La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Valladolid - 25. listopadu 2018   16:15

Sevilla
30' André Silva (Sarabia)
1:0
(1:0)
Sevilla
Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Aleix Vidal, Roque, Banega (74. F. Vázquez), Escudero – Ben Yedder, Sarabia (89. Promes), André Silva (83. Amadou).
Soriano – Amadou, Muriel, Promes, F. Vázquez, Arana, Mercado.
del Cerro – Yuste, Alvarez
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, Sevilla
Valladolid
Masip – Antoñito, J. Moreno, F. Calero, Nacho Martínez – B. Fernández, Míchel, Alcaraz (58. Ünal) – Plano, Čop (71. Verde), T. Villa (84. Leo Suárez).
Y. Rodríguez – Ünal, Verde, Luismi, Tuhami, Keko, Leo Suárez.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den!
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 5:3. Rohy: 8:6. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 15:15.
Je konec! Sevilla poráží Real Valladolid 1:0 a posouvá se do čela španělské ligy! Domácí celek byl v první půli lepším týmem a po půlhodině hry se prosadil André Silva! Po změně stran už hrál Valladolid mnohem aktivněji. Hosté dokonce dvakrát dopravili míč do sítě, ale dvakrát to bylo z ofsajdu! Domácí výhru mohl stvrdit Sarabia, ale jeho pokus vytáhl brankář na roh! V závěru utkání mohl vyrovnat Enes Ünal, ale Tomáš Vaclík parádním zákrokem vychytal Seville vítězství!
90+4'
90+3'
Neskutečný Tomáš Vaclík! Enes Ünal si parádně připravil míč ke střele z otočky a vyslal hodně nebezpečný projektil! Tomáš Vaclík jeho pokus vytáhl na roh!
90+2'
Ibrahim Amadou našel krásnou přihrávkou Promese, který si přehodil míč na pravačku a zakončil. Jeho technickou střelu schoval Jordi Masip do rukavic.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty!
90'
Joaquin Moreno zastavil rozvíjející se akci soupeře za cenu žluté karty.
90'
Tomáš Vaclík poněkolikáté v utkání vystartoval ven z branky a došel si pro vysoký centr z pravé strany. Český brankář je blízko k dalšímu velkému úspěchu.
89'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Quincy Promes.
88'
Enes Ünal si skvěle zpracoval prudkou přihrávku na polovinu hrací plochy, ale nedokázal najít nikoho ze svých spoluhráčů.
87'
Žlutou kartu dostává Borja Fernández (Real Valladolid).
86'
Nacho Martínez vymyslel nádhernou přihrávku mezi obránce domácího celku, ale jeho spoluhráč Enes Ünal se rozběhl opačným směrem.
85'
Hosté zahrávali přímý kop. Prudký centr se několikrát odrazil až na malé vápno, kam skvěle vyrazil Tomáš Vaclík, který si došel pro míč.
84'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Toni Villa, přichází Leonardo Suárez.
83'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází André Silva, přichází Ibrahim Amadou.
82'
Aleix Vidal to přehnal s důrazem v souboji na polovině hřiště a vidí žlutou kartu.
81'
Sevilla se nastěhovala na polovinu soupeře. Do vápna poté přiletěl zajímavý centr z levé strany, ale Fernando Calero odehrál míč do bezpečí.
80'
Hosté zahrávali rohový kop. Na malém vápně se do zakončení dostal Joaquin Moreno, který hlavičkoval v tísni a jeho pokus prosvištěl nad břevnem.
79'
André Silvy chtěl přihrávkou na levou stranu vyslat do šance Ben Yeddera, ale jeden ze stoperů Valladolidu skvěle zavřel prostor.
78'
Wissam Ben Yedder bojoval o míč v blízkosti pokutového území soupeře. I tentokrát se hráči Sevilly nechali připravit o šanci útočným faulem.
77'
Escudero se v souboji na hranici pokutového území soupeře dopustil útočného faulu a zmařil útočnou snahu domácího mužstva. Valladolid může opět zaútočit.
76'
Hostující stopeři zbytečně pokazili rozehrávku na vlastní polovině a darovali hráčům Sevilly balón. Domácí celek bude vhazovat.
75'
Antoñito si skvěle udělal prostor na pravé straně hrací plochy, ale domácí obránce jej nenechal odcentrovat před Vaclíkovu branku.
74'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Éver Banega, přichází Franco Vázquez.
73'
Aleix Vidal vyslal průnikovou přihrávku do pokutového území, jenže nikdo v bílém dresu jeho úmysl nepochopil. Hosté stále živí naději na vyrovnání.
72'
Sarabia se na polovině hrací plochy dostal k odraženému míči, přeběhl s ním přes celé hřiště, jenže jeho následný centr skončil v rukavicích hostujícího brankáře.
