La Liga - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Espanyol - 28. září 2018   21:00

Vallecano
6' De Tomás (Trejo) • 48' G. Kakuta
2:2
(1:2)
Espanyol
19' Iglesias   • 45+1' Granero
Vallecano
Alberto García – Advíncula, A. Ba, Amat, Á. Moreno – Comesaña – G. Kakuta (65. Embarba), Imbula, Trejo (65. Pozo), Bébé (77. Á. García) – De Tomás.
Dimitrievski – Alegría, Embarba, Gálvez, Á. García, Medrán, Pozo.
Javier Alberola – Iván Hernández, Marcos Cerdán
Estadio del Rayo Vallecano
Espanyol
Diego López – Javi López, Naldo, Hermoso, Vilà – V. Sánchez – Baptistão (71. H. Pérez), Granero (82. Melendo), Roca (87. Darder), Sergio García – Iglesias.
Roberto – Darder, Ó. Duarte, Melendo, H. Pérez, Piatti, Rosales.

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek svátečního večera.
Utkání skončilo asi zaslouženou remízou a větší radost z ní musejí mít domácí. Espanyol po prvním poločase vedl, ale na začátku druhé půlky předvedl penaltový zákrok. Z toho vyrovnal Gaël Kakuta, od té doby bylo Vallecano více než vyrovnaným soupeřem. Na papíře byl tento tým outsiderem, ale favorita zaskočil.
90+4'
90+1'
V prvním momentu ukázal hlavní rozhodčí na penaltový puntík, ale video ukázalo, že Hernán Pérez padal už před šestnáctkou. Espanyol bude rozehrávat volný kop z pravé strany.
90'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž ukazuje, že se budou hrát tři minuty nad rámec normální hrací doby.
88'
Žlutou kartu dostává Álvaro García (Rayo Vallecano), který potřeboval zastavil protiútok soupeře, což dokázal za hranicí pravidel.
87'
Žlutou kartu dostává Víctor Sánchez (Espanyol Barcelona), který u postranní čáry poslal soupeře na zelený pažit.
87'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Marc Roca, přichází Sergi Darder.
86'
Vallecano v posledních minutách diktuje tempo hry a je jednoznačně nebezpečnější. Domácí vymysleli další centr z pravé strany, ale obrana tentokrát zafungovala na jedničku.
84'
Ovšem zakončení domácího celku zamířilo pouze do zdi. Jenže Vallecano se k balonu vrátilo a dál se drží na polovině soupeře.
83'
Žlutou kartu dostává Marc Roca (Espanyol Barcelona), který se pověsil na soupeře a daroval mu standardní situaci z výborné pozice ke skórování.
82'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Esteban Granero, přichází Oscar Melendo.
81'
Po kombinaci si na pravé straně naběhl Javi López, jehož centr odvrátila obrana Vallecana. To se opět rychle vydalo na polovinu soupeře, kde kombinuje.
80'
Posledních deset minut může rozhodnout o vítězi. Na zeleném pažitu drží balon hostující celek, ale jeho kombinace je poněkud kostrbatá.
79'
Žlutou kartu dostává Esteban Granero (Espanyol Barcelona), který podržel dres soupeře a tady nebyla jiná volba, než potrestání hráče.
78'
Krátce po střídání vhazoval domácí tým. Ovšem poté přišla pouze přihrávka zpátky na stopery. Uvidíme, zda se Vallecanu podaří něco vymyslet.
77'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Bébé, přichází Álvaro García.
75'
Také hostující celek se opět připomněl, když odcentroval z pravé strany. Na zadní tyči zavíral situaci další hráč Espanyolu, ale před ním odhlavičkoval balon Abdoulaye Ba.
74'
Dlouhý pas mířil do šestnáctky, kam si naběhl Adrián Embarba. Jeho přelobování zvládl vyškrábnout Diego López, ovšem domácí hráč se dostal k dorážce, která mířila do branky. Jenže na brankové čáře stál Mario Hermoso, ten míč vyhlavičkoval.
73'
Nyní se hraje hlavně kolem půlící čáry a je vidět, že ani jeden celek tomu druhému nechce dát metr hrací plochy navíc. Ovšem na míči je Vallecano.
71'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Hernán Pérez.
70'
Jenže centr od praporku odvrátil Esteban Granero. Ovšem Espanyol se musí i nadále bránit.
