La Liga - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Getafe - 16. září 2018   20:45

0:2
(0:2)
Getafe
4' Ángel Rodríguez  (J. Molina) • 38' Ángel Rodríguez
Sevilla
Vaclík – Gnagnon, Kjaer, Sergi Gómez – Aleix Vidal (69. Promes), Roque (46. Ben Yedder), Banega, Navas (C) – Nolito (46. F. Vázquez), Sarabia – André Silva.
Soriano – Amadou, Arana, Ben Yedder, Carriço, Promes, F. Vázquez.
Ricardo De Burgos – Javier Aguilar, Jon Núñez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán
Getafe
Soria – Damián Suárez, Cabrera, Bruno González, Antunes – Portillo, Nemanja Maksimović, Dakonam (78. Cristóforo), Ndiaye (69. Foulquier) – Ángel Rodríguez (61. Šibasaki), J. Molina (C).
Chichizola – Alejo, Guardiola, Jaime Mata, Šibasaki, Cristóforo, Foulquier.

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera nebo dobrou noc.
Za ohromného pískotu skončilo utkání čtvrtého kola Primera Division, v němž zvítězilo Getafe, které dnešního soupeře v tabulce přeskočilo. Sevilla sice v utkání byla více na míči, ale jedno zakončení do prostoru tří tyčí je za devadesát minut prostě málo. Domácí celek si několik šancí vytvořil, ale finální část byla žalostná nebo branky neuznal videorozhodčí. Getafe zásluhou Ángela Rodrígueze dvakrát udeřilo a poté střetnutí ubránilo.
90+9'
90+8'
Z pravé strany odcentroval Jesús Navas, jehož centr chytal na druhé straně André Silva. Jenže jeho centr odvrátila pozorná obrana hostujícího mužstva.
90+7'
Další snažení domácího mužstva zastavuje ofsajd. Getafe se zuby nehty brání a je jasné, že i kdyby jednou inkasovalo, dnes to už zvládne.
90+4'
Podle mého je rozhodnuto. Úspěch neslavil ani dlouhý pas z kopačky Franca Vázqueze, jenž poslal balon mimo prostor hrací plochy. Bude se pouze odkopávat od branky Getafe.
90+3'
Po faulu se malou chviličku nehrálo, ale poté se Getafe dostalo až k brance soupeře, kde chvíli balon držel střídající Gaku Šibasaki. Ovšem nyní se spěchá před branku hostů.
90+2'
Druhá minuta nastavení přináší rohový kop pro domácí celek. Jenže centr od praporku byl příliš krátký, a tak jej odvrátil do bezpečí hned první hráč v modrém dresu. Následně přichází faul Sevilly.
90'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž ukazuje, že se bude hrát devět minut nad rámec normální hrací doby. Jdeme do koncovky!
88'
Nene, dnes to není večer, který by patřil domácímu celku. Další centr z pravé strany vyslal do šestnáctky Pablo Sarabia, ale také nyní si obrana Getafe poradila.
87'
Hráči v bílých dresech opět kombinují na polovině soupeře. K vidění byl další centr z pravé strany, ale míč na zadní tyči odvrátil obránce.
86'
Hraje se spíše ve středu hrací plochy, což vyhovuje hostům. Už to vypadalo, že se Sevilla probojuje k centru a možná další šanci. Jenže Wissam Ben Yedder neudržel balon na hrací ploše.
83'
Tohle už by mělo Getafe zvládnout a získat tři body. Jen snad totální selhání by mohlo hostující celek o body připravit.
82'
Pablo Sarabia si navedl míč na střed hrací plochy, ale zakončení z hranice pokutového území zamířilo jen nad branku. Domácí hráč se okamžitě chytá za hlavu a ví, že mohl vytěžit mnohem více.
80'
Posledních deset minut zbývá domácímu celku k tomu, aby se zápasem něco udělal. Ovšem Getafe se velmi dobře přesouvá a Sevillu do šestnáctky v posledních minutách nepouští. Zpoza vápna vystřelil Quincy Promes, jenže jeho pokus skončil v moci brankáře.
78'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Djené Dakonam, přichází Sebastián Cristóforo.
