La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Real - 24. února 2019   20:45

60' Martí (Morales)
1:2
(0:1)
Real
43' Benzema   • 78' Bale
Levante
Aitor Fernández – Cabaco, Coke, Rober – Simon, Rochina (60. Doukouré), Campaña, E. Bardhi (89. N. Vukčević), Luna – Martí (73. Dwamena), Morales.
Olazábal – Doukouré, Dwamena, Chema, Pedro López, Jason, N. Vukčević.
Iglesias – Costoya, Martinez
Městský stadión ve Valencii, Valencia
23 018 diváků
Real
Courtois – Carvajal, Nacho Fernández, Varane, Reguilón – Kroos (69. Valverde), Casemiro, Modrić – L. Vázquez, Benzema (74. Bale), Vinícius Júnior (83. Asensio).
Navas – Asensio, Bale, D. Ceballos, Marcelo, Vallejo, Valverde.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 7:6. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 17:11.
Fotbalisté Realu Madrid po velmi kontroverzním průběhu vítězí na hřišti Levante 2:1, když obě branky vstřelili po sporných pokutových kopech. Postupně je proměnili Karim Benzema a Gareth Bale, ten tak dokázal odpovědět na vyrovnání Rogera Martího. Martí už v prvním poločase dvakrát trefil tyč a Levante bylo favorizovanému soupeři více než vyrovnaným soupeřem, zůstává ale bez bodu.

Real Madrid se před nadcházejícím El Clásicem vrátil na devítibodový rozdíl od Barcelony, dva body pak ztrácí na druhé Atlético Madrid. Levante zůstává v tabulce třinácté, ve vyrovnané soutěži zaostává o sedm bodů za evropskými poháry a stejný náskok má na sestupové pásmo.
90+4'
90+4'
Už se zdá, že Realu se podaří dohrát utkání na polovině soupeře.
90+3'
Po souhře s Asensiem střelu Garetha Balea Cabaco srazil za branku Levante, i toto Realu teď bohatě stačí.
90+2'
Domácí se marně snaží dostat míč do pokutového území Realu, po ztrátě Doukourého se hosté navíc mohou posunout na polovinu Levante.
90+1'
Rozhodčí Iglesias oddaluje závěr tohoto vyhroceného utkání o čtyři nastavené minuty.
89'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Nikola Vukčević.
88'
A vře to také na domácí lavičce! Již vystřídaný Rubén Rochina dostává druhou žlutou a také tedy červenou kartu.
87'
Další sporný moment. V pokutovém území Realu po standardní situaci padl k zemi jeden z domácích hráčů, rozhodčí Iglesias ale nechal pokračovat ve hře a píská až o chvíli později faul na brankáře Courtoise, na trávníku i v hledišti to pořádně vře.
86'
Real bude dohrávat v deseti! Nacho Fernández stáhl Raphaela Dwamenu a po druhé žluté vidí i červenou kartu.
85'
Utkání sleduje 23 018 diváků.
84'
Žlutou kartu dostává Antonio Luna (Levante UD).
83'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Marco Asensio.
82'
Další emoce na trávníku, žlutou kartu vidí Pedro López, jeden z rozcvičujících se náhradníků.
81'
Pro sraženou střelu Garetha Balea si Aitor Fernández doběhl ještě na hrací ploše a zamezil rohovému kopu.
80'
Lunův centr s přehledem stahuje ze vzduchu Thibault Courtois.
78'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Také GARETH BALE posílá brankáře Fernándeze na opačnou stranu než míč a vrací Realu podruhé vedení!
77'
Casemiro padl k zemi po kontaktu s Doukourém a rozhodčí Iglesias k obrovské nevoli domácích podruhé ukázal na penaltový bod!
76'
Pokutový kop pro Real!
76'
Reguilón se dravě probil do pokutového území a jeho střílený centr Cabaco srazil těsně za vzdálenější tyč vlastní branky!
75'
Poprvé v akci Rafaela Dwamena, s centrem třiadvacetiletého útočníka si hostující zadáci poradili.
74'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Gareth Bale.

