La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Levante : Valladolid - 20. ledna 2019   18:30

Levante
42' Coke (Rochina) • 90+5' Martí (Toňo)
2:0
(1:0)
Levante
Olazábal – Cabaco, Suárez Pier, Coke – Jason, Rochina (90+2. Manzanara), Campaña, E. Bardhi (76. N. Vukčević), Toňo – Morales (C), B. Mayoral (83. Martí).
Aitor Fernández – Dwamena, Pedro López, Manzanara, N. Vukčević, Simon, Martí.
Jaime – Bueno, Tresaco
Valladolid
Masip – Moyano (64. Keko), Olivas, F. Calero, Delgado – B. Fernández, Míchel – Antoñito, Plano, T. Villa (83. Čop) – Ünal (64. D. Verde).
Y. Rodríguez – D. Verde, Tuhami, J. Moreno, Leo Suárez, Čop, Keko.

Ode mě je to pro dnešek vše. Přeju vám krásný zbytek nedělního večera a u dalších přenosů zase někdy na počtenou.
Máme za sebou utkání dvacátého kola španělské La Ligy, ve kterém Levante porazilo na domácím hřišti Valladolid 2:0. O první branku zápasu se postaral Coke, který prostřelil brankáře hlavičkou k levé tyči. Hosté se ve druhé půli dočkali vyrovnání, to ale bylo pro ofsajdové postavení jednoho z útočníků odovláno. V samém nastavení přidal pojistku střídající Roger Martí, jenž zakončil brejk střelou k bližší tyči. Levante se díky výhře posunulo na desáté místo, Valladolid se kvůli remíze Bilbaa propadl na místo patnácté.
90+7'
90+7'
Žlutou kartu dostává Coke (Levante UD).
Žlutou kartu dostává Daniele Verde (Real Valladolid).
90+5'
Žlutou kartu dostává Roger Martí (Levante UD).
90+5'
Levante právě vstřelilo branku!
Je rozhodnuto! V brejkové situaci Toňo našel ROGERA MARTÍHO a nejlepší střelec domácích zamířil přesně k bližší tyči, Masip evidentně čekal střelu na zadní tyč.
90+4'
Domácí se uchýlili už jen k dalekým odkopům, na vlastní polovině braní celá jedenáctka.
90+3'
Keko na zadní tyči našel Calera, jeho slabá hlavička však Olazábalovi nenadělala větší potíže.
90+2'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rubén Rochina, přichází Fran Manzanara.
90+1'
Rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby šest minut.
90'
Žlutou kartu dostává Fernando Calero (Real Valladolid).
89'
O osudu zápasu mohl definitivně rozhodnout Roger Martí, jeho střelu ovšem zblokoval obětavým zákrokem Moisés Delgado.
88'
Střídající Verde se ukličkoval, přihrávku z těžké pozice následně pokazil.
87'
Žlutou kartu dostává Erick Cabaco (Levante UD).
86'
Borja Fernández využil volného prostoru ke střele, ta mu ovšem vůbec nesedla, proletěla vysoko nad.
85'
Keko se dostal do stoprocentní šance, bohužel pro něj se nacházel v milimetrovém ofsajdu.
84'
José Luis Morales sekřižnou střelou pokusil prostřelit brankáře, Jordi Masip však dobře zmenšil střelecký úhel pokus domácího kapitána chytil.
83'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Roger Martí.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Duje Čop.
82'
Jason dosáhl svého, postavil před Plana tělo a hostující hráč ve spěchu fauloval.
81'
Keko se po rohovém kopu pokusil rybičkou prodloužit míč za sebe, to semu ovšem nepodařilo.
80'
Do konce utkání zbývá deset minut. Podaří se Valladolidu přetavit vzrůstající tlak ve vyrovnávací branku, nebo si domácí udrží těsné vedení?
79'
A opět domácí brankář, nyní musel zasáhnout proti hlavičce Daniela Verdeho.
78'
Žlutou kartu dostává Borja Fernández (Real Valladolid).
77'
Valladolid přidává na aktivitě, pas z pravé strany si tentokráte sebral do své moci Oier Olazábal.
76'
Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Enis Bardhi, přichází Nikola Vukčević.
75'
Toni Villa hledal ve vápně nabíhajícího Keka, před ním na poslední chvíli odkop do bezpečí Roberto Suárez Pier.
74'
Nepřesný centr Moralesa z pravé strany, v akci opět hostující brankář Masip.
73'
Rochina viděl dobře postaveného Moralese, jemuž ale odskočil balón při zpracování, balón sbírá Jordi Masip.