77'
Djené Dakonam opět sedí na zeleném pažitu, což přineslo pískot. Hostující hráč ukazuje na střídačku, že není schopen pokračovat, a tak se bude střídat.
77'
Žlutou kartu dostává Dimitri Foulquier (Getafe CF).
76'
Po delší době a možná po druhé se Getafe přiblížilo k šestnáctce soupeře. Kolmá přihrávka mířila do běhu Gaku Šibasakimu, ale ten se nechal předskočit obráncem.
74'
Zraněný hráč už po svých došel za postranní čáru a bude se moci pokračovat ve hře. Sevilla se hnala do útoku, jenže ten překazil faul někoho v bílém.
73'
Domácímu týmu se čes rychle chýlí ke konci. Sevilla má míč téměř neustále na kopačkách, ale David Soria zatím může být klidným. Ovšem tentokrát se opět hrát nebude, protože některý z hráčů Getafe opět leží na zeleném pažitu.
71'
Žlutou kartu dostává Wissam Ben Yedder (Sevilla FC), který se dožadoval pokutového kopu. Jenže ještě před zákrokem byl odpískaný další ofsajd domácího celku.
70'
Žlutou kartu dostává Bruno González (Getafe CF), který pozdě přispěchal do souboje a zastavil protiútok Sevilly za hranicí pravidel.
69'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Aleix Vidal, přichází Quincy Promes.
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Dimitri Foulquier.
69'
Žlutou kartu dostává Éver Banega (Sevilla FC), jenž zezadu podkopl soupeře.
67'
Sevilla sice drží míč hodně často, ale k obrovským šancím se moc nedostává. První centr zastavila bránící hráč a druhý na zadní tyči nikdo v bílém do branky neusměrnil.
66'
Hra se opět přerušuje, když na zeleném pažitu zůstal ležet Damián Suárez. Vypadá to, že hráč bude v pořádku, ale přesto ke střídačce přiběhl jeden z rozcvičujících se hráčů.
65'
Po přenesení hry se k centru dostal Jesús Navas, který hledal ve vápně hlavu Pabla Sarabii. Jeho ale míč přeletěl a následně jej poslal daleko od branky jeden ze stoperů.
64'
Ve druhém poločasu Getafe nedokáže udržet balon a je neustále pod tlakem. Zpoza vápna zakončoval Wissam Ben Yedder, který ale branku minul.
61'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Gaku Šibasaki.
60'
To už není možné, co Sevilla doslova zazdí! Na malém vápně proskočil balon na osamoceného Andrého Silvu. Domácího hráče dostoupil obránce a právě jeho zakončení trefilo.
59'
Ángel Rodríguez nebyl daleko od vstřelení hattricku! Hostující útočník dostal přihrávku do šestnáctky, kde se chtěl zbavit obránce, ale balon mu utekl a hned po něm skočil český brankář.
56'
Tomáš Vaclík si po dlouhé době zase sáhl na balon, když proti němu letěla slabá střela, která mířila do levého spodního rohu branky. Getafe se ve druhém poločase spíše brání.
55'
Po rychlém ošetření Davida Soria se opět hraje. U míče se nachází Sevilla, která bude hledat opět recept na překonání hostující obrany. Minimálně dvakrát bylo domácí mužstvo hodně blízko.
54'
Nejprve se dlouho diskutovalo a nyní se bude ošetřovat. Sám na brankáře šel jeden z domácích hráčů, jenž se střetl s brankářem. Ten se zranil, ale celá situace proběhla zbytečně, jelikož se ještě předtím jednalo o ofsajd.
49'
Dlouho se o brance diskutovalo, ale video rozhodlo, že branka regulérní nebyla! Za prodlouženým míčem běžel Wissam Ben Yedder, jenž přehodil brankáře a dostal míč za brankovou čáru. Ovšem ani druhá branka Sevilly neplatí!
49'
O brance rozhoduje videorozhodčí!
49'
Nejprve se hostující obraně podařilo odvrátit pas mířící do vápna a následně Jesús Navas předvedl elegantní patičku na spoluhráče, který s touto variantou moc nepočítal. Jenže Getafe míč pouze odevzdává.
