La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : D. Alavés - 4. dubna 2019   19:30

Sevilla
41' Mesa (Sarabia) • 80' Sarabia (Ben Yedder)
2:0
(1:0)
Sevilla
Soriano – Navas (C), Carriço, Kjaer, Escudero – Sarabia, Mesa (73. Rog), Gonalons, F. Vázquez (86. Promes) – Ben Yedder, Munir (82. André Silva).
Díaz Sánchez – Amadou, Sergi Gómez, Gil, André Silva, Rog, Promes.
Martínez – Alonso, Noval
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán
D. Alavés
Pacheco (C) – Martín, Navarro, Laguardia, R. Duarte – Inuj (67. Twumasi), Pina (75. Brašanac), Wakaso, Jony – Bastón, Calleri (75. Guidetti).
Sivera – Brašanac, Ely, Guidetti, Rolán, Twumasi, Vigaray.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 6:2. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:18.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Sevilly, která svého soupeře porazila poměrem 2:0. Druhé dějství připomínalo spíše agresivní pojetí hry, sledovali jsme totiž celou řadu nedovolených zákroků, přičemž hlavní sudí tasil jednu kartu za druhou. Sevilla i tak měla více ze hry, avšak dlouhou dobu jsme žádnou vyloženou šanci neviděli. Deportivo se snažilo s nepříznivým výsledkem něco udělat, avšak místo vyrovnání podruhé inkasovalo, o což se tentokráte postaral Sarabia.
90+5'
90+4'
Zdá se, že dnešní utkání už žádnou další branku nenabídne. Do konce zápasu totiž nezbývá moc času, míč se nachází na polovině hřiště.
90+3'
Soriano rozehrával balón po zemi do strany, přičemž se Escudero nikam zbytečně nehnal. Místo toho přihrával na vedle stojícího Kjaera.
90+2'
Sevilla zahrávala ještě jeden rohový kop, na který se pokoušel naskočit obránce Carrico. Jeho hlavička směřovala vedle, Pacheco nezasahoval.
90'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, o vítězi se zdá být rozhodnuto. Ještě můžeme počítat s nastaveným časem.
87'
Guidettimu se podařilo odcentrovat k zadní tyči, kde měl dobrou pozici na zakončení Jony. Jeho hlavička o zem nakonec doskákala vedle brankové konstrukce.
86'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Quincy Promes.
85'
Na opačné straně to Navas zkoušel přihrávkou do malého vápna, avšak do dráhy letu míče se postavil Laguardia, který odrazil balón za brankovou čáru.
84'
Wakaso se včas vrátil na vlastní polovinu, kde se mu podařilo zastavit výpad soupeře. Následovala prudká kolmice, kterou dokázal přečíst Carrico.
83'
Ani v tomto případě se hosté daleko s míčem nedostali, obrannou povinnost si totiž splnil Escudero, který čistým způsobem obral Brašance o balón.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Munir, přichází André Silva.
81'
Tohle bude pro Alavés už hodně složitá mise, hosté totiž budou muset dotahovat dvoubrankové manko. Do konce zápasu nezbývá už moc času.
80'
Sevilla právě vstřelila branku!
Po delší době přišla vyložená šance, která končí druhou brankou! Deportivo chybovalo u půlící čáry, soupeř posléze rozjel velice nebezpečný protiútok, který nakonec přinesl přihrávku do volného prostoru, kde číhal PABLO SARABIA. Přízemní rána k bližší tyči slavila úspěch, Sevilla vede o dvě branky.
80'
Martín to nyní nevyřešil zrovna nejlépe, jeho přihrávka totiž měla směřovat na Brašanace, který míč nezastihl na hřišti. Soriano tak bude vykopávat.
79'
Vzápětí to centrem do pokutového území zkoušel Jony, který našel pouze nohu protihráče. Na opačné straně se o to podobné pokoušel aktivní Sarabia.
78'
Bastón si u postranní čáry pomohl dalším nedovoleným zákrokem, hra se často kouskuje. Navas rozehrával po zemi, k míči se dostal také brankář Soriano.
77'
Sevilla musela poprvé v tomto utkání střídat, jednalo se o vynucenou změnu. Mesa totiž odstoupil ze hřiště kvůli zdravotním problémům, ve středu pole ho nahradil Rog.
76'
Již se žlutou kartou hrající Wakaso si počínal hodně ostrým způsobem, neboť fauloval Munira. Klidně mohl přijít druhý kartónek, což se zatím neděje.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází John Guidetti.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Tomás Pina, přichází Darko Brašanac.