71'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Duje Čop, přichází Daniele Verde.
70'
Banega se unáhlil při rozehrávce na polovině hřiště a nepřesnou přihrávkou daroval balón hostujícímu mužstvu.
69'
Hosté zahrávali další rohový kop. Na centrovaný míč si tentokrát nenaskočil nikdo v modrém dresu. Obrana Sevilly ustála těžkou situaci.
68'
Mohlo to být 2:0! Sarabia se z hranice pokutového území opřel do skákavého míče, ale jeho ránu do horního rohu vyrazil neskutečným zákrokem Masip!
67'
Simon Kjaer si bez problému poradil s vysokým centrem z pravé strany. Kolem domácího stopera nebyl nikdo z hráčů Valladolidu. Sevilla může zaútočit.
66'
Banega dostal krásnou přihrávku na hranici pokutového území. Domácí záložník zvolil technickou střelu, jenže placírkou trefil jen prvního obránce.
65'
Na stadionu panuje parádní atmosféra. Domácí fanoušci vědí, že se jejich oblíbenci v případě vítězství posunou do čela ligové tabulky.
64'
Daniel Carriço zajel v souboji u postranní čáry rozběhnutého Borju a dostává žlutou kartu.
63'
Domácí zadáci nyní uklidňují hru kombinací na vlastní polovině hřiště. Nikdo v modrém dresu rozehrávku stoperů Sevilly neatakuje.
62'
Hostující celek však po předchozí akci ožil a nadále se tlačí do útoku. Sevillu ve zbytku utkání rozhodně nečeká snadná práce.
61'
Už to vypadalo, že se hostům podařilo vyrovnat, ale branka nakonec neplatí kvůli odmávanému ofsajdu!
60'
Je za námi hodina hry a stále sledujeme hodně bojovné utkání. Domácí Sevilla kontroluje své vedení a nepouští soupeře do blízkosti Vaclíkovy svatyně.
59'
Banega dohnal prudkou přihrávku na levou stranu pokutového území a poslal zpětnou přihrávku, na kterou si naběhl Wissam Ben Yedder, jež ale nezakončil.
58'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Rubén Alcaraz, přichází Enes Ünal.
57'
Hostující brankář musel znovu zasahovat. Tentokrát si Masip poradil se střelou ze střední vzdálenosti. Hostující obrana má v posledních minutách plné nohy práce.
56'
Aleix Vidal se z pravé strany probil až na hranici pokutového území, jenže jeho přízemní střela letěla jen do míst, kde stál připravený brankář Jordi Masip.
55'
Aleix Vidal se znovu skvěle vrátil na vlastní polovinu a špičkou kopačky vypíchl soupeři míč do zámezí. Rozehrávat bude Real Valladolid.
54'
Wissam Ben Yedder číhal na další vysokou přihrávku na hranici pokutového území. Tentokrát proti míči skvěle vystoupil stoper Joaquin Moreno.
53'
Wissam Ben Yedder dostal krásnou přihrávku mezi zadáky hostujícího celku, jenže obránci Valladolidu se rychle vrátili a odehráli míč ven ze šestnáctky.
52'
Rubén Alcaraz tentokrát dostal přihrávku do střelecké pozice, přehodil si míč na levou nohu, ale jeho ránu srazil domácí obránce na rohový kop.
51'
Rubén Alcaraz si nabíhal na zajímavou přihrávku patičkou. Obránci domácího celku ale byli dobře postavení a nepustili soupeře k balónu.
50'
Domácí zahrávali rohový kop. Banega poslal prudký centr na malé vápno, jenže nikdo v bílém dresu na jeho pobídku nedosáhl.
48'
Simon Kjaer si s přehledem pohlídal nepřesnou rozehrávku soupeře a hlavou zahrál na Tomáše Vaclíka. Sevilla rozjede další akci ze zadních řad.
47'
Vidal si skvěle poradil se zpracováním prudké přihrávky a ještě se nechal faulovat. Sevilla tak může rozjet další útočnou akci.
46'
Domácí fotbalisté obstarali výkop do druhého poločasu dnešního utkání. Favorizovaná Sevilla se ihned vydala do útoku, ale dlouhý nákop si obrana soupeře pohlídala.
46'
První poločas je minulostí! Domácí Sevilla byla v úvodní pětačtyřicetiminutovce jasně lepším týmem a zaslouženě vede! Domácí hráli aktivněji, kombinovali s míčem, ale obrana Valladolidu fungovala skvěle. Po půlhodině hry si ale na povedený centr naskočil André Silva a hlavou poslal domácí celek do vedení! Real Valladolid je zatím směrem dopředu naprosto bezzubý. Do kabin se proto odchází za stavu 1:0.
