La Liga - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Real - 26. září 2018   22:00

Sevilla
17' André Silva  • 21' André Silva  • 39' Ben Yedder (F. Vázquez)
3:0
(3:0)
Sevilla
Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas (C), Sarabia, Banega (90. Roque), F. Vázquez, Arana (85. Nolito) – André Silva, Ben Yedder (69. Promes).
Soriano – Nolito, Roque, Muriel, Gnagnon, Promes, Lasso.
Hernández – Sobrino, Naranjo
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Real
Courtois – Nacho Fernández (59. L. Vázquez), Varane, Ramos (C), Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić (70. D. Ceballos) – Bale, Benzema (59. Díaz), Asensio.
Navas – Díaz, Vallejo, M. Llorente, D. Ceballos, Vinícius Júnior, L. Vázquez.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:12. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 15:12.
Je konec! Real Madrid nakonec nevyužil porážky Barcelony, díky které se mohl dostat na čelo tabulky. Dnešní utkání proti Seville totiž naprosto nezvládl, nakonec si z Andalusie odváží porážku 3:0. Nezaujatý fanoušek si ale rozhodně nemůže stěžovat, dnešní utkání nabídlo vše, co kvalitní fotbal potřebuje. Oba poločasy nám nabídly celou řadu vyložených šancí, ve kterých si mnohem lépe počínaly hráči Sevilly. Real výrazně zapnul až ve druhém dějství, kde se dokonce dočkal branky, tu ale hlavní sudí neuznal kvůli těsnému ofsajdu. Několikrát musel do akce také česká brankář Tomáš Vaclík, který výrazně podržel svůj celek.
90+5'
90+4'
Nakonec to Sevilla přeci jenom zkusila směrem dopředu, Navasova přihrávka sice našla Silvu, u něj byl včas důrazný Casemiro.
90+3'
I tentokráte musel zakročit francouzský obránce, který odvrátil vzdušné nebezpečí. Sevilla si hlídá náskok, u míče se točí kompletní jedenáctka.
90+2'
Sevilla se mohla dostat do gigantického přečíslení, které ale Sarabia naprosto zpackal. Naopak pochvalu si zaslouží Varane, jenž vzorně vystoupil.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o pět minut.
90'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Roque.
89'
Vaclík chtěl zachytit míč do náruče, záhy se k němu dostal Ramos, který mohl ke vstřelené brance přijít jako slepý k houslím. Míč ale končí vedle brány.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Real se v posledních vteřinách pouze brání, Vaclík je blizoučko čistému kontu proti hvězdnému Realu Madrid!
87'
Žlutou kartu dostává Mariano Díaz (Real Madrid CF).
87'
Nyní hodně zariskoval Kjaer, kterému v obležení dvou protihráčů uskočil míč daleko od kopačky. Zkušený dánský obránce to nakonec zvládl na jedničku.
86'
Vaclík nejprve naznačil odkop, posléze si počkal na pohyb Díaze, který neměl daleko k zachycení míče. Sevilla si ale vybojovala autové vhazování.
85'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Guilherme Arana, přichází Nolito.
84'
Vypadá to na další zdravotní problém. Domácí Arana zřejmě špatně dopadl na trávník, což mu mohlo přivodit něco bolestivého. Uvidíme, zda se bude střídat.
83'
Už se zdálo, že se Sarabia dostane do dalšího přečíslení, jeho snahu nakonec zastavil praporek pomezního, který odhalil těsný ofsajd.
82'
Z obrovské vzdálenosti to zkoušel Casemiro, jehož ránu dopravil ironický potlesk domácích příznivců. Střela vystoupala někam do desáté řady.
81'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Real se snaží vrhnout všechny zbytky sil do útoku, což se pochopitelně promítá na akcích soupeře.
80'
Tutová šance pro Sevillu! Po Ramosově střele podnikli domácí další rychlý kontr, Courtois vyrazil míč pouze před sebe, naběhnuvší Vázquez ale úplně přestřelil poloprázdnou bránu.
79'
Sevilla se nikam nežene, naopak se snaží neudělat žádnou chybu, která by mohla soupeře dostat zpět do hry. V tuto chvíli je u balónu Gómez.
78'
Je to tady. Marcelo musel odstoupit z hrací plochy, Real Madrid bude dohrávat v desíti. Julen Lopetegui si určitě ťuká na čelo, střídání zřejmě uspěchal.