74'
Akce domácího celku musela být přerušena, hlavní sudí totiž odhalil hraní rukou v podání Munira, který se výroku hodně diví. Jednalo se o spornou záležitost.
73'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Roque Mesa, přichází Marko Rog.
72'
Do pokutového území se nastěhoval také domácí obránce Carrico, který zakončoval daleko vedle branky. Pacheco tuto střelu pouze kontroloval pohledem.
71'
O pár vteřinek později přišel na řadu další faul z domácí strany, soupeř tak rozehrával z vlastní poloviny. Laguardia hledal Calleriho, jenž proti Carricovi neuspěl.
70'
Dnešní utkání nabízí celou řadu žlutých karet. Hodně nevybíravý zákrok nyní vytasil Navarro, který u postranní čáry doslova sestřelil Munira.
69'
Sledovali jsme autové vhazování z levé strany, o které se postaral domácí Escudero. Jeho přihrávka směřovala mezi protihráče, navíc Vázquez fauloval.
67'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Patrick Twumasi.
67'
Žlutou kartu dostává Borja Bastón (Deportivo Alavés).
64'
Na zemi skončil rozehrávající Pina, kterého zezadu zpracovával Vázquez. Další jednoznačný faul, Laguardia rozehrál prudkou přihrávkou do strany.
63'
Navas se rychlostně pokoušel dostat na útočnou polovinu, avšak před samotnou hranicí raději přiťukl vedle stojícímu Gonalonsovi, který hledal Ben Yeddera.
62'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, Sevilla stále vede o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může otočit.
61'
Soriano to nyní neudělal zrovna nejlépe, padající míč totiž podběhl, avšak poté se včas dostal zpět do pokutového území. Hosté tak budou vhazovat.
60'
Aby toho nebylo málo, tak hlavní sudí nezapomněl na nedovolený zákrok v podání Piny, který rovněž obdržel kartónek žluté barvy.
59'
Kjaer musel pořádně zabrat směrem dozadu, nakonec s vypětím všech sil prodlužoval za sebe, kde se nacházel pochopitelně celkem znuděný brankář Soriano.
58'
Přenesení hry směřovalo na pravou stranu, kde se Jonymu nepodařilo zpracovat balón. Ten tak skončil v zámezí, vhazovat bude moci Escudero.
57'
Na opačné straně to nečekaným způsobem zkoušel Navas, jehož centr málem překvapil brankáře Pacheca. Míč ale skončil pouze na horní síti.
56'
Jony to zkoušel centem k zadní tyči, kde se dokázal prosadit Navarro. Druhý jmenovaný ještě vracel před branku, kde se k hlavičce dostal Pina.
55'
Navas nakonec přenechal rozehrávku právě Sarabiovi, který kroutil balón směrem do malého vápna. K hlavičce se dostal Ben Yedder, který protáhl Pacheca.
54'
Žlutou kartu dostává Roque Mesa (Sevilla FC).
54'
Hradba těl dokázala zablokovat střelecký pokus v podání Vázqueze, posléze si nedovoleně pomáhal Duarte, který faulem zastavil Sarabiu.
53'
Na opačné straně si Bastón nedokázal ideálním způsobem zalepit balón, načež fauloval Kjaera. Hlavní sudí okamžitě odpískal ve prospěch domácích.
52'
Ve středu hrací plochy měl celkem málo času na ideální řešení akce hostující Pina, který na jistotu přihrával zpět k šestnáctce, kde číhal Pacheco.
51'
Navíc si domácí celek vybojoval rohový kop z pravé strany. Už osmý rohový kop rozehrával Sarabia, po jehož centru pálil vysoko nad branku aktivní Munir.
50'
Jeho odklizení neposedného míče opět skončilo pouze u Pacheca, který rozehrával urychleně. To spíše uškodilo, avšak Sevilla se daleko s míčem nedostala.
49'
Hrací předmět doskákal daleko za brankovou čáru, Pacheco si tak vyzkoušel další odkop od své svatyně. Tentokráte byl ve vzduchu úspěšnější Mesa.
48'
Z vlastní poloviny rozehrával volný kop Kjaer, který to zkoušel velice prudkým pasem na pravou stranu, kde se Sarabiovi nepodařilo zpracovat míč.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Žlutou kartu dostává Mubarak Wakaso (Deportivo Alavés).
