La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Real Betis - 4. dubna 2019   21:30

Real Sociedad
18' Juanmi (Oyarzabal) • 83' Oyarzabal (Juanmi)
2:1
(1:0)
Real Betis
56' Canales  (Tello)
Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Muñoz (76. Hernández) – Sangalli (62. Sandro Ramírez), Zubeldia, Merino, Oyarzabal (C) – Juanmi, José (81. Barrenetxea Muguruza).
D. M. Jiménez – J. B. Trejo, J. M. Mateo
Estadio de Anoeta, San Sebastián
16 417 diváků
Real Betis
Pau López – Mandi, Feddal, Sidnei – Barragán, W. Carvalho, Guardado (C), Tello (77. Lainez) – Canales, Lo Celso (67. Joaquín) – Morón (67. Jesé).
Robles – Bartra, Emerson, Jesé, Joaquín, Kaptoum, Lainez.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:13.
Je dobojováno! San Sebastian dnes rozhodně nebyl více na míči, ale i tak si své důležité vítězství naprosto zasloužil. Domácí sázeli na rychlé protiútoky, které byly v jejich podání mnohem účinnější, než útočení Betisu do plných. Byl to právě Real Sociedad, který se v sedmnácté minutě ujal Juanmiho gólem vedení. O to po změně stran přišel kvůli trefě Canalese, ovšem v atraktivní závěrečné půlhodině si vzal svůj náskok zpět, když se prosadil ve skvělé formě hrající Oyarzabal. Domácí tak upravují svou bilanci na 10 výher, 10 remíz a 10 porážek, čímž se v tabulce dostali právě před Betis na deváté místo.
90+3'
90+2'
Domácí se stáhli do hodně hlubokého bloku, který Betis zkusil překonat dlouhým nákopem na hrot. Úspěch to ale nepřineslo a po faulu mladíka Laineze znovu rozehrává Rulli.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány tři minuty.
90'
Ani náznakem se Betis nemůže dostat do závěrečného tlaku. Rulli využívá odpískaného faulu k tomu, aby před odkopem pošetřil nejednu cennou vteřinku.
89'
Do nohy Juanmiho se zakousla křeč, od kterého ho vysvobodil gólman Betisu. Realizační tým San Sebastianu tak mohl zůstat na střídačce.
88'
Juanmi nedostal přesnou přihrávku od Thea Hernándeze, který táhl rychlý protiútok dva na dva. Z celé akce resultuje jen odkop od hostující branky.
87'
Ramírezův centr se neujal a stejně tak hodně odvážná rána Zubeldii, která letěla vzduchem přinejmenším pětatřicet metrů. Pau López každopádně zasahovat nemusel.
86'
Guardadovi byl písknut faul nedaleko od pravé postranní čáry. Domácí mohou zahrozit ze standardní situace a případně i definitivně rozhodnout.
85'
Moc času na odpověď Betisu nezbývá. Zvlášť poté, co hosté nic nevytěžili ze získaného rohového kopu.
83'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Zhruba deset minut před koncem si San Sebastian bere zpět ztracený náskok! Domácí vysunuli presink a po zisku míče od Thea Hernándeze na nic nečekali. Opět u tohovšeho byl MIKEL OYARZABAL, který náramně sladil svůj náběh s centrem Juanmiho a střelou z první propálil brankáře, který si na míč sáhl, ale zastavit ho nedokázal.
82'
Ander Barrenetxea Muguruza to hned na úvod svého působení přehnal s razancí. Prudké strčení Canalese znamená hostující rozehrání z obranné půlky.
81'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Willian José, přichází Ander Barrenetxea Muguruza.
80'
William Carvalho s obtížemi přešel půlící čáru a hned vzápětí si vynutil faul v podání Williana Josého. Mezitím se na straně Realu Sociedad chystá další změna.
79'
Po mnoha divočejších minutách se hra trochu uklidnila. Betis nespěchal s posunem vpřed a hned po první odvážnější přihrávce o míč přišel.
77'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Cristian Tello, přichází Diego Lainez.
76'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aihen Muñoz, přichází Theo Hernández.
75'
Aihen Muñoz má větší problém se zadním stehenním svalem na pravé noze. S největší pravděpodobností to bude on, který jako další přepustí místo některému z náhradníků.
74'
Do konce zápasu zbývá poslední čtvrthodina. Na první pohled je jasné, že žádnému týmu případný bod za remízu nestačí. San Sebastian i Real Betis potřebují vyhrát, aby si zvýšili šance na postup do pohárové Evropy.
73'
Hosté hrubě pokazili přechodovou fázi. Oyarzabal jednu z přihrávek vystihl a nabídl míč do vápna. Juanmimu byl balón ukopnut k Josému a ten zprava těsně minul.
72'
V posledních minutách se nám hra hodně otevřela. Využít toho mohl Sandro Ramírez, jenže to by musel lépe naložit se střelou z pravého kraje pokutového území.
71'
Real Sociedad ubránil roh a během pár vteřin přešel do zajímavého protiútoku. Juanmi však dlouho otálel se zakončením a pod tlakem Joaquína vystřelil hodně nepovedeně.
70'
Hned vzápětí další možnost pro Betis. Opět u toho byl Jesé, který díky šťastné teči přihrál za obranu na Sidneiho. Tomu ukopl míč Sandro Ramírez za cenu rohového kopu.