Během minuty byli ze hry stažení oba střelci branek.
73'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Raphael Dwamena.
71'
Vinícius Júnior utekl domácím zadákům, Aitor Fernandez ale výborným zákrokem udržel nerozhodný stav!
69'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Federico Valverde.
68'
Další nezdar Lucase Vázqueze, ten špatně přihrál jen domácím hráčům, poté atakoval Doukourého po odehrání míče a prohlíží si žlutou kartu. Vázquezovi se dnes nedaří takřka nic.
67'
Doukourého u středové čáry fauloval Reguilón, domácí rozehrávají míč z klidu.
66'
Lucas Vázquez absolutně nezvládl střelecké zakončení z hranice pokutového území.
65'
Vinícius si z levého křídla navedl míč do pokutového území, výborný návrat ale předvedl Moses Simon a ustřelil soupeři míč od kopačky.
64'
Velmi dlouhá rozehrávka hostů v okolí středové čáry, už dobrou minutu si fotbalisté Realu přihrávají zejména mezi obrannou čtveřicí.
62'
Real se usadil na soupeřově polovině, hosté se snaží zase zvrátit průběh zápasu ve svůj prospěch.
60'
Levante právě vstřelilo branku!
Levante se dočkalo zaslouženého vyrovnání! Do přihrávky Moralese z levého křídla ROGER MARTÍ vložil špičku kopačky a nasměroval míč ke vzdálenější tyči branky Realu!
60'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Cheick Doukouré.
59'
Další šance Realu! Vinícius Júnior ale v nadějné pozici míjí branku.
59'
Rochina velmi nepřesným pasem nenašel Rogera Martího a spíše jen odevzdal míč soupeři.
57'
Rubén Rochina tvrdým zákrokem atakoval Carvajala a prohlíží si žlutou kartu.
56'
Po standardní situaci Realu se do vzduchu zavěsil Karim Benzema a hlavičkoval těsně nad břevno!
54'
Luna adresoval příliš prudký pas Rogeru Martímu, volného míče se zmocnil Thibault Courtois.
53'
Zdravotní potíže trápí Daniho Carvajala, hostující obránce musí být ošetřen.
52'
Varane před atakujícím Martím volil velmi riskantní malou domů, Courtoisovi se ale podařilo míč odkopnout do bezpečí.
50'
Lunův centr od levé postranní čáry byl příliš vysoký, následně se neujal ani Cabacův pas do pokutového území.
48'
První roh pro Real po přestávce, v pokutovém území si míč našel Vinícius Júnior, vystřelit se Brazilci ale nepodařilo.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Je za námi zajímavý první poločas, v němž na velmi podmáčeném terénu měli nečekaně územní převahu domácí, dokázali si vypracovat i šance, ale v těch největších Roger Martí trefil postupně pravou i levou tyč a Rober branku těsně přestřelil.