70'
Vypadá to, že Vallecano přestálo nápor soupeře a bude to nyní ono, které se bude starat o tempo hry. Domácí celek bude rozehrávat další rohový kop z levé strany.
68'
Ba naopak se musel činit Diego López, který si poradil s Bébého zakončením. Pokus, který letěl z dvaceti metrů tak skončil v moci brankáře.
67'
Tak ne, domácí mužstvo si chce také zaútočit. Jenže centr z levé strany sebrala ve vápně obrana Espanyolu. Ten se mohl vydat do útoku, ale nepřešel ani půlící čáru.
66'
U postranní čáry byl tvrdě dohrán Javi López, ale ještě před tím hostující kapitán zahrál rukou. Obrana Vallecano si na malou chvíli může odpočinout a zkoncentrovat se na další útok soupeře.
65'
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Gaël Kakuta, přichází Adrián Embarba.
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází José Angel Pozo.
64'
Žlutou kartu dostává Santi Comesaña (Rayo Vallecano), jenž podrazil nohy Estebanu Granerovi.
63'
Rohový kop byl v podání hostujícího celku zahrán špatně, ale Espanyol dostal šanci na reparát. Po centru z pravé strany se k hlavičce prodral Naldo. Jenže jeho pokus letěl jen do rukavic brankáře.
61'
Neskutečné, co Espanyol zahodil! To se snad dává i ve starších žácích. Borja Iglesias pronikl do šestnáctky a přihrával na zadní tyč, kde situaci zavíral hostující hráč. Jeho hlavička ze dvou metrů šla jen vedle levé tyče.
60'
Po dlouhém autu sklepl míč za šestnáctku Borja Iglesias. Po přihrávce na střed se do balonu opřel Esteban Granero, ale proti němu výborně vystoupil obránce.
58'
Žlutou kartu dostává Bébé (Rayo Vallecano), který pozdě přispěchal do souboje s sestřelil soupeře. Domácí záložník je tak prvním potrestaným hráčem v dnešním zápase.
58'
Rayo se opět jen brání a je to další čekání na katastrofu. Jenže tentokrát hosté předvedli chybnou přihrávku. Do protiútoku se vydal Raúl De Tomás, jenž v souboji jeden na jednoho na soupeře nevyzrál.
57'
K rozehrání standardní situace se postavil sám faulovaný hráč, který se pokusil o centr do šestnáctky. Jenže za míčem nešel ani jeden z jeho spoluhráčů, a tak skončil v zámezí.
56'
Uprostřed hrací plochy byl faulován Esteban Granero, jenž na atak soupeře šikovně počkal. Hostující mužstvo bude rozehrávat standardní situaci, ale balon je daleko od branky Vallecana.
55'
Domácí hráči drží sice míč, ale jsou na vlastní polovině. Jenže jejich snažení u půlící čáry skončilo, a tak můžeme sledovat, s čím přijde zase Espanyol.
54'
Celkem drze se pokoušel dostat podél lajny za obránce Bébé, který si míč píchl podél Víctora Sáncheze. Jenže bránící hráč si pokryl míč tělem a následně odmítl také soupeře.
52'
Vallecano soupeře opět nikam nepustilo a je zpátky na míči. Domácí hráči kombinací hledají cestičku do vápna, jenže hra je přerušená. Nejprve byl faulovaný hráč Roya a po ponechané výhodě zase hráč Barcelony.
51'
Domácí hledali další recept na obranu soupeře, ale míč jim utekl za postranní čáru. Espanyol bude vhazovat, ale celkem dlouho mu to trvá.
50'
Začínáme opět od začátku, teda alespoň co se skóre týče. Espanyol byl na balonu, ale Léo Baptistão si u postranní čáry pomohl zatažením za dres, a tak jeho tým útočit nebude.
48'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Je opět vyrovnáno! GAËL KAKUTA vůbec nad ničím nepřemýšlel a vyslal nechytatelnou střelu. Jeho pokus se cestou odrazil od břevna a rozvlnil síť.
47'
Hraje se velmi slušně, hlavní rozhodčí nevytáhl z kapsičky jediné napomenutí. Vallecano i nadále drží balon a hledá cestu do šestnáctky. To bude pokutový kop! Luis Advíncula předvedl kličku do vápna, kde jej fauloval Dídac Vilà.
46'
Vypadá to, že ani jeden z týmů nestřídal. Pojďme do druhého poločasu, jako první se v něm balonu dotkli domácí hráči, kteří začínají kombinačně.