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl jedinou branku. Sevilla vstoupila do tohoto zápasu velice aktivně, avšak celou dobu narážela na pozornou obranu. Domácí se přeci jenom dostali k několika střeleckým pokusům, avšak drtivá většina směřovala kolem branky soupeře. Deportivo zvolilo spíše obrannou taktiku, směrem dopředu je to zatím celkem bezzubé. Sevilla se ke konci poločasu přeci jenom dostala do vedení, které obstaral Mesa.
45+1'
45+1'
Přichází další žlutá karta, za nedovolený zákrok jí obdržel domácí Gonalons.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Callerimu se podařilo vymodlit další standardní situaci, ke které se postavil křídelník Jony. Jeho centr plachtil směrem od branky, odvracel ho maličký Navas.
43'
V tuto chvíli to bude mít Alavés hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu zbývá dostatek času, skóre se klidně může otočit.
41'
Tak přeci jenom tu máme úvodní branku tohoto zápasu! Nejprve skončil na zemi Navas, avšak hlavní sudí nechal pokračovat ve hře. Jeden z hostů prodlužoval míč za sebe, kde číhal Sarabia, který přiťukl lépe postavenému ROQUE MESOVI, jehož technická rána placírkou skončila přesně u vzdálenější konstrukce.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Žlutou kartu dostává Jesús Navas (Sevilla FC).
39'
Navasovi se ještě podařilo udržet míč na hrací ploše, díky čemuž se jeho celek nastěhoval k opačné šestnáctce. Další centr pouze proletěl vápnem.
38'
Vázquez šikovně roztáhl hru do volnějšího prostoru, kam si sbíhal obránce Escudero. Jeho střílená nabídka nenašla Ben Yeddera, nýbrž rukavice Pacheca.
37'
Pacheco si dával s provedením odkopu hodně načas, na což ho upozornil také hlavní sudí Martínez. Jednalo se o poslední napomenutí, poté přijde karta.
36'
Hosté si rovněž vyzkoušeli rohový kop, který nebyl vůbec špatný. Na hranici malého vápna zasahoval Carrico, posléze pomezní sudí odhalil ofsajd.
35'
Až nyní se Alavésu podařilo podniknout rychlý protiútok, po kterém se do malého vápna dostal Calleri, který z těžké pozice trefil pouze brankáře Soriana.
34'
Laguardia se zdá být v pořádku, může se tak pokračovat ve hře. Na střídání to nevypadá, naopak se k autu z levé strany postavil hostující Duarte.
33'
Momentálně se nehraje, neboť po jednom ze soubojů ve vápně zůstal na zemi ležet hostující Laguardia, která si nakonec vyžádal lékařské ošetření.
32'
Autového vhazování z levé strany se ujal právě Escudero, který celkem dlouho váhal. Nakonec zkoušel najít Munira, před kterým zasahoval Laguardia.
31'
Sarabia nakonec stáčel míč na přední konstrukci, kde se nejvýše do vzduchu vyšplhal hostující Wakaso. Následná rána od Escudera neproletěla na bránu.
30'
Navas se rychlostním způsobem dokázal prodrat až k centru, který ale poslal přímo na nohu protihráče. Deportivo je hodně pasivní, nyní bude čelit dalšímu rohu.
29'
Momentálně si faulem pomohl napadající Inui, který při snaze o zachycení míče fauloval rozehrávajícího Kjaera. I tentokráte se to obešlo bez žluté karty.
24'
Navarro si příliš nevěřil na řešení útočného výpadu, místo toho raději přihrával zpět na kopačku Pacheca, jenž opět dalekonosně vykopl hrací předmět.
23'
Pacheco tak mohl v poklidu rozehrávat od své branky. Alavés se kostrbatým způsobem dostal k půlící čáře, kde má problémy s udržením balónu.
22'
Nakonec jsme sledovali další rohový kop v podání domácích, přičemž Navas centroval z pravé strany, avšak naskakující Munir mířil vysoko nad branku.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, která nám zatím nepřinesla žádnou přesnou trefu. Více ze hry má Sevilla, jenž stále naráží na obranu soupeře.
20'
Sled nepřesností nakonec skončil ziskem míče pro domácí celek. Escudero to okamžitě zkoušel kolmicí za obranu, avšak Munir se nacházel v jasném ofsajdu.
19'
Hostující zadák nakonec spolupracoval s vedle stojícím brankářem Pachecem, který pro změnu vykopával na druhou stranu, kde v souboji vyhrál Gonalons.
18'
Hlavní sudí byl i tentokráte velice pozorný, u postranní čáry si totiž všiml nedovoleného zákroku v podání Vázqueze. K rozehrávce volného kopu se staví Martín.