69'
Mužstvo ze Sevilly zaútočilo do nezformované obrany. Svou akci trochu zbrzdilo, ale i tak si vytvořili velkou šanci! Přes Barragána a Jesého se míč dostal před malé vápno na střídajícího Joaquiína. Rulli proti němu rychle vyběhl a střelu zblízka vyrazil.
67'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Joaquín.
67'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Lorenzo Morón, přichází Jesé.
66'
Domácí teď hodně špatně přistupovali k soupeřům vlastnící balón. Betis si svou akci pokazil sám – po hodně nepřesném centru bude vhazovat Zaldúa.
65'
Nyní už se píská, a to po zákroku na Williana Josého. Došlo k němu jen uprostřed hřiště, a tak se Pau López zatím nemusí bát nějakého ohrožení.
64'
Na hřišti se začíná trochu přitvrzovat. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil Joseba Zaldúa, který byl na pravé straně zastaven hodně důrazným zákrokem. O faul se ale nejednalo.
63'
Pau López dobře anticipoval kolmici za obranu a včas vystartoval za míčem, u kterého byl o chloupek dříve než sprintující Juanmi.
62'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Luca Sangalli, přichází Sandro Ramírez.
61'
Oyarzabal při pokusu o střelu z hranice pokutového území promáchl a místo míče trefil nohu Mandiho, což bylo posouzeno jako neoddiskutovatelný faul.
60'
Držení míče: 35% – 65%.
59'
Defenzivní hráči Betisu si zahrávali s ohněm při kombinaci ve vlastním pokutovém území. O balón přišli a ve výsledku se museli spolehnout až na Lópeze, který zhatil šanci Willianem Josém.
58'
Domácí nic nevymysleli z rohového kopu. K tomu všemu minimálně na chvíli přišli o Aritze Elustonda, který po srážce se po tvrdé srážce skácel k zemi.
56'
Real Betis právě vstřelil branku!
Hosté z nenápadné akce vyrovnávají na 1:1! Real Sociedad si za to může tak trochu sám, protože obránci dostatečně nehlídali SERGIA CANALESE ve chvíli, kdy na něj šla Tellova přihrávka z křídla. Pohotovou střelu z první neměl Rulli šanci chytit.
55'
Další centr Barragána byl sražen na rohový kop. A ani z něj nebezpečí nevzešlo, protože Rulli centr vyboxoval. Vše skončilo ofsajdem Canalese.
54'
Stále se hraje na útočné polovině Betisu. I v probíhající čtyřiapadesáté minutě ale platí, že si nebyl schopen vytvořit žádnou gólovou šanci.
52'
Cristian Tello si u postranní čáry hezky povodil Zaldúu. Ten se ho rozhodl zastavit prostřednictvím faulu, za který byl napomenut žlutou kartou.
50'
Real Sociedad měl velké problémy s tím, aby se vymanil z nepříjemného presinku. Vše vyřešil až vysvobozující výkop k Pau Lópezovi.
49'
Antonio Barragán poslal do šestnáctky další centr. Místo nějaké šance ale vytvořil jenom rutinní zákrok pro domácího strážce branky.
48'
I na začátku druhé půle musí San Sebastian hlavně bránit. Nyní se však nesnaží příliš napadat postupnou rozehrávku.
47'
Barragánův centr z pravého křídla domácí obrana odvrátila jenom částečně. Míč odvrátila ke Canalesovi, s jehož střelou z voleje neměl Rulli žádný problém.
46'
Ani jeden z trenérů před startem druhého poločasu nestřídal, a tak na obou stranách pokračujeme v původních základních jedenáctkách.
46'
Betis vstoupil do zápasu mnohem lépe a dobrých deset minut nepustil domácí hráče z jejich obranné poloviny. Svou převahu ale nezužitkoval a v osmnácté minutě sám inkasoval po chybně nařízeném rohovém kopu z kopačky Juanmiho. Real Sociedad si v ofenzivě celkově počínal mnohem efektivněji a nad podrážděným soupeřem díky tomu vede 1:0.
45'
45'
Těsně před koncem úvodního poločasu z dobrých třiceti metrů vypálil nejlepší střelec Betisu Sergio Canales. Rulli na přízemní pokus dobře viděl a měl hodně času na jeho likvidaci.
44'
O rozehrávku standardní situace se postaral Willian José, který z poměrně velké dálky zkusil přímou střelu na branku. Tu ale vůbec netrefil a ohrozil jen pozorného podavače míčů.
43'
Juanmi spěchal za kvalitním nákopem z rychlé rozehrávky na polovině San Sebastianu. Barragán ho ve sprinterském souboji viditelně fauloval a řekl si o žlutou kartu.
42'
Tým z Andalusie se na několik desítek vteřin usadil poblíž domácího vápna. Kromě nekončené série přihrávek ale nevymyslel vůbec nic. Zatím.
40'
Právě Feddal splnil své defenzivní povinnosti v pokutovém území, odkud odehrál další z centrů. Hosté rychle přepli do ofenzivy, ovšem Morónova střela zpoza vápna branku minula.
39'
Další faul v hostujícím podání. Oyarzabal dostal nakopáno od Feddala, který už jednu žlutou kartu má a nyní může hovořit o velkém štěstí, že ještě může pokračovat hře.
38'
Mikel Oyarzabal přízemní centr z pravé strany naprosto pokazil. Naštvaná grimasa jednadvacetiletého záložníka mluví za vše.
