La Liga - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Bilbao - 21. dubna 2019   16:15

Real
48' Benzema (Asensio) • 77' Benzema (Modrić) • 90+1' Benzema (Bale)
3:0
(0:0)
Real
Navas – Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo (C) – Modrić, Casemiro, Kroos (72. Isco) – L. Vázquez (72. Bale), Benzema, Asensio (86. Díaz).
L. Zidane – Nacho Fernández, Bale, Valverde, Díaz, Isco, Reguilón.
Melero – Torre, Martínez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
Bilbao
Herrerín – Lekue, Yeray, I. Martínez, Berchiche – San José, Beñat – Muniain (C), Raúl García (77. Aduriz), I. Córdoba (77. Unai López) – I. Williams.
Simón – Kodro, Núñez, Susaeta, Aduriz, Unai López, Balenziaga.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 12:16.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a zápas končí. Real Madrid v rámci třiatřicátého kola přehrál především díky druhému poločasu Bilbao 3:0.

Real byl v úvodu více u balonu, ale nedostal se k jedinému zakončení. Ve druhé části první půle se rozjelo také Bilbao, ale centry ze stran si Keylor Navas s přehledem pohlídal. V závěru se ještě lehce přitvrdilo, hlavní rozhodčí musel potrestat hned tři hráče hostujícího týmu.