72'
Centr z levé strany odvrátil Toňo, jenž navíc ještě stihl míč na hrací ploše, skvělá práce levého beka domácích.
71'
Daniele Verde si při zpracování pomohl rukou, rozhodčím tato situace neunikla.
70'
Makedonec Bardhi se už už chystal vystřelit, avšak na poslední chvíli nahrál spoluhráči. A udělal špatně, přihrávku totiž vystihl Moisés Delgado.
69'
Střídající Keko poslal pěkný balón do vápna, Óscar Plano předskočil obránce, následně ovšem nezamířil přesně.
68'
Antoñito si pěkně zpracoval nákop od Masipa, poté však pokazil nahrávku na Verdeho.
67'
Avšak nic z něj nevytěžil, centr Óscara Plana byl hodně nepřesný.
66'
Levý bek Levante se tentokráte dopustil nedovoleného zákroku, přímý kop pro Valladolid ze slibné pozice.
65'
Toňo hledal spoluhráče na zadní tyči, centr se mu ovšem vůbec nepovedl, skončil v zámezí.
64'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javi Moyano, přichází Keko.
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Enes Ünal, přichází Daniele Verde.
63'
Valladolid se po neuznaném gólu zdá být opařený. A není divu, tato situace by zřejmě zamávala s každým týmem.
62'
Morales hledal v předbrankovém prostoru Mayorala, pas však byl příliš rychlý, útočník, jenž kdysi oblékal dres Realu Madrid na míč nedosáhl.
61'
Žlutou kartu dostává Jason (Levante UD).
60'
Uplynula hodina utkání, Levante stále drží jednobrankové vedení i přesto, že už inkasovalo. Branka Plana ale nebyla uznána pro ofsajd.
59'
Míchel si splnil své obranné povinnosti, když od míče čistým způsobem odstavil Bardhiho.
58'
Po jednom ze soubojů se na zem svalil Toňo. Vypadá to ale, že levý bek Levante bude schopen pokračovat ve hře.
57'
Domácí se vydali do ryhlého protiútoku, ten byl zakončen nepřesnou střelou kapitána Moralese.
56'
Centr na vzdálenější tyč, pro který si bez problémů vyskočil Oier Olazábal.
55'
Žlutou kartu dostává Rubén Rochina (Levante UD).
54'
To jsou věci. Vypadalo to na jasný gól, pro mě osobně je neuznání branky velkým překvapením.
53'
Gól neplatí! Enes Ünal v ofsajdovém postavení bránil Olazábalovi ve výhledu, Levante tak stále vede!
52'
Hlavní rozhodčí se po konzultaci s videorozhodčím jde podívat na video!
51'
Jaime diskutuje s videem poměrně dlouho, že by ofsajdové postavení jednoho z hostujících hráčů, které by zavazelo brankáři ve výhledu?
50'
Rozhodčí si správnost branky ještě ověřuje u videa.
48'
I Valladolid dokázal zužitkovat standartní situaci. Po přímém kopu se míč odrazil k Ócaru Planovi, jenž propálil hradbu těl i samotného brankáře. Po konzultaci s videem ale rozhodčí branku odvolává!
47'
Antoñito zkazil jednoduchou přihrávku, prakticky zadarmo daroval míč soupeři.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:32.
Skončil první poločas utkání mezi Levante a Valladolidem, který přinesl jednu branku a postarali se o ni domácí hrči. Stalo se tak ve 42. minutě, kdy na centr z přímého kopu naskočil Coke. Téměř okamžitě mohl vyrovnat Enes Ünal, v obrovské šanci ovšem přestřelil.
45'
44'
Enes Ünal měl obrovskou šanci na vyrovnání, sám před Olazábalem ale selhal!
42'
Domácí jdou do vedení! Na centr Rochiny z přímého kopu si naskočil Coke, jehož hlavička zapadla přesně k levé tyči, Jordi Masip se za míčem pouze ohlédl!
42'
José Luis Morales nasadil jesličky Fernándezovi, domácí kapitán byl následně poslán k zemi Moyanem.
41'
Do konce poločasu zbývá pět minut. Dočkáme se úvodní branky, nebo půjdou oba týmy do kabin za bezbrankového stavu?
40'
Žlutou kartu dostává Antoñito (Real Valladolid).
39'
Planův střílený pas do okutového území nebyl špatný, Oier Olazábal ovšem situaci výborně přečetl a balón schoval do náruče.
38'
Pas na zadní tyč už už směřoval na Jasona, před ním však na poslední chvíli skvěle zasáhl Fernando Calero.
37'
