La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Atlético - 29. září 2018   20:45

Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Nacho Fernández – Kroos, Casemiro, Modrić (82. L. Vázquez) – Bale (46. D. Ceballos), Benzema (88. Vinícius Júnior), Asensio.
78 642 diváků
Atlético
Oblak – Juanfran, J. Giménez, Godín (C), Luís – Koke, Rodri (85. N. Kalinić), Saúl Ñíguez, Lemar (60. Á. Correa) – D. Costa (69. Partey), Griezmann.
Adán – Arias, Partey, N. Kalinić, Á. Correa, Lucas Hernández, Vitolo.

Madridské derby končí bezbrankovou remízou. V prvním poločase to bylo naprosto vyrovnaná partie, kdy Courtois vychytal samostatné úniky Griezmanna a Costy po levé straně. Hrálo se ve velkých emocích. Ramos hodně debatoval s hlavním rozhodčím a dostával jej pod tlak.

Ve druhém dějství měl Real více ze hry a chvílemi mačkal svého soupeře. Atlético zažilo bílé peklo na Santiago Bernabéu. Jenže domácí zahazovali šanci za šancí. Například Carvajal měl z druhé vlny na pravé straně velkou příležitost, stejně tak Asensio, který byl naprosto sám před Oblakem. Avšak hosté všechno ustáli.

