La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Bilbao - 2. února 2019   16:15

Real Sociedad
16' Oyarzabal (José) • 45' José
2:1
(2:0)
Bilbao
82' Raúl García
Rulli – Zaldúa, D. Llorente, Navas, Hernández – Illarramendi (C) (76. Zubeldia), Zurutuza – Januzaj (82. Sandro Ramírez), Merino, Oyarzabal – José (88. H. Moreno).
Moyà – Zubeldia, H. Moreno, Juanmi, Sangalli, Sandro Ramírez, Muñoz.
Estadio Municipal de Anoeta, Donostia-San Sebastián
27073 diváků
Bilbao
Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, San José (46. Beñat) – I. Gómez, Muniain (C) (70. Guruzeta), I. Córdoba (46. Raúl García) – I. Williams.
Simón – Núñez, Beñat, Susaeta, Raúl García, Balenziaga, Guruzeta.

Real Sociedad protáhl svou neporazitelnost na pět zápasů, když si před svými fanoušky dokázal poradit ve vypjatém utkání s Athleticem Bilbaem. O osudu utkání rozhodl první poločas, během něhož se prosadili Mikel Oyarzabal a Willian José. Za hosty už jen snižoval po dorážce neproměněné penalty Raúl García. Konečný výsledek derby zní. Real Sociedad 2 Athletic Bilbao 1.
90+3'
90'
Nad rámec dnešního zápasu byly nastaveny 3 minuty.
88'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Héctor Moreno.
87'
Athletic Bilbao touží po vyrovnání, které mohl přinést centr ze standardní situace, jenže skončil u brankáře.
82'
Bilbao právě vstřelilo branku!
RAÚL GARCÍA sice nemířil z pokutového kopu přízemní střelou k levé tyči dostatečně dobře a Gerónimo Rulli předvedl skvělý zákrok, proti jeho následné dorážce ve skluzu už byl ale bezmocný! Athletic Bilbao se vrátil do zápasu.
82'
Raúl García nyní neproměňuje pokutový kop!
82'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Adnan Januzaj, přichází Sandro Ramírez.
81'
Raúl Navas ve hlavičkovém souboji udeřil jednoho z protihráčů pěstí do obličeje. To mohla být i červená.
80'
Athletic Bilbao vybojoval na pravé straně hřiště rohový kop, který rozehrál Beñat. Penalta!
78'
Real Sociedad rozehrál standardní situaci nakrátko a k ničemu se nedostal, stejně jako po následné dlouhé kolmé přihrávce za obranu. Domácí čekají na brejky.
77'
Adnan Januzaj si u pravého rohového praporku dobře pokryl míč tělem a dokázal vybojovat volný přímý kop v podobě zkráceného rohového kopu.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Asier Illarramendi, přichází Igor Zubeldia.
73'
Beñat se po přihrávce z pravé strany dobře opřel do míče, jenže jeho střela pravačkou nabrala opačnou faleš a zpoza šestnáctky zamířila vedle levé tyče.
71'
Domácí brankář Gerónimo Rulli si po necelé půlhodině hry připsal jeden a skvělý zákrok, jinak je v bráně domácího Realu Sociedad naprosto bez práce.
70'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Gorka Guruzeta.
70'
Athletic Bilbao už neví, kudy by se dostal do pokutového území Realu Sociedad. Hosté to nyní zkusili diagonálním pasem, který skončil v zámezí.
68'
Real Sociedad začal hrát po přestávce pasivně a nyní se soustředí především na bránění. Kolmý oblouček za obranu z pohledu hostí vůbec nic nepřinesl.
66'
Joseba Zaldúa se ocitl na pravé straně obranné poloviny svého týmu pod tlakem a Ibai Gómez zásluhou dobrého napadání vybojoval pro Athletic autové vhazování.
65'
Raúl García podstoupil ostrý souboj, během něhož ho nepříjemným skluzem sestřelil Theo Hernández.
64'
Ze zápasu už uběhlo více než 63 minut a po přestávce jsme zatím neviděli ani jednou slibnou šanci.
60'
Mikel San José chtěl u levé postranní čáry odkopnout míč do bezpečí, jenže trefil Adnana Januzaje.
59'
Hra je nyní hodně neurovnaná a na hrací ploše dochází k jednomu ostrému souboji za druhým.
55'