47'
Naopak do rychlého protiútoku se vydala Sevilla, která vybojovala rohový kop. Centr letěl na hranici malého vápna, kde si obrana Getafe poradila a poslala balon do bezpečné vzdálenosti.
46'
Už to vypadalo, že tři čtvrtě hrací plochy přeběhne s balonem u nohy Amath Ndiaye. Ovšem před posledním obráncem si balon ukopl a přišel o něj.
46'
Až nyní odstartoval hlavní rozhodčí druhý poločas, k výkopu se postavili hostující hráči, konkrétně autor obou gólů. Jenže Getafe vymyslelo dlouhý pas na pravé straně, který skončil v zámezí.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Roque, přichází Wissam Ben Yedder.
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Nolito, přichází Franco Vázquez.
46'
Hráči se objevují na zeleném pažitu, což naznačuje, že druhý poločas se nezadržitelně blíží. Podaří se Seville něco se zápasem udělat? Nebo se ze tří bodů bude radovat Getafe? Pojďme na to, odpovědi budeme odtajňovat už za chvíli.
Za ohromného pískotu skončil první poločas a hráči Sevilly nebudou mít klidnou přestávku. Getafe se rychle dostalo do vedení a v závěru poločasu potrestalo hrubou chybu v obraně soupeře. O obě branky se postaral Ángel Rodríguez, jenž se předvedl ve velkém stylu. Pokud chce domácí tým s utkáním něco udělat, musí výrazně přidat a proměňovat šance.
45+2'
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž ukazuje, že se budou hrát dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
45'
Žlutou kartu dostává Amath Ndiaye (Getafe CF), který u postranní čáry zatáhl domácího kapitána za dres. Další karta, o které se nedá ani diskutovat.
44'
Z tribun se ozývá pískot a jen díky Tomáši Vaclíkovi to není o tři branky! Přihrávku na malé vápno dostal Francisco Portillo, proti němuž vysprintoval český brankář, který nohama zasáhl a předvedl výborný zákrok.
43'
Přetažený centr vracel před branku Nolito, jenže našel pouze soupeře. Ovšem Getafe míč jen vrátilo soupeři a opět čeká kolem šestnáctky, co se bude vlastně dít.
42'
Závěr první pětačtyřicetiminutovky se hraje ve velkém tempu. Nyní je to Sevilla, která se snaží alespoň do poločasu snížit a bude kopat další roh.
40'
Neskutečné, co hráči v bílých dresech opět zahodili! Nejprve v šestnáctce upadl po souboji André Silva. Hra ale pokračovala dále a sám před brankářem byl Nolito. Jeho přehození gólmana končí jen vedle levé tyče.
38'
Getafe právě vstřelilo branku!
Tomáše Vaclíka mi je hrozně líto, vždyť si snad ani nesáhl na míč a už tam má dva kousky! Obraně domácího mužstva se nepodařilo nejprve rozehrát a následně jeden z beků přihrál doprostřed vápna, kde byl ÁNGEL RODRÍGUEZ. Hostující útočník udržel nervy na uzdě a zakončil podél českého brankáře do spodního rohu branky.
37'
Sevilla dlouho hledala cestu do pokutového území. K vidění bylo několik přihrávek až se na pravé straně uvolnil Jesús Navas. Domácímu kapitánovi se přes bránícího soupeře sice podařilo odcentroval, ale míč na hrací ploše nezůstal.
35'
Hráči v bílém jsou v posledních minutách u míče stále častěji. Jenže nyní kombinují na vlastní polovině a hned dvakrát jim musí s rozehrávkou pomoci Tomáš Vaclík. Jenže ani jemu se nikdo ze spoluhráčů nenabízí.
34'
Už se opět hraje a u balonu jsou domácí hráči, kteří by si zasloužili vyrovnat. Jenže fotbal se na zásluhy nehraje, a tak je spokojenější Getafe.
32'
Dobré dvě minuty se nehraje a především hráči hostujícího celku diskutují s rozhodčím. O čem? To vážně netuším. Každopádně fanoušci Sevilly odměňují tento prostoj pískotem.