Z velké dálky zkusil své štěstí Toňo, jeho pokus ale ztečoval za brankovou čáru spoluhráč Rochina.
36'
Borja Mayoral se snažil na centr dosáhnout rybičkou, ani ta mu ovšem nepomohla, pas prolétl pokutovým územím.
35'
Hostující celek se snaží do defenzivy soupeře prodrat postupnou kombinací, která začíná od stoperské dvojice.
34'
Coke už kulatý nesmysl na hrací ploše nestihl, autové vhazování pro Valladolid.
33'
Zatím sledujeme velmi vyrovnaný zápas, oba týmy se snaží o přerušení špatné série z posledních utkání.
32'
A znovu Kiko Olivas, tentokráte sebral pas z levé strany, směřující na Mayorala.
31'
Ani druhý roh nepřinesl bezprostřední ohrožení branky, Kiko Olivas odvrátil míč do bezpečí.
30'
Rochinův centr nebyl špatný, Fernando Calero ho odvrátil na rohový kop.
29'
Jason si pokopl míč a následně se nechal faulovat Míchelem, zajímavě vypadající přímý kop pro Levante.
28'
K odraženému balónu z rohového kopu se dostal Óscar Plano, pokus mu ale vůnec nesedl, skončil vysoko nad Olazábalovou svatyní.
27'
Tvrdý zákrok, který si říkal o žlutou kartu, Borja Fernández však trestu prozatím unikl.
26'
Míchel vyzval na souboj Erick Cabaco, domácí obránce si soupeře vystál a záložníka o balón připravil.
25'
Toňo se po pádu v pokutovém území dožadoval penalty, za tohle se ale penalta pískat nemůže, spíše žlutá karta za simulování by byla na místě.
24'
Morales napadal rozehrávajícího Masipa, brankář si ovšem poradil dalekým odkopem.
23'
Cokeho dlouhý nákop mířil do země nikoho, zadarmo odevzdaný míč soupeři.
22'
Óscar Plano se krásně proháčkoval mezi třemi protihráči, ten čtvrtý už byl ovšem příliš.
21'
Moralesovi byl odmáván ofsajd, opakované záběry ale ukázali, že chybně. Pomezní rozhodčí připravil Levante o slibně vypadající šanci.
20'
Po centru z levé strany se k hlavičce propracoval Enes Ünal, avšak zamířil příliš vysoko.
19'
Pěkná střela z voleje od Míchela, Oier Olazábal však pokus soupeře dobře viděl a ukryl ho, připisuje si tak první úspěšný zákrok v zápase.
18'
Kapitán domácích, José Luis Morales, se pokusil Masipa překvapit střelou z velkého úhlu, španělský brankář ale byl připraven.
17'
Coke se přílišným otálením dostal do problémů, vše pro něj naonec skončilo dobře, Toni Villa se totiž dopustil faulu.
16'
Nebezpečně vypdající brejk domácích, Suárez předl Planovi, jehož přihrávka byla zblokováno pouze do Olazábalových rukavic.
15'
Žlutou kartu dostává Enes Ünal (Real Valladolid).
14'
Žlutou kartu dostává Enis Bardhi (Levante UD).
13'
Borja Mayoral měl na hlavě vedoucí gól, jakoby ale tak přesný centr ani neočekával, to byl důvod proč minul pravou tyč!
12'
Morales si pohrál s Kikem, bohužel pro Levante poslal na Jasona příliš vysoký centr.
11'
Ale úvodní branka z něj nepadne. Rochina svůj centr zatočil pouze do Masipových rukavic.
10'
Rubén Rochina manévroval v soupeřově šestnáctce a vybojoval pro domácí první rohový kop,
9'
José Luis Morales si poradil se soupeřem a poté následně předal Jasonovi. Ten na zadní tyči našel Toňa, který si ovšem s míčem neporadil ideálně.
8'
Centr Rochiny byl zatočen až moc do branky, avšak Masip balón pouze vyrazil, jenže Jason i při svém druhém zakončení v zápase mířil příliš vysoko.
7'
Real Valladolid rozhodně nešetří tvrdými zákroky, další takový přišel od Moyana, jenž srazil k zemi kapitána domácích, Moralese.
6'
Enes Ünal při hlavičkován souboji použil loket, hlavní rozhodčí si toho všiml a píská jasný faul.
5'
José Luis Morales by na polovině hřiště faulován, v těžké pozici vybojocal cenný přímý kop.
4'
Dopředu se prodíral Óscar Plano, daleko se ale nedostal, na trávníku podklouzl a ztratil míč.
3'
Centr propadl až k Jasonvi, jemuž však střela sjela po nártu, proto minul.
2'
Levante pro dnešní zápas obléklo modro-červené dresy, Valladolid navékl dresy barvy bílé.
1'