37'
Cristian Tello se prakticky vůbec nedostává do hry. Teď jsme si ho mohli všimnout jenom díky jednoznačnému faulu na křídle.
35'
Na hrací ploše zůstává v nefotbalové pozici ležet domácí obránce Diego Llorente. Kvůli problému s levou nohou rozhodčí hru zastavil.
34'
Juanmi se parádně uvolnil od přechytračeného protihráče. Náznak protiútoku však zhatil naprosto mizerným pasem na nabízejícího se Josého.
33'
Velký souboj mezi Sidneim a Oyarzabalem skončil lépe pro domácího fotbalistu, který pro svůj tým vybojoval aut z prostoru vedle pokutového území.
32'
Jeden z hostujících obránců se stihl vrátit s Juanmim, jehož křižnou střelu z úhlu zablokoval. Míč přistál u Zouhaira Feddala a ten o zakopl do relativního bezpečí.
31'
Tentokrát celek ze Sevilly rohový kop přečkal bez úhony. Centr z levého čtvrtkruhu totiž sebral nikým neobtěžovaný muž v brankářských rukavicích.
30'
Držení míče: 41% – 59%.
29'
Domácí akce skončila v samotném zárodku kvůli ofsajdu. V přehuštěném středu hřiště ale získali balón zpět a José tak mohl vyslat tvrdou střelu z hranice vápna, kterou López vytěsnil na roh.
28'
Juanmi dostal přihrávku za paty, kde mu balón sebral Guardado. V případě lepšího pasu by Pau López čelil nebezpečné střele z patnácti matrů.
27'
Žádné nebezpečí z hostujícího snažení nevzniklo. Dlouhý centr z hloubi pole putoval jenom do rukavic Gerónima Rulliho.
26'
Betis hodně rozvážně kombinoval na vlastní polovině. Směrem dopředu rozhodně nespěchal, ovšem po náhlém zrychlení už je nedaleko od vápna.
25'
Ze vzdálenosti šestadvaceti metrů vystřelil z přímého kopu sám faulovaný Guardado. Balón však poslal nad horní tyč Rulliho brány.
24'
Guardado se pustil do individuálního průniku, který byl zřejmě určen záhubě. Přesto z něj vytěžil nebezpečný přímý kop a k tomu žlutou kartu pro Llorenteho.
22'
Willian José napřáhl levačkou z poměrně velké dálky. Branku sice trefil, ale Pau López stejně neměl problém nepříliš razantní pokus u levé tyče zastavit.
21'
Merino zkusil nakopnout míč za obranu. To se mu podařilo, jenže místo Josého našel jenom brankáře Lópeze.
20'
Hosté mohli rychle odpovědět, a to rovněž z rohového kopu. Defenziva Realu Sociedad se však podobně překvapit nenechala.
18'
Hráči Betisu vehementně protestovali, že se onen roh neměl vůbec kopat. Sice měli pravdu, ale rozhodčí jim za neslušné chování ukázali žluté karty.
18'
Dokonale sehraný secvičený signál znamená první gól a vedení pro domácí jedenáctku! JUANMI vyběhl z hlubka těl směrem k penaltovému puntíku a tam z prvního doteku přesměroval Oyarzabalův centr z pravé strany za Lópezova záda.
16'
Cristian Telo na hranici hostujícího vápna atakoval Zaldúu. Zákrok to byl čistý, ovšem domácí budou pokračovat rohovým kopem.
15'
Joseba Zaldúa se vřítil do vápna, odkud neodcentroval přesně, nicméně míč se před Lópeze vrátil a Juanmi z dobré pozice hlavičkoval jen kousek nad břevno.
14'
Hosté překonali soupeřovu obranu několika rychlými přihrávkami. Ta poslední od Lo Celsa ale nebyla pro sbíhajícího Moróna dostižitelná.
13'
Diego Llorente přesně na půlící čáře fauloval v úvodu hodně aktivního Lo Celsa. Kopat se tak bude proti Rullimu.
12'
Jediným dlouhým nákopem San Sebastian přešel až do pokutového území. V něm se ke střele dostal Oyarzabal, avšak trefil jenom prvního beka.
11'
Sergio Canales v rychlém protiútoku roztáhl hru doleva na Lo Celsa, nicméně jeho centr před Rulliho brankou zneškodnil Aihen Muñoz.
10'
Až v desáté minutě se k souvislejšímu útoku dostal i Real Sociedad. Domácí se pokusili zahrozit z centrů, ovšem ty měly hodně daleko k dokonalosti.
9'
Antonio Barragán předal míč a naběhl si do křídelního prostoru, odkud po chytré narážečce odcentroval na Moróna. I s jeho hlavičkou si však Rulli poradil.
7'
Úvodní zákrok pro domácího brankáře Rulliho. Moc složitý ale nebyl, protože Lo Celsova dostatečně razantní střela z dvaceti metrů letěla přesně na něj.
6'
Juanmi dostal dobrý nápad v podobě kolmice za obranu. José měl podobnou myšlenku, jenže přihrávka k němu neprošla.
5'
Sidnei nabral parádní rychlost a neměl problém s přechodem středu hřiště. Nakonec dobře načasoval přihrávku na Canalese, jenže ten byl jedním z obránců odtlačen do autu.
4'
Canalesův centr byl odvrácen na Lo Celsa, který si dlouze chystal míč na střelu. Ta neprošla a navíc byl pískán útočný faul.
3'
Betis dobré dvě a půl minuty nepustil soupeře na balón a ze své počáteční aktivity vytěžil výhodu rohového kopu.
2'
O úvodní výkop zápasu se obstarali hosté, kteří nastupují v šedých, zatímco domácí v tradičních bílomodrých dresech.
1'