30'
Sevilla sice vyrovnává, ale branka pro ofsajd není uznána! Ovšem opakovaný záběr spíše odhalil chybu pomezního sudího. Každopádně radost fanoušků je zbytečná a možná jedna z klíčových situací zůstane v zapomnění.
29'
Od rohového praporku jsme viděli signál, kdy míč letěl na zadní stranu šestnáctky, kde byl na hranici vápna osamocený Ángel Rodríguez. Ovšem zakončení z voleje letělo směrem od branky Tomáše Vaclíka.
28'
Hostující tým rozehrával standardní situaci a centr letěl na zadní tyč, kde byli hned čtyři hráči v modrém. Jenže bránící hráč balon odvrátil na rohový kop.
27'
Domácí celek hodně používá strany hrací plochy. Tentokrát se k vysokému centru odhodlal Jesús Navas a k hlavičce se probojoval André Silva. Jenže ani tentokrát branka Getafe ohrožena nebyla.
26'
Hra se hodně kouskuje a hraje se opravdu dost agresivně. Tentokrát se Sevilla dostala k centru z levé strany, ale na míč na zadní tyči nedosáhl André Silva.
25'
Uprostřed hrací plochy si došel pro faul Pablo Sarabia, jenž vybojoval standardní situaci z nadějné pozice. K přímému kopu se postavil Éver Banega, jehož zakončení letělo jen vysoko nad branku, čím ohrozil spíše diváky na tribuně.
23'
Rychlý protiútok domácího celku končí důrazným odkopem jednoho z obránců Getafe. Aleix Vidal se rozeběhl podél postranní čáry, kde přihrával dopředu na Nolita.Jenže jeho křižoval bek, který nepříjemnou situaci zastavil.
21'
Žlutou kartu dostává Jesús Navas (Sevilla FC), jenž neudržel nervy na uzdě a strčil plnou silou do soupeře. No, čtyři karty za jednadvacet minut? Zajímalo by mě, zda oba celky dohrají v jedenácti lidech.
21'
Obrovská šance na vyrovnání končí skvělým zákrokem brankáře! Z pravé strany dostal přihrávku do šestnáctky Nolito, kterému se podařilo zakončit, Jenže David Soria byl rychle pod nohama domácího borce a zasáhl.
19'
Žlutou kartu dostává Djené Dakonam (Getafe CF), jenž mohl klidně být dalším hráčem, který se mohl jít sprchovat. Hraje se hodně agresivně a i hostující obránce trefil šlapákem soupeře na kotník.
17'
Poprvé snad zahrozilo také domácí mužstvo. Pablo Sarabia vypálil z hranice pokutového území, ale jeho zakončení úspěch tentokrát neslavilo.
16'
Žlutou kartu dostává Leandro Cabrera (Getafe CF), který pozdě přispěchal do souboje a trefil nešetrně soupeře. Je to druhé potrestání v tomto zápase a opět zasloužené.
15'
Ángel Rodríguez působí nezastavitelně a zkouší to z každé pozice. Hostující hráč se nemohl zbavit obránce, a tak zakončil zpoza pokutového území. Ovšem jeho střela letěla asi metr vedle pravé tyče.
14'
Žlutou kartu dostává Roque (Sevilla FC) a to ještě může být rád, že se nešel předčasně sprchovat. Domácí hráč se rozeběhl jako šílenec a skluzem trefil stojnou nohu soupeře.
13'
Domácí tým vedle další útok po levé straně, kde se po narážečce uvolnil Nolito. Jeho centr mířil za útočníka, který se přesto snažil zakončit, ale na balon nedosáhl.
12'
Proti domácímu kapitánovi se postavili hned dva soupeře. Jesús Navas přesto odcentroval, ale míč z jeho kopačky skončil pouze v zámezí. Následuje odkop od brány Getafe.
11'
Hostující mužstvo uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině a dokonce byla k vidění přihrávka až na brankáře. Ovšem po chvíli se Getafe přeci jen vydalo do útoku, jenže Amath Ndiaye si při zpracování pomohl rukou.
10'
Hráči v bílých dresech se snaží něco vymyslet a rychle odpovědět. Jenže akce na jeden dotek skončila opět nepřesnou přihrávkou, ovšem ani Getafe u míče dlouho nezůstalo.