17'
I tentokráte to Sevilla zkoušela středem hrací plochy, avšak tam se nacházel početný blok protihráčů. Nakonec na jistotu zasahoval obránce Duarte.
16'
Nyní se nám hra přesunula k opačné šestnáctce, kde se podařilo zasáhnout Navarrovi. Hosté odkopli míč do bezpečí, avšak k němu se dostal pouze Navas.
15'
Alavés dokázal odvrátit další útočnou akci, odražený míč směřoval k domácímu pokutovému území, kam si jako první seběhl pozorný brankář Soriano.
14'
Soriano i tentokráte zvolil přízemní rozehrávku, přičemž si jako adresáta přihrávky vybral Escudera, který za pomoci Vázqueze, vyvezl míč do bezpečí.
13'
Krátce poté si nedovoleným zákrokem pomohl napadající Navas, který zezadu trefil nohu Bastóna. Hlavní sudí vše uviděl, okamžitě odpískal faul.
12'
Domácí brankář rozehrál na jistotu po zemi, načež se jeho celek dostal na druhou stranu. Tam se Duartemu podařilo zachytit přenesení hry křížem.
11'
Posléze se hrací předmět přesunul na pravou stranu, kde měl celkem hodně času kolem sebe Jony. Jeho centr i přesto zamířil do rukavic Soriana.
10'
Deportivo nyní příliš nezvládlo bránění Ben Yeddera, který se nenápadným způsobem dostal až do šestnáctky, načež po jeho přihrávce pálil nad branku Vázquez.
9'
Samotný centr sice nepřinesl nic nebezpečného, avšak poté se hodně nebezpečně opřel do padajícího míče Munir, jehož ránu ještě nadzvedl Laguardia.
8'
Nyní se v pokutovém území dokázal protáhnout ke střeleckému pokusu Ben Yedder, který trefil protihráče před sebou. Na řadu přijde úvodní rohový kop.
7'
Sevilla se svižným způsobem dostala zpět na útočnou polovinu, kde rozjela zdlouhavou kombinaci. Mesa přihrával zpět na Carrica, který do rozehrávky zapojil také Soriana.
6'
Dalekonosný nákop měl směřovat na naběhnuvšího Ben Yeddera, avšak míč se nakonec snesl daleko od jeho kopačky. Pacheco bude rozehrávat.
5'
Autového vhazování z pravé strany se ujal domácí Navas, který zkoušel zapojit vedle stojícího Sarabiu, jenž pro změnu přenášel hru na levou stranu.
4'
Následně přišel první faul tohoto zápasu, vytasil ho domácí zadák Carrico, který v souboji o míč fauloval Calleriho. Alavés bude zahrávat z útočné poloviny.
3'
Hned v úvodu to středem hrací plochy zkoušel domácí Gonalons, který nakonec vyprodukoval zpětnou přihrávku, po kterou si dokázal seběhnout Kjaer.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzal domácí celek, který bude hrát zleva doprava.
1'
Deportivo Alavés

Na opačné straně stojí velice příjemné překvapení letošní sezóny, kterým je Deportivo Alavés. Deportivo se nachází na oném šestém místě, které by v konečném součtu znamenalo kvalifikaci Evropské ligy. Alavés navíc na čtvrté Getafe ztrácí pouze tři body, což by se po tomto utkání mohlo vymazat. Deportivo v minulém kole absolutně nestačilo na madridské Atlético, které si nakonec odvezlo vysoké vítězství 4:0. Alavés je až osmým nejlepším celkem na hřištích soupeřů, kde dohromady odehrál patnáct zápasů. V nich hned sedmkrát ucítil hořkost porážky, poslední tři venkovní zápasy ale přinesly hned dvě výhry.
Sevilla FC

Fotbalisté Sevilly letos předvádějí hodně nepřesvědčivé výkony, které momentálně stačí až na sedmou pozici domácí soutěže, což pochopitelně neznamená účast v pohárové Evropě. Sevilla zatím nasbírala třiačtyřicet bodů, přičemž manko na šestý celek je pouze jednobodový. Sevilla navíc v minulém kole nedokázala bodovat, na vlastním stadionu totiž celkem překvapivě nestačila na Valencii, která o osudu zápasu rozhodla díky pokutovému kopu. Sevilla je v rámci tabulky domácích celků na šesté pozici, přičemž na vlastní půdě odehrála čtrnáct zápasů, ve kterých hned šestkrát přišla o body. Poslední čtyři domácí zápasy přinesly pouze jedno vítězství.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská Primera Division má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Sevilla FC a Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.