45'
45'
Éver Banega dostal přihrávku na levou stranu a pohotově odcentroval do velkého vápna. Jeho nadýchaný centr skončil na hlavě pozorného obránce.
44'
Éver Banega si skvěle pokryl míč v blízkosti rohového praporku a jeden z hostujících hráčů jej poslal mezi reklamní panely. Bude z toho přímý kop.
43'
Pablo Sarabia zastavil rozběhnutého soupeře jen za cenu nedovoleného zákroku a nabídl hostům rozehrávku přímého kopu v blízkosti velkého vápna.
42'
Až nyní se Real Valladolid po delší době dostal do útoku. Centr z levé strany však skvěle zblokoval výborně postavený Aleix Vidal.
41'
André Silva se tentokrát z levého křídla tlačil k odcentrování do pokutového území. Obránce proti němu skvěle vystoupil a vypíchl domácímu střelci míč.
40'
Hostům se vůbec nedaří v kombinaci. Přihrávka na levou stranu byla hodně nepřesná a míč propadl do zámezí. Vhazovat tak bude domácí Sevilla.
39'
Pablo Sarabia tentokrát neustál souboj u rohového praporku, jenže podle hlavního rozhodčího si obránce počínal dovoleným způsobem.
38'
André Silva tentokrát zkusil své štěstí střelou zpoza hranice pokutového území. Jeho dělovku Jordi Masip krotil s potížemi, ale nakonec nepustil soupeře k dorážce.
37'
Éver Banega zahrával další rohový kop domácího celku. Na jeho centr však nedosáhl nikdo v bílém dresu. Sevilla se však rychle dostala zpět k míči.
36'
Tomáš Vaclík si s přehledem došel na malé vápno, kam přiletěl nepovedený centr z levé strany hrací plochy. Hostům chybí důraz.
35'
Hra je přerušena! Jeden z hostujících hráčů zůstává po souboji se Sarabiou ležet na trávníku a drží se za levou nohu. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
34'
Domácí obránci nyní uklidňují hru kombinací na vlastní polovině a prakticky nepouštějí fotbalisty Valladolidu k míči. Na hřišti vládne Sevilla.
33'
Éver Banega vystihl nepřesnou přihrávku soupeře, získal míč a probil se s ním do střelecké pozice. Jeho zakončení však Masip schoval do rukavic.
32'
Sarabia se vydal napadat rozehrávku hostujícího celku. Stopeři Valladolidu teď měli s rozehrávkou velké problémy a přišli o balón.
30'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí celek se po půlhodině hry dostává do vedení! Sarabia si v pokutovém území nádherně udělal prostor k odcentrování a parádním centrem našel ANDRÉHO SILVU, který hlavičkou o tyč poslal Sevillu do vedení!
29'
Tomáš Vaclík si připsal snad první zákrok v dnešním utkání. Český brankář si poradil s přízemní střelou zpoza pokutového území.
28'
Sarabia si připravil míč na levou nohu a vyslal zajímavou střelu. Jeho skákavý projektil ale prosvištěl kolem levé tyče domácí branky.
27'
Nacho Martínez byl faulován v blízkosti pokutového území a drží se za levé koleno. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat ve hře.
26'
Právě Escudero se nyní musel vrátit na vlastní polovinu, kde se svému strážci položil pod nohy a ve skluzu odehrál míč do zámezí.
25'
Escudero vyslal krásnou přihrávku mezi obránce, kam si nabíhal Silva, jenže obránci Valladolidu dokázala prostor zavřít a přihrávku zneškodnili.
24'
Aleix Vidal dostal přesnou přihrávku na pravou stranu pokutového území. Domácí fotbalista se snažil procedit míč na malé vápno, ale trefil obránce.
23'
Sarabia zastavil skluzem rodící se akci Realu Valladolid. Domácí fotbalista může být rád, že za svůj ostrý skluz nevyfasoval žlutou kartu.
22'
Sevilla následně zahrávala přímý kop. Jeho rozehrávky se chopil Éver Banega, jehož centr přiletěl na malé vápno, kde nebyl nikdo v bílém dresu.
21'
Antoñito fauloval na hranici pokutového území a za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
20'
Éver Banega dostal přihrávku do blízkosti pokutového území, ale neporadil si se zpracováním a nechal se připravit o míč.
19'
Další útočnou snahu domácího celku zastavuje zdvižený praporek asistenta rozhodčího! Své postavení si tentokrát nepohlídal Escudero.
18'
Éver Banega se snažil procedit prudkou přihrávku po levé straně. Jeden ze soupeřů se ale skvěle stáhnul na svůj post a odehrál míč do bezpečí.