Vítězem madridského derby je tak svým způsobem i Barcelona, protože výsledek 0:0 ji o skóre udržel v čele ligy před Realem.
Držení míče: 66 % : 34 %.
Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 6:4. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 7:17.
90+4'
90+4'
Po centru Kroose na pravou stranu mířil Varane hlavou vedle zadní tyče.
90+3'
Correa (ATL) hasil situaci faulem na levé straně a stržením Viníciuse za žlutou kartu. Tohle bude poslední šance na to, aby tenhle duel neskončil bezbrankovou remízou.
90+3'
Někteří domácí fanoušci už opouštějí stadion v době, kdy je minuta do konce madridského derby.
90+2'
Nacho (Real) si prohlédl kartu za podražení na pravé straně.
90+2'
Vinícius doplatil na levé straně na důraz Giméneze při souboji mimo hostující vápno.
90+1'
Kroosův centr zleva na delší tyč, tam je obsazený Vázquez.
90+1'
Luís ve skluzu neumožnil centr Carvajala z pravé strany.
90+1'
Tři minuty se nastavují!
90'
Vinícius se nedostal k míči na levé straně a obránce jej pouštěl k Oblakovi ve velkém vápně.
90'
Correa nahrál na pravou stranu, ale tam neměl Kalinič vůbec žádnou šanci proti Ramosovi.
89'
Vinícius centroval zleva až z čáry do rukavic Oblaka v malém vápně.
89'
Nákop na levou stranu, kde byl Courtois na hranici vápna, tou dobou presoval rychlý Kalinič.
88'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Vinícius Júnior.
88'
Asensio s Vázquezem neuspěli po pravé straně.
87'
Real chystá ještě jedno střídání.
86'
Carvajalovu nahrávku na pravou stranu ještě stihl Vázquez na hřišti, ale po jeho centru se neprosadil domácí celek a ani Oblaka nezaměstnal.
86'
Po sklepnutí spoluhráče na levou stranu mířil Kroos pravačkou pouze do Saúla.
85'
Atlético bojuje proti všem, nyní kombinuje Vázquez s Kroosem na levé straně.
85'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Rodri, přichází Nikola Kalinić.
84'
Sudí pískal faul Kokeho na levé straně u vápna domácích.
84'
Hosté ještě pošlou do hry Kaliniče.
83'
Střela zleva na dlouhou tyč dopadla do rukavic Oblaka.
83'
Rychlostní souboj Asensia s Giménezem na levé straně končí rohem proti Oblakovi.
82'
Luísova křižná střela zleva přistála vedle vzdálenější tyče, ke které skákal Courtois.
82'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Lucas Vázquez.
81'
Juanfran poslal centr zprava na přední tyč, kde nastavil Ramos svojí hlavu.
80'
Partey to vzal na sebe z takových pětadvaceti metrů, ale střelu mu někdo z domácích hráčů zablokoval.
79'
Alético na pár sekund převzalo iniciativu a co chybělo, aby Juanfran na pravé straně zpracoval balón a byl sám před Courtoisem?
78'
Modrič se spoluhráčem dohráli akci do pravé části šestnáctky, ale Carvajal odmítl překonání Oblaka z druhé vlny.
77'
Nachův křižný centr zleva pravačkou skončil na hlavě obránce u zadní tyče.
76'
Saúl vybojoval míč, ale Ramos poté pokryl křižnou nahrávku na pravou stranu, kde čekal Griezmann.
76'
Několik krátkých nahrávek domácích na levé straně á la Barcelona, ale Atlético odolalo.
75'
Nacho byl zablokovaný v levé polovině vápna...Real chce prostě víc do čela španělské ligy.
74'
Modrič nahrál do pravé poloviny vápna Asensiovi, který pasem pod sebe mezi nohama obránce pokračoval na střed vápna pouze ke kopačce Saúla.
74'
Roh zleva chytá Courtois na bližší tyči do koše.
73'
Asensio běžel po pravé straně a chvíli to vypadalo na souboj tváří v tvář proti Oblakovi, jenže Gimenéz zabral a stal se hrdinou hostů poté, co překřížil soupeře. Godín už tou dobou vůbec nestíhal.
72'
Luís centroval zleva, na přední tyči si sbíhal jeho spoluhráč, ale toho obrana k balonu nepustila.
72'
Hosté byli docela pasivní v rozehře a následná dlouhá nahrávka Giméneze nenašla Griezmanna na středu.
71'
Partey chtěl útočit po levé straně, ale jeho nahrávku tečoval obránce na aut.