46'
Tak musím přiznat, že jsme sledovali zajímavou podívanou a fotbal, který se musel líbit. Vallecano zásluhou Raúla De Tomáse zaskočilo favorita, ale poté zalezlo a inkasovalo. O vyrovnání se postaral Borja Iglesias. Hra se následně vyrovnala a přelévala. Už to vypadalo, že oba celky půjdou za vyrovnaného stavu do kabin. Ovšem po odrazu se k míči dostal Esteban Granero, jenž převážil misky vah na stranu Espanyolu. Druhý poločas bude jistě zajímavý. Těšme se, co nám soupeři předvedou dále.
45+2'
45+1'
Espanyol právě vstřelil branku!
Tak přeci hostující tým otočil stav zápasu ještě v prvním poločasu! Zakončení z hranice vápna sice zablokoval Abdoulaye Ba. Jenže balon se odrazil před ESTEBANA GRANERA, který jej uklidil k pravé tyči. Alberto García proti střelci vyběhl, ale nárok na zákrok neměl.
45+1'
K postranní čáře přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž ukazuje, že se bude nastavovat šedesát vteřin.
45'
Hostující tým se s míčem dostal až na vlastní polovinu hřiště, ale po překročení půlící čáry vybojoval faul. Dá se očekávat další postupný útoku Espanyolu.
44'
Úvodní pětačtyřicetiminutovka se blíží ke konci a vypadá to, že stav bude vyrovnaná. Nyní ale Espanyol kombinuje na polovině soupeře. Uvidíme, co vymyslí ...
43'
Na zeleném pažitu zůstal ležet Luis Advíncula, jenž potřeboval krátkou lékařskou pomoc. Oba celky ji využily k občerstvení, ale hlavní sudí už ukazuje, že se bude hrát.
42'
Hned dvou soupeřů se zbavil Dídac Vilà, který z hranice pokutového území zakončil. Jeho pokus letěl do bližšího spodního rohu, ale Alberto García výborně zasáhl a drží remízový stav.
41'
Borja Iglesias odmítl na levé straně spoluhráče a po odehrání byl faulován. Jenže hlavní sudí ponechal výhodu, které nedokázal využít Esteban Granero.
40'
Domácí rozehráli standardní situaci z pravé strany, centr mířil někam k penaltovému puntíku. Tentokrát hráč Roya zasáhl míč, ale ten letěl jen do vzduchu.
39'
Domácí se krásnou kombinací dostalo na polovinu soupeře, ale průnik po levé straně nevyšel. Výborně totiž zapracoval Javi López, který se nenechal opít rohlíkem.
37'
Po přihrávce se balon dostal na střed, kde byl připravený Bébé. Jeho pokus byl tečovaný, a tak Vallecano bude rozehrávat další rohový kop. Centr od praporku ale letěl na zadní tyč, kde si jej pohlídala obrana.
36'
Vallecano výborně drží míč a opět si u půlící čáry vynutilo faul. Domácí celek kombinuje po rozehrání volného kopu na vlastní polovině hrací plochy.
34'
Centr od rohového praporku letěl na první tyč, kde byl hostující obránce. Espanyol poslal balon pouze na nohy soupeře, a tak Vallecano zůstalo u míče.
33'
Espanyol po inkasované brance zvýšil obrátky, ale nyní opět polevil a hra se vyrovnalo. Rayo poslalo do šestnáctky centr, který odvrátil Naldo. Ovšem domácí vybojovali alespoň roh.
32'
Standardní situace byla velmi špatně rozehrána. Gaël Kakuta chtěl zřejmě centrovat, ovšem jeho pas zamířil jen k Diegu Lópezovi.
31'
Vallecano se snadno dostalo na polovinu soupeře, kde kombinuje na levé straně hrací plochy. Ovšem obrana Espanyolu se výborně přesouvala. Jenže po chvíli přišel faul.
29'
Na levou stranu pokutového území si naběhl aktivní Borja Iglesias, který už se nacházel v ostrém úhlu. Jenže ukázal povahu střelce a zakončil. Jeho pokus vykopl nohou Alberto García.
28'
Léo Baptistão viděl nabíhajícího spoluhráče, ale realizace přihrávky na Borju Iglesiase trvala dlouho, a tak se hostující útočník nacházel v ofsajdovém postavení.
27'
Opět hostující útočník napadal rozehrávku soupeře, a jelikož stopeři byli blízko sebe, přišla přihrávka zpátky na Alberta Garcíu. Nutno říct, že Rayo po vyrovnávací brance opět přidalo.
26'