Vedení v zápase se ale ujali hosté z Madridu, když po sporné ruce Bardhiho rozhodčí Iglesias po upozornění kolegy u videa nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Karim Benzema.
45+1'
45+1'
Rozhodčí Iglesias k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
45'
Vinícius Júnior po svém průniku na levé straně hřiště nasměroval míč jen za domácí branku, rozehrávat bude Aitor Fernández.
44'
Okamžitě po rozehrávce domácí mohli vyrovnat, když Rochina výbornou průnikovou přihrávkou vysunul Rogera Martího tváří v tvář brankáři Casillasovi a domácí útočník v čisté gólové příležitosti trefuje i druhou tyč soupeřovy branky!
43'
KARIM BENZEMA s přehledem proměňuje penaltu a posílá Real Madrid do vedení!
42'
Ačkoliv si domácí fotbalista chránil obličej, tak rozhodčí Iglesias po zhlédnutí záběru ukazuje na penaltový bod!
41'
Rozhodčí zkoumá situaci v pokutovém území Levante, kdy Modričův centr rukou srazil Bardhi!
39'
Cabaco byl trestuhodně obrán o míč Viníciusem u rohu vlastního pokutového území, brazilský útočník Realu poté jednoduše obešel i bránícího Rochinu, kterého přibrzdilo podklouznutí na mokrém terénu, Vinícius před brankářem Aitorem Fernándezem ale nedokázal vystřelit, obejít brankáře, ani přihrát spoluhráčům a Aitor Fernández mu míč z kopačky sebral.
38'
Real po zisku míče podnikl rychlý přechod do útoku, Vinícius ale před pokutovým územím akci trochu zbrzdil a Kroosovu přízemní ránu ze střední vzdálenosti kryje brankář Aitor Fernández.
36'
Na Campaňův oblouček si do pokutového území naběhl Roger Martí, před nímž Varane špičkou kopačky stačil posunout míč ke Courtoisovi.
34'
Dlouho plynulá hra se začíná kouskovat, dalšího nedovoleného zákroku se dopustil Cabasco.
33'
Bardhi objal Carvajala a stáhl jej k zemi, píská se proti domácím.
31'
Rohovému kopu Realu se Levante ubránilo, ve středu hřiště se poté míče zmocnili opět hosté.
31'
Na opačné straně se z pravé strany probojoval do pokutového území Vinícius, jehož prudká střela mířila k bližší tyči, Aitor Fernández ale vytáhl velmi dobrý zákrok a míč vyrazil vedle branky.
30'
Po zajímavě sehrané standardní situaci se Morales sice k míči neprotlačil, bránící Vázquez jej ale posunul jen k Roberovi, jehož prudká rána proletěla těsně nad břevnem!
28'
Morales si posunul míč kolem Nacha Fernándeze, ten soupeře zcela bez snahy zahrát míč podrazil a proti žluté kartě nemůže říct křivého slova.
27'
Levante už je znovu usazené na polovině Realu Madrid, domácí zatím vysoce favorizovaného soupeře přehrávají.
26'
Roger Martí se stává prvním žlutě napomenutým fotbalistou za nedovolený zákrok na Casemira.
24'
Při čtvrtém rohu Levante centroval Campaňa, před brankou jeho spoluhráči zprvu nedokázali ohrozit Courtoise, míč se poté ale vrátil ke Campaňovi, ten místo střely volil nepovedenou přihrávku.
24'
Moses Simon se u postranní čáry parádně probil přes dva protihráče najednou a vybojoval další roh pro Levante.
23'
Domácí zahrávali už třetí rohový kop a po něm měli první obrovskou šanci, když na vzdálenější tyči Roger Martí zakončoval jen do brankové konstrukce!
23'
Po Bardhiho posunutí míče střílel Morales, do jeho pokusu ale stačil vložit své tělo Dani Carvajal.
22'
José Campaňa ostrým zákrokem atakoval Kroose a dostává se mu důrazného varování od rozhodčího Ignacia Iglesiase.
21'
Domácí disponovali rohovým kopem, Bardhiho centr Cabaco prodlužoval na vzdálenější tyč, tam se k míči neprotlačil žádný z domácích fotbalistů.
20'
Po tečovaném nákopu do pokutového území a kontaktu s hostujícími zadáky padl k zemi Morales, nevymodlil si ale pokutový kop.
18'
Levante se pokusilo zatlačit soupeře při jeho autovém vhazování v hloubi vlastní poloviny, situaci ale vyřešil Toni Kroos šikovným přenesením hry napříč vlastním pokutovým územím na Carvajala, ten hrudí sklepl míč Thibaultu Courtoisovi.
17'
Vinícius se na levém křídle nedokázal probít kolem Cabaca a marně se pak dožadoval odpískání faulu po soupeřově přistrčení.
16'
Hosté pozvolna rozehrávají od obranné čtveřice zprava doleva a poté zase zleva doprava.
14'
Nepovedená souhra Benzemy s Vázquezem, francouzský útočník přihrával svému spoluhráči na paty a to doslova.
13'
Reguilón si na levé straně pokutového území netroufl na střelecké zakončení a centroval na hlavu Vázqueze, ten mířil nepřesně.
11'
Bardhi se šikovně uvolnil ve středu hřiště a poté se rychlou kolmicí pokusil vysunout Moralese, přihrávku ale stačil zastavit bránící Varane.
10'
Po souhře s Carvajalem z pravého křídla centroval Luka Modrić a na jeho nebezpečný pas jen těsně nedosáhl Lucas Vázquez.
9'
Při dlouhém výkopu brankáře Aitora Fernándeze byl Roger Martí přistižen v ofsajdu, rozehrávají hostující zadáci.
8'
Trávník na valencijském stadiónu je nesmírně podmáčený a mohl by fotbalistům působit během utkání značné potíže.
8'
Po delší době se Real podíval na soupeřovu polovinu, Modrićovo přesunutí hry k levé postranní čáře ale ve hřišti nedokázal zpracovat krajní obránce Reguilón.
7'
Bardhiho centr Carvajal srazil za postranní čáru, domácí vhazují.
5'
Po rychlé rozehrávce domácích zpoza pokutového území střílel Rubén Rochina, jeho přízemní rána se ale nevešla do prostoru ohraničeného třemi tyčemi.
5'
Moses Simon se pokusil obhodit Reguilóna, ten mu nastavil hokejový bodyček, který ale ve fotbale není tolerován a píská se proti Realu.
4'
Levante zůstává natlačené u pokutového území Realu, Antonio Luna z levého křídla vnikl do "šestnáctky", následně ale nepřesně přihrával svým spoluhráčům.
4'
Morales si naběhl na dlouhý pas z hloubi pole, brankář Courtois ale vyběhl daleko ze své branky a tělem pohlídal před domácím útočníkem cestu míče za brankovou čáru.
3'
Centr od rohového praporku s jistotou stahuje ze vzduchu Courtois a belgický brankář už rozehrává na své spoluhráče.
2'
Posléze je tu také první roh pro Levante a domácí hlavičkáři se stěhují před branku Thibaulta Courtoise.
2'
První útočný průnik šikovného Mosese Simona na pravém křídle, domácí křídelník vybojoval autové vhazování v blízkosti rohového praporku.
1'
Rozehráno! Oba týmy hrají v tradiční barevné kombinaci, domácí Levante tedy v modro-červené a Real Madrid v bílých dresech.
1'