Ve druhém poločase domácí viditelně přidali do kroku. Těsně po přestávce otevřel skóre po centru Kroose Karim Benzema, také druhý gól Madridu přišel po standardní situaci, tentokrát našel Karima Benzemu od rohového praporku Luka Modrić. V závěru poté francouzský útočník završil hattrick po obrovské chybě hostujícího brankáře.
90+2'
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.
90+1'
Real Madrid právě vstřelil branku!
KARIM BENZEMA kompletuje v nastaveném čase hattrick! Iago Herrerín chtěl pomoci spoluhráčům výběrem proti dlouhé přihrávce za obranu, ale hlavičkou neodpálil míč do bezpečí. Naopak našel jen Balea, který přiťukl francouzskému útočníkovi a ten už trefil jen odkrytou síť.
90'
Gareth Bale nebyl daleko od pojištění dnešního vítězství. Z levé strany postupoval do vápna, útočník Realu si všiml, že je brankář soupeře daleko do brankové čáry, zkusil lobovat, ale balon přeletěl i břevno.
90'
Iker Muniain nebyl ve druhém poločase téměř vůbec vidět. Nyní si vzal míč pro sebe, přihrávkou na pravou stranu roztáhl hru, ale Iňigo Lekue už k centru neměl příliš prostoru přes Marcela.
89'
Domácí dohrávají zápas na útočné polovině. Marcelo ještě chtěl dloubáčkem do vápna najít Benzemu, ale ten si na hattrick musí ještě počkat. Jako první byl totiž u balonu Martínez.
88'
Zdravotní potíže má po souboji s Casemirem Iňigo Lekue. Po několika sekundách na trávníku se ale zvedl a hra může pokračovat bez větší prodlevy.
87'
Modrić ihned zapojil střídajícího Díaze, který si to namířil z levé strany přímo do vápna, ale prudkou ránou z úhlu nepřekonal Herrerína. Povedený zákrok hostujícího brankáře.
86'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Marco Asensio, přichází Brahim Díaz.
86'
Unai López sice okysličil útočnou fáze hostů, ale ani další centr z pravé straně nebyl přesný pro hlavičkujícího San Josého.
85'
Yeray se střetl na pravé straně s Iscem, hlavní rozhodčí ale nechal hru pokračovat. Bilbao se udrželo u balonu na útočné polovině trávníku.
84'
Žlutou kartu za zdržování hry dostává Keylor Navas. Domácímu brankáři trvala rozehrávka od své branky až příliš dlouho.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Keylor Navas rozehrával ještě před vlastním pokutovým územím.
82'
Souhra střídající hráčů Bilbao úspěch nepřinesla. Unai López centroval do pokutového území, kde hlavičkoval Aduriz, ale míč poslal pouze vysoko nad.
81'
Domácí s klidem hlídají dvoubrankový náskok zdlouhavou kombinací ve střední části hřiště. Isco sice ztratil míč, ale poté padal v pokutovém území Williams bez většího zásahu Valleja.
80'
Vallejo se zapojil do rozehrávky. Na pravé straně byl nastartovaný Gareth Bale, ale po nepřesném zpracování nemohl dále pokračovat směrem do vápna soupeře.
79'
Hosté jsou druhým gólem zaskočeni. Bilbao se ještě pokouší nastartovat kombinací ve střední části trávníku. Prudkou přihrávku ale zastavil na pravé straně Asensio.
77'
Real přidává druhý zásah! Od rohového praporku centroval do pokutového území Luka Modrić. Iago Herrerín si šel pro balon, ale nedosáhl na něj a tak mohl hlavičkoval do zcela prázdné branky KARIM BENZEMA.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Unai López.
77'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Aritz Aduriz.
76'
Raúl García prověřil ze střední vzdálenosti Navase. Kostarický brankář si však balon směřující do středu branky bez větších komplikací pohlídal.
75'
Bilbao se přece jen dostává do lehkého tlaku. Casemiro se musel zatáhnout až do vápna, kde sebral přízemní centr ještě před zakončujícím Williamsem.
74'
Do tvrdého souboje vletěl ve středu pole Isco. K balonu se ale dostal pouze San José, který prohnal na pravém kraji Valleja, který zastupoval u postranní lajny Carvajala.
73'
Modrić ztratil míč u středového kruhu. Bilbao sice mohlo jít do útoku, ale Beňatovi se nikdo nenabízel do kombinace a tak musel zvolit přihrávku jen k obráncům.
72'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Isco.
72'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Gareth Bale.
71'
Za postranní lajnou už jsou připraveni k příchodu do hry Gareth Bale a Isco. Ještě před tím ale dostává žlutou kartu za zatažení za dres Kroos.
70'
Marcelo tentokrát spolupracoval s Casemirem. Na pravé straně se otevřel prostor Vázquezovi, ale Real po vstřelené brance zase ubral na útočné snaze.
68'
Marcelo přihrával Kroosovi, německý reprezentant naopak našel Asensia. Real se opět pokouší dobývat pokutového území soupeře. Modrić na pravé straně zatím neuspěl.
67'
Bilbao rozehrávalo od rohového praporku. Před Navasem se tlačil ke hlavičce Córdoba i Williams, ale nejvýše se dostal Raphaël Varane.
66'
Hlavní rozhodčí odpískal na střed u trávníku faul Casemira na San Josého. Real se musel zatáhnout po dlouhé době na vlastní polovinu, ale hosté u balonu příliš dlouho nevydrželi.
65'
Od Williamse se balon odrazil za postranní lajnu. Po dlouhém autu Marcela se domácí hnali do útoku, Carvajal však byl ubráněn skvěle postaveným Lekuem.
64'
Marcelo spolupracoval s Asensiem, následně se vymotal z obležení soupeřů Modrić. Marcelo si pokryl balon na pravé straně a byl faulován.
63'
Toni Kroos rozehrával rohový kop. Real se natlačil před brankáře Bilbaa, ale jako první byl u balonu právě Iago Herrerín. Po dlouhém výkonu se ale míč dostal k Navasovi.
62'
Williams se sice prosmýkl do pokutového území, ale na zádech měl okamžitě Varana. Navíc byl odpískán ofsajd hostujícímu útočníkovi a bylo po šanci.
61'
Vallejo připravil o balon Williamse. Hosté se ještě udrželi na útočné polovině, ale nakonec Córdoba zvolil přihrávku pouze na obrannou část trávníku.
60'
Po hodině hry vede Real Madrid nad Bilbaem o jeden zásah. O ten se postaral v úvodu druhého poločasu po nahrávce Asensia Karim Benzema.
59'
Marcelo si vypomohl přihrávkou k Modrićovi. Real poté zapojil do hry také Navase s Vallejem. Napadající hráči Bilbaa byli překonání dlouhou přihrávkou na Vázqueze.
58'
Asensio měl podobně jako u zatím jediné branky spoustu prostoru na levé straně a hned musela být obrana Bilbaa ve střehu. Benzema totiž pálil z otočky z hranice vápna jen těsně vedle branky.
57'
Ve druhém poločase se útočná aktivita madridského celku výrazně zvýšila. Nyní zkoušel prostrčit míč do vápna Kroos, ale trefil pouze Yeraye.
56'
Po centru Asensia pálil z voleje Vázquez jen do soupeře před sebou. Akce Realu ještě pokračovala zpoza postranní lajny, ale obrana Bilbaa byla připravena.
55'
Teď už se ale žlutí. Iňigo Martínez sestřelil těsně před pokutovém územím Modriće. Real bude rozehrávat velmi nebezpečnou standardní situaci.
54'
Raúl García nebyl daleko od druhé žluté karty. Ve středu pole totiž zcela zbytečně poslal k zemi Kroose. Hlavní rozhodčí ale přešel faul bez karetního trestu.
53'
Nepřesným centrem se prezentoval z levé strany Yuri Berchiche. Balon pouze přeletěl branku Realu Madrid. Z vlastního vápna bude rozehrávat Keylor Navas.
52'
Také hosté se nadechují ve druhém poločase k útoku. Beňatova přihrávka našla na pravém kraji Lekueho, následně byl ve hře také Muniain, ale to už byla obrana Realu ve vápně.
51'
Další akce Realu vznikla u rohového praporku. Kroosův centr skončil na hlavě Valleja, který však zakončil mimo tři tyče. Bilbao může uklidnit hru rozehrávkou.
50'
Toni Kroos nebyl daleko do navýšení vedení. Po přihrávce Marcela byl v ideálním postavení, ale jeho rána byla sražena Yerayem. Domácí nastoupili do druhé půle s o poznání větším nasazením.
48'
Real se záhy po startu druhého poločasu dostává do vedení. Spoustu prostoru měl na levé straně Marco Asensio, bez potíží naservíroval míč do středu vápna, kde už číhal na šanci KARIM BENZEMA. Francouzský útočník poté hlavičkoval překonal Herrerína.
48'
Karim Benzema šel do otevřené obrany, ale celou akci zazdil mizernou přihrávkou na nabíhajícího Vázqueze. Na druhou stranu poté pádil Williams, ale i ten byl zastaven.
47'
Do druhého poločasu vstoupili úvodním útokem hosté. Benzema musel vypomoci spoluhráčů obranným zákrokem, kterém byl stažen k zemi Beňatem.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:17.
Jedna nastavená minuta uplynula a první poločas končí. Hráči obou týmů odcházejí do šaten za bezbrankového stavu.