71'
Kroos poslal centr na bližší tyč, kde hlavičkoval Giménez.
70'
Koke (ATL) si vykoledoval žlutou kartu za zákrok na rozbíhajícího se Carvajala na pravé straně.
69'
Saúl chtěl dát jesle Casemirovi na pravé straně a to byl začátek jeho konce.
69'
Pískot na odcházejícího Costu ukázal, že fanoušci Realu mají španělského útočníka hodně v lásce.
69'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Thomas Partey.
67'
Proti centru Carvajala zprava na první tyč se natáhl Godín a navíc neměl ve své blízkosti nikoho z domácích hráčů.
67'
A zase je to Real, kdo tvoří hru kombinací na polovině Atlética.
66'
Kroos křížem zleva do pravé části vápna přichystal jasnou šanci pro Asensia, ale tomu skočil do trajektorie střely Oblak (možná) nejdůležitějším zákrokem druhého poločasu!
65'
Modrič udělal chybu, ale v době, kdy hosté kombinují na půli, tak už je domácí celek za balonem.
65'
Tentokráte Griezmann padl ochotně k zemi na levé straně, ale sudí nechává útočit Real.
64'
Modričova střela zprava pravačkou končí vedle bližší tyče, ale jen potvrzuje, že Real je lepší ve druhém poločase.
64'
Juanfran odkopl balón zprava na střed, kde si Varane naběhl před Costu.
63'
Kroos nenašel nikoho v bílém pravačkou na přední tyč.
62'
Pomezní rozhodčí pomohl tomu hlavnímu a usoudil, že Carvajal byl na pravé straně faulovaný Rodrim a pozice to není pro domácí celek vůbec špatná.
62'
Griezmann zatočil míč levačkou na dlouhou tyč do rukavic Courtoise.
61'
Correa se hned setkal s Ramosem (Real) na pravé straně. Domácí kapitán máchal rukama a cosi sdělil svému protihráči, jenže pravou rukou se trošku uhnal a už bude hrát pod hrozbou vyloučení.
60'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Ángel Correa.
60'
Casemirova střela byla sice razantní, ale našla si místo hodně nad brankou hostů.
59'
Lemar přerušil tlak domácích faulem na levé straně, za který mu hlavní rozhodčí ukázal žlutou kartu.
58'
Pád Benzemy na hranici malého vápna před bránícím hráčem, penalta to nebude i přes nátlak mužů v bílém na hlavního arbitra.
57'
Real chtěl, aby se pískal faul na Kroose na pravé straně, ale sudí do hry nezasahuje.
56'
Asensio posunul míč po levé straně k Ceballosovi, ale ten měl hned na svých zádech obránce.
55'
Luís zasáhl kopačkou Carvajala zhruba do oblasti hrudi, ale kartu nedostane.
54'
Koke hlavičkoval u bližší tyče po rozehrání pravačkou domácího záložníka.
53'
Asensio pronikal po pravé straně a Giménez bojoval mimo fotbalová pravidla. Zajímavá standardní situace před brankou Oblaka. Balón pro Kroose.
52'
Carvajal ještě poslal k zemi Rodriho po ztrátě balónu. Rozehraje tak Oblak z levé strany.
52'
Ceballos se zbavil Lemara, ale poté Carvajal byl neúspěšný na pravé straně proti Luísovi.
51'
Casemiro posílá hlavou centr zleva na přední tyč mimo vápno.
50'
Ceballos nahrál mezi dva beky na levou stranu vápna Asensiovi, Oblak byl na přední tyči rukama připravený, vyrazil balón před sebe, ale kolem něj nebyl nikdo v bílém.
49'
Ramos rozehrál s Courtoisem, Griezmann presoval, ale balón nezískal.
48'
Juanfran dostal kartu po faulu na pravé straně.
48'
Dnešní utkání sleduje 78 642 diváků.
47'
Casemiro vystřelil ze středu přes Godína vysoko nad bránu.
46'
Asensio s Casemirem podnikli výpad po levé straně, ale jejich snaha skončila zhruba osmnáct metrů od hostující branky.
46'
Po výkopu Griezmanna jdeme do druhého poločasu.
46'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Gareth Bale, přichází Dani Ceballos.
46'
Máme za sebou první poločas madridského derby a končí překvapivě bez branek. Šancí na obou stranách k tomu překonání brankáře bylo skutečně hodně. Costa a Griezmann běželi sami na Courtoise. Bale z druhé vlny minul o centimetry zadní tyč.