Levante UD: Aitor Fernández – Cabaco, Coke, Rober – Simon, Rochina, Campaña, E. Bardhi, Luna – Martí, Morales.
Náhradníci: Olazábal – Doukouré, Dwamena, Chema, Pedro López, Jason, N. Vukčević.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Nacho Fernández, Varane, Reguilón – Kroos, Casemiro, Modrić – L. Vázquez, Benzema, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Navas – Asensio, Bale, D. Ceballos, Marcelo, Vallejo, Valverde.

Rozhodčí: Iglesias – Costoya, Martinez.
Vzájemné zápasy

První vzájemné utkání těchto dvou klubů v této sezóně vyhrálo Levante překvapivě na hřišti Realu Madrid 2:1. Real nedokázal Levante porazit ve třech posledních zápasech, předtím však měl sérii devíti výher nad tímto soupeřem. Na hřišti Levante Real neprohrál pět posledních zápasů, z toho čtyři vyhrál.
Real Madrid CF

Real Madrid patří spolu s Barcelonou mezi nejslavnější španělské kluby a mezi nejlepší v Evropě. V posledních letech sice Real sbírá úspěchy v Lize mistrů, ale v domácí lize nesbírá tolik titulů, kolik by chtěl. I letos to na úspěch nevypadá, Real je s pětačtyřiceti body na třetím místě tabulky. Naposledy Real prohrál 1:2 doma s Gironou, předtím vyhrál sedm z osmi soutěžních zápasů. Venku zatím Real odehrál v lize dvanáct utkání s bilancí šesti výher, dvou remíz a čtyř porážek. Real venku prohrál jen jednou z posledních jedenácti zápasů, naposledy zvítězil v osmifinále Ligy mistrů 2:1 na Ajaxu a v lize 3:1 na hřišti Atlética Madrid.

Nejlepším střelcem Realu Madrid je s devatenácti brankami francouzský útočník Karim Benzema, nejlepším asistentem je s dvanácti gólovými nahrávkami brazilský útočník Vinícius Júnior. Trenérem mužstva je od listopadu 2018 dvaačtyřicetiletý Španěl Santiago Solari, kapitánem je španělský obránce Sergio Ramos. Do utkání s Levante pravděpodobně kvůli zranění nezasáhnou záložníci Marcos Llorente (třísla) a Isco (záda). Kvůli žlutým kartám do utkání nezasáhne Ramos.
Levante UD

Levante mezi spíše průměrnější týmy španělské ligy, ale není to tým, který by se měl primárně strachovat o záchranu, spíše dokáže občas překvapit a zahrát si o pohárové umístění. Aktuálně se Levante nachází s třiceti body na dvanáctém místě tabulky. Na sestupové příčky má náskok sedmi bodů a na pohárové ztrácí bodů také sedm. Z posledních sedmi soutěžních zápasů Levante jen dvakrát vyhrálo, když naposledy vyhrálo na hřišti Celty Vigo 4:1. Doma zatím Levante odehrálo v lize jedenáct utkání s bilancí čtyř výher, tří remíz a čtyř porážek. Z posledních sedmi domácích soutěžních utkání prohrálo jen jednou. Naposledy remizovalo 0:0 s Getafe.

Nejlepším střelcem Levante je s devíti brankami španělský útočník Roger Martí, nejlepším asistentem je se sedmi gólovými nahrávkami španělský záložník Rubén Rochina. Trenérem je od března 2018 jednapadesátiletý Španěl Paco López, kapitánem je španělský obránce Pedro López. Do utkání s Realem Madrid pravděpodobně nezasáhne obránce Sergio Postigo (lýtko). Z disciplinárních důvodů do zápasu nezasáhne obránce Toño.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 25. kola Primera Division mezi týmy Levante UD a Real Madrid CF. Zápas se odehraje na stadionu Estadi Ciutat de València ve Valencii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.