77'
Je tu další přestávka na doplnění tekutin. Zároveň určitě proběhne několik taktických pokynů, zajímavé bude sledování Marcela, který má zdravotní problém.
76'
Po standardní situaci se kulatý nesmysl odrazil k Baleovi, který ale opět neuspěl. Tentokráte se do dráhy letu míče postavil Vázquez, jenž ránu zablokoval.
75'
Je tu další problém pro Real. Vypadá to, že zdravotní problémy zastihly Marcela, který zápas bude muset odkulhat. Real totiž využil všechna střídání.
74'
Žlutou kartu dostává Éver Banega (Sevilla FC).
73'
Střídající Promes si hned při svém prvním kontaktu s míčem pomohl ostrým přišlápnutím Ramose, za což ale neobdržel žlutý kartónek. Real okamžitě rozehrál.
72'
Přihrávka od Asensia zamířila až ke vzdálenější tyči, kde se nacházel navrátilec Díaz. Rána z otočky ale nebyla tím pravým ořechovým.
71'
Hodně překvapivé střídání madridského celku. Ze hry odešel tvůrce hry, naopak na hrací plochu přispěchal talentovaný záložník Ceballos.
70'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Dani Ceballos.
69'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Quincy Promes.
69'
Modrić se podíval do pokutového území, kam okamžitě cpal nadýchaný bochánek. Před Díazem ale zasáhl pozorný brankář domácího celku.
68'
Tentokráte se do ofsajdového postavení dostal Díaz, což odhalil také následný opakovaný záběr. Vaclík nebude se svým výkopem nikam spěchat.
67'
Bale ustrážil míč proti napadající přesile, Real tak mohl otočit hru na pravou stranu, kde se nepovedeným centrem prezentoval střídající Vázquez.
66'
Carrico opět nestíhal, za obranu se tak dostal Bale, který to zkusil snad šestým pokusem. Tentokráte se rána levačkou snesla metr vedle brány.
65'
Po delší době přišel nedovolený zákrok, o který se postaral Kroos. Tento výrok se německému záložník nelíbil, hlavní sudí mu udělil žlutou kartu.
65'
Žlutou kartu dostává Luka Modrić (Real Madrid CF).
64'
Arana zapojil do kombinace také Vázqueze, který je ve druhém poločase hodně nevýrazný. Argentinec pro změnu poslal míč až k Vaclíkovi.
63'
Ben Yedder sice uspěl ve vzdušném souboji proti Varanovi, posléze se ale míč zjevil za postranní čárou, což znamená aut pro Sevillu.
62'
Fantastický Vaclík! Sevilla si vytvořila standardku, která ale překvapivě nabídla samostatný nájezd Balea, který dělovkou napálil ruku českého brankáře.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Druhý poločas rovněž nabízí nádhernou podívanou, oba celky předvádějí ofenzivní hody.
60'
Obrovská šance také na druhé straně! Nejprve Courtois zasahoval proti Sarabiově ráně, posléze se na malém vápně utvořil zmatek, zakončující Banega ale nedotlačil míč do sítě.
59'
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Nacho Fernández, přichází Lucas Vázquez.
Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Karim Benzema, přichází Mariano Díaz.
58'
Hosté se ještě chopili rozehrávky rohového kopu, který ale nabídl pouze nedovolený zákrok v podání Ramose. Vaclík bude mít čas na odkop od branky.
57'
Vaclík musel do akce! Na hranici šestnáctky se Modrić opřel do míče, který se snášel ke vzdálenější tyči. Tam ale tygřím skokem přiskočil český brankář.
56'
Nyní musel hodně rychle z branky Vaclík, který odpálil míč na jistotu za postranní čáru. Bílý balet pořádně přidal na aktivitě.
55'
Hosté se radovali z kontaktní branky, ta ale nakonec nebyla uznána. Modrić se totiž nacházel v hodně těsném ofsajdu, což posléze odhalilo také video.
54'
Bale je dnes střelecky při chuti, míče ale i nadále létají kolem brány. Welšan to zkusil zhruba z pětadvaceti metrů, rána se ale stočila směrem od branky.
53'
Arana se ocitl s míčem v hodně velkém úhlu, nepomohla ani prudká nabídka, která přeci jenom doskákala do rukavic Courtoise.