Zápas má parádní tempo a úplně všechno. Velké emoce jsou samozřejmostí a to se ještě budou samozřejmě stupňovat. Hlavní rozhodčí nejprve neudělil žlutou kartu za podražení Saúlovi při souboji s Balem a trošku si zavařil. Od té doby s ním Ramos s ním velice často diskutuje. A debatoval zejména poté, co naopak prakticky za stejný zákrok už sáhl pro kartu, ale ukázal ji Carvajalovi.
45+2'
45+1'
Real strávil celou minutu na polovině Atlética, ale v závěru fauloval na levé straně.
45+1'
Minutu přidává hlavní rozhodčí v prvním poločase.
45'
Carvajal začal autem zprava na půli (možná) poslední útok Realu v prvním poločase.
44'
Bale si nezpracoval míč na středu při náběhu do druhé vlny, ale když by si rozuměl s míčem tak by pálil těsně za vápnem na Oblaka.
43'
Oblak měl obrovské štěstí, protože rozehrávkou na pravou stranu našel nohu Asensia ve velkém vápně a od ní se mu balón jako bumerang odrazil do rukavic...Situace docela dost podobná letošnímu finále Ligy mistrů a gólu Benzemy na 1:0 po chybě Kariuse.
42'
Griezmann přihrával na levou stranu, ale po následném centru Luíse z křídla byli dva fotbalisté hostů obsazeni na vzdálenější tyči.
41'
Baleova střela zprava na zadní tyč byla skákavá a rychlá, ale Oblak se proti levačce stihl přesunout a rukama uhájit svou branku.
41'
Asensio zkoušel centr zleva k bližší tyči, ale tam předčil Godín Benzemu.
40'
Costa prodloužil míč hlavou na levou stranu a Griezmann poté presinkem donutil protihráče alespoň k odevzdání balónu do zámezí.
39'
Zhruba na ose hřiště měly převahu hostující dresy, následně vypálil Carvajal na hranici šestnáctky mimo branku a to celkem výrazně.
39'
Carvalajův centr zprava srazil Koke na roh.
38'
Na levé straně se pískalo proti hostům a Rodri ještě odkopl balón daleko a neumožnil Realu rozehrát z vlastní poloviny. Žlutá karta za nesportovní chování z toho nebude.
37'
Kroos zasáhl protihráče do nohy a následně Costa uháněl po levé straně sám na Courtoise a viděl místo mezi nohama bývalého brankáře Chelsea, jenže ten dokázal ztlumit balón vedle přední tyče.
36'
Jednoduchý zákrok rukama pro Courtoise proti zakončení zprava, Costa se jej poté ještě trošku dotkl a hned bylo o zábavu postaráno.
36'
Za pískotu tribun jsou hosté nastěhovaní na domácí polovině.
35'
Každý chvilku tahá pilku, teď má spíše hostující celek více ze hry a hraje se před brankou Realu.
34'
Luís nespěchá s autem zleva na území Realu a fanoušci samozřejmě pískají.
33'
Casemiro to pořádně odnesl při souboji s Juanfranem ve velkém vápně Realu a diskutující Ramos se zase diví, proč hostující obránce nedostal žlutou kartu.
31'
Hlavní rozhodčí se v madridském derby prostě nezavděčí! Koke chtěl při centru zleva nikoliv roh, jak se mohlo zdát, ale penaltu, protože si myslel, že Casemiro se dotkl balónu ve velkém vápně rukou!
30'
Carvajal (Real) se dopustil na levé straně podražení Kokeho za cenu žluté karty. Ramos ještě říká hlavnímu rozhodčímu, že za ten samý zákrok na druhé straně nedal Saúlovi vůbec nic.
30'
Benzema se neprosadil zprava přes tři hráče a zdálo se, že to byl Luís, kdo mu vypíchl míč nohou.
29'
A zase diktuje Real tempo hry z poloviny hřiště.
28'
Carvajal si vyměnil míč v rychlosti s Asensiem na pravé straně a na následný centr si k přední tyči naběhl Benzema, jenže měl proti sobě obránce.
27'
Carvajal, Casemiro a Kroos kombinovali, následně Nacho odevzdal míč hostům na levé straně.
27'
Zatím strhující fotbal v parádním tempu, oba týmy chtějí hrát fotbal.
26'
Baleův centr zleva byl přetažený, ale Carvajal stihl balón na hrací ploše. Další balón z kopačky Modriče poté zapadl vedle vzdálenější tyčky.
25'
Griezmannova nahrávka zleva přes nohu soupeře na rozběhnutého Rodriho byla nepřesná a hosté navíc udělali faul po ztrátě balónu na území Realu.