Espanyol z vlastní poloviny poslal dopředu nabíhajícího Borju Iglesiase, který sice šel za míčem, ale byl od něj odstaven stoperem.
25'
Vallecano pochopilo, že musí přidat a vyslalo centr do šestnáctky z pravé strany. Po odehrání míče se k němu vrátilo a u postranní čáry vybojovalo faul.
24'
Do šestnáctky domácích přiletěl centr z levé strany. Míč byl odhlavičkován za vápno, jenže následné zakončení postrádalo přesnost a zamířilo ho velký kus vedle.
23'
Vallecano se do zápasu vrací hodně špatně, domácí čeká pořádný kus práce, ale mohou si za to sami. Po dlouhém nákopu se v ofsajdu nacházel Óscar Trejo.
22'
Espanyol se už hnal do útoku a obrana soupeře byla otevřená. Jenže faulem si pomohl Víctor Sánchez, a tak hra je přerušená.
19'
Brankovou situaci muselo ještě rozluštit video, ale vše bylo v pořádku a je vyrovnáno! Mario Hermoso si naběhl na zadní tyči a těžko říct, zda chtěl přihrávat nebo zakončovat. Ovšem před brankářem se ocitl BORJA IGLESIAS, jenž střelou o zem překonal brankáře.
19'
K rozehrání volného kopu se postavil Esteban Granero, jenž trefil jen zeď. Hostující celek bude za krátkou dobu rozehrávat rohový kop.
18'
Jeden z domácích hráčů na hranici pokutového území zahrál rukou, a tak Espanyol bude rozehrávat standardní situaci z velmi nadějné pozice.
17'
Espanyol sice prohrává, ale je jasně lepším celkem. Hostující celek vyslal do šestnáctky další centr, ale ve vzduchu výborně zapracoval Jordi Amat.
16'
Vallecano si koleduje o vyrovnávací branku, jelikož opět přišel odkop. Espanyol se kombinací před šestnáctku soupeře rychle vrátil, jenže Sergio García nepochopil další přihrávku Estebana Granera.
15'
Už to vypadalo, že hosté pošlou další pokus proti brance soupeře, ale Esteban Granero se pokoušel o další průnikovou přihrávku do vápna. Jenže obrana domácího týmu zafungovala na jedničku.
13'
Vallecano po vstřelené brance zalezlo a mohlo být vyrovnáno! Sergio García proskočil mezi dvěma obránci, čímž se dostal do šestnáctky, kde přihrával na spoluhráče. Tomu chybělo pár desítek centimetrů k zasažení balonu.
12'
Tentokrát už to vypadalo nadějněji, ale Sergio García se stoperem v pokutovém území nechal od míče odstavit. O další práci se postaral Alberto García.
11'
Espanyol se snaží o průnikové přihrávky, ale další byla příliš dlouhá a skončila až u brankáře. Zatím tyto přihrávky hostujícímu celku nevycházejí, ale třeba je to pouze otázka času.
10'
Alberto García se vydal proti balonu, ale podklouzl. Jenže Sergio García už byl z velkého úhlu a dost možná ani míč nezachytil už na vymezeném prostoru.
9'
Pohybem si o přihrávku do vápna řekl Léo Baptistão, ale přihrávka měla příliš velkou razanci a skončila u domácího brankáře.
8'
Domácí se hnali do dalšího útoku, kde si faulem pomohli. Hlavní rozhodčí hru přerušuje. ovšem Barcelona hru přeneslo na levou stranu nebo spíše se o to snažilo.
6'
To je hodně rychlý gól! Óscar Trejo přihrál dopředu, kde si míč do prostoru zpracoval RAÚL DE TOMÁS. Domácí útočník vystřelil na milimetr přesně a po zemi uklidil balon k levé tyčce. Asistence: Óscar Trejo.
4'
Domácí celek získal míč a okamžitě se vydal do útoku. Bébé to chtěl vzít z obrovské dálky na sebe, ale jeho pokus letěl jen nad branku Barcelony.
3'
Hraje se hodně opatrně, oba celky se oťukávají. Espanyol se pokoušel o nákop za obranu, ale balon končí až u brankáře Alberta Garcíi.
2'
Vallecano začíná další útok kombinací od vlastního brankáře, ale u půlící čáry o míč přišla. Jenže přihrávka na hranici vápna pochopení od hostujícího útočníka nenašla.
1'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení zápasu, ovšem dlouhý nákop domácího celku se rychle vrátil na jejich polovinu. Espanyol vymyslel centr z levé strany, jenž byl odvrácen.
1'