45+1'
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.
45'
Raúl García si ještě před přestávkou vykoledoval u rozhodčího žlutou kartu.
45'
Raúl García přetáhl balon přes celou šířku trávníku na Lekueho. Krajní obránce Bilbaa si však příliš neporadil se zpracováním a do protiútoku mohli jít hosté. Benzema ani Vázquez však nevystřelili.
44'
Minutu před přestávkou chtěl rozehrávat Carvajal, ale do cesty se mu postavil Berchiche. Následně domácí ještě vhazovali zpoza postranní lajny, ale to už byl faulován Beňat.
43'
Od rohového praporku kroutil míč do pokutového území právě Iker Muniain. V šestnáctce hlavičkoval García, ale míč umístil pouze do míst, kde byl postavený Keylor Navas.
42'
Bilbao se i nadále drží s balonem na útočné polovině. Muniainův centr srazil na rohový kop připravený Marcelo. Real se musí těsně před přestávkou bránit.
41'
Raúl García načechral míč do pokutového území. Balon přeletěl ke vzdálenější tyči, kde mohl hlavičkovat Córdoba, ale v pohotovosti byl také Jesús Vallejo.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. V posledních minutách má navrch hostující Bilbao, ale podobně jako domácí se nemůže dostat k jedinému zakončení. Obrana madridského celku je připravena.
39'
Dlouhou přihrávku z vlastní polovině si skvěle zpracoval Iker Muniain. Hosté se udrželi těsně před šestnáctkou Realu, ale skvěle zasáhl v obraně Vallejo s Varanem.
38'
Berchiche skončil po souboji s Vázquezem na trávníku, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat. Real mířil do otevřenější obrany, ale k Benzemovi nedokázal Asensio prostrčit balon.
37'
San José rozjel útočnou akci po levém kraji. Hosté se postupně prokousali až téměř k rohovému praporku, ale Daniel Carvajal nakonec odkopl balon alespoň za postranní čáru.
36'
Karim Benzema se stáhl pro balon až téměř mezi vlastní obránce. Poté mu poslal přihrávku do útoku Casemiro, ale to už byl útočník Realu bez větší šance na úspěch.
35'
Kroos však rozehrával pouze do kombinace. Domácí rychle ztratili balon a Casemiro musel faulovat Córdobu, který se už už hnal téměř sám na Keylora Navase.
34'
Muniain fauloval ve středu pole Marcela a navíc si sám ublížil. Po krátkém pobytu hostujícího kapitána na trávníku však mohou domácí rozehrávat volný přímý kop.
33'
Z pětatřiceti metrů centroval do pokutového území Muniain. Vallejo společně s Varanem obstáli v souboji s Williamsem. Po obranném odkopu však sbírají balon opět hosté.
32'
Jednoduchá práce pro Valleja, který snadno odstavil tělem od balonu Williamse. Následně mohl balon sebrat ze země do rukavic Keylor Navas. Po rychlém výhozu fauloval Modrić.
31'
Na krátký roh Kroose si naběhl Vallejo, ale jeho hlavičku zblokoval Yeray. Ani druhý pokus německého hráče od rohového praporku nevyl zdařilý. Benzema se nacházel v ofsajdu.
30'
Na pravé straně se uvolnil Iňaki Williams. Prudkým pasem protáhl Navase, který sebral balon před volným Córdobou. Povedený zákrok pro kostarického brankáře.
29'
Iker Muniain se vydal s balonem do útoku. Než si ale stačil rozmyslet, komu bude přihrávat tak ho o míč připravil Lucas Vázquez. Ani domácí však nedostali balon ani před vápno soupeře.
27'
Kroosův rohový kop mířil na Casemira. Střední záložník Realu byl obklopen hned trojicí soupeřů a tak nemohl hlavičkovat. Akce domácích ještě pokračovala, ale ani Marcelo se nedokázal srovnat ke střele.
26'
Na levém kraji měl prostor ke zpracování balonu Asensio. Domácí se usadili na útočné polovině, Marcelo našel Modriće, který ještě posunul na Carvajala, ale bude to pouze roh pro Real.
25'
Real si drží územní převahu, ale ještě ani jednou nezaměstnal brankáře Herrerína. Domácí celek pokračoval v kombinaci na pravém kraji, ale souhra Asensia s Modrićem ztroskotala na Beňatovi.
24'
Po Kroosovi se pokoušel jít do útoku Modrić. Souhra zkušených záložníků ale nebyla nejpřesnější a toho využil k obrannému odkopu Yeray. Domácí se ale po chvilce opět zmocnili balonu.
23'
Iago Herrerín rozehrával od své branky. Ve střední části trávníku podstoupil hlavičkový souboj s Casemirem San José. Následně fauloval Muniaina rozběhnutý Marcelo.
22'