52'
Silva dokázal vyhrát hlavičkový souboj, posléze mu Ben Yedder vracel pod sebe, do následné rány ale strčil kopačku Ramos. Pátý rohový kop pro Sevillu.
51'
Vázquez dokázal prostrčit míč na Aranu, který ale výrazně strádal na rychlosti s míčem. Proto ho doběhla hned trojice hladových protihráčů.
50'
Navas si u postranní čáry nechtěl komplikovat život a míč raději poslal až ke Kjaerovi. Dánský obránce zapojil do rozehrávky také Vaclíka.
49'
Banegova obrovská chyba mohla mít fatální následky, Asensio totiž posílal finální přihrávku na Benzemu, před kterým na poslední chvíli zasáhl Carrico.
48'
Hned v úvodu se Benzema pokoušel spolupracovat s Marcelem, jehož centr směřoval na Asensia, který si ho ale vůbec nedokázal zpracovat.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl hodně zajímavou podívanou. Sevilla vstoupila do tohoto zápasu jako uragán, soupeř se totiž bránil jedné akci za druhou. Domácí se nakonec dočkali, radost v ochozech propukla hned třikrát. Nejprve dva rychlé protiútoky zužitkoval Silva, posléze třetí branku přidal druhý z forvardů Ben Yedder. Bílý balet si připravil jedinou vyloženou šanci, zakončující Bale ale trefil pouze tyč. Český brankář Tomáš Vaclík si nepřipsal žádný složitější zákrok, většinou se jednalo o střely doprostřed branky.
45+3'
45+3'
Vaclík nepředvedl zrovna jisté zachycení míče, k odraženému balónu se dostal Benzema, který ale v tísni nemířil přesně.
45+2'
Kroos kroutil míč směrem od branky, do vzduchu se opět dostával Ramos, který se ale nedostal k žádné kloudné hlavičce. Hosté budou i přesto vhazovat.
45+1'
Odpovědnost na sebe vzal Ramos, který svým pokusem trefil pouze dobře postavenou zeď. Bílý balet má ještě k dispozici rohový kop.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
45'
Krátce před koncem prvního poločasu je nařízen přímý kop pro Real, na zemi totiž skončil Casemiro. Je tu šance na snížení nepříznivého výsledku.
44'
Do pokutového území se snášel další centr, který málem přinesl čtvrtou branku. Na hranici malého vápna se po míči natahoval Gómez, jenž v pádu zamířil nad břevno.
43'
Domácí celek nyní reklamoval hraní rukou, které uviděl také sudí Hernandéz. Provinil se obránce Varane, který zatím nehraje vůbec dobře.
39'
Sevilla právě vstřelila branku!
Tady to vypadá na pořádný debakl, hosté jsou na ručník! Samotný rohový kop sice branku nenabídl, následně Vázquez prodlužoval na hranici šestnáctky míč na WISSAMA BEN YEDDERA, který placírkou ze vzduchu překonal Courtoise potřetí. Belgičan byl i v tomto případě bez šance, opět totiž nezafungovala obrana madridského velkoklubu.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Již se žlutou kartou hrající Vázquez opět fauloval, hlavní sudí udělil argentinskému záložníkovi razantní domluvu. To určitě znepokojuje také trenéra Machína.
37'
Absolutně neviditelný Benzema se pokoušel spolupracovat s Nachem, což ale nepřineslo kýžený úspěch. Místo toho budou domácí zahrávat volný kop.
36'
Na druhé straně si Bale došel pro zisk autového vhazování, jeho kolega Nacho poslal míč zpět na obrannou polovinu. Real marně hledá cestu.
35'
Real mohl prohrávat o tři branky! Další selhání v oblasti vlastní šestnáctky mohl potrestat Vázquez, který pálil pouze do horní konstrukce.
34'
Žlutou kartu dostává Franco Vázquez (Sevilla FC).
34'
Už se opět hraje, vše odstartoval Vaclík, který se postaral o další odkop od své branky. Jako adresáta si vybral Silvu, který byl v souboji s Marcelem pozdě.
33'
Hlavní sudí nařídil krátkou přestávku na doplnění tělních tekutin. To je při těchto teplotách rozhodně potřeba, v Seville panuje teplota kolem 29 stupňů.