Levante UD: Olazábal – Cabaco, Suárez Pier, Coke – Jason, Rochina, Campaña, E. Bardhi, Toňo – Morales (C), B. Mayoral.
Náhradníci: Aitor Fernández – Dwamena, Pedro López, Manzanara, N. Vukčević, Simon, Martí.

Real Valladolid: Masip – Moyano, Olivas, F. Calero, Delgado – B. Fernández, Míchel – Antoñito, Plano, T. Villa – Ünal.
Náhradníci: Y. Rodríguez – D. Verde, Tuhami, J. Moreno, Leo Suárez, Čop, Keko.
Real Valladolid

Sobotní utkání bude vlastně souboj dvou tabulkových sousedů, Valladolil se totiž nachází na čtrnáctém místě, pouhý bod za příštím soupeřem. Ani týmu, jehož vlastníkem je bývalý skvělý fotbalista Ronaldo, se v posledních týdnech příliš nedaří. Z pěti předešlých ligových zápasů jediná výhra, dvě remízy a dvě prohry, navíc konec v poháru s Getafe.

Valladolid má spolu s Huescou a Leganes vůbec nejhorší útok v lize, avšak obrana je zase naopak pátou nejlepší. Nejlepším střelcem Valladolidu se mladíček Enes Unal, jenž se mezi listinu střelců zapsal třikrát.
Levante UD

Levante se v aktuálním ročníku La Ligy nachází na dvanáctém místě, což není vůbec zlé vzhledem k tomu, že na sedmou Valencii ztrácí poouhopouhé čtyři body. Svěřenci trenéra Lopeze ale neprožívají příliš úspěšné období, z posledních pěti ligových zápasů ani jednou nevyhráli, jen dvakrát remizovalo, v poháru navíc vypadlo s Barcelonou, přičemž úvodní zápas na domácím hřišti zvládli hráči Levante na výbornou.

Levante má výbornou ofenzívu, s třiceti góly se řadí na čtvrté místo. Velkou zásluhu na tom má útočník Roger, jenž do této statistiky přispěl osmi brankami.
Krásný sobotní podvečer všem fotbalovým fanynkám a fanouškům! Vítám vás u zápasu 20. kola španělské La Ligy, ve kterém Levante přivítá na svém hřišti Valladolid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.