Modrić byl opět v obležení přesily soupeřů. Chorvatský záložník ještě posunul míč k Vázquezovi, který oslovil Carvajala, ale Benzema si v náběhu do vápna pomohl v souboji s Martínezem rukou.
21'
Tlak Realu se v posledních minutách zvyšuje. Modrić si narazil s Kroosem, poté přišla přihrávka na Asensia, který však z levé strany až do pokutového území přes Lekueho neprošel.
20'
Ani dvacet minut úvodní branku nepřineslo. Varanova přihrávka přes celou šířku trávníku měla najít Marcela, ale balon skončil jen metr nad hlavou brazilského fotbalisty.
19'
Další tvrdý souboj s Berchichem podstoupil Toni Kroos. Po pádu německého reprezentanta rozehrával překvapivě rychle Casemiro, ale Benzema už nedokázal reagovat na dlouhý pas.
18'
Real se po rozehrávce z místa přestupku u balonu příliš dlouho nezdržel. Modrićovi odskočil míč za postranní lajnu, po rychlém vhazování se ale neprosadili v útoku ani hosté.
17'
Yuri Berchiche trefil rukou do obličeje Vázqueze a nebyl daleko od červené karty. Hlavní rozhodčí ale uděluje hostujícímu obránci pouze žlutý trest.
16'
Také Bilbao se dostalo s balonem na útočnou polovinu. San José přihrával na levou stranu Berchichemu, hosté poté prošli kolem Carvajala až před vápno, ale Williams byl obrán o balon Vallejem.
15'
Varane kolmicí oslovil Modriće, ten měl sice proti sobě hned tři soupeře, ale ještě dokázal balon posunout na Marcela. Z levé strany poté pálil po narážečce s Asensiem právě Marcelo, ale branku z úhlu netrefil.
14'
S náběhem Modriće si poradil ještě daleko před pokutovým územím San José. K odraženému balonu se ale ještě dostal Kroos, který však nevyzrál pro změnu na Beňata.
13'
Benzema převzal přihrávku od Asensia, poté se balon přesunul až k Vázquezovi, který ale centrem na zadní tyč našel pouze připraveného Yeraye. Bilbao nemá potíže bránit.
12'
Tentokrát se k pobídce do pokutového území odhodlal Marcelo. Balon ale pouze proskočil kolem Vázqeuze a skončil mimo hrací plochu. Vhazovat budou hrát Bilbaa.
11'
Marcelova přihrávka podél postranní čáry rozběhla Asensia. Právě třiadvacetiletý útočník Realu ještě stříleným centrem hledal Benzemu, ale balon si pohlídal u první tyče Herrerín.
10'
První desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Real drží balon pod kontrolou častěji, ale až do pokutového území hostujícího týmu se nedokáže prokombinovat zhuštěným prostorem.
9'
Madridský celek se hnal do nadějného protiútoku. Benzema si dělal prostor ve středu vápna, ale Asensio k němu nedokázal balon prostrčit do gólové šance přes jediného obránce Bilbaa.
8'
Iňigo Córdoba měl na levé straně dostatek prostoru pro centr do vápna. Casemiro se musel zatáhnout až mezi stopery, odkud vykopl balon mířící na volného Williamse.
7'
Náběh Muniaina zastavil faulem Casemiro. Hra je v úvodu hodně kouskovaná nedovolenými zákroky. Další pád musel skousnout po přistrčení Marcela San José.
6'
Vázquez si narazil na pravé straně s Benzemou, než se ale oba útočníci Realu stačili přesunout do pokutového území, tak skvěle zasáhl v obraně Martínez.
5'
Navasův dlouhý nákop skončil v místech kde operoval Kroos. Také Vázquez se ale provinil proti pravidlům v souboji s Berchichem a Real musel odevzdat balon.
4'
Právě Casemiro musel skousnout nepříjemný souboj s Córdobou. Domácí se po rozehrávce ze středového kruhu udrželi u balonu. Córdoba poté zajel také do Carvajala a to už má za žlutou kartu.
3'
Luka Modrić získal míč ve střední části trávníku. Následně Marcelo přihrával svému kolegovi z brazilské reprezentace Casemirovi, ale obrana Bilbaa už byla na svém místě.
2'
Až od Navase musela vzniknout útočná akce domácího celku. Marcelo měl na pravé straně potíže s Lekuem, ale nakonec dokázal prostrčit balon podél postranní lajny na Asensia, který byl ale v ofsajdu.
1'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postaral Karim Benzema. Domácí fotbalisté se okamžitě museli zatáhnout před napadající vlnou hostů až k vlastní brance.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas třiatřicátého kola nejvyšší španělské soutěže LaLigy může za několik okamžiků začít.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Vallejo, Marcelo (C) – Modrić, Casemiro, Kroos – L. Vázquez, Benzema, Asensio.
Náhradníci: L. Zidane – Nacho Fernández, Bale, Valverde, Díaz, Isco, Reguilón.

