet na zemi. A domácí obránce za svůj zákrok nakonec vidí žlutou kartu.
36'
A je tu další dobrá příležitost domácích, Ávila dostal míč za obranu a pálil z úhlu. Do střelu mu však skluzem zajel obránce a zblokoval míč na rohový kop.
34'
Hostům nevyšel útok po pravém křídle a rozehrávat může Varas.
32'
Za Dmitrovićem se otřáslo břevno! K centru z pravé strany se dostal kapitán Etxeita a hlavou trefuje pouze konstrukci branky!
31'
A žlutá karta přichází i na hostující straně. Diop faulem přerušil rodící se brejk a proti trestu ani nemůže protestovat.
30'
Tento sprint si Ferreiro mohl odpustit. Zbytečně běžel za míčem, který Dmitrović kontroloval do autu.
29'
A hosté nakopli dlouhý míč až do pokutového území Huescy, kde nikým netečován prolétl těsně nad břevnem.
28'
Gallego při ofenzivním snažení fauluje opět Escalanteho a rozehrávat mohou hosté.
27'
Aktivní Ávila je opět nachytán v ofsajdu a vztekle zakopnul míč. Může být rád, že za své gesto neviděl žlutou kartu.
26'
Domácí poslali míč dlouhým vhazováním až do pokutového území, tam mu v cestě stáli hostující stopeři.
25'
Hosté to zkoušeli jemným obloučkem za obranu, míč byl ale dlouhý a končí u Varase.
24'
Enric Gallego v hlavičkovém souboji trefil Escalanteho loktem do hlavy a vidí první žlutou kartu v zápase.
23'
Ávila centroval z těžké pozice, Dmitrović si pro míč vyběhl, ten mu sice vypadl ale na druhý pokus jej již brankář hostů zkrotil.
22'
Domácí zkusili štěstí dlouhým míčem za obranu, tam však byl opět dobře vyběhnutý Dmitrović.
21'
Po něm zakončoval právě Ávila střelou ze dvaceti metrů, která však šla pozemi a vedle branky.
20'
Luis Ezequiel Ávila si posadil na zem svého obránce, dobrý centr na zadní tyč odehrál na rohový kop Blasis.
19'
Hráči Eibaru na útočné polovině opět faulují a k míči se dostanou hráči v bílém.
17'
Ten dobrým výběhem ukončuje Dmitrović a založil rychlý protiútok, na jehož konci byla jen střela do středu branky.
17'
Gonzalo Escalante dlouhý míč hlavou posouvá na rohový kop.
16'
Charles zajel na polovině hřiště ostře do svého soupeře, tentokrát se jeho zákrok ještě obešel bez karetního napomenutí.
15'
Standartní situaci měli na druhé straně k dispozici i domácí, je však opět máván ofsajd.
14'
Rozhodčí však píská faul a tuto standartní situaci ukončuje dříve než začala.
14'
Na druhé straně Pedro León dobrou prací získal rohový kop.
13'
Enric Gallego se zjevil za obranou linií Eibaru, rozhodčí jeho šanci zastavují zdviženým praporkem.
12'
Centr do pokutového území řeší Marko Dmitrović včasným výběhem.
10'
Hosté opět centrují do pokutového území, míč však jen proletěl na druhou stranu hřiště.
9'
Kike García byl při snaze o zpracování míče faulovén a Eibar bude rozehrávat na polovině hřiště.
8'
David Ferreiro upadl v pokutovém území, faulován však nebyl a rychle se opět zapojuje do hry.
7'
Oba týmy se v úvodu zápasu dobře napadají a obránci se často uchylují k nákopům, které však nikam nevedou.
6'
Ávila se dobře vrátil a získal pro svůj tým míč a hosté jej faulují.
5'
Dlouhým míčem to zkoušeli domácí, Cuchovi však byl odpískán faul.
4'
Enric Gallego fauluje a k míči se opět dostane Huesca.
3'
Poprvé se na polovině soupeře zjevili i domácí hráči. Luis Ezequiel Ávila však míč na hrací ploše nezachytil a navíc při snaze o jeho odehrání skončil až za reklamními panely.
2'
Eibar je v úvodu duelu o něco aktivnější, nicméně další snažení jeho hráčů ukončuje ofsajd.
1'
Hosté do utkání vstupují slušnými centry do vápna z obou stran, do koncovky se však nedostali.
1'
Oba týmy jsou již připraveny na hrací ploše a čekají na zahájení duelu hlavním rozhodčím.
Hezký den přeji u sledování textového přenosu z utkání 34.kola LaLigy mezi domácí SD Huesca, která bude hrát v bílých dresech a SD Eibar, který nastoupí ve vínovo modré kombinaci.

SD Huesca: Santamaría – Miramón, Etxeita (C), Mantovani, Galán – Ávila, Musto, Y. Herrera, Cucho – Ferreiro, Gallego.
Náhradníci: Jovanović – Diéguez, Añor, Gallar, Moisés Gómez, Melero, Rivera.

SD Eibar: Dmitrović – De Blasis, P. Oliveira, S. Álvarez, Cucurella – Escalante (C), Papakouli Diop, León, Milla – Kike García, Charles.
Náhradníci: Riesgo – Calavera, Cardona, Enrich, Lázaro, Sanchez, Orellana.

Rozhodčí: D. Jimenez.
Absence

SD Huesca

P.Insua (poranění kolena)
C.Akapo (nejistý start – poranění stehna)
Luisinho (nejistý start – poranění kolena)

SD Eibar

A.Arbilla (poranění kolena)
P.Bigas (nejistý start – svalové zranění)
P.Diop (nejistý start – svalové zranění)
R.Pena (nejistý start – svalové zranění)

20.místo, 26 bodů, skóre 35:55

Narozdíl od svého soupeře má Huesca již jen velmi malou šanci na záchranu v La Lize. S 26 body na svém kontě ztrácí na 17. Levante osm bodů a nutně potřebuje tento zápas vyhrát. Huesca však z posledních sedmi kol nedokázala naplno bodovat ani jednou. Poslední čtyři duely však dokázala alespoň remizovat a to i se slavnou Barcelonou (doma 0:0).

Tým příliš branek nestřílí a jeho nejlepším kanonýrem je Argentinec Ezequiel Avila s osmi góly.
SD Eibar
13.místo, 40 bodů, skóre 42:45

33 zápasů a z toho hned 13 vybojovaných remíz. Spolu s Bilbaem má Eibar nasbíraný druhý největší počet remíz po Valencii (16). Eibar má na sestupové příčky náskok osmi bodů a tak by již letos neměl mít starosti s boji o záchranu. Ze 40 získaných bodů jich posbíral na hřištích soupeřů pouze 11 a právě výjezdy na cizí trávníky týmu nedovolí být v tabulce v lepší polovině tabulky.

Nejlepším střelcem týmu je Brazile Charles, autor třinácti branek v ligové soutěži. O dva góly méně má jeho kolega z útoku Sergio Enrich.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.