Theo Hernández byl nepříjemně sražen v souboji koleno na koleno Anderem Capou, kterého si rozhodčí správně našel, a udělil mu žlutou kartu.
54'
Iker Muniain stál na konci krásné kombinační akce na jeden dotek a zpoza šestnáctky napřáhl k přízemní technické střele, která o přibližně metr a půl minula vzdálenější pravou tyč domácí brány Sociedadu.
53'
Athletic Bilbao se pokusil zrychlit hru kolmou přihrávkou na ose hřiště, zamířila ale do území nikoho.
50'
Mikel Merino byl u pravé postranní čáry zdvojen hostující obranou a raději zvolil zpětnou přihrávku.
49'
Gerónimo Rulli pobavil fanoušky Realu Sociedad, když se ho jeden z hráčů hostujícího celku pokusil překonat střelou z poloviny hřiště a krásně si zpracoval míč na prsa! Velký nadhled.
47'
Athletic Bilbao vstupuje do druhého poločasu s dvoubrankovým mankem a jednou změnou v sestavě, když Raúl García o přestávce nahradil Iñiga Córdobu.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel San José, přichází Beñat.
46'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Raúl García.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:16.
Domácí Mikel Oyarzabal a Willian José zatím režírují vydařený zápas Realu Sociedad, který během prvního poločasu pustil soupeře pouze do jedné šance a sám dvakrát dokázal udeřit, přičemž druhý gól stál opravdu za to. Skóre po prvním poločase na Estadio Municipal de Anoeta nyní zní. Real Sociedad 2 Athletic Bilbao 0.
45+1'
45+1'
Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.
45'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Dvojice obránců Athletica Bilbaa nedokázala odvrátit míč razantně z pokutového území a WILLIAN JOSÉ toho parádně využil, když se zpoza šestnáctky bez přípravy položil do volného míče a výstavní střelou bez přípravy vymetl pravý horní roh brány Athletica – 2:0!
42'
Adnan Januzaj se na pravé straně šestnáctky otočil s míčem, přestože byl pod tlakem, a Willian José po jeho zpětné přihrávce na značce pokutového kopu vystřelil bez přípravy, jeho pokus byl ale zablokován.
41'
Real Sociedad mohl udeřit po stříleném centru z rohového kopu, hosté ale dokázali míč odvrátit.
40'
Blíží se závěr prvního poločasu a ne, že bychom sledovali nějak extrémně atraktivní fotbal. Naopak. Na kopačkách obou týmů je hodně nepřesností a ztrát.
37'
Athletic Bilbao v závěru prvního poločasu začíná přidávat na otáčkách, zatím ale není v ideálním rytmu.
34'
Domácí fotbalisté se na pravé straně šestnáctky dostali k střílenému přízemnímu centru z ostrého úhlu, který orazítkoval vnější stranu přední tyče Athletica Bilbaa. Mohlo to být 2:0.
31'
Joseba Zaldúa využil otevřeného prostoru před sebou a ze střední vzdálenosti napřáhl k prudké střele pravačkou, která zamířila vysoko nad bránu.
30'
Do šestnáctky domácího týmu přilétl parádní dlouhý kolmý pas, po kterém se dostal k hlavičce jeden z hostů a snažil se chytře přehodit Gerónima Rulliho, domácí brankář se ale zaskočit nenechal a levou rukou míč vytáhl na rohový kop! Fantastický reflexivní zákrok!
29'
Iñaki Williams dobře napadal domácího brankáře po malé domů jednoho z obránců Realu Sociedad a Gerónimo Rulli předvedl hodně špatnou přihrávku.
27'
Real Sociedad sice z rohového kopu nic vytěžit nedokázal, jenže stále má vývoj utkání pevně ve svých rukou. Hostům schází dynamičnost, zatímco fanoušci domácího týmu nikoliv, když v hledišti neustále skáčou a těší se z vedení, o které se postaral Mikel Oyarzabal.
25'
Willian José si na přední tyči naběhl na parádní zpětný centr z levé strany šestnáctky a ostrého úhlu a tečí se ho snažil usměrnit ke vzdálenější pravé tyči, jenže jeden z obránců hostí míč odvrátil na rohový kop.
24'