32'
Celek z hlavního města Španělska se dostal k dalšímu zakončení, Kroos si navedl míč na pravou nohu, jenomže posléze zamířil vedle brány.
31'
Posléze Gómez přenášel hru na Navase, který si ale neporozuměl se Sarabiou. Real se tak zdarma dostal k míči, se kterým peláší na opačnou stranu.
30'
Hlavní sudí tentokráte ponechal výhodu, což málem přišlo vhod. Ben Yedder se totiž dostal za obranu, kde ho ve stojné pozici zastavil Varane.
29'
Hosté museli vyvézt balón až od vlastní šestnáctky. Varane se hodně rychle dostal ke středovému kruhu, odkud oslovil na levé straně volného Marcela.
28'
Brazilský obránce vyslal prudkou přihrávku na Kroose, který si v šestnáctce obhodil Kjaera, posléze se mu ale nepovedlo zamířit mezi tři tyče.
27'
Žlutou kartu dostává Gareth Bale (Real Madrid CF).
26'
Arana se vydal do rozhozené obrany, jeho průniková přihrávka div neproletěla na naběhnuvšího Ben Yeddera, který by se dostával do další šance.
25'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel opět Bale, který tentokráte mířil přímo doprostřed branky, s čímž neměl český brankář sebemenší problém.
24'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, nezaujatý fanoušek se určitě nenudí. Real prohrává o dvě branky, nyní ale konečně začal hrát.
23'
Málem bylo sníženo! Zpoza šestnáctky zkoušel své štěstí Bale, jeho tvrdá rána se otřela o pravou konstrukci, následně se míč odrazil mimo bránu.
22'
Vaclík měl nyní hodně práce, neboť se míč stáčel do jeho svatyně. Český brankář to nakoenc zvládl na jedničku, Real má k dispozici další roh.
21'
To je neuvěřitelné, domácí zužitkovali i další rychlý protiútok! Opět se na pravém křídle řítil do šestnáctky Navas, který to tentokráte vzal sám na sebe. Slabou střelu dokázal Courtois vyrazit pouze před sebe, kde se už nacházel ANDRÉ SILVA, jehož dorážka v pádu doskákala až za brankovou čáru.
21'
Bílý balet se konečně dostal až do malého vápna, Benzema si ale zpracovával míč zády k brance, což hrálo do karet domácí defenzívě.
20'
Bílý balet si vyzkoušel rozehrávku vůbec prvního rohového kopu, který nebyl příliš nebezpečný. Kjaer nakonec odvrátil míč z vlastní šestnáctky.
19'
Ramos dokázal přenést hru na pravou stranu, kde s míčem operoval Bale. Welšský křídelník se ale v šestnáctce nedostal přes obětavého Gómeze.
18'
Najednou se hosté dostávají do těžké situace, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá ještě dostatek času.
17'
Domácí se dostávají do zaslouženého vedení, naopak hosté by měli konečně začít hrát! Marcelo přihrával Casemirovi do obtížné pozice, čehož využil soupeř dokonale. Rychlý výpad táhl po pravém křídle Navas, který předložil lépe postavenému ANDRÉMU SILVOVI. Letní posila z milánského AC se pochopitelně nemýlila!
17'
Tohle už byla šance! Obrana Realu nechala v pokutovém území spoustu času Ben Yedderovi, který si přehodil míč na silnější nohu a poté vypálil vysoko nad.
16'
Bílý balet se opět nepodíval k opačné brance, přišla další zbytečná ztráta balónu. Nyní to směrem dopředu zkouší domácí mužstvo.
15'
Ben Yedder dokázal špičkou kopačky obrat soupeře o míč, jeho celek se mohl dostat do nadějného přečíslení, které ale včasným zákrokem zhatil Varane.
14'
Modrić měl na práci s míčem příliš málo času, vzorně ho totiž napadala dvojice protihráčů, která posléze odpálila balón za postranní čáru.
13'
Vaclík poslal odkop přesně na hlavu Silvy, který pro změnu sklepl lépe postavenému Ben Yedderovi. Zadáci Realu si ale pomohli čistým způsobem.
12'
Až nyní se Realu podařilo usadit na druhé straně hrací plochy. S míčem se seznámila kompletní obranná čtveřice, v tuto chvíli má balón na noze Varane.