24'
Lemar si položil protihráče a adresoval kříž na levou stranu, kde Luís mohl klidně pokračovat na druhou tyč, kde byl Costa před prázdnou brankou, ale tohle domácí obrana přečetla.
23'
Luís a Costa vyskočili u delší tyče, ale zakončit nedokázali.
22'
Při centru Juanfrana zprava si nerozuměl Nacho s Courtoisem na přední tyči, Atlético disponuje rohem.
22'
Luís byl na levé straně zablokovaný Asiensem, ale krajní bek hostů bude vhazovat na domácí polovině.
21'
Kroos umístil přímý kop do levé poloviny vápna, kde Bale o centimetry nohou z druhé vlny minul zadní tyčku. Tohle byla úvodní vyložená šance Realu v tomto střetnutí a Balea dělily centimetry od překonání Oblaka!
20'
Benzema byl faulovaný na pravé straně a Real kope standardku, čtvrtý faul hostů, domácí nemají zapsaný jediný.
20'
Teď to rozhodčí schytal ze všech stran...
19'
Bale byl podražený na levé straně. Domácí fanoušci by ještě chtěli žlutou kartu pro Saúla a pískají, co to jde.
18'
Sudí nejprve pustil zákrok na Casemira a najednou běžel Griezmann sám na brankáře po levé straně, jenže Courtois skvěle zmenšil úhel ve velkém vápně a podržel Real prvním velkým zákrokem večera!
17'
Real si jenom přihrává na polovině soupeře, ale Oblak může být zatím zcela v klidu.
17'
Carvajal pouze trefil Luíse z pravé strany, takže jen aut pro Real.
16'
Griezmann se pokusil najít Costu na levé straně, ale tomu se postavili do cesty dva soupeři.
16'
Carvajal vhazoval zprava a balónu se postupně dotkli Modrič, Varane a Courtois.
16'
Zatím bez vyložené šance na obou stranách.
15'
Atlético to mělo těžké v rozehře proti dobře pohybujícímu se Realu, ale nevyužilo možnosti přihrávky na Oblaka.
14'
Domácí kapitán musí pryč z hřiště. Real je tak o desíti. Ale Ramos se určitě vrátí na hrací plochu.
13'
To vypadá jako kdyby Ramosovi tekla krev oblasti oka...
12'
Ramos hlavičkoval ze záklonu u levé tyče do rukavic Oblaka po střetu se Saúlem a poté leží ve vápně hostů.
12'
Spíše Real zatím má míč více na svých kopačkách, nicméně Atllético bylo směrem dopředu nebezpečnější.
11'
Oblak hledal Costu na levé straně, ale ten prohrál hlavu s Casemirem.
10'
Modrič ukončil dlouhou kombinaci pasem na pravou stranu, který nezpracoval Bale.
9'
Real drží míč na polovině hřiště, nikam nespěchá.
8'
Modrič vymyslel dobrou nahrávku na pravou stranu, kde si seběhl Bale a z velkého vápna přes Godína donutil Oblaka k zákroku rukama na bližší tyči.
8'
Asensio poslal centr zprava pouze na hlavu Saúla, který stál mimo svou šestnáctku.
8'
Real udělal velkou chybu, ale Costa nedokázali u středového kruhu nahrát na pravou stranu, kde byl Griezmann.
7'
A zase hrál nohama Courtois, hosté totiž dobře zhustili prostor na polovině hřiště.
6'
Varane spolupracoval s Courtoisem a Carvajelem. Následně se přidal také Casemiro s Asensiem.
6'
Baleovi se nepovedla křižná nahrávka na levou stranu a nařízený je aut pro hosty z vlastní poloviny.
5'
Lemar se na pravé straně zbavil Casemira, ale poté na hranici vápna narazil na Ramose.
5'
Griezmann si zpracoval míč v levé polovině vápna a akrobaticky druhým dotekem mířil vedle zadní tyče.
4'
Costa nebyl v ofsajdu na pravé straně při dlouhé nahrávce, balón skončil ve velkém vápně i Courtoise.
3'
Rodriho tvrdou střelu levačkou z pravé strany vyrazil Courtois na přední tyči.
3'
Po nahrávce Kokeho odvrátila domácí obrana centr Luíse zleva, hosté i tak vhazují z pravé strany u vápna Realu.
2'
Oblak vykopl míč na pravou stranu, ale balónu se ujal Real, konkrétně Asensio, jehož akce měla jepičí život.
1'
Zase souhra Modriče s Asensiem, ale Chorvat pokazil nahrávku po pravé straně, míč končí za brankou.
1'
Kroos posunul míč na Carvajala na pravou stranu a ten kombinoval s Asensiem či Modričem.
1'