Athletic Bilbao: Herrerín – Lekue, Yeray, I. Martínez, Berchiche – San José, Beñat – Muniain (C), Raúl García, I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Simón – Kodro, Núñez, Susaeta, Aduriz, Unai López, Balenziaga.

Real Madrid CF

Madridští fotbalisté po letním odchodu dvou klíčových mužů z posledních let Cristiana Ronalda a Zinédina Zidana nepředváděli tak suverénní výkony jako v předešlých sezonách. Ihned na úvod aktuálního ročníku prohrál Real Madrid s městským rivalem Atléticem souboj o trofej Superpoháru UEFA.

Po nečekaném vyřazení v osmifinále Ligy mistrů s Ajaxem se však klubová ikona vrátila na trenérskou pozici. I tak to ale vypadá, že Real zůstane po dlouhé době bez jediné trofeje. Ve Španělském poháru ztroskotal na Barceloně, na stejného soupeře ztrácí v lize propastných třináct bodů!

Madridský celek tak myslí především na souboj o druhou pozici s Atléticem, na které ale ztrácí už také nepříjemné čtyři body. Proti rozjeté Valencii se Real dlouho trápil, ale ani po zlepšeném výkonu na body nedosáhl a prohrál 1:2. Proti průměrnému Eibaru se madridský tým také pořádně nadřel, ale nakonec udolal slabšího soupeře o jediný zásah. Před týdnem poté Real pouze remizoval 1:1 s Leganés, když musel srovnávat po poločase Karim Benzema.
Athletic Bilbao

Bilbao vstoupilo do aktuálního ročníku LaLigy mizerně, ihned v úvodu natáhlo černou sérii bez vítězství na neuvěřitelných třináct zápasů. Po novém roce ale nabralo Bilbao fantastickou formu a ze sestupových příček a najednou vyhouplo až na místa zaručující postup do předkola Evropské ligy.

V roce 2019 aktuálně sedmý celek španělské nejvyšší soutěže poznal hořkost porážky jen třikrát. Bilbao dokázalo uhrát bezbrankovou remízu na domácí půdě s vedoucí Barcelonou, poté dokonce 2:0 porazilo Atlético Madrid. Před týdnem poté Bilbalo vyválčilo tři body proti Vallecanu, když o vítěznou branku na 3:2 se postaral García.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž LaLiga pokračuje již třiatřicátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Realu Madrid, který před domácím publikem přivítá Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.