Rayo Vallecano: Alberto García – Advíncula, A. Ba, Amat, Á. Moreno – Comesaña – G. Kakuta, Imbula, Trejo, Bébé – De Tomás.
Náhradníci: Dimitrievski – Alegría, Embarba, Gálvez, Á. García, Medrán, Pozo.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López, Naldo, Hermoso, Vilà – V. Sánchez – Baptistão, Granero, Roca, Sergio García – Iglesias.
Náhradníci: Roberto – Darder, Ó. Duarte, Melendo, H. Pérez, Piatti, Rosales.

Rozhodčí: Javier Alberola – Iván Hernández, Marcos Cerdán.
Poslední vzájemné utkání se datuje do roku 2016, kdy se oba celky střetly v rámci La Ligy. Tehdy vyhrál doma Espanyol, jenž Vallecanu oplatil předešlou prohru ze října roku 2015. Vzájemná střetnutí zdobí hodně branek a doufejme, že jinak tomu nebude ani v pátek večer.

Espanyol – Vallecano 2:1
Vallecano – Espanyol 3:0
Espanyol – Vallecano 1:1
Vallecano – Espanyol 1:3
Espanyol – Vallecano 2:2
Rayo Vallecano

Pokud se Espanyolu daří, tak domácímu celku nikoliv, vždyť od samého začátku soutěže bojuje o záchranu mezi španělskou smetánkou. Až na osmnáctém místě najdeme Vallecano, které získalo pouze čtyři body. Ovšem v tuto chvíli záchrana není daleko a navíc mají domácí ještě utkání k dobru. Rayo vstup do soutěže nezachytilo a odešlo se dvěma porážkami, následně vyhrálo a po další prohře přidalo také remízu. Největší slabinou Vallecana je hra do obrany, dvanáct inkasovaných gólů je za pět zápasů prostě moc.

Real Sociedad – Vallecano 2:2
Vallecano – Alavés 1:5
Huesca – Vallecano 0:1
Espanyol Barcelona

Od menšího klubu z Barcelony se každý rok očekává boj o pohárovou Evropu. Jinak tomu není letos a zatím tyto plány hostující celek plní do puntíku. Vždyť Espanyol najdeme po šesti zápasech na šestém místě, když získal deset bodů. Barcelonští se mohou v úvodu La Ligy spolehnout na výbornou obranu, vždyť inkasovali pouze čtyři branky. Ovšem směrem dopředu by to chtělo ještě více efektivity, šest zásahů je oproti jiným celkům prostě málo. Nejlepším střelcem týmu je se dvěma zásahy třiadvacetiletý obránce Mario Hermoso.

Espanyol – Eibar 1:0
Real Madrid – Espanyol 1:0
Espanyol – Levante 1:0
Vítám všechny nadšence u páteční předehrávky sedmého kola, v níž se představí Rayo Vallecano a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.