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – Zaldúa, A. Elustondo, D. Llorente, Muñoz – Sangalli, Zubeldia, Merino, Oyarzabal (C) – Juanmi, José.
Náhradníci: Moyà – Barrenetxea Muguruza, Hernández, Bautista, H. Moreno, Pardo, Sandro Ramírez.

Real Betis: Pau López – Mandi, Feddal, Sidnei – Barragán, W. Carvalho, Guardado (C), Tello – Canales, Lo Celso – Morón.
Náhradníci: Robles – Bartra, Emerson, Jesé, Joaquín, Kaptoum, Lainez.

Rozhodčí: D. M. Jiménez – J. B. Trejo, J. M. Mateo.
Vzájemné zápasy

17.01.2019 San Sebastian – Real Betis 2:2
10.01.2019 Real Betis – San Sebastian 0:0
02.12.2018 Real Betis – San Sebastian 1:0
01.03.2018 Real Betis – San Sebastian 0:0
01.10.2017 San Sebastian – Real Betis 4:4.
Real Betis

Celek ze Sevilly obsadil v minulé sezóně vynikající šesté místo a minimálně stejné ambice měl i na startu tohoto ročníku. Betisu se však ani zdaleka nedařilo podle představ. Po třináctém kole byl až na čtrnácté pozici, nicméně díky velké vyrovnanosti většiny tabulky stále živí velmi reálnou naději na postup do evropských pohárů. S bilancí jedenácti výher, sedmi remíz a jedenácti porážek je Betis devátý a ztrácí hratelné čtyři body na šestý Alavés. Po devětadvaceti zápasech se nachází na negativním skóre 33:37. Nejlepším střelcem je s šesti přesnými zásahy Sergio Canales. Pouze o gól méně pak mají záložníci Loren Morón a Giovani Lo Celso.
Real Sociedad San Sebastian

Domácí tým byl až do třetího března v kalendářním roce 2019 neporažen. Místo výher ale sbírá především remízy, kterými dopadly i poslední dva zápasy proti Levante a Valaldolidu. Celkově se dá dosavadní počínání San Sebastianu označit za průměrné. S bilancí devíti výher, deseti remíz a deseti porážek je se skóre 34:34 na jedenáctém místě, přičemž ho od pohárů dělí sedm, a od sestupového pásma osm bodů. Nejlepším ligovým střelcem tohoto celku je Mikel Oyarzabal. Jednadvacetiletý talent má na kontě už jedenáct tref. Na záda mu s devíti góly dýchá Willian José.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třicátého kola nejvyšší španělské soutěže. Od jednadvaceti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na utkání mezi San Sebastianem a Realem Betis!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.