8'
V situaci dva na dva šel do kličky André Silva, který si následně naběhl do obránce. Rozhodčí pískal ale až faul na Aleixe Vidala. Jenže následná standardní situace skončila v moci Davida Soria.
7'
Od úvodních minut má favorit co dohánět. Sevilla se v dalším útoku pokoušela o přihrávku do vápna, ale u míče byl první hostující brankář.
6'
Rychle mohlo být vyrovnáno, jenže pokus domácího celku zastavil hostující brankář. Stadionem to pouze zahučelo, ale střela zamířila přesně do prostoru, kde stál David Soria.
4'
Tak to je začátek jako hrom! Jorge Molina dal průnikovou přihrávku za obranu. Do vápna si naběhl ÁNGEL RODRÍGUEZ, který křižnou střelou po zemi nedal šanci českému brankáři ve službách Sevilly. Asistence: Jorge Molina.
3'
Atmosféra je na stadionu výborná a požene hráče k dobrým výkonům. Sevilla držela balon celkem dlouho, ale na útočné polovině přišla nepřesná přihrávka a hned po ní faul.
2'
Sevilla do dnešního utkání nastoupila v bílé sadě dresů, naopak Getafe obléklo modrou barvu. Vraťme se na zelený pažit, kde jsou u balonu domácí borci.
1'
Hlavní rozhodčí utkání zahájil a první kombinaci nám předvedlo domácí mužstvo. Ovšem na dlouhý pas Jesús Navas neměl, a tak míč skončil za postranní čárou.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Gnagnon, Kjaer, Sergi Gómez – Aleix Vidal, Roque, Banega, Navas (C) – Nolito, Sarabia – André Silva.
Náhradníci: Soriano – Amadou, Arana, Ben Yedder, Carriço, Promes, F. Vázquez.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Cabrera, Bruno González, Antunes – Portillo, Nemanja Maksimović, Dakonam, Ndiaye – Ángel Rodríguez, J. Molina (C).
Náhradníci: Chichizola – Alejo, Guardiola, Jaime Mata, Šibasaki, Cristóforo, Foulquier.

Rozhodčí: Ricardo De Burgos – Javier Aguilar, Jon Núñez.
V posledních čtyřech vzájemných zápasech dvakrát zvítězila Sevilla a dvakrát odcházely celky do kabin za nerozhodného stavu. Poslední vítězství Getafe se datuje do února 2015, kdy zvítězilo na vlastní půdě.

Sevilla – Getafe 1:1
Getafe – Sevilla 0:1
Getafe – Sevilla 1:1
Sevilla – Getafe 5:0
Getafe – Sevilla 2:1
Sevilla FC

Domácí celek před sezónou přivedl českého brankáře Tomáše Vaclíka, který měl týmu pomoci k lepším zítřkům. Ovšem v úvodních kolech se Seville asi nedařilo tak, jak by si přála a patří ji se čtyřmi body až osmé místo. Domácí tým vstoupil do soutěže vítězně, ale poté remizoval a v posledním kole dokonce prohrál. Tým ve stavu zraněných hned čtyři hráče, kterými jsou Escudero, Gonalons, Mercado a Amadou, u něhož žije šance, že by se do duelu mohl zapojit.

Betis – Sevilla 1:0
Sevilla – Villarreal 0:0
Vallecano – Sevilla 1:4
Getafe CF

Hostující celek po třech kolech a sobotních zápasech najdeme na desátém místě, když získal čtyři body. Getafe nejprve prohrálo, poté vyhrálo a v posledním kole remizovalo. Že tento tým hraje vyrovnané zápasy, ukazuje také skóre, které má hodnotu 2:2. Ovšem na marodce má hostující celek hned tři hráče, kterými jsou Bergara, Chichizola a Miquel, kteří proti Seville pravděpodobně hrát nebudou.

Getafe – Valladolid 0:0
Getafe – Eibar 2:0
Real Madrid – Getafe 2:0
Vítám všechny fotbalové nadšence u čtvrtého kola španělské Primera Division, v němž se představí Sevilla FC a Getafe CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.