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C), Nacho Fernández – Kroos, Casemiro, Modrić – Bale, Benzema, Asensio.
Náhradníci: Navas – Díaz, L. Vázquez, M. Llorente, Reguilón, D. Ceballos, Vinícius Júnior.

Atlético Madrid: Oblak – Juanfran, J. Giménez, Godín (C), Luís – Koke, Rodri, Saúl Ñíguez, Lemar – D. Costa, Griezmann.
Náhradníci: Adán – Arias, Partey, N. Kalinić, Á. Correa, Lucas Hernández, Vitolo.

Rozhodčí: Martínez – Barbero, Noval.
Atlético Madrid je po šesti odehraných duelech na třetím místě o dva body za Realem se ziskem jedenácti bodů. Se čtyřmi obdrženými góly má nejlepší defenzivu v lize. V posledních dvou zápasech navíc udrželo čisté konto. Nejprve vyhrálo poměrem 2:0 na hřišti Getafe a poté si doma poradilo 3:0 s Huescou, nováčkem La Ligy. Přitom za hosty chytal Werner, který je v Huesce na hostování, ale mohl hrát proti vlastnímu zaměstnavateli.

Hosté zatím v Primera Divison jednou prohráli, a sice 1. září na stadionu Celty Vigo 0:2 v rámci třetího kola. Dnes jim podle mínění sázkových kanceláří patří role mírného outsidera.

Chybět by neměl Diego Costa, jehož střety s domácím kapitánem Ramosem bude určitě hodně zajímavé sledovat. Costu si určitě pamatujete z dresu Chelsea. Po návratu do Španělska zařídil Atléticu výhru v Evropském Superpoháru právě nad Realem.

Atlético před sezonou přivedlo také Martínse zadarmo ze Sportingu Lisabon, jenže portugalský celek následně dokázal, že hráč neměl právo na vyvázání ze z kontraktu. Mužstvo z Madridu tak musí Sportingu vyplatit třicet milionů eur.

Martíns tak nyní nastupuje pod vedením Diega Simeoneho. Ten je zastáncem použití videa ve fotbale, ačkoliv si myslí, že VAR ještě není úplně dokonalou záležitostí.
Luka Modrič kraloval vyhlášení ankety The Best FIFA Football Awards, což je třetí rok jiná možnost Zlatého míče. Chorvat letos dovedl svou zemi jakožto kapitán na světovém šampionátu až do finále, kde prohrál s Francií. Po odchodu Cristiana Ronalda do Juventusu je na něj upřena daleko větší pozornost.

Té se mu dostavilo také kvůli problémům s placením daní ve Španělsku. Stát oklamal o rovných 22 milionů eur. Do stejných problémů se dříve dostali Portugalec Carvalho, José Mourinho či Marcelo.
Real Madrid zřejmě opustí James Rodríguez. Ten momentálně je na dvouletém hostování v Bayernu Mnichov. Německý celek však plánuje využít dohodnuté obce, která činí pětatřicet milionů eur.
Real Madrid nevyužil zaváhání Barcelony a nedostal se tak do čela španělské ligy. Ve středu totiž prohrál na půdě Sevilly poměrem 0:3. Česká média zaujal hlavně příběh Tomáše Vaclíka. Ten musel být s tříletou dcerou v noci v nemocnici po jejím pádu. A sám prohlásil, že pokud by nebyla v pořádku, tak by proti Realu nechytal.

Vaclík tak zapsal jedno z největších vítězství kariéry. S Realem se utkal již za svého působení v Basileji před čtyřmi lety v rámci Champions League. Tehdy nezískal se svým švýcarským celkem ani bod.