David Zurutuza vyrážel z vlastní šestnáctky do rychlého protiútoku a Ibai Gómez ho zezadu evidentně zatáhl za dres, taktický faul ale kartou potrestán nebyl.
22'
Real Sociedad měl rohový kop k dispozici pro změnu na pravé straně hřiště a do šestnáctky navíc mířil dobrý centr, který Iago Herrerín vyboxoval pěstí.
19'
Atletic Bilbao na levé straně hřiště rozehrál rohový kop, jenže po následném centru byl jednomu z hostujících hráčů odpískán útočný faul.
16'
Athletic Bilbao poslal do šestnáctky dlouhý kolmý pas, který byl odvrácen, a navíc z toho byl gól, protože MIKEL OYARZABAL po odkopu Williana Josého přehlavičkoval jednoho z obránců hostujícího týmu, poté si na hranici šestnáctky píchl míč kolem vybíhajícího brankáře Iaga Herrerína a skóroval do prázdné brány! Real Sociedad vede 1:0! Asistence: Willian José.
15'
Kolmá přihrávka Realu Sociedad propadla do šestnáctky a Mikel Merino se snažil ve skluzu zakončit, místo míče ale trefil brankáře Iaga Herrerína.
13'
Ze zápasu uběhlo úvodních dvanáct minut a zatím marně čekáme na nějakou slibnou příležitost, po které by se brána jednoho z týmů otřásala v základech.
11'
Adnan Januzaj se snažil dostat k míči u pravé postranní čáry, jenže během sprintu tahal za dres Yuriho Berchiche. Následoval útočný faul a hvizd.
10'
Mikel Oyarzabal se snažil prosadit na pravé straně šestnáctky, jenže si ve sprintu přišlápl nechtěně míč, který mu během pohybu vpřed unikl následně do zámezí.
8'
Athletic Bilbao napadá rozehrávku domácího týmu hodně vysoko, když už se ale dostane k míči, následuje zbytečná ztráta v podobě příliš dlouhé kolmé přihrávky.
7'
Theo Hernández a Iñaki Williams podstoupili souboj o vysoký míč, během něhož měl hostující útočník nohu hodně vysoko, protihráče ale do hlavy nezasáhl.
5'
Willian José se ocitl v pokutovém území v obrovské příležitosti a po kličce hostujícímu brankářovi si šel pro penaltu, která by se zřejmě pískala, kdyby celé situaci nepředcházel ofsajd.
4'
Ibai Gómez se snažil prosadit na pravé straně šestnáctky a jeho střílený centr lapil na přední tyči Gerónimo Rulli.
3'
Asier Illarramendi na pravém křídle rozehrál standardní situaci a na vzdálenější levé tyči se dostal k hlavičce Mikel Oyarzabal, našel ale pouze náruč brankáře.
2'
Další nepřesný kolmý pas domácích, který tentokrát z levé strany hřiště zamířil na kopačku Iaga Herrerína, brankáře Athletica Bilbaa, který okamžitě urazil míč do bezpečí.
1'
Real Sociedad obstaral výkop zápasu a ihned nakopl míč podél pravé postranní čáry směrem vpřed. Z prvního útoku domácích ale bylo pouze autové vhazování, které obstaral Yuri Berchiche.
1'
Fotbalisté obou týmů právě přichází na hrací plochu a do výkopu zápasu zbývají už jen necelé tři minuty.

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, D. Llorente, Navas, Hernández – Illarramendi (C), Zurutuza – Januzaj, Merino, Oyarzabal – José.
Náhradníci: Moyà – Zubeldia, H. Moreno, Juanmi, Sangalli, Sandro Ramírez, Muñoz.

Athletic Bilbao: Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, San José – I. Gómez, Muniain (C), I. Córdoba – I. Williams.
Náhradníci: Simón – Núñez, Beñat, Susaeta, Raúl García, Balenziaga, Guruzeta.

Rozhodčí: Antonio Mateu. Asistenti: Pau Cebrián, José Naranjo. Čtvrtý rozhodčí: Antonio Monter.
Athletic Bilbao by byl určitě rád v tabulce mnohem výše, alespoň se ale nachází v klidném středu tabulky. V sobotu odpoledne ho ovšem čeká náročný zápas na hřišti Realu Sociedadu, jehož hráči neprohráli čtyřikrát v řadě a navíc mají o bod více. Bilbao v letošní sezóně La Ligy vyhrálo venku pouze jednou, když 7. ledna vyhrálo těsně 2:1 na stadionu trápící se Celty Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.