11'
Navas to zkoušel po své oblíbené straně, přihrávkou se pokoušel najít Ben Yeddera, kterému ale nevyšlo zpracování neposedného míče dle představ.
10'
Úvodní zakončení tohoto zápasu. Obstaral ho Ben Yedder, který se vyhoupl na centr z levé strany, po kterém hlavičkoval do náruče Courtoise.
9'
Nakonec jsme se nedočkali ničeho závratného, nicméně domácí zůstávají s míčem na útoční polovině. Napomohl tomu faul hostujícího Casemira.
8'
Silva dokázal obejít Marcela a poté se mu podařilo přeposlat balón na Sarabiu, jehož další centr přinesl zisk druhého rohového kopu.
7'
K oné rozehrávce se postavil Sarabia, který kroutil míč směrem od branky. Centr to nebyl povedený, trefil totiž hned prvního bránícího protihráče.
6'
Arana postupoval po levém křídle, kde si nedovoleným zákrokem pomohl Nacho. Jednoznačný faul, následovat bude standardní situace.
5'
Sarabia si gestem ruky řekl o vzdušnou přihrávku, následně se mu ale nepodařilo sklepnout míč pod sebe, tam totiž číhal jeden z protihráčů.
4'
Poprvé se k míči dostal také český brankář Vaclík, který pouze přeposlal míč do strany na Carrica. Sevilla to zkouší pozvolnou kombinací.
3'
Hned v úvodu jsme sledovali úvodní rohový kop, který z pravé strany obstaral Banega. Jeho nabídka doplachtila pouze na hlavu Ramose.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, úvodní rozehrávku si vzali na starost domácí, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Sevilla FC: Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Navas, Sarabia, Banega, F. Vázquez, Arana – André Silva, Ben Yedder.
Náhradníci: Soriano – Nolito, Roque, Muriel, Gnagnon, Promes, Lasso.

Real Madrid CF: Courtois – Nacho Fernández, Varane, Ramos, Marcelo – Kroos, Casemiro, Modrić – Bale, Benzema, Asensio.
Náhradníci: Navas – Díaz, Vallejo, M. Llorente, D. Ceballos, Vinícius Júnior, L. Vázquez.

Rozhodčí: Hernández – Sobrino, Naranjo.
Real Madrid CF

Na druhé straně se nachází jeden z hlavních aspirantů na celkové prvenství, kterým je Real Madrid. Celek z hlavního města Španělska se pokouší zapomenout na Cristiana Ronalda, který si to před letošní sezónou namířil do italského Juventusu. Bílému baletu se start do ligové scény celkem vydařil, po pěti odehraných zápasech má na kontě třináct bodů, na první Barcelonu mu pak schází pouze lepší skóre. Real Madrid zvládl výherně hned první tři zápasy, nejprve si pohrál s Getafe (2:0), posléze uspěl také na hřišti Girony (1:4), která v minulém kole brala bod z Nou Campu. Také Leganés pocítilo hořkost porážky, na hřišti Realu podlehlo poměrem 4:1. Jediná ztráta bodů přišla v souboji s Athleticem, který skončil smírně 1:1. Bílý balet si ale v předchozím kole spravil chuť, souboj proti barcelonskému Espanyolu rozhodl jedinou brankou Asensio.
Sevilla FC

Fotbalisté Sevilly si určitě představovali lepší začátek sezóny. Domácí celek se ve španělské lize nachází na sedmé pozici, na čelo tabulky ztrácí už šest bodů. Sevilla sice v úvodním kole přemohla Vallecano vysokým poměrem 4:1, poté ale přišlo hodně špatné období, ze kterého by se tento celek určitě rád dostal. Nejprve na domácím stadionu přišla bezbranková remíza proti Villarrealu, posléze sevillské derby proti Betisu rozhodla jediná branka, o kterou se deset minut před koncem zápasu postaral Joaquín. Aby toho nebylo málo, tak Sevilla nevstřelila branku ani v následujícím zápase, tentokráte na domácí půdě podlehla Getafe 0:2. Menší úsměv na tváři jistě přinesl souboj proti Levante, ve kterém Sevilla nasázela svému soupeři šest branek. Konečným výsledkem byl stav 6:2, o který se chycenou penaltou zapříčil český brankář Tomáš Vaclík.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Sevilla FC a Real Madrid CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.