17'
Aleix Vidal si tentokrát nepotykal s převzetím prudké přihrávky a ve snaze vybojovat míč se dopustil nedovoleného zákroku. Valladolid bude rozehrávat.
16'
Hosté se ve třech hnali do rychlého protiútoku, jenže Aleix Vidal se skvěle vrátil na vlastní polovinu a včasným skluzem zastavil akci soupeře.
15'
Sevilla zahrávala další rohový kop. Centrovaný míč nakonec přiletěl na zadní tyč, odkud jej jeden z obránců raději přizvedl na další roh.
14'
Nacho Martínez dostal přihrávku na levou stranu a mohl táhnout akci hostujícího mužstva. Jeho nepřesná pobídka skončila v zámezí.
13'
Po krásném centru z levé strany hrací plochy se do zakončení hlavou dostal Simon Kjaer, ale jeho trknutí směřovalo jen do rukavic připraveného brankáře.
12'
Éver Banega kombinoval v blízkosti rohového praporku s Escuderem. Domácí fotbalista si skvěle pokryl míč tělem a obránce mu jej ukopl jen na roh.
11'
Duje Čop se vrhl do hlavičkového souboje na polovině hrací plochy, jenže v duelu s Kjaerem nedostal šanci na úspěch. Domácí mohou znovu zaútočit.
10'
Simon Kjaer si bez problémů poradil s nákopem na rozběhnutého Čopa. Domácí stoper hlavou odehrál míč na kopačky Carrica.
9'
Do rozehrávky domácí Sevilly se musel zapojit také Tomáš Vaclík. Český brankář nakopl míč na pravou stranu. Domácí se znovu usadili na polovině soupeře.
8'
Antoñito předvedl dlouhý sprint po pravé straně. Sergi Gómez proti němu musel vystoupit a raději zakopl míč na tribunu. Valladolid bude vhazovat.
7'
Éver Banega dostal krásnou přihrávku na hranici pokutového území, prosmýkl se před branku, ale místo centru si míč ukopl do autu.
6'
Wissam Ben Yedder neustál souboj se stoperem na polovině hrací plochy a poroučel se k zemi. Domácí celek však rychle získal míč nazpět.
5'
Real Valladolid zahrával první rohový kop dnešního utkání. Do vápna přiletěl zajímavý centr z levé strany, ale Tomáš Vaclík si došel pro balón.
4'
Óscar Plano dostal krásnou přihrávku na pravou stranu, ale místo individuálního průniku se rozhodl pro zasekávačku a nedokázal přesně rozehrát.
3'
Joaquin Moreno si s přehledem pohlídal odražený míč a přes dotírajícím Banegou jej dokázal odehrát do bezpečí. Sevilla se zatím nemůže usadit na polovině soupeře.
2'
Sergio Escudero dostal přihrávku na levou stranu hrací plochy a vyslal krásnou přihrávku mezi obránce. Zadáci Valladolidu pobídku zneškodnili.
1'
Real Valladolid obstaral výkop do dnešního utkání. Pokud dnes domácí Sevilla dokáže zvítězit, dostane se před Barcelonu do čela tabulky.
1'
Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Sevilla bude hrát v bílém, zatímco Valladolid přijel v tmavých dresech.

Sevilla FC: Vaclík – Carriço, Kjaer, Sergi Gómez – Aleix Vidal, Roque, Banega, Escudero – Ben Yedder, Sarabia, André Silva.
Náhradníci: Soriano – Amadou, Muriel, Promes, F. Vázquez, Arana, Mercado.

Real Valladolid: Masip – Antoñito, J. Moreno, F. Calero, Nacho Martínez – B. Fernández, Míchel, Alcaraz – Plano, Čop, T. Villa.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Ünal, Verde, Luismi, Tuhami, Keko, Leo Suárez.

Rozhodčí: del Cerro – Yuste, Alvarez.
Sevilla FC

Po delší době hraje ve španělské lize český fotbalista a hned se jeho mužstvo pohybuje mezi nejlepšími týmy. Za Sevillu letos chytá Tomáš Vaclík, který skvělými výkony dotáhl svůj celek až na druhou pozici ligové tabulky. Na vedoucí Barcelonu navíc Sevilla ztrácí jediný bod. V minulém utkání na svém hřišti uhrála cennou výhru 2:1 nad Espanyolem.
Real Valladolid

Dnešní hostující celek dosud sehrál dvanáct zápasů, ve kterých nasbíral sedmnáct bodů a patří mu sedmá pozice. V případě výhry se Valladolid může dotáhnout na pohárové pozice. V posledních třech zápasech však nedokázal zvítězit. Naposledy na svém hřišti uhrál bezbrankovou remízu s Eibarem.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu ze španělské Primera Division mezi Sevillou a Realem Valladolid. Výkop je stanoven na 16:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.